Is Ruwe Schrale LippeS overweging, .Hat bet zou strijden met den zin dier benalirig, indien zij niet werd toegepast wanneer de gebruiker- van het rijwiel door zijn gebrekkigen toestand dit niet zelf kan voortbewegen, doch daar. toe de hulp van een ander behoeft, Wanneer een cp de voorgeschreven wijze aange bracht rijwielbelastingmerk bedekt is door een kleedingstuk, mand of ander voorwerp, behoort het opmaken van proces-verbaal te worden nagelaten,, doch den berijder van het rijwiel moet worden op gemerkt, dat hij het aan zich zelf te wijten heieft, indien hij tot stilhouden mocht gedwongen zijn.. Zoolang het tegendeel 'niet is beslist, moet even wel worden aangenomen, dat een rijwielbelasting merk, dat bedekt is met een laag lak (veroorzaakt, door het lakken van een rijwiel) waardoorheen de. kleur van het merk niet zichtbaar is, niet over- eenkomsti(g bet voorschrift van art. 2 der wet aan het rijwiel is bevestigd. Evenmin is dit liet geval indien het merk op een zoodanige wijze is bevestigd, dat het middengedeelte of een der helf ten door het bevestigingsvoorwerp is bedekt. Een merk waarvan een stuk ontbreekt is niet als geldig aan te merken. Het is geoorloofd het merk door middel van een riempje, touwtje, metalen draadje of dergelijk hulpmiddel aan bet stuur van het rijwiel te han gen, zulks met het oogmerk het bij niet gebruik van het rijwiel .gemakkelijk daarvan te kunnen verwijderen. Het uitleenen van merken is geoorloofd, biehal- vei van die, welke kosteloos zijn verstrekt, dieze mogen enkel door den aanvrager worden gebezigd.. Buitenlanders die in het bezit zijn van een kaart Rijwielbelasting No. 4, mogen daarmede herhaal delijk de grens overschrijden,- zonder dat zij haar geldigheid verliest. Er bestaat bezwaar tegen het doen afgeven bij elke binnenkomst van een nieu we) kaart, daar de grensontvangers hierdoor noode- loos van ander werk worden afgehouden.: De| geldigheidsduur eener zoodanige kaart is niet beperkt tot het tijdvak van 3 maanden na den dag der afgifte, daar immers slechts wordt ver- eischt, dat de bezitter telkens niet langer dan 3 maanden achtereen hier te lande vertoeft; van een eenmaal afgegeven kaart kan, zoolang overigens niet de grönd voor vrijstelling van belasting is vervallen, gedurende het gehieele kalenderjaar ge-, bruik worden gemaakt. Buitenlanders behooren, met betrekking tot de uitvoering der Rijwielbelastingwet zoo weinig mo gelijk te worden bemoeilijkt. In het algemeen kan een nauwgezette contróle op de naleving der wet worden beperkt tot die buitenlanders, waarvan be kend is, dat zij voor hun beroep of om andere redenen geregeld binnen het Rijk komen. iljè vogels op dien vuurtoren te Hollum. Nu de vogeltrek weer begonnen is, en duizen den vogels Ameland passeeren, laat menige vo gel, evenalsverleden jaar, zïjn leven bij den vuurtoren te Hollum. Vooral bij een trieste don kere lucht worden geweldig veel vogels aange trokken door de sterke lichtbundels der 10.000 kaarsen sterke „Brandaris"lamp en wanneer ze eenmaal in deze lichtbundels zijn, zijn ze verblind en vliegen tegen de kap van den toren of vallen ten slotte van oververmoeidheid naar "beneden, omdat niet allen op de kap kunnen uitrusten. Waren nu evenals op den „Brandaris" op Ter schelling vogelrekken geplaatst> zegt de „L.Crt." menige vogel zou daa gespaard blijven. De vo rige week hebben dan ook vele vogels daar het .leven geilaten, n.l. kieviten, spreeuwen, sijsjes, vinken, roodborstjes, strandloopers, ja, te veel .om op te noemen. Bovendien is het er voor de vogels op 'toogenblik niet veel beter op gewor den, daar ter bescherming der ruiten en kost bare kristallen, staaldraden op plm. 12 cM. af stand rondom de geheéle lantaarn zijn gespannen. tjMaar de vogels, welke ook tegen deze draden vliegen, breken nu hun vleugels, zoodat ze ver minkt naar beneden vallen en men 's morgens rondom den toren in d eduinen menig verminkte rondom den toren in de duinen menig verminkte vogel vindt, die een gemakkelijke prooi is van een of ander roofdier. 'tls voor de kustautoriteiten, die natuurlijk SS M kj Ea h FEUILLETON. NOKA. Zooals zijl daar nu voortwandelde, aan den iarm van haren oudsten zoon, wiens frisch en (blozend gelaat op dat zijtner moeder geleek, zag .zij er trotscher en gelukkiger uit dan ooit. Zij had slechts oog en oor voor hem; 'voor de plan nen die hijl haar mededeelde, voor de veranderin gen die zij op haar beurt aan zijn oordeel on derwierp, alsof zij1 reeds den toekomstigen eige- jnaar in hem wilde eeren. Ook in dit opzcht had zijl hare eigenaardige, taaie volharding niet verloo chend; haren oudste had geen der volgende kin deren den voorrang in haar hart kunnen betwis- 'ten. Meestal erven de kleinen den geest der moe der over, terwijl huns vaders lichaamsgestalte op hen wérd overgedragen; en zoo waren ziji bijna 'allen hoog en slank van gestalte, met den een- voudigen, niet ondegelijken aard hunner moeder. Zonder zielestrijld of aanvechting bewandelden zij hunne levenswegen. Slechts één, de tweede zoon, had zijins vaders bruine oogen, zijn denkend droo- fnend gelaat, en ook zijln meer ernstigen en ver fijnden gedachtengang,. die op het hoogere gericht was. Maar één druppel moederlijk bloed was het misschien, die ook aan deze richting dadelijk een practisch ewending gaf. Nog eer hiji zijn acht tiende levensjaar had bereikt, was hijl tot het besluit gekomen, enkel en alleen voor het hoogste te leven en zich uitsluitend aan den dienst daar van te wijlden. Hij liet zich in eene geestelijke orde opnemen, waarbijl zijn ijver zich beslist tot den overzeescben zendingsarbeid wendde. Slechts noode zag Degenthal hem scheiden en vertrekken; maar tegenover de harbewenschen zij ner kinderen was hij een zachtmoedig, bijna angsi vallig toegevend vader. Zelfs tegen het minder buigzame karakter zijner vrouw verzette hij zich met de meest mogelijke beslistheid, wanneer hei 'er op aankwam, de levenskeuze van een der kin deren in bescherming te nemen. Lily troostte zich over het besluit van haren reislustigen zoon. Maar in stilte strekte het haar toe heenigermate tot voldoening, hare eigene be zittingen, die zij eerst voor hem bestemd haa, nu ook op haren oudste te kunnen overdragen. Thans was pater Degenthal reeds jaren lang ivan het ouderlijk huis verwijderd geweest; zijn ambt had hem naar de andere helft van den aard bol geleid. M>aar met een warm hart was hij ,8teed§ a,an de zijnen gehecht gebleven,, - en hij niets' anders willen dan de vogels sparen; een moeilijke oplossing. Nieuwstijdingen In die val. D'e. Haarlemsche recherche deed onlangs in de Haarlemmermeer een mooie aanhouding, Daar werden namelijk twee Haarlemsche inbrekers aan gehouden toen zij hun slag Wilden slaan bij den varkenskoopman Albers, een 42-jarig man, wo-, nende aa nde Hillegommerdijk bij Nieuw-Vennep. De instructi etegen de inbrekers is thans ge sloten, zoodat de zaak binnenkort voor de Haar lemsche rechtbank komt. Ziehier welke bcoze plannen de Haarlemmers hadden. Het zijn P. S. en J. T., beiden manneni 29 jaar. Zij zijn al herhaaldelijk met de justitie in aanraking gekomen. S. had pas een vonnis van 5 laai uitgezeten. Mannen dus', die tot veel in staat waren. Nu had de Haarlemsche recherche er dé lucht van gekregen, dat de beide avonturiers van plan waren om genoemden Albers een bezoek te bren gen. In den avond zouden zij hem in zijn garage overvallen, neerslaan en doodsteken, om*Zich daar na van zijn geld meester te maken. Het was be kend, dat Albers soms veel geld in huis had, in 'dien tijd ongeveer f5000. Wat. moest de recherche doen ?"Arrestoeren ging niet, want de mannen hadden nog niets gedaan wat strafbaar was. Den varkenskoopman laten vermoorden ging natuurlijk nog veel minder. „Voorkomen is heter dan genezen," vooral zoo er kans is, dat het slachtoffer niet meer te genezen is'. Daarom werden de gangen van de beide Haarlemmers zeer nauwlettend nagegaan. Als zij er op uit zouden gaan, zou de recherche:' er ook bij zijn en hun kwaad voornemen beletten. En op een avond trokken de booswichten in derdaad naar den Hillegommerdijk in Haarlem- ,mermeer .De recherche maakte natuurlijk ook, dat zij daar gauw was; eerder dan de inbrekers. Aan E. en T. werd evenwel eerst geleglenheid -gegeven om uitvoering te geven aan hun voor nemen om in te breken. Toen werd geroepten „Halt!" en de verdachten Werden overvallen en gearresteerd, voor zij zelf den varkenskoopman .konden overvallen. Diat de inbrekers inderdaad van zins waren om Albers te vermoorden, blijkt wel uit het feit, dat zij met messen en een staaf ijzer gewapend waren. Toch zetten zij een onschuldig gezicht, het was hun bedoeling om in de garage te gaan... slapen. Albers heeft niet geweten in welk een gevaar hij dagenlang verkeerd heeft. 'Hij meest naar dien tandarts. Een Duitsch blad bevat iets over. de ontvluch ting van Briedée uit de gevangenis te Bonn, waar het verblijf van de gevangenen niet zoo onaange naam schijnt te zijn als men dat in een gevangenis nou verwachten. De "beide oplichters, Briedée en De Jong, had den toestemming gekregen, om meermalen in de week de gevangenis te verlaten; naar zij zeidien hadden ze deze vrijheid noodig om zich door een tandarts te laten behandelen, In werkelijkheid bezochten ze met hun bewakers, die, zonder dat het opviel toezicht op het tweetal moesten hou- Men, allerlei café's, in alle mogelijke inrichtingen werden groote verteringen gemaakt. Bewakers en gevangenen stonden blijkbaar op goeden voet met elkaar. Op "Woensdag 8 October had wederom Briedée met een van zijn bewakers' 'n café in Bonn be kocht. De man had na het café-bezoek nog ver- Schillende boodschappen te doen de gevangene zou wel even wachten! Toen de bewaker zijn inkoopen gedaan had was tot zijn verwondering de gevangene gevlogen. tverzuim.de dan ook nooit, zelfs in het vreemde en verre land, bij1 gelegenheid der huiselijke feest vieringen zijne belangstelling te doen blijken. De vader had zich uit den luidruchtigen kring zijlner aanwezige kinderen en kleinkinderen te ruggetrokken, om in stilte het schrijven van zijn .afwezigen zoon te genieten, dat door een gelukkig toeval hem juist op den feestdag in handen was gekomen. Koert zat in zijine woonkamer, die aan het tuinsalon grensde en ook het uitzicht had op het terras. De diepe vensternis, met de in klimo pen kamperfoelie gevatte ramen, bood een rustig en gezellig zitplaatsje aan, waarheen het' gedruisch van hel, in den tuin vereenigde gezel schap slechts getemperd doordrong. Deze kamer, •met hare rijke stoffeering van boeken en land kaarten, deed voldoende blijken, welke studiën ,'den heer des huizes bijl voorkeur bezighielden. Koert zocht nu reeds gaarne het helderste lioh't, iwanneer hijl iets lezen wilde; en de omvangrijke ,vorm van den brief scheen dit thans dubbel jraadzaam te maken. Met eenige verbazing vond hij echter een tweeden brief hij' den eersten inge sloten, waearop geen adres stond. Hoofdschud dend legde hij! hem ter zijde, om in het schrijven ,van zijln zoon een nadere verklaring van dit raad sel te zoeken. Zooals hiji daar thans zat, het hoofd warm verlicht door een zonnestraal, was hiji het type van een schoonen ouderdom, gelijk hij het vroe ger van een schoone jeugd geweest was. Slechts in de jaren van zijln mannelijken leeftijd had men de uitdrukking van volle kracht bij' hem gemist. De gestalte was nog kloek en rijzig; het haar had wel een zilverachtigen weerschijn, maar het was toch nog vol, zacht en glanzig, en de dichte krülbaard kwam goed overeen met de ernstige waardigheid, die het geheele gelaat ken merkte. Jaren achtéreen sedert de ontmoeting mett Dah- now had Degenthal zich steeds doen kennen door een groote mate van lusteloosheid, die men op rekening van zijne "vroegtijdig geknakte gezond heid stelde. Als een nauwlettend echtgenoot, een goedhartig vader en zachtmoedig meester had hij zich steeds tegenover de zijnen gekenmerkt, doch meer door zijn voorbeeld, dan door hande lend optreden invloed op hen trachten te oefenen. Alleen in zijne stille studiën had de vroeger zoo krachtige opgewektheid voortgeleefd. Eerst: toen 'zijne kinderschaar opgroeide en hem in het' fris- sehe leven hunner jeugd betrok, was die hooge ernst van hem geweken, die zoo dikwijls de rmen- jjchen, deed vragen^ wat hem, nog kon ontbreken^ PIJR'OL,) Doos 90 - 00 - 30 ct. "Waar hij nu verblijf houdt schijnt men niet te weten.- 1 Als men als gevangene over een goedgevulde beurs beschikt, dan schijnt het verblijf in de Bonnsche gevangenis nog niet zoo' droevig te zijn. Verduisteringen. De politie van het bureau Singel te Amster dam heeft aangehouden 'n koopman, die wordt verdacht van verduistering. Hij zou als bestuurs lid van een reisvereeniging, contributies, die hij van leden had geind, ten eigen bate hebben aan gewend. Blijkbaar heeft hij reeds sedert een paar jaren in de boeken der vereeniging geknoeid. Het zoekgemaakte bedrag beloopt ongeveer f4100. Voorts heeft een Rotterdammer bij de politie aangifte gedaan, dat een dire'cteur van een ge vestigd administratiekantoor een bedrag van f 5000 aan effecten, welke in bewaring waeren gegeven, zou hebben verduisterd. De politie stelt een onderzoek in. I Diefstal. Ten nadeele van dén heer J. v. d. D1. aan het (Rietveld te Delft is een spaarpot met 200 gou den tientjes ontvreemd. Gearresteerd!. Door de politie te Helder is te Medemblik een gewezen kapitein van het Indische leger gear resteerd; die er zijn werk van maakte bij: inge zetenen van Hélder een bezoek af te leggen, hun de groeten van familieleden in Indië over te brengen en onder voorgeven reparatie te hebben aan zijn auto, waarvoor hij geen contanten genoeg bij zich had, geld afhandig te maken. De man is thans in verzekerde bewaring. Aan zijn oorspronkelijke bedoeling, teruggegeven. Naar de „Tel." verneemt, zal hét theater 'Carré te Amsterdam weer aan zijn oorspronkelijke be doeling gaan beantwoorden. Op 1 November as. zal het gebouw worden gesloteD en inwendig zon worden gewijzigd, dat er op 15 November weer een circusgezelschap in kan optreden. De arena, welke thans met stoelen bezet is, zal worden vrij gemaakt, terwijl de eerst sedert kort in gebruik genomen foyer, voor stallen zal worden omge bouwd. De ee.rste gegadigde voor het gebouw is het circus Willeke, dat daar gedurende drie maanden zal optreden, terwijl nadien het circus Albert Carré er zijn intrek zal nemen. Brand* Te Oss is totaal afgebrand het depot van de Petroleummaatschapplj „de Automaat". Petrole um eu benzine bleven in de brandvrije kluis, ge spaard. Gr-oote vischvangst. Terwijl de reeders van onze visscherijplaatsen gedurende den laatsten tijd niet op buitengewone vangsten kunnen roemen, meldt de „Daily Mail" dat er in de afgeloopen 4 a 5 dagen ontzaglijk veel haring gevangen is. Zaterdag kwamen te Lowestoft 240 schepen met 15000 ton haring, dus 15 millioen haringen, binnen. Maandag werd weer 14000 ton, aan den wal gebracht. Verscheidene loggers besomd;en voor f3600 gulden aan visch, welke in één nacht ge- Te Yarmouth kwamen Maandag de loggers bin- 'nen met. gemiddeld 300 ton a'an boord. Verschei dene schepen rapporteerden netten verlies. De net ten waren door het gewicht van de 'daarin aan wezige visch afgescheurd. Poging tot omkooping. Te Barneveld is procesverbaal opgemaakt tegen een bakkér aldaar, wegens poging tot omkooping van. een raadslid, inzake van een door den bak ker a«n de gemeente te koop geboden huis. daar hij toch in den schoot des geluks geborgen Maar nu, toen hij den brief nauwelijks half .uitgelezen had, kwam er in zijne gelaatstrekken eene "bij hem anders ongewone opgewektheid; de blos, die 'vroeger zoo gemakkelijk op 's jonge- lings wangen verscheen, vertoonde zich nu plot seling weder op het gelaat van den ouden man. Met een onstuimigheid, die men bij hem niet ■meer gezocht zou hebben, wierp hij den brief van zijn zoon reeds weinige oogenblikken later ter zijde, en nam hij den tweede tér hand. Hij .scheurde de enveloppe open, een aantal-cou rantenknipsels fladderden er uit, waarop hij1 bijna geen acht sloeg, maar des te vaster hield hij een kleinen, geelgeworden brief in de hand. Als be- tooverd bleef de oude heer er een tijdlang op staren. De brief scheen vroeger een verre reis .gemaakt te hebben, want hij was' aan alle kanten met poststempels bedekt. Het adres was rverbleekt, maar het gaf de haastige trekken eener 'zenuwachtig levende dameshand te zien, en daar onder stonden een paar woorden, die hij maar al te goed herkende; hij1 had ze indertijd zelf ge schreven, toen hij dezen brief voor den eerstien jkeer in handen had gekregen. 1 Jaren waren er verloopen jaren die een men- schenleven omvatten sedert hij in de bitterheid van zijn verdriet en toorn dezen brief had terug gezonden, die in zijn binnenste de oplossing be vatte van het raadsel, dat lang geleden zijn ■geluk verwoest had. Zijne handen beefden, toen hij het schrijven (eindelijk openbrak. De oogen met de grijze wim pers werden vochtig, toen hij de woorden las, die indertijd aan een menschenhart in den toestand der diepste verslagenheid ontweid waren, woor den die het offer beschreven, dat de kinderlijke liefde gebracht had, woorden die een afscheid moesten zijn, en toch als een kreet om hulp en •bijstand klonken... Het hoofd van den ouden man boog zich neer tot op zijne borst, alsof al d enamelooze smart dier dagen weer op zijn hart was teruggevallen. En nu voegde zich er nog het bittere besef hij; hoe gemakkelijk het voor hem geweest zou zijn, lalles in een andere richting te leiden, thans, nu alles voor hem werd opgehelderd wat hem dusve ronyérk! a: rhaa.r was gebleven. Wel kwam daarbij .de martelende gedachte op «aan de schuld van haar, die tot het zelfbedrog' had medegewerkt. Maar mocht en' kon hij beschul digen, nu hij zelf zoovee teklortkomirigen had getoondd Buitenland Vierhonderd menschen slachtoffer van een storm Een Wolff bericht uit Moskou meldt, dat in het district Nikolajewsk door een hevigen storm hoog water is ingetreden. Ongeveer 400 menschen kwa men dientengevolge om. Vliegongeluk. Uit Rovigo wordt gemeld, dat een watervlieg-; tuig op het balcon van een huis gevallen is. Drie jonge meisjes werden gewond. De bestuurder en rijn helper zijn gedood. Het vliegtuig vloog in brand, met het gevolg dat de brand oversloeg op het huis, dat geheel door het vuur vernield is, terwijl ook aangrenzende huizen schade gelsden hebben. .1 De gelukkige Hollander. De „Los Angelos Times" bevatte onlangs een: verhaal omtrent het merkwaardige zeemansleven van kapitein H. J. van Hall, afkomstig van Rot-, terdam. j r s Aan dit relaas ontleent de „Msb." de volgende bijzonderheden. Kapitein van Hal staat bekend als de gelukkige •poliander. In de dertig jaren dat hij de zeeën be vaart, heeft hij reeds 23 typhoons meegemaakt, zonder dat hij het verlies van schip of eenige prn-, stige schade had te betreuren.( Hij. voerde zelfs tijdens den oorlog het comman do over tankbooten, die de Brjtsche vloot van olie voorzagen, zonder dat hij ooit getorpedeerd werd. Ook te lande had hij geluk. Zoo bevond hij zich in het gebouw „De rijzende zon" te Yokohama, toen dit door de aardbeving werd vernield. Terwijl de vallende muren honderden menschen dood'en, kwkam kapitein van Hal er slechts met een schram af. Als jong zeevarende maakte hij eien reis mee aan boord van het Hollandsche vaartuig „Hugo Mo-] lenaar" dat te Falmouth binnenliep na 181 dagen van Sydney af onderweg te zijn geweiest.. In 1913 zou hij het Hollandsche tankschip „Sala- hadji" onder zijn commando krijgen. In zijn plaats werd echter een andere kapitein-aangewezen. On derweg kwam het .vaartuig In een typhoon en werd zwaar gehavend. Tijdens den oorlog ontkwam hij met de tank boot „Hestia" aan twaalf onderzeeërsaanvallen. 1 In 1917 kreeg hij een ander schip en op de eerst volgende reis werd de „Hestia" getorpedeerd.. Uit het verhaal bleek nog, hoe kapitein van Hal met deHollandsche tankboot „Semiramis" die in Maart 1921 te Los Angelos gebouwd was, weer in laatstgenoemde havenstad was binnengeloopen. Het was het eerste bezoek, dat het vaartuig sinds het van stapel liep, aan die haven bracht. De „Semiramis" heeft 165.000 mijlen afgelegd, in dienst van dèn petroleumhandel, en" is driemaal om- den aardbol gevaren, zonder dat men een cent kosten aan de machines gehad heeft, behalve slechts de gewone - reparaties, diie elk schip iedere reis heeft. De „Semiramis" behoort aan de Koninklijke Shell, Het goud! van de „Laurentie". Het begin van den goudschat van de „Lau- ■rentic", waarvan reeds herhaaldelijk gewag werd gemaakt, is thans, naar gemeld is, volgens offi- ciëele berichten door de Engekcbe admiraliteit beëindigd. Het succes heeft alle verwachtingen overtroffen. 1 In bet geheel zijn 3166 staven goud bovenge bracht en het bekende bergingsehip „Racer", dat zes jaar lang zomer na zomer bij het bergings werk behulpzaam was, is thans voorgoed van' zijn operatie-terrein teruggekeerd. Het geredde goud heeft een waarde van onge veer 4.750.000 pond sterling. Bovendien is er voor meer dan 250.000 pond s't.. aan zilveren spe cie bovengebracht. De „Laurentie" werd in Januari 1917 door de Duitschefs getorpedeerd en zonk 15 mijlen uit de kust ter hoogte van Donegal in 90 voet water. Het was1 een schip van de White Starlijn HET I Wrekend als 'tware, ontwaakte de oude liefde weer met "hare volle kracht en macht. Hij: zag haar weder, de bekoorlijke meisjes-gestalte, zoo- als zij hem verschenen was in de blijde lente zijns 'levens. Was dat niet het balkonvenster, dat op ,den golvenden Rijn uitzag, waar dé zwaaigebla- derde wijngaardranken zich boven hunne hoofden tot elkaar bogen, terwijl zij beiden daar zaten in de lange, schoone uren der jeugd, en hunne zie den samenstemden als in één aceoord, dat onop- 'dósbaar scheen voor tijd en eeuwigheidZagen zij hem 'weer aan, de blauwe, donkere oogen, W aarvoor geen offer hem te groot had toegiesche- /nen, ter wille waarvan hij alles had willen .prijs geven? Droomde hij weder van die dagen, toen hij in zijn dollen overmoed zich niet door tijd en (afstand had laten weerhouden, om zich tot haar '•te spoeden en haar weer gedurende enkele oogen blikken in zijn earmen te mogen sluiten? jblikken in zijne armen te mogen sluiten? Of zag hij haar in die laatste oogenblikken doen zij, overweldigd door hare smart, voor hem stond, en hij de reinheid op haar gelaat en de 81 liefde in hare oogen gelezen had? Toen hij nog-1 maals voor en om haar wilde strijden, en tochljB dadelijk weer getwijfeld had, .en haar- ten tweede b male met minder verontschuldiging onbeschermd aan haar lot had overgelaten? Gemakkelijk te ge-S. looven wat hij gelooven wilde had Dahnow||ng> b gezegd, r |^us En de felste smart, die het hart des mans tref- fen kan, folterd ehet zijne: zelf zijn geluk tepjj wa*s hebben verwoest en niet met krachtige hand po pd voc gingen in 'twerk te hebben gesteld om het teHthertói todden. Zijne kracht was er onder gebroken* ikbrt na zijne liefde verloren gegaan, de trotsche, gloeien- Efer ha de droomen zijner jeugd waren op niets uitgeloo- pen, en de man met de grijze haren zag zijn^toonj leven voor zich als mislukt', zijn hart „woest cn EiLagd .ledig" geworden. - Krampachtig trok het zich ea-Keti men; met een opwelling vaen hitter berouw en[iren.get Wurige liefde kwam nog éénmaal de naam övei'Ma^dinj zijne lippen, dien hij sedert tientallen van jaren ®rst k niet had uitgesproken: „Nora! Nora!" als kouféherpt hij zijne jeugd, zijn leven en zijne liefde daarmede|r •terugroepen. ,M Doch in hetzelfde oogenhlik hief hij versehrikt| het hoofd op, alsof het beeld, dat hij haapj opgeroepen,, hem nabij was1. te Maar er was slechts tegen de ruiten geklopt,! en een blonde krullebol keek naar binnen, ter p! wijl twee kleine vuisten zich krampachtig aanfepaler het kozijn, vastklampten. P 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4