snaren allen in orde, "dan klinken de liefelijkste -: tonen. i 1 Verriappen.de snaren, dan verliest de voortge brachte too naan helderheid en klank. Gaat de tand des tijds zijn werking toonen, dan zal de ■grootst ekunstenaar geen toon meer kunnen voort brengen. r In den hemel zal er weer een hereenigien zijn van speelman,nu kunstenaar Gods, in 't genot van een onvolprezen harp. Dan worden tonen Ontlokt, die niet meer van de aarde zijn, Godë tot lof. Gezongen Ps. 30 7—8. Pauze. (Wordt vervolgd"). Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond vond in de Ger. Kerk alhier een gecombineerde vergadering plaats van die A. R- Kiesvereenigingen, Broek op Langiendijk, Noord- schaxwoude, Dirkshorn, Heerhugowaard en Sint Pancras plaats, waarbij als sprekers optraden, de heer D .L. Harms van Hoorn, onderwerp: „Onze verhouding ten opzichte van andere Rëëhtschie partijen" en de heer Ds. Moolhuizen -van.\Kr°m~ menie, onderwerp: „het beleid van minister Golijn De voorzitter opende de vèfga'dering, door het laten zingen van Ps. 25:2 en het lezen derr eerste 10 verzen van Deut. 28. Na gebed gaf hij dadelijk het woord aan den' heer Harms. Spr. begon" met te zeggen, dat dit geen gewone verkiezingsverga dering was, maar een vergadering om het een en ander onder de oogen te zien.- S-pr. wilde to<;h ook nog even aantoon en de verhouding dip de A.R. partij had tegenover de Plattelanderspartij, om daarna over te gaan tot die der R.K. partij, Herv. Ger. staatspartij, de Ger. staatkundige of de partij van Ds. Kersten en- de Chr. Historische partij. Duidelijk toonde spr. de verschillen aan, die er tusschen deze partij qn en de A.R. partij bestonden, alhoewel, men nagenoeg eenzelfde Be lijdenis had. De heer Moolhuizen toonde allereerst aan de moeilijke omstandigheden, waaronder minister Co- lijn, minister van Finantiën werd, om daarna stil te staan bij de resultaten van zijn beleid. Spr. kon het zich indenken dat velen niet tevreden waren over zijn beleid, maar spr. prees het omdat hier door Nederland een sluitende biegrooting kreeg. Ook sommige linksche bladen moesten erkennen, dat niemand tot nog to;e iets beters had gevonden, als waarmede Colijn het had in orde gemaakt. Na het zingen van Ps. 86:6 en dankgebed door Ds. Moolhuizen, werd d-e vergadering gesloten. NOORDSCHARWÖUDE. •Wij willen belangstellenden nog even herinneren aan het Kerstconcert, dat hedenavond door de Zangvereeniging „Crescendo" in de Herv. Kerk alhier, met medewerking van den hiaér Simon Bar- ten (orgel), zal worden gegeven. Het programma waarborgt eèn schitterenden avond. BROEK OP LANGENDIJK. Naar aanleiding vain het gepubliceerde be richt omtrent de uitgesproken verdenking tegen den boekhouder der Firma R. S., alhier, ver nemen wij uit de beste bron, dat de justitie geen termen heeft gevonden tot vervolging over te gaan. Wij plaatsen gaarne dit bericht, niet.alleen voor den betrokken persoon en genoemde fir ma, maar ook om de in zoo'n geval valsche, fantastische verhalen, die meermalen uit een boos vermoeden ontstaan, den kop in te druk ken. BIOSCOOP-NIEUWSu Voor dèn len en 2en Kerstdag kondigt de directie van de „Eerste Langedijker Centraal- Bioscoop het groote circusdrama „De Zoon van den Clown" aan. Gaarne vestigen wij de aandacht o pdezen prachtfilm,, een rolprent, die van het begin tot hef einde bóeit en de aan dacht in hooge mate gespann,etni houdt. „BLUE BAND." De verbruikers van de ongetwijfeld in elk gezin bekende en hoog, geroemde „Blue Band", worden vewend Doo rr.dit fabrikaat heeft me nig gezin niet alleen wat weten uit te sparen, zonder dat de smakelijkheid of de bereiding van het middagmaal er onder leed, integendeel, het braadschoteltje zag er nog heerlijker en geuriger uit doordat men van .„Blue Band" een spitje meer had kunneq nemen. Zij de kinderen er dol op en gebruiken de ouderen ■dezen boter met smaak, de directie van Van den Bergh's „Blue Band"-fabrieken heeft de komende feestdagen benut jong en oud ook nog o peen andere wijze aan zich te verplichten. Een aardig maand-kaiendertje, wij zouden zeg gen voor den keuken onmisbaar, want daar willen wij het ophangen, heeft zij uitgegeven en gratis verkrijgbaar gesteld voor de ver bruikers van „Blue Band". Het bekende lach- bekje glundert u op het schild tegen en houdt u den kalender tegen, waarop het heerlijke, goudgele product van 30 cent per half pond is afgebeeld. Een mooie, doeltreffende reclame, een keurige wandversiering. Maar we zeiden reeds, dat de verbruikers van Van den Bergh's fabrikaat verwend wor den. Ongetwijfeld! Naast dezen kalender voor den keuken, ontvangen de koopsters een kerst nr. Wat dit nr. betreft, het is de inzet voor eene uitgave: „HET BLUE BAND TIJD!- 'SCHRIFT." Voor ouderen en voor kinderen een juweeltje. Maar wij kunnen) dit kerstnr. zoowel als het tijdschrift niet beter aanbeve len, dan door het overdrukken van het voor woord. Doof hef fabrikaat te koopen verkrijgt men tegelijk het tijdschrift met zijn veelbe lovende lectuur. Het voorwoord luidt: „Het Blue Band Tijdschrift zal voortaan ge regeld verschijnen en gewijd zijn aan de huis vrouw en haar gezin. De inhoud zal zoodanig zijn, dat er telkenmale met ongeduld naar zal worden uitgezien. Naast interessante verhalen izal het vele voor de huisvrouw practische wen ken bevatten en vooral aan de Jeugdrubriek zal groote zorg besteed worden. In het eerst volgend nummer zullen wij u ons volledig pro gram uiteenzetten. Thans kunnen wij u echter reeds vertellen, dat er buitengewone attracties in voorbereiding zijn. De rubriek voor de meis jes, onze toekomstige huisvrouwen, zal onze bijzondere aandacht hebben terwijl wij voor haar een verrassing hebben die zal inslaan. Verdere aanbeveling achten wjj toch wer- keUjk overbodig. OüBKABSPEL. De kooltelling van de. drie makten, gehouden op J.5 Dec. heeft de volgende resultaten gege- sn: 1 Noordermarkt: 1250 wagons-ioode kool, 185 wagons geie kool, 1105 wagons Deensche witte kooi, 110 wagons uien, 150 'wagonspeen, totaal 3o5o wagons. L.G.U., Broek op Langendijk: 905 wagons roode kool, 824 wagons geie Rooi, V48 wagons ueensche witte kool, 101 wagons uien, 8.9 wagans peén, totaal 2667 wagons. Warmenhuizen: 725 wagons roode kool, 171 wagons geie kool, 418 wagons Deenscne witte, 50 wagons uien, 62 wagons peen, totaal 1424 De totaaivoorraad was dns 15 Dec. 7141. In 1922 wees de eerste inventarisatie aan een totaal van 6880 en in 1923 4837. DE GEZAMENLIJKE VOORRAADi Inventarisatie fctapexgrouucten in moortUiolland. De .ji. geiiouüen inventarisatie van Stapel-pro ducten van de bij aen JN ooranolianuscnen Boind! vau Veumgen aangesloten Vereemgmgen, toont 1, dat op iö December j.L nog aanwezig waren jttoode kooi 3o46 Geie kooi 1449 Deenscne witte kool 2337 JJien 288i/2j Been (wortelen) 3041/2 Totaal Stapel-producten 7426 Uil Ucw UïVI Irte.f\ OUD® NIEDORP. Bze week werd net woon- en winkelhuis, groot 8.30 aren, eigendom van den heer S. Vis ainier, publiek door notaris De Boer geveild. Kooiper i de heer P,. de Hoer Kz. te Heerhugowaard). Duitenlanüscn uverzicht wordt opnieuw verloochend, En; Het Genëefsffhfe' prötócol wordt ad Galëhdas graëca's ópgéborgèn." Hef is het nationaal egoisme, de onmacht om zich" zelf te verloochenen, dat zich opnieuw onomwon den 'in het internationaal leven gaat uitspreken. iWapt het is dit egoisme, dat ook in dë Engelsche oeconomische plannen tot uitdrukking komt, Het is Ook dit egoismé, dat zich in de houding der gealliieerden ten opzichte van die ontruiming der Keulsche zone laat gelden. En het is eenzelfde egoïsme, dat in Europa's Zuid-Oosten oogenblikke- üjk een nieuw oorlogsgevaar schept. Dit Zuid-Oosten is altijd voor Europa's rust ge vaarlijk geweest. Van hieruit verspreidde zich de brand over de wereld, die nu nog haar puinhoopen toont. Én de onrust die er heerschen blijtt en de tengenstellingen, die er botsten houden het gevaar ook thans nog accuut. De opstand, die in Albanië is uitgebroken en die voor de Albaneesche regae- ring noodlottige gevolgen schijnt te zullen krijgen zou niet zijn dreigende beteekenis hebben wanneer Albanië niet op den Balkan lag.' Nu is het iets an ders dan een opstand alleen, want achter dien opstand loeren andere begeerten. Blijkbaar zijn de Serviërs nog niet tevreden en willen ze eindelijk hun wensch, om tot aan de Adriatische zee hun heerschappij uit te breiden, trachten te verwezen lijken. Maar de Italianen zijn al op hun post. Het doordringen van Zuid Italië tot de kust van "AH banië beteekent een bedreiging van hun overhaer- schende positie in de Adriatische zee. Daarom heeft Mussolini zich gehaast oorlogschepen te zenden, nu de Serviërs door middel van de opstandelingen ..zich vasten voet in Albanië 'willen verzekeren. Zal het hen tot bezinning brengen?? Die zelfverloo chening blijft- ook voor de volken een van de moei- Lijkste dingen. En voor de Serviërs zou het opge ven van de Adriatische kust een daad van zelf- verolochening beteekenen. Dit juist maakt het ge vaar zoo accuut. Het zijn de Italiaansche en Zuid Slavische belangen, die botsen. Zal aen der twee tegenstanders sterk genoeg zijn om uit dien weg te gaan en zich zelf te verlooceben? en Huizen en Erven op 1 Mei aanstaande. Behoorende 'aan' de erven van/ wijlen den Keep 'Peter Verborg. .•Het hoogst is geboden voor: Perceel 1 f1460.—"; 2. f3599.?-; ,3. f2898.- - 4a. f14457.— 4b: f4025.— 5J f3230.--; 8. f 4934.50; 7. f 1810.50; 8. f1400 9. f 1086.50; 10. 31.27.—11. f1312.— 12. fl3 87.— 13. Of 2880.—14. f 3432.— 15. f 1534 16. f2475 17. £1690.50; 18) f 2500.—19. f 5029.- 20. f2170.--: 21. f 2632.50;, 22., f 690 .23 en 24 f 1757.50. Totaal f5851 7.—. Die afslag en combinatiën blijven bepaald cp Dinsdag 30 December 1924, 's vóórm. 10 uur, in bovengemeld café. Rechtzaken. Het is zeer moeilijk zichzelf te verloochenen, misschien wei het moeilijkste waf er op de wereld te doen valt. Wij moeten het allemaal op onze beurt. Maar we doen het slechts zelden zonder innerlijk verzet en dan nog maar ten deel». Hoe ver wij er in gaan, hangt daarbij dan ge- ,/ooiüijk van de macht af, die ons tot zelfverloo- cbening dwingt. Dat hoeft niet altijd een uiterlijke macht te zijn. Zij het onwillig vaak, toch erkennen we ook de zedelijke machten en onderwerpen ons maar aarzelend slechts en schoorvoetend en niet verder dan noodig is. Ook een regeering erkent die. E11 het is dui delijk, dat die erkenning de Engelsche regeiering van het oogenblik een beetje in den weg zit. Indertijd, toen Baldwin het Lagerhuis ontbond hebben de conservatieven den stembusstrijd glo rierijk veerloren, die ze onder de leuze der pro tectie zoo hoopvol waren ingegaan. Dat heeft hen wat geleerd. En toen Mac Donald's ontbinding hen opnieuw tot den strijd dwong, hebben ze de oude leuze wijseiija achterwege geiaten. Het succes bleef met uit. Ze haalden niet siecnts een meer derheid maar een veel grootere meer derneid, dan ze voor de tusschenregeering der -arbeiderspartij' bezeten hadden. Maar dit succes legt hen -nu ook verplichtingen op, die hen tot zelfverloochening noodzaken. In hun hart zijn ze protectionistisch Ze hebben dat nooit onder stoelen of banken, ge stoken en doen dat ook nu nog niet. Maar de uit spraak der kiezers is te duidelijk gevoelt, dan oat ze die kunnen en mogen negocren. Onoer :de leuze der protectie leden zij de nederlaag. Maar zoodra borgen ze die leuze niet op en verklaarden uitdrukkelijk van protectie voorloopig af te zien, of hun oude meerderheid keerde versterkt terug. .Van invoering der. protectie mocht dus geen Spra ke zijn. Maar voor een protectionistische partij is dat een hard gelag. En daarom tracht nu de nieuwe Engelsche regeering protecti ein te voeren zon der dat het protectie heet. Ze gaat daarbij uit van de wet, die na den oorlog ingevoerd is, om die Engelsche industrie tegen de Duitschie concur rentie te beschermen, maar maakt die bescher ming ih eoover weer algemeen, dat ze niet enkel tegen de Duitsche concurrentie gaat, maar min der algemeen doordat ze niet van zelf werkt, Om er van te profiteeren moet een industrie aantoo- nen, dat ze stevig genoeg gevestigd en voldoende uitgerust is} maar dat zij van buitenlandsche con currentie, die haar tengevolge van gedepreciearde valuta's, üitvoerpremies of subsidies, lager loonen of langer arbeidstijd of ook lagere belastingen, de baas is, bijzondere moeilijkheden ondervindt. Bovendien zal dan aan de dominions een zekere voorkeur verleend worden. Maar omdat levensmid delen onbelast móeten blijven, zullen die voorkeur rechten. niet geheel overeenkomstig de) besluiten van de destijds gehouden rijksconferentie kun nen geheven worden. De oppositie laat natuurlijk niet na de regeering haar houding tijdens de laat ste verkiezingen voor oogen te houden en het ver wijt voor de voeten te gooien, dat zij de kiezers feitelijkbedriegt.. Maar de Éngelsche regeering verkeert in de gunstige positie, dat zij zich yan de oppositie niet veel behoeft aan te trekken. ;En dus heeft zij het Lagerhuis uit wandelen gestuurd. Dë heeren kunnen nu onder den Kerstboom naden ken over\de voortdurende - verandering van al het aardsche, die zich ook in de Engelsche politiek uit spreekt. En misschien dat er nog wel een enkele geluisterd heeft naar het „Vrede op aarde." „In de menschen een welbehagen" van teerie kinder stemmen, en gedacht aan deze beloften uit den zang, der Engelen, die nog altijd op vervulling wacht. En het kan zijn, dat hij leven en werkeij der menschheid overziende en nadenkende over de politiek van zijn land en van anderen, wel mis schien een flauw vermoeden heeft zien schemeren, dat we zelf aan die niet-vervulling niet heeleniaal onschuldig zijn. Staatslieden en Lagerhuisleden zijn J op dit gebied een beetje hardlieersch, wat meer hardleexsch wellicht nog dan gewone menschen. En ze kunnen al evenmin verloochenen als ande ren. Maar misschien dringt het toch onder' een 'Kerstboom, waar de engelen zingen ter eere van het Jézuskindje, nog wel een oogenblik tot hen door, dat het deze onmacht is om zich zelf te verloochenen, die het ideaal van den wereldvrede zoo onbereikbaar ver doet schijnen en telkens op nieuw verder lijkt weg te dringen tot waar het •nauwelijks meer zichtbaar is. Het jaar 1924 scheen ons een stap, o, een heel klein stapje; naderbij te hebben gebracht door*de begonnen tenuitvoerlegging van de Dawiesrappor- ten, die het herstel en de vrede van Europa mo gelijk maakten en het protocol van Geneve, dat hu de middelen tot ontwapening aan de hand leek, te doen. Maar nog voor het jaar ten einde is, dóen we een stap terug. De Dawes rapportien blijven. 1 Maar de geest, die uit déze rapporten spreekt^ Nieuwstijdingen TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft de vier wetsontwerpen tot herziening der salarissen van hoogere ambte naren, verworpen. Woest motorrijden. Een motorrijder uit Denekamp heeft hij Olden- zaai in woeste vaart een 15-jarigen jongen al daar overgereden, waardoor diens beenen gebro ken werden. Die dubbele moord te Onlemborg. Gisteren was het een jaar geleden, dat broer en zuster Van Wiggen te Culemborg vermoord werden. Ten teeken van deelneming meit de ge troffen familie, waartoe de beide slachtoffers be hoorden, en tevens om afschuw te toonen, we gens dezen laffen moord, waren gistermorgen half twaalf op de Varkensmarkt duizenden menschen, waaronder ook velen uit omiggëhde paatsen, saamgekomen, om in optocht naar den dooden- akker te gaan, en daar een prachtige krans van witte seringen en palmen op de graven der beide Vermoorden te leggen. Op het witte zijden lint- stond te lezen„Aan de slachtoffers Thomas en Gerrigje. Van de Oulemborgsehe Bevolking". Vöorop liepen eenige familieleden, daarna volg den besturen van enkelevereenigingen en ver volgens een onafzienbare stoet. Op de begraaf plaats werden slechts enkelen toegelaten. Voor het Raadhuis - werd de stoet ontbonden, nadat de heer A. Bron de menschen Had toege sproken. Hij zeide o.a, ,.,Wij hebben op :plechtige en kalmè wijzë ons protest geuit tegen den heer Blok, den commissa ris van Gulemborg. Moge deze protestuiting door dringen tot de Begeering, opdat wij spoedig ver lost zullen worden van dezen onbekwamen amb tenaar. Wij zullen ons voorloopig rustig houden, doch binnen niet al te langen tijd komen wij terug met andere middelen." Hongaarsehe Kin-dpren. Naar ons wordt medegedeeld bestaat voor de Hongaarsche kinderen omstreeks 23 Januari a.s. de gelegenheid naar hun land terug te keeren. Zeer waarschijnlijk zullen hierna geen verdere terug-transporten plaatSi hebben, zoodat de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat dit volstrekt de laatste gelegenheid zal zijn. Het verdient dus alleszins aanbeveling dat alle hie rten lande nog vertoevende kinderen met dit transport zullen vertrekken. Aanmeldingen voor de provincie Noordholland kunnen geschieden tot 1 Januari as. bij den heer L. Frankenberg, Langestraat 28, Alkmaar, en is hierbij te vermel den de naam van het kind en de pleegouders, be nevens het Hollandsche en Hongaarsche adres. Bovenstaande geldt echter alleen voor het Neu trale comité, dus niet voor de kinderen, medege bracht door het R.K. Huisvestingscomité. ARRONDISSEMENT rechtbank. UITSPRAKEN'. Hendrik S- en Jochem Fred. V. Amsterdam, ge detineerd, diefstal met braak te HöogkarSpel, ie 8 maanden, 2e 6 maanden gevangenisstraf Jochem Fred. V. Amsterdam, gedetineerd, dief stal in schapenvachten, 1 maand gevangenisstraf. Th. W. de V., slager H00*^" appel vonnis kan tongerecht, overtreding art. 2 arbeidswet, f5. boete of 5 dagen hechtenis. Willem V. Zwaagdijk," appel vonnis kantonge recht, overtreding jachtwet fi 5 boete of 15 da gen hechtenis. Jacob Jan T., Alkmaar, thans gedetineerd, be- driegelijke bankbreuk, 6 maanden gevangenisstr. Jpzet Br.,'gedetineerd, diefstal, 3 maanden ge vangenisstraf. Israel He J., Helder, diefstal, vrijgesproken. Hendrasa Jacoba J., huisvr. P. B„ Helder, kop pelarij, 6 maanden gevangenisstraf. Heden geen nieuwe zaken. Predikbeurten HERV. GEMEENTE OUDKARSPEL' Donderdag 25 December 's avonds 7 uur D,s. G. de Leeuw. Onderwerp: Het Liöht in den nacht. GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Donderdag ie Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. J. Gillebaard. Vrijdag 2e Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. J. Gil lebaard. Zondag 28 December voorm. 9.30 en nam. 4 uur' Leesdierist. NED. HERV. KERK NOORDSCHARWOUDE Donderdag ie Kerstdag vöórm. 9.30 uur' Ds. O. J. Staal. Collecte. Donderdagmiddag 4 uur Kerstfeestviering der Zondagschool. NED. HERV. KERK ZUIDSCH'ARWOUDE. ie Kerstdag geen dienst, wegens ongesteldheid van Dis. van Meurs. 2de Kerstdag voorm. 10 uur Dte. O. J. :Staal. 2e Kerstdag nam. 5 uurKerstfeest- Zondag 28 December voorm. 10 uur Ds. J. J. van Meurs. CHR GER. GEM. BROEK OP LANGENDIJK. Beide Kerstdagen Leesdienst. Zondag 28 December Leesdienst. DOOPSGEZ. GEM. BROEK OP LANGEND!|K Donderdag ie Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Am. de Jong. -'i- Vrijdagmorgen 2e Kerstdag geen dienst. Vrijdagmiddag 2e Kerstdag nam. 5 uur Kerst- feestviering. Zondag 28 December voorm. 10 uur Ds. Am. de Jong. NED HERV. GEM. BROEK OP LANGENDIJK. iste Kerstdag voorm. 9.30 uur Leesdienst, nam. 2.30 uur Ds. J. Jukema. f 2de Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. J. Jukema, des nam. 5.15 Kerstfeest. GER. KZkK BROEK OP LANGENDIJK. istè Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. R. W. de Jong. 2de Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. R. W. de Jong. Zondag 28 December voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. R. W. de Jong. NED. HERV. KERK SINT PANCRAS. Donderdag ie Kerstdag voorm. '9.30 uur Dsi de 'Bree van Alkmaar. Des avonds 7.30 uur Ds. Verwaal van Alkmaar^ Vrijdag 2e Kerstdag voorm. geen dienst. Nam: 5 uur Kerstfeest met de kinderen door Ds. Verv waal van Alkmaar. GEB. KEEK ST. PANCBAS. Donderdag ie Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. Meijer van Alkmaar. Vrijdag 2e Kerstdag voorm. 9.30 uur Preeklezem Winter verpleging in GezonJlieiiLskolomes. De koloniehuizen van het Centraal Genootschap te HeeLsum en te Egmond aan Zee worden na een stilstand omstreeks de feestdagen van ruim een maand weder geopend respectievelijk 21 en. 28 Januari. I Bij voldoende deelname kunnen meerdere te huizen worden opengesteld. Aanvragen om plaatsing kunnen gericht wor den tot A. O. Bos te Egmond a. Zee. Uitslag Verkooping Uitslag publieke verkooping gehouden door Jo- hiann W. O. Kroon, notaris te Zuids char wou de *.op Diinsdag 23 December 1924 bij opbod des voor- middags 10 uur, in het O'afé „Prins M.aurits" te Nieuwe Niedorp. Onder Nieuwe Niedorp: f Twee Boerenwoningen met veestalling voor 40 koeien en 10 paarden, en een arbeiderswoning wet schuren, ierkelders, tuin, erven, boomgaard en zee r vrucht baar Bouw- en Weiland op Tèr- diek, kadaster Sectie 0, nummers 134, 135, 137, 155, 156, 157, 174, 175, ]90, 191, 203, 210, 510, 511, 551, 552, 630, 650 t.m. 656, 769 en 782, te groot ,27.42.60 Hectaren. uv uaiuüu, -Li&iiU uaueujk ha dé betaling Veilings-Weekoverzicht De invloed van de paar koude dagen in het laatst der vorige week, deed zich oók ih dte eerste dagen dlezer week nog gelden, toen voor alle soorten kooi goede prijzen werden betaaLd. In het midden dier week werd de kooplust echter wieer veel minder en trad een dalig in. In totaal werd beduidend meer aangevoerd dan vorige week, hoewel lang niet' het peil van voor 3 weken werd bereikt. Het kwantum roode kool bedroeg 102 wagons, waarvan echetr meer dan de helft uit „doorschot" bestond De enkele partijen" mooikleingoed brachten het; soms tot f5.50 of f6.—; dit wafen echter uitzon- •deringsprijzen, middelsoort bracht echter de laat ste dagen een gulden minder op dan in bet begin der week resp. f4— en f3.in doorsnee, ter wijl doorschot varieerde van f 2.tot f 4.pet 100 kilogram naar gelang grootte en kwaliteit. Het verloop van handel en prijzen was bij geie kool vrijwel als bij de roode, in het begin een gragë en volgende dagen een vrij lustelóoze stem ming. Er werd nog heel wat veldgoed aangebracht^ Voor grooteren en middelsoort was de prijs even redig aan dié van roode, het mooie kleingoed kon echter meestal niet meier dankten hoogste f4.5,0 opbrengen. Er kwamen nog slechts enkele schuiten wittë kool, die vóór fi.— 5 fi.20 per 100, kilogram van de hand gingen, van bloemkool was de aanvoer niet meer noemenswaard, wat er kwam was door gaans nog 2de kwaliteit en bracht ook niet veel op' Bedroeg het aanbod van gele kóól 62 wagons, dat van Deensche witte kool bleef met 55 wagons nóg vrij gering. De stemming voor deze soort was dan ook nog gedrukter dan voor de andere Groote, kool liep van f3.— in diporsnee terug tot 2.30 .terwijl kleinere varieerde van f3.tot f 4.— •pér 100 kilogram. Ook van gele en deensche witte kool kwam' veel 2de kwaliteit en uitschot. De omstandigheden waren in de afgeloopen week dan ook niet gun stig. Is December met zijn vele feestdagen meestal geen gunstige maand, het weer was bovendien bui-) tengewepn zacht, wat voor verzending op groote» afstdhd'^u juist niet bevorderlijk is. fgfit uien

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2