Plaatselijk Nieuws Sport en Wedstrijden. ter voor Kët vervolgonderwijs, indien een cursus 1 gegeven zal worden, te benoemen den heer Har ing en mej. Maas. Algemeen goedgevonden. Daar de zitting van den G-em.-Ontvanger op hët raadhuis hoegenaamd geen sueeea h'eeftou de functionaris in het centrum dei gemeente is ltomen wonen, heeft deze een andere regèling\ der zittingen gevraagd. B. en W]. zijn van oor deel, dat dit zonder hinder kan worden toegje-,. staan en-s tellen vóór,- dat de zittingen" voortaan ten huize van den ontvanger zullen zijn en wel; Maandag en Vrijdagmorgen van 9 tot 12 uur en Woensdagavond van 69 uur. De Baad heeft hiertegen geen bezwaar, goodat aldus wordt be- Moten. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Mienes, zal den ontvanger worden verzocht zijn woning te voorzien van pen plaat met ver melding van zijn functie. Hierna heeft nog een uitloting plaats van een aandeel der leening voor het eleetr. bedrijf van 1914 groot f24000. Uitgeloot wordt no. 12 een aandeel groot f800. Hierna sluiting der vergadering. OUDKARSPEL. Naar men ons mededeelde zullen de leerlingen van den Tuinbouwcursus, onder Leiding van de heeren Renaud en Glas, bij wijze van excursie, mor gen per auto een bezoek brengen aan de Tuin- en Landbouwtentoonstelling te Hoorn. OUDKARSPEL. Gevonden voorwerpen. eon gouden armband.- een kinderportemonnaie met inhoud. een nieuwe portemonnaie. een heeren horlogeketting van haar en gouden stuk- Verloren voorwerpen: een zilveren omhulsel van 'n lucifersdoosje. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter Van der Meulen. NOORDS CHAR WOUD'EV Het Russische Balalaika-Orchest. Zoondagmiddag hebben we het genoegen gehad tegenwoordig te zijn bij de uitvoering, welke door dit gezelschap werd gegeven in de tooneelzaal van den heer J. de Bakker. We spreken van „genoe-, gen", doch we moeten het minstens een groot voorrecht noemen, dat den ongeveer honderd aan wezigen, een bevredigend aantal, het was. immers een middagvoorstelling, is ten deel gevallen. Want wat wij Zondag hebben 'gehoord en gezien was inderdaad zeer buitengewoon. Reeds terstond na het ophalen van bet scherm wordt het oog bekoord door de schilderachtige Russische kleeding, en als onmiddellijk daarop Sascha Wolgin, de sympathieke dirigent, het eer ste nummer, een marsch, laat aanvangen, zit ieder met aandacht te luisteren. En waarnaar te luisteren! Men is verwonderd, verbaasd, verstomd, met zit sprakeloos, vergeet alles om zich heen, wil opspringen, men hoort en ziet slechts, wat daar, op het tooneel geschiedt. Het hart gaat sneller'kloppen, de wangen gloeien, men wordt meegesleept door deze steeds wilder en wilder wordende, hartstochtelijke muziek. Nu eens langzaam, dan weer in razend snel tempo, in steeds toenemende kracht trillen de tonen door de zaal. Sascha Wolgin en zijn artisten verrichten, wonderen. Elk nummer brengt nieuwe, grootere verrassingen „en diep-bewogen worden wij doof de heerlijke, gevoelvolle solo's van eenigen dezier sym pathieke zangers. Tot zoover het muzikale gedeelte. De schoonste verrassingen kregen we op het einde der voorstel ling: Russische nationale dansen met begeleiding van bet orchest Het is ons niet mogelijk niervan een beschrijving te geven, zoo volkomen, dat de Ier, zer zich een duidelijke voorstelling ervan kan vor men Wij wisten wel, dat de Russen geen vijanden van een mooien dans zijn. We wisten echter niet, hoe een Russische dans wordt uitgevoerd. Doch Zondag hebben we enkele zeer mooie dansen aan- scohuwd. Men rilde en beefde bij de woeste geba ren van den Kozak, die een prachtig beeld was van ontketende woede, als hij na het neersabelen zijner vijanden, dolk en sabel tusschen de tanden nemend, een wilden dans uitvoert, om vervolgens zijn revol ver af te schieten, tot vier, vijf malen toe. En wij mogen ook niet vergeten te vermelden de verrichtingen van een paar aardige, zeer lenige danseressen, noch mogen wij verzwijgen, dat ver schillende 'andere dansen werden uitgevoerd, waar- FEUILLETON. NORA. „Het zijn louter lasteringen, waaraan gij1 on schuldig zijt," sprak de kapelaan, om hem tot be daren te brengen. „Vertoon u gedurende eenigen tijd niet in de hoofdstad, waartoe uwe ziekelijk heid eene voldoende verontschuldiging oplevert: dan zullen de praatjes en geruchten wel lang zamerhand doodbloeden, gelijk zoo menig onge grond gerucht. Ik zal' intusschen stappen doen, om er iets naders van te weten te komen, en zorg dragen, dat de onwaarheden,'die het artikel bevat, worden tegengesproken. Als die man in Nora's bijzijn u heeft aangetroffen, zal hij pok wel de schrijver van dat artikeltje zijn... Diat arme meisje!" De kapelaan dacht met een zucht aan dit vrou wenleven, dat zoo wreedaardig te gronde gericht, was, bij zulk een heerlijken aanleg.' Hij vreesde bijna te moeten twijfelen aan de leidingen des Heeren. Maar hij grondde zijne laatstei hoop op het steunpunt, dat hij in Nora's ziel gevonden had, op de reine drijfveer, die hare eerste schred'en op die haan geleid had1:, een offer d'at nüet uit een dwalend hart kon zijn voortgekomenH'ij! j vermoedde, dat er veel misverstanden in 'tspel waren, al wist hij ze, tegenovier de stellige be richten, ook zelfs niet te gissen. „Het zijn duis tere bestieringen; die telkenmale, naar het schijnt, haar aardsch geluk moeten kruisen, maar zoo niet voor haar geluk, dan toch1 voor hare zalig heid, was het laatste gebed der móeder voor dit kind. Welk pad het ook zijn moge. 'Góds bloe men kunnen overal bloeien!" besloot hij, met een- krachtige poging tot zelfbeheersching. Koert was in de hevigste opgewondenheid ach tergelaten. Maar dit was een beslist gevoel, en\ daarom nog eer te verdragen en te overwinnnen, dan de vage radeloosheid der laatste dagen. Tel kens en telkens weer had er zich nog een twijfel onder gemengd, een vermoeden dat het zich mis schien toch eenigszins anders had toegedragen, misschien de herinnering aan de liefde, aan de schuldeloosheid, die er van heel hagr vfczen steeds 1 van de een voor den ander niet behoefde onder I te doen. f 1 i: Besluit: iets buitengewoons. Wij hopen dan pok, dat wij Sascha Wolgin ere .de zijnen nog eens spoe-, ■dig zullen,' terugzien,-:en-;.we-; twijfelen er.,'niet .aan, of zeer velen zouden- een eyéntueel tw©e" epnq.ert zeker gaan bijwonen, ZU1DSCHARWOUDE. De melk is alweer ..met i. cent per L- opgeslagen -Dë^ tijden'- wafelen- weef duur en bij de meesteni worden de verdiensten niet grooter. NOORDSCHARWOUDEj. Door het Technisch Bureau Hubscher en Versp leit zal deze week in een bijeenkomst der Oom'-! missie van Beheer der Lichtbedrijven, een uiteen-, zetting worden gegeven over gasverwarmingvan schoollokalen. Uit den Omtrek GROOTE BRANDl Gisteravond is onder Alkmaar, gemeente Oudorp door brand, weer een onzer karakteristieke molens: het slachtoffer van vernieling geworden, 't Zal on geveer half negen zijn geweest, dat we werden op-; geschrikt door het geroep van: brand! brand! en informe-erende ten antwoord kregen, dat het bij der. pelmolen „Het Roode Hert" in de ge-1 meente Oudorp was. En we hadden ons blikken maar naar de aangegeven richting té wenden om te ontwaren, dat de molen reeds in volle vlam stond. Ter plaatse gekomen was reeds een com-, pacte menschenmassa uit Alkmaar en omliggende plaatsen óp weg naar den brand, en reeds aanwe zig, om van dit ongewone schouwspel getuige te zijn. Want het gebeurt niet iederen dag, dat men een molen in brand ziet. En de wetenschap, dat een molen bij brand gaat draaien is een aanleiding te meer, genoegens van welken aard ook, voor een wijle vaarwel te zeggen en de spanning van die genoegens om te wisselen voor het interessante schouwspel van een brandenden molen. En span ning was er aanwezig. Vlak bij een complex! huizen, dicht op elkaar gebouwd, en daar in de onmiddel-j lijke nabijheid het pakhuis van de Fa. Holsmuller, waarin een paar petroleumwagens, die allicht nog wat van die licht brandbare stof bevatten, die den brand des te -erger maken. Gelukkig is dit gevaar bezworen door het spoedige optreden van de Alk- maarsche brandweer, die het ongeval bemerkende zich onverwijld naar de plek des onheils spoedde en met alle beschikbare materiaal eerst dit gevaar afwendde. En dit bleek goed gezien, want later in den avond, toen de molen reeds bijna vlak lag, mpest men nog zoo- af en toe dit perceel -van water voorzien, daar door den wind nog gevaar genoeg aanwezig was en dit door het ruimschoots water geven werd bezworen. En water is er gegeven. Die stad Alkmaar kan trotsch zijn op een motorspuit als deze. In tijd van een oogenblik werdS water ge geven van alle kanten. Wat een tegenstelling met het miniatuur-spuitje van Oudorp-, waar het traditio- neele handpompen nog aan verbonden is. Zooals gezegd, in tijd van een oogenblik was het branden-, de perceel onder water van een flink aantal' water stralen, die sissend en knetter-end in de vlammen zee werden gericht en al spoedig was het overwicht van het natte element over dat van de hoog in de lucht lekkende vlammen merkbaar. Gelukkig was. de wind Zuid-Westelijk, zoodat dit de blussching aanzienlijk in de hand werkte. |Was dit anders geweest, zelfs een als Al'kmaarsehi ingericht brandweerwezen, was niet bij machte ge weest de naastbijzijnde perceel-en te redden, terwijl het gevaar voor de in de nabijheid staande hout- loodsen geenszins denkbeeLdig was geweest. Toch is het aan het -optreden van de Alkmaarsche brand- wéér té danken, dan' het gevaar, Óh-Hanks 'deh^'gün- stigen _wind, niet verder ging dan molen, pakhuis en een paar hooiklampen. Wat de oorzaak van den brand betreft, hierover tast men tot heden Ln het duister. Of verder de eigenaar tegen brandschade verzekerd was, kon-:,-, den wij niet gewaar worden, doch als dit niet het geval is, of soms zeer laag, wat kan, daar het al een zeer oud perceel was,- want wie onzerf kan niet reeds jaren den pelmolen,- dan is het een belangrij-f ke schadepost, daar net even te voren een -50 last gradn was ingeborgen. Dat er zeer veel belangstelling was, moge blij ken uit het feit, dat uit den omtrek zelfs auto bussen waren afgehuurd om een kijkje te nemen. Ook was het in de verte zeer goed waarneembaar. Wij vernamen dat in Nieuwe Niedorp zelfs de vlam men zichtbaar waren, waarvandaan dan ook pu bliek aanwezig was. - Zoo is dan, reeds aangehaald, weer een onzer ka rakteristieke molens verdwenen en het zal den voorbijganger vreemd aandoen, als hij den molen niet meer ziet staan, die jaren zijn aandacht heeft J igetrokken. SINT PANCRAS. ;Mej. Lieven,, kortelings geslaagd voor onderwij zeres, is thansals volontair voor de ..twee laagste klassen der openbare lagere school werkzaam. KOEDIJK. Iemand, die onbekend wertse!ffA1G blij ven, heeft een bedrag van f25.geschonken aan het Bur gerlijk Armbestuur. HEER HiU GO WA A R D Hier vertoont zich weer eens kinkhoest onder de jeugd, terwijl mede een enkele volwassene hier door is aangetast. HEEBHUGO WAARD. Uitslag dier loting; voor de nationale Militie d,er gemeente Heerhugowaard. Aantal lotelingen 26. No. 1 JP, Brink, 2. P. Stam', '3. P. J Ovter- toom, 4. A. van Schagen, 5. J. Beersie, 6. Wl. J. Borst, 7. Wj. Diekker, 8. J. Smit, 9. Th. Koppes, 10. J. Sehuuring, 11. J. Kieft, 12. J. A. Zut,. 13. A. Groot, 14. P. Echen, 15. J. jj. Laan-, I61 N. iSchouten, 17. J. Groothuizen, 18. A. B. Hurk- mans, 19. C. Mul, 20. J. den Hartigh, 121. O. de ■Moei, 22. N. C. B.os, 23. P. Joon, 24. C. A Groot, 25. W'. N. Kerkmeer, 26 G. Plak. 1 HEERIHUG O WAARD. Beroepen Ds.. Broekema alhier tot predikant bij de Herv-, Gemeente te -Oude Schild op 'Texel. was uitgegaan. Hij had letterlijk eenspookach tige vrees gehad, dat hij andermaal zo ukunnen dwalen. Maar dezen keen was het dan toch onhier- ioepelijk vast en zeker,, hij" kon en hij ('wilde den vrijen teugel vieren aan Zijn toorn, en door lucht te geven aan dien toorn, wilde hij zijn hart vrijmaken. Hij nam den brief zijner nicht op. ,,D:at lieve, trouwe hart!" zeide hij met diepe aandoening, toen hij de naieve woorden las, die datgene, wat hij reeds lang wist. opnieuw bevestigden. W|aar' hij .alles had willen geven, had hij niets geoogst dan ondank, ontrouw en krenking, - en waar hij' niets geboden had, vond hij zooveel! „Dat lieve, trouwe hart!" herhaalde hij; en mat zekere onwillekeurige teederheid streek hiji het vel papier glad, waarop zij hare min of meer stijive en onbe holpen letters had neergezet. Haar vriendelijk beeld doemde weldadig en kalmeerend voor hem op. Haar 'geëffende levensweg, hare zorgvuldige afgebakende omstandigheden, haar zoo eenvou dig voortkra.bbelend leven, alles stak scherp en zonderling af bij het gekronkelde, rampspoedig^ levenspad dier andere, dat Onophoudelijk door moerassen en wildernissen liep, zoodat ieder, die haai- wilde volgen, er mede zijn- aandeel van -ont ving. Lily's vreedzame levensweg had iets aan lokkelijks Er komen wel eens yoogenblikkeh van zóó groote vermoeidheid, dat hét eenvoudigste, gebaande pad ons meer toelacht, dan het meest majestueuze gebergte. Koert was al dien innerlijken kamp eiï twee strijd moede; h'ij had nu genoeg van al die'span nende, opwindende aandoeningen, die ziöh nu eensi zooi hoog verhieven, en dan weer zoo diep neder daaldenals de golven der zfee. Hij verlangde smachtend naar een haven, hij reikhalsde naar een onherroepelijk stellige beslissing van zijn levens lot^ waarna er misschien geen hoop, maar dan toch ook voorzeker geen teleurstelling meer zou zijn. Werktuiglijk en gedachteloos nam--hij' hu ook Dahnow's brief ter hand, dié tot zijne verbazing den poststempel van diens woonplaats in ♦Noord- Duitscblana droeg. „Laat ik mij door middel van deze 'regelen mo dern verontschuldigen," dus schreef hij, „tet z&kfè v,an de woordbreuk, w,aara&nf ik inij tegenover uwé OUDKARSiPEL. B|, T. iS. 1—V. V, U„ Uitgeest. In een wedstrijd met V.V.U. in de meerderheid! wist D'.T.S., al was het niet verdiend, het (tot een 4—3 overwinning té brengen. Bijl B1.T.1S. werd lang zo ohard niet gewerkt 'als verleden weèk tegen -Sparta. Die voorhoecle van V.V.U. bleek over een paar zeer goede gchutters te beschik ken, er gingen echter verscheidene kansen ver loren doordat de paal' en de lat ter hulp kwamlen, bovendien was de BL-keeper in goeden vorm1. Direct na aftrap een voorzet van de links- en rechtsbinnen geeft V.V.U. -de leiding. Na eeni gen tijd spelen weet Dl zoo- af en to.e het V.V.U. doelt; e naderen. Kuiper zet laag voor .en Kliffen kopt zeer goed in (11).' Nja de rust heeft Dl «jen sterken wind achter zich. Hét spel gaat nu vrij wel geiijk op. Bakker' maakt spoedig 21. Hierop! spoort V.V.U.. tweemaal 32. Dl laa't het er echter niet bij zitten. Bakker maakt met een goed schot weer gelijk, terwijl iSpeets na een- mooie, ren, het winnende punt scoort. Volgende wieek [speelt D.T.S. voor de competitie tegen Alcma-' ria IV in Alkmaar. KOEDIJK (Zuid,einde). Hadden we verleden Zondag e'en pittigen wed strijd tegen Vrone, thans moesten we hét met wat minder doen. Partner van S.DlW"!. was dit-, maal een Alcmaria-combinatie, „Kaaskoppen" ge naamd-, die, om in een verwanten term uit Wfe drukken, te klein waren' om een fatsoenlijk kaasje ter markt te brengen-.S.D1..WI was veelal in die meerderheid en wist dit dan- ook uit te drukken in een 20 overwinning. Voor Zondag a.s. staat een wedstrijd tegen een club uit Anna- Paulo-wna op 't programma. Al licht krijgen we dan iets beters. HEILOO. Op Zondag 14 September 1924 -zijn door de voetbalvereeniging van Heiloo. op het voetbalveld vlakke baan, hordenrennen en Springconcours (hor aldaar gehouden Groote Windhond-enrennen, t. w. den hoog 2 - M.), waaraan door 17 Greyhounds' (Windhonden) werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: Vlakke baan: ie pr. Zwe-ntibal, eigen. G. J. H. L-eurink, 2e pr. Donna, eigen. Zorge de Raumonde, 3e pr. Had je me maar, eigen. J. Been. Troostprijs. Zenobia, eigen. B. M. v.d. Harst). Hordenxen: 1 ie pr. Lou Dillon, eigen. G. C. Hulst,, 2e pr. S'immie, eigen. N. Olie, 3e pr. Donna, eigen. Zor ge de Raumonde. Troostprijs: Max, eigen. G. Oosterman Ter eere van de Commissie voor veredeling van Volksfeesten te Heiloo: Springconcours en Favorit-Jachtren: ie pr Zwsntibal, eigen. G. J. H. Leurink, 2? vriendelijke uitnoodiging heb schuldig gemaakt. Gij zult de betuiging' van m!ij:n leedwezen dienaan- -gaande ook wel willen oVerbrengen aan u;we be minnelijke nicht, ofschoon ik bijf mijzelven be kennen moet, dat gij m'ij waarschijnlijk niét be paald gemist hebt. Als ik mij. niet bedrieg, Ver keert gij beiden in' een stfemming, waarin men alle mogelijke bezoeken en bezoekers het gemakke lijkst kan missen. Vergfun müjf, als u*w oudste vriend, u reeds bij voorbaat mij'ne gelukwensc'hfen aan te bieden. Het oogenblik, waarmede men den msnsch geluk moet wensehen, is bovenal dat, waarin het hem duidelijk wordt-, waar h;ij' zijn geluk kan vindén en gevonden heeft. Zoowel ten haren als ten uwen opzichte scheen mij dit bo-v'en allen twijfel verheven. Ik verheug mij! oprechte- iijk over uw besluit, want de onverkwikkelijks.te levensbeschouwing is1 wel die, wanneer de mensch het niet met zichzelven eens: kan worden, noch omtrent zijn leed, noch' omitrent z'ijhe vreugde. Ik' zie uwe officieele mededeeling dus nu spoedig tegemoet, oude vriend! en blijf intusschen steeds met de hartelijkste belangstelling 1.1. Diahnow." De brief was voor Koert als 'tware eene aan vulling zijner gedachten in deze oogenblikken. Zoet en liefelijk sloop z!ij zijn hart binnen, de ontwijfelbaarheid dier liefde, die ten allen tijde slechts, aan hem gedacht had. Kalmeerend was het vooruitzicht op deze gemakkelijke verovering, want. hij wist: de wereld mochlt zeggen wat zij! wilde, Lily zou niet wankelen. En de man is en blijft een man, die toch ook steeds op d(ei werkelijkheid bedacht is. H'ijl wist, dait zijne ver loving de eenvoudigste weerlegging van al de Ma- pende praatjes en geruchten zou zijn. „Dat lieve, trouwe hart!" herhaalde hij nog eens. En zoo al niet in liefde, zijn hart. klopite toch in warme dankbaarheid voor haar. Maar toch was het een ander visioen en wa ren het andere oogen, die hem voor den geest zweefden, 'toen hij zich dien nacht slapeloos op zijn kussen rondwentelde; maar als bezwerings formulier bezigde hij Diahnow's woorden: „De onverkwikkelijkste levensbeschouwing is wel die, wanneer de mensch het niet mett zichzelven eens kan worden, noch omtrent zijn leed, noch om trent zijne vreugde." En hij wilde het thans pr Laboureur; eigen, J. Been, jj'e pr. "DMriïïa, eigen. Zorge dé Raumonde. In aanmerking genomen het -niet' bijzonder mooie weder des morgens', was de opkomst van het. sport- lievend publiek zeer bevredigend. De rennen warden',, gehouden met goedkeuring van - derf Raad van Beheer op Kynoligisch Gebied' in Nederland, door- de Ned, Mij. tot..Exploitatie .van Windhondenrennen. HEERHUGO WAARD, j Met groot succes voerde onze korfbalclub „Hou vast" een strijd tegen „Viós" te Dirkshorn welke laatste met 91 werd verslagen. Rechtzaken VOOR B|EN: POLITIERECHTER. Zitting van 15 September. Met 'k sisser afgcloopen. 'Eien ingezetene uit Texel, die voor den politie- xrechter terecht stond, wegens beleediging van een tweetal Texelsche meisjes, van wie hij had beweerd, dat zij zich op minder oorbare wijize hadden laten fotografeeren, werd heden veroor deeld tot f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. 'n, Mooie betrekking verspeeld. iEen voormalig conducteur-hofmeester van de stoombootondërneming Esona, .te Helder moest heden als beklaagde voor den politierechter ver schijnen, omdat hij1 verschillende bedragen, toffcaal 'pi.(dol. f 550 aan de maatschappij! beboerend', had verduisterd. Bij z'ijin aanhouding werd nog pl.m. f 325 op hem bevonden. Een familielid hee'ft het nog ontbrekende bijgepast, zoodajt de maatschappij'- geen schade lijdt. Beklaagde erkende;, doch hij, scheen -den officier niet sympathiek, althans eisch- 'te déze, tegen hét advies de-r reclasseering, 5 maanden definitieve gevangenisstraf. Die politie rechter evenwel legde den man 5 maanden voor waardelijke straf met 2 proefjaren op. Dom ge droeg, wenschte de' veroordeelde niet af te zien. van de 14 appel dagen en zei hiji er no.g eens. over te zullen denken. Zoo, zei de politierechter, lichtelijk ironisch, 'dan zal de officier er zeker ook nog wel éenS over nadenken. Geen. diplomaat. pen chauffeur, die door een rijksveldwachter te Wéstwoud werd aangehouden op grond dalt hij de maximum snelheid had overschreden, stem de dezen ambtenaar niet vriendelijker, door hem eenige beleedigende insinuaties toe te voegen, W'egens beleediging van een ambtenaar in functie werd hij heden veroordeeld; tot f 30 boefte of 30 d. Gml op te schieten. Een persoon die te Heerhugowaard in staat) van dronkenschap de orde verstoorde en uit een 'herberg was verwijderd, maakte zich ook nog 'aan ernstige wederspannigheid schuldig; toen hij door den rijksveldwachter v. d. Ploeg zou worden -overgebracht naar het arrestantenlokaal. Hij liet zich o pden grond' vallen, sloeg en trapte om zich' heen en moest tenslotte- door 4 man word'en weggesjord. De opposant werd heden veroordeeld1 tot f 20 boete of 25 dagen. Orde. moet, er zijn,. iEen fabrieksarbeider uit de Rijp' wilde zich! in den avond van 22] Juli toegang verschaffen tot een in de „Harmonie" te Alkmaar gegeven gymnastiekfeest. Hij werd met zijin kornuiten door de politie verwijderd en gaf bij- die gelegen heid den agent Dijkers een 'opstopper/ Ook dë2k ordeverstoorder werd opgeknapt met f 25 boete of 25 dagen. Een piftig dorpspoliticus. Te Warmenhuizen kregen eenige belangstellen den in de stuurmanskunst v:an het schip der ge meente krachtig verschil van meening, waarbij, een der debaters zich zoo zenuwachtig maakte, dat hij zijh politieken tegenstander tamelijk on zacht bij de keel greep. Die aldus belemmerde in de vrije meenin-gsuiting was' daar begrijpelijk niet lekker mee en deed klacht wegens mishandeling. Ook in dit geval werd f25 boete of !25 dagen! Dé familieiwasck' beredderd. Na afloop van de bioscoop voorstelling stond, een loonploeger zijn gehuwde zuster op te wach ten, aangezien hij met' deze dame een appeltje hadlB te schillen. Zus zou namelijk 'teen en ander heb ben gezegd v,an broers vrouw, dat niet aangenaam was. De conferentie was dus niet minder dan' stormachtig, toen broer met zus, haar man en' eenige andere familieleden, bloed- of aanverwan ten in contact kwam. De goede verstandhouding werd niet bevorderd door het optreden van broer1 die zijn zuster eenige kwadaardige kopstootlen. toediende, zoodat het vrouwtje in elkaar zakte en in niet bepaald blakenden welstand naar huis' werd vervoerd. Ze moest zich onder behandfeling, lita stellen van den huisdokter en eenige dagen het. bed houden. Dé hardhandige bro,er stond hedjen, terecht en -werd v,eroordéeïd tot -f25 boete of 25 dagen. Kegelpartij met strandschoenen. Een schoenenreiziger uit Bussum, die een Ber ger sehoenwinkelier een partij strandschoien-en 'had 'aangesmeerd, die bem niet voldeden, werd bij zijo bezoek onthaald op een salvo met doozen vol strandschoenen. De winkelier kletste deze negotie in de auto, van den reiziger, terwijl deze niet min der ijverig zijn best deed, de doozen weer ojj straat te werken. In het vuur van deze kaaits- partij, kwam de hand van den reiziger in mindier zachtzinnige aanraking met den mond des winke liers, zoodat door deze handkus, den winkelier het 1 bloed uit het tandvleeseh kwam. Wlegtens mis- nandeling stond de reiziger heden terecht en werd veroordeeld tot f 20 boete of 20 da.gten hech- meü zichzelven eens worden! Maar één ding vermoedde hij' niet: dat Diah now deze woorden onder den indruk van eigen, I smartelijke zelfkennis geschreven had. „Ik kan niet naar hem toe gaan, en hem met een ande# duifje zien trekkebekken!" had de dikke gezegd- „Maar de drommel mag' mij halen, als ik niet da delijk ga naspeuren, wat er van haar gewor den is!" Den volgenden morgen na hét onderhoud mlet 'Koert, werd de kapelaan' ten hoogste verrast door een briefje, dat de kamerdienaar van 4den graaf] hem ter hand stelde. Hét behelsde slechts deze weinige woorden: „Ik ga voorloopig op reis naar Gohlilz, en misschien van daar verder naar het buitenland, wat zich te Gohlitz beslissen zal. In ieder geval zend ik u binnenkort stellige be richten. Bid voor mij Dl" j IMfordt vervolgd), f i

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2