mm Lawwr CNraraMeMO JIONDERDAH 13 NOVEMBER; 1924. te rondvraag, bet' 'einde dér en hebben op- jen'te 'steUeu. ils eerste aan- dat' jaarlij ks de ringvaaft )nor' ondiepte niet aan den jaarlijks on- odzakelijkheid iggen in Mol ds iets naders imaire wégen :ke en zware Ier wegen zóó enten en pol- ,t een andere oorkomt. Spr. besproken in 1e Middelweg doch omtrent ét' de verbefe- aat Zuleln mi i trouwensde pr. verwacht. Idem toch wel eken- zal wor- g wel een- dér aame-1 ih. nan gang der ver- ig op,, dat 'del;! et oog; «pdeji n. waarvoor - die zijn ze nog inciale wegen, mengen in de et nog onvol- jkanten.-' Hier jèld. staan., ouwt dit orden namens euif ovéte'eem :ij laten rónd: schade berok- ordening hier- fendé bepalin 'dat van Mc:j en rond zwem- ten nu klach- ah Dijkgraaf innen wordeni d, dat- veelal .chti Besloten ening te doen te doen pu in óp, dat het Jonkeren weg ty zóodat hét; UIT ONS PARLEMENT De verlaging der ambtenaars-salaris- sen en het nieuwe Bezoldigingsbesluit. De noodzakelijkheid. De waarde van het Besluit. Moties van den heer Gerhard en anderen. De nieuwe Ta- riefwet. Verhooging van den tabaks accijns. (Het is al voor de zooveelste maal, 'dat de ver laging der ambtenaarssalarissen het onderwerp pan een interpellatie in de Tweede Kamer uit raken. Maar ér was nu een nieuwe aanleiding ;m dit onderwerp te sprake t ebrengen in het lieu we bezoldigingsbesluit. Niettemin viel het pooraf te voorspellen, dat ook deze poging van den heer Gerhard cm de regeering op haar be sluiten te doen terugkomen, zonder succes zo.u jlijven. De heeren bleken het over 'talgemleen hierover vel eens, dat alleen de noodzakelijkheid de voor genomen Salarisverlagingen ten volte kon recht vaardigen. Alleen de heer Braat, wien de verla- j-ing blijkbaar nog niet ver genoeg ging, maakte iaarop een uitzondering. De anti-revolutionaire lêer Schouten, medestander der regeering- sprak iet zelfs nadrukkelijk uit, dat hij alleen wegens lie noodzakelijkheid aan de verlaging zijn goed keuring kon hechten. En de motie van de heeren ^an Schaik.en Bongaerts, bracht feitelijk dezelf- te gedachte tot uiting, door den wensch uit te spreken, dat, wanneer althans de kosten van het evensonderhoud niet daalden, verbetering van ten' toestand van 'a lands financiën gedie ten goede zo ukomeu aan de salarissen van ïij'ks- tmbtenaren en onderwijzers ove rl925. Verschil lestond er dan oo kalleen over de vragen, of de loodzakelijkheid zoo dringend was, dat ze de-ze perlaging voldoende motiveerde, of de regeling lillijk was, of de regeering het recht had éénzij- iig de salarissen te verlagen, een vraag, die door ien heer Kteerekooper nog eens nadrukkelijk in iet. debat werd gebracht en of het nieuwe bezol- ligingsbesluit een verbetering van de oorspron kelijke voornemens kon worden geacht. Die heer Gerhard ga fop al deze vragen feite- jk een ontkennend antwoord. Het nieuwe be- sold'igingshesluit achtte hij een teruggang. En hij vees op het normenstelsel, dat ambtenaren in be haalde groepen indeelt, op te hooge jeugdaftrek, te ongunstige regeling van de verhooging voor de mgehuwden,, de ongelijkheid ten aanzien van liet hereiken van het maximum en de rechteloosheid pan tijdelijke ambtenaren. Meer geleidelijk her del van onzen finaneieelen toestand, waardoor te gulden niet in gevaar gebracht zo uzijn, zou lovendien de noodzakelijkheid groo-tendeels heh- itehte'E-zal ëciiffihen opgeheven. En door-uit te gaan van den toe- "tand van 1920, ofschoon het oude hezoldigings- hesluit op den toestand van 19-19 steunde, nam nen een onjuiste afneming van de duurte aan en jaseerde men dus den salarisverlaging -op fou- neve gegevens. Op grond van deze opvatting sprak hij in de 4 vragen, die hij' aan den minis- er stelde en in de motie, die hij dienovereen komstig indiende, den wensch uit, dat de aange kondigde maatregelen in zake salarisregelinig :ouden worden teruggenomen, dat aan alle amb- enaren ongehuwden zoowel als gehuwden ietzelfde gekort zou worden, namelijk naast de W2 proeent voor pensioen-premie slechts 5 pro- lent en dat de inwerkingtreding van het nieuwe lezoldigingsbesluit zou worden opgeschort. Maar ie minister toonde uiterst geringe neiging op Leze wenseh-en in te gaan. Alleen de laatste vraag pan den heer' Gerhard, welker bedoeling ook door tnd'ere heeren' Was -onderschreven, of de minis- er niet van meening was, dat de grondslag van iet lezoldigingsbesluit déze moest zijn, dat aan ien minst bezoldigde ambtenaren een salaris moest vorden toegekend, dat een behoorlijk maatschap- len - belast-en pelijk bestaan waarborgde, beantwoordde minister n -en polders Kuys de Beerenbrouck bevestigend. Van een op- wat rz;i. nióiSc'lor^nS van het besluit wilde hij evenmin hoo ien als van het onbillijke der regeling. En om rent het uitblijven van verdere kortingen kon tij geen absolute zekerheid geven.- De noodzake lijkheid van de verlaging ten behoeve van onze inanciën en van snelle gezondmaking dezer fi- ianeiën betoogde hij met de opmerking, dat thans 'oor rente en aflossing 175 millioen per jaar mest betaald worden. Ook anderen hadden trou- ,'ens daarop reeds gewezen. En -de heer Bongaerts iad er ap attent gemaakt, dart de ambtenaars- ujlu salarissen sinds- 1913 met 100 millteen gestegen wel moet niet |Nn* Z'q-n motie vroeg dan ook .niet meer, dan een QOfeeniblik de belofte, wat de heer Marchant de verklaring ont- Bik zijn aan »l°hte, dat de ambtenaren aan regeeringsbeloften - niets meer hebben, sinds de regeering haar belofte ,an de ambtenaren verbrak. Maar ook aan deze motie kon de Kamer haar ,jedkeuring niet schenken. Evenmin deed ze dat :an die van den heer Van Bavensteyn, die alle o-rtingen op salarissen tot f40 per week teniet édaan wenschte, noch aan die van den heer ireeselhuys, di eveiligstelling van de minimum- 'arantie voor gehuwden voor 3 jaar wenschte en ip de ouhoudhare consequentie van 'het besluit te aandacht gevestigd had door het voorbeeld te loemèn van een categorie ambtenaren, die 42 irocent achteruitgingen. Dje motie-Gerhard, die ►ehalve de salarisverlaging -ook het mislukken 'an -het georganiseerd overleg ter sprake had ge n-acht, waarvan hij, ondanks het protest van den ninister, de regeering de schuld gaf, werd -door Ien voorsteller in vieren gesplitst, waarbij ook de 'enschelijkheid .van het herstel van dat georgani- eerd overleg werd uitgesproken. Maar al deze ier moties deelden het lot der andere moties. Met de nieuwe. Tariefwet heeft de Kamer het linden borden iang meer gemaakt. De amendementen betref fende het vrijstellen of gedeeltelijk' vrijspellen van garens werden alle voorwerpen evenals het amendement op art. 43 van den heer Oud, die dit artikel in strijd met de Grondwet achtte en door zijn amendement dien strijd trachtte op te lossen, waar hij bij algemeene maatregel van bestuur de artikelen, die krachtens art. 43 onder de belas+ing zulten blijven, alleen bij name wilden laten noe men, niet in 'talgemeen vaststellen. Die verhooging van den tabaksaccijns werd, on danks het protest van den heer IJzerman, -die haar een belasting op d-e schraalste beurzen noemde, door de Kamer goedgekeurd. Rechtzaken. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van Dinsdag 11 November. UITSPRAKEN. i 1 F. L. v. d'. L., Helder, mishandeling, f40 boete of 40 dagen hechtenis. 1 K. K., Helder, misdrijf art. 247 W- v. l3tr. vrijgesproken. NIEUWE ZAKEN. Onbevredigde nieuwsgierigheid. Door Z. M. den kantonrechter te Alkmaar, mr. Dirk Bastert, was veroordeeld ter zake overtre-' ding rijwielverprdening de 17-jarige H. de J. tot f8 boete of 8 dagen. De -veroordeelde, c-p heeterdaad betrapt door den hoofdagent Jb. de; "Waard, zo,u op een rijwiel hebben gereden door 'den spoorwegtunnel aan d-en Ber.gerweg, die voor het rijwiel verkeer is afgesloten. Van dit vonnis was de veroordeelde heden in hoogér beroep ge komen. Mr. Judeell van Bergen trad op als rechtskundig raadsman en verdedigèr. Als getuige a charge was' door het O. M. gedagvaard' de ver balisant, door den verdediger als getuige a -de charge zekeren heer G. van Dorsten uit Bergen. Daar dit- appelzaakje hoogst interessant beloofde te worden, daar de verklaringen van den appel lant en den getuige, a decharge lijnrecht .stonden tegenover die van den verbalisant, was onze nieuwsgierigheid ten hoogste gespannen, maar es war so schön gew-esen, aber es hat nicht sollen sein. De beklaagde was nog geen 18 jaar en der halve werd de zaak o,p grond van -de kinderwetten met gesloten deuren behandeld. Je moet maar pech hebben. Mysterieus® diefstal van. een bankbiljet van 80 piek. Ging de eerste zaak onzen journalistieken neus voorbij, van de tweede konden we tot kwart over eenen ruimschoots profiteeren.Het betrof, hier een diefstal van een bankbiljet van '60 pop, waaraan volgens dagvaarding de 45-jarige werk man op de marinewerf te Helder, Lodewijk K. zich op of omstreeks 2 Augustus zou hebben schuldig gemaakt. Daar de beklaagde echter per tinent- ontkende en direct 'bewijs niet was Ite vinden ,had het' O.M. hèt noodig geoordeeld 15 getuigen a charge te doen dagvaarden. Die 15 waren dan ook 'allemaal present, dus we zaten er" warm in op dezen frissehen, mistigen Novem berdag. De zaak komt dan in t'kort hierop: neer, dat beklaagde destijds als commensaal vertoefde hij de familie S. in de Breewaterstraat no. 75, Helder. .Nog verschillende andere commensaals hadden in het pércéél Breewaterstraat hun thuis gevonden, onder anderen ook twee korporaal- tuigmakers, die met elkaar één kamer bewoonden op de verdieping waar ook beklaagde zich op hield. Die korporaal-vliegtuigfabrikant Potjes had de som van f60 bespaard voor een genoegelijke va- cantie en dit- bedrag ingewisseld voor een biljet van f' 60, dat hij had weggeborgen in een bur ger jas, die hing in een kast op zijn en vriend Berk hputs kamer. Op- Woensdag 30 Juli had Potjes het biljet' nog gezien en geliefkoosd, maar toen hij zijn schat op Zaterdag 2 Augustus opnieuw nog eens wilde bezichtigen, was het biljet spoor loos verdwenen. F.fn onderzoek werd ingesteld en het spoor leidde wel eenigermate in de rich ting van beklaagde. i teensdag 's avonds hadden de twee vrienden kwartier voor zeven het huis verlaten om naar bioscoop te gaan. Hun kamer was toen niet afgesloten .Bekl. K. was vermoedelijk later ver trokken om naar zijn verloofde en gezond uit ziende weduwe en baar vriendin te gaan. Ze gingen dien avond met hun drieën uit. K. betaal'dje alle verteering. Ook gaf hij zijn verloofde een gouden horloge ter waarde van f40 cadeau. Hij maakte belastingplaatj-es op de rijwielen van zijn dulcinea' enhaar vriendin en wilde geen cent restitutie. En dat alles, terwijl te voren uit verschillen de omstandigheden bleek, -dat beklaagde niet dik in-zijn slappe was zat. Van zijn verdiensten moest hij ook wekelijks f8 afzonderen voor ondersteu ning van zijn vrouw, die van hem gescheiden is. Hij had ook al eens geld geleend van zijn kost- juffrouw en dit in twee gedeelten van f 5 terug betaald. Een en ander gevoegd "bij de tamelijk ruime verteeringen die K. m-et zijn twee dames du conversation maakte, leverden tegen hem zoo veel bezwaren op, dat tegen hem een vervolging werd ingesteld. i 1 Van de 15 getuigen, die heden tegen hem in 't geweer waren gero-epen, was o.i. voo-ral de heer Vellinga, ambtenaar bij de postspaarbank te Am sterdam in zijn verklaring zeer bezwarend. Terwijl bekl. toch beweerde, dat hij' die extra uitgaven had gedaan van het door hem op zijn spaarbankboekje teruggenomen bedrag, bleek het ambtenaar na gehouden onderzoek, dat bekl. niet bekend stond als inlegger -bij do postspaarbank. D;e beklaagde raakte daardoor wel wat va-n d-e kook. Het was een abuis, van dien meneer, beweerde hij. Maar waar het boekje was, kon hij niet aantoonen. Dat had hij', omdat hij al zijn te góed had opgenomen, vernietigd. Maar dat Jkwam ook niet uit, want dergelijke hoekjes wor- dtett dan 'door de administratie ingehouden. Ja, er stond nog wel iets op, 'n klein bedrag, maar ook dit had Beklaagde maar naar de prullenbak ver wezen. Die officier noemde beklaagde dan ook in zijn requisitoir -een man, die het niet al te nauw met de waarheid nam. Nagaande de diverse verklarin gen in het nadeel van beklaagde en de verschil lende aanwijzingen kwam de o-ffieier tot de con clusie, dat bekl. zich had schuldig gemaakt aan hetgeen hem ten laste was gelegd envord|erde het O.M. 4 maanden gevangenisstraf. Het was een prachtzaak voor een verdediger. Jammer, dat bekl. niet meer op zijn spaarbank boekje had staan I ais. week uitspraak. HOESTSIROPEN voor Kinderen iMjJnhardt's Thijmsiroop 75 ct. Mijnhardt's Borstsiroop 60 ct. Anga-siroop (bij kinkhoest) f 1.75 Bij apothekers en Drogisten. Het Sever? in de Hoofdstad" (Vervolg).. Die welvaart is er op 'toogenblik nog niet, au contraire. Bijna ieder heeft reden tot klagen. 'tGaa't slecht in de meeste bedrijven. En tegen over de steeds verminderén-de inkomsten staan stijgend© uitgaven. Wanneer men een armen man, die zich niet Weet te redden, geld leient tegen overmatige rente, dan pleegt men woeker. Die woekeraar, wièn 'tmisschien in 'talgemeen ook niet zoo voor den wind gaat als. anders, doch die 'ttoch oneindig heter heeft dan velen die hard' voor hun hro-öd moeten werken en zeker dan zijn „cliënt", pleegt die misdaad om er zelf heter door te worden. Ik noem 'took een misdaad wanneer men ook in kleinigheden medewerkt om 't leven op 't pogenhlik duurder te maken, wanneer dit ongemotiveerd is. Ik heb feiten op dit .gebied al m-eer gesignaleerd en het spreekt van zelf dat zij die boter op hun hoofd voelden, met mijn. verdediging der publieke belangen (-of dit daar om een aanslag was op hun belangen staat nog zeer te bezien!) niet bijster waren ingenomen. Ik denk hierbij b.v. aan de diverse accijnsverboo- gingen. Stel een artikel kostte den. detail-verkoo- pe rinelusief accijns a cents. Hij: legde hierop een winstcijfer van b. cents, zoodat de verkoopsprijs was a;ü~ b cents. Er kwam echter een accijnsver- hooging van c. oerits, de inkoopsprijs werd dus a--j-c cents en 't zou betrekkelijk zeer be trekkelijk! billijk geweest zijn zoo de ver koopsprijs dus geworden was a -f- b -f- c cents. Zeer betrekkelijk zeg ik, wijil 't in 'de meeste be drijven niet aangaat een hoogere kostenrekening die de winstmarge kleiner zou maken, geheel op den rug te 'schuiven van den afnemer, te .meer wanneer het bedrijf in vergelijking met andere bedrijven nog ai winstgevend is. Doch dat nog buiten beschouwing. Wat'.gebeurde echter. In plaats den verkoopprijs op a b c cents te stellen, bracht men dien op a-f-b-j-c-|-d ceots Diit be teekent dat d gro.o-tef is dan c, dat men met behoud van en naast de oorspronkelijke winst een extra winst op het -artikel legd'e, die hooger was dan de verhoogde accijns. Tegen zulk een Woeker zal door elk niet-belanghebbende of niet- aan belanghebbenden verplichting hebbende, wer den geprotesteerd. Ik weet wel dat men mij zal tegenwerpen dat de hoogere winst noodzakelijk was om eenige zwakkere broeders in verhand met den sterk dalenden omzet op d' (ebeen te hou den, doch men weet "zeer goed dat 'dit middel er ger is dan de kwaal. Men redt hierdoor misschien enkele minder fortuinlijke vakgenooten, doch brengt 't vak in 't algemeen een zware knauw •toe, schept werkloosheid door het verbruik te verminderen en prest het publiek, dat toch nog altijd gaarne cliënt wil blijven, een onbillijk winst bedrag per jaar af. Eir is een directe aanleiding voor deze ontboeze ming. Nadat de accijns op het hier was verhoogd (c(, legden een paar groóte brouwerijen die de meeste Amsterdamsche caféhouders- geheel onder de plak hebben, op de prijs ook hun d. op. D'ie q-f'-d der brouwerijen werd dus de c. der detail handelaars en deze laatsten ontvingen van hun leveranciershet hevel er ook nog een flin ke d. aan toe te voegen. De meesten hadden slechts te gehoorzamen, (sommigen schoorvoetend, omdat zij niet overtuigd waren daft, deze maat regel in hun voordeel zou zijn 1), enkelen die nog onafhankelijk waren, weigerden. Daartoe be hoorde ook een firma die in de hoofdistad een achttal café's exploiteert, eenvoudig doch keurig entjes ingericht, met behoorlijke leestafel, waarin ,op één uitzondering na, het hier verkocht werd voor 20 cents. De collega's protesteerden daarte gen hij de brouwerij- (zooals deze beweert) met -het gevolg, dat deze laatste de firma mededeel de dal zij haar niet meer zou leveren, wanneer dieze haar prijs niet verhoogde. We staan dus voor het eigenaardig geval dat een firma, die volkomen 'tevreden was met de door haar gemaak te winst, gedwongen werd door haar leveran cier haar winstmarge te verhoogen, in zekeren zin dus het publiek af te zetten, de misdaad 'te begaan den levensstandaard onnoodig te verhoo gen. De firma die bang was dat het publiek te teel aan het bie rdier bivt-./eci] gewoon zou zijn ,gaf toe. Volledigheidshalve stip ik hierbij aan, dat na de algemeene verhooging, zij 'van iets kleinere glazen gebruik maakte, waar-door de brouwerij-d. gedeeltelijk door haar en- gedeel telijk door het publiek werd betaald. Wanneer zij echter energiek genoeg ware gewieest een be paald soort echt Munohener bier te nemen, of wel en desnoods daarnaast het uitstekende bier dat op enkele plaatsen in Brabant en Limburg wordt gebrouwen door brouwers die h'un „afne mers' 'niet hebben „gekocht", zou zij daarmee ze- ker de algemeene en enthusiaste sympathie heb ben veroverd. Wat nóg kan. 1) Sommige groote café's zijn geheel eigendom der brouwerij. De z.:g. caféhouder is niets meer dan een bediende. De detail-d, vloeide dus recht streeks'in de kas der brouwerij. Ergo, de dwang maatregel werd niet genomen in 't belang van den middenstander-kastelein, maar om eigen zak Van alles en nog wat Nadruk verboden.- 1 I Het bruidje kreeg van domino De kostlijke vermaning mee: „Trouw, volgzaam zijn, is de eerste eisch Om steeds op uwe levensreis I Naast hem, al 't lief en leed te dragen". ja"! zoo sprak ze, en lachte wit: „Voor 'teerste dient m'n duo-zit; Voor 't andere de zijspanwagen" Die huwelijkstrouw, ze is door alle tijden heen in vele toonaarden bezongen! Tollens heeft in zijn strophen zoo roerend schoon vertolkt hoe hét moet zijn als de rozenketen 't echtpaar bindt en hoe het wordt als de schakels vaneen worden gereten, wij zullen daarom over dit chapiter niét dielibireeren, constateeren alleen het feit, dat het huwelijkskarretje hij vele echtparen niet altijd over welgeplaveide wegen loopt en de oorzaak er van, och die ligt altijd bij de(n) ander. Dit was niet anders bij een echtpaar in Den. Haag. Mijnheer scheen den laatsten tijd wat afgetrok ken,, wat uithuizig, enfin niet meer zoo onder houdend tegenover zijn betere helft dan in de eerste jaren van het huwelijk. De liefdie ziet1 scherp en dg echtgenoote meende dat een andere zij de rechten opeischte welke haar toekwamen. Diat kon ze niet dulden! Ze zou, als 't moest,! zich als een tweed eKenau Hasselaar zioh ver dedigen, maar wat moderner. Toen ze meer ze kerheid meende te hebben ging ze tot den aan val over. Een alleenwonende modiste was het object waarop ze haar dum-dumkogels zou af schieten. Ze drong de woning binnen. Zij richtte het wapen op het slachtoffer, maar het ketste tot tweemaal toe. De modiste vloog gillend het huis uit, achtervolgd door mevrouw. Deze loste op de tra p'n schot, dat evenwel geen doel trof. De inmiddels toegeschoten huren alarmeerden da delijk, de politie, die de daderes, die bekend was, 'in hechtenis nam en overbracht naar den .nabu- rigen politiepost. De beide dames wérden met elkaar -geconfronteerd. Uit 'dit onderzoek bleek, 'dat het in de bedoeling van de jaloersche echt genoote lag om de aangevallene schri kpan té jagen en haar daardoor zoo ver te. krij;geO' 'dat zij haar man verder met rust zou laten. "Het in beslag genomen wapen bleek een z.g. knalpistool té zijn, waarmee met kurken wordt geschoten en waarmee iemand met geen mogelijkheid gedood kan worden. Een flinke reprimande pp. het bureau en de dames konden weer naar huis gaan. Eigen rechter spelen, dat kan niet toegelaten worden, zelfs al ben je raadslid, dan.moet!de smaad door den rechter worden gewrokenVoor de Bossche rechtbank verscheen deze -Wéék zoo'n edelachtbare uit Oss. De man had een voorbij ganger met de klomp bewerkt. Vólgens den dokter heeft de mishandelde zeer geleien en kon hij gedurende 2 maanden geen werk verrichten. De mishandelde vraagt Ï210 schadevergoeding. De eisch van het O.M. luidde 3 maanden gevangenis straf. „Ik neem het niet aan," ik als raadslid verklaar eerlijk, dat ik onschuldig ben," aldus beklaagde. „Als raadslid?" vroeg de president, en vervolgde: „Ge moest dan als raadslid maar „eerlijk" bekennen. Je lidmaatschap van den. Raad heeft in deze zaak niets te maken. Leden van den gemeenteraad kunnen óok in de gevangenis komen." i D.e autoriteit Braat U kenit hem lezer, ook al heeft de politiek geen vat op u heeft een prijzenswaardiger voorbeeld -gegeven, zóó prijzens waardig dat kwaadsprekers beweren, dat er een- hijsmaakje aanzit. Die brave Braat toch, 'tis hem ,niet alleen een vreugde des harten als hij in de Kamer de belangen der plattelanders kan beplei ten en wel in hoofdzaak van die. categorie welke als in de dagen van Olim dé' akkers bebouwen en de veestapel verzorgt. Het is gelijk gezegd een waar genoegen dat de boter en melk met den dag duurder wordt, waardoor nog veel meer plattelanders nog platter worden. Dit intermezzo moest ons uit de pen alvorens tot verheerlijking te kunnen overgaan. De Hoogedelgestrenge Hjesr heeft door tussehenkomst van den voorzitter van de af deeling Maasdijk van zijn Plattelandersbond aan -een boerenarbeider aldaar, di eernstig ziek is, 10 pet. van zijn maandfelijksche vergoeding, die hij als Kamerlid geniet, geschonken. We ho pen dat 't voorbeeld geen navolging zal vinden, omdat we meenete dat het altijd heter is dat' de linkerhand niet wete wat de rechterhand doet. Er zijn meer menschen, die zieken steunen, zonder dat het in de courant komt. Dat de heer Braat philantropische neigingen heeft, vernemen wij antuurlijk met genoegen, maar 's heeren Braat's royaliteit moet- niet met de groote trom den ivolke kond gedaan worden, dit past heter in het kader van den zakenman. 't Gebeurde onlangs op een druk uur dat vóór een der drukste café's van de groote Parijsche boulevards plotseling een taxi stil hield. In die taxi zit een meneer met een groot-en sprjesk- hoorn. Dien zet hij aan zijn mond, en over het terras ..toetert hij„Gustaafhé Gusf'aaf 'Iedereen kijkt op, kijkt, om, kijkt op zij, naar Gustaaf, die op deze wijze gezocht wordt. Maar geen Gustaaf staat op om te antwoorden. „Gus taaf! hé Gustaaf! toetert d-e meneer in de taxi weer. „Gusta,af dan toch!" Geen Gustaaf te zien.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3