Nieuwstijdingen ZÜIBSCHARWOUDE. Be heer J. Blom heeft met ingang ran 1 Sept. eervol ontslag gevraagd uit zijn betrekking van gemeente-opzichter en die van opzichter belast met het toezicht op de woningwet. ZUIBSCHARWOUDE. De prijs der melk is hier met 1 cent per L. .verhoogd. ZULCSCHARWOUDE. Wie vernemen, dat in de e.v. raadsvergadering een voorstel van B. en Wl. aan de orde komt, om over te gaan tot verbreeding van de z.g.n. Krom me Brug, bij het café van den heer Kramer en den ingang tJot de Koog. Nu de straat op sommige punten zoo flink verbreed is, verdient dit voorstel algeheele toejuiching in het belang van een vei liger verkeer. (Jit den Omtrek. SINT PANfOKAiS. Dinsdagavond 26 Augustus '24 vergaderde het ziekenfonds „Onderlinge Hulp" ten huize van den heei' Gerritsen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, worden de notulen zonder aanmerkingen goed gekeurd waarna in behandeling kwam het wel bekende punt „Afscheiding van den Bond." waar toe, evenals reeds zoovele vereenigingen, werd be sloten. In verband daarmede kwamf ter sprake het drukken van nieuwe reglementen, welke bijna in denzelfden vorm zullen blijven. De verandering, die eri n aangebracht zal worden, is: dat leden, die geregeld misbruik vau sterken drank maken, geroyeerd zullen worden en niet meer aangeno men. Hierover ontspon zich eenige discussie tus- schen den heer J. Boskamp en het Bestuur. Dfe heer Boskamp meende dat deze bepaling1! een uit vloeisel was van een geval van recenten datum, iets wat het besttuur instemde, doch wees op een reeds dergelijk eerder voorgekomen feit, waafrbij niet gewaarschuwd was en meende dat hoewjel het bestuur van zijn recht om in bijzondere ge vallen te beslissen, had gebruik gemaakt, men thans beter had gedaan te wachten tot de regle mentsherziening een voldongen feit was, en niet voor dien tijd iemand te royeeren. Het bestuur repliceerde hierop, dat juisrt het eerste feit haar de oogen opende en zij zich reeds voor de raglementsherziening gerechtigd achtte hei bedoelde lid te royeeren, als zijnde in het belang van de vereeniging. Nog werd ingelascht, dat leden die ziek zijn, en zich buiten de gtemeen- te willen begeven, hiervoor toestemming van het bestuur moeten vragen, met het oog op de con tributie. In de rondvraag wordt op een vraag van den heer Joman medegedeield, dat de regie-, menten kosteloos verstrekt zullen worden. Hier na sluiting der vergadering. HEER HUG O WA ARB'. In een vergadering, Dinsdagavond gehouden door de comm. ter viering van Koninginnedag, welke comm. toch vorig jaar werd samengesteld, werd besloten het feest 2 Septt. te houden op het sportterrein door het gemeentebestuur be schikbaar gesteld. Van 9—2 uur zal het feest zijn uitsluitend voor de leerlingen van alle scho len, waarbij allerlei wedstrijden gehouden zullen worden, en waarvoor de volle medewerking is toegezegd door het onderwijzend personeel, ter wijl door de oomm. ter' bevoegder plaatse daarvoor vacantiedag zal aanvragen en dit ter kennis van het schooltoezicht zal brengen. Voorts zullen van 36 uur verschillende volksspelen worden ge houden, het een en ander op te luisteren door muziek. Door medewerking van verschillende cor poraties zal dan 's avonds nog een afwisselend programma op het feestterrein afgewerkt kunnen worden, terwijl ongeveer 10 uur de officiëele sluiting zal plaats hebben. Een lijst zal worden aangeboden voor bijdragen ter bestrijding van kosten, terwijl voor bet kin derfeest van gemeentewege hoogstens 40 ets. per leerling voor bet kinderfeest wordt verstrekt. "t Is te hopen, dat het weer mag meewferken tot de vlotte afwerking van het programma ep dat door algemeene medewerking der burgerij de eerste viering van Koninginnedag in onze ge meente zoo goed mogelijk zal mogen slagen. ST. PANCRAIS. Het is den heer J. Groen, eigenaar der kwee- kerij „De Dahlia", wederom gelukt een certifi caat van verdienste op een door hem zelf gekweekte dahlia te verkrijgen. Thans te Heem stede in de „proeftuin voor algemeene bloembol len-cultuur in Nederland". De nieuwe dahlia, van een licht oranje kleur, zal de naam „Miss van Dampen" bekomen. ST. PANÜRAS. Bij 'een paar landbouwers1 zijn in de afgeloo- pen week te veld staande kool ontvreemd. Naar, men ons meedeelde bij een hunner wel een 100 stuks gele kool en bij een andere bloemkool, wat in verband met den flinken prijs die er voor ge maakt wordt, spoedig een belangrijke schade post is. C Kon. Ver. „Het Nederlandseh Tooneel". Br. Dr. Willem Royaards. Vrijdag- 29 Augustus 8 uur' geeft de Kon. Ver. Het Neder landsch Tooneel in de Schouwburg zaal 'tGulden Vlies in de Koorstraat een bui tengewone voorstelling van „Fientje Beulemans" blijspel in drie bedrijven van Frans Fonson en Fernanu Wicheler, met Magda Janssens in de titelrol. Wie deze begaafde actrice, die zich deze •week te Alkmaar heeft doen kennen als een groote veelzijdige kunstenares, in een geheel an der .genre werk wil bewonderen, verzuime niet .deze creatie, in bet smeuïg dialect van haar eigen land, te gaan zien. Over stuk en spel schreef hiet .„Utrechts Nieuwsblad" dezen zomer: „Fientje Beulemans'' is een stuk dat zich uitmuntend leent voor de vertolking in de zomermaanden, 'want 'tis uiterst lichte kost, en het Vlaamsch' waarin het gespeeld wordt, geeft helt een char mant cachet. Met een glimlach op de lippen luis tert men naar de rappe oubollige taal, eens1 zoo. gauw. geneigd zijnde als .anders te lachen, om 't leutige datin dit stuk zoo sappig opgediend wordt. Waarlijk 'tis een stuk van echltjsmeuige gemoedelijkheid. Fientje Beulémans genoot een exw-llente vertolking. De rappe Magda Janssens xwa® een echt Vlaamsch meiske. Louis Saalborn een genoeglijk gespeelde zelfvoldane bierbrouwer, John Gobau een elegante Parijzenaar, Maurits Parser een in zijn hart toch wel goeie Sera- phien, Oscar Tourniaire een met fantainie ge speelde Papa Delpière. Men heeft hartelijk ge lachen om dit vroolijk Spelren genoten Van de fris- sche vertolking." Vermelden wij tenslotte nog, dat de bekende 70-jarige tooneelspeler, onze altijd jonge Bart Kreeft als gast zal medewerken in de rol van Meulemeester en1 ook dé overige rollen in handen van de eerste artisten van hat gezel schap Royaards zijn, dan moet, het kan niet anders, ook Vrijdagavond de zaal van den heer Mooy te klein blijken te zijn. I Voor de volgende dagen is het repertoire, op verzoek, eenigszins gewijzigd: Zaterdagmiddag half drie gaat de oer komische klucht „In 't Gou den Haantje". Zaterdagavond 8 uur „Het teeken op de deur" en Zondagavond tot Sluiting nog maals „In 't- Gouden Haantje". Daarmede zal de eerste kermis waarin de nieuwe gezellige zaal Van den heer Mooy door een eerstle-rangs-gezel scha pbespeeld werd zijn afgeloopen. Hetgeen dit gezelschap in die acht dagen geboden heeft doet zeker ieder die van de prestaties van dit gezel schap genoten heeft naar een' volgend jaar verlan gen. Laten'wij hopen dat naast helt groote artis tieke succes, de schouwburgzaal eiken avond uit verkocht zal zijn. Het gezelschap verdient dilt ten volle. Uitslag publieke verkooping Uitslag publieke verkooping, gehouden door no- ■taris Jchann W. C. Kroon te Zuidscharwoude, op Woensdag 27 Augustus 1924, deS avonds 8.15 uur, in het café van Gerritsen te Sint Pan- 'cras, van: Een burgerwoonhuis' met schuur en erf te Sint Pancras, sectie A, no. 2256, groot 11.92 ,are, eigen dom van den heer Roelof de Bruin. Koopers van: a. huis, schuur en zuiddeel erf, de heeren Wl. Klomp en K. Hauwert voor f4600. b. noorddeel bouwterrein: de heer A. de Ruij- ter voor f 450.—. EEN AUTO MET PASSAGIERS VERBRAND. ZES MENSCHEN VERBRAND; TWEE ZWAAR GEWOND. Hebben wij gisteren reeds melding gemaakt van het ontzettende auto-ongeluk bij Raalte, hierover lezen wij thans de volgende bijzonderheden: Het was feest in Heino, talrijk waren de be-; zoekers, die tegen 12 uur des nachts huiswaarts gingen. De autobus van de gebroeders Dpevelaar die nóg niet geheel gereed was, maar toch in ge bruik werd genomen, was geheel gevuld. Even buiten Heino kwam er een defect aan den motor De chauffeur zette zijn auto aan den kant van den weg. Terwijl de auto stilstond, sloegen plotseling vlammen voor uit den wagen. Een zevental fietsers trachtte de passagiers uit den wagen te halen, doch het portier bleek op slot te zijn. G. J. Kemper sloeg! een ruit in en sprong uit den wagen. Op dezelfde wijze wisten de gebroeders Doevelaar zich te red den. Door de omstanders werden zes passagiers achter door het portierraam getrokken; daarna werd de hitte zoo groot, dat verder redden onmo-, gelijk was. Twee der geredden waren zoo zwaar ge-, wond, dat zij per auto naar het ziekenhuis te Zwol-t le moesten vervoerd worden. Dit waren Tonia Ha- geman en Willem Bannink. Hun toestand was he denmorgen nog zeer bedenkelijk. Twee der ver branden, die achter in de auto gedrukt zaten, wa ren nog herkenbaar nl. Bertha Kappert en A. Brou wer. Middenin de auto lag een verwarde massa, waarvan alleen te onderscheiden was, dat er min stens nog twee lijken van mannen en een van een vrouw moest zijn. De ruïne van de autobus met den inhoud werd in een schuur geschoven. Toen gistermorgen met den eersten trein het parket uit Zwolle arriveerde was men van meening, dat het gebleven was bij vijf slachtoffers die te zien waren. Zeker wist men, dat er een dochter van Schaarsbergen omgekomen; was. Gistermorgen kreeg de vader bericht, dat ook de tweede dochter niet in haar betrekking was te ruggekeerd. Eveneens wordt vermist G. Wissing, de verloofde van een der dochters. Omtrent het derde mannenlijk in de auto is nog geen enkele aanwijzing wie dit kan zijn. Het is dus zeker, dat er zes slachtoffers zijn. Over de oorzaak van den brand is niets met ze kerheid te zeggen. Vast staat, dat deze is aange komen bij de zitplaats van den chauffeur. Waar schijnlijk is brand ontstaan bij het bijvullen van benzine. Een meisje, dat kort te voren den autobus verliet, klaagde over de ontzettende hitte en zei tegen een vriendin, het is net of er iets brandt. Uit Deventer wordt nader gemeld: De auto bevat zes verkoolde lijken, waarvan vijf zijn geïdentificeerd, nl. Bertha Kappert, twee dochters van den heer Schaarsbergen, de heer A. Brouwer, allen van Raalte, en een zekere N(eurink uit Wezepe. De chauffeur wist zich te redden door dwars door de ruiten te springen. Hij kwam in een sloot terecht. Het. persbureau V. D. meldt nog De autobus was voor den eersten keer in gebruik* Naar ons wordt medegedeeld, haperde te Raalte reeds iets aan den motor, doch de chauffeur meen de de reis naar Heino wel te kunnen doen. De bus was van achteren gesloten. Dientengen volge konden de inzittenden niet gauw genoeg uit het voertuig komen, toen de brand uitbrak. Een der beide ernstig gewonden, die naar het Sofia-ziekenhuis te Zwolle waren overgebracht, is aan de bekomen verwondingen overleden. .Behalve de zwaargewonden zijn nog zes of zeven personen licht gewond. Ook de chauffeur, een zoon van den heer Doevelaar, is licht gewond. - EJ-en,p ^.srsa giert, .vertelt: Een.-verslaggever van het „Deventer D'agblad" heeft op de plaats van de ramp CL J. Brouwer gesproken, die bij het ongeluk tegenwoordig was, en daarbij een van zijn zoons verloor. tBrouwer vertelde, dat het ongeluk is gebeurd met een autobus met zestien personen. „Ik hielp", zeid ehij, „passagiers ophalen voor Doevelaar en reed met mijn zoon dan telkens naar Heino heen en terug. Wij reden te r uur. ongeveer uit Raalte en kwamen direct daarna circa kwart over één van Heino terug. Ik geloof, dat er twaalf personen in den wagen waren (er moeten er 15 ge weest zijn. Red. D. D.) Even buiten Heino ont-, stond een defect aan den motor, de bus bleef staan, en dadelijk sloeg een vlam voor den motor uit. Ik sprong uit den wagen, die een portier aan den zijkant en een portier achter had. Doevelaar, de bestuurder, sloeg een ruit stuk en klom zoo uit den wagen. Het achterste portier moet vastgezeten hebben. „Ik ging snel naar achter den wagen en trok de passagiers eruit. Zoo heb ik naar ik meen zes passagiers gered. Mijn zoon was daar niet bij. Ik heb hem ook niet weer gezien.. Alle passagiers in den wagen drongen naar achteren door de vlam men heen. Het allerlaatst sloeg mij een vlam! teger moet waardoor ik moest terugwijken. Er kreun de toen nog een man, die uit het portier hing. Dien heb ik ook nog kunnen redden. Ik legde hem in een sloot naast den weg, waardoor zijn bran dende kleeren doofden. Echter hoor ik dat hij ook al overleden is." De voerman V. te Rotterdam had, zoo meldt „de Rotterdammer" een zware vracht te verplaat sen, waarbij zijn paard stapvoets moest loopen. V. wilde nu zijn boterhammen verorberen. Hij had een paai' happen genomen toen de man plotseling een brandende pijn in den mond voelde. Verschrikt spuwde hij zijn brood uit en bemerkte tot zijn niet geringe verbazing, dat met het brood een doorgebe ten wesp zijn mond uitkwam. HHet beest had nog kans gezien, om een flinke prik in V.'s tong te geven. De geheele mond is door dien steek opgezwol len, zoodat de onfortuinlijke voerman zich onder, behandeling van een dokter moest stellen. Omtrent N. Blauw, die, Zondag te Terwispel bij Gorredijk, bij een ongeluk met een revolver het leven verloor, wordt medegedeeld, dat hij geen on derwijzer te Schoten was. Hij was wel eenigen tijd te Amsterdam als onderwijzer werkzaam aan een school in de Karthuizerstraat, maar moest deze be trekking wegens anti-militairistische neigingen ver laten. Daarna werkte hij eenige maanden, tot Octo ber van het vorig jaar bij een meubelmaker te Haar-/, lem als stoffeerder. Wegens dienstweigering had hij eenige malen gevangen gezeten op bet fort bij Spij kerboor en te Scheveningen. Blauw voerde vaak besprekingen met de arbeiders in de venten. Voor een dergelijk doel vertoefde hij nu ook in Friesland met den Haarlemschen anti-militairist Schuurman^, Beiden zouden dikwijls dreigbrieven van fascisten\ ontvangen hebben en droegen daarom voor zelf verdediging een revolver bij zich. De eerste dief van rijwielplaatjes is Maan dag te Den Haag gesnapt.' Een agent van politie, die surveilleerde op den Andresas Bickérweg, be trapte den 28-jarigen chauffeur H. J. L. J., terwijl hij juist de fiets van J. R., uit de Douza- straat, die zijn karretje even onbeheerd had ge laten, ontdeed van het belasltingplaatje. De agent was' er als de kippen bij en liet zich deze mooie vangst niet meer ontgaan. In een der zakken van den aangehoudene vond men een schroevendraaier, waarmede de plaatjes van de fietsen werden verwijderd. Het plaatje, dat hij zich op het oogen blik van zijn arrestatie juist had toegeëigend en door hem was weggeworpen, werd spoedig teruggevonden en in beslag ge- BiunenlancL De girodienst. Een medewerker van de „Tel." heeft een onder houd gehad met den directeur van den Nederl. Postcheque- en Girodienst, den heer J. Lazonder, die bereid was eenige inlichtingen te geven omtrent de heropening van het nieuwe (Belgische) systeem dat bij den dienst gevolgd zal worden.. Wij ontlee-; nen aan zijn artikel het volgende. 1 Evenals in België zal men ook hier zorgen, dat Lederen dag alle orders van de baan en de saldi van iedere rekening bepaald zijn. Er zullen alleen gewone telmachines worden gebruikt. - Op het oogenblik zit bij de directie slechts één belang voor, nl. den Girodienst zoo spoedig mogelijk weer te openen. De uitslagen van de proefnemingen is zoodanig, dat men grond kan verwacht worden, dat, indien zich geen stagneerende omstandigheden voordoen, spoedig tot heropening kan worden over gegaan. Men zal eerst beginnen met 10.000 reke ningen, die men zoo vlug als kan zal trachten op te voeren, totdat alle rekeninghouders weder aan den dienst kunnen deelnemen. De werkwijze is zoodanig, dat de dagelijksche afrekeningen voor <ie rekeninghouders als regel tusschen zes en zie ven 's avonds voor postverzending gereed zijn. De proe ven, welke ook in deze richting genomen zijn, zijn goed gelukt. Men is reeds zoover, dat men circa 26000 orders per dag kan uitvoeren, welk getal men eerlang tot 40.000 zal opvoeren. Men zal zich bepalen tot stortingen, giro's en cheques. Locale rekeningen vervallen. Een nieuwe maatregel zal zijn de invoeiing van een waarborgsom van f 5 op iedere rekening. Dit ter voorkoming, dat rekeningen jaren blijven loo- pen soms met minima bedragen van enkele centen, waarvan de saldi steeds weer moeten worden opge teld, wat noodelooze moeite veroorzaakt. Deze maatregel is genomen ter bespoediging tot het verkrijgen van het dagelijksch totaal saldo van alle afrekeningen. BUITENLAND EEN STORMACHTIGE ZITTING IN DEN RIJKSDAG. De algemeene nervositeit in parlementaire krin gen is thans als een onweer losgebarsten. Het is in den Rijksdag tot een geregelde kloppartij gekomen waarbij o.a. de democratische afgevaardigde Bro dauf een blauw oog opliep. Brodauf protesteerde bij de tweede lezing van de drie wetten tot uitvoe ring van het rapport Dawes tegen een amnestie-; voorstel van Deutsch-völkische zijde, maar zijn 'woorden werden döor een algemeene scheldpar, van rechts en links onderbroken. Dit zijn wij langzamerhand in den Rijksdag wel gewend geJ en niemand maakte er zich dan ook druk ov« Maar terwijl er nog door de extremisten^ beide zijden gescholden weird, drongen plotscf een aantal Deutsch-völkische afgevaardigden na- de sprekerstribune en probeerden den dsmocr' scheri. afgevaardigde te lijf te gaan onder de b' „heraus mit dem Juden". De Völkische'n kregen middellijk versterking vaiï communistische zij' Onder opgewonden geschreeuw schoten ook aantal communisten toe om den democraat van sprekersgestoelte te sleuren. In no time ontsta een algemeene vechtpartij en veile communiJ met name de afgevaardigden Eppstein, Rügc Nedermayer sloegen als wilden om zich heen verschillig wie zij troffen. Intusschen waren een groot aantal sociaal-dc craten democraten ter bescherming van den j vaardigde Brodauf toegeschoten, doch konden verhinderen, dat deze door zijn aanvallers W werd toegetakeld. President Wallraf had onmidA lijk zijn zetel verlaten en daarmede te kennen ven, dat de zitting was geschorst, maar de v« lustige afgevaardigden stoorden zich hieraan gee zins en bleven lustig met elkander bakkeleien, f, slotte gelukte het den sociaal-democraten aan handgemeen een einde te maken. Natuurlijk duurde de opwinding in deh RijW inog geruimen tij d. Het bleek, dat men het Rijkst lid Brodauf niet alleen zijn das en zijn kleeren 1 gescheurd, maar dat hij ook een klap op het had gekregen, waardoor dit zeer ernstig is gewon Een vrouwelijke dokter, lid van de sociaal-democi tische fractie, verleende hem de eerste hulp j verklaarde dat liet weinig had gescheeld of hij"b het licht uit zijn oog verloren. Ongevee rom zes uur des namiddags- werd de ting heropend. President Wallraf deelde mede,™ hij de drie genoemde communisten als hoofdschip gen aan de vechtpartij beschouwde en dat hij j tot straf één dag van de zittingen moest uitsluit» Hij verzocht hun derhalve de zaal te verlaten, zij, volgens beproefd communistisch systeem,'wi ygerden. Daarop verlengde de rijksdagpresidénti straf tot 20 zittingsdagen en herhaalde dat zij te stond de zaal moesten verlaten. Ook ditmaal eet; weigerden, de communisten hieraan gevolg te gev( Daarop liet Wallraf de tribunes ontruimen en vi zocht ook den afgevaardigden allen de zaal te v9 laten. De afgevaardigden van alle partijen volden hieraan met uitzondering van de communisten, rustig bleven zitten en toen de rijksdagpolitie'vt scheen om de drie weerspannige afgevaardigden verwijderen, de Internationale aanhieven. Eén de drie uitgesloten algevaardigden had inmidi reeds heimelijk de plaat gepoetst, de beid© andei lieten zich zonder tegenstand te bieden door politie wegvoeren. 8000 man ontslagen. Het „Alg. Ind. Dagbl." weet bijzonder heè mede te deelen omtrent helt massa-ontslag oni het SJS.-personeel, waardoor duizenden mensck aan den dijk zijn gezet! 'f Sedert Juli 1922, het tijdstip'waarop de grot bezuinigingscampagne met kracht werd ingeze zijn bij dezen tak van staatsdienst ontslagen: 300 personen op maandgeld en in .tijdelijk dienst, die een organieke betrekking bekleedde dat wil dus zeggen: in de vaste, formatie 1 opgenomen; 180 zoogenaamde losse maandgelders, die een organieke betrekking hebben bekleed' en alle tot den Europeeschen landaard behoorden; 2000 man personeel in opleiding, zooals stal 0na-assistenten, leerling-teekenaars, leerling-op» mers, enz. 5000 man behoorendë tot het zoogenaamde ger benoemd en onbenoemd personeel, zooals landsche conducteurs, stokers, wegwerkers, m doeirs enz. Hierbij zij al dadelijk aangeteekend, dat onè Ideze laatste categorie ook de sltokers zijn begif pen van de jongste spoorwegstaking, die alli ontslagen werden. 1 Voor het overige zij nog vermeld, dat het - slag van dezei 7 tot 8000 man een gevolg ge noem kan worden van verschillende door de regeerii voorgeschreven maatregelen, die in nog geen jaar tijd tot uitvoering moesten worden gebracN - Die New York Centraal Railway heeft specialen wagon laten bouwen voor het vervof van geld en geldswaardige papieren. Het is gepantserde wagen, die bij een aanval door treii roovers kan worden verdedigd. Er zijn met dii wagen proeven genomen, d.w.z. er is een proei aanval op uitgevoerd, waarbij het bleek dat wagen uitstekend te verdedigen en zeer moeit, aan te vallen was. Zoodra, de trein tolt stai wordt gebracht sluiten de ramen van den wap zich automatisch en komen er stalen luiken vo« Is het avond, dan wordt de ruimte om den w gen met zoeklicht verhelderd en kunnen de aai vallers gemakkelijk onder schot worden genomi door de verdedigers van den gepantserden wage die door kleine schietgaten hun geweren kunn afschieten. De proef met den wagen van de Ne York Central Railway genomen slaagde zoo vos treffelijk, dat er nu voor allerlei maatfecha pijen 3000 van zulke inbraakvrije postxijtuig zullen worden gebouwd. Alle pogingen van would-be aanvallers bij de proef om in den u pantserden wagon te komen,' mislukten ten een< male. Te Wimbledon, bij Londen, is dezfer d: mevr. Bridget Hankes Richardson overleden, 107 jaar oud was geworden. Tot op den van haar dood waren haar oogen zoo: goed zij kon lezen zonder bril. Mevr. ^Richardson was- een zeer ontwikkel vrouw. Vooral de natuurwetenschappen en m name de sterrenkunde hadden haar belangstell» Blankgewasschen Zoeloe's. De geweldige regens, die de afgeloopen d te Londen gevallen zijn, hebben te Wlembley u humoi istischen kant gehad. Er zou Vrijdagavo een optocht worden gehouden, waarin ook „2i loes" zouden verschijnen. Vóór er echter spra was van het formeeren van den optocht, war" de Zoeloes" door den regen., blank gewasscht D© regen verhinderde echter tenslotte den

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2