Firm E UNO, lirfst- en Winterseizoen Haarden en Kachels. IMient 3 en 5, Alkmaar, Papier- groothi indel W. V li IJ K Jr. Pak- en Inwikkelpapier. Bestelt Uw Drukwerk aan de drukkerij dezer Courank Ge zult U hiermede bevoordeelen ÏIEHT 20 UT 20 SIMON TRIJBETZ, Bronzen Bloempotten SiervazenKlokstellen RooktafelsRookstellen SCHOEISEL Koopt zo bij: Fa Herms. de Raat (Wij' moesten toch onwillekeurig denken aan „Krokodilletje". Hij is niet aan 't goede adres geweest toen hij zich meendle ha kunnen meta- morphoseeren van „vingervlugge" tot gentlemen, Was hij bij' den heer Du Croeq gekomen, die had hem geleverd een hoed, das1, boord, overhemd, manchetten en handschoenen van de mooiste'kwa liteit. Daar was hij heer geworden. Heeren, die Zich willen kleeden, zooals 't behoort, daan naar dit adres. De heer D:ui Crocq weet hielt in del puntjes. Stand 20 en 22. A. Hildering. Eerste Alkmaar sche Naaimachinehandel'. - Aan den eenen kant (stand 20) hewondeifti men de rijke verscheidenheid van naaimachines. Diaar ziet men hand- en trap naaimachines. Verzakfbare trapmachines, en machines die men zoo voor 't oog kan laten eclipseeren, dat men er een dames- schrijfbureautje van maakt. En alles munlt uit door .prima afwerking en dengdèlijkheid van het fabrikaat. Goed en niet duur. Aan den anderen kant wiordt op slfcand 22 ge demonstreerd het borduren op de machine. Geen wonder, dat men af en toe hoorde „par don dame" wanneer iemand wilde passeeren. [Wilt ge 't borduren op de machine leeren De weg is naar Luttik-Oudorp of Langestraat, De fa. geeft u gratis onderricht. Wlilt .ge nog 'meer? De fa. vereenigt echter 't nuttige met 't aan gename, Daar bekomt men ook de; Pathéfoons die speieu zonder naald of met onverslijtbaren sof-» fier: Ook hier een groote verscheidenheid in alle mogelijke modellen en uitvoeringen. {Wilt ge. den één of beiden, dan is dit uw adres! (Stand 21. N. V. Veieenigde Br,andstoffenhan dels Alkmaar. v L;a.ar ziet men eierkolen, nootjes, turf, anthra- ciet, houtje, briketten, gashriketten, houtskool; enzoovoort. Stand 23 is van de Electrnline, Reinigingsappa raten, Langestraat, Alkmaar. Stofzuigers en wat meer tot dit gebied behoort. Stand 24 wordt vertegenwoordigd door de fa. B. N. G. Lienesch. Moderne Dames-confectie. D(a- meshoeden en -stoffen. t Daar kunnen de dames terec'ht wanneer zij v.oor Voorjaar-, Zomer-, Herfst- of Winterseizoen iets wensohen aan te schaffen, in den vorm van een hoed, mantel of japonstof, van de .goedkoopste tot de fijnste genres. Stand 25. A. Englander. Specialiteit in witgoederen, linnendamast, ser vetten, tafellakens, vingerdoekj.es, theedoeken, 'gaasdoeken, oliedoeken enzi Stand 26. Gerard Wiorm. Ook hier vindt men geëxposeerd Hoeden, Pet ten, shawls, handschoenen, petten, krimp vrije wol, jumpers, sakken, dassen, hoorden, overhemden enzs Stand! 27. Firma Krol Rem. 1 t' Deze fa. vervaardigt alle mogelijke suikerwer ken, Alkmaarsche kaasjes, bonbon© en chocolade; St»nd. 28 is van. S. 'M. Spruit, Langestraat Alk maar. „Het Handwerkhuis". i Hier kunnen de dames bij; uitstek terecht voor 'tkoopen van handwerken, voor alle mogelijke doeleinden. Hier koopt men alle mogelijke kleed jes, 'theemuisen, kleed'en achter kapstokken enz, pm zelf te borduren. Nooit komt ge daar tever geefs; In alles zullen dé dames geholpen worden. (Stand 30. H. Bossert. en Zoon. Dfeze fa. toont de belangstellende' .bezoekers wat men hij haar kan koopen in: fruitschalen, gedreven koper, gerozilver, millezilver, wandbor den en kristal. Alles huishoudelijke en luxe arti kelen. ■Op stand 31 vinden wijl den hoer M, Kater, opticien van dé Mient, In Fotografieartikelen,' S.cheerapparaten en Giletite, enz. Voor de heeren is een „zware haard" geen last meer. Koopt ge bij1 déze fa. uw Giletilje, men scheert er de wang glad mee. Zijn uw me®en bot geworden? Geen bezwaar. Die fa. legert u voor 't aanzetten éen handige. Als re.clame biedt de fa. u hij' aankoop ,van 6 mesjes een origineel Gilette-apparaalt cadeau aan. Op 't gebied der fotografie kan men daar alles ^bekomen. In alle gewen^fehte maffen worden o daar fototoestellen geleverd. Ménig aardig tafe reeltje van uw kinderen, kunt ge vadtleggen op de eigengemaakte foto. Die herinneringen zijn ■de kosten van een daar gekocht toestel ten volle waard. - Zoo komen wij thans bij Standi 32 van den' heer I;. Frankenberg, die u doet vermeien in den aanblik van de véle mooie lederwaren, reisartike len, vulpenhouders, luxe doozen postpa.pier, garde robekoffers en alle formaten reiskoffers', d'ames- handtasschen, Continent schrijfmachines, enz. Maar wat zeker ten volle de aandacht vraagt, is dé groote verscheidenheid in kindpr-speelgoe- deren. Niet alleen vindt men daar d!e bekende mecano-bouwdoozen, waaruit de kinderen hijsch- jir.anen, spoorbruggen en nog veel meer kunnen maken.. Daar ziet men een snelp.ers, een karn- maehien (blue band, versch gekarnd) vervaardigd uit houten bouwdoozen. In één woord schitterend, Deze voorwerpen zijn niet „ai" wanneer ze een maal in elkaar zijn gezet, maar 't meest belang wekkende, de grootstea ttractie juist wat' eeu kind verlangt na het vervaardigen van zijn bouw werk is, dat deze en nog andere daaruit -te maken voorwerpen, kunnen worden gedreven door een machine. Uw jongen de jonge bouwmeester zal zich uren hiermede kunnen amuseeren. "Wilt ,ge dus iets moois, 'tadres is u nu bekend. Stand 38 is van Th. van dér' Klei en Zpon, Hor logemakers. Zaadmarkt. Hier aanschouwt men prachtige klokken, met dén „slag' dien ge maar wenscht: Wlestminslter, gong, torenklok enz. Pendulestellen uit gedreven koper, marmer en eikenhout. Horloges, dames klokjes, kortom wat uw hart begeert, kunt ge hier bekomen. Men staat verbaasd van hét fijne van de uur werken die daar zijn tentoongesteld. Naast d|e afgewerkte uurwerken, ziet men 't ind'ustrieele gedeelte hier in werking. Door en uit alles wordt u hier de overtuiging geschonken, dat dit „het'' adres is om u van dep „goeden tijd" te voorzien. Die fa. (toont op dezen stand op duidelijke wijze, ondier de le-rangs zaken te mogen' worden gerangschikt. ,^'Iét vertrouwen kunt'ge u naar deze fa. begeven „uw tijd" wordlt u daar aangegeven. Als aardige attractie laat de fa. u raden, wan neer de groote klok, die in 'tmiddten van ^en stand hangt, zal blijven stilstaan. De gelukkige winnaar of winnares dntvangt een horloge, een „eigen" horloge, door de fa. zelf gemaakt en in den handel gebracht. Stand 34 laat u de fa.-naam lezen waar ge de zoo .mooie eternit-etsen kunt' bekonyen. Mooie etsen zijn daar tentoongesteld, terwijl al 't mogelijke u wordt- geboden in batikdoeken. De fa. Yan 'Diam Amersfoort, toont op dit gebied veel moois te kunnen leveren. 1 Stand 35 .K. Dijkstra, Sneek. Koperwerken. Afieenvertegienwoordiger voor Alkmaar, die kunst handel achter de Vischmarkt. Hier ziet men de prachtigste handgedreven k-or perwerken, geschikt voor allemogelijke doelein den en wordt u gedemonstreerd^ hoe dit alles wordt gemaakt. Dieze Friesche kunst viert in October haar 10- jarig- bestaan. De vaardigheid doet u verbaasd staan. De bewerking is vrije fantasie. .Stuud 36. F. Feijén. Alleen verkoop' van de Long Life Schoenen met geheele rubber hakken •en zolen en luxe Diames- en Heeren-schoeisel. (Stand 37. Joh'. Lans enLijs ten fabriek en Kunst handel. Speciaal adres voor repareeren- en ver- guldén. De Standhouder is tevens ontwerper van alle schilderij- of portretlijsten. iStauid 38-, H. de Lange. Mient. Complete wo ninginrichting. Déze fa. levert uwe woninginrichting zooals ge dat maar eenigszins kunt wensdhen. Een uit stekend adres voor schemerlampen, divankussens en -klèerlen, staande electrische schemerlampen gebatikte kappen, draperieën en wat meer tot dit gebied behoort. Gedurende de tenitoonstellingsda- gen geeft dé fa. op alle bijl haar gekochte voor werpen 10 pet. korting!. i Stand 39. Kamer van Koophandel, Alkmaar. De K amer van Koop handel is aanwezig met een inzending .koloniale producten, welke bereidwillig werden afgestaan door de Koninklijke Vereeni- ging „Koloniaal Instituut", afd'. Handelsmuseum t-e Amsterdam. Zij geeft daarmede o-.a. een. aardig overzicht van enkele dér voornaamsteuitvoerar tikelen. Voor hen, die nooit anders zagen' dan heit artikel „gereed voor de markt" is het een goede gelegenheid om kennis te ntemen van den .aard van het oorspronkelijke cultuurproduct. Het toontons b.v. „koffie in de bes" en „in hoornschil", een stamstukje vuan een rubberboom, om "het tappen te demonstreeren. Cacaovxuchten, kapok- en ka toenvruchten „tamovezels". Bovendien een volle dige collectie der voornaamste specerijen. In dezelfde stand wordt door die Kamer ook de aandacht gevraagd voor' 'de Koninklijke Lucht vaart-Maatschappij door eenige pakkende gra vures. I ("Wij .achten het een gelukkige gedachte van de Kamer van Koophandel om op deze wijze bij' te vdragen tot verrijking der kennis van onze kolo niën en de Luchtvaart, en de Tentoonstelling) door deze zending grootere attractie te verleenen. Wij hebben het gebouw „De Harmonie" verlaten, waar langen tijd het oog gevangen werd gehouden door de vele en schitterende stands, met ©en keur van uitgezochte artikelen. Wij komen aan Stand 40. H. Schipper, Oude- gracht 12 Zeeuwsche aardappelen, Hollandsche en Betuwsche Fruit, Speciaal voor Winterprovisie. Stand 40. Kroon's Muziekhandel, Paijglop. Groot ste keuze Muziek ter plaatse. Instrumenten, onder deden Gramaphoons Stand 42. A. Burger. Laat 14-6. Alkmaar. Koek en- Banketbakkerij, Specialiteit in Boter-Speculaas Stand 43. W. F. Adolf, Oudegracht 120. Sani taire artikelen Waterleiding en Gas. Stand 44. J. v. d. Pol. In de Banaan. Het goed koopste en beste adres voor fijne Fruit. Stanid 45. N. V. Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen, W. Hoogenstraa- ten en Co. te Leiden en Alkmaar. SI and 46. G. L. Landman, Laat. Brood-, Koek en Banketbakkerij. Stand 47. R. Schreurs. „IJsco." Eenigste in richting hier ter stede voor hygiënische bereiding van consumptieijs. Stand 48. S. Krom. Chemische wasscherij en ververij. Tapijtreiniging. i Stand 49. B. van Sluis. Comestibles enz., Rottern dam. Het beste beentje is door. de standhouders, hier genoemd, voorgezet. Elke stand spreekt voor zich zelf. -Langer staan wij stil bij de Stands 50, en 51. (Wed. J. Otter, Min-eraalwaterfabriek.) (Wat men hier ziet is limonade. In groote ver scheidenheid, smaken en kleuren. Twee neuzen- flesschen flankeeren de piramidaal opgestelde tles- schen, waarvan de fantasie en de goede smaak een keurige etalage heeft weten te vormjen. En de alom bekende firma, die haar goeden naam in mine raalwater wist te handhaven, to;ont| u tegelijk, -dat' zij' ook levert de beste limonade, hetgeen zie wil too rnen, door het schenken van een fleschje van dezie verfrisschende drank aan eiken bezoeker van haar stand. Dan volgt Stand 52 van den heer Joh. Kuhl, Hofplein. J Eenvoud, zouden we willen zeggen, is het ken merk van het ware. Die Heer Kuhl exposeert zijn heerenkleeding, niet alleen, maar vestigt die aan dacht van de bezoekers eveneens op de damies- kleeding, welke door hem wordt geleverd. In heerenmodes toont hij zijn eerste klas artikelen. Stand 53. Fa. Homburg, Zaandam. Puddingfabr. i „H-omburg's Roem" is een heerlijke pudding, waarmede de Firma naam heeft weten te verwierven Reclamedoozen met verschillende pakjes pudding worden door haar in den handel gebracht en ver sieren op kèurige wijze de etalage. Stand 54 is van den heer P. Smit, kunsthandel het „Huis met de Pilaren." Schitterend glaswerk wordt in dezen stand tentoongesteld, waaronder lcaraften, glazen en vazen van verschillenden vorm in goudlustre, Annagroen, Irisglas en geschilderd glas. Stand 55. Kaas- en Boter-controlestation „Noord Holland." Onder Rijkstoezicht. Alleen de aanwezigheid der Rijksmerken op de boter en kaas garandeert TJ. een onvervalscht product. De Stands 56 en 57 zijn van de Firma C. Keg, Zaandam, Theehandel. Wij meenen door de aandacht op deze stands te vestigen, dat het vrijwel overbodig is te vertellen dat het kopje thee ons geschonken, uitnemend heeft gesmaakt. Bij de officieele opening bood de Firma gratis den genoodigden een kopje thee aan. Dan komen wij aan de volgende stands: Stand 58. T. Stelder. Rochdalestraat, Alkmaar. Specialiteit in alle soorten etaiagewerk. Stand 59. Molenberg en Dekker. Zaandam, Olie fabriek. Stand 60. P. Smit. Kunsthandel- Speciaal Eng. Serviezen. Bij Stand 61 staat ge een oogenblik stil. Daar heeft dc Wed. Die Munk een keurcollectiie van Hille-Sigaren tentoongesteld. Ge ziet uw sigaren koker eens na en ge laat die vullen. Ge weet voor uit dat het merk uitstekend is. Stand 62 en 63. P. Hekket en Co. Papierwaren- fabriek. - Alles in volle werking. Daar demonstreert de fa. een „Matador" papier-zakken-machine, 2 kleuren druk. Deze maakt en bedrukt Harmonicazakken en produceert tot 300 stuks per minuut. Dieze stand trekt veel. bewonderaars. Stand 64. Simon Trijbetz. Magdalenenstraat. De stand schittert van brons en koper. De keu rige verzameling artikelen in brons en koper, in eene verscheidenheid die de oogien bekoort en dien blik boeit, is hier te aanschouwen. De heer Trij betz toont u eene collectie koper- en bronsartike len als Bloempotten, Rooktafels, Rookstellen, Suervazen en Huishoudelijke artikelen, waarvan men de handen ineen slaat. Eiken 1oosten bezoeker wordt een keurige siervaas cadeau gedaan. Stand 65. M. Rentenaar. Speciaal adres in Nrd.- Hollandsche Kaas. Een paar boerinnetjes in de echte Noordholland- sche hoerendracht, waarbij het „gouden ijzer" niet ontbreekt, verlevendigen dezen stand van het isch- te Noond-Hollandsche product.- Stand 66. W. Vuijck. Hofplein 8, Ramen 3, Alk maar. Pak- en Inwikkelpapier voor alle zaken en industrie. T-elef. 363. IJ ook geëxposeerd op de tentoonstelling? vra gen wij den heer Vuijck. Ja, is het antwoord.. Ik heb eens willen laten zien, dat men in pakpa pier ook bij mij terecht kan. En onwillekeurig} gaat ons blik over de machtige rollen papier. Waarlijk, zoo zijn wij met den exposant van mee- ning, dat men bij hem alle mógelijke soorten pak papier kan krijgen. De winkeliers vinden hier alles wat voor het inpakken noodig is. Van papier, en wel van inpakpapier, is ook een keurige stand te maken. Voor belanghebbenden om dit adres niet te vergeten. Wij komen aan den laatsten stand: N.V. Kenne- mjer Autogarage en Motorenhandel. Stand 67. Hier wordt de „Overland"-Auto tentoongesteld. Prachtwagens, die door hun smaakvolle en keuri ge bekleeding veel aandacht trekken. Wij hebben onze ropdegang achter den rug. De oogen zijn vermoeid van het kijken.'Nog een blik over het geheele tentoonstellingsterrein. Wat ziet alles er toch keurig en smaakvol uit, wat geeft alles toch een schoonen aanblik. Wanneer de stands en het geheele tiernein dies avonds zijn verlicht, waartusschen de veelkleuri ge -electrische gloeibolletjes schitteren, dan kan mm de tentoonstelling moeilijk verlaten. De Alkmaarsche Middenstanders hebben wel eer van hun werk. De Jazz-Band-muziek houdt er de vroolijkheid in. De architectuur van de gebouwen wekt bewondering. Aan deze tentoonstelling blijft stellig eene herinnering verbonden, die nimmer ver loren zal gaan. Nogmaals, de Middenstanders heb ben door deze tentoonstelling blijk gegeven van durf, zakenkennis, energie en goeden smaak. Moge het zijn, dat hunne moeite financieel be loond worde. opent het mei een schitterende collectie HOFPLEIN 8 - RAMEN 3 TEL. 363. STAND 66 Prima en goedkoop, vakkundige voorlichting T. WOLZAK, Mr. Smid, ALKMAAR. Magdalenenstraat, Alkmaar. STAND 64 DOELENVELD - G A M.I.T. - Prachtsorteering- moet naast Elegance een uitnemende pasvorm bezitten Koopt daar uw Schoenen waar 11 beiden geboden wordt Hoogstpaat 6-8 - Telefoon 491 ALKMAAR.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 8