mm LangedfRter courant (Turnde Bied) Bij Hoest en Verkoudheid Buitenland 2ATERDAG 18 OCTOBER 1924= Plaatselijk Nieuws i OUDKARSPEL. DE BALLON WEDSTRIJD. VAN DE V. V. V. V. V. Gedurende de Volksfeesten en Sportdemonstra- ties alhier, werd een ballon wedstrijd door het Be stuur georganiseerd voor de kinderen, en zouden aan de verstwegkomenden prijsjes worden uitge reikt. i IWie herinnert zich nog niet het aardig moment vait de oplating; wié heeft er niet in hartelijk in meegeleefd. Publiceerden wij steeds de plaatsen waar die bal lonnetjes waren gevonden, thans geven wij de nrs. en de namen van de kinderen die da ballonnetjes, hebben opgelaten. Vandaag is het de laatste dag dat ballonnetjes kunnen inkomen. De uitslag wie de 5 versten zijn, is ons reeds bekend, en de houders van da overeenkomende bewaarde nummertjes zullen een blijvende -aardigheid ontvangen. De anderen wier nummers hierbij ookvoorkomen, ontvangen al len tevens een kleinigheid. Om de. spanning er bij onze kinderen in te houden, zullen wij de 5 hoofdprijs winners niet af zonderlijk bekend maken, maar de uitslag zal be kend worden gemaakt Woensdag a.s. bij Cor Vis. De kinderen wier namen en nummers hier voor komen, worden verzocht Woensdagmiddag in het lokaal van Cor Vis te komen,, Ook Bestuurs- en Commissieleden van V.V.V. V.V. worden verzocht zooveel mogelijk aanwe zig te zijn. De kinderen moeten goed nakijken hoor! Naam. Grietje de Bakker T. Stam, R. Bruin Cz., Annie Dolisex, Cortje Biersteker, J. Tromp, H. Rootjes Cz., j. Wester, R. Tauber, Jn. Sneekes, Hanny van Loo, J. Koopman, K. van Meurs T. Vonk, T. Bekker, D'. Hoogeboom, C. Jonker, .7J. Jantje Jansen, 283. -D. Wals, 263. Ja Carnas, 293. J. Lantman,s 116. V. Lantman, 96.. P. Oud, 40. A. Jonker, 244!. Arie Groen, 212. T. Mors, 273, Annie Kramer, i6i.; Trien Blom, 233. J. Plakman, 230. 07. 163. 55- 106- 281. 43- 257. 224. 78. 63. 91. 57- 195- 5i- 259: Vader, Boerman, J. Molenaar, S. Bommer, G. Zut, Reusje Beèrs, Ger. Zeeman, Jb. Oud, Trijme Schagen, 164. H. Aarts, F. HHmk, M. Roos, Janny Heertjes, Doortje Leering, Adr. Brink, Henk Bakhuys, A. Vis S.d., T. de Jeu, Ger Lantman, Trien Stoop, S. Sneekes, A. Langedijk Cz., >32. H. Bekman, !Óo. F. Weel, - 46. Tr. Kos, 270. C. Jongsma, J. Ootjers, T. Bruin Az., Jn. Ooijevaar, 264. Lize Smit, Mina Stegers, 251, 149- 181. 238. 296. 38. 295. 143- 162. 285. 102. 242. Woonplaats. Noordscharwoude. N oordscharwoude. Oudkarspel. Noordscharwoude. Oudkarspel. Oudkarspel; Oudkarspei. Oudkarspel. Oudkarspel. Oudkarspel. Oudkarspel. Zuidscharwoude. Oudkarspel. Noordscharwoude. Oudkarspel, Oudkarspel. Oudkarspel. Oudkarspel, Oudkarspei Oudkarspel, Oudkarspel. Oudkarspel.. Oudkarspel, Oudkarspel. Noordscharwoude, Noordscharwoude. Oudkarspei. Noordscharwoude. Oudkarspel, Oudkarspel. Noordscharwoude. Haarlem Hieemskerkstraat 54. Zuidscharwoude'. Oudkarspel. Oudkarspel. Noordscharwoude. Oudkarspel. Oudkarspel, Broek op Langendijk. Oudkarspel. Oudkarspel. Oudkarspei, Oudkarspel. Heerhugowaard. Noordscharwoude. Oudkarspel, Oudkarspel. Oudkarspel. Oudkarspel. Waarland. Oudkarspei. Oudkarspel. Zuidscharwoude. Oudkarspel. Oudkarspel, OudicarspeL Oudkarspel. Oudkarspel, Noordscharwoude. Oudkarspel. Oudkarspel. van de notulen werd mededeieling gedaan van het in den raad van Zuidscharwoude genomen besluit inzake salarieering van het öndefwjjzend perso neel bij liet vervolgonderwijs en het oordeel van een der raadsleden over de verantwoordelijkheid van. het hoofd der school voor de sleutel, de ven- tileering en het stoken der kachels. De. vergadering was van oordeel, dat, hoé gering Hét verantwoorde lijkheidsgevoel- en de capaciteiten van de onder meesters doBr dat lid worden aangeslagen, deze toch wel met gerustheid aan hen kunnen worden overgelaten. Ten aanzien van de besprekingen in de vorige vergadering omtrent de salarieering bij het vervolgonderwijs te Noordscharwoude, werd meegedeeld, teneinde misverstand te voorkomen, dat het hoofd der school aldaar geadviseerd had dt belooning voor alle leerkrachten gelijk te doen zijn en het vorige jaar eèn der personeelleden had gevraagd, prijs te stellen op meerdere uren, waarop toen ontkennend was geantwoord. Besloten wierd alsnog een adres aan den Raad van Noordschar woude te richten met het verzoek de salarieering hooger te stellen en alzoo meer in overeenstem ming te brengen-met die te Zuidscharwoude f x .50 en f 1.75) en te Oudkarspel waar f2 per uur wordt betaald, naar de vergadering meende te weten.. I Van het Hoofdbestuur van den Bond van Ar beiders in het Lan i- en Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, was een verzoek ingekomen, om bij .eventueels oprichting van nieuwe af deelingen, organisatie, sprekers voor vergaderingen als anderszins, mede werking -te verleenen. Daarop wierd goedgunstig beschikt en meende men goed te doen, in voor komende gevallen, desgevraagd dien steun te ver leenen. Een uitvoerig debat ontspon zich over de vraag, of adhaesie zal worden betuigd aan een adres aan de Tweede Kamer inzake het voorstel Rutgers, invoering van Plaatselijke Keuze. Di: stemmen staakten, zoodat dit op de volgende ver gadering opnieuw aan de orde komt. Den 25sten October zal een demonstratief congres worden ge houden van-A'C.ÓP. en C.N.O.P. in Den Haag, tegen de voorgenomen maatregelen van .de Re geering om maar steeds verslechteringen in de levenspositie der onderwijzers en andere ambténa ren) aan te brengen. Algemeien was men er van overtuigd, dat dit congres zal slagen, waartoe de af deeling het bare wil bijdragen door tot deelname op te wekken. Officieel zal de afdseling verte genwoordigd worden door een har er leden. Naar aanleiding van circulaires inzake candidaat stelling hoofdbestuur, vond de afdèeling geen re denen aanwezig den heer Ossianidorp weer candidaat te stellen. Men meende goed te do:en de zaken in deze maar af te wachten. Nog werd de Beschrij vingsbrief behandeld, waarbij o.m, bleek, dat het hoofdbestuur het niet op den weg van.d-en Bond acht te liggen, om geschiedenisboekjes uit te ge ven, die het onderwijs iri geschiedenis in andere banen tracht te leiden en het chauvinisme, dat zoo veel onheil sticht, te bestrijden.. Toch bleef de af dèeling Heerhugowaard en Omstreken haar voor stel handhaven. Daarna werd de bijeenkomst on der dankzegging gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. Door stemgerechtigde Ingelanden van de banne Zuidscharwoude is tot hoofdingeland van het Geestmer-Ambacht gekozen de heer Jhr- Van Spengler aldaar. BROEK OP LANGENDIJK. Heden promoveer le. aan de Universiteit te Gro ningen tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift, getiteld: „De betéek-enis der per soonsnamen voor onze kennis van het leven en hte denken der Oudé Babyloniërs en Assyriërs' de heer B'. Gemser, geboren tié Broek op Lan- UIT DEN OMTREK SINT PANCRAS. Die voetbalvereeniglng „Vrone" vergaderde ter behandeling van eeiiige punten, miet als cardinaal punt de verzekering der ledien tegen ongevallen- Besloten werd zich te verzekeren op een basis van io cent per week premie, met als uitkeermg f 20.— per week 71/2 cent premie en f 15 uit- keering en 5 cent premie ten f 10.uitkeermg. Die leden die reeds 5 cent per week in het rtes-erveionds stortten, zullen thans deze conrtibutie mede aan wenden voor de verzekering. Wat de verzekering meer korst als de contributie voor het reserve fonds zal door hen worden bijbetaald. Een. aanbieding van de Miss Blanch Mij., omde schutten, achter het doel voor reclamedoeleinden te mogen gebruiken, werd voor kennisgeving aan genomen. Verder passeerden nog eenige punten van meer internen aard. Nieuwstijdingen Eien inddlent in den Amsterdiamschen raadt Er deed zich in de gistermiddag gehouden raadsvergadering het volgende incident voor: Bij een adres van inclustrieelen tegen het bou wen van woningen aan den Distel- en Asterweg sloeg de heer Doornbusch (comm.) met zijn vuist op tafel en noemde dit...\schofterig!... De voorzitter: Ik roep u tot de orde! De heer Doornbusch: Schofterig, schofterig!... De voorzitter: Ik ontneem u het woord. De heer Wijnkoop: Mag men niet meer zeggen van een adres; dat het schofterig is! De heer Doornbusch, met de vuisten op tafel Slaande: Mij het woord ontnemen! Schandaal, schotferig, méér dan schofterig is dat adres De voorzitter: Ik schors de vergadering! Het college van B. en W. verwijderde zich nu. de heer Doornbusch ging voort verschillende scheldwoorden toe te roepen aan de heeren Sol- kesz en Weiss. Na tien, minuten werd de. zitting heropend. Die voorzitter deelde mee, dat de heeren Wijn koop c.s. een voorstel hebben ingediend óm het desbetreffende adres der industrieelen aan de af zenders terug te sturen. Die heer Doornbusch vroeg het woord om het gedane voorstel toe te lichten. De voorzitter: Over de voordracht is u het woord ontnomen, over dit voorstel kunt u spreken. De heer Doornbusch zei dat dit adres der groot industrieelen ïs een beleediging voor een groote categorie van arbeiders, buiten eigen schuld in slechten toestand. Als zij de huur niet kunnen be talen, ligt dat niet aan hen, doch aan de slecht werkloosheidSuitkeering. En de diepste verach ting moet men hebben voor degenen, die zulk een adres verzonden, waarin die nieuwe bewo ners worden genoemd „minder .gunstige elemen ten", „waarvoor de voorraden o p'de terreinen niet ■veilig zijn". En het wordt zoo voorgesteld alsof die menschen meisjes zouden aanranden. Schandelijk, schandelijk! zei spr., daarbij ge- hveldig met de vuist op tafel slaande. De Raad luisterde met groote gelatenheid. Gewond en in de cel. Ëen beschonken man werd in de maréchausseie-, kazerne te Leosduinen in arrestgesteld. Den vol genden) ochtend, toen hij Ontslagen werd, bleek, dat hij tengevolge van een aanrijding een arm ge broken, en de kaak ontwricht had. Het „Vad." vernam van den opperwachtmeester der marechaussee te Loosduinen hiet volgende: Omstreeks half drie des nachts zijn drie Haag-i sche politieagenten met eien beschonken man aan de kazerne gekomen. De maréchaussee te Loos- duinen heeft een afspraak met de politie te' Loos duinen, dat de marechaussee bij de politie en de politie bij de maréchaussee arrestanten kan opber gen. Deze overeenkomst heeft iets goeds, omdat daardoor voorkomen wordt, dat b.v. een beschon ken; man van den eenefi kant van Loosduinen naar den anderen gesleept wordt. Maar nu is het toen noodlottig geworden. Een wachtmeester van de maréchaussee heelt de kazernedeur geopend, den agenten den sleutel ge geven; en gezegd: jullie weten den weg wel, en zichj.verder met het geval niet bemoeid, omdat het zijn taak niet was. De man is in de cel gebracht en1 verder is niet naar hem omgekeken. De wachtmeester verzuim de den opperwachtmeester, die reeds te bed lag, te waarschuwen. Het ongelukkig toeval wilde, dat de beschonken man een type is dat in Loosduinen, als ongunstig bekend staat. Het komt meer voor, dat hij be schonken is. En bovendien waren het geien agen ten van de sectie Loosdtiinen dié hiem brachten, maar politiemannenvan de 7e sectie, Alexander- veld, diie van dienst kwamen en naar huis gingen Op den Haagweg hadden zij den beschonken man langs, den kant aangetroffen. Zij wisten dat hij aangereden was door een auto. 'Ze vroegen hem nog of hij zich bezeerd had De man had neen geant woord. Ze hadden ook niets bijzonders aan hem gezien. De dokter die hem dien volgenden dag behandelde oordeelde dat dit best mogelijk was.i Het is mogelijk, dat een ontwrichte kaak met onmiddellijk opzet. Een dronken man spreekt meestal onbeholpen. En de armbreuk is. een eigen aardige. De gebroken deelen zijn in elkaar gescho ven. waardoor de arm niet slap neerhing, zooals een gebroken arm meestal doet. MIJNHARBT's 2ennw-Tabletten 76 et. Laxter-Tabletten 60 ct. Hoof (fp ijh-Tabletteni 60 ct. Bijl Apoth. en Drogisten. slag op zijn hoofd, die hem het bewustzijn deed verliezen. Toen hij weer bijkwam, herinnerde hij: zich zijn droom. Hij wist overeind te krabbelen, verkende bij het licht van zijn laatsten lucifer, de oositre. Op het voorbeeld van zijn droomgezicht begon hij met zijn handen de rotsblokken op zij te ruimen en wist met ontzaglijke inspanning een. opening te verkrijgen, groot genoeg om zijn afge mat lichaam door te .werken. Eenmaal de volgende gang bereikt, wist hij voort te strompelen naar den flauwén lichtschijn die hem van verdere redding! ën leven beloofde. 1 De-kinderen moeten de nummertjes, die zij be waren. moesten en wat zij natuurlijk ook ge daan hebben medenemen. OULKüJiöPElL. Zooak in de in dit nummer voorkomende adver tentie blijkt, houdt de afdeeling van de antimili taristen vereeniging de volgende week hier en te ■Zuidscharwoude een lichtbeeldenavond tegen den oorlog. NOORDSCHARWOUDE. In ons vorig nummer maakten wij reeds melding van het weder optreden van het Russische Bala- laika-orchest, ten lokale van den heer J. die Bak- k-er. Dit optreden zal blijkens de in dit nr. voor komende advertentie plaats hebben op Zondag 26. October a.s. Om een ieder in de gelegenheid te stellen dit schitterende gezelschap in zijn bewon- der-enswaardigheden te zien, zal om 3 uur en om 6 uur worden opgetreden. Zij, die ook het vorige optreden meemaakten, zullen zich zeker hartelijk verheugen in de terug? komst van het gezelschap. Men doorleefd nog eens de lemotie, de be gees te ring, die zich van ons meester maakte, toen ws do schitterende weergave van de verschillende mu zieknummers mochten aanhooren, niet alleen, maar men ziet in verbeelding nog .de keurige, rythmi- sche dansen op het podium uitgevoerd. Niet tie ver geten de hartstochtelijke wilde Kozakbendans. Er gaat begeestering, bezieling van bet gezel schap uit, terwijl het oog wordt bekoord door de schilderachtige Russische kleederdracht. Niemand, zal dit weder-optreden van het Bala- laika-orchest mogen en willen missen. Kunt ge des middags niet, dan gaat gé 's avonds of omge keerd. Het. is iets zoo. bijzonders, dat ge er nog. lang over zult spreken, en nooit zult kunnen ver geten. Voor nadere bijzonderheden lezie men de ad vertentie. NOORDSCHARWOUDE. Dé gehouden vlaggetjesdag, ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft opgebracht een. bedrag van f 107.31I/2. 1 NOORDSCHARWOUDEl Teif lokale van den heer j. de Bakker vergaderde de afdeeling Heerhugowaard en Omstreken van den Bond van N.ed. Onderwijzers. Naar aanleiding Mijnhardlt's Salmiak-Tabletten 40 c. j Thermo Tabletten 45 c. Ad,ga-Bonbons 60 c. Bij Apothekers en Drogisten. PLAATSELIJKE KEUZE. De Z R. III en het vredesverdrag. Het Fransche oordeel over de tocht en de geëischt eafbraak der werf. De Fransche bladen zijn eenigszins gealarmeerd door de berichten uit Duitsehland, dat men, naar aanleiding van de geslaagde vlucht van de Z. R. I'll, te Berlijn voornemen© zou zijn om pogin gen te doen art. 202 van het Verdrag van Ver sailles, krachtens hetwelk de vliegbal en de werkplaateen der Zeppelinfabrieken të Friedrichs haten moeten worden „ontmanteld", geannuleerd te krijgen. (I1 De correspondent van het „Journal" te Berlijn .beschrijft de geestdrift, die daar heerschte, toen .het eerste bericht omtrent de goede aankomst van het lichtschip was ingekomen. Hij moet er kennen dat, ofschoon de vreugde over deze nati onale gebeurtenis getemperd werd 'door het voor uitzicht van het ten uitvoer leggen van het kwa de- artikel, geen enkele onaangename uitlating aan het adres der Entente onder de menigte wierd vernomen. Hij voelde dat de Z.R. III meer heeft gedaan om de nationale gevoelens van het Duit sche vol kop te zweepen en meer heeft bijgedra gen tot herstel van de eenheid des lands in de smeltkroes der vaderlandsliefde dan „de 700 ge heime militaire organisaties der rechterzijde in den loo pvan vijf jaren van steriele en voor het Duitsche Rijk gevaarlijke agitatie." De „Oeuvre" brengt hulde aan de Duitsche luchtvaarders, maar kan een bijgedachte niet on derdrukken. Berlijn is op het goede moment be zig de openbare meening warm te maken om zich te keeren tegen de bekende-eischen der ge allieerden. Het blad meent dan ook dat de Duit- schers een meesterlijken zet hebben gedaan. De tocht van het luchtschip, dat langer is dan de grootste Fransche passagiersschepen, welke ooit in een Amerikaansche haven zijn binnengeloop en, is allereerst een schitterende propaganda. Voorts is hij een goed middel om aan de clausules van het vredesverdrag te ontkomen. „Want hóe zou den wij", aldus de „Oeuvre", „thans kunnen vra gen om de werkplaatsen in Friedrichshafen af te breken, zonder dat men ons voor vandalen of gekken uitmaakt?... Maar het blad voegt er ^aanstonds aan toe, dat de Duitschers goed, wel licht tè goed hebben gemanoeuvreerd. Immers, het ligtaan hen dat men er juist thans aan denkt hoe nog slechts enkele jaren geleden Zep pelins, zonder pacifistische opdraoht, boven Lon den of Parijs vlogen.... Die kosten dier vorige verkiezing in Engeland. Het departement van binnenlandsche zaken pu bliceert in een Witboek de cijfers der kosten van de vorige verkiezingen. Deze kosten moeten in Engeland door de candidaten, hetzij zij" ge kozen worden of niet, worden betaald. In Enge land en Wales werden 528 candidaten wèl en 1259 niet gekozen. De kosten, die zij hadden te betalen, bedroegen 882.285, waarvan 396.255 alleen aan drukwerk. In Schotland, waar 74 ge kozenen en 170 niet-gekozenen waren, bedroegen de kosten 97.000, in Noord-Ierland, waar 13 candidaten werden gekozen en 17 niet gekozen, 3957. De totale kosten bedroegen 982.340. Binnenland De Kamer van Koophandel en Fabrieken voo* Rijnland te Leiden heeft aan de Eierste- Kamer een. adres gezonden, waarin zij erkent, dat er buiter. de economische nog zeer belangrijke, <xa. etni sche zijden aan -dit vraagstuk zijn, welke gedeelte-, lijk) vóór, en voor een ander deel tégen dit ontwerp aangevoerd kunnen worden. Zij acht zich echter niet het lichaam, om deze ethiische belangen onderling of in verband miet de economische belangen nauwkeurig af te wiegen- Aangezien echter het wetsontwerp de beslissing, over het verleenen van vergunningen direct bij de bevolking brengt, is het gevaar miet denkbeeldig,. dat er met de speciaal economische belangen met of althans niet voldoende rekening- gehouden wordt r Hiertegen zijn naar het oordeel van die Kamer verschillende bezwaren: ie. Allereerst zal een plaatsiehjk verbod van verkoop van sterken drank in het klein oorzaak; zijn van groote afname van de vraag naar alcoho lische dranken, waardoor distilleerderijen ten IH keurstokerijen. die de laatste jarten reeds onder zulke ongunstige omstandigheden móesten produ- ceeren, een zeer gevoeligen slag toegebracht zal WOfWil' wijzen Uw College er bovendien op, dat bij doorvoering van het stelsel groot nadeel zal worden toegebracht aan vele gezinnen, wier bestaan sa menhangt: met de fabricage van- en den handJ in alcoholische dranken, zooals onder meer de vier vaardiging van flesschen, capsules, kurken, stroo- hulzen enz., verder aan die gezinnen, welke voor deel hebben van het vreemdelingen verkeer. Die Kamer verzoekt de Eerste Kamer ernstig na té gaan of de financieele en economische nadeelen niet van dien aard zijn, dat verwerpmg van het ontwerp tot invoering van Plaatselijke Keuze Len eisch van den huidigen tijd is.^ In den trein overvallen. i Een 15-jarig meisje begaf zich per trein van Rijsel naar Donsamghin, toen juist op het oogen- blik' van vertrek, een vrouw haastig de coupé bin nenkwam en haar vroeg of de trein naar Lens ging Op het ontkennend antwoord van het meisje deed zij of zij nog gauw wilde uitstappen. De coupédeur scheen echter 'te klemmen, en zij riep het meisjie haar te helpen. C Het- kind was daartoe dadelijk bereid, maar nau welijks was Met opgestaan of de vrouw greep haar Het meisje wist nog eenigen tijd tegenstand te bieden, maar kon zich onder de slagen van. haai aanvalster niet langer in den coupé staande houden en -werd op den spoorweg geworpen) j Die trein had op dat oogenblik reeds een snel heid van 60 K.M-. per uur bereikt, doch als door een wonder werd het kind slechts' licht gewond- Een taschje met geld, dat zij bij zich had, bleek, verdwenen.- Door een droom gered. 1 Var. eer. ploeg van acht man, wel ke onlangs, gelijk ze al zoovele dagen had gedaan, afdaalde in een der goudmijnen aan den Witwatersrand, is slechts één, en men zou kunnen zeggen, door een groot toeval aan dien dood ontsnapt. Deze gouddelver, van wien de „Daily Chronicle vertelt was, als de meeste zijnier: collega s bijgen loovig. Toen hij dan ook gedroomd had, dat hij onder een aardverschuiving bedolven wierd, maar er in slaagde zich zelf uit te graven, ving hij den volgenden morgen met een bezwaard hart zijn tocht aan naar het binnenste der .aarde. Hij vertelde zijn dioom aan den opzichter, doch deze lachte hem hartelijk uit. Maar allés ging daar beneden, zooals hij het in zijn droom had gezien. Toen bij nog maar kort, aan het werk was, bemerkte hij, dat de rotswand op eenige plaatsen begon te scheuren, voor de er varen goudzoekers een aankondiging van een aard verschuiving en vöor hem méér. bepaald een .aan wijzing: om zich. zoo; gauw mogelijk in veiligheid te brengen. En geen oogenblik te vroeg bega hij zich naar een hooger gelegen schacht. Hij zag die massa voor zich in beweging komen en kreeg, 'een Die vliegtocht NederlandIndië. Het Comité „Vliegtocht Nederland—Indiëë" heeft), naar V. D. meedeelt, te Amsterdam eten vergade ring gehouden ter bespreking van de veranderd» situatie na de ontvangst van het telegram van Gun- onard. In de vergadering van de vorige week was men immers algemeen van oordeel, dat de tocht eerst in April van het volgend jaar opnieuw ge maakt zou kunnen worden en eigenlijk had men reeds daartoe besloten. Nu echter Guilonard geseind heeft, dat het mo gelijk is nog voor 15 November a.s. met het her stel van het vliegtuig gereed te kunnien komen, heeft men de maatregelen overwogen, welke ge-, troffen moeten worden voor een tijdig vertrek, j Reeds Donderdag of gisteren is de nieuwe motor per snelste gelegenheid, ondier geleide van eigen personeel, naar Sofia worden verzonden. Het Hollandsche personeel zal den motor in het vliegtuig monteer en. Spoedig daarna zullen de nieu we onderdeden, zooals het landingstoestiel, de aile ron en andere deelen ter vervanging van de be- sc.ahdigde stukken volgen Er zal met grooten spoed aan den herbouw van hte toestel worden gearbeid, zoodat het vrij zeker, is, dat de vlucht vanuit de plaats, waar de nood-, landing heeft plaats gehad, nog voor 15 November, kan worden voortgezet. t Ook ligt het in het voornemen van het comité, om, zoodra het geld daarvoor- bijeen is, een reserve- motor aan te koopen, én deze naar Britsch-Indië to doen transporteeren. Toepassing der Rijwielbelastingwet. Ter kennis van de.ambtenaren der Rijks- en Ge-, meente-politiei is gebracht, dat de Minister van Financiën de onderstaande mèdedeelingsn heeft gedaan in verband met vragen aangaande de toe passing der Rijwiëlbelastingwet. Transportrijwielen, al of niet met afneembaren bak (z.g. carriers), zijn volgens het spaakgebruib als rijwielen te beschouwen en .vallen ondier de toe passing der Rijksbelastingtfet.' Indien het .tuur dezer rijwielen niet uit een buis bestaat en de in-, richting van het rijwiel niet toelaat op de voorge schreven zichtbare wijze het rijwielmerk aan die baihoofdbuis of de bovenhuis van "het rijwiel aan te brengen, moet het belastingmerk niettemin aan dat' stuur bevestigd wórden. -, Driewielige rijwielbrancards kunnen gelijk ge steld worden met de van belasting vrijgestelde' rijwielen, genoemd in art. 4 letter b, der wet, uit

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3