H@t levën in de Hoofdstad St. Nicolaasstemihing. Triest valt de. regen, nu een^.Mj .fórsche. stra len, dan zeer zacht-sj agrijnig.-mdtt'end, EenMain* me mist wikkelt het' stadsleven in een. geheim zinnig waas. 'tls duister heel den dag, die niet jreehtetreeks aan de straat zit en arbeidt moet kunstlicht ontsteken. In de winkelstratender oud estad is 't 's middags merkwaardig drük. 'eA'vends kan de „gezelligheid" het niet halen bij vroeger en even na elven houdt 'het festijn plots op. Er wordt geklaagd. Men zegt dat de op tijd gekomen St. Nico laas zijn been heeft •gebroken. Slechte enkele winkels zijn smaak vol geëtaleerd, de meeste doen denken aan pak huizen. Die kijkers zij'n geen koopers. Slechte tijden... geen 'geld uitgeven voor overtóllige za ken... bézuiniging. Het van boven, gegeven pa rool werkt door. Heen inflatie. Onze gulden blijft Safe, de winkelier gaat failliet, de werknemer lijdt gebrek! Hulde aan, Colijn! In de straat speelt voor mijn deur een muziek corps 1 „Zie de maan schijnt door de hoornen 't Avonde van Sinterklaas, Yol verwachting klopt ons hart Wie de koek krijgt, wie de gart. Ik zal maar niet zeggen wiens adres Pieter manknecht dezer dagen nog al eens in de hand wordt gestopt. J j 'k Ontving van morgen een postwissel uit Win schoten. Ook hulde. Er zat een nieuwe 10-cents postzegel op, rood met het koninginnekopje tus schen de sterretjes. In den Haag en Amsterdam was ik geen machtig' geworden. Ik zag ze voor 'teerst. En daarin sta ik volstrekt niet alleen. Et komt nu op 't postkantoor een speciaal loket waar je je keu» kunt doen, als in een winkel, waar de verschillende zegels zullen zijn geëta leerd. Als de kinderen maar zoet zijn. Weer een sterfgeval van een man die iu onze kringen een naam van beteekenis had, Mr. Louis Israels. In de kracht van zijn leven een scherp, gevat, eerlijk, oprecht en welwillend journalist. Een man zooals men er vroeger velen aantrof. Een rnan aan wien ik persoonlijk zooveel heb te danken. !T,oen ik als jongen van 19 jaar dagblad correspondent werd te Parijs voor de Spaarne- bode en andere bladen, was hij mijn mentor op het pad der buitenlandsche journalistiek. Als secr. van de Ass. de la Presse Etrangère, had hij in vloed, hielp hij journalisten van allerlei landaard. Voor ons was 't een geluk dat juist een Neder lander hiervoor wasuitverkoren. Hij hield van, néén hij dweepte met Parijs met al zijn deugden, en gebreken. En hij was een journalist van den ouden stempel, een die ondanks de plaats, die hij innam, zich allesbehalve in weelde baadde. Ik zie hem nog zitten in zijn eenvoudige woning op den boulevard Magenta, waar wij zoo menig uur tje ka ten te keuvelen, waar hij mijn Parijsche brieven wel eens doorlas, mij soms lof- toezwaaide waar ik toen natuurlijk danig mee in mijn schik was, maar ook wel eens mij op een blunder wees, waar men in Holland niets van gemerkt had. Het mooie van Israëls was dat hij altijd ten volle meende wat hij zei. Voor beroepsadk vocaat was hij daarom niet de meest aangewezene. Zijn oprechtheid, zijn rondweg Titkomen voor wat hij „recht" oordeelde en de scherpe, niet- transigneerende wijze waarop hij: dit in woprd bracht, heeft hem zijn positie in Parijs gekost. De Dreyfus-zaak, waarhij hij: onverholen aan de zijde van Zola stond. 'kZag hem den laatstén tijd nog wel eens een enkele keer op de Rechtbank, doch hij pleitte het ffléest in civiele zaken. Nu zij hem de rust geschonken. Een edel mensch is weggegaan, die als jurist liet Recht, als journalist het recht diende. In elk geval datgene, Wart hij als recht beschouwde j als Heyermans. Ik .geloof bij al zijn stugheid in zijn overtuiging de waarheid en het recht te dienen. Desnoods door sarcasme, vlijmend. Als hij nog geleefd had, wat zou hij spotten met al het kleingeestige gedoe, de geurmakerij,, de lief-doenerij rondom zijn begrafenis! De mortibus nil nisi bene. FEUILLETON. OM HAAR GELD. I X- Nu, vertel dan maar, kind, en zeg mij alles1 wat gebeurd is. Ik geloof niet, dat er nog een, mensch is, die het beter met je meient dan ik. Liza vertelde. Eerst haperend en onzeker, dan in koortsachtige haast, als wilde zij aLle lasten van zich afwerpen. s 1 Zij vertelde hoe zij Ronald had Leer en kennen en lief hebben, hoe hij alLe moeite had gedaan haar! te bezitten en hoe innig zij aan zijn liefde had geloofd. En dan die verschrikkelijke en' droevige ontgoocheling, als zij het gesprek had gehoord tusschen hem en Mallwitz. Zij schilderde haar' ontzetting, haar angst, haar vrees ook, hem na ideze onthulling nog eenmaal te zullen ontmoeten, en dan haar angstige ylucht, -zonder te weten waarheen. Alles vertrouwde zij haar tante toe, haar geheelie ziet legde zij voor haar open. En Anna von Rhans- dorf leerde uit deze openhartige verklaring Liza kennen, als was zij jaren met haar samen geweest. Heti geheele leven van dit jonge schi&psiel werd haar geopenbaard eri verried haar den invloed, die haar schoonzuster op Liza had uitgeoefend. Als Liza haar tante alles had verteld, zag deze haar ernstig en liefdevol in de oogen. .c. Zoo is het dan toch als ik vermoedde. Hér-, mines hoogmoed en trotsch wilde den titel van Barones voor je hebben; al het andere was bijzaak: jEn joiij, arm' kind, heeft' zij zpp, streng en slaafs, Heyermatos zocht, de vriendschap der menschen) niet, begeerde ze niet. Trad scherp op, brak scherp af' anderer arbeid. In zijn betrekkelijke jeugd (hijwas: méér .dan tien jaar ouder dan ik, toen we samèm :aan. „Be Telegraaf" warén) noemde men hem. Hij is wat mans een zinspeling op zijn naam;: maar dié typeerde. Dnmeédoogenloos haalde: hij allerlei godjes op artistiek gebied van hun voetstuk. Ook zijn collega's, zelfs de aller beste^ spaarde hij niet. Het leven had hem bittér gemaakt, de herinnering aan een ontgoocheling bleef hem lang bij. Dat ziet men aan zijn „Joden- streek", een schets in dé Gids. Zijn „streek" met „Ahasverus", als wraak tegen de gezamenlijke critiek, die he mpen eerste fiasco had bezorgd, is bekend. Een „kind" was hij allerminst, zeker niet in zaken, want vele dingen zag hij aeer juist in, b.v. dit, wanneer een' tooneelschrijver veel gespeeld wil worden, het noodzakelijk is dat hij zelf exploiteert, mee exploiteert of over wegende invloed heeft op een exploitatie. En dit k na dien tijd nog veel erger geworden- Hij werd dus zelf directeur, schafte misbrui ken af: geen vrijkaartjes, geen aanplakbiljetten met diploma's. Beging natuurlijk de fout te veel zich zelf te spelen. Leefde in een voortdhrenden oorlog met de menschen in zijn naaste omgeving. Zocht en vond zijn vrienden in kringen, waar me rihet laatst gedacht zou hebben, onder de kapitalkten, enkele groote fabrikanten aan de Zaan, die hem in staat hebben gésteld, het nog zoo lang als tooneeldireeteur uit te Louden. Met een beschouwing over zijn begrafenk wil ik liever wachten tot Sinterklaas weer in Spanje terug k. H. HENNING Jr. Piaatselsik Nieuws OUDKARSPEL. y Geveinsden voorwerpen: 2 damesceintuurs. i zwartlederen damesportemonnai-e. i bruin idem. i kinderportemonnaie met inhoud. I rozenkrans. i potloodklem. i dasspeld. i' 'blauwe want. I zakdoek gemerkt 97. i' bruin kinderwantje. e lange bruine jas. 1 1 paardenzweep. -. 1 kinderschort. 1 Verloren voorwerpen: 1 1 vulpen klein model. I 1 meisjesmuts wit. Inlichtingen verstrekt de gemeente-veldwachter. NOORDSCHARWOUDE, Gevonden voorwerpen. 1 rijwielplaatje. 1 1 portemonnaie met. inhoud. Inlichtingen verstrekt de politie te Noordschar- woude. 1 BROEK OP LANGENDIJK. De Chr. Geref. Kerk alhier heeft beroepen Ds. van der Ven van Lisse. i BROEK OP LANGENDIJK. Voor onderwijzer aan de Chr. School alhier,zijn,, naar wij vernemen 57 sollicitaties ingekomen. BROEK OP LANGENDIJK. Op 10 December zal voor de Geref. Jöngelings- vereeniging „Soli Deo Gloria" optreden, Ds. Ni Thomas van Leiden, met het onderwerp „De len denen omgord en de lampen brandende."' Nieuwstijdingen Electrisch speelgoed. De directeur der G.-tE'.fW-, ir. W. Lulois te Am sterdam schrijft: 1 Door een uitgebreid onderzoek is mij gebleken, dat in velé speelgoedwinkels en ook door installa teurs, z.g' electrisch kinderspeelgoed wordt ver kocht, dat in de handen van kinderen levensgevaar lijk genoemd mag worden. Ditspeelgoed bestaat meestal uit een electrischen spoortrein, welke door tusschen,komst van een lampenweerstand wordt aangesloten op de netspanning. De uitvoering is zoo onvoldoende, dat kindéren zeer gemakkelijk in aanraking kunnen komen met de volle 220 volt spanning, terwijl reeds bij het aanraken van één pjjol zij blootgeesteld kunnen worden aan een spanning van 127 volt tegen aarde, welke ook reeds zeer gevaarlijk genoemd mag worden. Dikwijls worden deze electrische spoortreinen ook aange; sloten aan een transformator, waarvan de primai- opgevoed, dat je in een dergelijk geval niet andiers wist te handelen, dan weg te vluchten. Dat was niet eerlijk van je gehandeld, Liza. Je had jie man oprecht moeten tegemoet treden en hem zeggen, dat je alles had gehoord en hem zijn gevraagde vrijheid wilde terug geven. Liza rilde van ontzetting bij deze gedachte. Dat had ik niet gekund, om allés ter wereld niet! Begrijp mij toch; ik schaam mij zoo diep, dat ik hem heb laten blijken hoe lief ik hem heib. Schamen? Je schamen, dat God je een groo te, sterke liefde in je hart heeft gegeven? Jij armé, kleine dwaas. Is het -een onrecht een mensch te bezinnen? Hoe heeft men door een bekrompen ien kleinzielige opvoeding je geest verstikt! Trotsch' mag je er op zijn, dat je een liefde in je hart voelde ontwaken, waardoor je eigenliefde en ego isme wist te verbannen. Of je man die .liefde ver diende of niet komt hierbij niet in aanmerking-. Openlijk-had je hem moeten bekennen: „Ik heb jie te lief, om je tot last te wezen, en ik ben te trotsch zonder jou liefde met en naast je te le ven? laat ons in vrede scheiden". Liza zag ang stig voor zich uit - Ik had het niet gekund. Ik houd te veel van hem om te kunnen verdragen, dat hij beschaamd- voor mij zou hebben gestaan. Mijn arme, kleine vluchtelinge 1 Heb je niet bedacht, welk een schandaal je plotseling heen gaan kon verwekken? Een bruid, die van haar paó gehuwde man wegloopt 1 Je had den naami van je man aangenomen en tegelijk de verplich ting dien naam boog te houden. Ook al heeft Then je onrecht gedaan, dan heb je zelf daardoor, nog niet het recht verkregen onrecht te doen. Dat heb je niet oyerwpgen,, 1 j re zijde zeer onvoldoende tegeifaahrak-ing -is bie- schermd, welke uitvoering daarom minstens even gevaarlijk genoemd mag worden. Ook werd een electrisch kinder.fornuisje- aangetroffen (nog wel bij een inst'allateurj), dat direct" op de 22'".völt_ mpest worden aangesloten. - c - waar kinderen gevoelige schokkenvan dergelijk Er zijn mij ook reeds gevallen' - gerapporteerd „speelgoed" hebben ontvangen," waarbij het eten nog geen ernstiger ongelukken zijn gebeurd, geluk mag worden genoemd, dat tot op heden Ik vrees echter, dat methet St.- Nicolaasfeest vele ouders hun kinderen zullen blrj.cmaken met dergelijk gevaarlijk speelgoed, niet wetende, aan welk een groot gevaar zij hun kleinen hierdoor bloot stellen. Hun, die zulks denken'te doen of reeds tot aanschaffing daarvan zijn overgegaan, raad ik in hun eigen belang, deze artikelen eerst te- doen keuren. Zeer waarschijnlijk is door niet al te ingrijpende of kostbare wijzigingen het ge vaar op te heffen. Trouwlustige schepelingen. Door de maatregelen van de regeering, waarbij voor schepelingen bij de marine,, die met 1 Jan. a.s. ongetrouwd zijn, met ingang van dien datum een vrij aanmerkelijke soldijverlaging is ingevoerd (naar men verneemt bedraagt de vermindering f 8 a f 10 per week), doet zich te Helder het eigenaardig verschijnsel voor, dat de laatste da-' gen veel meer paren dan anders in ondertrouw worden opgenomen. Zoo werd Woensdag .pi. een recordcijfer bereikt, doordat op dien dag 21 paar tjes in ondertrouw werden opgenomen. Het hoog ste, tot nu toe te Helder op één dag bereikte aantal, bedroeg 14. Buitenland De gruweldaad te Siegein. Mt-e welk een geraffineerdheid die moor dienaar Angerstein zijn daad heeft voorbereid, blijkt wel uit het volgende D-e indruk moest blijkbaar wor den, gewekt, -dat'zg. roov-ers het oogenblik hadden afgewacht, -dat Angerstein het huis had verlaten-.. Ruim half vijf was hij naar de stad gegaan om voor zijn zieke vrouw medicijnen te halen. In een winkel heeft hij verteld dat hij zich ongerust ge voelde, net alsof er thuis iets gebeurde. Op wieg naar uhis kwam hij een agent van politie tegen, wien hij -eveneens over zijn bezorgdheid sprak. Die- ze vergezelde hem -een eind, maar Angerstein wees het aanbod af om met hem in huis te gaan. Toen hij zwaar gewond werd gevonden, riep hij „redt mijn arme vrouw, er zijn inbrekers." De lijken waren met benzine begoten, w-elkie uit den kelder van Angerstein afkomstig is gebleken. D-emoordenaar heeft volgens de bladen ver klaard, dat hij zijn vrouw .reeds in den, nacht van Zondag op Maandag tusschen' 2 emT4 aiur heeft om gebracht, daar hij haar wilde bevrijden van de pijnen, waaraan zij tengevolge van verlammingsver schijnselen na -een tramong-eluk leed. ï-n een soort waanzin zou hij dan allen, die later binnenkwamen, hebben gedood en dé lijken naar een kamier heb ben gesleept. I i Angerstein is Dinsdagnacht onder bewaking der Schutzpolizei naar Giesen overgebracht daar men vreesde voor een vijandig optreden der inwoners. Volgens de ,,B. Z. a. Mi." heeft dé moordenaar kans gezien zich jaren lang voor te. doen als een bescheiden en fatsoenlijk man. De g-erieesheeren zijn van oordelejl, dat zij hem in het leven kunnen houden. j. D-e begrafenis der slachtoffers zou gisteren plaats hebben. Bsnrce&iland Nieuwe scholen. Het H.B. van „Volksonderwijs" heeflj zich met een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin gezegd wordt, dat de praktijk als zéér dringend heeft aangetoond, dat noodig is wijziging der op vatting over de voorwaarden bij aanvrage om gel den voor nieuwe scholen. H-et adres wijst op de onregelmatigheden, die nu en dan voorkwamen met de lijsten van handteekeningen van aanvra-, gen of pseudo-aanvragen en noemt gemeenten, waar dit geschiedde. „Volksonderwijs" acht noo dig: ie. waarborgen voor redelijke overeenstemming tusschen de bij aanvragen opgegeven leerlingen en de leerlingen, die de school in werkelijkheid bezoeken; 2-e. maatregelen om te voorkom-en, dat bijzon dere eenmansscholen worden opgericht; 3e. dat aan Ged. Staten het recht behoort te worden toegekend, dat deze colleges thans reeds volgens art. 22 der Lager Onderwijswet 1920 eten aanzien van op'enbare. scholen bézitten, om combi natie van bijzondere scholen Van dezelfde richting te kunnen gelasten, temeer dit, -daar het toeken nen. van dit recht aan Ged. Staten vólkomen in overeenstemming is met het beginsel, waarop dé gelijkstelling van hetbijzonder mét hét openbaar, onderwijs rust1 4e. dat de be voemjtóg van wachtgelders even-, eens op grond -.an die gelijkstelling bij het bij zonder onderwijs op dezelfde wijze worde bevor derd als dit bij de openbare onderwijzer geschiedt, terwijl er een regeling getroffen worde, om dié lijs ten dier wachtgelders te splitsen naar de ver schillende soorten richtingen, die bij het'bij zond-er onderwijs bestaan. „Volksonderwijs" is van meening, dat door het nemen van bovenbedoelde maatregelen bij, het la ger onderwijs bezuiniging verkregen kan worden, zonder dat door die bezuiniging het peil van het onderwijs wordt verlaagd, integendeel v-erdene da ling kan worden tegengegaan; dat de gevraagde wetswijzigingen in geen en kel opzicht strijdig zijn met de wettelijke g-elijk- steelling van het bijzonder mét het openbaar on derwijs, integendeel juist aan een op deze punten ontstane achteruitzetting van h-et openbaar onder wijs ten deele zal worden tegemoet gekomien. UIT DEN OMTREK ZIJDEWIND. In het lokaal van den heer G'. Ligthart werd door Notaris Hilbrand te Obdam voor den heer J. Blan ken-daal publiek verkocht zijn huis en landerijen, met den volgenden uitslag: 1 tot en met 7 huis, schuur en erf en weiland, samen groot 0.97.40 H.A., kooper de heer D. Doo- deman te Waarland voor f 4574.50. 8 tot en met 12, bouwland, groot 1.63.40 H.A., opgehouden op f 4000. 13 bouwland te Harenkarspel groot 049.50 Hi.A koopeers K. de Jong te Obdam en Jb. Meiten te Amsterdam vóór f 1050. 14 bouwland, eigendom van P. Burgmeijer, groot 0.47.60 H.A. opgehouden op f700.—-. D-e jonge vrouw schudde troosteloos het hoofd. Ik heb niets overdacht noch overwogen; ik ben heen gegaan als door een vreemdie macht ge dreven, zonder te weten waarheen. E-n nu ben ik bij u. Veroordeel inij niet. U is goed on heeft mij "7* dat gevoel ik. Ik heb zoo een groot vertrou wen in U. Help mij en zend mij niet weg. O, dat ik toch altijd bij u geweest warel Welle een gevoel van verlatenheid sprak uit -die- ze woorden. Anna von Rahnsdorf had vochtige oogen. Ja, kind, wat had ik er niet voor gegeven, wanneer je bij mij had kunnen zijn. Ho-e zeer heb ik verlangd naar een jong wezen, dat ik een moe der had kunnen zijn. Een geheel ander mensch zou ik van je hebben gemaakt. Ni-et®zoo'n schuchter, bedeesd, en hulpeloos schepseltje. Jie ziet er uitj alsof je uit louter voornaamheid niet genoeg heb durven eten. Nu heeft de eerste- die biestie lèvtens- storm je reeds neergeworpen. N:u, wann-eier ik deze Hermine nog eenmaal zal ontmoeten. Met mijn vre delievendheid) is het in dergelijke gevallen niet best gesteld. Wat heeft zij uit dit jonge leven gemaakt? Haar zelfgenoegzaamheid, vooringenomenheid en trotsch, haar onfeilbaarheid en gevoel van eigen dunk deed jou een plantenleven leidiem. Woedend zou ik kunnen worden, wanneer het slechts helpen kon. Maar nu kwel ik je bovendien ook nog met mijn toorn. Wij hebben wel wat anders te doen. In elk geval moeten wij onmiddellijk, éêii telegram zenden, dat je hi-er ben. Wellicht kan élk opzien nog vermeden worden. Doch, mijn lieve schoonzus ter gunde ik anders zoo'n lesje; maar het zou ook mijn broeder treffen. Hij zal zich ernstig om je bezorgd maken. Liza, knikte. Land- en Tuinbouw WAT IEDERE MAAND TE DOEN GEEFT (ie helft December.)) Nadruk verboden.. Het werk van den boer richt zich nu meer naar binnen dan naar buiten. Toch is er, bij los weer, ook buiten nog wel wat te doen. Indi-en het niet wintert kan. er op de zandgronden geregeld door. gewerkt worden. D-e stalmest wordt op den ak ker gebracht en uitgestrooid, kunstmest wordt uit gestrooid, ie-n beide worden ondergewerkt. Ook late rogge wordt in deze maand, en zelfs na nieuw jaar nog gezaaid. Rogge is uiteraard wintervaster dan tarwe, maar het kan toch ook uitwinteren. De vroeger, b.v. in November gezaaide, doet het met altoos beter dan de in deze maand gezaaide. De eerste ontwikkelt natuurlijk meer blad en dit geeft juist gevaar; bij veel blad en weinig wor tels verdroogt de jonge plant, terwijl de later uitgezaaide „op den korrel blijft staan," zooals het heet, én voldoende sterk zich kan toonen tegen de wintervorst. Krijgt men van late rogge al een goed gewas, regel moet blijven om, indien de om standigheden het toelaten, als den besten zaaitijd te beschouwen de ie helft der October maand. Op; vele akkers is nog wél wat té egaliseeren;- bulten hier wegnemen, laagten daar aanvullen.' Bij gunstig weer kunnen slooten worden uitgegra ven, greppels vernieuwd of bijgemaakt; wie voor een flinke afwatering zorg draagt, verhoogt -de kwantiteit en kwaliteit van zijn oogst. Kan dit niet met eigen krachten geschieden, dan is een ien ander een goede werkverschaffing; men vergiste hen niet, die thans zonder werk zijn en toch ook een gezin hebben te verzorgen. Zoo valt er wel licht in het eikenhakhout wat te snoeien of te spitten; of men late ook daar de slooten er om; h.een uithaen en de aarde tusschen het hout ver spreiden. Binnenshuis heeft men vee, -de varkens, enz. te verzorgen; hierover nader. Alleen willen we hier reds opmerken, dat nog veel te weinig aandacht wordt geschonken aan goed, zuiver drink water. Dit is van zeer groot belang. Steeds blijkt meer dat vele veehouders zich groote schade heb ben berokkend door het gebruik van min of meer ondeugdelijk drinkwater in den stal. D-e gevolgen hiervan openbaarden zich in onvoldoende melk- rpoductie, vermagering, verwerpen bij drachtige dieren, enz. In den tuin. Het grootste -deel van den tuin is nu leeg, er staat nog boerenkool, spruitkool en andere kool, wat' andijvie wellicht, als de vorst niet te streng regeert. Hebt g-e ook voor Spinazie Oom Karl was steeds goed voor. mij. Ja, ja, kind, daar ken ik hem voor. Te goed en te zwak; anders had hij haar w-el zijn tanden Laten zien Wij zenden dus -een telegram, dat je hier ben en verzoeken je man hier te komen.- Liza sprong, op en strekte met een afwijzend gebaar de handen uit. Neen, neen! Dat niet, dat slechts -niet! Mevrouw von Rahnsdorf greep haar hand en zag haar ernstig aan. Voor alle dingen moet hi-er klaarheid komen, Liza. Je moet je man gelegen heid- geven zich te rechtvaardigen. Misschien is hij minder schuldig dan je denk. Ik beschuldig hem niet, tante Anna. Eigen lijk heeft hij mij nooit gezegd, dat hij mij beminde. Ik was zoo dwaas het te gelooven, waar hij mij" verzocht zijn vrouw te worden. Hij was steeds goed en voorkomend voor mij. Dat hield ik voo-r liefde, daar mij nimmer eenige toegenegenheid was biewie- zen. Ik klaag hem niet aan; hij behoeft zich -dus niet te rechtvaardigen. Maar het moet toch tusschen jullie opgehel derd worden. Hij is naar recht en wet je man en hij kan verlangen, dat jij naar hem terugkeer. Liza wrong radeloos de handen. Neen, neen, dat mag hij niet. ~T fr ma£ h'-ï dat. Of hij het doen zal weet ik; ■niet. ik ken hem niet genoeg daartoe. Neen, hij zal hét niet doen. N-u, dan moeten wij dat met hem bespreken. In elk geval zal ik hem verzoeken hi-er te ko men. Wil je uit den aard der zaak zelf niet met kem spreken, dan zal ik het noodzakelijke met hem bepraten. Jij kan, zoolang hij in Rahnsdorf is, onzichtbaar blijven. M-en moet toch ter wille der menschen wat doen. Wanneer je dan rustiger,.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 6