ie «me a m u.ii.i. hand gehad te hebben. Want zooals een ander een zakdoek draagt hij een revolver in $ijn zak. Maar hij maakt er slechts spaarzaam ge bruik van, liet zich liever de deur uitgooien door een eigenaar van een garage, bij wien hij beslag moest leggen. Einde van de historie: politie bij te pas, toch ebslag, dat na een paar uur werd opgeheven, omdat de schuld betaald werd en nu een eisch bij verstek tot twee maanden gevangenisstraf. Heusch als u met een deurwaarder in aan raking komt, schiet je er veel verder mee op, goede maatjes met hem te blijven. Nieuwstijdingen Niet «ver één nacht) ijs. Men meldt uit Leiden: De vroede vaderen van Rijnsburg kregen dezer dagen te beslissen over den aankoop van een nieuwe schrijfmachine. Er ontspon zich over dit 'punt een urenlang debat. De burgemeester wilde de oude schrijfmachine in reserve houden. Een der wethouders was het met den burgemeester eens, maar de andere wethouder oordeelde, dat er vau de oude machine wel geld te maken zou zijn. De raad verdeelde zioh in twee kampen. De schrijfmachine-kwestie werd van alle kanten be zien en na een gezelligen boomi van een paar uur haalden de burgemeester en zijn medestanders bakzeil. De oude machine wordt verkocht. Ge lukkige nieuwe eigenaar! Acht jaren heeft de maohine al dienst gedaan. Brandstiehtiing In de nnacht van 31 Dec. op '1 Jan. is brand ontstaan in een opslagplaats op de bovenverdie ping van een perceel Krom 14 C te Haarlem. De recherche onderzoekt de zaak, daar men vermoedt, dat de brand door iemand, die zich wederrechte lijk in het pakhuis heeft opigehlouden, is aange stoken. Een krankzinnige. Een 54-jarige verpleegd evan het krankzinni gengesticht „Endegeest", een vrouw uit Leiden, logeerde voor enkele dagen in haar woning nan de Nieuwe Beestenmarkt aldaar, in verband met de feestdagen. Hedenmorgen in de vroegte I's de vrouw ongemerkt opgestaan, heeft zich in de keuken met petroleum overgoten en zich daarna in brand gestoken. Door haar gekerm gewekt, trachtt ede echtgenoot de brandende kleeren van zijn vrouw te dooven, waarbij hij zelf ernstige brandwonden aan handen en armen opliep. In de woning ontstond een binnenbrand, die door de brandweer werd geblusoht. De vrouw is korten tijd later aan de verkregen brandwonden overl ieden. Ernstige mishandeling. Betreffende de mishandeling met doodelijken afloop te Lutterade wordt nog het volgende ge meld: Reeds voor eenige dagen was een twist ontstaan in het café van den heer V., tegenover het station, tusschen een aantal polderwerkers, die hier bij den aanleg van de „Maurits" went zaam zijn, en menschen uit het dorp. De polder werkers hadden danig huisgehouden en veel glas werk vernield. Er broeide dus reeds wat. Op den bewusten avond waren weer eenige polder werkers binnen gekomen. Zij' hadden merkbaar nu ook nogal veel gedronken en begonnen den caféhouder te beleedigen en bierglazen stuk te .gooien. De caféhouder en eenige andere gasten wilden toen deze menschen uit het café verwijde - 'ren en bij de daarop volgende vechtpartij ontving een de rpolderwerkers, zekere B„ ernstige ste ken aan het hoofd. Met behulp van zijn kame raad strompelde hij naar zijn woonkeet. Hij Btierf 'in den vroegen morgen aan de bekomen verwon dingen. Het parket uit Maastricht sïelt een nader on derzoek in. Van de zes gearresteerden is een vier tal, onder wie de caféhouder V., naar Maastricht overgebracht. Het zijn allen gehuwde menschen met kinderen. Bjj den landbouwer S. te Delfgauw in de gemeente Pijnacker werd enkele maanden geleden een bedrag van ongeveer f7000 uit de brand kast gestolen. Naar verluidt, heeft nu de heer S. door bemiddeling van een tusschenpersoon het vermiste geld terug ontvangen. Roovers. In den avond van den eersten Kerstdag kwam een auto met drie personen in het kleine dorpje Schinfeld. De inzittenden boden boden verschil lende personen den auto te koop aan, zeggende dat zij naar Duitschland moesten en den wagen omdat er geen triptiek bij was, niet over de grens konden krijgen. Een en ander kwam den dorps bewoners, doordat zij aan de grens wonen en het smokkel leven van nabij kennen, wel wat verdacht voor. De drie Duitschers werden in het café van Ringers, dicht bij de grens, op den 'zjg. Neutralen Weg aan de praat gehouden. Onderwijl werden de gemeenteveldwachter en twee rijksveldwachters gewaarschuwd en had de caféhouder, die andie- re gasten van het café ongemerkt ingelicht had, voor alle zekerheid zijn zaak gesloten, zoodat men in geen geval vluchten kon. Bovendien was de auto, die ergens anders stond, alvast onbruik baar gemaakt. (Toen de dri eveldwachters bin nenkwamen, voorgevende de passen te inspectee- ren, gingen zij naar het tafeltej, waar de drie Verdachten zaten, en bevalen hun, hun de revolver voorhoudend, de handen op te steken. Daarna werden zij geboeid en gefouilleerd. Een van hen had een geladen revolver bij zich. De beide ande ren waren in het bezit van scherp emessen, in brekerswerktuigen en van ruim 100 patronen. Na lang ondervragen bekenden zij den auto te Keulen gestolen te hebben. Daar het dorp met Heerlen des Zondags geen communicatie heeft, eerst den volgenden dag uitgekomen, dat de auto t« Arlon (in Luxemburg) gestolen was en het drietal te Mechelen <le juwelierszaak had willen plunderen. In afwachting van hun uitlevering zijn zij naar reeds gemeld werd, naar de strafgevange nis te Maastricht overgebracht. Men gelooft, dat de aangehoudenen de vorige week ook getracht hebben een juwelierszaak te Mechelen te plunderen. Ned. Reisvereeniging, Voor de Nederl. Reisvereeniging heeft Maan dagavond de heer D. v. Staveren, directeur der gem. Schoolbioscoop te Den Haag in de bovenzaal der Harmonie gesproken over Noorwegen. Spr. nam als karakteristiek voorbeeld de Son- jefjord, waar de natuur van het schoone Noorden zich het mooisit, het geweldigst toont. Stijl rijzen daar de bergen op uiit het diep blauwe water en hoog boven den zeespiegel glin stert en schittert de sneeuw der gletschers. Aan de diepe fjorden liggen de visschersplaat- sen, een verzameling van nederige houten huisjes, overal wordt uit hout gebouwd, hout is daar een goedkoop en gemakkelijk bouwmateriaal. De groote steden echter, zooals Bergen enz. liggen vlak aan de kust. Vaart men de fjorden binnen, dan treft de /Verhevene, ietwat sombere pracht der enorme, bergen; somber, omdat de zon op sommige plaat sen niet kan doordringen. De natuur van Zwit serland is mooi, maar gecultuveerd, bij alle3 is er aan gedacht de toeristen alle mogelijke com forts te bieden; in Noorwegen bestaat dit niet, de natuur is er ongerept, woest en daarom pre fereert de heer van Staveren de Noorpche rots kusten boven de Zwitserscbe >bergen. Van over weldigende schoonheid, zoo vervolgde spr. is het Noorderlicht; hierbij staat, de mensch verstomd, in alle mogelijke kleuren vertoont het verschijn sel zich aan den horizont, in diep nood, in blauw in violet, het vlamt, het trilt totdat he ploseliug verdwijnt, om eenigen tijd later opnieuw op te Stralen in andere fantastische vormen. Nadat de heer van Staveren met behulp van lantaarnplaatjes de talrijke aanwezigen de zaal was geheel gevuld, op zeer onderhoudende wijze had bezig gehouden, draaide na de pauze de film die de spreker zoo mogelijk nog levendi ger uitdrukking verleende dan de interessante lezing. Fabriek gesloten. Te E'nkhuizen is Maandag de sigarenfabriek „Het Vertrouwen" van J. Smit en Zn. op last van d eRijksambtenaren gesloten, wegens her haaldelijke overtreding van de Tabakswet. Buitenland Een zachtaardigifyeidx-recoiv/. Gedurende het jaar 1924 werden te Alabama 16 personen gelyncht, dat wil zeggen het xlein ste aantal dat ooit gedurende een jaar werd ge lyncht, sedert het Tuskegee Instituut (de be kende neger-universiteit) begon met er statistie ken van op na te houden. Alle zestien gelynchte personen waren negers. 1 (Dit is inderdaad vooruitgang. Het gemiddelde aantal gelynchte negers bedroeg over de laatste 30 jaren ongeveer 80 per jaar. In 1922 werden nog 55 negers gelyncht. En in 1940, wanneer liet 75 jaar geleden zal zijn dat Lincoln de negers uit de slavernij bevrijdde, zal het Zuiden van Amerika misschien geleerd hebben om de blanke beschaving ook op strafmethoden toe te passen. Hoover's optimisme. De Amerikaansche minister van handel, Hoover heeft verklaard dat het jaar 1925 de wereld aantreft op solideren economisehen grondslag dan sedert den wereldoorlog bestaan heeft. Er wor den meer goederen voortgebracht en de levens standaard is over het algemeen hooger terwijl de werkloosheid afneemt. Overzicht 28 December (vervolg). Onze zetter had Oudejaarsdag een heel klein foutje begaan door het Overzicht van 28 Nov. te memoreeren. Dit moest wel December geweest zijn. Heden kan ik dit overzicht beëindigen met zeer kor tte zijn. In 't geheel zijn slechts negen wedstrijden doorgegaan, waarvan zeven onder mijn zeer doorluchtig resortorium. Ik kan nog me moreeren. 4C. Spanbroek „uit' 'spelende tegen V.A.F.C. 3 heeft na haar debacle tegen m'n lijfgarde uu Öudorp haar goeden vorm verionen en wist liet niet verder te brengen dan een gelijk spel 2-2. Wat. lachten die S.Di.W.-lteeren. Men kon ach ter in hun keel zien. Schoorl hield zich kranig aan mijn voorspel ling en sloeg Alkmaar 3 met. een verpletterende nederlaag 50 was einde. 4F. Bergen 2 gaf mij gelijk door met 2—3 van Schoorl 2 te winnen. Ik meen ecb|ter bij de Schoorl tieserves een opleving te bespeuren. Zouden dié oude krachten toch te hulp zijn gekomen. Ik hoo phet voor de volgelingen van Laurman c.s. 5Di. Bergen a hield zich eveneens aan m'n wensoh n klopte V.A.F.C. a met 31 in eigen huis. Resumeerende kom ik dus tot de conclusie, dat deze dag, met de mach Hém—'Vrone inbe grepen, voor mij eindigde als volgt Voorspel 8, gewonnen 6, verloren 2 wedstrijden. Totaal 199, gewonnen 142, verloren 57 wedstrij den. Ik wacht nog steeds op een hcoge verlies post. Wanneer???? Programma 4 Januari. IC. Sehageu 1Helder 2 Prins 2B. Bergen 1Wormer 1 Bruins 2C. Texel 2Schagen 2 12 uur Annijas x2D. Vrone 1M.F.C, 2 Sijm 3C Alcmaria 4—Alkmaar 2 10 uur Harthoorn Heiloo 1—V.A.F.C. 2 Hartog '4C Zeevogefe 2—Alkmaar 3 v. d. Hoven Oudorp 1Schoorl 1 de Koning Rood Wit 2—Gr. Sohermer 1 van Son 4F. D.T.V. 1Heiloo 2 Snijders Holland 2Vrone 2 Steinman Schoorl 2—V.A.F.C. 4 C. Mol Spanbroek 2—Rood Wit 3 v. d. Wolf 5D| Alcnufria a—Vrone a 12 uur Jb. Hartland Alcmaria bD'/LS. a 1 uur Jb. Hartland Hollandia aHeiloo a 12.30 Bakker Indien geen tijd vermeld, 2 uur aanvang. De NJLV.B. schrijft dit jaar wederom wed strijden uit voor het Gouden Kruis. Reeds hebben 'd evolgende vereenigingen ingeschreven: Geel Wit 1 en 2 Den Helder. Nauerna 1, Nauerna. Vron el, St. Pancras. Landsmeer T, Landsmeer. West-Frisia 2, Enkhuizen. Purmersteijn 2, Purmerend. Texel 1 en 2, Texel. Schagen 1, Schagen. Verkade 1, Wormerveer. Assendelft 2, Asseodelit. Schellingwoude 1 en 2, Schellingwoude. H.R.C. 2 en 3, Den Helder. Helder 2 en 3, Den Helder. Wij hopen dat ook meerdere clubs uit onzen omtrek hieraan nog deel zullen nemen. Het in- loggeld a f 1.per elftal mag hiervoor geen bezwaar zijn en 'tis voor onze clubs uitstekend om eens kennis te maken met de lo klasse N.H. V.B.ers. T. z. t. zal Veteraan hieraan ook z'n medewerking willen verleenen. SPORTRED'. Voorspellingen 4 Januari. 'kHeb besloten om voor m'n keurkorps slechts vijf elftallen te bestemmen. Koning Willem III had z'n Grenadiers en Jagers, welke regimenten bestonden uit de flinkste manschappen van ons leger. Het was toen een hoog eeer om hiervoor aangewezen te worden. Welnu laat Veteraan zich nu ook als voetbalspecialist, zich de luxe permitee- ren om er ook een keurkorps op na t eihouden bestaande uit elftallen, welke door inspanning en sportiviteit op de voetballadder uitblinken. Ik hoop dat de door mij te „benoemen" elftallen er een eer in zullen stellen dat ik deze heb uitver koren en trachten zich waardig te toonen de hulde die hen door een oud voetbalrot wordt ge bracht, hoewel ik er uitdrukkelijk bij moet zeg gen dat alle elftallen mij even lief zijn. iMaar... er zijn nu eenmaal uitblinkers en dezen verdie nen wat hun toekomt. Ik ga dus over tot offi- ciëele benoeming per staatscourant oftewel ,,Lan- gedijker Staatsblad met lastgeving tot het ver leenen van rechtsingang van heden met het bevel als zullen zich na openbare kennisgeving dezes, -zicdi van elk elftal terstond een afgevaardigde begeven naar het redactiebureau tot het ontvan gen der Riddering. Ik benoem dan tot afdeeling mijner lijfgarde: IHet eerste elftal van DT. jS. te Oudkarspel. 2. Het eerste elftal van S.D'.W. te Oudorp. - 3. Het adspir anten-elf tal van Vrone te Sin: Pancras. De twee openblijvende plaatsen zullen na ceni 'ge weken worden aangevuld door elftallen welk: mij nu eens een bewijs geven tot groóte dinger in staat te zijn. Alle voorgaande benoemingei. zijn hiermee vervallen en heb ik de eer over te gaan tot het doen der voorspellingen. IC. Schagen ontvangt Helder 2 waar uit nie 2-sO van werd verloren. We zullen het oude paard maar weer van stal halen en een verliespost reserveeren. 2B. Bergen ontvangt Wormer en waar de Ber- genaren eigen terreinvoordeel hebben, vermoed ik wederom een overwinning voor hen, hoewel...? ?Enfin we zullen het zoo laten. 2C. Schagen 2 moet vroeg op om op tijd de Texelsche boot te halen. Ze kunnen beter blijven waar ze zijn. Die verliespartijtjes word ik zat. 2D. Vrone klopt M.F.C. 2 vooral daar Üvledem- blik wederom is verzwakt. Maar nu schrijven de Vrone-dames weer dikke brieven! Moet je eens opletten 3C. Alcmaria 4 neemt revanche door Alkmaar '2 te verslaan volgens de regelen van Julians kunst. Heiloo speelt in eigen stadion op de gelukkig ste manier gelijk tegen V.A.F.C. 2, doch verlies, als de hoeren van V.A.F.C. „op den bal zitten". Als ze er maar niet afrollen. 40. Zeevogels 2 kan winnen van Alkmaar 3 maar ze moeten „mazzel" hebben. M'n keurbende Oudorp behaalt* een zwaar be vochten zege op Schoorl, doch oppassen zal ee:. eerste vereisehte dienen te zijn. Opletten Oudorp! Rood Wit 2—Groot Schermer 1 eindigt in een zuiver gelijk spel, tenminste als de heeren zich niet aa nruw spel willen bezondigen. Dan wint Rood Wit. 4F. D.T.V. boekt een nederlaag tegen Heiloo 2 of.... zou Heilo o2, nu het eersite elftal speelt, met halve kracht uitkomen? Dan gelijk. Holland 2 ontvangt Vrone 2 welke die 70 nederlaag nog dwars zit van verleden week. Be waar me, wat een stevige score.... Holland verliest Schoorl 2 wint op eigen veld van V.A.F.C. 4. 'kZai 't er eens op wagen met die oude redders in den nood. Spanbroek 2 wint van Rood Wft 3 maar ze heb ben kans dat er niets valt te trappen want de golven loopen over de modder daar in Opmeer. 5D. Welk resultaat behalen m'n jongere corps leden Vrone a tegen Alcmaria» a vraagt (ge Nu ze zullen wel verliezen, maar... zouden de Meiers en Co. geen gelijk spel op hoogen prijs stellen? Wel probeert het dan jongens. Alcmaria b ontvangt m'n nog niet officieel benoemde keurtroep D-T.S. a maar deze dienen te winnen en zullen ze hierna worden benoemd om verder onder de vanen van m'n legioen voor! to gaan op goede paden. En doen1 Ten slotte neemt Hollandia a een zeer gemoti veerde wraak op Heiloo a door verdiend te win nen, lioewol Heiloo nu niet direct overbluft is. Ik eindig deze dag om alle vereenigingen den eersten sportdag in 't BondsraderwerK veel suc ces toe te wenschen. Moge 1925 zich voor allen gunstig inzetten. VETERAAN- Kletspraatjes van Veteraan. We zaten samen bij den haard m'n vrouw en ik. De kaohelblokjes knetterden lustig en gaven ee nprettigen gloed in de kamer. Onze schemer lamp verspreidde een zacht getemperd licht en daar het buiten koud was, was 't recht aange naam in onze woning. Plotseling zag Kaatje op van haar haakwerk en zei: i „Zeg man wat beteekenen nu toch al die namen en letters bij elke voetbalclub?, Heeft dat nu een beteekenis?" „Zeker," zei ik, i}alles heeft een beteekenis. Vertel mij dan eens wat beteekent nu b.v. M-F.C. in de krant. „Met Frissche Clubgeest". „En Rood Wit? Dat beteekent Rood-Wit vrouw of wel Raad Ons Onderling Doel, Wat Is Troef? „Dat is een zonderlinge naam. En J.V.C. Dat is een rare ploeg. Die komen om de Noord vandaan. De beteekenis is. Jongens Veroorzaakt Casoenade. „Eu mijn geboorteplaats „Hem" wat is dit voor een uitlegging?" „Hem beteekent: Helpt Een Mislukte. ,„Nou ik wil er nu alles eens van weten, 't Is gemakkelijk als onze oude buurman uit. Pancras eens komt kletsen. Ik sta altijd met een volle mond als hij die namen er uitratelt. .Wat is Vrone „Verre Reizen Om Nieuwe Eer." „En D.T.S.?" Dat is een naam met een dubbele beteekenis: Ten eerste: De Thee Slikkers, ten tweede: Door- loopende Terrein Schuld maar keer je deze naam om dan klinkt het „Stil Toch Dames!" Dat is al een heele gekke naam. Waarom heet het nu V.A.F.C.? Dat is een club die van hoekschoppen houdt. Hoor maar: Vraagt Altijd Frissche Corners. Hoe frisscher hoe liever. Dan heb ik hier nog D.T.V. Dat is o peen bekend spreekwoord gebaseerd: Die Tijd Vliegt. Ze denken daar altoos aan de tijd. Dan wo uik nu nog weten wat of Holland be teekent. Nu vrouw 'tis gauw verteld „Helpt Onze Lc den Langzamerhand Aan Nieuwe Doelpalen." „Zijn die dan niet goed? „Dat schijnt zoo. Als die vernieuwd zijrC ver nieuwen ze de naam ook weer. Dan wordt het wel: (Helpt, Onze Lenige Lichamen Aan Nieuwe Donateurs. Daar hebben ze ook gebrek aan, weet je." J „Nu wil ik je nog twee namen vragen! 3. D. W. wie is dat?" Dat is uit de oude doos vrouw. Vroeger heette die club: Steeds Dóór Wauwelen" maar nu is het „Oudorp" geworden. Nu hebben ze een mooier devies: Offert Uw Dubbeltjes Onze Reusachtige Ploeg, dat wil zooveel zeggen als dat je geld aan dit elftal niet nutteloos is besteed. „Nu ik ben tenminste heel wat wijzer geworden. Maar nu nog een ding. Je hebt mij nu precies de namen verteld en uitgelegd en ik had eigenlijk beter gedaan al je onzin niet aan te hooren. Je dacht zeker dat ik niet beter wist dan zulke malle dingen. Weet je hoe ik jou vindt? Voor Een Tijdje Een R,are Akelige Achterlijke Nietsnutter. Daar heb ik alles mee gezegd. Je moest je schamen." „Maar Kaatjelief," zei ik. Ze was al bij de deur. „Bedenk jij maar weer nieuwe onzin," knet terde het uit de deuropening. Bom,, sloeg de deur met een slag dicht. 'kHad het voor de zooveelste maal weer eens verbruid. Ik had verder een zeer rustig eavond om over m'n zanden na te denken. a VETERAAN. Vrone-nieuws. De voetbalvereeniging Vrone actief als steeds, had voor de Nieuwjaarsdag een wedstrijd' voor het Eerste weten te bewerkstelligen en zoo kon den wij hiervan genieten. Genoodigd was een .Alcmaria-combinatie genaamd „Zwaluwen", waar in 8 spelers uit het derde, en de anderen uit het vierde elftal. 'Scheidsrechter v. d. Hoven leidde dezen wedstrijd tot aller genoegen, doch zooals veelal, als competitiedTang niet aanwezig is, wordt, niet met dat élan gespeeld welke anders een wedstrijd zoo aantrekkelijk maakt. Voor rust leidde Vrone met 2—1, na rust werden de rollen gewisseld en was de uitslag 54 voor de „Zwa luwen". Noondjseharwoude. Onder een zacht regentje, speelde Holland 1 Nieuwjaarsdag, tegen de Alkmaarsche Toerclub. 'Om ongeveer 2 uur komen de elftallen in het veld, béide zijn onvolledig. Holland gaat eerst voo rde wind af en speeld esteeds op Alkmaars helft. Al gauw komt het .eerste doelpunt in het voordeel van Holland. Nu komen de kaaskoppen wat opzetten en nemen enkele aanvallen, doch deze leveren niets op. Vele malen wordt er uu gefloten voor buitenspel, maar de Hollanders krij gen het spel weer in handen en weten de stand op 40 te brengen, waarmede d erust ingaat. Na de rust moeten de Hollanders tegen de ster ken Zuid-Westen wind in worstelen, maar ze hou den de bal laag en nemen vele aanvallen. De Alkmaarders komen weer wat opzetten en als zo voo rhet Hollanddoel komen, wordt er geschoten, maar Max neemt het bruine monster over en maakt een goal, maar in .eigen doel. Even hier na, krijgt Alkmaar een penalty te nemen, maar deze wordt heel vriendschappelijk naast gescho ten. De Hollanders komen weer opzetten, zijn nu weer in de meerderheid en weten de standi tot 81 te brengen, waarmede het einde kwam.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5