nomen' met de heeren Du Burck, Berkhout en Zeeman tegen. r, B. en W .dragen voor ter benoeming als hoofd van het vervolgonderwijs den heer Renaud. Deze wordt als zoodanig met algemeene stem men benoemd. bènoéffiing van een onderwijzeres aan net vervolgonderwijs geven B. en W. de volgende al- phabetische aanbeveling: Mej. Nier op en mep Vos van Zon. De beer Du Burck vraagt of ook niet de onder wijzeres in aanmerking kan komen, die aanstonds een 20 dienstjaren heeft. Hij acht het niet aan genaam voor de betrokkene om gepasseerd te worden. Kunnen beiden niet een gedeelte van het handwerkonderwijs krijgen, vraagt spr. Het hoofd heeft het verbazend druk, zoodat hij zelfs geen tulnbouwcursus kan geven. Wanneer hij eventueel niet kan, zouden beide onderwijzeressen het on derwijs kunnen voortzetten. Voorz. antwoordt dat het vervolgonderwijs er niet is voor de - onderwijskrachten om hen in de gelegenheid te stellen er iets bij te kunnen verdie nen. Het is er echter in het belang van het onder wijs en voor hen die het volgen. Ook is het in het belang van het onderwijs dat een onderwijzeres de handwerklessen geeft. De uitslag Van de hierna gehouden stemming is, dat mej. Vos van Zon wordt gekozen met 5 stem men tegen 2 stemmen op Mej. Nierop. Benoeming gemeente-opzichter. Twee sollicitaties zijn ingekomen, en wel van de heeren Jb. Rutsen en J. Rutsen. De aanbeveling door B. en W. ingediend is: 1. de heer Jb. Rutsen; 2. de heer J. Oosterlee. De uitslag van de stemming is dat no. 1 met algemeene stemmen wordt gekozen. - De bepaling van den datum van in-dienst-treding wordt overgelaten aan B. en W. B. en W. stellen thans voor de verordening op de heffing van schoolgeld te wijzigen, en wel zoo dat niet meer het schoolgeld wordt betaald naar het zuiver inkomen maar naar het belastbaar in komen, zulks in verband met de wijziging van de lager onderwijswet. Dientengevolge zal ook de gëzinsreductie uit de verordening moeten worden geschrapt. Deze leductie beteekent, dat voor het 2e kind het schoolgeld wordt verminderd met 20 voor het derde met 40, voor het 4e met 60 en voor het 5e met 80 cent De heer Du Burck of met de eerste wijziging ook de gezinsreductie uit de verordening moet worden, gelicht De voorz antwoordt dat dit voorgeschreven is. Eveneens is door Ged. Staten aan den gemeente raad van Bussum medegedeeld, dat de minister bij de aangebrachte wijziging een gezinsreductie niet toelaatbaar acht. De heer Du Burck kan er zich niet mee ver eenigen. Het is volgens hem geen voldongen f«it dat geen gezinsreductie meer mag worden ver leend. Ged. Staten hebben aan den raad van Nij megen bericht, dat gezinsreductie van toepassing blijft zoolang de verordening niet is gewijzigd. Ook ik heb die overtuiging en met mij nog vele anderen. Spr. kan niet met de voorgestelde wij ziging meegaan. Huisgezinnen met veel kinderen hebben het zwaarder te verantwoorden dan die met weinig kinderen. De voorz zegt den heer du B. toch te moeten teleurstellen De verordening is aan de goedkeu ring van de Kroon onderworpen en zoo de reductie regeling erin blijft, zal zij niet worden goedgekeurd De verordening moet gewijzigd door het zuiver inkomen in belastbaar inkomen, en moet zijn in overeenstemming van de L. O.-wet. De uitspraak van den minister is er dat geen gezinsreductie kan worden toegestaan. Dat de aanslag wordt geregeld naar het belastbaar inko men beteekent voor huisgezinnen met veel kin deren reeds een aanzienlijke vermindering. FEUILLETON, NORA. ,,'t Heeft niets te beteekenen," sprak zjj langdurige verpleging van mijn vader heeft mij nogal vermoeid." En toen zij nu met vaste wils kracht het 'hoofd ophief, kon men de gelijkenis friet haren vader min of meer schril zien uitko men. Dahnow si aarde haar met angstig smeekendfe blikken aan. De. warme, hartelijke deelneming die er uit zijne 00,gen sprak, maakte plotseling ,een diepen indruk op ha.ar. Een krampachtige tril ling van weemoed speelde er om haren mond, als (hij een kind dat op het punft staat in tranen uit te harsten. „Baron Dahnow," vroeg zij op een toon alsof zij had, „zeg mij onomwondenklonken die valsche geruchten dan zóó geloofwaardig „Men had alle denkbare middelen aangewend om ze mei. de meest mogelijke waarschijhlijkheid voor te siellen," antwoordde Dahnow zacht en ontwijkend. „Maar gij zelf, hoe wist gij dan, dat het leu gens waren?" vroeg zij met een Oipwelling van ^ngeduld. „Omdat ik u kende, heb ik er eenvoudig geen geloof aan geslagen," zeide de eerlijke Mecklen- burger op de bedaardste manier van de wereld, maar met eene van aandoening bevende stem. En daarop nam hij ijlings zijn hoed en verliet hij de kamer. Nora bemerkte ternauwernood,, dat hij heenge gaan was. „Omdat ik u kende, heb ik er eenvou dig geen geloof aan geslagen," herhaalde zij. „O en hij 4 hij heeft alles geloofd!" riep zij, haar gelaat met de handen bedekkend, en tusechen de vingers druppelden heete tranen door. Met al de edhte ondankbaarheid van een exclu sief minnend hart had zij daarbij' zelfs geene ge dachte over voor hem, die zulk een edel vertrou- ;wen in haar gesteld had, en dacht zij uitsluitend aan dien andere, die haar de Wonde had toege bracht. „nij heeft alles geloofd, ik wenschte dat ik dood was!" Baron Dahnow dwaalde dien avond nog langen tijd rusteloos r ond. Hij scheen in zijn binnenste een brandende hitte te gevoelen, daar hij er niets van bemerkte, hoe koud de hem omringende herfst nevels waren. „Zij beminde hem nog!" zeide hij .telkens weer bij zich zelf. „Zij1 heeft hem zelfls nu nog lief, al heeft hij haar ook tienmaal in •Bij een zuiverinkomen van f 1800 én .me£-;toe- passing Van dén" kinderaftrek, moet voor het ie kind worden betaald f 5.20, voor 't 2e f4.16, voor 't derde f 3.02 voor het 4e. f2.10, totaal dus'voor een huisgezin van 4 kinderen f 14.48. Bij een inkomen van f 1800 wordt f600 kinder aftrek toegepast, zoodat f 1200 belastbaar j over blijft, zoodat voor de 4 kinderen dan'moet worden betaald f 10.40. Dus een verlaging. Bij een zuiver inkomen van f 1200 met toepas sing van dé gezinsreductie moet voor het ie kind worden betaald f2.60, voor het 2e kind f2.08, voor het 3e kind f 1.76 voor het 4e kind fi.07, dus to taal voor een gezin van vier kinderen f7.51. Bij een inkomen Van f1200 wordt f doo kinder aftrek toegepast, zoódat het belastbaar inkomen f800 bedraagt. Voor dit gezin wordt dan geen schoolgeld gevorderd. Bij een zuiver inkomen van f4000 en toepassing van de. gezinsreductie wordt voor bet ie kind betaald f 26.voor het 2e f20.80, voor het 3e f15,60 voor het 4e f 10.40, totaal dus voor 4 kin deren f72.80. Bij toepassing van de wijziging wordt f800 af getrokken zoodat f3200 belastbaar overblijft. Dan moet voor dit gezin f 100 worden betaald. Dus., beteekent dit een verhooging. Is men voorstander om de lagere inkomens zoo veel mogelijk t.e ontlasten, dan zal men de wijzi-. ging moeten toejuichen. Deheer Du Burck wil bij doorvoering van het belastbaar inkomen ook de gezinsreductie toe passen De voorz antwoordt dat dit niet gaat. De ge meente kan niet, regelen wat de wetgever niet doet. De heer Du Burck zegt dat het niet meer toe passen van de gezinsreductie niet als voorschrift in de wet is neergelegd. Hij is voorstander van kosteloos onderwijs, en wil daarom ook de gezins reductie toepassen. De voorz. antwoordt dat de raad zeker niet zal ingaan op hetgeen de heer du B. langs een omweg tracht te bereiken. Verder zegt Z.A. dat de wijziging geen achter uitgang voor de gezinnen beteekent. Het voorste) van den heer Du Burck komt het eerst in stemming om bij de regeling naar het be lastbaar inkomen ook de gezinsreduetie toe te passen en wordt verworpen met de heeren Du B. en Berkhout voor. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in zijn geheel zonder stemming aangenomen. Hierna komenB. en W. met het voorstel om de openbare lagere school van gas verwarming te vóórzien. De voorzitter zegt dat hierover reeds meerdere malen is gesproken, en B'. en W. het thans den géschikten tijd achten om met het voorstel te komen. Daarbij komt dat alle kachels- in de o.l. school af zijn. Practisch is men ervan overtuigd dat gasverwarming absoluut voldoet. B. en W. hebben tévens een onderzoek ingesteld te Winkel en Nieuwe Niedorp en daar de overtuiging van meegekregen dat het goed voldoet. Teviens wijst Z.Aop de nuttige bijeenkomst van de gascomm. met de fa. Hubscher die op zulk een duidelijke wijze alles betreffende de gaskachelverwarming heeft uiteengezet. Plet spijt Z.A. dat niet meerdere raadsleden te genwoordig waren. Zij die wel aanwezig-warén, heb ben daar het financieel voordeel voor de gemeente vernomen. En daarbij komt ook dat het een voor deel beteekent voor het gasbedrijf. Hoe mieer gas- kacchelgas wordt afgeleverd, hoe eerder de gas- prijs over het generaal zal kunnen worden verlaagd De kosten van aanleg zullen ongeveer f 1300. bedragen. Het gasverbruik wordt berekend op f360.het geen een aanzienlijke besparing beteekent bij het stoken van gewone kachels. Daarvoor is uitgege ven f350.57 aan brandstof, f112.20 aan onderhoud den steek gelaten! Heb ik hét niet altijd gezegd, dat hij haar ongelukkig zou maken? Maar juist aan zulke dwepers, die vandaag zus en morgen zöO' zijn, verspillen zij1 hare liefdé, alsof zoo iemand ooit weten kon, wat liefde is!" Baron Dahnow scheen zic'hzelven het getuig schrift uit te reiken, dat hij1 het wel wist; in ieder geval wist hij dat beiter, dan hoe laat hét op 't oogenblik eigenlijk was, daaraan werd hij1 eerst h erinnerd door het gevoel van vermoeidheid dat zich eindelijk onweerstaanbaar bij hem be gon te doen gelden. Billend en bibberend keerde hij naar zijne woning terug; maar al de gemak ken je,n geriefelijkheden, waaraan hij"1 zich nu .eens volop te goed deed, waren niet in staat om het evenwicht in zijn binnenste te herstellen. Al tijd eu immer zag hij' dat bleeke, weemoedige ge laat voor zich en telkens hoorde hij weer dezelfde vraag- „Maar gij dan, hoe wist gij' dat het leugens waren?" Onaangenaam gevoelde hij zich zelfs toen nog gestemd, toen hij zich reeds lang te ruste had begeven. Hij had de, zöóals velen het noemen, slechte gewoonte, in zulke gevallen eerst door wat lectuur zijnen geest tot kalmte te brengen. Maar zijn boekenvoorraad scheen ditmaal niet het rechte geneesmiddel voor hem te bevatten. De kaars op zijn beddetatéltje was reeds diep ingebrand, toen hij nog ongeduldig in zijn lieve lingsschrijver bladerde. Het was een kleine uit gave van den ouden Goethe, die hem altijd verge zelde, want baron Dahnow liet ook zelfs op zijne reizen niets in den steek, watt tot zijn mate rieel of intellectueel genoegen kon bijdragen. Eindelijn bleef hij midden in den „Götz von Berchlingen steken. „Bij een mjeisje dat-door eene ongelukkige liefde geplaagd wordt, Tromt men met een huwelijksaanzoek spoedig klaar," laat de groote dichter den ruwen Sickingen van zijné zachtaardige Maria zeggen, met meer practiéche wijsheid, dan ideale opvatting. Had Dahnow juist naar deze passage zoo lang gezocht? En toch werd helt boek ter zijde ge worpen. Alsof het nu genoeg en méér dan genoeg was, blies hij de Jraars uit en sloot hij zijne 00gen. Maar het schenen aangename, vriendelij ke droomen te zijn, die hem omzweefden! want. zelfs in zijn slaap bleef er een glimlachje om zijne lippen spelen. én f 188.voor -het aanrnaken, dus tótaal f 650.77 Spr. acht het verder overbodig voor hen, die te genwoordig waren eenige toelichting te geven. B. en W. stellen zich nog voor de f 1300 in 10 jaar af te lossen- De lieer Du Burckvindt het vreemd dat de- proef die indertijd genomen is geworden, gestaakt is en vraagt waarom of dat gebeurt is?. De yoorz. antwoordt dat de proef genomen is in 1922 en .het gaskachèlgas toen 8 cent was. Dit maakte een groot verschil in de berekening. De heer Du Burck. Dus het 'argument tot het aanbrengen van de gasinstallatie moet gezocht gor den in de 2 cent verlaging van het gaskachelgas.i De voorz. antwoordt van wel, en het feit dat men voor de aanschaffing van nieuwe kachels staat. Die heer Berkhout zegt er nog eenigszins scep- tiscch tegenover te staan, en wel door eigen opge-, dane ervaringen. Bij mij bestaat een groote vrees dat men de school niet voldoende zal kunnen ver warmen. Derhalve stelt spreker voor nog eens een proef te nemen met de in de school aanwe zige kachels voor een paar maanden. De heer Zeeman vindt het alleen onaangenaam dat men het kook- en lichtgas gaat belasten om het gaskachèlgas voor 6 cent te Leveren, Gaat men veelvuldiger over tot het gebruik van gaskachel- gas, zoo wil spreker van de daardoor ontvangen gelden een reservefonds maken, om daaruit later een eventueel noodzakelijke uitbreiding van dit fa briek mee te kunnen betalen., Ook betwijfelt spreker of men de school op voldoende warmte zal kunnen krijgen, en zou gaarne zien dat B. en W. eerst nog eens inlich tingen elders gingen inwinnen. De heer Zeeman haalt een voorbeeld aan van Krommeniedijk waar het vorige hoofd en ook de kinderen klaagden over de koude in het lokaal, waar gestookt: werd met een gaskachel. De heer Groen is van oordeel dat de kosten bij gasverwarming wanneer men daarbij rekent de ren te en de aflossing van de f 1300, niet veel lager zullen zijn, dan het stoken met gewone kachel® Ook hij staat er sceptisch tegenover en wil ook eerst nog eens een proef nemen, I De voorzitter. Wanneer de directeur en de fa. Hubscher de heeren niet hebben kunnen overtui gen, zal ik mij daar thans niet aan wagen. Op die bijeenkomst zijn verschillende vragen gesteld ien beantwoord Laat ook niet steeds aankomen met een enkel geval zooals dat van Krommeniedijk, maar laat men ook eens nagaan de 30 of 40 andere gemeen ten waar het ook is ingevoerd en tot volle tevrs- demehid werkt. De heer Du Burck gelooft ook dat het met gas stoken duurder zal worden dan met de ge wone kachels. Ook hij wil eerst nog eens «en proef nemen De heer KKramer spreekt zich uit als voor stander van gasverwarming Men moet ook met de hygiëne rekening houden, en de warmte zal veel gelijkmatiger zijn. Wat de kosten betreft, is hij van meening dat deze beneden het stoken met gewone kachels zullen blijven. In stemming gebracht, wordt hierna het voor stel van B. en W. aangenomen, met de heeren Du Burck, Berkhout en Groen tegen. Goedgevonden wordt voor de plaatsing een leie- ning aan te gaan groot f 1300 af te lossen in 10 jaar tegen een rente van ten hoogste 6 pCt.'i t Rondvraag. Hiérbij zegt de heer Du Burck dat in de tuin bouwvergadering gesproken is ovér de verbree- dlng van de Kromme Brug. Waar ook wij een der gelijk besluit hebben genomen, zou. het dan geen aanbeveling verdienen met de uitvoering te wachten totdat ook de bannne mét voorstellen tot verbetering komt. Besloten wordt met de uitvoering van gemeen tewege -té' wachtéri,- totdat óok de éoofstellen Van de banrie bekeiid zijn'. De rondvraag levert verder nietsop, waarna sluiting der vergadering volgt. Gemeenteraad Warmenhuizen. XXIV. Nora leed zwaarder onder deze ontgoochelen de teleurstelling, dan onder al de vroegere offer». Van 'de vrijwillige verloochening tot de totale vergetelheid, ja tolt de vervanging door eene nieu we liefde, ligt er nog meer dan ééne schrede, Neen, dat had zij niet gedachlt! Het was een ver nedering, dieper en pijnlijker dan de bittere min achting, waarmee hij haar eenmaal bejegend had- Zelfs te midden daarvan- had er nog een vönkjie liefde gestraald: een liefde die niet vergeven wilde, omdat zij niet ver gelten kon. Maar thans was de laatste ster ondergedaan, waarmede hare liefde zicli nog had kunnen troosten. TEn daar door was het dan ook niet de woeste trots van vroeger, die zich uu nogmaals deed gelden, maar die diepe levensmoeheid, die zich over haar hart uitspreidt, wanneer het niets meer te verwachten, 'niets meei' te wensehen heeft of mag hebben. Geluk en liefde zijn zóó de levenselementen der jeugd, dat, wanneer haar die ontnomen zijn, elke ademtocht haar overbodig toeschijnt. Maar met de hoop houdt, ondanks alles, toch nog het gevoel niet op. Niet tevergeefs was nog- maate in Nora's binnenste de hartstocht ontwaakt. B ijhet wederzien was-, in de plaats der meer droomcude liefde van het meisje, het geheele, 'volle, diepe gevoel der vrouw gekomen, en dat laat zich niet op eenmaal uitdooven, dat iaat zich niet smoren door een plotselinge wils uiting. Langzaam blijft het een langen tijd voort- gloeien, als de kool van een vuur, en hét hart wordt er of een hoopje asch, of een diamant bij. Nora moest gedurende al' dien tijd aan het ziek bed haars vaders blijven vertoeven, die daar als een kolossale ruine lag, buiten staat tot het ge- ibruik zijner ledematen, en slechte met groote moeite en onduidelijkheid uitdrukking gevend aan zijne gedachten en woorden, Het was voor haar geene verlichting, dat hij- weinig eigenlijk ge zegde verpleging, maar slechte voortdurend toe- -zicht noodig had; want voor hare bedrijvige natuur was de werkelooze rust da rbij de hard ste beproeving. De uitwendige rust is moeilijk vte verdragen, wanneer de inwendige ontbreekt. In een dier ©ogenblikken van innerlijke rade loosheid was het, dat zij aan hare moederlijke vriendin, de directrice der kostschool schreef: „Thans benijd ik u om uwen ongestoorden vrede, zooals anderen om hun levensvol geluk! "Waarom mocht ik niet tot de eene of tot de andere cate gorie behooreu? Wiat heb ik gedaan, dat mijne j liefde mij slechte leed berokkende, dat mijn offer mij alles kostte en niets deed behouden? j -Ja, thans zou ik mijn hart wel bij u willen be- graven, opdat het in de tent uwer heerschende De Baad dezer gemeente vergaderde. Vrijdag middag om drie. uur. Afwezig wegens ziekte dé heer P. Slot. De notulen wórden goedgekeurd. Mededeelingen. 1. Ged. St. hebben bij hun besluit van 30 Juli 1.1. no. 8 de gemeenterekening «vei- 192® goedge keurd. Ingekomen stukkén. 1. Een schrijven Van Gëdl Staten Waaruit bl'ijkt, dat de balans én verlies- en winstrekening van den keuringsdienst voor waren over 1922 is vast gesteld en dat over het dienstjaar 1922 door deze gemeente te veel is betaald fl23.89V2- 2. Een schrijven van de afdeeling Wlitte Kruis alhier, waarin verzocht wordt eenige poelen in de-gemeente te willen dempen, alsmede een schrij ven waarhij adhoesie wordt- betuigd met den in houd van de circulaire van Ged. Staten betref fende bijdrage kosten verpleging en minvermo gende T.B.C.-lijders. In handen te stellen van B. en Wl. om advies. 2. In handen van B. en W|'. om advies. Wat de <f.b.c.-bestrijding betreft is een post op de be groeting '25 geraamd. 3. Verslag van de gezinsverpleging over 1923 van de vereeniging van N.-H. Diaconiën in de classis A lkmaar. Voor kennisgeving aan te nemen. 4-. Een verzoek van P. Vos om eene tegemoet koming als bedoeld in art. 13 der L.O-wet 1920 voor zijne dochter G. Vos, die de bijzondere school te Krabbendam bezoekt. B. en W'. stellen voor eene vergoeding van f 10 te verstrekken. Wordt f. 10 verleend. 5. Naar aanleiding van een schrijven van de ge zondheidscommissie te Schagen in zake de ma lariabestrijding, vragen B. en W'. machtiging aan den Baad om van gemeentewege de bestrijding dezen winter ter hand te nemen. De malariabestrijding zal van gemeentewege worden ter hand genomen in de a.s. winterpleriodie. Wat het voortgezet L. O. betreft, steden B. en W'. den raad voor om bij voldoende deelnamte op dezelfde wijze als het vorig jaar is geschied, een cursus te houden te Schoorldam en te War- menhuizen. - Het voortgezét l:o. zal evenals het- vorig jaar worden gehouden hij voldoende deelname. In verband met het invoeren van gasverwar ming vragen B. en Wl aan dén raad machtiging tot het aanicoopen van 3 gaskachels voor verwar ming van het gemeentehuis. 1 Aan B. én Wl. wordt machtiging verleend om 3 gaskachels voor het Raadhuis aan te schaffen, Wat het winstsaldo van het gasbedrijf over 1923 betreft, stellen B. en W|. voor om van het bedrag groot f3564.81, f2400 te storten in het reservefonds en f1164.81 uit te keeren aan de gemeente Dioor B. en Wl zijn de kas en de boe- kén Van het gemeentegasbedrijf nagegaan en in orde bevonden en Was! het kassaldo groot f 2872.81 in kas aanwezig. Goedgevonden wordt dat van het winstsaldo 1923 van het gasbedrijf groot f 3564.81 een be drag van f'2400 in hetr eservefonds wordt gestort en f 1164.81 aan de gemeente. rust niet» meer van het leven gevoelde." 1 Die eerwaardige vrouw schreef terug: „Kind, het is hier geen kerkhof ook voor de zelfverloo chening wordt er een sterk, levensvol hart ver- eisch. Evenals gij eenmaal niet biji ons- wildet blijven, zou ik u thans niet hier willen hebben, al waart gij ook voornemens om te komen. O, wat zijn wij- toch dwaze menschenkinderen, dat wij het luidruchtigst jammeren, wanneer de Heer ons het 'loven geeft, daft wij zelf gewenscht heb- -ben! Hebt gij niet naar strijd verlangt? Hebt gij niet naar liefde gehunkerd? En evenals toen laak ik ook nu nog uwe keuze niet. De menscb' heeft liet recht om naar 's levens lief en leed te streven, en gij hebt mogen worstelen om dat gene, wat uw hart van zoo groote waarde toe scheen. Maar gij hebt vooruit geweten, dat het strijd kostte, dat de afloop twijfelachtig 'was; ondanks en tegelijk mét hare smart, hebt gij die liefde welkom geheefen. Wat klaagt gij dan? Is de Heer karig geweést Hij gaf u 's lévens wisse lenden golfslag, Hij liet u de liefde in zeldzaam' rijke mate vinden. Hebt gij al de uren, die u zoö overvloeiend van geluk toeschenen, reeds ver geten? Zelfs heden, te midden van uw diepste leed, vraag ik u: zoudt gij dezen tijd werkelijk uit uw leven willen wegdoen? zoudt gij alles willen uitwisschen en. ongedaan maken, wat gij ondervonden hebt? „Kind, gij zoudt nog wel eens anders schip breuk kunnen lijden op de onstuimige golven. Dank den Heer, dat Hij u de schatten uwer ziel liet behouden. Is de aardsche liefde daarbij een beschermend middel geweest, dan zegen ik haar en weet ik waarom zij u - gezonden is, evenals gij zelve voorzeker eenmaal verstaan zult, waar toe het offer der liefde van u geëischi werd. Zie in het offer een bestiering Gods, zoowel u als hem opgelegd. Waarom zoudt gij, na de vele bewijzen, die gij; van zijne trouw ontvangen hebt, u in bitterheden verteren, in plaats van te geloo- ven aan de hoogere leiding, waartegen de men- schelijke wil niets vermag? Komt het u echter voor, dat uwe gelukszon voor goed is onderge gaan, vergeet dan niet, dat de liefde toch slechts één soort van geluk in het aardsche leven is. Uit elk rein willen en moedig werken kan een nieuwe vreugde voor ons ontluiken ;en gij weet: in Gods oogen beteekent de passie des ha ten te weinig, dan dat wij die als onze levenstaak zouden mogen beschouwen." (STlordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4