ast- h'aft.eii ziel. aan zijn zaken'. Toen hij een jaar in betrekking was kreeg hij deswege f10 opslag per maand. En daar hij een jaar van de2e buiten gewoon royale salaris verhooging profiteerde, ge noot hij dit jaar zelfs het vorstelijk inkomen van f 135 per maand. Maar Antoine betaalde zich zelf wel neg niet buitengewoon maar in elk geval op een wijze die niet geoorloofd is. Bijna elk eweek vergat hij iets wat a contant verkocht was te boeken en op die wijze ver hoogde hij zijn inkomsten in die vijf jaar op 'ongeveer 20 gulden per week. De kruik gaat zoo lang te water tot zij''breekt. 'Een week of wat geleden kwam 'tuit. De patroon was hoogelijk verontwaardigd, trachtte zijn eon- 'trölc-verzuim over die vijf jaren in te halen en Antoine, die nu geen grooten mond meer had, 'bekende. Alles was opgegaan in 't huishouden, waa rmen de armoede desnoods kon dragen, maar niet de kracht had het verguldsel te kunnen ont beren. Het kwaad moet gestraft worden, meen de de winkelier, de politie werd daarom in dén arm genomen en de keurig nette Antoine, eenmaal -„de trots van zijn correcten vader, die een'halve eeuw lang het voorbeeld van soliditeit wës' ge weest. en 't dë laatste jaren had geschenen, werd als een gemeene dief in de gevangenis ge stopt. Mr. Reiling vond het zelf een zielig geval, een man die niet zoo erg jong meer was, verscheiden goede getuigschriften kon overleggen, 28 jaar in een betrekking was geweest, die nooit zoovele kleine oneerlijkheden had kunnen plegen als men meer controie had uitgeoefend, en de gelegenheid' dus niet den dief kon maken. Vijf maanden met aftrek van prefentief werd er tegen dezen vergulden armoedlijder geëiseht. Van juridisch standpunt, in aanmerking geno men dat wettelijk en overtuigend bewezen was dat hij gepleegd had het „voortgezette misdrijf van verduistering in dienstbetrekking", een zeer clemente daad. Een verzoek om invrijheidstelling werd geweigerd. Inderdaad is het vonnis nu al gevallen, 't Doet er niet veel meer aan toe of hij al of niet nog een paar weken moet „zitten"Hij is weg, zijn naam, zijn eer, zijn onherroepelijk verloren. Mis schien ontfermt zich vandaag of morgen iemand wel kan gebruiken. En 't leven van zorg en ont over hem, die kennis en kunnen voor 'n koopje bering, van tekort komen, in de schuld zitten en gebrek lijden zal dan onafgebroken voortgaan. De fatsoenlijke armoede waar het dunne laagje vergulsel dan geheel is afgesleteh. Mobilisatie-Herinncringsfkruis. Augustus 1914—November 1918. Als blijk van waardeering van do diensten door de weermacht tijdens den gemobiliseerden toestand aan den land ebewezen, heeft het H. M. de Ko ningin behaagd te bepalen, dat «het door het Na tionale Comité Herdenking Mobilisatie 1914 inge stelde Mobilisatiekruis mag gedragen worden op de uniform, zoowel in- als buiten dienst. Ieder oud-gemobiliseerde, die in het tijdvak Augustus 1914—November 1918 „eenigerlei mili tairen dienst heeft verricht" bij de weermacht ite lan dof' ter zee hier te lande of in de Overzeesehe Gewesten, heeft derhalve het recht het ingestelde •herinneringsteeken te dragen. Zooals alle Nederlandsche onderschcidingstee- kens, moet het kruis, indien men dit wenscht te zitten, zeil' worden aangeschaft. De prijs van het kruis met lint, zonder doosje, is f0.46. Deze is zoo laag mogelijk gehouden, opdat ieder in staat zal zijn, zich dit kruis aan te schaffen; kleine kruizen met lint worden over eenigen tijd a fl.25 in den handel gebracht. In vele goud- en zilversmidswinkels in de voor naamste plaatsen is het te kftjgen, zoomede door directe bestelling bij de firma Corn. Begeer, te Utrecht. Het Nationaal Comité Herdenking Mobilisatie 1914 stelt het op prijs wanneer ieder oud-gemobili seerde onverschillig van welken rang: le. toe zal willen treden tot eene Vereen iging van Dragers van het Mobilisatiekruis 1914'18. 2e. een bedrag, klein of groot, zal willen offe ren in de busjes, welke geplaatst zijn bij de ver- k.oopers van het kruis. Oud-GemobiliseerdenUw gift in dit ousje dient om de vele slachtoffers der Mobilisatie, uwe oud-kameraden, die dringend steun behoeven te helpen. Mede kan uw gift worden toegezonden aan den Penningmeester van het Nationaal Comi té, den heer E'. J. H. J. Schut, secretaris der Rotterd. Bankvereeniging, Kneuterdijk, den Haag Oud-Gemobiliseerden I Het Nat. Comité ver trouwt ten volle op uw kameraadsehapsgevoel om deze slachtoffers te steunen. Teeken derhalve op de lijsten bij de busjes neergelegd en treedt toe tot de Plaatselijke Ver- eenigingen ,,Het Mobilisatiekruis 19141918" cn tast zoo mogelijk flink in uw beurs bij de 'bestelling van uw kruis. Vergeet de Mobilisatieslachtoffers niet Er zijn er, helaas, nog zoo velen-j Hilversum, 9 Januari 1925. Namens het Provinciaal Comité in N.-H. JAC. DE VRIES Sr., voorz. P. HOEBé, secretaris. Per Telefoon -- KEULEN, 13 Januari (V.Djj) De D.-trein, uit Berlijn is in botsing gekomen met een goe derentrein. Men gelooft dat >er 20 personen gedood en velen gewond zijn. IJMUIDEN, 13 Januari (V.D.) Men maakt zich hier ernstig bezorgd over 4 IJmuider visschers die in een open boot met aanhangmotor naar zee stoomden. Men vreest dat hen door 'de mist een ongeluk is overkomen. Tot heden keerden, zij nog niet teTug. i I 1 DE WiNTERLEZINGEN TE BROEK OP LANGEND1JK TWIJFEL. Vervolg. De twijfel is een iilfectièziekte van het- ziele- leven. - In 'de tegenwoordige cultuur werken tal van factoren, die als infectiehaarden kunnen wor den aangemerkt. 1 Neem de methode der natuurwetenschappen, die de ompiTische, proefondervindelijke genoemd wordt. De'ze methode kan onweerspreekbaar op verbazingwekkende successen roemen. Het aan zijn der wereld in verkeer en communicatiemidde len is door de toepassing eener schier vervol maakte techniek geheel van beeld veranderd. Le schittering der nieuwe uitvindingen op het gebied der zienlijke dingen, deed de glans der onzienlijke dingen voor den modernen cultuur- mensch. verbleeken. Ja, de vraag komt bij dezulken op, zijn er in werkelijkheid wol onzienlijke dingen? Aan den gezichteinder van den mensch dezer eeuw trok God zich terug. In dezen tijd valt in dit opzicht op wetenschappelijk gebied een ken tering te constateeren, inzonderheid onder de eer- ste1 sterren in de wetenschappelijke wereld. Nog werkt in tvolk na, wat dertig jaren ge leden zoogenaamd wetenschappelijk heette bewc zen te zijn. De gevaarlijke conclusion van de toenmalige gemeende vondsten der geleerden, destijds gepopu lariseerd, kankeren nog door in de lagere krinven van ons volk. Ook heeft de intellectualistische richting in 'de opvoeding der jeugd op Hoogere Burgerscholen en Gymnasia veel kwaad gedaan, door de zeer eenzijdige verstandsontwikkeling. Deze richting prikkelde schier tot verzet tegen hetgeen Jen geloovigen boven alles gaat. Oók hier is er een verandering te bespeuren en zoekt, men weer een meer evenwichtige ont wikkeling en ontplooiing in de opvoeding der jeugd. Toch doen'de oude wonden, die men maak te in de zoo verkeerde wijze van opvoeden, noo- zeer. Een derde factor, die veel infeetiestof als op zweepte, vormt de wereldoorlog en diens na sleep. Teen toch rezen de bange twijfelvragen, het zijn toch christelijke mogendheden, die elkaar te vuur en te zwaard pogen te verdelgen? Wat is het christendom waard, als na eeuwen waarin deze religierichting de wereld over- heerscht, nog zulke hemeltergende en mens clV- onteerende slachtingen kunnen plaatb hebben. Na den oorlog is de malaise gekoincnl, gevolg van verarming en ontreddering van de wereld economie. In den daardoor ontstanen druk in de gezinnen vroeg zich menigeen in stilte af, wat baat nu godsvrucht? De druk der tijden heeft menige ziel afgewend van zijn Maker, God is in tal van gezinnen afgezworen. In den hangen oorlogstijd heeft spreker een dergelijk geval meegemaakt. Hoewel met zorg, kon toch in de mobilisatie een arbeidersvrouw haar echtgenoot in vrede afstaan om zijn land te dienen. Zij kon, en wilde nog wel in God gelooven, haar man echter niet. Later treedt bange brood- zorg de arbeiderswoning binnen. Deze aanhouden de moeite en druk hééft Hadr zicle vergiftigd; eerst, trad twijfel Qp; waaraan toch dit verdiend en waartoe? Geen antwoord en vertwijfeling komt, tot ze in bittere zieleverbijstering instemt met de vree- selijke woorden van Job's vrouw: zegen God en sterff Voor talloozen onzer medemensehen is het oen bron van twijfel aan God en godsdienst, als ze de bittere tegenstelling zien van de christelijke leer en veler christenen leven. Hoe hooger liet .ideaal, des te grooter zal altijd hier blijven het Verschil in 't leven met dat ideaal. Een groote haard van twijfelstof is hier aan wezig. Denk voorts aan 't kwaad van menig ijveraar, die van de groote waarheden des bijoe's een caricatuurteekening geeft. We weten wel, dat elke prediker van het christendom ergernis wekt, want hij brengt een evangelie, dat niet is naar de begeerten van den mensch. Hoe jammerlijk is veelal de teekening van deze apologeten zonder verstand van de praedestinatie, inspiratie en het geloofsleven. Al deze oorzaken en andere niet genoemden brengen de geestelijke twijfelzieke atmosfeer. Nu moet dadelijk een misschien opkomende ge dachte worden afgesneden. Deze, als de Iwijfel werkt als infectie, dan kan ik er toch niets aan doen, als ik word besmet? Dan kan ik het toch niet helpen, en is het mij niet kwalijk te nemen, als ik word aangetast? Hoe is het dan te verklaren, dat er voor deze twijfel immune (onvatbare) menschen gevonden worden? O, is veelal 't antwoord, dat komt, om dat die menschen een broeikastleven leiden, 't volle bruisende leven niet kennen. Neen. dat is de oorzaak niet. Ze zijn er, die volop in 't rijke leven staan, natuuronderzoekers, die dagelijks om gaan met allerlei infectiestoffen, in een omge ving verkeeren, vol van verleiding. Deze leven midden in de grootste gevaren en staan in kindier lijk geloof, naspeurend de wonderbare werken van Gods vingeren in de natuur. Veel is ook hen duister, maar het onbegrepënc brengt hen tot-- het „„nochthans", van Habakuk, },zal ik in den Heere opspringen van vreugd." Hoe komt 't toch, die deze menschen onvatbaar kunnen blijven en wat is de oorzaak van veler val? De Psalmdichter geeft dit antwoord: Wat kleeft mijn ziel aan 't stof: Veler zieleleven vertoeft niet in de zuivere bergluchten, waar de atmosfeer door den in gang met den Onzienlijke, zuiver is van twijfel - kiemen. Twijfel is zonde, zoo juist teekent dit Ds. Ulfer# in zijn boek „Oostloorn". Trouwens 't geldt hier geen verstandelijke quaestie. De fout zit hier, men wil heerschen, begrijpen en niet buigen, niet stil worden gelijk ,.'t, pas gespeende kind. Zich stil bij zijne moeder vindt". Men gebruikte, toen de griep-epidemiseh op trad, voorbehoedmiddelen, pastilles cn andere me dicamenten. Voor de twijfel, als geestelijke krank heid der ziel is een uitnemend voorbehoed mid del, het lezen in God.? Woord en hot gebed: „Schep in mij een rein hart en vernieuw in 't binnenste van mij een vasten geest," Is men eenmaal aangetast, dan helpen geen Voorbehoedmiddelen meer. Hoe raakt ge dan weer goed, hoe komt ge dan weer op den goeden weg? Dan kar. alleen u helpen „De Heelmeester". Ga nooit zelf aan 't dokteren, gebruik vooral geen kwakzalversmiddelen. Ook de in dit stadium zoo aanbevolen Huismiddeltjes geven geen bate. jWeet_ ge, waarin die huismiddeltjes op geeste lijke gebied bestaan? Men poogt u met catechesatie argumenten 't bestaan van God te bewijzen. Men vergeel't zijn steunSels voor de oprecht geloo vigen, maar ze helpen den twijfelzieke niet. Het verrijken van uw kennis zail u nooit van 'twijfel verlossen, integendeel in dit ziektegeval ■werkt deze methode juist verkeerd, 'f geval ver ergert, men krijgt koorts in 't verstand. Deze methode zou men kunnen noemen een pogen om Beëlzebub door Beëlzebul uit te drij ven. Zeker onze bewijzen voor 't Godsbestaan zijn heusch tegenover Dageraadsmannen niet zoo zwak, neen zelfs zeer sterk, maar den twijfelaar helpen ze niet.' Van twee betoogen helpt ook 't ■minst zwakke niet. Het bestudeeren van de Gereformeerde geloofs leer, Jioe nuttig anders, is voor den zieke zonder nut. Godvreezende ouders houden hun twijfelkranke kinderen binnen hun engeren, geloovigensfeer, 'doch hoe goed bedoeld ook, het baat hun kinde ren niet. 1 Zeer moeilijk is het geval. Dan de hulp die vrienden en goede kennissen u aanbieden. Hoe talloos velen betoonen zich tactlooze helpers. Een jong onderwijzer aan een christelijke school had te kampen met bange twijfel in zijn ziel. Hij> gaat naar den predikant, tevens voorzitter van het schoolbestuur. „Dominé, aldus de jonge man, „ik twijfel aan alles, ik kan schier niet meer bidden voor mijn klas." Dominé gaat naar zijn boekenkast en komt terug met Bavinck's dogmatiek, twee dikke dee- len. Sceptisch neemt de jonge man deze aan; hoe goed bedoeld, ook hier geen baat. Hoe zou Dr. Bavinck in zijn leven het hoofd hebben geschud, als hij vernomen had, van dit medicijn in een' dergelijk geval. 't Best helpt nog, op tf* volgen den raad van Dr. Mertensen Larsen, den Deensehen theoloog, gegeven in zijn hoek „Twijfel en ongeloof". Ver tel wat ge zelf doormaakte!, hoe ge door Gods genade werdt uitgered, en wijs op den eenigen medicijnmeester Jezus Christus. Maar hoe kan dat nu, vraagt menigeen. Hoe kunt ge Jezus aan den lijder aanprijzen, Hem, dien de zieke zelfs niet wenscht, waaraan hij juist twijfelt Toch is dat niet vreemd, 't Onge- ■rijmde begint vaak, en dan gaat de ziel hulpe zoeken, waar ze het niet verwacht, peinzens cn zoekensmoe. Een voorbeeld vindt ge hiervan in de Heilige Schrift bij Johannes den dooper. Deze wegbe reider des Heilands zucht in de gevangenis en geraakt in hittere twijfel aan Jezus. Is Hij wel de Heiland der wereld? En hij, Jo'hannes zendt boodschappers uit naar Jezus. Hij moet helpen, in den nood zijner ziel weet Johannes niéts beters. En Jezus, ondanks de hem toegebrachte Kinne bakslagen in die vragen, betoont zich een Hel per en redt en helpt uit zijn twijfelzieken dicipel. Jezus helpt altoos, is ook de uitredder voor ie.der in dezen twijfelzuchtigen tijd. - öch treedt Jezus op als de Medicijnmeester qn dan volgt „het proces der genezing." Allereerst drijft Jezus de overtollige vertroos ters uit. Hij doet de huismiddeltjes weg. Hij. Jezus laat dan de afgronden en de consequentie van den twijfel zien en de pa'tiënt begint dan te twijfelen aan de waarde van zijn verstand en oordeel als maatstaf van geestelijke waarden. De koorts zakt, rust treedt in. Dan gaat de ziele- arts omzien naar de wonden, door de cngeloofs- theorieën veroorzaakt. Die wonden moeten open blijven, soms moet het mes er in; Jezus is geen zachte heelmeester, die stinkende wonden achter laat. Dat kost moeite en smart, die open wonden; maar Jezus laat Zijn kinderen ook zien, dat 't zóó moet en noodig is. Zie t maar aan Johannes den Dooper. Deze twijfelde, omdat hij een koning in Jezus ver wachtte, vol majesteit en kracht. En nu ziet deze twijfelende dicipel niets van dat alles, en 'dat geeft hem ergernis. En dan laat Jezus hem zien „het zwarte punt" en geeft den bood schappen deze tijding mee voor Johannes: „Zeg Johannes, dat de blinden zien, de kreupelen wan delen". Jezus laat hem, Johannes, daardoor zien Zijn priesterlijke daden. "Wat Johannes ergert, wordt dan het medicijn ter genezing. Is dan de koorts gezakt, zijn de wonden zuiver, dan is de zieke doodzwak, maar in beginsel ge zond. Hij heeft dan niets en hij kan dan niets cn Jezus glimlacht en zegt: „Ik kan, en daarom kunt gij ook; sta op en wandel. Getuig van mijne heerlijkheid en verwacht van boven uwe kracht." De zekerheid des gcloofs wordt in den weg der gehoorzaamheid uw deel. Op den Paaschmorgen gaan de vrouwen naai den hof van Jozef van Arimathea en vinden den steen afgewenteld van het graf, waarin men Je- zus; gelegd" had. Hem zelf, Jezus, zien ze niet. Ze :3ten een engel en deze zegt 'tot de vrouwen „Gaat heen en boodschapt het Zijn discipelen, want ziet, Hij leeft." En wat zeggen dan die vrouwen? Zeggen zc, maar Engel, Hemelbode, moeten we getuigen hoven onze kracht Zeg gen, dat Hij leeft en wij zagen Hem niet? Die vrouwen gaan, ze gaan in den weg der gehoorzaamheid. En bij den uitgang van den hof, als bij verrassing, daar zien ze den verte- zenen Heiland. In den weg der gehoorzaamheid schenkt God geloofsverzekerdheid. Plechtig klinken dc tonen, als de vergadering staande zingt: Eeuwig onbegrijp'lijk Wezen, Vader, Zoon en Heil'gc Geest. •Leer mij dagelijks meer u kennen, •U gelooven allermeest. 'tHeil van zondaars voert Uw liefde Tot den allerhoogisten top. Amen, God'lijk evangelie, Amen, zegt mijn ziel daarop, (Gez. 52:13) Op de gebruikelijke wijze wprdt de vergadering gesloten. bedroeg ètên 370 wagönS, waarvan ruim 330 wa gons kool. Met het aanbod is gelukkigerwijze ook de vraag toegenomen, zoodat die prijzen zich niet alleen konden handhaven, maar zelfs beduidend naar omhoog gingen. Van de diverse soorten kool domineerde de roo- de kool met ongeveer de helft van den aanvoer Begin der week minstens f 3.50 opbrengende steeg de gToote rooae kool tot f 3.80 k f 4.50 en middel soort tot 4.50 k 5.50 per 100 kilogram. De prijs voor het mooie kleine goed steeg" naar verhouding niet zoo hoog en varieerde van 5.50 tot 6.50, ter wijl voor extra mooie partijen, die nog slechts spaarzaam werden aangeboden, tot hoogstens 7.20 werd betaald. Doorschot, waaruit nog vrijwel het grootste deel van den aanvoer bestond, bracht natuurlijk min der op. Hierin is echter ook nog eten groot kwa liteitsverschil. Gemiddeld genomen brachten hier van de grootsten 0.50 en die kleinere f 1minder op dan eerste kwaliteit. Ook van gele en dieienschje witte kool kwam het dubbele van vorige week. De eersten waren iets duurder dan de witte /en al kondan niet de prijzen worden gemaakt van de roode, ook voor deze soor ten was er een goede kooplust. Groote gele kool kwam de laatste dagen tot bij de f 4 en het hoogste voor mooi klein goed was toen f 6.30. De döenen blieven ongeveer eien gulden beneden deze prijzen. Voor het doorschot van de ze soorten werd belangrijk minder betaald dan voor iste kwaliteit. Voor alle koolsoorten zijn de prijzen in deze week belangrijk verbeterd. v. Vrij onverwacht kwam er ook een grootere be langstelling voor uien. Werd Maandag nog tot hoogstens f9.gemaakt, Dinsdag was dit (on danks een toename van den aanvoer) f 10.70 en Woensdag zelfs f 11.60 per 100 kilogram. Door het droge weer kon bet product nu ook in beter staat worden geleverd, wat den handel mede ten goede kwam. De laatste dagen kon de prijs zich handhaven op f9.a f 11.50, terwijl toen voor de drielingen graag van f 13.50—14.50 werd betaald. Alleen peen profiteerde niet van de verbeterde stemming en met prijzen van f2.— k f2.50 per 100 kilogram bleef ook het aanbod tot een gering kwantum beperkt. Over het algemeen was het verloop dezer week dus gunstig. Aan de laadplaatsen, -vanwaar da- gelijksch lange treinen van volbeladsn wagons ver trekken, hterscht een Levendige bedrijvigheid. Marktberichten - LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 12 Januari. 161500 kilogram roode kool ie soort 3.606.70, idem 2e soort 2.303.50. 108100 kilogram gele kool ic soort 3.6.50 ,idem 2e soort 2.2.80. 42000 kilogram deensche witte kool 2.50—5.10. 28500 kilogram' uien $.70—12.20, drielingen 12.60 13.70. Nep 14.7350 kilogram peen 2.20—2.40. 13 Januari. ;jj 995°° kilogram roode kool 'l&. sogit 3.807.10, idem 2è soort 2.360.110 5 00kl log ra m gele kool ic soort 3.6.10, idem 2e s/döW 2.302.80. 52000 kilogram deensche witte kool 3.605.50. 18200 kilogram uien 8.8011.90, drielingen 13.80 "_I5-16500 kilogram peen 1.802.50. 900 kilo gram bieten 2.60. Veiiings-Weekoverzicht Wat te verwachten was is gebeurd. De kool is in de afgeloopen week flink losgekomen. De aan voer aan beide veilingen samen verdubbelde zich en NOORDERMARKTBOND! 12 Januari. 16900 kilogram uien. Grove uien 8.80—9.60. Uien 10.li.—. Drielingen 14.40—15.50. 13200 kilo gram peen 1.702.40. 154900 kilogram roode kool 47-idem doorschot 3.306.50. 49400 kilo gram gele kool 4.506.40, idem doorschot 4.30 6.10. 104600 kilogram deensche witte kool 3.40 —5.40, idem doorschot 3.204.50. 13 Januari. 20600 kilogram uien. Grove uien 9.9.70. Uien 10.60—12.50. Drielingen 15.15.60. Nep 15.40. 14300 kilogram peen 1.30—2.10. 156900 kilogram roode kooL 3.706.70, idem doorschot 3.705.90 78000 kilogram gele kool 4.10—6.—, idem door schot 4.10—5.80. 118600 kilogram deensche witte kool 3.50—5.30, idem doorschot 3.40—4.40. WARMENHUJZEN. 10 Januari. Roode kool ie soort 4.6.60, idem 2'e soort 3.3c—6.50, idem uitschot 1.80—2.80. Gele kool re soort 3.50—6.20. Deensche witte kool 10 soort 3.404.70 idem 2e soort 3.30. Drielingen 13.70 14.50. Uien 9.3010.40. Grove uien 8.208.50. Peen 1.80. Aanvoer 70700 kilogram roode kool 17100 kilogram gele kool, 17100 kilogram deen sche witte kool, 14000 kilogram uien, 1000 kilo gram peen. 12 Januari. Roode kool ie soort 3.90—61.80. idem 2e soort 3.50—640, idem uitschot 2.2.60. GeLe kool ne soort 3.5-9°j idem 2e%oor t3.20. Deensche witte kool ie soort 3.804,90. Drielingen 12.70 14.50. Uien 9.10—11.10. Grove uien 8.8.40. Aanvoer 43600 kilogram roode kool. 1600 kilo gram gele kool, 10000 kilogram deensche witte kool, 7100 kilogram uien. ALKMAAR. 12 Januari. Appelen 7.25.—. Spruiten 10.21.— per 100 kilogram. Boerenkool 2.30—6.90 per' 100 stuks. Roode kool 2.806:40. 'Gele kool 2.5c)5.60. Uien 10:20—11.90. Witlof 26.53vper 100 kilogram Bloemendaler kool 4.20—8.10 per 100 stuks. Bieten 16.02.40 per 100 kilogram. Prei 3.50—9.60 per 100 bos. AMSTERDAM. 12 Januari. Zeeuw, bonten 5.906.Zeeuw, blauwen 5.60 5.70. Zeeuw, eigenheimers 5.605.80. Zeeuw, bravos 5.505.60. Zeeuw, roode star 5.25540. Zeeu.w blauwe eigenheimers 5.25. Zeeuw, eigen heimerpoters 4.50—4.75. Zeeuw, blauwe poters 2.75 3-Zeeuw, bonte poters 2.753.Hiltegom- mcr zandaardappelen 6.507.50. Gieldter. roode 5.25, —5.40. Gelder, bravos 5.50—5.60. Friescbe borgexs 5-7°—5-7.V Friesche blauwe borgers 5.25—5.40. Roode staar zandgrond 3.70—4.25. Eigenheimers 2.903.75. Bravo zetpoters uit de Mariapolder te Strijen 4.50—4.69. Nieuwstijdingen - Het Gemeentelijk Electriciteitebedrijf van den Haag is, naar de „N. üt." verneemt, bezig proeven te nemen met nieuwe modellen van bord jes voor straatnamen, 'sAvonds, vooral in de nieuw.e wijken, is de weg dikwijls, niet te vinden, omdat men de namen der straten niét ontcijferen kan. Men heeft ai getracht de bordjes iri de nabij heid van lantaarns te plaatsen. Overal kan dit systeem echter niet gevolgd worden, omdat bij

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3