Plaatselijk Nieuws .Werd onder don voet' geloopen, door de beulen der Sovjet-regeering. Lang heeft heit volk moeten boeten, omdat het het Sovjetbestuur niet' wensch- te. Nu is het in opstand gekomen, doch de vraag is gewettigd of het tijdstip, waarop dit geschied is, niet allerongelukkigst gekozen is. Want de Sovjet-Republiek beschikt over goed gewapende troepen, de Volkenbond is nog te onmachtig om op te treden. En het zal daarom niet lang duren of de troepen der Roode bewindvoering van Mos kou zullen het heldhaftige Georgische volk weer onder het slavenjuk gebracht hebben. In Scandinavië wordt echter een vreedzamen strijd gestreden. In Denemarken is het Stauning de Socialisti sche premier, die den strijd heeft aangebonden tegen de Eerste Kamer, waarin de oppositie de meerderheid had en die niets wilde weten van zijn ontwapeningsplannen. Stauning heeft' nu voor dit lachaam verkiezingen uitgeschreven, die plaats vinden onaer de leuze „voor of tegen ontwape ning". i In Zweden zullen eveneens verkiezingen plaats vinden, doch daar zijn het algemeene verkiezin gen voor de Tweede Kamer. Ook in Zweden staat ontwapening op het programma der socialisten. In Engeland is de politieke toestand nog duis ter. Wei heeft Lloyd George verklaard, dat zijn partij tegen het Engelsch-Russisoh verdrag is, doch van andere liberalen komen andere geluiden. De leider van de liberale fractie in het Hooger- huis is het vierkant oneens met zijn collega in het Lagerhuis. Tevens meldt n ude Daily News, dat de Libérale Partij het verdrag gaat amen- deeren, iets waartegen Macdonald niefts heeft. Een kleine kans bestaat er dus nog altijd, dat het zoo becritiseerde verdrag hoewel geamendeerd! een meerderheid in het Lagerhuis zal verwerven. In Italië zijn de politieke hartstochten weer eens ontketend. Uit wraak heeft een communist den fascistischen afgevaardigde Casalini vermoordl Met groote moeite heeft men Fascistische uit spattingen kunnen voorkomen. De Duitsche re geering heeft thans eindelijk een verstandig be sluit genomen. Zij zal de nota inzake de schuld aan den oorlog niet publiceeren. Deze noodlottige stap zal niet gedaan worden. Men mag er Rijks kanselier Marx dankbaar voor zijn, dat hij1 zich niet heeft laten verleiden door het sirenen-geroep 'der Duitseh-Nationalen. De afgeloopen week was rijk aan belangrijke gebeurtenissen. Doch de Fransch-Engelsche overeenstemming, die bereikt is, weegt dubbel en dwars op tegen al het slechte nieuws, dat ons bereikte. OUTDKARSPEL. Naar wij vernamen heeft zich voor 't vervolg onderwijs voor volwassenen slechts één persoon aangemeld. De animo hiervoor blijkt dus niet erg groot te zijn. Jammer genoeg. Voor het gewone vervolgonderwijs heeft zich reeds een 10-tal aangemeld, maar men verwacht een nog grootere deelname. OUBKARSPEL. Het propagandaclubje, eenigen tijd opgericht door de afd. OudkarspelNoordscharwoudie, van den Bond voor Staatspensioneering en bestaande uit een 8-t,al dames en 6 heerlen, heeft naar wij vernemen in studie genomen het propaganda stukje „Oud en arm". Dit tooheelclubje houdt FEUILLETON. NORA. de oefeningavonden in het lokaal Aan Hen heer M. Kramer. Het ligt echter niet in de bedoeling dat 't op zal treden op de in December tie hou- isjjj" trapuoA i: azap iooa .map 'puóAu^saaf aap Kleine Tooneel" van Noordscharwoude zijn mede werking verleent. Nora had dien dag een heftige scène mét haren vader te doorworstelen gehad, daar Landolfohem het bezoek v an graaf Degenthal had medegedeeld. Ten gevolge van dien woordentwist en die hoog- tloopende oneenigheid, had zij zich1 niet in staat gevoeld dien avond hare gewone taak bij dé voor stelling ten uitvoer te brengen, zoodat haar op treden afgezegd was geworden, eene omstan digheid die er later toe bijdroeg om helt publiek in zijne vergissing omtrent de persoon der ge schaakte te versterken. Zij had zich in de eenzaamheid harer kamer afgezonderd, om na al die overspanning en aan doeningen weer wat orde in hare gedachten ite brengen, toen zij tegen den avond door een doffen slag in het aangrenzende vertrek uilt hare over peinzingen werd opgeschrikt. Zoodra zij heensnel- de en er binnentrad, zag zij haren vader bewuste loos op den grond liggen, met een briefje in de krampachtig gesloten hand. Hij was zijne vrouw voor de voorstelling komen afhalen, toen de por tier hem mededeelde, dat een der dames reedis met den heer Landolfo was uitgereden. Vol ver bazing spoedde hij zich naar de kamer zijner vrouw, waar hij den kleine rustig zag liggen slapen, maar alle kasten en laden geopend en ten deele ledig vond. Een brief, die opzettelijk in 'toog vallend op de tafel gelegd was, verkon digde hem met énkele koude woorden eenige ge meenplaatsen, zooals: „dat haar hart het niet langer kon verdragen verwaarloosd te worden, en zij daarom een schuilplaats zocht in de armen der ware liefde; dat de boeien, waarin hij haar kluisterde, haren kunstenaarsgeest drukten, en zij dus nu ergens heenging, alwaar haar talent beter op prijs gesteld werd." Zij hoopte, dat hij zich over het jongske zou ontfermen, had zij er bijgevoegd, en aan hem goedmaken, wat hij' je gens de moeder misdaan had, en al zulke phra- sen meer. Of de heer Karsten ze allen gfelezen had, bleef onzeker. Daar hij in de verste verte geen kwaad vermoeden had,, kreeg hij eerst langzaam besef van hetgeen er gebeurd was, maar overweldigde het hem daarna met des te grooter kracht, daar hij nu heel het monsterachtige bedrog doorzag, waarvan men hem de dupe had gemaakt. Tegen de vreeselijke overspanning en de hartstochtelijke' woede, die zich bij deze ontdekking van hem meester maakten, was zijn buitendien toch reeds overprikkeld zenuwgestel niet bestand, en een aanval van beroerte, zooals er hem reeds vroeger een getroffen had, wierp hem in 't zelfde oogen- blik bewusteloos neer. 'Nora had niet veeltijd noodig om zich duidelijk^ voor te stellen, wait hier gebeurd was. Hare eerste i NO O RDiSG(H AR.WiO UDE. m fden nacht van 31 Aug. op 1 Sept. 1924' is in de gemeente Noordscharwoude tegen' een hek neer gezet een heerenrijwiel vermoedelijk van dief stal afkomstig. Signalement van bedoeld rijwiel, ■zwart gelakt, met vrijwiel, bandrem, een model -sorariamp, rijwielbelastingplaatje aan het nikkel stuur, voorband merk „Medex Sperial Luckus", 'xachtcrbuitenband „Michelin 700" en bagagedra ger met riemen. 1-fe Burgemeester van Noordscharwoude Ver zoekt inlichtingen. ZUIBlSOHA^RWOUDE. Gisteravond vergaderde de afdeeling Langen- dijk van Volksonderwijs ten lokale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Er waren, inclusief het Bestuur, slechts 10 leden aanwezig. De heer* Zaal als voorzitter open de de vergadering met het gebruikelijke welkom, er zijn spijt over uitdrukkende, dat zoo weinig leden aan de uitnoodiging gehoor hadden geg|even. Diaar hetr eeds zoo lang geleden was, moiest 'nu toch een vergadering worden gehoucjen, al is er dan ook niet zooveel bijzonders aan de orde. Dé notulen wetden daarop voorgelezten en zon der aanmerkingen goedgekeurd. j - De heer Zaal bracht daarop verslag uit van de ten vorigen jare gehouden algemeene vergadering van Volksonderwijs. Ten opzichte van de quaestie met het Handelsonderwijs, ten aanzien van die Buitengemeenten, gaf het Hoofdbestuur de verze kering, dat zij alles in het werk zou stellen om aan den wensch van Langendijk tegemoet te ko men. Op ''toogenblik is deze quaestie eenigszins in een gunstiger conditie gekomen doordien, wat deze streek betreft, Alkmaar niet meer den eisch van garantie door de gemeenten stelt en de bij drage in de kosten is verminderd. De algemeene secretaris was op de laatste alg. verg. in verband met zijn 25-jarig jubileum als penningmeester op verdienstelijke en verdiende Wijze gehuldigd. Het ambt van secretaris bleef met dat van penning meester gecombineerd, als zijnde de beste oplos sing, terwijl de heer K. de Vries de verzekering gaf, zich voor beide ambten met volle ambitie te blijven geven. De rekening van den penningmeester, den heer A. Kist, werd nagezien door de heeren Malle- kote en Keeman. De ontvangsten bedroegen f 281.65, de uitgaven f 245.511/2; zoodat er een batig saldo was van f 36.131/2- De penningmeester ontving den dank van den voorzitter voor zijn richtig beheer. Een bede om hulp door de afd. ZwaagWèst- einde voor een t.b.c.-lijder, werd voor -kennisge ving aangenomen, daar dit naar de meening van de vergadering niet op den weg dier afdeeling ligt. Op voorstel van den heer Staal werd besloten, gezien het voordeelig saldo f 10. af te staan aan het Hoofdbestuur als bijdrage aan helt tekort van de Hoofdvereeniging. Daarna kwam aan dé orde de behandeling var» den Beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg., die op i en 5 October te Uitrecht zal worden gehou den. In verhand met het 50-jarig bestaan van V. O., zal deze bijeenkomst een eenigszins fees gedachte was, het schriftelijk belwijs der schandje, ylie haren vader was aangedaan, te vernietigen, nog vóór en aleer zij om hulp riep. Ook daarna liet zij niemand toe, dan hare eigene oude dienst bode en den dokter, met de min of mjeer naieve bedoeling, de zaak zoo stil mogelijk te houden en te behandelen, alsof zij daardoor het feit zelf kon verbergen, of ongedaan maken.. Zij had ge hoopt, dat de bewusteloosheid van haren vader sieehts van voorbijgaan-den aard zor uzijn; doch maar al te spoedig las zij op het gelaat van den dokter, dat er iets' veel ernstigters te vreezen was. De eerste dagen verliepen in ademlooze span ning en nauwlettend wakende verpleging. Maar afgezien van die zorgen, werd zij al spoedig ook nog in andere verwikkelingen betrokken. Door de plotselinge ziekte van' haren vader en het ver dwijnen van Landolfo was de troep geheel van leider en aanvoerder verstoken; en bij het reus achtig groote personeel en' den kolossalen omvang der onderneming, dreigde er Weldra een totaal 'onhoudbaren toestand te ontstaan. Ten einde de daaruit eventueel voortvloeiende moeilijkheden te voorkomen, of ze tenminste zoo lang mogelijk te verschuiven-, had Nora tegen woordigheid van geest genoeg, om den toestand haars vaders als zoodanig voor te stellen, dat hij tenminste, zijne helderheid van' geest niet verloren had, en als eene van hem uitgaande regeling de leiding der zaak voorloop ig aan een der oudste leden van dein troep toe te vertrouwen een man, die in den dienst van het circus was grijs geworden. Dit bleek gedurende een korten tijd doeltreffend te zijn, daar alles voorshands geregeld zijn gang bleef gaan. De oude heer stond echter weldra zelf voor moeilijkheden, die zijne krachten te boven gingen, doordien niet allben de algemeene leiding der zaak van dag tot dag bezwarender werd maar Landolfo's kolossale ver duisteringen zich ook hoe langer hoe nijpendier deden gevoelen. En daar zij meestal over achter stallige gages liepen brak er een geest van onte vredenheid en wantrouwen onder de leden van het gezelscha puit. iWelk een krachtige energie!1 Nora nu ook bezat, tegen dit alles voelde zij zich toch niet op gewassen. Vruchteloos spande zij hare hersens in, om een antwoord' te zoeken op de vraag, waar zij raad en bijstand zou kunnen vinden, waarbij zij echter nog altijd' terugdeinsde voor eiken stap, -die eene officieel'e inmenging ten gevolge zou kunnen hebben. Dacht, zij, ondanks alles'wat haar in dezesterm en drangperiode overkwam, aan Koert-'s belofte van dezer dagen" Maar dat „dezer dagen" was reeds zeer lang geleden, en nog altijd had zij geen tal of teeken van hem te zien of te hooren gekregen! Misschien was het te midden der alge meene verwarring haar niet in handen gekomen? Zij drukte hare dienstbode op het hart, alle be- L, die zich mochten aanmelden, terstond bij telijk karakter dragen. De voorzitter vroeg wiie naar deze vergadering afgevaardigd wenschte te worden, waarop de heer Staal voorstelde, (ver- onderslellende, dat de menschfcn te beseheiden zijn, dit te zeggen) de afgevaardigden door stem ming aan te wijzen. Gediscussieerd werd nog over de vraag, of er; 1 ©tf 2 afgevaardigden' moeten Wor den gekozen. In verband met de groote kosten, f 2.5 werd geschat, besloot men slechts 1 afge vaardigde te zenden. Als zoodanig werd gekozen de heer Mallekote als plaatsvervanger de heer T. Kliffen Jz. te Broek op Langendijk. Breedvoerig werd van gedachten gewisseld over het zevende leerjaar, in verband met -een desbetre- fend voorstel op den Beschrijvingsbrief. Onrecht vaardig achtte men'het, dat de bijzondere school niet verplicht zijn een zevende leerjaar in te richten, de openbare wel. Dit hoéft tot gevolg, dat ouders, die hun kinderen reeds zoo vroeg mo gelijk van school wenschen te hebben, deze naar de bijzondere school sturen. Men achtte dit niét in overeenstemming met de bekende pacificatie. Eveneens word in dit verband over die al- of niet wenschelijkheid of mogelijkheid van Fröbelscho len gesproken. Tot een definitieve uitspraak kwam het in deze niet. De vaststelling van een huishoudelijk regle ment werd tot de volgende vergadering verscho ven. i Bij dè rondvraag werd' nog ter sprake gebracht het voeren van propaganda. Opgemerkt werd, dat het zoo moeilijk is, een vergadering te be leggen, dies laagt. door een voldoend bezoek. Aan het Bestuur werd overgelaten, deze te regelen. De 'Keer Stoop was teleurgesteld over het te sobere verslag der gehouden Alg. Verg. De rap porteur verontschuldigde zich, door er aan ite herinneren, dat het reeds zoo lang was geleden, dat deze gehouden was, nu nog een nauwkeurig verslag uit te brengen. Met dank voor de belangstelling werd de ver gadering daarna gesloten. BROEK OP LANGFNBIJK. Hoogstwaarschijnlijk zal de Bond van Begra fenis-Vereenigingen eene bestuursvergadering uit schrijven, te houden op 17 October. Verelenigin gen, die voor aansluiting nog nadere gegevlens wenschen, kunnen zich richten tolt het Secre tariaat te Broek op Langendijk. Land- en Tuinbouw. ÏWAT IEDER® MAANDi TE DOEN GEEFT. (2e helft September). Nadruk verboden. September heeft het in de eerste helft niet vlée beter gemaakt dan haar voorganger; veel regen buien en weinig droog, zonnig weer, zoodat de aan schoven gebonden graanoogst niet kon wor den binnengehaald, een deel er van „uitliep", in de aren ontkiemde, een ander deel tot rotting zelfs overging. Voor zaaizaad dus goeddeels on geschikt. „Ja," zoo kan men vele landbouwers de laatste weken hooren klagen: „men kan het wel zoo aan de kippen en de varkens voof^ooien". Hier is echter een ernstig© waarschuwing op haar plaats. Ook al is de oogst gezond, dan moet men toch mei de voedering van versche haver voorzichtig zijn; ze moet eerst uitzweeten, waar 2 a 3 baanden voor noodig zijn. Zulke haver ver oorzaakt licht vermoeidheid bij de dieren, hevig zweeten en zelfs koliek. Nu moet evenwel dub bel worden opgepast, omdat de haver licht gaat schimmelen. Voedering met beschimmelde haver haar aan te dienen; zij informeerde naar dé per sonen, die er reeds geweest waren, het lijstje bevatte slechts weinige, haar onerschillige na men. Het denkbeeld om zich in hare radeloosheid! tot den ka'pelaan te wenden, kwam wel bjj haar op, maar een gevoel' van trots weerhield haar van de uitvoering. Zij wilde ook zelfs elke zijdeling- sche aanraking met de familie Degenthal vermij den. Maar op zekeren dag begon haar hart 'te- kloppen van blijdschap', toen er een bezoeker ;bij haar werd aangediend; doch in het volgende oogenblik las zij met een blik vol teleurstelling het visitekaartje, dat haar' ter hand werd gesteld/: het bevatte een anderen naam, dan dien zij zoo vurig gehoopt had te zien. „Baron Dahnow," zij moest zich eerst den goeden, dikken Mecklenburger baron trachten voor te stellen, eer zij hem duidelijk in haar ge heugen kon terugroepen, pluist wildé zij h(em belet laten geven, toen zij dè met potlood bijge voegde woorden bemerkte: /Vlocht mejuffrouw Nora Karsten raad en bijstand noodig hebben, dan zij het een ouden bekende vergund, zich daar voor aam te bieden." i In weerwil van de eerste teleurstelling, maak ten deze woorden een warmen, verkwikkénden indruk op Nora's hart, want zij' had naar raad en bijstand gesmacht. En heit was of er reeds een gevoel van kalmte en geruststelling over haar kwam, toen zij dadelijk daarna deze ernstige en kloeke figuur tegenover zich zag: een man op wiens breede, forsche gelaat een kracht te lezen 9tond, alsof hij aan1 alle mogelijke verwikkelingen het hoofd kon bieden, en wiens kleine, scherpe oo gen door alle doolhoven den weg schenen te kunnen vinden. Maar met hare eigene gedachten vervuld, merkte a*j de gewéldige ontroeA'ng niet op, die over zijne anders zoo kalme gelaatstrek ken vloog, toen zij hem tegemoet trad. Misschien om deze aandoening te verbergen, hoog hij zich hoffelijk en eerbiedig over de hand die zij hem aanbood, en bracht bij die aan zijne lippen. v Dit blijk van beleefdheid' en achting deed Nora goed. „Hoe zal ik u danken, baron Dahnow" sprak zij, zichtbaar getroffen. „Hoe kondt gij vermoeden, dat ik behoefte zou hebben aan raad en bijstand Dahnow's opheldering klonk zeer eenvoudig. Bij zijn toevallig oponthoud te W|. had hij het een en ander van de zware ziekte haars vaders gehoord, en zich daarom gehaast, zich tor harer beschikking te stellen, zooals de plicht van een goeden vriend dat meebracht. De volle waarheid' mede te deelen, zou omslachtiger geweest ziin. De couranten hadden ook naar zijne Noord-Duit. sche woonplaats de berichten omtrent Nora over gebracht, juist toen hij bezig was inlichtingen om- trent haar lort en leven in te winnen. iHij had namelijk evenmin vernomen, wat de oorzaak was geweest, die aan Koert's verhouding jegens haar 1 kan ernstige gevelgen Hebben; bij paarden over matige urineloozing met spijsverteringsstoornis, éen, vermagering en zelfs verlamming. Xs de hg ver erg beschimmeld (de schimmel zit vooral tus sen en norrel en kafjes. men zie dus go'éd toe!) ,dan dient men ze te koken. Men beware, oui schimmeling te voorkomen, del haver op een koele, 'droge plaats en scheppe ze in den eersten tijd vaak om. Moet men ze in de eerste weken reeds voederen, dan geschiede dit in kleine hoeveel heden en nog vermengd met oude haver. Eind deze maand kan de uitzaai van tarwe begin nen; tijdig gezaaid, geeft gelegenheid 'tot diep wortelen, hetgeen sterk maakt tegen uitvriezen. Voor de nieuwe tarwerassen, welke weinig uit stoelen, is zulk een vroege uitzaai niet noodig. Bij tarwe moet rijenteelt regel zijn. Met de rogge zaaiing wachte men in ieder geval. Zaait men nu reeds, dan krijgt men gewoonlijk in den herfst wel een krachtig gewas, maar straks, in 't voorjaar, blijft het achter, en bij! den oogst krijgt men wel veel stroo, te veel, -doch te weinig zaad. Eind September kan men odk winter- gerst zaaien zelfs is dit de besfte tijd er voor. 'Men passé ook hier, tenzij het niet anders kan, .de rijenteelt toe; de rijen op ouderlingen afstand! van 20 centimert;- zaai diepte 24 c.M. In den tuin: Men kan nu nog, zoo gewenscht, boerenkool uitplanten, maar men haaste zich. Groot worden de planten' niet meer. 't Liefst neme men dan de lage, fijn gekrulde, deze is ook het Smakelijkste; de grovere zijn evenwel beter tegen do vorst bestand. Heeft men nog geen bloem kool en kropsla gezaaid, met het doel om vroeg in 't voorjaar planten te hebben, dan is het nu nog niet te laat. Men zaaie vóór den bak om 'later op den bak te verspenen en nog later er het glas op te leggen. Neem voor bloemkool vroeg laag kortbeen en voor kropsla broeigeel. Vooral niet te dik zaaien! Wie een bak heeft, en veel van radijs houdt, kan hiervan ook in den winter profiteeren. Zaai witte of roode broeiradijs, dè eerste verdient de voorkeur. Weinig aardebedek- king: voorioopig ramen opleggen en flink luch ten; als het kouder wordt, het luchten vermin deren, en tegen den vorst dékken. Aldus kan men den genschen winter radijs hebben. Bind, als ze groot genoeg is, uw andijvie op met eèn biesje of matje; ze wordt dan geel en voor 't gebruik geschikt. Maar doe dit niet bij vochtig weer, het hart mag nielt nat zijn, dan gaat het ratten. 'tBest is, elke week wait op te bindèn, 'tgeel worden gaat dan geleidelijk. Voor inmaak kan men alles ineens opbinden. Ge kunt thans nog maar wacht niet langer Geraniums (Zonole's) steken, maar zet ze dan liefst onder glas. D|e reeds opgepotte stekken kunt ge nu ook onder glas brengen, na er alle gele bladeren afgedaan te hebben Vertrouw het weer voor uw Camellia's en Azalia's e.a. planten niet langer, maar haal ze tijdig binnen. De nachtvorsten zouden de knop pen kunnen schaden; niet dadelijk behoeft ge dit te merken, maar straks, in den winter, kunnen de knoppen nog afvallen, vooral van de Camelia De bakken en ramen, gedurende den zomer ge bruikt, hebben van de vochtige aarde en mest geleden; zoo noodig, repareere men ze thans: oververven met menie. Ook die, welke in den winter nier gebruikt worden, zie men na, opdat ze in 't voorjaar goed zijn opgedroogd. De kos ten, hiervoor gedaan, zijn goed besteed, en geven op den duur besparing. een einde had gemaakt, als wat er verder van haar geworden was. De tijding der treurige gebeurtenissen trof hem daarom geheel onvoorbereid, dewijl hij' daardoor ook nu eerst opheldering kreeg omtrent Nora's optreden in 't publiek. Dit alleen bracht den an ders altijd zoo kalmen en flegmatieken jonkman geheel van streek. Maar hoe onvèrklaarbaar de geheele zaak ook voor hem was, één punt blelef bij hem boven allen twijfel verhevien: dat Nora onschuldig was, dat alleen de treurigste en dreigendste samenloop van omstandigheden haar daartoe had kunnen dwingen. De verhalen aangaande Nora's1 vlucht brand merkte hij kort en goed als „vervloekte leugens" maar toch hadden zij' al dadelijk ten gevolge, dat hij het besluit nam, terstond naar W|. terug te keeren, om daar nadere information te nemen. "Met zijne eigenaardige, taaie hardnekkigheid ge lukte het hem na v-eel moeite, niet alleen Nora op te sporen, maar1 ook de Ware toedracht der zaak uit te vorschen, en die waarheid ontlokte hem heimelijk een triomfantelijken juichkreet. i Thans zat hij tegenover Nora, en deed zij hem een blik op haren tegenwoordigen toestand wer pen. Zijn helder en scherpzinnig verstand wist weldra alles duidelijk te doorzien. Hij beloofdle haar, zich met een bekwamen reehtsgleleerde in betrekking te zullen stellen, om haar een juist en welgegrond oordeel aangaande dfen waren staat van zaken te kunnen mededeelen. Doch daar deinsde Nora ontsteld voor terug: „Voor alles ter wereld niet den wég der open baarheid inslaan, vooral de zaak niet aan de groote klok hangen, en tot het onderwerp der buurpraatjes maken!" Misschien was het de kwalijk onderdrukte ver bazing op Dahnow's gelaat, die er haar voor 't eerst opmerkzaam op maakte, da)t hare ongeluk kige omstandigheden waarschijnlijk reeds lang aan de openbaarheid waren prijsgegeven. Hoe zon derling het ook schijne, de mensch heeft altijd eenige gelijkenis met den struisvogel; als hij den kop onder de veeren steekt, meenlt hij, niet gezien te worden. En nu was het alsof er plotseling een nieuw licht voor haar opging, en de toon harer stem klonk driftig en bits: „Is er dan iets van tot de buitenwereld doorgedrongen Dahnow stelde, om haar tot kalmte te stemmen, alles op rekening van de beroemdheid haars va ders en van haar eigene gevierde persoon; ook maakte hij er haar opmerkzaam op, hoe onjuist' en bedriegelijk de loopende geruchten waren. „Ook in dit opzicht? Ook ditmaal?" vroeg! Nora, weer en van angst en onrust sperde zij hare oogen wijd open. „Mijnen vader zal men van dit alles toch niets ten laste kunnen legg|en?" „Er heeft slechts een verwisseling der bij deze tzaak betrokken personen plaats gehad," zeidfe Dahnow verlegen. „Men veronderstelde het was zoo natuurlijk de aanwezigheid van den kleine maakte het zoo ongeloofelijk, dat zijoje moeder0

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2