Plaatselijk Nieuws Nieuwstijdingen De kapii&aldierist luidt in ontvangst f8170.— in uitgaaf op f 535.0.saldo alzoo f 2820.- OBij de begtoóling yam liet el^trïeiteitebedrijf merkt de .beer Kloosterboer op, „dat wij.;er topb niets van.: weten.", waarop de voorzitter ant woordt, dab dit misschien wel goed is. Er is te weinig tijd .geweest om alles eens na te gaan, merkt de heer Duijf op, waarhij hij te vens opmerkt, dat hij' liever niet ineeT des avonds vergadert. Ook de andere hoeren spreken in den- .zelfden geest. De voorz. zegt, dat bij een en ander eemge haast. was. Dat kwam nu zoo. uit, maa,r voortaan zal hij zoo mogelijk met de wenschen der heeren rekening houden. Hierop wordt de begrooting goedgekeurd. De begrooting voor de Veenderij bedraagt in ontvangst en uitgaaf f7100 met een post voor onvoorzien van f 364ï251/2 Kapitaaldienst f 5000. Ook deze begrooting wordt goedgekeurd De heer Duif informeert naar den molen, die blijkbaar niet meer voldoende werkt. De heer Van Kampen zegt, dat een vertegen woordiger van de Firma Stokvis te Rotterdam den toestand heeft opgenomen en daarvan rap port zal uitbrengen, waarop altijd nog wordt ge wacht. Die meening is, dat de vijzel een Mater langer gemaakt zal moeten? worden, waarmede het euvel zal zijn verholpen. i Op oen desbetreffende vraag van den heer Gutter of de molen dan nog voldoende capaciteit zal kunnen ontwikkelen, antwoordt de heer Van Kampen, dat volgens het oordeel van den des kundige dit yrel het geval zal zijn. j Do voorz. deelt hierop mede, dat de gemeente-, rekening van Ged. Staten is teruggekomen, met eenige zeer kleine bemerkingen. In de eersté plaats moet de schuldbekentenis van de geleen de f5000 voor het Veenbedrijf daarbij1 worden gevoegd en de post van f800, reeds genoemd', komt door de verlangde wijziging onder de ge wone en niet onder de buitengewone ontvang sten. De rekening wordt hierna opnieuw vastgesteld. Hierna sluiting met een woord van dank voor de aangename medewerking en besprekingen. O UB KARSPEL. 'Bij' de op 27 September 1924 gehouden aanbe steding voor den polder Geestmer Ambacht (O.' en M.) voor het maken van kistingen en 1. ophoogen van een gedeelte der Oosterdijk zijn ingekomen 2 biljetten: Di. de Jongh te Broek op Langendijk f598, C. van Veen te Zuidscharr woude f785, begroot op f750, gegund aap den laagsten -inschrijver. i 2. Voor het maken van steekschoeiingen lange verschillende plaatsen in den Oosterdijk begroot op f600, ingekomen twee inschrijvingen: Jb. Kroon voor f494.75 te' Oudkarspel; A. Zuidscher- 'woude f508 te Noordscharwoude, gegund aan den laagste inschrijver. ZUIBISCHARWOUBE. Voor 'den cursus in vakonderwijs, in een der lokalen van de o. 1. school te geven, hebben zich 30 leerlingen aangemeld. Uti den Omtrek HEERHÜGC W A ARE Rectificatie. 'Ons verslag van den feestavond van „Burger plicht" eischt eenige verbetering; noodig doerdat een regel in de pen of in de letterkast is geble ven. De zintreedt Marijke nog eens meer op voor „Burgerpliichlf'', niet vélen der thans aanwezigen 'zullen dan 'weer komen luisteren, genieten en leeren, moet luidentreedt Marijke nog eens meer op voor „Burgerplicht", niet velen der thans aan wezigen zullen dan de gelegenheid verzuimen om weer te komen luisteren, genieten en leeren. FEUILLETON. NORA. Do ernstige, vrome vrouw, die dit geschreven had, scheen met hare verstandige oogen goed in een meisjeshart te kunnen lezen, dat zij den aard- schen en den hemelschen troost zóó dooreen wist te mengen. ■Herhaaldelijk stelde Nora zich sedert de lezing van dezen brief de vraag, of zij dien tijd zou wil- leu uitwisschen, of zij het geluk had' willen missen om de daarmee gepaard gaande smart niet te moe ten lijden. Maar hoe dikwijls zij het zich ook afvroeg telkens riep het hart: „Néén" en fluister den de lippen!: „Neen!" Want overwteldigend kwam de herinnering dan weer aangolven met al de zalige uren, die zij genoten had, en niet arm, maar rijk kwam zij zich dan voor. Ja, en een weldadigen en verkwikkenden indruk maakte ook dit op haar, dat zij beiden nog eenmaal in den brief samen en in één verband herdacht werden: „Eene bestiering, zoowel u als hem op gelegd." Dat nam zoo zacht den angel uit de wonde weg, dat leidde hare gedachten zoo stil naar d;e oude liefde terug; had zij tegenover hem óók niet onverklaarbaar moeten handelen, ondanks hare trouw? En van de arrdsche krenking wendr de zij den blik af naar de hemelsche beschik king. De winter ging intusschen zijn gang. Nora verzette zich reeds sedert lang niet meer tegen de verhuizing naar de nieuwe woonplaats in Noord-Duitsehland; maar de gezondheid van dien heer Karsten liet de uitvoering van dat plan nog altijd niet toe. Dahnow was er reeds vooruit heengegaan, om voor loop ig al de noodige maat regelen te nemen, en de liquidatie der circuszaak aan veilige, deskundige handen toe te vertrouwen allemaal stappen die wegens de machteloosheid van dén heer Karsten om op eenigerlei wijze zijn wil te doen blijken, wegens de minderjarighe;A van den moederknaap, en wegens Nora's aanspra ken op een gedeelte van het vermogen, met groote financieele bezwaren gepaard gingen. Maar Dah now wist ze met zeldzaam grooten ijver en op offering te overwinnen. Of de behandeling der zaken, het nu wel zoo dringend noodig maakte, 'dat hij er Nora bijna dagelijks rapport van zond,i zullen wij liever in het midden laten. Mftar voor ST. PANCRAS. Maandagavond ..vergaderde de af deeling „Het Witte;. Krufs" Ander- presidium- van den heer 9- Kloosterboer, "ten- huize -van den heer Gerritsen. Aanwezig waren 11 leden. Wegens1 vacature van den" vertrokken secretaris, de héér Engel, wor den de notulen 'door dén voorz. voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Bij de hierna gebon den verkiezing van een bestuurslid wordt de heer Sinjewel met bijna, algeineehe; stemmen verkozen, evenzoo daarna tot secretaris, wat door hem wordt aanvaard, onder dank voor het in hem gestalde vertrouweu. De voorzitter memoreerd in korte trekken het vele werk door dien lieer Engel voor de vereeniging gedaan. 19 jaar is hij bestuurslid geweest, waarvan 14 jaar als secretaris-penningm. Zijn werk was altijd accuraat en al was ik voor zitter, dit dient gezegd dat de leiding eigenlijk 'geheel van hem uitging en hem best was toever trouwd. Een woord van dank is hier dan ook zeker op zijn plaats, een uitlating die door de vergadering ten volle onderstreep; werd. Wiaarna nog even hei woord tot den nieuwen functio naris, waarvan hijy hoopte dat de te verrichten arbeid door hem met volle ambitie verricht zou worden, iets dat door den heer Sinjewel beant woord werd, met de verzekering, dat hij ten volle zich voor zijn taak zou geven. j Besloten werd tot het in beginsel opgerichte districi Alkmaar toe te treden, terwijl in de vacature voor een Hoofdbestuurslid, den afge vaardigde vrij mandaat werd gegeven. Bi] 'de behandeling van den beschrijvingsbrief werd eveneens in hoofdzaak" den afgevaardigde vrij mandaat' gegeven, echter met uitzondering- van een voorstel van dé afdeeling Schoten om afgevaardigden naar leden-tal af te vaardigen. Bij de hierna gehouden verkiezing voor een %;f- - .ge'vaardigdè .naar de aJs. Alg. Verg. wordt de hefer' P. Mad dei om verkozen; met den heer J. Bos kamp als plaatsvervanger. Mocht' de heer P. Mad- derom zijn verhinderd, dan zullen de heeren- J v. Kampen en J. Boskamp gaan. Besloten wordt nog de ligtent in gebruik bij den heer Bobeldijk, die tijdelijk ongebruikt staat, -van, binnen te laten verven. Voorgekomen was het dat door een lid e'en thermometer was ingeleverd - die hij nadere, be schouwing stuk bleek te zijn, doch naar het be-, irokken lid verklaarde niet bij hem was ge- nenrd. Algemeen was de vergadering van óórdeel dit lid thans nog' niét-té laten betalen, doch thans op het standpunt te staan dat ieder lid verplicht is om het door hem gehaalde behoorlijk te con troleeren hij ontvangst, want dat voortdan^'.als er iets stuk ontvangen is, dit op den gebruiker verhaald wordt. Een voorstel van den heer J. d. Vries cm tusschen halen en constateerien van gebreken een tijd van 2 uur te stellen, omreden soms m den na,cht gehaald wordt en men dan slecht gebreken kan constateerien, kon geen in stemming vinden, daar dit te veel leemte laat. Rondvraag. Door den heer "Wijn was het opge vallen, het feit dat In sommige gezinnen "het met de ziekenverpleging zoo treurig gesteld was. Door nem weraen enkele gevallen naar voren gebracht, die hij hem de gedachte opwekten: wat zou het móói' zijn wanneer we nier in St. Paneras gezins verpleging hadden, en naar aanleiding 'daarvan; voorstelde dat hef bestuur ïn deze eens een on derzoek deed of het mogelijk was, om b.v. m'et Lnngedijk samen te gaan. Thans met de autodien sten was zoo'n zuster waar noodig, spoedig ter plaatse. Door het bestuur zal *dit in de Sistricte- veigadering gebracht worden. Verder hoopte Spr. op betere bekendmaking van eventueele vergade ringen hetgeen werd toegezegd. Op voorstel van den heer J. Boskamp werd besloten mej. Niesink vrij van contributie te laten. Besloten werd voor de te houden tentoon stelling f 25 voo<r 'twaarborgfonds uit te trekken.! 1 1ST. PANCRAS. - Beroepen naar de Ned. Herv. Kerk Ds. Jellema van Wageningen. Nora begonnen zijne brieven langzamerhand eene werkelijke verstrooiing in haar eentonig' leven te vormen, die brieven, die het eenvoudige karakter van mededeelingen over zaken en cijfers' droegen, en toch zooveel méér in zich bevatten. Onze fijnste zenuwen loopen' in onze vingertoppen bijeen, waarom onze fijnste aandoeningen mis schien zoo gemakkelijk in onze pen overvloeien. Het was reeds voorjaar, toen het verhuisplan eindelijk ten uitvoer werd gebracht. Diahnow had voor een vriendelijke woning even buiten de stad zorg gedragen, alwaar voor den heer Karsten friesche lucht en kalme rust te vinden waren, thans voor hem de gewichtigste levensbehoeften. De practische en vindingrijke geest van den jonk man had al het mogelijke bedacht, om de nieu we, kleine woning gezellig en huiselijk in te rich ten. Viooltjes geurden er; in al de kamérs, viooltjes biociden er in het kleine tuintje, dat zich rondom de woning uitstrekte. r De Aprilzon verwaardigde zich, het oogenhlik der aankomst vriendelijk te bestralen, en Dah now, die de reizigers van den trein afhaaldp, dacht onwillekeurig aan die eerste ontmoeting op een Aprildag. Ja: wisselvallig als Aprilweer was haar leven geweest; kort en krachtig had dfe zen de? geluks haar bestraald, om zoo dikwijls door wo1 ken bedekt te worden, om, zoo plotseling te midden van stormvlagen onder te gaan. En wat zou nu deze lotswisseling haar weer brengen Maar Nora's oogen klaarden op, toen zij haar nieuwe tehuis aanschouwde, een tehuis, dat nu geheel het hare zou zijn, waar zich nu voor de eerste maal geen storend element zou indringen, waar zij voor de eerste maal niet zou behdeven te vreezen voor het noodlot, dat haar tot dusver steeds iu het beroep ha,ars vaders was blijven be dreigen. Als een lange, bange nacht was de winter voor haar geweest; en evenals men zich na zulk' een nacht over de eerste schëmering van den dage raad verheugt, al kondigt zij' dan ook slechts een triestigen dag aan, zoo begon Nora vrijer en ruimer adem te halen te midden van het nieu we leven èn de nieuwe werkzaamheden. De circus-aangelegenheden hadden zich intus schen geleidelijk afgewikkeld. In weerwil, van de zware verliezen der laatste jaren was er,, met inbegrip der opbrengst van den reusachtigen in ventaris, een kapetaal overgebleven, dat den heer HET EINDE VAN DE G.A.M.I.T. TE ALKMAAR. De G.A.M.l.T.kwam," zag en ovefivön. Kr. thans fs "ze gestoten. EiV als'onaantastbaar bewijs'voor' het 'êucöès -ïijir"daarVrijf-ers van het aantal -bezoekers," dat gedurende negen dagen zich in de'„Harmonie" en op het Doelenveld verdrong: Vrijdagmiddag passeerde reeds de to.oooste be zoeker de contróle,Zaterdag klom liet aantal bc- taleaden tot 15.000 terwijl Zondag ruim 3000 kaar ten. werden verkocht. Terwijl we dit schrijven is het' juiste aantal nog niet vastgesteld, doch vast staat reeds dat ruim 18 duizend belangstellen den de G.A.MJ.T. bezochten. Als er ooit van succes gesproken kan worden, dan is het wel hier. Met trots en genoegdoening kunnen de beide middenstandsvereenigingen terug zien op het slagen van deze tentoonstelling, waar toe zij het initiatief namen. Achttienduizend! Een aantal, waarop groote ste den als Amsterdam en Den Haag met trots zou den kunnen wijzen. Kan dan geheel Alkmaar zich niet verheugen over dit gunstige resultaat van de tentoonstelling van de middenstandsvereenigingen? Het laatste G.A.M.I.T.-nieuws moge-hieronder nog een plaats vinden. Zaterdagmiddag zouden eerst kinderspelen plaats hebben, wat later in zooverre gewijzigd werd dat er voor de kleine G.A.M.I.T.-bezoekers een pop penkast -zou vertoond worden. 1 Dank zij de firma Ringers ontvingen de eerste 500 kinderen een reep chocolade en alle kinderen, een IJsco van de op de tentoonstelling gevestigde IJsco-stand. De poppenkast-vertooning dreigde eerst te mis lukken doordat de kast te laag stond en de-, kin deren ook al doordat zich daartusschen vele moeders met groote hoeden bevonden voor hét grootste deel niets van de vertooning zien konden. Daarna werd de poppenkast op tafeltjes geplaatst en toen ging het al beter tot ten slotte een stand plaats boven op de muziektent het poppenspel voor allen duidelijk zichtbaar maakte. Zoo nu en dan bracht het bekende strijkje de gewenschte afleiding Hoogst voldaan keerden alle kleine G.A.M.I.T.-bezoekers weer huiswaarts. Zaterdagavond werd op het Doelenveld .de uit slag bekend gemaakt van de verloting van het bekende stuk uit de e.talage der fa. Ringers, de Friesche Poort. Mevr. Roodzant, presidente der vereeniging voor Huisverzorging, te welker bate de verloting werd gehouden, sprak hierbij een en kel woord. Spr. bracht dank aan de fa. H. Ringers die het stuk gratis afstond aan de lotenverkoöp- sters (speciaal mej. Fudika, huisgenoote der fa. milie Ringers, die 500 loten aan den -man heeft ge bracht) eri aan het dochtertje van den burgemees-, ter, dat het winnende nummer had getrokken. Na de toespraak van mevr. Roodzand werden de twee eerste coupletten van „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord" gezongen. Het winnende lotnummer is 2179. "Het is tot heden nog niet bekend, wie de winnaar is. „De Friesche Poort" zal nog twee dagen in de Har-, monie blijven, waar ze kan worden afgehaald oj>fK vertoon van het lot. De klok van het secondenraadsel van firma Th. van der Klei en Zoon, is bij de derde maal blijven stilstaan op 8 uitr 5 minuten 9 seconden. De fam. Oud, Egmonderstraat 7, alhier, was met haar opgaaf 8 uur 5 min. en 3 seconden het dichtst bij den waren tijd, zoodat een der fam. leden het horloge overhandigd zal worden. Er is door 670 personen, geraden. De totale ont vangst was f 73-69Y2 cent, welk bedrag aan de voorzitster van de vereeniging Kinderbewaarplaats, mej. M. E. J. van Rijn',ris uitbetaald,:" Zondagavond omstreeks twaalf uur verzocht dë heer Sewing van den jazz-band per loud-speaker de menschen, zich van het plankier te verwijderen teneinde de standhouders en het comité van de G.A.M.l.T. gelegenheid te geven zich om den heer Keijsper tescharen. om de officieels sluitings rede aan te hooren. De heer Keijsper sprak als volgt: Dames en heeren! Aan alles is'een begin en een einde en thans is het einde van dó G.A.M.l.T. aan gebroken. Nu meen ik, dames en heeren, inderdaad te mogen constat eer en, dat de tentoonstelling bui tengewoon is ffesidagd. liet' verheugt' mij dat men deze week van de standhouders niet anders gehoord heeft dan dat ze tevreden waren en tevreden middenstanders zijn er over het algemeen niet zooveel. De middenstanders op de G.A.M.l.T. zijn tevre den, ik feliciteer hun daarmede en ik hoop, dat Karsten en zijne kinderen in staalt stelde om, zoo .al niet op weelderige wijze, dan toch onbe krompen en vrij yan alle zorgen te leven. 1 De gewezen circus-directeur schéén yan de ver huizing weinig of niets te bemerken. Hij was nu in zooverrei hersteld', dat hij zijn physieke krachten weder bezat, en! ook zijn bewus!tzij!n groo- tendeels had teruggekregen, maar toch' slechts als een onduidelijk en nevelachtig besef van de hem omringende buitenwereld. Stil en in zich- zelven gekeerd, bleef hij meestal onverschillig zitten, of hield hij zich bezig mét het onderhoud van zijn kleinen tuin, wat hem veel genoegen scheen te verschaffen. Van de jongste gebeurtenissen was er blijkbaar geene herinnering bij hem overgebleven. Met groote bezorgdheid had Nora 6? dikwijls over gedacht, hoe het bericht vande ontbinding zijner zaak zou opvatten. Maar met de grootst mogelijke kalmte en onverschilligheid hoorde hij de tijding aan. „Helena heeft er altijd naar gewënscht!" was het éénige, wat hij zeide. Zijn geest keerde trouwens over 't algemeen slechts tot. dien tijd terug; er waren dagen, wa rop hij Nora voortdu rend met den naam harer moeder aansprak, en door niets liet blijken dat hij haar als zijne dochter herkende. Den naam zijner tweede vrouw noemde hij nooit; en met zijn zoontje bemoeide hij zich vol strekt niet. Slechte éénmaal verbrak de woedle van den beleedigden man de boeiep, waarin zijn geest gekluisterd scheen. De kleine had, krach tens een natuurlijke herinnering zijner eerste in drukken, kunstrijder met zijn stokpaardje ge speeld, en bij die gelegenheid den naam van Lan- 'lolfo uitgesproken in tegenwoordigheid zijns va ders. Een onbeschrijfelijke woede verwrong op hetzelfde oogenblik de gelaatstrekken van den heer Karsten; hij vloog naar het kind toe, zoodat Nora het hem ternauwernood snel genoeg ontruk ken kon, trapte het .onschuldige stuk speelgoed kort en. klein, en liet zich tot zulke vreeselijke uitbarstingen "vervoeren, dat hij uren achtereen bijna niet te genaken en tot bedaren te brengen was. En toén gebeurde het voor dén eersten keer, dat Nora naast hem neerknielde, dat" zij onbe vreesd de gebalde vuisten in hare handen nam en met bevende lippen, maar kalm en beslist, 'haren vader woorden van heilige vermaning toe sprak en zachtkens gebeden fluisterde, totdat de het waar is wat ik bij de op'ening; gezegd heb: Geeft Altijd Met'Interest Terug. Ook'het comité is buitengewoon tevreden, want het bezofek heeft onze verwachtingen, overtroffen, ■t Alles heeft; deze week gestaan in 'hét toeken van deG.A.M.I.T;," zelfs Me directeur van hét 'Ste delijk .Muziekkorps, de heer Maas, componeerde een G:A.M.I.T.-marSch, die in geen énkel huis gezin mag; ontbreken. Deze tentoonstelling kan, een 'unicum 'genoemd worden. Ik dank allen, dié ze hébben bezocht en ik vertrouw, dat, mocht er nog eens zöo'n tentoon stelling georganiseerd worden, de standhouders van thans ook dan weer zullen mededoen én dat mid denstanders, die om de een' of .andere reden niet vertegenwoordigd waren, éveneens van' zich zullen laten hooren. Dames en heeren ik sluit deze tentoonstelling. (Langdurig applaus en fanfares:) Een enkele maal herhaald „Zij levé hoog" werd op de G.A.M.l.T. uitgebracht. Het dansen nam daarna weer een aanvang èn men bleef nog tot 1 uur bijeen. Toen was het einde der feestelijkheden aange broken. en men ging naar huis. 1i" 5 (Alkm. Crt.& G SINT PANCRAS. Voor den cursus voor vervolgonderwijs aan de oepnbare lagere school, hebben zich .1.5 kinderen aangemeld, 6 jongens en 9 meisjes. De aangifte tot deelname staat nog open. KOEDIJK Zuideinde. In dit gedeelte van de gemeente doen zich ien- kele gevallen van roodvonk voor, evenwel niet van ernstigen aard. Veldmuizen. In den nieuwen Veenpolder „De Deelien". tus-. scheri Heereveen en Oldenboorn heisft men dezen zomer- een enorme last geliad van veldmuizen. Hun aantal' was zoo groot, dat aan verdelging in massa gewoon niet te denken viel. Wel pro beerde een boer het hier en daar op <sen stuk land, maar het was onbegonnen werk. Het ging als het spreekwoord zegt: „maakt men er één dood, dan komen .er tien op de begrafenis." Bunders - b ijbunders grasland, voor hooioogst bestemd, werden door de duzendén yaatzuchtgè dieren als omgeploegd,., lyaï .de veehouder met. lèede oogëh moest aanzien, wijl hij er niets tegen kón uitrichten met eenigen kans op succes. De schade door dit, ongedierte aangericht, is daar ook zeer groot en byt ligt voor de hand dot men zeef bang voor deze herhaling is. Daarvoor, dienen afdoende maatregelen te worden genomen, en het bestuur van de Friesche Maatschappij yap Landbouw is er zich mee gaan bemoeien.' De eigenaren en gebruikers van landerijen in de zen polder zullen te Heéienveen ioen vergadering '■houden om te bespreken óf een, bestrijding met een serum misschien niet het aangewezen middel za! zijn,'9om deze muizenplaag te doen ophouden. Een bacterioloog van de Rijks-.Seruminriehting zal in die vergadering aanwezig zijn, om de be langhebbenden dan van advies te .dienen.. fTe Zaandam is Zaterdagmiddag nabij de buurtschap Haaldersbroek een autobus uit Bever wijk, waarin. 13 korf balspelers waren gezeten, bij het keeren achteruit te water gereden. De inzit tenden en de chauffeur kwamen, met den schrik vrij. ":r V Groote graan-aanvoer. A De Rotterdamsche haven krijgt in October en November, een graanseizoen als z' ijde laatste ja ren niet. gehad heeft, zoo meldt men uit Rotter dam aan liet „U. D." D e seizoen drukte is reeds begonnen. De laatste; week mocht bogen op een aanvoer van 100.000 ton. Het is echter niets bij hetgeen nog; komt. Het cijfer van het vorig jaar dat met zijn 2.7 millioen ton nog een vrij armelijk figuur sloeg, vergeleken bij de 41/2 millioen van vóór den oorlog zal verre worden overtroffen. De oorzaak ligt in de groote vraag naar graan tengevolge van den woest rollende oogen zich eindelijk moee en afge mat sloten. iWiat haar evenwel zoo gewichtig, had toege schenen: haars vaders hart te herwinnen, hem uit den toestand van onverschilligheid op te wek ken, waartoe een leven, dat van alle ernstige op vatting vervreemd was, hem langzamerhand had doen vervallen, die' taak had zij allengs veron-, •achtzaamd te midden van haar eigen geluk en haar eigen smart. Alleen voor zichzelve, alleen voor hare liefdé, had zij' geleefd en gedacht eh 'gebeden. En thans stond haar heilige plicht haar weder duidelijk voor oogen, haar ernstig verma nend, alsof zij het gewichtigste verzuimd had. Gelukkig voor ons, wanneer wij' eerst weer zóó ver zijn. dat wij- het een of ander als gewichtiger beschouwen dan onze eigene smart: dan hebben wij er het beste geneesmiddel tegen gevonden. - Maar b ij die ernstige taak kwam óók nog, vriendelijk helpend, iete anders. Het leven kan •ons niet totaal somher voorkomen, wanneer een goed mensch zich voorneemt, het zooveel mogelijk licht en vriendelijkheid voor ons te doen worden. Al het werken en streven van baron Dahnow vcor Nora was op dit groote doel gericht. Zoo was het schijnbaar onbeduidend, en "bléek het toch later een onwaardeerbaar genot, dat Nora; tot hare groote verrassing haar rijpaard weder ter beschikking kreeg. Zij wilde het, als over bodig en koslbaar, terstond afgeschaft hebben; maar Dahnow drong met zijn „recht van voogdij schap", dar hi] bij het toezicht over de liquidatie van hef" circus zich had toegeëigend,-~d|> het be houden van het rijpaard aan. Hij hield stellig en zeker vol, dat het voor hare gezondheid! onmis baar was, en had alles wat er mede in betrek-- king stond, zóó practisch geregeld, dat er geen tegenwerping mogelijk was. Zijne eigene paarden hadden zoo grootelijks behoefte aan beweging, en zijne bedienden waren zulke dagdieven, dat het bepaald iets verdienstelijks zou zijn, wanneer Nora ze nu en dan eens voor haar geleide inbe slag wilde nemen. Hij scheen in zijne bezorgde oplettendheid ook goed gezien te hebben. Wan neer Nora langzamerhand door reen gevoel van moedelooze afgematheid en verslapping begon te worden overmeesterd, het natuurlijke gevolg van elke groote smart, dan was de frisiséhè beweging in de open lucht, die hare krachten inspande en aan hare gedachten de 'zoo noodige en gewenschte afleiding gaf, het beste geneesmiddel. (5®ordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2