Plaatselijk Nieuws Nieuwstijdingen ambten, zou hij wel te^eny^jig^leii. En zoo gebeurde het ook. Ed&ige dagen later kwhm de schipper aanspraak maken op zijn eigendom en hii werd toen natuurlijk moteen geknipt. Was het Van den Vondel niet, welke de trouw tusschen man en vrouw, zoo roerend heelt bezon gen? Of de man nu geïnspireerd werd door z'n schip, we laten dit liever onuitgemaakt", vvholfc volgens de jaarcijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek gaat het met de huwelijkstrouw van den Nederlander in dalende lijn. In 1895 no teerden we 700 gevallen van echtscheiding. In 1920 17.500. Met de borrel slaan we een beter figuur. In 1880 dronken we 9.83 L. jenever per hoofd, in 1922 2.88 L., vrouwen, kinderen en ■zuigelingen inbegrepen. Voor geheel-onthouders dus nog werk aan den winkel! Met onze gezond heid en hygiëne gaat het evenzeer crescendo. Wé worden weer het „rijzig kroost van reuzen- ouders". In 1865 n.l. was-25 pet. onzer lotelin- gen ianger dan 1.70 M.; in 1922 bereikten 54 op: de honderd jongelingen deze lengte, terwijl de categorie „oud en der dagen zat"? groöter wordt. Een autoverhuurder te Sékbierum had in zijn. xauto dezer dagen 'wel eenvoud" vrachtje. Het waren de twee oudste vrouwen' en dé twee oudste mannen uit dat dorp, samen 349 jaar. Allen zaten voor de eerste maal in een auto en ze genoten volop van hun pleiziertochtje, da,t hun aange-' boden werd. Tot besluit het volgende: Bij een drukker komt een klant en wenschit op een graflint gedrukt: „Hier rust een ijverig ambtenaar, zijn naam was Sterk". Dat is te veel, zegt de drukker, er kan alleen maar op „hier rust.een ijverig ambtenaar". En de naam dan? vraagt de klant.-"t Antwoord is: die kan wegblijven, ieder die het leest zal dan zeggen: dat is sterk. i NOORD5CHARWOUIDE. De aanvoer op de Noordermarkt van sluitkool is deze week belangrijk toegenomen, de aanvoer van aardappelen een weinigje meer dan de vorige week. De aardappelprijzen, zoowel de soorten voor 't buiten- als voor het binnenland waren vrij belang-- rijk gedaald. Het verschil is ongeveer 1.50 gld. per 100 K.G. De roode, witte en gele kool bracht een aan merkelijk beteren prijs op. De roode en gel© waren ongeveer f j.25 duurder en de witte bracht nu ten hoogste f'2.6o per 100 k.g. op of 50 cent meer dan de vorige week. De 'spercieboonen verschillen wat aanvoer en prijzen betreft ,niet veel bij de vorige week. De minste kwaliteiten waren omstreeks 10 en de bes te omstreeks 19 gulden per 100 kg. De aanvoer van snijboonen was zeer gering. De prijzen liepen terug van ruim 20 tot ruim! 10 gul den per 100 kg. De zilveruien zijn afgeloopen, deze werden alleen de eerste 2 dagen nog in zeer klein© hoeveelheid aangevoerd. De aanvoer van gewone uien is veel grooter geworden. De vorige week 7 en nu bijna 11 wagons. De grove uien waren belangrijk goed- -kooper en konden nu niet boven de 8 gulden ko-; men, de middelmaat of drielingen iets meer, doch veel minder dan de vorige week. D© prijzen van de nep waren in het begin van de week hoog, doch daalden met den dag. Zater dag bracht de beste partij den nog hoogen prijs, van f 17.20 op, terwijl daarvoor Maandag nog f27.50 genoteerd werd. Door elkaar is het voor de tuinders een goede week geweest. ZUIDSCHARWOUDE. Voor eenige jaren geleden verscheen in de sloo- ten van den Langendijk een soort kroos, genaamd azolla acuroliana, dat toen uit den staat van dien naam (U.S.A.) naar hier was overgebracht. Dit kroos plantte zich in sterke mate voort, zoodat de slooten met een dikke laag ervan bedekt wierden, met het gevolg dat het waterverkeer ler zeer door belemmerd werd. Verscheidene tuinders gingen toen aan het kroos opscheppen om.de vaart vrij te maken van het lastige goedje, maar het gaf niet veel. Een daarop volgende 8rogè zomer maakte het noodzakelijk dat in onze slooten zeewater ge malen werd, waardoor .het water brak en zout werd Opmerkelijk was het dat de azolla acuroliana geheel verdween, tot vreugde van allien die bij het waterverkeer betrokken waren. Proeven met zout water genomen, hébben in derdaad bevestigd, dat het plantje zich in zout water niet kan voortplanten. j De azolla acuroliana was verdwenen en niemand dacht meer aan het plantje, - maar onkruid vergaat aietwant het is naar men ons mededeelde wie der tevoorschijn gekomen. Of, het kroos zich we der zoo zal voortplanten, dienen wij echter af te wachten. Een hartelijk welkom roepen wij het plantje echter niet toe. NOORDSCHARWOUIDE. Maandag van Noordscharwouder kermis komt „Het Kleine Tooneel" in „Concordia" met het stuk „Een zeer wild Huwelijk." Reeds meerdere malen is het gezelschap hiermede elders opgetre den en mocht er ook vele successen maq oogsten. De beoordeelingen luidden steeds gunstig en ook wij kunnen een ieder aanraden vooral dezen avond naar „Concordia" te gaan,wantveel zal en kan. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nr. voorkomende advertentie. ZUIDSCHARWOUDE. [We vernamen, dat hier binnenkort weer een tentoonstelling van bloemen en planten zal wor den gehouden, gekweekt door schoolkinderen. ZUIBSCHARWOUDE. Op het Noord- en Zuideinde der gemeente ie thans een bord geplaatst met het opschrift: Voet gangers wordt dringend verzocht rechts te hou den. f BROEK OP LANGENDIJK. Bij do verkiezing voor een lid van het Banne- bestuur bekwam den heer J.' Dirkmaat 7, A. Bal der Ca. 6, PSlot Ccz. 4 stemmen. Herstemming tusschen de twee eerstgenoemden op, 9 Sept. a.sv Twee OP LANGENBUK. A Gevonden voorwerpen. ■ee portemonnaies met inhoud. Een zwart pakzeiltje. Een linnen boord. Een zakmes. een zwarte haarstrik. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter te bekomen. BROEK OP LANGENDIJK. De Geref. Knapen-vereeniging heeft gisteren onder begunstiging van goed weder per autobus een rondrit gemaakt naar Bergen en Egmohd. BROEK OP LANiGENBiIJK. Le Directeur van het Posftkantoor te Broek deelt" ons mede, dat het voornemen bestaat, om den l.en Oct. a.s. den - Postcheque- en Girodienst te heropenen, voorloopig met de postrekeningen .1 tot en met 9999. In verband met de overdracht der werkzaamheden van de^ oommissie voor uitbetaling van gelden op- -postrekeningen aan den Postcheque- en Girodienst wordt aan de houders van genoemde postrekeningen gelegenheid gege ven nog tot uiterlijk 6 Sept. a.s. door middel der commissie op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. Aanvragen betreffende de postrekeningen v;an 1 t.m. 9999, welke later dan 8 Sept. bij de commissie inkomen, kunnen door haar niet meer in behandeling worden genomen. Met het oog op de spoedige-.heropening van den dienst worden de rekeninghouders verzocht slechts in zeer dringende gevallen hun aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling in te dienen. Uit den Omtrek ST. PANCRAJS. Aangemoedigd door het succes van vorige ja ren, heeft het bestuur der tuinbouwver.eenigmgt besloten, dit jaar wederom een tuinbouwcursus te organiseerqn. In verband met een en ander is spoedige aangifte echter gewensch't, hetwelk men kan doen, in de eerste plaats, bij den secretaris! der tuinbouwvereeniging, den heer A. Hoogland", on verder bij de andere bestuursleden van voor noemde vereeniging. |S-T. MAARTEN. De kermis alhier, behoort ook weer toit het verreden. Een echte, natte kermis1 een ware mod derboel, ma,ar niettegenstaande toch een vroolijke kermis met tamelijk bezoek. Jammer daft de orde den Matsten nacht werd verstoord door een on verstandig kermisbezoeker, anders was geen wan klank gehoord geworden. Maandag in café Buik een .openbare uitvoering der dorpsrederijkejrska- merwelke onder niet al te veel belangstelling opvoerde; „De gevolgen van een leugen", blijspel in 4 bedrijven van Rudolf Kneisel. Een heel aar dig kermisstukje hetwelk heel goedf werd vertolkt en het publiek voldeed. Dinsdagmiddag rinrij den bij den heer J. Sohoorl, waaraan een 30-tal 'paren deelnamen. Ook dit geschiedde tusschen de buien door, maar 'twas „houd er de moe$| maari n". 's Avonds gemaskerd hal bij den beer Buik waar aardig liefhebberij voor was en leuke kestumetjes te zien waren. Serpentinehal bij Van .Sehoorl waar kunstig met heit lintpapier werd gewerkt, en zoo kwam onze' natte kermis in,vroo lijke stemming weer ahn haaüf eindie. DIRK&HORN. Maandagavond gaf de heer Jan Zwart een con cert in de Ned. H-erv. Kerk alhier. Ofschoon het weder vrij ongunstig was, waren, toch ongeveer 250 belangstellenden opgekomen en zij zullen zich hun gang niet beklaagd hebben. In aansluiting met de driekleur, welke dien dag op den toren wapperde, opende de heer Zwart met een Paraphrase over het Oude Wilhelmus, door hem zelf gecomponeerd. Als altijd deed dezis me lodie het weer goed. Na een lieflijk klinkende „Pastorale" van Guil- mant volgden „FFantasie over een Kerstlied" van Lue en Variaties over „Wien Neerlandsch Bloed" van J. A. v. Eijken, beide schitterend gespeeldiq nummers. Hoe heerlijk dook hier de telkens ondier-; broken melodie weder tusschen de keurige varia ties op :efi ihoe meesterlijk was de registreering van den organist. Welke verrassende afwisseling en zwelleiide tonen wist hij uit het mooie instrument te halen. Ontroerend schoon klonk „Bede" over „O Heer, die daar des hemels tente spreidt" van Jan Zwart. Het slotnummer „Improvisatie over Gez. 96" eindigend in het machtige koraal, werd door de aanwezigen staande - meegezongen. Blijken van instemming met het gehoorde wor den iri een kerkgebouw niet gegeven, maar stellig zullen velen in gedachten hebben geapplaudiseerd en den wensch uitgesproken: „Tot weerziens, mijnheer Zwart." Programma van de Haarlemsche Ooneert-Vereenigjng. Dir. de heer Nico Gerharz. Concert- op Vrijdag 5 Sept. 7.45 uur. 1. L. v. Beethoven, Ouverture zu Goethe's iTrauerspiel „Egmont". 2. G. M. von Wleber: „Aufforderung zum T,anz" (Qrkestbewerking van Felix Wéingartner). 1 3. Mendelssohn Bartholdy, Drei Stücke' aus der Muzik zu Shakespeare's „Immernachtstxaum". a. Scherzo. b.Notturno (D© Hoornsolo doorVVjusil Karpoff). c. Hochzeitsmarsch. Pauze. 4. D. Berlioz. Trois morceaux d'Orchestre de „la Damnation de Eaust". (Op veelvuldig verzoek), -a. „Marche Hongroise". b. „Danse des' Syl- phes", c. „Menuet des Eollets". 5. A. Ponchielli „Danza della Ore". '6. N. Gerharz „Rikketikketik", Capriccioso voor Xilophone-solo (door Wosill Karpoff). 7. 6. Rossini Ouverture „Guillaume Teil". den Jordaan ben tegengekomen, is wel: de woe ker. In den Jordaan heerscht de woeker op een afgrijselijke wijze. Hij heeft daarom zoo vreeselijk karakter, omdat hij, Onder den Schijn vain mee warigheid en gemoedelijkheid, zich zoo gemak kelijk prooi verschaft. Wanneer een Jordaansehe man of vrouw voor een onderneminkje, een bepaald bedrag noodig heeft, dan gaat hij of zij! niét allereerst naar volksbanken, z.g. voorschotbanken, die ze na véél omhaal een bepaald bedrag voorschieten, als de aanvrager althans zijn aanvraag ondersteunt met den goedklinkenden naam van twee borgen, maar hij of zij richt zich naar de z.g. week- of leen-, vrouwen uit de buurt. Het meest tragische van den woeker in den Jordaan is het feit, dat de Jordaners zelf zich van de ellende der woekerijj nauwelijks bewust zijn. Een weekvrouw in den Jordaan, het is een feit, geeft haar geld zond/er eenige rechtstreeksche zekerheid höt ooit terug te zuilen., krijgen. Er wordt geen schuldbeken tenis geschreven en de sommetjes in termijn af betaald, zijn maar los op' een papiertje neerge krabbeld. Én ondanks het niet-au-iiTyezig zijn va-ii een schuldbekentenis, weet de leenvrouw een ge weldige macht uit te oefenen over den leener. Zij" dekt zich op allerlei wijze; door onmiddellijk van de geleende som een bedrag in mindering af te trekken (zeg b.v. van honderd gulden on middellijk tien) en dan toch te doen alsof er hon derd gulden is geleend. Zij geeft dus al dadelijk in plaats van honderd, negentig gulden; doch honderd gulden moet terugbetaald worden, laten wij zeggen met vijf gulden per week. Op déze honderd gulden wordt een winst gemaakt van twee- tot driehonderd procent. Er ziin mij ge vallen beken^, waarin wel zevenhonderd pro eent winst werd gemaakt. Al heeft de werk vrouw dan geen bewijs, deze woekerende geld schieters weten zich nochtans te verrijken en eigen klassegenooten uit te mergelen. Er zijn hartverscheurende staaltjes te geven van de on barmhartigheid der woekeraars, die iedere week onvermurwbaar wachten op hun termijn en drei gen 'met het ergste (afbreking van verder-geld- v-oorschieten) als er niet precies termijnbedrag; en overbedrag gestort worden. Het is de bloedig ste uitbuiterij m ijbekend. En toch' heeft dezie leenerij een eigenaardige bekoring en een zeer verleidelijken kant. Als een "Jordaner twee honderd gulden te leen krijgt, al wordt hem daarvoor maar honderdtach tig uitbetaald, dan heeft hij totih in ieder ge val deze honderdtachtig gulden in zijn bezit. Hij kan met dit bedrag wel waar of handel Jcoopen en „tegelijkertijd er mee verdienen, maar ook evengoed verliezen. Het verleidelijke en lok kende zit hem in het feit, dat hij van het inelems uitgekeerde bedrag slechts kleine gedeeltjes per week hoeft, terug te betalen. Hij rekeent 'dan op' de mogelijkheid van de weekverdienste en tege lijkertijd meent h'ij1 wel iedere week heitter mijntje te kunnen aflossen. Doch dit loopt wel eens faliekant uit. En dan is juist de gemakke lijkheid, waarmee het geld verkregen werd, het hachelijke gevaar. Hij of zij! behoeven maar even een tegenslag in zaken te hebben, een duw naar achteren, en een deel van het handelskapitaal tje is verbruikt." Koloniale waren en aanverwante artikelen. Een koopman te Arnhem deed zijn grossierderij in koloniale waren en aanverwante artikelen aan een ander over, o.m. onder concurrentie-bedingv dat de verkooper der zaak geen handel mjeer hou drijven in koloniale waren of aanverwante „artikelen, op een verbeurte voor iedere overtre ding van f5000. Nu verkocht de verkooper later toch krenten, rozijnen en basterdsuiker, waaro pde kooper tegen hem een actie instelde 'tot betaling van f 10.000. Voor den rechter verklaarde de verkoopeir, dat- deze artikelen niet bij het contract tot' verkoop! verboden waren, omdat zij noch koloniale, noch aanverwante artikelen waren. Krenten en rozij nen waren z.i. Zuidvruchten en beetworttelsui- ker wordt hier te lande gefabriceerd.. De rechtbank besliste, dat onder aanverwante artikelen van koloniale waren die artikelen zijn begrepen, waarin grossiers in koloniale waren hier te lande handel drijven en dat hiertoe zeker behooren, krenten, rozijnen en basterdsuiker, ter wijl omtrent vele andere, als snippers, honig, blik- groenten, reuzel, enz. nog twijfel kan bestaan. Het gerechtshof te Arnhem heeft thans beslist, dat mag worden aangenomen in verband met de uitspraak van de rechtbank, da|t twee overtre dingen van het contract zijn bewezen. Het Hof achtte het echter billijk de boete te beperken tot f 5000, tot het betalen van welk bedrag de verkooper thans is veroordeeld. Rocker. J In zijn „Zwerftochten door Jordaan en donker j Amsterdam" vertelt Is. Querido in „Het Leven" „Een van de meest tragische en huiveringwlek- va-Av a, die ik op mijn zwerftochten door Die natte Augustusmaand. Het Meteorologisch Instituut schrijft: Dp thans geëindigde Augustusmaand is meer dan voldoende nat geweest om voor velen die vacantie te bederven. Toch is1 de thans gevallen regen geen record geweest. De totale regenval 181 m.m. tegen 89 normaal, werd' in Augustus 1912 toen 200 m.m. werd' afgetapt, overtroffen. Men ziet; het kan nog erger. Ook de grootste daghoeveelheid 36.4 m.m. op 30 Augustus is op 18 Juli 1910 overtroffen, toen tusschen 6 en 1 Ouur v.m. 54 m.m. viel. De afgeloopen maand heeft nóg een' vrij lange periode met weinig regen gehad: van 516 Aug. regende het alleen 15 en' 16 Augustus én dan nog 's avonds of 's nachts. In de tweede helft der maand werd het geducht na!t; maar Augustus deed zooals zij moest doen. De groote maandsom was te danken enkele dagen met zwarien regenval 2 Aug. met 19 mm'„ 3 met 13 ,18 met 35, 24 met) 23, 30 met 36 dus in 5 dagen 2/3 van den ge- heeien maandelijkschen val. September zette al weer slecht in maar juist nu bleek er eene gun stige verandering te zijn gekomen in de lucht- druk-verdeeling, zoodat de kans op beter, droger weqr aanmerkelijk is ~L-—- - Mislukte inbraak. L1 ifc Aniersföortwordt gemeld- Een tweetal personen werd' opgemerkt dat zich bevond voor het perceel van de drukkerij van de fa. Wed. Van Wijngen aan de Muurhuizen. Hier aan werd echter geen verdere aandacht gewijd, Tégen 9 uur begaven dé bewoners zich naar het vuurwerk. Vandaartegen half 12 terugge. keerd, zagen zij het tweetal nog nabij het pie£r. ceel staan. Binnengekomen bemerkten zij, dat een van de binnendeuren ontsloten was, de ijzeren staven van een raampje waren uitgebogen en jfte draad van de sche schel ,vas doorge, snéden. Onmiddellijk ging de vrouw politie waar schuwen de man bleef de twee personen bespie- den. De beide personen, Amsterdammers, zijn door de politie aangehouden. Later heeft zij nabij het postkantoor een kar met mo/tern^ inbrekerswerk- tuigen gevonden, en kreeg zfj verdenking op nog twee personen. Een van dezen is hedenmorgen bij zijn vertrek met den eersten trein naar Am sterdam aangehouden, terwijl de vierde verdachte hedenmiddag eveneens is aangehouden. De laat', ste woont tijdelijk in Amersfoort. De personen blijven allen ontkennen, maar zullen niettemin ter beschikking vaip de justitie worden gesteld^ Er wordt bij de Wed.'Van Wijngen niets vermist, „Het vermoeden bestaat, dat men dé drukkerij Reeft aangezien voor het gebouw van het agent schap van de Nederlandsehe Bank, dat er onmid dellijk aan grenst.De politie meent een goede vangst gedaan te hébben. i De autobussen. Te Papendrecht is ter hoogte van het z.g. Na- nengat een Fordautobus van de fa. d. J. K. uit Sliedrecht verongelukt, doordat de stuurstelling brak. De wagen, die langzaam rëed, bótste tegen een huis, waardoor de gevel werd ingedrukt. Ook het dak bekwam schade. De bus werd zwaar aan de carosserie beschadigd. Ook braken er eenige ruiten. Behalve de chauffeur en conducteur was er een passagier in de bus, die er zonder klasrscbeu ren afkwam. De maréchaussee heeft van een én ander proces verbaal opgemaakt. Kermisongeluk. Maandagavond is op de kermis te Zaandam in een zweefmolen een ernstig ongeluk gebeurd. Een zestienjarig meisje, genaamd M., van Koog aan de Zaan, is door het losraken van een ketting, van een der schommeltjes gevallen. De ketting- sloeg om een harer beenen, met het gevolg, dat het afgeknepen werd. Bij den val liep zij nog eenige ernstige kwetsuren op. In ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd. De zweef molen is op last van de politie gesloten. Noodlottige botsing. Te Blerick is een motorrijwiel waarop twee hee- ren gezeten waren tegen een vrachtauto gereden. De bestuurder werd levensgevaarlijk gewond. De zoon van notaris Essers te Horst, die achterop zat werd op slag gedood, meldt de „N'.R:Crt." De verbrande autobus. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van Willem Baunink, een der slachtoffers van de au tobusramp te Raalte ter aarde besteld. Aanwezig waren o.m. de burgemeester, andere leden van het gemeentebestuur en vele belangstellenden. Ds. J. Cramer sprak een" toepasselijk woord. Een krans dekte de baar. Diefstal in een gasfabriek. In het kantoor van de Arnhemsche gasfabriek is diefstal gepleegd tijdens afwezigheid van het personeel. De dader heeft, np-het loket te hebfoen geforceerd, met behulp van een stok, waarin t'én spijker was gestoken, uit een geldbakje dat op een der lessenaars was blijven staan, een bedrag van f225 aa nbankpapier weggenomen is daarop spoorloos verdwenen. Buitenland Die nieuwste Zeppelin. De nieuwe 'Zeppelin voor Amerika, die i n Duitschlana"1 gebouwd is eii thans proefvluchten verricht, om daarna de transatlantische vlucht te volbrengen, heeft vijf matoren van 2000 H.P. ■Het zilverachtig glinsterend schip maakt in de hal een overweldigenden indruk. Aan enkele de tails wordt door de werklieden nog de laatste hand gelegd. Door reuzenslangen wordt het lucht schip voorzien van waterstofgas. Wélk een gewel dige arbeid noodig was alleen voor den bouw van het reuzen luchtschip-geraamte wórdt misschien vcor den buitenstaander duidelijk, als hij hoort, dat alle ringen, uitgerekt^ een lengte zouden op leveren van 9.5 K.M. Ook de hoeveelheid gas, ■groot 70.000 M3., zal voor de meeste menschen sleehtds een ijl begrip blijven. Een normale straat lantaarn bijvoorbeeld kan van de 70.000 M3. gas niet minder dan 160 jaren onafgebroken branden. Van de naast de loopgang aangebrachte honderd groote benzine- en'olievaten kunnen in geval van no-cd automatisch eenige als ballast verwijderd worden. Voor aan het luchtschip is een niéuwe inrichting aangebracht, waardoor heit met zijn spits aan een toren kan worden vastgelegd. Dit is een Amerikaansche uitvinding, die op wensch van de Amerikaansche autoriteiten aangebracht werd. .Het luchtschi pis licht en elegant gebouwd. De cabines van den commandant, van de officieren en manschappen zijn miniatuurhuisjes, niet veel' groo ter dan een groote poppenkamer en bieden nauwe lijks plaats voor staan, zitten en liggen. Daar entegen is de passagierscabine met haar vijf af- deelingen erg gemakkelijk, ruim en elegant inge richt en overtreft in haar praetisehe inrichting en uitvoering verreweg de inrichting van de Euro- peesche luxe treinen. De metoren van het gevaarte kunnen aangezet worden door luchtdruk. Ze zijn zoo sterk, da»t zelfs bij den sterksten orkaan het uit den koers drijven vafi het luchtschip onmogelijk is. Zeker1 zijn de motoren wel een 500 a 800 H.P. sterker dan de motoren der vroegere luchtschepen. Mat deze geweldige motorencapaciteit wil men het schip zelfs onder de ongunstigste omstandigheden veilig maken. Kapitein, officieren en bemanning hebben goede verwachtingen van het nieuwe schip en twijfelen er niet aan, dait 'de overtocht naar wensch zal geschieden. Evenals zeelui zijn ook luchtschippers bijge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2