Dm een. vasten spreker aan te steflén,.ü.v.,Vöor de geheele provincie, door de afdeeling Lóóuwar- den is overgenomen en dat het- kte .een commissie van onderzoek gebracht zal worden, .welke dan met nadere voorstellen zal komen. Wat het verdere betreft- verwees 'hij naar liet verslag in het bondsorgaan afgedrukt. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd de heer R. Zeegers met bijna algemieene stemmen herkozen, en verklaarde de gekozene zijn benoeming wederom te aanvaarden. Als belangrijkste punt kwam hierna de bespre- king der te houden propaganda-avond. Als eerste besluit werd aangenomen dat Ds. van Baar als spreker zou optreden. Genoemde heer had hier voor reeds zijn mèdewerking toegezegd. Ingekomen was er van de rederijkerskamer te Koedijk een aanbieding om hier te komen spelen, wat echter wegens de hooge kosten maar direct voor kennisgeving werd aangenomen. Benevens van Mej. Kroes en van den heer Slikker en van een gezelschap genaamd „The Pretty Follies". Be keuze viel al heel spoedig op het gezelschap, dat voor alles" en alles, d.w.z. programma's en balmuziek wilde zorgen, mits er een piano dispo nnibel was. Dit laatste „de piano" bleek spoedig een struikelblok'te zijn. De heer Gerritsen, die wel een, piano in huis had, wilde deze beschik- baa rstellen, mits men er een zeker bedrag voor betaalde. En of men al te berde bracht dat dit onlogisch was, d'aar zeker de: meeste kasteleins al reeds in het bezit van een dergelijk instru ment. waren en dan zoo'n piano gratis afstonden- het mocht niet baten, genoemde heer bleef op 'zijn standpunt. Het slot van deze soms onver kwikkélijke bespreking was' dat het bestuur vrij mandaat werd gegeven in dezen zin dat het bin nen de lemieten van het aanbod zou blijven en dat dan het gezelschap voor een piano zorgde. Ging dit niet, dan zou men trachten de avond landers aan te vatten of in het geheel geen uit voering te geven en dan o^p oudere wijze de idee van staatspensioen te propageeren. Wat of (dan nu de uitkomst 'zal zijn is niet direct te zeg gen, doch wat zal er wel komen. Verder niéts meer aan de orde zijnde, volgde sluiting. HEERHUGOWAARBi. Werd de wihtertüinbouwcursus, gegeven door de tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven", het eer ste winterhalfjaar'bezócht door een groot aanta leerlingen, dit is voor het tweede halfjaar sterk geslonken, vrijwel tot op de helft. De cursus •wordt thans gevolgd door een veertiental cur sisten. 'tïs te hopen, dat dezen tof het eind toe de lessen wat trouw blijven volgen. HEERHUGO WAARD. Door gebrek aan bergruimte moest bij verschil lend etuinbouwers de bewaarkoöl voor het groot st' edeel huiten worden opgestapeld en vóór het pp treden van flinke vorst worden opgeruimd, wat in het najaar van '24 moest geschieden tegen prij zen, welke het vervoer naar de veiling en de kos ten van sluis en overhaal ter nauwërnood konden dekken terwijl verder in het winterseizoen hoogte prijzen werden besteed. Dit zal er wel toe heb ben bijgedragen dat, vooral in het noordelijk deel van onzen polder bij verscheiden bedrijnen een grootere of kleinere koolschuur is gebouwd. Rechtzaken. VOOR BEN POLITIERECHTER Zitting van 27 October 1924. BPr in en, dPr uit. Direct bij- het begin der voorstelling viel het scherm al. Het betrof een zaak, die verband hield met- de Hinderwetten en het is geen onin gewijde geoorloofd daar zijn neus in té steken. Snoepers van ijsco. Na heropening der deuren werd voortgegaan met het onderwerp, dat al met gesloten deureri was begonnen. Toen had terecht gestaan 'n jong mensch, dat gesnoept had van het lekkere ijsco dat de ijscoman Corn. Jonker te Barsingerhorn in den nacht van 14 op 15 September op z'n erf in een ijswagentje had staan. Een pummel uit Eenigenburg was de belhamel. Hij drong op het erf. en fungeerde., voor ijscoleverancier buiten bezwaar van de portémonnaie. Zelf slobberde hij enorme porties van het kouwe snul naar binnen, maa rhij vergat ook zijn vriendjes niet en met behulp van een ijzeren, potlepel liet hij hen naar hartelust smullen. Toen echter dat grapje dreig de in' politierechtershanden te komen, haastten Sn het rijk der liefde De laatste toon van een Schubert-lied galmde nog seconden lang na. Dun viel er een benauwen de stilte. Geen der beide vrouwen, niet zij, die zich zelf aan het klavier begeleid had, en even- din de toehoorster, die roerloos op de divan lag en met verstrakten blik naar boven staarde, waagde het zich los te scheuren uit de betoove- ring, die zoet scheen, maar in werkelijkheid een kwelling was, te verfijnder, waar heiden den schijn van zoete, intieme rust wilden ophouden. 'tFijne profiel van de vrouw, die in gebogen houding voor de piano zat, teekende zich scherp af tegen een achtergrond van het donker-violet behang. Zij glimlachte, maar die glimlach was pijnlijk. Dut is toch altijd mijn troost, dat ontneemt niemand me mijn kunst, zei ze eindelijk. Zelfs dat heb ik moeten opgeven, antwoord de de ander, ook dat! o?,£ Met een ruk verbrak den zangeres de schijn der betpovering. 1 Je man kan je toch niet verbieden, Linda, om in 'je$|gen tijd te schilderen. Hij-, als kunste naar, zal 'loch wel weten, wat dat voor jou betee kent. Je bent de. moeder van zijn twee kinderen, jij bent zijn vrouw, maar moet dat uitsluiten, dat je ook nog schilderes bent. Je begrijpt 'tniet, Anne, hij is toch kunste naar, je zei het zelf, welnu, dan kan ik het nief zijn. Neen, dat is géén probleem, dat is nuchtere werkelijkheid. Maar Henri is toch niet zoo'n egoïst. Ik zou juist zeggen, integendeel I Henr ivindt jk een der onbaatzuchtigste menschen dien ik ken. Zoo zie ik hem en ik ben niet zijn vrouw. Je kunt je due eenvoudig niet voorstellen^ de linke kwanten zich' om Jonker schadelool Jé p.tellen en.ïiij pikte zooveel in "dat de politierpfilri ter hem-vandaag-daarvoor op z'n tabberd gaf. Al de ijssnoepérsstonden nu achtereenvolgens 'terecht - en, 'werden veroordeeld de mieestenl tot ff 10 boete of 10 dagen, maar de Aan van- 't initiatief, die de potlepel had gebrtiikt tot' T-15 boete of 15 Hagen. Wie niet hooren wil, inoet voelen. Een voorwaardelijk veroordeelde,, die zich reeds in het eerste zijner proefjaren opnieuw aaneen ernstig strafbaar feit schuldig maakte, zal vol gens politierechters beslissing thans ook de voor waardelijke straf 3 maanden hebben te onder gaan. Nachtelijke aanbidders. 1 Een jongmensch uit Zwaag, dat nogal verkik kerd scheen te zijn op de 15-jarige dochter van den landbouwer C. Schouten te Blokker, kwam met twee vrienden in den nacht van 1.0 op, 11 ,Aug. op het erf van Schouten met het doel; om ziin uitverkorene te spreken over een voorgfeno- men fietstocht.:. Deóslrieö&dele ridders werden- ech ter door den politie opgemerkt en stonden heden terecht tvégëift - het - wederrechtelijk- binnendrin gen op een anders brFtn" den tijd voor de nacht rust bestemd. Heel veel omslag maakten de drie musquetiers niet en betaalden a contant' de 35 pop boete, waartoe ze gezamenlijk werdlen -ver oordeeld, zoódat de politiereehter nog 'n -mooi sommetje in zijn kasregister kon boeken. Goedfkoopduurkoop. Een landbouwertje uit Sehöorl dacht heel for tuinlijk te zijn, toen hij o phet strand 'n viertal karevraehten aangespoeld nieuw hout bij elka ai- scharrelde eu naar zijn woning vervoerde.Hij verborg dit hout, 143 stuks onder het hooi, 'n ijselijk stomme streek, want de onderstrandvon der had hem te voren gewaarschuwd- dat hij er met z'n fikken af moest blijven. Thans is hij- echter het hout kwijt en werd bovendien nog veroordeeld tot 50 gulden boete of 50 dagen -ratsslobberen. Bij 't kantje af. Een ingezetene uit Berkhout nam op de kermis van 'n palingkraampje 'n dikke vette paling weg en werd juist door den koopman gesnapt, toen hij met den paling triomphantelijk' heen en weer stond te zwaaien. De palingkoopman is daarna door verschillende brooddronken kermishouders schandelijk baldadig behandeld. Men heeft -zijn heele kraampje omver, getrokken en meerdere pa lingen werden door dezen armen brood-vechter gemist. De palingkooper stond nu terecht, doch. de po litierechter, hoewel het optreden van dezen :man en anderen streng afkeurend, vond geen vrijheid hem te veroordeelen en sprak hem Vrij. Broedertwist. Een voerman te Castricum kon bet maar slecht vinden met zijn broeder, diebovendien nog z'n buurman en concxirrent is. Op 3 September had den ze weer terdeg emot over ?n kleinigheid. Eerst 'werd er stichtelijk geknokt en later werd een der broederlijke schepselen zoo kwaad, dat hij met 'n steen z'n broeder een gat in het" hoofd smeet. Voor dit feit stónd hij 'thans terecht, maar de mishandelde broeder was niet verschenen '-als getuige en zal zich daarvoor ook hebben te ver antwoorden. De beklaagde werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken, echter met de verma ning, dat deze vrijspraak hem niet het recht gaf nóg meer steenen naar zijn broeders hoofd te Genoegens in d!e balzaal. Twee danswinnaars kregen in de danszaal van den heer Schenk te Sehagen, 'n hoogloopenae ruzie, die feestelijk werd besloten door een knok partij. Een der gladiatoren maakte handig ge bruik van een fietssleutel en timmerde daarmee zijn tegenstander op zijn kersepit, waardoor hij een glansrijke overwinning behaalde. Deze held stond heden echter als beklaagde voor den poli tierechter en werd door dezen zeer clement tot f 25 boete of 25 dagen veroordeeld. Je moet niaar pech hebben. Een olierijziger uit Amsterdam, die geld te vorderen had. van een landbouwer en molenaar te Z. en N.-Schermer, kon, toen hij op de gebruike lijke wijze zijngeld wilde innen, full speed de deur uitgekegeld en op deze vlugge manier bui ten gekomen, daar door den zoon en de dochter van rijn. kwaden debiteur tegen den, grond ge bokst en met klompen bewerkt. Deze ruwe me thode om schuldeischers van de deur te hóuden wat .het beteekent, vrouw van een artist te zijn? Luister dan eens hier. 'tïs zoo moeilijk om 't jou duidelijk te maken. Je moet. goed in het oog hou den, dat er geeo sprake van is, dat Henri mij ver waarloost. Zeker, ook voor mij is hij-, wat de men schen goed noemen maar toch altijd op zijn kunstenaarswijze. Hij te kinderlijk verheugd als zijn werk wordt gewaardeerd én dan kent hij geen grenzen meer. Ieder artist is ij del, zul je zeggen toegegeven. Maar als een k'liék hem ophemetende menschen Henri in een roes van be haald succes brengen en dat gebeurt bij kern heel ligt dan begaat hij buitensporigheden en haalt de grootste dwaasbeden uit. Dan komt hij thüis blij- zijn vrouw, die o^k .in hem den artist weet te rien. Hij lacht om haar appreci- eering wat beteekent dat voor hém? Morgen heeft hij weer een aantal bekenden uitgtenoodigd kan zijn vrouw zorgen dat alles in orde ge bracht wordt--Zie je, Anne, dan moet ik heel voorzichtig hem overtuigen, dat er ook nog ma- teriëele bezwaren zijn, die bij wel niet ziët£üiaar die daarmee niet verdwijnen. Wijl ik dat dan zeg, hem zeggen moet, gelooft hij, dat dat mijn schuld is. Vreemden onthaalt hij op de meest gulle wijze en ik, zijn vrouw; hunker, hunker r.aa rinijh man en op eèn ongenaakbare hoogte staat daar de kunstenaar. Waar hij zich nu kunstenaar voelt en zich met tóta'le negeering van mijn belangen zich op dergelijke wijze ge draagt, meen je nu werkelijk, dat ik mij', ook die zelfde luxe kan permitteeren Toen ik" met hem trouwde, heb ik geweten, wat ik opgaf, ofschoon ik het me niet zoo had voorgesteld. Maar één ding, dacht ik, zal alles vergoeden. Ik zal zijn vrouw zijn! Anne, dat bén ik niét, Tk beii' voor hem een vreemde, die hij bevelten kan éh die de plicht heeft voor hem en zijn kinderen te ZorgCD-i altijd Cü iederen dag weefr. Dlat' hcjud ik Kwam Kedien broer en zusje elk op f'20 boete óf 20 dagen te staan. Bat was niet wat je noemt. Een gehuwde juffrouw uit Bergen vond in den tram een dameshandtaschje, dat blijkbaar door een der medereizigsters was' vergeten. nam dat taschjé mede naar Alkmaar,'gapte er de f 13 die er zich in beyond, uit en wierp het taschje met. de kleinigheden, die er nog in over wa.rei. gebleven, neer op het bolwerk bij den molen van den heer Piet, alwaar het 'taschje door een meer eerlijken jongen werd gevonden en bij dé politie aangegeven. Het onderzoek bracht aan het licht dat het taschje behoorde aan een Duit' sche «dienstbode te Bergen aan Zee. Ook wera de oneerlijke juffrouw opgespoord en heden ver oordeeld tot f60 boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter legde daarom zulk een zware boete op, omdat hem bekend was, dat de juffrouw uit louter hebzucht zich het geld had toegeëigend. S ra ae lening op eigen houtje. Een Egmond aan Zeesche huismoeder, dié een pik tiad op een jong meisje, dat volgens geruchte haar kinderen zou hebben mishandeld, vloog deze jopge dame, toen zij haar op straat ontmoette, pardóbfe in de haren. Ze wierp baar op de straat klinkers, ging boven op haar zitten en roffelde .er toen op los of Ze 'n turksche trom bespeéldfe Een in de buurt wonend huisschilder maakte éei eind aan deze parate executie. De trommelzieke xiuffrouw werd wegens mishandeling f.ndaag veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Ook 'n lollige visite. Een dame te Helder, bij 'n vriendin op thee visite, werd daar overvallen door 'n andere juf frouw, die 'n wrok tegen haar koesterde. De ar me theevisite werd afgerammeld en bij de hare. naar buiten gesleept. De heele inventaris van de theetafel raakte door het gepleegde geweld aai. gruzelementen. Die respectabele dame, di eal dit speetakél te weeg bracht, werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Een tevreden cliënt. Een ingezetene uit den Helder, die blijkbaar geen bewonderaar is van de familie V., stond nu terecht wegens beleediging van den heer W. V., die hij een dief en 'n oplichter zou hebben genoemd. De heide partijen verdachten elkaai niet heelemaal zwaanwit te zijn geweest, maar -gelukkig voor den beleedigér was het bewijs nie voor elkaar te boksen en werd hij tot zijn groot, voldoening, vrijgesproken. 14 Bagen in die petoet, wees nou maar zoet. De geniale dienstbode uit Enkhuizen, die reek dé vorige week terecht stond, omdat zij haar wegens verzuim om de belasting te betalen in besla ggenomen rijwiel weer uit het kantoor van den rijksontvanger had weggenomen, werd thans veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Hierna sluiting. HOESTSIROPEN voor Kinderen Mijbhardt's Thijmsiroop 75 ct. Mij'nhardft's Borstsiroop 60 ct. Anga-siroop (bij1 kinkhoest)' f 1:75 Biji apothekers en Drogisten. Binnenland Bie arbëidf in bakkerijen. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den 'minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld-:-"' Is de minister bereid te bevorderen, ten einde moeilijkheden, schade en oneer voor de betrokklèn (personen te voorkomen, dat de Arbeidswet zoo danig gewijzigd wordt. 1. dat het aanvangsuur van den arbeid voor groote en kleine bakkerijen gelijkgesteld, wordt? 2. dat door patroons te allen tijde in eigen werk plaats arbèid verricht mag worden? 3. dat. bij- overtreding van de wet nimmer alleen gevangenisstraf ge^techt mag worden? Is de minister bereid te bevorderen, dat aan hen, die thans tot gevangenisstraf veroordeeld zijn gratie verleend wordt? Eioor dé lucht naar Indië. Naar het comité Vliegtocht NederlandIndii. aan het Haagsche Anetakantoor mededeelt, zijn dé ter reparatie van.de F YII uitgezonden mon niet uit. Anne, zeg jij me,wat moet ik doen?. Jij kent Henri zooveel langer. Misschien was hei zelfs beter geweest, als Henri jou inplaats van mij tot vrouw had gekregen. Eindelijk, 'twas er uit. De laatste woorden warent de weergave van een gedachte die haar ai zoo lang bezig hield. O, het was een zelfpij niging hier tegenover die vrouw, haar vroegere mededingster, haar hulpelooze orimaeht té erken nen .En een triomfeerend lachje, dat over Anne's gezicht schoot, bewees, dat zij dit uur als haar triomf beschouwde. Dat nietige wezentje, dat door Henri's dwaasheid zijn vrouW geworden was, had zich toch zelf tot dit leven veroordeeld. Wat wist dat schepseltje, half nog kind, toen zij met Henri trouwde, van het'leven? Had zij zich dan werkelijk voorgesteld, een man als Henri te blijven boeien? Met haar simpele, haast stum perige denkbeelden, dat liefde daartoe voldoende was? Zij zou nooit, nooit haar kunst hebben opgegeven en dat zou Henri gewaardeerd heb ben. Maar wat moest zij nu zeggep fjZij- overlegde nog bij zich zelf, toen Linda ah jweer doorsprak. Henri opgeven, dat doe ik nooit. Maar hij moet begrijpen, dat ik het alleen zoo niet volhoud!. qo j 1 Echtscheiding zou je nooit aanvaarden vroeg Anne eindelijk, en er klonk iets bevends in haa-r stem. Zij' wilde zich niet verraden en daarom probeerde zij. met een glimlach goed te makep, wat haar stem bedorven had. 'Op dat moment kwam Henri binnen, zoodat zijn vrouw geen antwoord behoefde te geven. Maar binned in haar klonk 't-vastberaden: nóóit! Linda geloofde nu eenmaal in haar liefde. En wi edaarin gelooft, kon zeker zijn van de ever- winning: Jaloezie is een storm maar liefde is een orkaan. Wie zou de kracht bezitten een or- kaan te keereni i !(,-! - I i! 'ieurs met dé. onderdeelen vastgehouden door grens beambten té Ssariribrod aan de Servtecli-Bul gaarsehe .grens, daar dé uitvoer vaii vliégtüigóh- derdeélen van.Servië ri$ar Bulgarije verboden is. De consul-generaal vaü Nederland te Sofia, jiir. Die Brauw, van het gebeurde in kennis gesteld, heeft onmiddellijk de Servische regeering or op gewezen, dat het hiér geen uitvoer, doch, door- voe rgeldt en haar er aan herinnerd, dat. zij alle mogelijke faciliteiten, noodig voor het spoedig her stellen van het vliegtuig, had toegevoegd. Het ministerie van Buitenlandteche Zaken heeft den consul te Belgrado telegrafisch instructies doen toekomen, om eveneens de-, noodige stappen te doen. Het comité is overtuigd, dat het misverstand met de grensbeambten wel spoedig uit den weg zal zijn geruimd, niaar intusscben te het oorzaak van ee nhoogst ongewenscht nieuw oponthoud. Moeilijkheden in de zending. Ieder die in de laatste tijden met de zending medegeleefd heeft te bekend met do talrijke vra gen, oe vele zorgéh:en de '^fèdte iinantioele moei lijkheden. nn l Van de Zendirigstefteiné$0konifc de steeds drin gender roep om hulp. Op tal van plaatsen z*tu e- opende deuren, der arbeidsgelegenheid groeit met dien dag. Eenerzijds dus ongedachte zegeningen, vervui ling van wenschen, verhooringvan gebcdeni! D'aar tegenover het benauwende dat aan de vete" aanvra gen niet of onvoldoende kan worden voldaan. Dp, noodige krachten en geldmiddelen ontbreken. De Zendelingen en Besturen hebben meer dan ooit behoefte aan zekerheid dat gansch Christelijk Nederland achter hunarbeid staat met Gehedi, toewijding en offer. Daarom werd zooals reeds medegedeeld word, dit jaar een speciale Zendingsweek uitgeschreven en wel van 2330 November a.e. Dezer dagen werd per rondschrijven aan 'H.H. Predikanten, Godsdienstonderwijzers, Hoofden van Onderwijs inrichtingen en aan tal van Verecrïigin- gen gevraagd om hij de Voorbereiding van de Zendingsweek hulp te verleenen. Zal de poging der Besturen slagen, dan komt het er op aan dat men allerwege gehoor geve aan onzen dringenden oproep om hulp. Redaéties van vele bladen stellen onsin dè gelegenheid om o.a. door middel van dit stuk nog eens de aandacht te vragen Voor onze actie;- Wij maken daarvan een dankbaar gebruik en roepen ,óok U, lezer, toe och, help ons-, en vraag U zelf af, Wat Gij aan de voorbereiding doen kunt. Vervoeg u daartoe, bij eén der hierboven bedoelde personen, Uw hulp wordt stellig dank baar aanvaard. Nog eens van alle zij-den roept men op de Zendlngsvelden om hulp. Dp vraag heeft thans ook. U die dit leest, bereikt. (Moge ook U bereid zijn hulp te verleenen. De Besturen der Samenwerkende» Een nader bericht meldt, dat de monteurs met de onderdeelen van het vliegtuig behouden in Sofia zijn aangekomen en hedenmorgen in Philip- popel hoopten te zijn. De Joego-Slavische min. v. fin. heeft Zaterdag zijn toestemming verleend voor den uitvoer der onderdeelen. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENBIJK. De Uniecollecte, gehouden tijdens het uitspre ken eener Unieredte in de Ger|ef. Kerk alhier, heeft opgebracht de somma van ruim f113. BROEK OP LANGENBIJK. Naar wij vernemen zal op Maandag 3 Nov. 's avonds 6.30 uur voor de Confessioneele Ver- ceniging optreden in de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Kromsigt van Amsterdam met het onderwerp „Waarom blijven wij in de Hervormde Kerk". NO ORBS CHAR WOUD®. Naar we vernemen ligt het blijkbaar in de bedoeling de vrouwelijke beambte,aan het hulp- postkantoor alhier, Mej. Biet, met ingang van 1 Januari over te jdaatsen in gelijke functie naar Burg op Tessel. NO ORDSC HARWOUD®. i Hit Balalaika-archest. Zondagmiddag en naar we vernemen ook des avonds was de zaal van den heer J. de Bakker geheel bezet met een belangstellend publiek, dat 'tWas moeilijk voor haar dat geloof te behou den. Ze wilde het zich zelf niet bekennen, maar 't viel niet te loochenen, dat Anne meer macht over hem kreeg. Zij hield den strijd vol, ook na dat die andere vrouw reeds- zeker was van de overwinning. ;,y r i i Toen werd zij ziek en kwijnde..,.- Henri liep in zijn atelier heen en weer, steeds onrustiger. Daar beneden lag zijne vrohw zijn vrouw, die sterven ging. Hij herhaalde het hard op: mijn vrouw... De vrouw, di ehij- als zijn huis houdster was gaan beschouwen en die dat ver dragen had. Plots, na de uitspraak van den arts, dat er wellicht geen hoop meef gekoesterd mocht worden, was de erkentenis gekomen, dat hij, Hen ri Lucas, de kunstschilder, een ellendige egoïst was .Gedurende de vier maanden van Linda's ziekte, was langzaam, dag voor dag, onbewust, een klein deeltje van de ontzettende waarheid! tot hem doorgedrongen: welk ee nheldin zijn vrouw geweest was. lederen dag had hij voor moeilijkheden gestaan, die zij vroeger, zonder hem, den artist', lastig te vallen, alleen had weten op te lossen. Toen, teneinde raad, was hij naar Anne gegaan. Hij had haar hulp gevraagd zéker daarop te kunnen rekenen. Hoor eens, Henri, had zij' geantwoord» je hadt me beter moeten begrijpen. Ik ben artisite en geen huishoudster. Ik zou nooit mijn kunst kunnen opgeven, zelfs niet verwaarloozen, om mijn'tijd op anderé wijée te "verknoeien. Jij als kunstenaar had dit moeten begrijpen, ook' zonder dat ik je dat uitdrukkelijk behoefde te zeggen. Kunst laat zich niet dwingen in geordende ba-' nen. Kunst moet vrij zijn en volgens die óp- vatting wil ik leven. Ja, ik *wil mijn eigen leven leven.., f 1 i i (Slot volgt), i

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2