Dl WEDSTffliiDfl! Ml 01 Uil. bogen, het is een heel ding zoo'n ntensch'na tien jaar ter ug Le zien Ik ben er schoon kapot van, want het is* toch maar je moeder. Het raensch was zoo blij. Z.e kon me bijna niet laten gaan. Maar ik moest weer gauw weg. Ik ben er nog vol van. Ja, zoo zuchtte hij en zijn stem werd bijna onhoorbaar, 't is toch een mooie dag geweest. Ik heb mijn moeder gezien. Van een andere moeder, met een ander soort bezorgdheid vervult, maakte onze correspondent te Bolsward gewag.. Haar zoontje reed fiets, maar die fiets vertoonde geen bislastingmerk. „Laa,t zien' commandeerde op zekeren dag de man der wet in den vorm van een politieman.. Dat was gemak kelijk gezegd maar bezwaarlijk op te volgen, want het plaatje, bang als moeder was voor verlies, zat vastgenaaid aan het hemd. Een secureplaats al was het niet de rechte. De bedroefde erfgenamen die dezér dagen te Goirle oen familielid ter laatste rustplaats gelegd hadden, hebben ook al niet de rechte plaats ge zocht om een geschil op te lossen.. Nauwelijks was de overledene in het kille graf neergelaten, of de familieleden begonnen onderling te twisten. Het ging natuurlijk over de nalatenschap, over de „centjes" van de ontslapene. Onder bet huiswaarts keeren op weg naar het' sterfhuis, werd het dis puut zoo hoog, dat twee heeren hunne messen trokken. Zij maakten hierbij veel kabaal, namen zoo'n dreigende houding aan, dat een juffrouw een van de vele toeschouwers het op haar zenuwen kreeg en door de omstanders naar haar woning- moest; worden gebracht. Hie ren daar rolde eer kachelpijp over de keien die het met een para- pluie te kwaad had gehad. Zoo ging het verder vechtend en tierend door ©enige straten, i' Das Geld, Regiert der Welt, zegt een Duitsch spreekwoord. Wie als provinciaal in onze groote steden den voet op verboden paden zet, kan er verzekerd van zijn platzak, d.w.z. van een koude kermis, thuis te komen. Dje - roofholen worden zooveel mogelijk bewaakt en als ,een bui tenman zoo'n perceel van voetangels en klemmen ingaat, dan geeft de post een politieagent een signaal, en het htüs is omsingeld. Zoo gebeurde het een dezer dagen, toen leen nachtvlinder een prooi naai! binnen loodste. Even later volgde een vriend- Kort daarop kwam de laatste weer buiten, maar ziende dat het niet zuiver was, trachtte hij een kous weg te werpen, welke bij onderzoek f 620 bleek te bevatten Hij werd toen gearresteerd en later de juffrouw; ,die zich met den buitenman naar bin nen had begeven. )We besluiten onze revue met het Kamper-won- dermenschje. Dezer dagen slaagde voor het exa men middelbaar Wiskunde (akte KVJ E.R. van Kampen. Deze knaap is even 16 jaar oud, meldt de „Std." Het vorige jaar slaagde hij voor de akte KI en nu voor KV. Merkwaardig is dit al op zich zelf, maar heel bijzonder is wel de wij zie, waarop, dit geschied is. Deze wiskunstenaar toch is leer-, ling der 5e klasse der Chr. H.B.S:. in Den Haag. Behalve^ zijn gewone schoolwerk heeft hij in zijn vrijen tijd gewerkt voor Wiskunde, met dit resul taat. Uitsluitend door eigen studie is het hem ge lukt dit toe h zware examen af te leggen, waarmee de hij de volledige bevoegdheid heeft verworven om als Leeraar aan een 5-jarige H.B.S- op te treden. Eigenaardig is, dat hij voor het eindexamen geen vrijstelling van Wiskunde kan verkrijgen, 't Is ook wellicht niet eerder voorgekomen, dat een exami nandus dezelfde onderwijsbevoegdheid bezat als zijn examinator. Overzicht 19 'October. ïïëdlenmorgen met de eerste post behalve och 'tendbladen enz. drie brieven. Een van Directie Concordia, Bioscoop, één van de L. V. V. Hol land, welke is bestempeld met V.O.V.. Volgens mijn gedachten is de laatste afkomstig van den Baad van Arbeid, Vrijwillige Ouderdoms Verze kering. Ik meen echter deze brieven in dit Over zicht te kunnen bespreken, merkte ik later. Ik begin dus met de eerste. De Directie Concordia Bioscoop begint met aan hef: Zeer Geleerde Heer, gaat verder door, hare verwondering te uiten over mijne voorspellingen 'om daarna aan mij bekend te maken dat het in het voornemen ligt om de. „groote" wedstrijd Holland-D:.T.S. op Zondag a.s. door een film operateur op. te laten nemen voor Concordia. Zé gelooven hiermed eeen groot succes te zullen behalen, maar willen als extra attractie hieraan FEUILLETON. N O R A. „Ik werd omstreeks dien tijd op een dienstreis uitgezonden, die mij eenige maanden achter'elkaar afwezig deed blijven. Toen ik terugkwam, was de schrikkelijke ziekte in hevigheid afgenomen; doch' daarentegen vernam ik tot mijn leedwezen, dat de overmatige inspanning ten laatste toeh een nadeeligen invloed op de gezondheid der eerwaar dige vrouw uitgeoefend hadden, zoodat zij sedert eenigen tijd lijdend was. Kort daarna ontving ik bericht, dat zij mij wenschte te spreken, en ging ik Haar dan ook terstond bezoeken. Zij ontving mij met hare gewone vriendelijkheid; maar ik ontstelde, toen ik de verandering zag, welke in dien korten tijd hij haar had plaats gegrepen! „Zij zat buiten in den kloostertuin, gesteund door kussens, met eene dienende zuster naast zich. „Zie eens, hoe het mij gaat, en hoe ik mij moet alten verplegen!' 'sprak zij. „Maar als .geestelij- lijken bijstand liet ik pater Degenthal niet roe pen, daartoe is hij mij; nog niet eerwaardig ge noeg,'^ vervolgde zij op dien schertsenden toon, dien zij altijd zoo gemakkelijk wist aan te slaan. „Maar om een dienst wilde ik u verzoeken, al zult ge mij misschien ook een weinig inconse quent vinden. Zoudt gij nu toch wel een opdracht van mij aan mijnheer uwen vadër op u willen ne men? Vele, véle jaren geleden hebben wij elkan der gekend, als kinderen zijn wij door een zon derling toeval met elkaar in kennis gekomen, en zoowel bij als uwe grootmoeder hebben aan mijne oudera en mij bijzonder veel goedheid bewezen. In later tijd is er een misverstand tusschen ore ge rezen, misschien niet geheel doqr onze eigten verbinden een opnamevan den tot nog' toè on bekenden: Veteraan. Zooiets zo nde belangstelling nog doen toe nemen schrijven ze en ze vragen dan ook zeer beleefd toestemming om mij dan ook op té mo- gen nemen, al zal mijn' gelaat dan ook met een masker bedekt mogen zijn. Ze verwachten dan half Langendijk in Concordia. Dit is hoofdzakelijk den inhoud. Nu dat voor stel van hun is zoo kwaad niet. Hoeveel publiek zoiu zoo'n plaatselijke derby wel niet trekken op het witte doek afgebeeld. B.v. men ziet Blok van „Holland" een re: nemen, den bal hij zich en ziet dan het keihard; schot waarna de bal achter Swager den D-.T.S. keeper het net verscheurt, men ziet. daarna he! juichen der menigte rond het veld nadit sehitite rende doelpunt. Ja, ik kan mij levendig voor stellen dat de Directie hiervan veel succes ver wacht, doch ze moeten glad zijn als ze Veteraar, achter z'n schrijftafel gezeten met zoo'n mal ding voor z'n gezicht, ik zeg ze moeten glad zijn als ze mij iedereen ten spot op zoo'n beddelaken krij gen. En dan niet. te vergeten, Kaatje!!! Wat zou die te keer gaan als die in de Bioscoop zat en ze zag Veteraan vanaf het linnen naar haar grin niken. Neen! neen!! Holland-Di.T..S. op de rol prent, goed maar Veteraan heeft z'n leven al genoeg gerold, die heeft geen idee om nu ook nog op een prentje te rollen. Ik 'heb de Directie iu dien geest teruggeseind en besloten met een /dankbetuiging van Kaatje die alleen den 'titel '„Zeer Gel. Heer" het meeste Beviel. De rest was larie, zei ze en ik was het waarachtig voor 'teerst sedert anderhalf jaar met haar eens. Die tweede brief van de L.V.V. „Holland". Namens het Bestuur enz. enz. 'deelt men mij mede dat „Holland" met 1—0 den „gobber" van 'Heiloo kreeg. Men verzoekt mij met den mèjeSten ■eerbied voortaan geen winst meer te voorspel len voor „Holland" daar de „fut" er bij de jongens dan zoo uit gaat. Ze willen liever heb ben dat ik nederlagen voorspel, dan spelen ze veel beter. Na nog eenige opmerkingen eindigt deze brief met een onleesbare handteekening. 't Lijkt wel 'of er „Vader" onder staat. Wel aardig als een club een Vader der Vereeniging heeft. Diaar zul len ze vast geen slechte vader aan hebben geloof ik. Hij neemt het tenminste flink voor z'n jón- 'gens op. t Enfin, nu zien we het dus. Toen ik nederlagen voorspelde, wonnen ze geregeld en de eerste keer winst, begint met een nederlaag. Zou je nu toeh de haren ndiet uit je hoofd trékken als je ze maar had? Nu ik beloof de heeren dat ik mij déze brief zal herinneren bij mijn volgende voor spellingen. Ik was trouwens vergeten dat ik door 'nederlagen te voorspellen, de stuwende kracht van „Holland" was. Maar ik hoop dan toch ook op steun hunnerzijds. Werken kerels. ,„Denk om Veteraan". De derde brief is niet van de Vrijwillige Land storm ik bedoel Ouderdoms Verzekering doch wordt ontleed als Veteranische Oudkarspelschje Voietbalvereeniging. Wel wel, daar hebben 1 ze D1.TG, naar mij vernoemd. Ik lees hierin dat Di.TjS. wederom volgens mijn voorschriften heeft gespeeld, doch mijn aan melding als werkend lid gelieve ik na te laten daa. rhet Bestuur gemeend heeft mij voor te stel len als Adviseur van D.T.S., zulks in verhand met het keurig uitkomen mijner voorspellingen. Dan wordt mij verzocht of ik mij met .deze zienswijze kan vereënigen, waarna volgt: „Üw gehoorzame dienaren" met eenige krassen als handteekening, maar de rest loopt in een punt uit. Ik moet werkelijk zeggen de laatste tijden be leef ik plezier van dat D'.TjS. Dat Oudkarspel schijnt een zeer sportieve bevolking te bezitten Ik wou dat het mijn woonplaats was. Bij ons kunnen ze nog niet eens een sportterrein voor' elkaar boksen. Enfin ik vind het wel aardig dal ze mij adviseur willen maken maar zal toch voor de eer bedanken. Ik blijf stipt mijne neutraliteit handhaven. Ik zeg maar: Als ze eerst die pijl maar repareeren gaat dat gelijk spelen wel over. schuld, maar de gelegenheid om het op te hel deren, heeft ons steeds ontbroken. Toeh zou ik niet gaarne van deze wereld willen scheiden zon der het uit den weg te hebben geruimd. Uwe on voorziene tegenwoordigheid hier is voor mij als een vingerwijzing des hemels geweest. De Heer bestiert alles door en naar Zijne goedheid! Wees zoo vriendelijk, mijnheer uwen vader dezen brief toe te zenden," besloot zij, mij het ingesloten pak ketje ter hand stellend; „hij zal wel weten, wie het hem zendt, en wanneer hij alles vernomen heeft ,zal hij misschien anders oordeelen dan vroeger." „Hare stem had een eigenaardig weemoedigien klank, toen zij dit zeide, en allerlei aangrijpende herinneringen schenen haar daarbij te overweldi gen, want zij zweeg, aels in gepeins verdiept, zij zweeg zelfs zóó lang, alsof zij mijne tegen woordigheid vergeten had. Maar plotseling sloeg zij hare oogen weder op, met die onbeschrijflijke uitdrukking, die haar steeds eigen was. „Nu ziet gij eens", ging zij voort, „hoe eene oude klooster-:, vrouw nog aan het aardsche gehecht is, en er zich zelfs in hare laatste levensdagen1 nog mede- bezig houdt. Gij, op uwen jeugdigen leeftijd, zult. dit voorzeker wel zonderling vinden. Die ouderdom is dan voor ons een zóó veraf gelegen land, een zóó vreemde toestand, dat de menschen ons dan to taal herschapen voorkomen.. Maar de mensch blijft mensch tot aan zijn laatsten ademtocht in zijne gevoelens en gedachten. Wij worden dit eerst gewaar, wanneer wij oud zijn; wanneer de jaren, die achter ons liggen, ons zoo kort toeschijnen, en het in de jeugd doorleefde ons nog duidelijk voor oogen staat, hoewel er een rrusiischenleeftijd Overheen is gegaan." Zij zeide dit alles langzaam, weemoedig en pein zend; doch al hare woorden oefenden eene eigen aardige bekoring uit, waaronx ik ze u dain ook zoo Dioen ze 'dat niet dan worden' er straks wedstrij den verloren. Let öp ais. Zondag mannetjes. Als ik „Holland" een nederlaag voorspel, zijn jullie ■kansen niet zoo best als van Heiloo. j.l. Zondag. In m'n volgend kletspraatje hoop ik tot Hol landD.T.S. nog eens een gecombineerd woordje te spreken. VETERAAN. Aan Veteraan!: Veteraan, Veteraan, wat ben je toch ;een helder ziende kerel. Neem mie niet kwalijk dat ik. „je" schiijf, want we beschouwen je als een goede vriend. Zoo zijn we dan naar het D.T.S:.-veld ge gaan. Zondagmiddag, om de adspiranten en het eerste te zien spelen N uik verzeker u dat er ge trapt is, o fwas u er ook? Nu dat schrijft u wel he? De baby's hebben in een pittigsn vluggen wed- trijd met 21 het loodje moeten leggen, dus ver loren volgens Veteraan, maar volgens ons hadden ze .best 22 verdient. Het is eien leuk gezicht die kleine boy's te zien spelen. Veteraan, maakt u het publiek ook eens attent op onze kleine jon gens, het is toch onze opkomst? Er was anders Zóndag ook al aardig wat publiek. Toen kregen We het eerste 'tegen „Zeevogels". Nu er is gevlo gen. Van het 'eene naar het andere doel,, om ten slotte gelijk 1rte eindigen, weer volgens Vete raan. 's Jonge wat was dat een vinnige strijd. Het was soms wat al te ruw Zeevogels kreeg een pe nalty, die natuurlijk in een doelpunt werd omgezet en 'dus zonder veel moeite die leiding. Dat stond D.T.S. echter heelemaal niet aan, en maakt dan ook al heel spoedig gelijk. Het was een gebulder langs de lijn. Het winnende puntje bleief echter uit want: allebei de achterhoeden waren niet te passee- ren. Ze,moesten tevreden zijn. Het zal anders voor D.T.S' .dobberen wezen op Zeevogels-terrein. Wat denkt Veteraan ervan? EENIGE DAMES.. D.T.S. 1 —Zeevogels I. 1—1. Een talrijk publiek was getuige van dezen Span- nenden en zeèr vlug gespieeld en -wedstrijd. Vooral voor de rust werd er in een zeer snel tempo ge-, s-eeld. Doordat de beide verdedigingen echter in vorm waren, werdén ér zoo weinig mogelijk doel punten gemaakt. De voorhoede van „Zeievogels" leek ons gevaarlijker dan die van Di.T.S:. De D.T.'S. voorhoede zat lang niet genoeg op den bal. Wian- neer b.v. de bal even buiten hun bereik kwam, bleven alle spelers .meestal staan en gaven zoo doende de achterhoede van de tegenpartij alle ge legenheid om de bal weg te werken. De fout dat er teveel links gespeeld werd, zal wel hierin zitten- dat er bijna geen één linksche speler in het elftal speelt Het samenspel gaat goed vooruit. In het begirt zijn de Zeevogels iets in de meerderheid.; Een mooi schot van D..T.S. haalt de keeper keu rig uit den bovenhoek vandaan. Een gevaarlijk moment is het ,als de Zeevogels hard tegen de lat aanschieten, de bal springt terug, doch het schot faalt weer en gaat net over de lat. Uit een penalty nemen de Zeevogels de leiding. 1o. Even later mist de linksback van de „Zeevogels" en de D.T.Si.-voorhoede profiteert van den kans. 11. Na de rust staat het speelpeil niet zoo hoog meer. Geen der partijen weet meer tie scoren. Even voor het einde kreeg de D.T.S. rechts binnen nog een prachtkans, doch de bal wordt naastgescboten. D.T.S'.-.CORRESPONDENT. S.O.V.V. ID.T.S. II. 1-3. Alweer moesten we Veteraan ongelijk geven. Hij' voorspelde minstens 4 of 5 goals in het D.T.S. net. Dat had misschien wel zoo geweest als we onze ijskoude Moskes niet gehad hadden. D.T.S. verliest den toss en S-.O.V,V. trapt af. Men is di-, reet bij het D.T.S.rdoel doch de aanval loopt uit. Dan, komt D.T.S,. los. Na een kwartier geeft onze Dempsie uit een mooie voorzet D'.T.S,. de leiding Doch lang mochten wij het genoegen niet smaken S.O'.V.V .begint op te zetten en maakte driie mooie tegengoals en won den wedstrijd verdien-, stelijk. JACKIE. D.T.S. a.—Vrone a. 1—2. Tot onze groote spijt hebben we Zondag ver loren; dus weer oudergewoonte onzien Veteraan gebooizaamd. U is een bolleboos in'het voorspel len, maar u denkt van toch niet al te veel neder lagen hé? want onderaan willen we niet. Nu over den wedstrijd het volgende. D.T.S;. heeft de aftrap en we beginnen alle 22 zoo vol vuur te spelen, dat het minstens een intemationare wedstrijd gelijkt Hfcnni weet Vrone de leiding te geven. Ook D..T.S. zit goed op de bal, maar de Vrone-keeper weet zijn doel schoon te houden, met de rust nog 1o., Na de rust krijgt Vrone al spoedig een corner, die door een prachtige kopbal 2o maakte. Het nauwkeurig mogelijk weergeef. „Aan uwe moeder," ging zij voort, „zou ik óók ■een groet wenschen te zenden:, den groet ©ener vriendin uit hare kostschooljaren. Ik weet - reeds lang, dat uwe moeder gelukkig is geworden. Zij heeft eens een daad van aandoenlijk trouwe vriend schap jegens mij volbracht, die ik nimmer weer vergeten heb, en waarvoor God haar wellicht ge zegend heeft door middel van het geluk, dat zij nu heeft gevonden." Zij hield op. „Maar ik ben óók gelukkig geworden, gelukkig met al mijn hart, zeg dat óók aan uwen vader," vervolgde zij toen weer. „Het leven, dat de Heer mij gaf, was schoon, ■en ik heb het. liefgehad tot het einde toe. Het was was schoon wat Hij mij in mijne jeugd gaf, en voorzeker het beste, dat Hij het zoo bestierde; want daardoor hebben wij allen onze bestemming beter vervuld, dan wanneer het naar ónze wenschen ware gegaan. Geen leed liet de Heer zonder troost, geen donkeren tijd zonder een vriendelijk belde- rne Straal. Schoon was het ook, dat Hij er mijn hart toe leidde om voortaan Hem alleen te willen dienen en een ruimen werkkring te zoeken, om voor velen te mogen zijn; ja, schoon was het, dat Hi) der - zwervelinge een tehuis gaf in Zijne •tenten, wellicht zou elk ander aardsch tehuis haar 'te eng zijn geworden. Schoon is het ook nog, dat Hij mij heden u ten afscheid zond," sprak zij, mijn hand in de hare nemend. „Het doet mij genoegen, u gezien tie hebben. Verblijd u' er over, jonge man, dat God u zoo vroeg tot uw verheven taak opriep. Ja, ik heb meer zielen ge kend, die hunne taak terstond ten volle begrepen en opvatten; wij, onrustiger aardsche harten, betre den eerst andere paden." „Maar het einde is des te grootscher en heerlij ker, hoe meer strijd, hoe grooter eer!!" zeide ik onwillekeurig. C «Vindt ge dat?" vroeg zij met een vriendelijken glimlach. „Dat zou een troost zijn voor vele om wegen: maar ge hebt gelijk; elke bestiering des Heeren, heeft haar doel. Dpch viertel mij eens het was wel abuis hè' Jan, anders was je reus. Maar D.T S. laat het er niet bij zitten, en maakte Harry, uit een mooien aanval het eenigste tegenpunt. Even later meent Groen D..T S. gelijk te geven, naar die kopte net over de lat. De bal ging verder van doel tot doel, maar allebei de partijen ion-den het net niet meer vinden. Ik geloof toch lat gelijk spel beter geweest was. Maar enfin, een -olgende keer beter. Zondag hebben we hoogst waarschijnlijk rust. Dus is Veteraan vrij ADSPIRANT. (geen aanvoerder.)- Holland I—Hieiloo 1. 0—1. Holland I speelde Zondag j.l. te Heiloo .tegen V.V.H. I. Den geh-eelen wedstrijd is Holland even ;de; meerdere, maar hoe ze ook werkten, ze kon-, den de backs niet passeeren en ook de keeper was heel gelukkig want hij schopte alLes weg, wat toch heel gevaarlijk is, want missen is niet uitgesloten. De rust ging in met gelijken stand. Na de rust maakte de spil hands in het beruchte gebied en kreeg V.V.H. aen penalty te nemlen., Deze werd genomen, maar wordt prachtig ge stopt, doch de bal raakt uit de macht van den keeper, de speler schiet voor de tweedie maal en V.V.H. heeft de leiding. Met dezen stand kwam het einde eii Holland ging met de eerste nederlaag huiswaarts. t Zondag a.s Holland ID'.T.S'. I. Mijn voorspel ling is winst voor Di.T S,. I of gelijk spel, omdat Holland voordeel heelt van eigen- terrein, „HOLLAND"-CORRESPÖNDENT. Holland II—Hieiloo II. 1—1. Holland trapt met den wind in den rug aL Heiloo neemt echter de bal diriect over en een aanvar op het doel volgt. De keeper redt echter schitterend. De druk op het Holland-doel wordt steeds zwaarder, doch de achterhoede is in reus- achtigen, vorm en werkt steeds' weg. Dan werkt Holland II zich los en ondernemen eenige aan vallen op het Heiloodoel waarvan een twisetal cor ners het resultaat zijn. Deze, goed genomen, le veren echter niets op. Eenmaal krijgt de Hollaiic* m lidvoor een prachtkans, doch weet met den bal geen raad en verknoeit de kans. Die aanvallen van Heiloo zijn echter talrijker -dan die van Holland', doch weten ook het net niet te vinden. Rust komt' zooals is begonnen. Na de rust zet Holland flink op en zijn de bordjes verhangen. Mooie aanval len volgen, doch ook mooie kansen worden gemist, Bij' -een van deze aanvallen krijgt de midvoor den bal toegespeeld, passeert de achterhoede en rent alleen op hét doel af en schiet al vallende op het doel, en het is 1— 0. Dan komt echter Heiloo ge-, ducht opzetten en moet de verdediging van Hol land alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen Menige corner wordt door Heiloo genomen doch allen worden weggewerkt. Als de rechtshalf zijn man loslaat volgt een voorzet van links beland de bal bij een vrijstaande speler en het is 1—1. Dap nog eenige wederzijdsche aanvallen en het is tijd Scheidsrechter Korstanje leidde uitstekend. Ver melding verdient nog dat dé Holland-keeper een, oenalty uithield. Het elftal heeft zich goed gehou den. Allen zonder uitzondering hebben hard ge werkt. v D-. H. Vrone II-SJO.V.V. II. 7-1. i Weinigen zullen gedacht hebben dat het voor het Tweede zulk ëen klinkende overwinning zou worden. En alleszins verdiend. Zelfs waren er van' meening dat S-.O.V.V. 2 wel met de puntjes huis waarts zou gaan. Maar zöoals reeds aangehaald, uit-egendecl. Onder l-eiding van scheidsrechter Mol die goed voldeed, wordt van beide kanten direct; goed aangepakt en al spoedig valt een overwicht van Vrone te constateeren. Na ©enigen tijd spelen weet de speler C. G. dit oyer wicht in .een puntje uit te drukken en Vrone leidt 1o en even daar na herhaalt hij dit. Dit wordt de Spanbroekers, die tot nog toe steeds ongeslagen waren, zeker te erg; althans zij beginnen te twijfelen of tweede wel met gerechtigde spelers uitkomt. Doch de heeren kon den gerust zijn. Dat was flink in orde. Even voor rust volgt uit een mooie voorzet van D. K. en .veer door C. G. ingezet, het derde punt. Zoo komt rustEn men zêe Bij de thee: a. 0. v. v. (r:"'. 2.' Valt niet mee. 1 Na de rust vrijwel een herhaling van hetzelfde- spel. Vrone is steeds in meerderheid; en dit blijkt een viertal goals worden nog bijgemaakt. Thans is het echter v.d. WaJ, die, overdrachtelijk gebruikt, alle praatjes heeft. Zou ie voor advocaat studeeren, Toch had S.O.V.V. nog een gelukje. Uit een toiege kende penalty wist ze nog de e:er te redden', en eincl- komt met 71 overwinning voor de onzen. Even zij nog vermeld de vriendschappelijke wed strijd tusschen de twee Eersten van Vrone en Ou~ dorp, met als uitslag een 32 overwinning voor Vrone. „VRONE"-VERSLAGGEVER. een en ander van uw werkzaamheden; ik ben de werkeloosheid zoo moede, dat ik gaarne van eens anedrs arbeid hoor, indien gij althans nog wat tijd voor mij beschikbaar hebt," f „Ik voldeed aan haar verzoek, en verhaalde haar de bijzonderheden van mijn laatste reis, van onze welgeslaagde pogingen en van hetgeen er nog1 tot stand te brengen viel. Zij luisterde met de grootst mogelijke belangstelling toe; haar helder oordeel kwam bij alles duidelijk uit, 'en al hare- woorden kenmerkten zich door een intsllectueeLe frischheid en opgewektheid, waaraan men telkens zien kon, koe zij met hart en ziel in haren werk-< kring opging en voor de verwezenlijking der vi°r- hevenste denkbeelden leefde. Ik dacht daarbij on-, willekeurig aan hare opmerking, dat voor haren geest een tehuis werkelijk allicht te eng had kun nen worden. „Ik zal dat alles niet meer zien", sprak zij) in antwoord op de ontwikkeling van eenige mijner plannen voor de naaste toekomst. „Men wil mij met alle geweld nog naar ons eigenlijks moederhuis- zenden, met het oog op mijne gezondheid. Ik zal er mij wel aan moeten onderwerpen, ofschoon het een groote opoffering voor mij zijn zal, mijn werk hier in den steek te laten; maar, zooals ik zeide, ik zal nergens een vaste, blijvende plaats vinden, ik moet tot mijnen laatsten levensdag tot de zwervers behoóren. Toch zou ik gaarne hier ge rust hebben, waar meer bepaald het vaderland! .ipijner moeder was.' „Ik herinnerde mij bij die woorden, dat zij hier algemeen voor een Amerikaanscbs doorging, hoe wel ik dit, wegens haar bekendheid met u, moeilijk gelooven, of althans begrijpen kan. Zij schijnt vele en velerlei paden betreden te hebben vant geerc enkele Europeesche taal bleek haar vreemd te zijn, en alle landen daar ha,d zij door eigen aan-; schouwing leeren kennen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4