0£ «ÏRSJHI m m PM ÜcKt te brengen in de verbolgenheden van die „Lange Lei&sche" en had daarom de zaak ver wezen naar de Vrede Kamer. Wie had de eerste klap gegeven? Mevr. Medenblik zei mevr. Hoppener en mevr. Boelvink beweerde daarentegen dat mevr. Berg huis het gedaan had. Met het gevolg dat de offi cier oordeelde, dat het oomisch nummer nu lang genoeg geduurd had en vrijspraak vroeg. Vele vroolijke vrouwtjes kondon daarom heden in feestelijke stemming ons „paleis van justitie" verlaten La! ie effe tof? Binnenland VOOR DE SCHIPPERS. Het Onderwijsfonds voor de binnenvaart heeft, naar wij vernemen, eenigen tijd geleden een radio- commissie ingesteld, om de mogelijkheid te onder zoeken van het oprichten van draadloos-telefoni sche organisatie voor de binnenvaart. Het ligt in de bedoeling de daarvoor in aanmerking ko mende binnenvaartuigen uit te rusten met een ontvangtoestel voor draadlooze telefonie, waar- doo rde schippers uit hun isolement zuilen wor den verlost. Het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart stelt zich voor niet alleen lezingen voor de binnenschippers te laten houden, doch ook langs draadloos telefonischen weg onderwijs aan 'schippers- en schipperskinderen te doen geven. De commissie ,die onder leiding staat van den heer Nuy te Rotterdam, is reeds goed met haar werk zaamheden gevorderd. Hij heeft te Rotterdam een bespreking gehouden met vertegenwoordigers van een aantal binnen- en buitenlandsche fabric ken over de levering der toestellen, waarbij de monstraties werden gehouden. EEN „MOEDERDAG." Het hoofdbestuur 'van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde heeft, zooals needs is medegedeeld, het initiatief genomen tot het instel len van eten „Moederdag" voor ons land (om de moeders in het algemeen te eeren door het schen ken van bloemen of het Leggen van bloemen op het graf, wanneer de moteder reeds overleden is) die gtehoudten zal worden op 20 ,Mei a.s. Om het denkbeeld uit te voeren, zullen plaatse lijke commissies in het leven geroepen worden, die stoeds voeling hebben met het hoofdbestuur der Maatschappij. DE STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen, is thans weder opgeheven de maatregel, volgens welken bij de Staatsloterij 2000 nummers niiet worden uitgegeven, welke maatregel was ingesteld, teneinde andere, niet wettelijke lote rijen in de uitoefening van hun bedrijf te belem meren. De opheffing van den maatregel is thans ge schied uit overweging, dat dergelijke loterijen ge acht moeten worden niet meer te bestaan. DE ONDERWIJZER GEMEENTE-AMBTENAAR? Jarenlang hebben onderwijzersvereenigingen er vroeger op aangedrongen, dat het onderwijs Rijks zaak zou zijn en nu het dat voor een groot deel is, nu het Rijk de leerkrachten betaalt, schijnt het verlangen naar den vroegeren toestand terug te keeten „Het Amsterdam sche Schoolblad" schijft nl. in een artikel „De onderwijzer gemeente-ambte naar?": „Wat zijn wij leelijk vastgeloopen. 'Had toch die lieve Riegciering de handen maar van ons afgehou den. Dan waren wie als gemeente-ambtenaren zon der twijfel honderdmaal beter af geweest. Gemeen te-ambtenaren! ja, dat zijn we toch evenzeer als de leerkrachten bij het M.O. Moeten wij dan ook niet evenzoo behandeld? Wat zijn dat voor toe standen, dat Amsterdam zijn leerkrachten bij het M.O. mag beloonen zooals dat noodig is„ terwijl wij bij het L.O. met een meer dan schandelijk salaris naar huis worden gestuurd. Wij mogen en wij moeten een salaris eischen dat ons een be hoorlijk bestaan waarborgt in de plaats waar we wonen, een salaris, dat in Overeenstemming is met dat van andere gemeente-ambtenaren. Die eiscli moeten we krachtig laten hooren en daarvoor die nen we in de naaste toekomst fel te strijden." Nieuwstijdingen DE ONGEREGELDHEDEN IN HET RIJKSOP VOEDINGSGESTICHT VOOR MEISJES TE ZEIST. Dezer dagen werden in verschillende bladen be richten opgenomen omtrent ernstige onlusten om streeks Kerstrms in het R.O.G. te Zeist. De direc trice zou, ten einde raad, politiehulp hebben moe ten inroepen, terwijl de Commissie van Toezicht mee „verontrust door het gebeurde" zich tot den Minister van Justitie wendde, die zich persoonlijk in het gesticht van een en ander op de hoogte stelde Bedeelde berichten gaven den indruk als zou in het R.O.G. een formeel oproer hebben plaats ge had, dat slechts met krachtig ingrijpen van de politie werd bezworen. Al is bet zakelijke doel der berichtgeving niet bezijden de waarheid, toch was ze niet vrij van overdrijving en wiekte ze althans oen verkeerden indruk van wat werkelijk omstreeks Kerstmis in het R.O.G. voor mieisjes heeft plaats gehad. De onregelmatigheden, welke tot het in roepen van politiehulp en de overkomst van den Minister aanleiding gaven, komen neer op het vol gende. Eenige meisjes, die zich op sexueel gebied mis droegen en daarom bijzondere maatregelen op zich zagen toegepast, meenden zich te kunnen wreken op het meisje, dat een en ander aan de directrice bekend had gemaakt, door haar, toen de gelegen heid zich voordeed, een geducht pak slaag toe te dienen. Het tumult dat hierbij ontstond, bracht da betrokkenen in zeer opgewonden toestand, waarbij de schuldigen als strafmaatregel en ter bekoeling werden opgesloten in de daartoe bestemde cham- brettien, strafkamertjes met een glazen deur, opdat op het deen en laten der met opsluiting gestraften kan worden geilet. De gemoederen bekoelden ech ter niet zoo spoedig. De arrestanten bleven razen en tieren en toen een der meisjes miet eenig voor werp del ruitjes van de dieur harer chambrette ver brijzelde, .vond haar voorbeeld algemeen navolging waarbij het rinkelen van al die ingeslagen ruiten natuurlijk de consternatie niet weinig vergrootte. Hoewel dq directrice zich kan laten bijstaan door den portier, dsn onderportier en 'den tuinbaas van het gesticht, meende zij, toen na het inslaan der ruiten geen kalmte intrad en de opgeslotenen gin gen probeeren uit te breken, waar het een 20-tal meisjes in den leeftijd van een jaar of 17, 18 betrof, goed te doen met op haar bsurt de oproerige ele menten te suggereeren door de aanwezigheid van politie, waarom de hulp der politie werd ingeroepen Toen deze verscheen bleef het verwachte effect niet uit, behoudens bij enkelen, die in overspanning niet tot kalmte waren te brengen, bleven te keer gaan en natuurlijk krachtiger maatregelen noodza kelijk maakten. Teneinde een eventuqeile wederuit- barsting van het verzet te voorkomen, is toen, op verzoek van de directrice, een enkele politieman nog eenige dagen in het gesticht op post gebleven maar tot een herhaling is het niiet gekomen. Naar wij vernajnen is er geien sprake van geweest, dat mevrouw Honcoop, de directrice van bet ge sticht, geen raad meer wist toen de ruiten het moesten ontgelden en de arrestanten trachtten uit: te breken. In kalm overleg werd toen juist de ach teraf uitstekend gebleken maatregel genomen om de politie op te bellen. Natuurlijk werd de Minister omtrent het gebeur de door de Ctommissie van Toezicht ingelicht, maar naar wij vernamen, is hij pas eenige dagen geleden naar Zeist gekomen, voornamelijk om er zich van op de hoogte te stellen, in hoeverre maatregelen moeten worden getroffen om een betere afzondering, van gestraften mogelijk te maken. Ten slotte merken wij nog op, dat er pl.m. 70 meisjes in het gesticht zijn ondergebracht, van wie niet meer dan een 20-tal aan de onlusten debet is geweest. Van ©en algemeen oproer was dus geien sprake terwijl ook volstrekt onjuist is het gerucht, als zouden de directrice en de overige in het ge sticht werkzame dames met de pooten van stuk geslagen stcelen zijn aangevallen. Toen de rust weer was verzekerd, is de politie-, post ingetrokken en nadien doen de meisjes weer kalm haar werk. Wegens den aard der bevolking valt er natuur lijk van tijd tot tijd wel eens wat voor in het gesticht en wat omstreeks Kerstmis is geschied,, is zeker niet van geringe beteekenis geweest. Maar de gcedie reputatie van het gesticht wordt er aller minst door "geschaad. Be misdaad le Amsterdam. In verband met deze geruchtmakende zaait heeft de „Tel." gisteren de weduwe van den heer Bus cl: opgezocht. Er is van de dingen, die in 1915 zijn gebeurd, weinig in haar herinnering gebleven. Huiselijke omstandigheden hebben daar toe ongetwijfeld medegewerkt. Op de vraag, hoe veel geld of de heer Busch bij zich had, kon de weduwe niet met zekerheid antwoorden. Wel was het haar bekend, dat hij dikwijls groote bedragen bij zich droeg. Wat betreft zijn bezoek aan Muijl- wijk, de meeningen van Busch' bekenden loopen omtrent het geld, dat hij in zijn portefeuille had, 'uiteen. Indertijd verklaarde een zijner handels relaties, zekere Lichtle, dat het 1'120000 was; later hoorde men sommen van f60.000 en zelfs f 120.000 noemen. Eenige grond voor een taxatie bestaat er niet en deze doet ook weinig ter zake ten opzichte van het feit: den moord. Busch' echtgenoot® heeft, zoo verklaarde zij, haar man dikwijls voor zijn zakenvrienden ge waarschuwd omdat ze hen niet vertrouwde. Dit wantrouwen berustte echter op vermedens en nier, op bepaalde feiten. Van meer belang is haar verklaring, dat het praatje, dat Busch naar Amerika zou zijn ver trokken, door Muijlwijk moet zijn uitgestrooid. Hij heeft haar dit gezegd en het ook aan andererj medegedeeld. Spoedig was dit van algemeene be kendheid. Persoonlijk kende zij Muijlwijk niet, maar deze ontving eenige keeren haar kinderen in het gebouw aan den overtoom, waar hij hen op chocola traeteerde. I Het schijnt, dat Muijlwijk haar eenigen tijd na het gebeurde, geld ten bedrag evan f 500 treeft öaangeboden. 1 J De noodlanding bij Vieere. Het bij Vaere gelande vliegtuig is van de lijn LondenBrusselParijs en was onderweg van Londen naar Amsterdam. Boven Veere geraakte de motor stuk. De bestuurder wilde naar vliegveld Vliêsingen terugkeeren maar slaagde hierin niet en landde op een weide. Het is een groot verkeiers- vliegtuig. Behalve de bestuurder was slechts één persoon aan boord. Beiden zijn ongedeerd. Buitenland Een geheimzinnige verdwijning. Sedert 5 Decemjber - wordt een 23-jarige typiste juffrouw Elsie Cameron, uit haar woning in Londen vermist. Zij had het voornemen te kennen gege-, ven het „week-end" door te brengen te Crowbo- rough in, Sussex, waar haar verloofde, de hieeT Nor man Thorn een hoenderpark heeft. Getuigen heb ben haar ces avonds in de nabijheid van da woning, van den heer Thorn, niet meer dan een hut, op een afgelegen plaats gelegen, giezien doch bij haar ver loofde is zij volgens diens stellige verklaring niet geweest. De omstandigheid, dat niemand haar aan het station van Crowborough hieeft zien uitstappen deed aanvankelijk twijfel koesteren aan de juistheid der getuigenverklaringen doch thans is gebleken, dat tien mieisje, dat aan haar signalement beant woordt, dien dag met een autobus naar Crowbo-| rough gereisd is omdat ze volgens haar verklaring te Londen in een verkeerden coupé had plaats ge nomen, zoodat ze in plaats van in Crowborough, in Tunbridge Wells was beland, waar zij de bus geonmen had. De verloofde die als een Engelsche Robinson Crusoe eenzaam leiaft met zijn pluimvee, zijn hond en zijn kat, hieeft een open brief in de bladen gepu bliceerd, waarin, hij een beroep op haar doet iets van zich te laten hooren. De 'politiq van Sussex heeft Scotland Yard te hulp geroepen, maar tot dusver is iel nog geen licht gekomen in deze geheimzinnige verdwijning. Een aardbeving in Turkije. Bij <en aardbeving in de Turksche districten Ardahan en Ardak zijn volgens de Duitsehe bladen, meer dan 200 personen omgekomen. Mussolini's strijd tegen jók vrijmetselarij. Het plan der Italiaansche regeering om een wets ontwerp in te dienen, waarbij alle vereenigingen en organisaties in Italië verplicht zulten zijn een af schrift barer reglementen en ledenlijst bij de politie te deponeeren, heeft groote beroering gewekt, daar hierdoor het bestaan van vete vereenigingen ten zeerste zal worden bemoeilijkt of vrijwel onmoge lijk gemaakt. Het schijnt de bedoeling der regeering te zijn, om vooral de Vrijmetselarij tie treffen, welke als een geheim genootschap wordt beschouwd in strijd met de belangen van den Staat. Reeds vroeger verbood Mussolini den rijksambtenaren om deel uit te maken van rijmietselaarsloges. De amb tenaren, die het verbod overtreden, zullen met ge vangenis en boete worden gestraft. Kracthens de bepalingen van het wetsontwerp zullen vrijmetselaren voortaan geen functie meer in het leger kunnen biekleedien of zal het hun mo gelijk zijn eenige officiieele juridische positie te verwerven. Hierdoor wordt aan de Vrijmetselarij, welke in Italië een bolwerk van het liberalisme tegen het fascisme is gebleven, ieen harde slag toegebracht, Bij verder onderzoek naar de identiteit der bij de spoorwegramp te Herne verongelukte per sonen is gebleken, dat van 22 der dooden 13 vrou wen zijn en 9 mannen. Het aantal zwaargewon den bedraagt volgens de jongste berichten 27, dat der lichtgewonden 59. Een geheel gevulde passagierstrein kwam in 'het Centraalstation te Sydney met een anderen trein in botsing. Zeventien personen werden ge- .wond, van wie verscheidenen ernstig. Op Long Island had slechjs enkele mijlen van het hartje van 'New York veifwijderd, con vermetel etreindiefstal plaats, die aan vroegere gebeurtenissen in het Wilde Westen doet denken. De postbeambte van een locale posttrein, ont ving te Bellmore drie postzakken, bestemd voor 1 New-York. Toen-de trein wegreed en de beamb ten de deur van den postwagen ging sluiten, stond hij in den wagen plotseling tegenover een jongen man, die een revolver in de hand hield. Hij richtte het wapen op den postbeambte en beval 'hem de deur open te laten. Daarop gelastte hij Doe de zakken open en geef mij het pakje van de Bellmorebank. De weerlooze beambte volgde 'die bevelen op en de roover nam het pakje van de bank in bezit, waarin zich 10.000 dollar aan bankpapier bevonden. Hij gelastte vervolgens den beambte den wagen te verlaten en sloot daarop de deur. Dit alles had zich nog in geen drie minuten tifgespepld, meldt de „Tel.". Toen de trein hij het volgend station stilstond, stelde de postbeamb te den conducteur van het gebeurde op de hoogte. Een onderzoek werd ingesteld, maar de roover was verdwenen. Bespotting van de Rijkskleuren. Te Charlottenburg is de koopman Benkwitz,, oud-officier en D.-nationaal, veroordeeld tot 150 M. boete wegens beschimping van de rijkskleuren. Op den verjaardag van de invoering van de grondwet van Weimar had hij nl. een bezem uit zijn raam gestoken met c?n beddelaken eraan. De rechtbank was van oordeel, dat deze manier om te demonstreeren toch wel wat ver ging. i 't Is me 11 Januari niet gemakkelijk gemaakt opi een flink winstcijfer te boeken. Er vielen ver rassende uitslagen te noteeren. Men leze slechts: 1 C. Schagen wist op eigen veld Helder 2 te kloppen met 1—o. Het heeft me zeer verbaasd. Zou Schagen nu met alle gewield in de ie klasse willen blijven? Nu bet is voor het aloude Sparta te hopen, doch ik vermoed dat de heeren een op vlieging hebben gehad. 2 B. Bergen dito dito. Met 3o wonnen Taap- ken c.s. van C.S.V. Flink die Bergenaren. C.S.V. is niet meer het C.S'.V. van vroeger toen men beefde in de Alkmaarsche veste voor de stoere Castricummers. 2 C. Schagen; 2 had vrijaf en speelde dus een partijtje „oudeis trcef." 2D. Rood Wit als boyen. 3 G. Met Heiloo kom ik eerst weer eens op dreef. Met 31 winnen van Uitgeest 2 is volgens mijn idéé geweest. 4 C. De plaatselijke derby tusschen V.A.F.C. 3: en Alkmaar 3, eindigde volgens mijn verwachting in een overwinning voor V.A.F.C. 2o einde. Rood Wit 2Spanbroek 1 was geheel volgens mijn voorspelling. Men probeerde de leiding des heeren Mol te forceeren. Spanbroek wou zelfs den scehidsrechter te lijf ondanks die 4o overwinning. Het wordt voor die Spanbroekers hoog tijd dat paal en perk wordt gesteld aan deze maniakken en zal ik pogingen deen om de heeren tot de orde te rcepen op een zeer humane manier. De heer M01 doet goed een klacht te zenden naar het Bondsbestuur, dit als begin. 4 F. De Hollandreserves zijn bezig op alle ma nieren onderaan te koinisn. Nu werd met 9I van Rood Wit 3 verloren iets wat in het geheel niet behoefde voor te komen. Het Hollandbestuur doet goed het elftal eens te herzien, speciaal het achtieir- trio. Ik hoop op betere verwachtingen na deze. Spanbroek 2 won van Heiloo 2 en wou evenals het eerste na afloop knokkien. Wie Spanbroekers krijgt lette op in het vervolg. j 5 D. Alcmaria a. won slechts met 1—o van de b.-brcertjes, welks laatsten er nu ook hard op vooruitgaan. In liet geheel boekte ik dit resultaat:, Voorspeld 12; gewonnen 10; verloren 2 'wedstrijden. Totaal voorspeld 222; gewonnen 159; verloren 63. Evengoed nog steeds een goede stand Die groo te verliespost blijft lang uit. VETERAAN. Programma 18 Januari. 1 C. H-R.C. 2—Schagen I. Hoorn.: 2D. Vrone I—M.F.C. 2 Sijm. 3 C. Alkmaar 2Uitgeest 2 Boonf 4 C. V.A.F.C. 3Groot schermer i v.d. Meij. Zeevogels 2—Rood Wit 2 Korstanje, Schoorl 1Oudorp- I Brussel, 4 F. D.T.V. i—Heilop 2 C, J. Mol. Schoorl 2Vrone 2 (12 uur) Volger. Rood Wit 3—Bergen 2 Prins, 5 D. Vrone a.—Heiloo a. (12.30 uur) Sijm. V.A.F.C. a.Alcmaria b. (12.30) v.d. Meij. Alcmaria a .—Bergen a. (12 «ur.3 Indien geen tijd vermeld, aanvang' 2 uur. Gouden Kruis Wedstrijden. Alsnog ingeschrevenZ.F.C. 4 en 5 Zaandam. Q.S.C. 2 en 3 Wormierveer. Totaal is ingeschreven door 32 elftallen. Gister (Vrijdagavond) heeft de loting plaats ge had te Wormerveer. Die uitslag is ons op het oogenblik nog niet bekend. Die ons bekende elf tallen: Schagen, Vrone en D.T.S. wacht ongetwij feld een zeer moeilijke taak. Dat ze succes mogen behalen. SPORTREDACTIE, Voorspellingen 18 Januari. Dezen dag een klein programma voor mij te be handelen. Iki verwacht in de eerste plaats afge keurde terreinen daar De Bildt vanmorgen „kans op regen" seinde. Echter zijn de Gouden Kruis /Wedstrijden op komst. Volgens Redactie hebben 32 elftallen ingeschreven. Een zeer respectabel aantal Echter de meest^n zware jongiens en ik verwacht van Vrone en D.T.Si. als zie niet gelukkig zijn ge weest met de loting, dat heide elftallen er met dra eerste ronde al worden uitgeknikkerd. Hoewel ze ook nog tegen elkaar kunnen loten op het Vrone- terrein. Maar komen ze door die ie ronde, dan kunnen ze meer priesteeren. In alle gevallen we zijn nog niet zoover. Alleen kan ik niet vatten, waarom „Holland" niet heeft ingeschreven. Die kan de kans ook best wagen volgens mijn idée. Ofschoon bij verre reizen de „fut" ook iets heeft mee te praten. We zullen echter de dingen niet vooruitloopen en overgaan tot de profetie: 1 C. Schagen dat mij j.l. Zondag voor schan daal zette zal zich nu t,2n opzichte van mij masten; rehabiliteeren door in den Helder van H.R.C. 2 op een knappe manier te verliezen. En dat zal gebeuren ook. 2D. Vrone ontvangt M.F.Cl 2 ien zal van deze zwakke broeders wel weten te- winnen. Ik kan m'n vriendinnen in Pancras melden dat in verband met de aflasting der Oudorp—Spanbroek-match, ik in eigen persoon den wedstrijd zal bijwonen. Eventu- <ele ontdekkingspogingien zullen echter in den kiem worden gesmoord en men behoeft mij tevens te be schouwen als niet aanwezig. Ik wil alleen het hui dige Vrone-elftal eens in actie zien, want helaas ik vermoed nog steeds een zwakke zijde welke ik zal trachten, tie ontdekken in vierhand met nog1 komende zwar,e wedstrijden. Tvens zullen de dames de onderbroken correspondentie wel weer hervatten denk ik en zal zulks door mij dan ook hoogelijk op prijs worden gesteld. 3 C. Alkmaar 2 ontvangt Uitgeest 2 en zal Opoe nu toch eindelijk eens weten te winnen wat hoog noodig is. D.T.S. en Holland noodig ik uit er eens ren flinke trainingsdag van te maken door op het Hollandterrein tegen elkaar te spelen om een kruis van lood, zulks onder leiding van den heer van der Hoven, bijgestaan door een door elke partij aan te wijzen dame als grensarbiter. Als we dan maar weer geien grensincidenten krijgen. 4 C. V.A.F.C. 3 ziet zich na hard werkenl tenslotte nog geslagen door de Schermer polder hazen. Zeevogels 2 krijgt weer eens klop van Rood Wit 2, tenminste als de socialisten goed opkomen, an ders is een gelijk spel het resultaat. Oudorp dat eerst Spanbroek zou krijgen doch welke wedstrijd op verzcisk van Vrone is afgelast, iaar deze bang was dat er anders heel wat Vrone- iubbeltjes in het Oudorper laadjie zouden rollen, gaat nu naar Schoo(rl 1 om daar de negende over winning te behalen. Niemand minder dan de Bondssecrietaris zal de leiding hebben en ik hoop dat Oudorp hierin een hooge eer ziet. Ik neem meteen de gelegenheid t'é baat om Oudorp erop te wijzen, dat hier meteen de gelegenheid is om de Langedijker Qourant onder de oogen des heeren Brussel te brengen in verband met dei door mij geschreven aanhalingen inzake Spanbroek 1 en 2. Tevens in verband met den ko menden wedstrijd Oudorp 1Spanbroek 1 een zeer bekwaam scheidsrechter te verzzoeken,' zoo noodig ie klasser om de zoo hoog noodige zeer strenge leiding tot in de puntjes door te voeren, als zul lende dan sinjeur van Straalen zeer veel tonen lager galmen en geen vechtkurien vertoornen, daar dan het elftal van Bondswege met schorsingen en ontslag zal worden bedreigd. Ik reken hierin op de volle medewerking van m'n Oudorper vrienden en hoor Maandag het resultaat wel. 4 F. D.T.V. 1 ontvangt Heiloo 2 en geloof ik in een gelijk spel of een kleine overwinning voor Heiloo. Schoorl 2 opent in Schoorl den dag dag door om 12 uur tegen Vrone te trappen. Vrone 2 zal hierin wiel leeris probeenen ©en stevigie overwinning; te behalen met minimum 5 winstpunten. Zal het gaan Vronereserves? Rood Wit 3 dat Zondag zoo gewleldig won, ziet zich nu schandelijk bedrogen door Bergen 2, dat de winstpunten mee duinwaarts neemt. 5 D. M'n jonge uhlaantjes komen om half één in het veld tegen Heiloo a. In verband met de opname in de ridderafdeieling zullen deze dus hun ridderlijkheid moeten bewijzen door Heiloo met laege handen naar huis fce zenden. Gelijk kan ook nog maar geen verlies en liefst winst, wat met eeni gen goeden wil ook wel kan. V.A.F.C. a. krijgt Alcmaria b. als tegenstander en zal hier een gelijk spel de verwachting zijn, hoewel het ook niet is uitgesloten als de thuisclub eens wint. Alcmaria a. zullen zich in hun overwinningsroes niet van den goeden wieg laten brengendoor de Bergen a. Een kleine overwinning ligt voor hun te braden in het Alcmaria fornuis. Ik sluit hiermede het parcours af met een radio seingroet aan mijn vriendin Daisy. Leuk zeg zooals jij over Veteraan kunt babbelen in de 'autobus tegen Veteraan. Where are you girl. I receive no more letters from you. Is your health «seeding by fond?. Allons Daisy de garde wacht op k> stem. Moet het soms „de roepende in de woestijn wor den.De dames-amazones cbr Vteranischie Lijf-, garde wachten op het bevel hunner aanvaerdster omHet nieuwe terrein te openen. i Wanneer?? VETERAAN. I Aan Veteraan. Daar de t egenwoordige verslaggever vat», de L'. V V. „Holland" als zooaanig heeft bedankt Voor die functie, zal van nu af aan voor een verslag ge zorgd worden door een nieuwen correspondent van het ie en 2e elftal. Die voor het Te elftal zal a.s. Zondag bij goea weder zijn functie kunn.en waar nemen, daar dan Holland 1 speelt tegen S.V.S. 1 van den Helder, welke no. 3 staat in afdqe.ling C ie klasse N.H.V.B. Voor de voetballiefhebbers is dus een mooien weastrijd in zicht. D,e Pers- en Propaganda-Commissiew

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5