UIT DEN OMTREK .WARMEN HUIZEN. Witte Kruis. Ons volijverig bestuur van het „Witte Kruik'' laat geen gelegenheid voorbijgaan om alle hulp middelen in den strijd tegen de tuberculose te recruteeren. Sedert de wijziging der statuten en iiuisïipudjelijk reglement nam het bestuur het. t.b.e. vraagstuk, beter dan ooit onder handen. Vhn hoogere regeeringscolleges werden grooiere sub- •sidie's verkregen en dankbaar worden die aange wend bij woningverbetering, verspreiding, van po pulaire geschriften e.;d. Ons gemeentebestuur ging hier schitterend voor door op de begrooting een Ipost vanf 10.00 te plaatsen voor de verpleging van on- en minvermogenden t.b.c.-lijders in sa natoria.. Diat een algemeene actie tegen de t.b.c. noodig is in ons dorp:, zal door een ieder, die op de hoogte is van de vele gevallen 'van 'dez eziekte in dé 'géttiéehté begrepen worden. 'Vertrouwende op dit inzidht van de ingezetenen, beeft het bestuur van het";;Witte Kruis" het aangedurfd- hier een- der vóórmannen öp hetgebied - der bestrij ding van dc t.b.c. n.l. Dl*. B. EL Vos, geneesheer-directeur van het Volkssanatorium te Hellendoorn, uit te noódigen een spreekbeurt te vervullen. Men vond Pr. Vos direct bereid op Vrijdag 24 Oot. a.s. hier te .komen. Laten nu de gemeentenaren uit alle hoeken der gemeente toonen datzij de actie- viteit van het „Witte Kruis" op prijs stellen en het grooté belang van- -een goed -georganiseerde (bestrijding van deze ernstige ziekte inzien door 'in zeer grooten getale op te trekken naar de kolfbaan van den heer .Slikker. Een goed gevulde zaal zal daar een dankbaar bestuur «vinden. Bcrkalingsonderwijs. 1 Naar wij vernemen hebben zich voor den cur sus, voor het voortgezet lager ondierwijs aan de O.L, School alhier een 11-tal leerlingen aange beld. S;T. PANCRAS. Die Weleerw. Heer Dis. Jellema van Wagen in- gen heeft, het beroep naar deze genteente aange komen. (toezegging). SINT PANCRAS. Naar we vernemen zijn de kansen tot algeheeLe afdoende verbetering -van den Twuijverwég zéér verbeterd, zoodat. deze verbindingsweg binnen af- zienbaren tijd in goeden staat zal worden gébracht. HOESTSIROPEN voor Kinderen Mijéhardtt's Tbijmsiroop 75 ct. Mij'nhardt's Borstsiroop 60 ct. Anga-siroop (bij kinkhoest) f 1.75 Bij. apothekers en Drogisten. Binnenland Bé Hflllandl lndië vliegtocht. Met dën-trein -1.55- zijn gistermiddag een werk meester mét twee monteurs vani Amsterdam naar Philippopel vertrokken, teneinde de noodige repa- ratiën aan het gestrande vliegtuig' van Van der Hoop en van Weerden Poelman te verrichten. Tevens "hébhen zij een aantal reserve-oncferdeelen bi] zich. Deze bestaan uit een nieuw ondierste], ,éeh koeler, een wiel, eenige spijlen, een aileron en materieel om den beschadigden vleugel wföer 'in ordentelijken staat te brengen. Al deze onder deden zijn in korten tijd in dé Fokker-fabriekén ^vervaardigd. In Rotterdam wérd vervolgens een nieuwe Rolls Rqyee motor ingeladen, die in een ■dichtgesoldeerde kist was verpakt en in een extra wagen onderdak kréég; De machine wordt eerst naar Passan vervoerd om daarna via Weènen naar Philippopel te worden ondergebracht. Deze mo- 'tor is het' geschenk .van hef weekblad „Het Leven". i j Verder verneemt de ,-,'Tel." dat de Nedierland- sche Spoorwegen belangrijke faciliteiten hebben verleend, waardoor, het mogelijk werd deze bij zondere. artikelen als bagage te kunnen vervoe ren. Men heeft zich wijders in verbinding ge steld met de Nederlandsche legaties in de plaat sen, die de trein aandoet; ten einde op zoo volledig mogelijke médewerking te kunnen rekenen voor 'tgeval obstakels tijdens het trans-port zich moch ten voordoen. Men zal na de reparatie bet toestel van het noodlandings'ierrein overvliegen naar Sofia en van ••hieruit- zal de vlucht naar Indië hervat worden, Vermoedelijk zal de hervatting van de vlucht vover véértien dagen of drie weken kunnen plaats hebben. - Een reserve motor is naar 'Calcutta "verscheept. Hierdoor is het mogelijk deh motor op de helft van de rout etc verwisselen. Die machine behoeft dus geen 150 .vlieguren, maar slechts de helft te draaien, waardoor de risico aanmerkelijk is ge daald. I Salarisregeling rijksambtenaren. Hét „Centrum" zegt van bevoegde zijde t-e ver nemen, dat in een Vrijdag der vórige week ge-i houden vergadering van den Ministerraad besloten is, dat het maximum -der salarisverlaging in het nieuwe bezoldigingsbesluit 12 pCt. zal bedragen, f Het blad deelt. dit. bericht onder voorbehoud méde. t Die uitvoer van boter naar Duitschland. Welken reusachtig,en invloed de stabilisatie van dei mark op den invoer van Nederlandsche pro- dütteri naar Duitschland gehad heeft, blijkt wei Keel duidelijk uit de statistiek van den boterinvoer, van Nederland naar Duitschland. Van Januari tot September- 1923-bedroeg de boterinvöer uit Ne derland. ca- 440.000' k>g., die -toen een waarde van f 770.000 vertegenwoordigde. In hetzelfde tijdperk in.: 19,2.4 werden niet minder dan 14.2 millioen k.g. ingevoerd, waarvoor de D.uitsch-e handel f.27-6 mil- lipen betaalde. Dé botérinyoer uit. Nederland naar Duitschland bedroeg in déze acht maanden meer dan die helft van den geheelen Nedertandsch|£n böteruitvoer. Eri nog kon -Duitschland niet genoeg krijgen, merkt', het. „Vad." óp. Mén kan gerust' aannemen, dat alleen de waarde van. den bóteruitvoer uit Nederland naaf Duitsch land gedurende hef geheeld jaar 1924 niet ver van de f45 millioen verwijderd zal zijn. Nieuwstijdingen Bij een voètbalwedstrijd teVelsen kreeg Zondag een Arnsterdamsche jongen een schop t-e- x- het liiehaam Maandagavond is hij aan de ge- olgen overleden. Maandagmorgen heeft de marechaussee té, Wezep een a-utobus, eigendom van den beer Hoog- hiemstra te Epe, en door dezen verhuurd aan m-ej. de wed. Bosch in beslag genomen, wegens het vervoeren van 17 personen. Vrijdag j.l. werd een autobus van genoemde weduwe op ds markt, te Zwolle in beslag genomen, wegens het vervoer van v-ee eri personen, De Bloemendaaische politie heeft drie jeug dige inbrekers gearresteerd, nl. den 20-jarigen K., den 16-jarigen R., béiden reeds 'goeds bekenden van de politie, die in vereeniging met W., oud 16 jaar. inbraken hebben geleegd. Moord uit minnenijd. Do rechtbank te Arnhem heeft gisteren be-, handeld de. zaak tegen den 30-jarigen H. H. te E- derveen, die op 30 Mei j.l. de 17-jarige Rika Vlas- truin, met wie :hij yerkeering had, met revolver schoten doodde. Beklaagde was, nadat hij kennis met het meis je had gemaakt;, geheel, veranderd. Vroeger was hij -een normale jongen, daarna werd hij onrustig en in horige mate jaloersch. Kennissen, die hij verdacht, dat ze met zijn meisje liepen, bedreigde hij Tenslotte kocht hij een revolver en verklaarde dat, wanneer liij Rika in gezelschap met een an dere zag, hij beiden zou dooden. Op 30 Mei is hij naar de woning van het meisje gegaan enheeft na een woordenwisseling, waarbij zij verklaarde, dat hij haar nooit meer behoef,c te vragen, zijn revolver genomen en haar met drie schoten gedood. Daarna is hij kalm weggegaan naar de.-ouderlijke woning, onderweg heeft hij het wa pen tegen zich zelf gericht. Hij geraakte levens gevaarlijk'gewond, doch herstelde. Bekl.verklaarde zich niet te herinneren of hij op zijn meisje geschoten had. Uit de 'getuigen verklaringen bleek, dat het meisje niiets om den veel ouderen man gaf. Naar bekl.'s geest-esverm-ogens is eien onderzoek ingesteld .Volgens bet rapport van den deskundige dr Drossaers is hij niet toerekenbaar. Hij is door emotie de kluts kwijt geraakt en heeft onder dien invloed den moord gepleegd. De subst. officier van justitie mr. Lesonder, acht-1 te het gewérischt, dat de rechtbank tweie Psychia ters zou aanwijzen, die aan hun oordeel het rap port van Drossaers zouden toetsen Eerst dan zou da rechtbank de meest juiste uitspraak kunnen geven De verdediger mr. S. Tromp Meesters pleit te! vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging, wegens on toerekeningsvatbaarheid. Onlangs is mej. ,8. onderwijzeres aan'een openbare lagere school te-Haarlem, in het huwe lijk getreden met een Rus. Vóór haar huwelijk, waardoor zij de nationaliteit van haar man aan nam, heeft zij onderzocht, of hierbij ook gevaar was in verband met haar werk als onderwijzeres. Haar-werd toen* medegedeeld, dat in zulke- ge vallen altijd dispensatie wordt verleend van de verplichting, dat alléén Nederlanders tot hét .ge ven van Onderwijs worden toegelaten. Nu is er évenwei een andere 'inspecteur vaii het lager onderwijs te Haarlem gekomen. Deze is een andere meening toegedaan, en het gevolg is, dat de onderwijzeres is gesehorst, in afwachting va nde beslissing, die in deze door de hoogere onderwijsa.utoriteiten zal genomen worden. Toenéekere P. te Brunssum met zijn vrouw en schoonzuster Zondagavond naar huis terug keerde, werden zij op den Venweg door tweie met een zakdoek voor hun gezicht gebonden - 'mannen, ieder met een knuppel, gewapend, staan de gehouden en bedreigd. F. sprong echter direct op één" hunner toé en gaf hem -een aantal vuist- opééslagen, zood-at de aridere gemaskerde hét onodig oordeelde zijn vriend te helpen. Die vrouw van E. hield dien man met alle geweld vast/zoo dat hij niet veel kon uitrichten. Toen E. den eersten aanrander op de vlucht ge jaagd had, ging hij op dén anderen toe, doch deze kool dé wijste partij en ging er, met achterlating van zijn pet,, ook vandoor, zij liepen echter in de ■armen van een paar surveilleerende veldwach ters,' die hen arresteerden en in verzekerde bewa ring stélden. Het bleken te zijn zekere P. v. H. ,en H. J. S., beiden uit Brunssum. De melkboer B. had op de najaarsmarkt te Wóerden "voor ongeveer f 300 een paard ge kocht. Het dier werd voor den'wagen gespannen, waarna men naar buis reëd. Voor den oprijweg aangekomen, weigerde liet ■paard pertinent de plaats op te rijden. Het stei gerde zoodanig achteruit, dat de wagen in de gracht terecht kwam,' waardoor tevens het paard .werd medegesleept; het verdronk. De gracht is ter plaatsë zoo diep-, dat "van den wagen niets meer te zién was. Zondagnacht is te Linde, gem. Diepenveen, ingebroken in het houten- huis van den heer F. Th. Pahud de Mortagnes. Een schrijfbureau werd opengebroken en daaruit een geldkistje, in- houdende ruim'f500, ontvreemd. D'e politie doet- Men meldt uit Bennebroek: Déze gemeente heeft met- 1 Januari a.s. een schuldenlast van ruim f5000 en de-rekening over 1924 heeft een batig saldo van bijna f4000, zoodat deze ge meente bijna door haar schuld heen is, welke schuld bovendien ruimschoots door eigendommen wordt gedekt. i j Te Eijs is de 67-jarige, vrouw B. uit M-eche- len door een wielrijder overreden. Met -een her- isenschuddjjïJ;, werd "de vrouw opgenomen. Eenige (uren' later is zij overleden. -- De zakkenrollers zijn te Amsterdam weer danig in actie. Gp het Damrak is iemand een bedrag van f 350.ontrold, in.de „Bijenkorf" werd' eert dame een portefeuille met f! 260 afhandig gemaakt. - - 1 Buitenland II Hevige storm. 'Eén hevige storm heeft Maandagavond gewoed boven Arroyos-de-Mantua in de Cubaansebe pro vincie Pinar-del-Rio. Reeds staat vast, dat 8 per sonen zijn gedood en 50 gewond. Bijna elk ge bouw in de stad werd beschadigd. De tabaks oogst heeft ten zeerste geleden. Een, vrouw die driehonderd' talen kent. Miss Alice Werner, professor in de Oostersehe talen' aan de Universiteit van Londen, is op Taalkundig gebied werkelijk een phenomeen. Be halve driehonderd van elkaar zeer onderscheidén Afrikaansehe dialecten, spreekt zij vlot Franseb, Duitsch, Hollandsch, Zweedseh, Spaansch, Por- itugeesch en kan zich er op beroemen 'de eerste Vrouw te zijn,, wi eom haar beteekenis talenken nis een professorale zetel werd aangeboden. Jbmeou Marktberichten I.ANGED IJKER GROENTEMARKT. 22 October. 19600 stuks bloemkool ie soort 11.10—26.10, idem 2e soort 4.—é-10.50. 45500 kilogram roode kool 3.10—6.34200 kilogram gele kool 3.—-4-9°- 96400 kilogram witte kool 1.402.51 kilogram slaboonen 20.——31..18480 kilogram uien. Uien 4.606.50. Drielingen 7.20—7.30. Gele nep 6.70 12700 kilogram peen 1.201.40. 14800 kilogram bieten 2.--3.10: 23 October. 18400. stuks bloemkool xe soort 8.4018.40, idem 2e soort 2.50—7.70. 58300 kilogram roode kool 3.10—6.40. 3x500 kilogram gele kool 2.40—5.1c. 62600 'kilogram witte kool 1.30—.1.70. 28 kilogram slaboonen 36.12500 kilogram uien. Uien 4.80— 6.20. Drielingen 5.30—7.30. Geler"nep 7.50—7.8c. 2800 kilogram peen 1.802.3200 kilogram bie ten .1.602.80. NOORDERMARKTBOND-. 22 October. 75 kilogram spercieboonen 20.20. 1000 kilogram rammenas 5.70 2700 kilogram uien. Grove uien 6.10, Uien 6.307..Drielingen 7.10. Gele nep 7.70. 1900 kilogram peenf 1.601.70. 55000 kilo gram roode kool 2.80- 5.60. 87100 kilogram wit te kool 1.30—-1.90. 7900 kilogram gele koói 3.3a— 5..'.11900 stuks bloemkool ie soort 12.9022.90. 2e soort 2.507.10. 23 October. 300 kilogram aardappelen. Blauwe aardappelen 3.70 5900. kilogram uien. Grove uien 5.80—6.Uien 5.io—6.50. Drielingen 5.206.20. Gele nep 7.60— 7.80. 6500 kilogram peen 1.30—1.50. 48800 kilo gram roode kool 3.S-7°- 1x0300 kilogram wit te kool 1.401.70. 13800 kilogram gele kool 2. 4.80. 1700 stuks bloemkool ie soort 11.10—20.80, idem 2e soort 3.—5.60, WARMENHUIZEN 21 October. Roode kool ie soort 3.10^4.90. Gele kool ie srt. 2.50-43.10. Wiitte kool ie soort 1.251.40. Witte kool'.:per wagon f133.Peen 1..30. Aanvoer: 43575* kilogram roode kool ,3700 kilogram gele kool, "134200 kilogram witte kool, 3350 kilogram peenxn 22 October Roode k'qol ie soort' 3.^5.40. Wite kool 'ei srt. I.30-.-I.55. Witte kool per wagon f133.f 144. Bloemkool 8.—. Aanvoer: 23400 kilogram roode kool, 136600 kilogram witte kool, 510 stuks fol.- kool. —.ALKMAAR 22 October. Appelen 4.24.Peren 2.30.Spruiten 18.32.Bloemkool 7.—24.30. Roode köo» 1.80^-5.60. Gele kool 2.30—5.40. Wortelen 6.20— 8.40. Ui-én 4.106.20. Witlof 20.—28.Andijvie Q.70—2.90. Snijboonen 18.58.Spercieboonen 20.-—46.— Langedlfker Winkeliers-, Nering- en Vakvereenïging Vergadering van bovengenoemde vereeniging op Woensdag 22 Octooer 1924, des avonds 7 uur, precies', ten huize van den heier Stoffers te Zuid- seharwQude. Aanwezig een 20-tal leden inclusief bestuur. Opening. De voorz., de heer S. Timmerman, opent de vergadering met welkom: en hoopt op aangename besprekingen in het belang van ie vereeniging, No tulen. r Deze worden.van de vorige vergadering door den secretaris, den heer Berkhout voorgelezen, en on der dank aan -den samensteller goedgekeurd, De heer Zeeman vraagt of het waar is wat in dé notulen staat, betreffende'het gesprokene op -de vorige vergadering en betreffende het verzoek van de Hanze. De' heer Berkhout noemt dit een vreemde vraag De voorz. vraagt of de notulen juist zijn in ver band met wat er de vorige vergadering besproken is. De notulen zijn er voor om weer te geven wat er besproken is. De heer Zeeman. Ik ben'-ier toch erg benieuwd naar', De. heer Berkhout. Ik ben er mij niet van' bewust dat èr iets onnauwkeurigs instaat. i ■Mededeel i ri gen. Dé secretaris doet mecledeeling van een inge komen verslag over een gehouden vergadering met de Kamer van Koophandel, waar voorz. en secret, vertegenwoordigd waren, waar besproken is het aan leggen van een zwarte lijsjt voor wanbetalers. Deze kwe.stie zal naast en met het bestuur van de K. v. iR- worden uitgewerkt. Stemmen nieuwe leden,.. Met meerderheid van stemmen worden tot leden aangenomen: J van.: Twuijver te Oudkarspel, J. Jonker té Zuidscharwoude, P. de V^it te Broek op Langendijk en C. Langedijk te Öudkarspel. Bes tuurs v e rk ie z i n g. Aftredend zijn van het bestuur de hoeren P. Berkhout Secret., "S. Simmerman voorz., en Chr, Olt'hoff peimingmeester. De heer Zeeman vraagt hét woord ten zou gaar ne willen bespreken wat reeds eerder door hem is gevraagd. - - D' evoorz antwoordt dat dit bij de rondvraag komt De heer Zeeman wil het liever voor de bestuurs verkiezing De voorz. Eerst wordt de agenda afgehandeld. Verkiezing secretaris. De uitslag is dat de heer P. Berkhout met 12 van de 19 stemmen wordt ïerkozen, met op den heer Schoenmaker 4, Dc Zeeman 1 en J. Greidanus 2 stemmen. Verkiezing penningmeester-. Die heer Olthoff wordt met 14 van de 20 stemmen herkozen. Dis: heeren Schoenmaker en Gnsidanus verkregen 4 en i stem. 1 stem blanco. Verkiezing voorzitter. Die heer Timmerman wordt met 13 van de 20 stemmen herkozen. Dis h.h. Schoenmaker, Krul en Mooij respect. 4 en 1 ten x stem. Blanco 1. 1 In, de vacature Kok wordt mot 15 van de 20 st. gekozen de heer Piersma te Oudkarspel met op da Fa. Ooud, Mevr. de Wed, Eecen en P. Kaf resp. 1, 2 en 1 stem. Van onwaarde 1. Op de vraag vanden voorz. of de secretaris zijn benoeming aanneemt,, zegt deze het volgende,: Thans wil ik mijn gedachten eens medediselêiï toen ik de lijst naging welke bestuursleden er moès-i :en aftreden. Daar behoorde ook ik bij. Mijn eer- .te gedachte was om er uit te gaan Niét alsof wij iét steeds gezellig' vergaderd hebben van de op richting af. Daar heeft nooit iets aan gehaperd,, ik ben ook een van de oprichters, nu ongeveer 20 aar geleden, en hen altijd secretaris geweest. Dat gaf wel aanleiding om er gevoegelijk tusschenuit ce kunnen gaan. Tot verleden waek iemand bij mij. kwam met de vraag: wat denkt u ervan, er is een actië' op touw gezet om u als bestuurslid tei lichten, als ik tegenactie op touw zette. Toen heb ik geantwoord daar niet voor te zijn om mij zoo doende als bestuurslid te doen herkiezen. Ik hoop en ik denk oolc niet dat er voor mij gewerkt is.- Maar ik weet zeker dat er gewierkt is om mij te, wippen. Mocht ik herkozen worden, heb ik ge-, zegd niet te bedanken, omdat ik mijn tegenstan ders het pleizier niet gun mij te hebben gewipt. En waaróm dit alles? Was ik als bestuurslid niet meer goed, of wanneer zij meenden dat ik niet meer voor de vereeniging deugde, dan was de zaak anders. Maar déar knijpt de schoen- niet. Het komt omdat ik Maandag den moed gehad heb voor mijn overtuiging uit te komen en te stemmen voor de winkelsluiting. Ik neem het hen absoluut niet kwalijk wanneer het hen spijt dat de sluiting er door is, maar zij wisten reeds lang dat ik er voor was. Eén zaak waarvoor ik reeds 19 jaar heb geijverd, omdat ik overtuigd ben dat ook den winkelier een vrije dag toekomt. En nu is isr gezegd dat ik uit 1-e vereeniging moet. H;et is niet gelukt.- Of het een winst is voor mij, heusch niet. Ik neem mijn benoeming echter aan om de redenen die ik reeds genoemd heb. D,e houding van mijn Tegenstanders is in deze niet fair. Wat heeft toch het bestuurslidmaatschap met het lid maatschap van den raad te maken? Het is dan ook wraakneming tegenovzer mij. Maar hoe kun nen de heeren verwachten dat ik tegenstemmen zal wanneer ik reeds 19 jaar voor een zaak heb geijverd Dan zou ik mijn opinie te grabbel hebben gegooid. En dat doe ik niet.'Wanneer ik eenmaal mijn stand plint heb ingenomen, en de zaak goed en grondig heb overwogen, dan laat ik mij niet door de kie- éers, door niets of niemand omkreuken.. Het waszöb": gemakkelijk geweest óm, tsgen se stemmen omdat -ik de zekerheid had dat 'ttoch aangenomen zou- worden. Dan had ik mee kun-, ien schitteren bij de tegenstemmers. Maar liever val ik met eere, dan er met minachting aan te; moéten, denken mijn overtuiging te hebben prijs gegeven. Maa rgelukkig heb ik die bewaard. Ik dank de anderen voor het vertrouwen dat zij in mij stellen en beloof met dezelfde toewijding en trouw als": voorheen mijn taak te zullen vervullen Dc hé éren Olthoff en Piersma aanvaarden ook ook hun functie met dank voor het in hen-ge-.' stelde vertrouwen. D,e voorz. dankt den secret, voor zijn vrijmoe digheid om zijn taak weder, op te vatten. Zijn werk zaamheden moet' men niet onderschatten. Spr. uit vooi1 de vele opofferingen eèn bravo,. Op de vraag van den secret, verklaart voorz. ook weder zijn functie te aanvaarden, waarop de secretaris zegt. een stille vrees te hebben- gehad, dat de voorz. zou bedanken. Hij heeft echter ge- sooni hart. voor de vereeniging te hebben. Nooit /as hem iets teveel. Altijd heieft hij de belangen, "van de vereeniging met hart en ziiel voorgestaan; Rekening Penningmeester. De. rekpning vangt aan rn-et een saldo 'f 69.64i/2-. Je totale ontvangsten hebben bedragen f 160.64I/2 erwijl de rekening sluit met een voórdeelig saldo groot f 10.041/2'. De rekening, nagezien doorde hieeren Kuijt en piersma wordt in orde bevonden, en door de ver gadering onder dank van d-en voorz. voor het ac- suraat beheer, goedgekeurd, v Rondvraag. D>e heer Mooij vraagt vraagt of het .presentiegeld van f030 niet op f 1.kan worden gebracht. Hierop wordt niet ingegaan- De heer Olthoff vraagt of het niet mogelijk zon zijn vanwege de vereeniging ieen cursus te stichten- vooit eerste hulp bij Ongelukken of verbandleer. Spr. meent dat -een dergelijke cursus aan den Langendijk wel degelijk op zijn plaats is.. De voorz juicht deze gedachte toe, (maar acht het op den weg liggende van het Witts Kruis. De heer Glthofi erkent dit,'maar. zegt dat dit op de Witte Kruis-vergaderingen sjfreisds is a,-fge; w-ezen. Het is meer dan erg dat deze véraeniging, het nut ervan niet inziet. De heer Bouwman zegt ook dat het steedsis afgestuit op dé heeren doktoren, hoewel die niét. ontkend hebben dat het noodig was. Spr. zou nog eens een adres aan het Wjttie Kruis willen zenden,, met het verzoek het initiatief tie nemen. De secret, is ook van meening dat eien dergelij ke cursus ten zeerste gewensclit is. Maar het is; in het Witte Kruis steeds afgesprongen op dién, onwil van heeren doktoren. Die heer Olthoff zegt dat er nog wel leert weg. is te vinden. En dat is het Roode Kruis. Iemand uit Alkmaar heeft zich" bereid verklaart eéii;; der-, gelijke cursus te willen leiden. v Een verzóekbszal echter èierst aan het Witte Kruis worden--gericht om een cursus te stichten terwijl bij afwijzende beschikking het., bestuur dep winkeiiersvereeniging zal trachtén in samenwer king met het Roode Kruis den cursus in het leven te roepen. 1 De heer Schoenmaker vraagt, 'xy^pe^r men gé-

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 5