'bezoeken aan onze plaats gebracht, om eens een 'nauwkeurig onderzoek naar het een en het ander in te stellen. De door hun gevraagde medewerking cm kool te «turen, heeft uwe commissie gemeend zoo voet m<jgf,:ik te moeten verleenen, al is het, dal daar cenige kosten aan zijn verhonden. Deor Rijksbezuiniging, wordt men ook daar op zulke 'wijze in diverse uitgaven bekort, dat zij b.v. de verzendkosten van zieke kool enz. "liet meer kun nen vergoeden. Wenscht een plaats als de onze een d.istrictelijk onderzoek, dan rekent de Regee- ring zóó, dat zulk een streek zelf er wel wat «voor over inag hebben. Zoolang als dat alleen 'verzendkosten zijn, is dat naar ons inziens al zeer weinig. De totale onkosten van uwe com missie hebben dan ook over 1924 alleen amper f 10.bedragen, alleen aan verzend- en embalage kosten. Behalve de kool ziekten is men te Wageningen ook begonnen voor ons een nader onderzoek in te .stellen naar de vurigheid van onze wortelen. Hoewel de oorzaak bekend is, zal het altijd 'moeilijk blijven aan de oorzaak te ontkomen, daar 'de malariamuggen in alle gevallen gemakkelijker .'best reden kan worden, dan de wortelvliegcn. De ziekte die thans in de uien zooveel bouwers 'het „overzoeken" doet bezorgen, n.m. rotting van 'binnen, of ook rotting op de kop genoemd, kan met veel succes bestreden worden volgens advies van Wageningen door eenige herhaalde bespuiting mot bordeauxsche pap, vermengd met wat tar webloem. Deze bespuiting dient plaats te hebben als de uien haar derde pijpje heeft, en dient herhaald' te worden als de uien haar looflengte verkregen hebben ,dus eenige weken vóór dat zij beginnen te bollen. Hoewel deze bespuiting, vooral de laatste, in het. drukst van het seizoen moet plaats hebben, raad de Comm. u allen toch aan, deze bestrijding 'zooveel mogelijk te doen plaats hebben. Als resultaat van het onderzoek naar de „On derzeeërs" (aardappelziekte) is uw Comm. be richt, dat ontijdig afspruiten, warme bewaarplaat sen, in het donker laten kiemen, en zeer vroeg nitpoten, deze ziekte doet ontstaan. Dus de voor naamste middelen ter voorkoming zijn: koel en in het volle licht bewaren, alsmede niet al te vroeg uitpoten. Hiermede meenen wij u het belangrijkste van enze narbeid te hebben verteld, en eindigen wij 'on sverslag met een woord van dank aan de medewerking van veler van u die ons indirect hebben geholpen, en met den wensch dat 1925 öons allen een goed en gezond gewas moge ge ven. (applaus). De samenstellers ontvangen ook hiervoor een woord van dank voor het vele door hen ver richtte werk. De heer C. Slot geeft zich geen praedicaat vaij het ontstaan der vurigheid bij wortelen te weten, maar dit jaar waren de wortelen reads ■volwassen, toen pas het kwaad er in kwam. Het komt hem eigenaardig voor, dat juist na half {September dit kwaad is gekomen, en in dien natten en kouden tijd de wortelvlieg zoo op trad, wat toch ook een vreemd geval is. De heer Rouwens antwoordt dat er ook een andere ziekte voorkwam, n.l. aan den kop, en spreekt Wageningen als zijn oordeel uit, dat de deze ziekte veroorzakende parasiet later in sa menwerking komt met de wortelvlieg. Definitief kon echter nog geen antwoord gegeven worden. De heer C. Slot vraagt of er nu aan de hand van 'teerst door hem gesprokene, geen andere oorzaak voor 'tvuur is te vinden. De heer P. Timmerman zegt dat reeds in Aug. 'tvuur in de wortelen voorkwam, dat later na tuurlijk erger geworden is. Een aangename discussie is van dit onderwerp het gevolg, waarin verschillenden hun ervarin gen bekend maken. Als bestrijdingsmiddel van de wortelvlieg schijnt uien op te treden. Mededeelingen Mandenaankoop. Ingekomen is een schrijven van den ratten vanger P. J. Kraakman, waarin hij verzoekt om hem in zijn arbeid ten goede te komen. Zondier steun zal hij zijn werk niet kunnen uitvoeren. De voorz. zegt dat het bestuur voorstelt liern ee nbedrag van f 10 of 15 te geven in de hoop dat hij ook in Broek komt. De een verklaart zich tegen, een ander voor, maar het gevolg van de discussie is, da,t het voorstel door het bestuur wordt ingetrokken en 'verder afwijzend wordt beschikt. De voorz. doet hierna mededeeling, dat de vraag of de L.G.C. zal worden gedaan, om niet tneer langs de huizen te varen, en doet dit ver- zoek thans tevens aan de vergadering. Verder bespreekt voorz. het werken bij het spoor, en men daar het werk aan de tuinbouw- arbeiders uit de handen neemt. Spr. zou gaarne 'zien dat de tuinders meer overlieten aan de ar beiders. Tenslotte bepleit hij het veilen aan de markt de L.G.C., en niet meer aan den Noordermarkt- bond in April. Gaat men daarheen, dan bena-, deelt men de eigen markt. Hij roept in ieders .medewerking om in Broek te veilen, waartoe men vrijwillig reeds eerder heeft besloten. Stemming bestuurslid „Groentencultuur" (aftr. de heer C. Oijevaar, niet herkiesbaar). De uitslag van de stemming is, dat uitge bracht werden 99 stemmen, blanco 2, van on waarde 4. v De stemmen zijn uitgebracht over 24 verschil lende personen. Een volstrekte meerderheid is niet verkregen, zoodat een nieuwe vrije stemming plaats heei't. Een tweede vrije stemming wordt gehouden, waarvan de uitslag is, dat uitgebracht worden '98 stemmen. Do hqer C. de Groot verkreeg 35 stemmen, d jeftiicler S. Kossen 32 stemmen. De overigen waren verdeeld. Een herstemming heeft plaats tusschen de hee- ren de Groot en Kossen. De heer S. Kossen wordt gekozen met 47 stemmen, terwijl de heer de .Groot 46 stemmen verkreeg. Eenige stemmen van onwaarde en blanco. De voorz. feliciteert den benoemde met zijn ambt terwijl deze zijn benoeming aanneemt. Op verzoek van den aftredenden secretaris spreekt de voorz. geen dankwoorden. Voorstel van den heer C. Slot Kz. „De vertegenwoordigers van de vereeniging „Groentencultuur" in het bestuur iler Langedij- „ker Groenten-Centrale" zijn herkiesbaar." Het bestuur heeft geen prae-advies omdat het nog staat op het standpunt van niet-herkies baar heid. I De heer C. Slot zegt dat alom in den lande de politieke leiders zich gereed maken voor de politieke worsteling. Neemt men 't helste rood of 't diepste zwart, zij trachten weer met de- tfclfde personen te komen. De meest ervarene zet men bovenaan, en adviseert op den eerste de stem uit te brengen. Men neemt de mensohen van ervaring omdat van hen meer kracht kan uit gaan. Maar niet alleen op dit, ook op maatschap pelijk terrein vindt dit plaats. De mannen van ervaring hebben de voorkeur. Bij de fabrieksar beiders spreekt men van geschoolden en onge {schoolden,' en de meest geschoolde wordt geno men als meerderwaardige. Zoo ook bij ons moeten de ervarenen de voorkeur genieten. Nu sluit herkiesbaarheid geen verkiesbaarheid in. De afgevaardigden van de L.G.C. dio na 4 jaar niet meer herkiesbaar zijn, komen in een élecjiie conditie, een conditie die niet te verde digen valt. Zoo ook de Vereeniging. Derhalve Stel thij wederom voor de afgevaardigden her kiesbaar te stellen. Verschillende heeren ondersteunen het voorstel. Een uitgebreide discussie is van dit voorstel het gevolg, waarbij d'e een zich doet kennen als voorstander ,de ander als tegenstander. De uitslag van deze zeer aangename gedichten wisseling is, dat het voorstel van den heer U. Slot wordt aangenomen met 61 stemmen voor, 36 stemmen tegen. 3 stemmen, werden blanco uit gebracht. r Voorstel van het bestuur van „Groentencul tuur": 1 1 „Aan het bestuur der „L.G.C." te verzoeken „om den ingang der veilinggoot te overkappen." De voorz. wijst op de woorden van den voorz. van het marktbestuur, die 't niet uitvoen'oaar achtte. Voorz. betwijfelt of hij (den veilingleider) vol doende met de situatie op de hoogte is, en meent, terwijl hij daarentegen uitvoerbaarheid wel mo gelijk acht. Het voorstel wordt met daverend applaus aan genomen. I- De betaalmeester vraagt om het voorstel uit te breiden en dit te veranderen om de overkap ping te vergrooten, en dit is door den veiling- leidér bedoelt- Spr. acht deze uitbreiding wel mogelijk. De voorz. antwoordt dat dit veel kosten -met zich zal brengen en men bij de kostenberekening daarvoor zal terugschrikken. De heer C. Spaan zegt dat 't zeer overweging verdient om het voorstel van den betaalmeester In ernstige overweging te némen. Dan is de toe- 'stand ideaal. Zooals 't thans is is het rendabel. De heer P. Timmerman ziet er niet in dat de verkappin gthans te klein is. Het voorstel blijft gehandhaafd. Varia. De heer A. Slot Pz. bespreekt nogmaals de- vroege wortelen. Hij meent dat het thans niet goed gaat. Wij kunnen niet concurreeren tegen de zwaardere wortelen uit Venlo en de dubbele bossen uit 'tWestland. Hier heeft men bijzonder ongelijke wortelen. Spr. zou de wortelen goed willen wieden, zooals vroeger, om een heter pro duct te bekomen. De heer S. Wagenaar doet de vraag of 't marktpercèntage niet verlaagd 'kan worden, in de veronderstelling dat men een goed jaar heeft gemaakt. Bijv. een V2 Pet- De Penningmeester van de L.G.C. antwoordt dat aan een half percentage niet valt te denken, misschien kan men beginnen met 1/10 procent, hoewel ik niet zeg dat het kan. De heer C. Slot vraagt wat {voor nut men van den Ned. Tuinbouwraad heeft. De voorz. antwoordt dat door het bestuur een commissie is benoemd, bestaande uit de heeren Bouwens en Spaan, om een onderzoek naar het nut van den Ned. Tuinbouwraad in te stellen... In verhand met het verlies door de Prov. Comm. geleden, vraagt de heer P. Timmerman of het bestuur nog een onderzoek heeft ingesteld, 'naar het werk van die Comm. en vraagt tevens of het nut van die Comm. tegen die kosten op weegt ,in verband met de hoogere bijdrage die moet worden gegeven. De voorz. antwoordt dat hij een omzet van 4 millioen, een bijdrage moet worden gegeven van f5.60. Wat het nut aangaat, het is een schakel in de organisatie, en zo Urnen hier uit 'gaan, dan verliest men ook den invloed in het Centraal Bureau. Verder vraagt de heer Timmerman of meerdere invloed van de L.G.C. in de Prov. Comm. niev wenschelijk is, in verhouding tot de andere ve«- lingisvereenigingen. De voorz. zegt dat men reeds van plan was de vraag te doen om als vereeniging meer invloed; "te krijgen op de vergaderingen van de Prov. Com missie. 1 De betaalmeester antwoordt dat men zich over dien invlc-ed niet bang behoeft te maken. Besloten wordt dat de vraag zooals door het bestuur wordt voorgesteld, zal worden ingediend. De heer S. Kossen brengt de vergadering dank Voor den uitslag van de stemming. Verder doet hij het voorstel: „De „L.G.C." noodige de verschillende ver enigingen aan een gemeenschappelijken maal tijd en vermindere het presentiegeld van f 3 „op f 1.50. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen 'aangenomen. i De rondvraag levert verder niets op, waarna sluiting der vergadering volgt. „TUINBOUWBELANG" NOQRDSCHARWOUDE. Vergadering van ae vereeniging „Tuinbouwbe- lang" gisteravond 7 uur ten lokale van den heer J. de Bakicer alhier. Aanwezig 107 leden. De voorz. de hegr G. Barten opent de vergader ring met ongevee" de volgende woorden: Het is thans de 26e maal dat wij onze Jaarver gadering houden. M-sschien is de 25ste maal in de beste berinnering gebleven,..„zijn wij 1924 be gonnen in een feestelijk- stemming. Toen wij het 25-jarig jubileum herdachten waren de omstan digheden gunstig. De producten brachten toen hooge prijzen op. En is die vergadering door mij gesloten met den wensch dat de producten nog hoogier in prijs zouden worden. Die wensch is vervuld geworden. In 1924 hebben de producten necordprijzen opgebracht. Thans ligt 1924 ach ter ons. Een pleizierige herinnering heeft dat jaar wat het weer betreft niet bij ons achter gelaten. Het is een bijzonder koud en nat jaar geweest. Niettegenstaande dat, is echter de oogst van dien aard geweest, nat d>2 teelt groot genoemd kan worden. Zoo zelfs dat pessimisten zeggen dat er teveel goed is. Dat er veel zou zijn, wisten w.e, maar nooit kan iemand zeggen dat er teveel is. Niiet alleen in deze centra, maar ook in andere is er veel geteeld en verzonden. Wanneer we lezen dat in Loosduii.en 4300 wagons meer zijn verzon den dan in 1923, hoofdzakelijk naar Duitschland dan zien we daaruit dat Duitschland onze afnemer is, en kan men niet gauw zeggen dat er teveel is. Wat de oorzaak is dat er teveel zou kunnen zijn? Dat is het weer. Dat is die grootste factor. In De- en Jan. is de afname van onze producten, enorm geweest. En kunnen wij wel zeggen dat de producten zeker hooger prijzen zouden opbrengen wanneer het weer anders was dan bet nu is. Nu wordt aan de producten verloren. Dat is ook de oorzaak dat de menschen hun opgewektheid ver biezen en ds toekomst pessimistisch inzien. Ik hoop echter niet dat deze geest zich ook zal uiten in deze vergadering. Wij weten immers niet wat het einde van het seizoen zal zijn. Wanneer bet v\eer nog gaat meewerken, mogen wij aan het einde van het seizoen zeker spreken van een loo- raend jaar. Laten wij hopen dat de producten door verandering van het weer in prijs zullen stijgen. De vergadering is niet zoo ingericht als die van het vorig jaar, maar dat kan ook niet, Ik hoop echter dat wij hedenavond in opgewekte stemming bijeen mogen zijn. Ik heet u allen welkom en ook de vertegenwoordigers van de Pers. Mogen de discussies kort en zakelijk zijn, en ik hoop dat een ieder zal meewerken de vergadering zoo aangenaam mogelijk te maken. (Applaus;.) H:ema worden door den secretaris, den heer J. •Kliften de notulen van de vorige vergadering ge- Lezen en onder dank aan den samensteller goed gekeurd. Uit de rekening van dsn penningmeester, den heer A. van Nienes blijkt, dat de ontvangsten, met inbegrip van het saldo groot f2070.66, heb- cen fceuragen t 2926.591/2 de uitgaven daarentegen f 1013.60Y2 zooüat de rekening sluit met een ba tig saldo van f 912.99. De heer K. Kooij zegt namens de commissie, belast met het onderzoek, dat de rekening in volkomen orde is bevond/en. Deze wordt hierna door die vergadering goed gekeurd en ontvangt de penningm. een woord van dank voor zijn gehouden beheer. De nieuwe commissie belast met het nazien, zal bestaan uit de heeren K. Wagenaar, P. Blokker en H. Swager. Hierna verkrijgt weder de secretaris het woord voor het uitbrengen van zijn Jaarverslag. M. H-, Stond or.ze voorgaande jaarvergadering in het teeken van ons 25-jarig jubileumfeest en viel te gelijkertijd weer een opleving van ons bedrijf waar te neinen, wat de stemming op dezen mooien avond nog verhoogde, de wsnschen, die in de toekomst daar wierden uitgesproken, zijn ten dee- te in vervulling gegaan. Althans, de prijzen onzer stapelproducten liepen kort daarop, in het vroe ge voorjaar, tot een voor ons ongekende hoogte, zoodat we konden zeggen: eind goed, al goedl Zoo gingen wej in tegenstelling met de voor gaande jaren, "1924 welgemoed in. 1924 liet zich niet kenmerken door groote ge beurtenissen, noch in ons bedrijf noch in ons ver een igings leven We zouden kunnen zeggen dat het bevredigend is geweest hoewel bij vellen onzer de groote slag nog geleverd moet worden, althans, bij diegenen, waar de stapelproducten den doorslag moeten ge ven. De weersgesteldheid werkt hierin tot heden niet mee, in tegenstelling met het vorige jaar. Toch zal biet menig onzer verwondert hebben, dat het groote kwantum, hetwelk, ondanks de weers gesteldheid van den nazomer, nog zoo vlug afge nomen werd tegen redelijke prijzen en we meie- nie.i redenen te hebben om aan te nemen, dat, als het weer ons geen 51 te groote parten speelt, het in ruime mate geteelde aanstonds nog voor loo- r.enc'e prijzen zal kunnen worden afgenomen. Latien we even, na dit korte woord vooraf, na gaan wat er in het afgeloopen jaar de revue is gepasseerd. Er werden, in het afgeloopen jaar slechts 2 Ledien en 3 bestuursvergaderingen gehouden. Die gewone October-vergadering hebben we dit. jaar overgeslagen, hoewel ons huishoudelijk reg lement dit als een voorschrift aangeeft. Er scheen althans bij uw bestuur, geen voldoende reden aan- vvezig, om in de drukke dagen van het binnenhalen ier winterproducten, een ledenvergadering uit te schrijven met een vrijwel blanco convocatiebiljet. Toch was uw bestuur later van oordeel, dat ook deze vergadering in den vervolge gehouden diende te worden. Zij meent, dat de leden op die bedoelde; vergadering gelegenheid moeten hebben hunne ge voelens te uiten en mocht hieraan geen behoefte bestaan, dan kan het toch haar nut hebben om 't onderiing verband met de leden te behouden. Uw bestuur heeft goede reden om aan te nemen dat het eenmaal verleende tuinderscrediet een goed© hulp in den nood genoemd mag worden aan hen die hiervan gebruik maakten. Men vergete niet,, dat die menschen daardoor in c'e gelegenheid gesteld werden, van het goede jaar, hierop volgende, te kunnen profiteeren, waar van enkelen wellicht anders verstoken waren ge bleven Hun is een goede kans gegeven hunne bedrijven, gaande te houden, wat met vrijwel allen volkomen gelukt is, gezien die flinke aflossingen in onze om geving. De berichten die ons van ons "Provinciaal Be stuur, betreffende deze voorschotten, bereikten, be vallen ondergeteekenda maar zeer matig. Wij zijn bet er in zooverre mee eens, dat deze voorschotten zoo spoedig mogelijk behoonen te worden afgelost maar wij kunnen ons niet vereenigen met half werk d.w.z., men moet die menschen, die toch te goeder naam en faam bekend staan, en die van hun goeden wil ruimschoots blijk gaven, niet in togt nauw drijven, met een algebeele. aflossing bin nen een termijn, welke de perken der billijkheid te buitelt gaan. Dit zou ongeveer gelijk staan met het redden van de drenkeling, welke men miet de beenien op het drog© haalde en daarna verder aan bet lot over laat. Onwillekeurig komt de vraag bij ons op: welk een idéé heeft men daar dan toch van een tuinbouwbedrijf dat hiervan noodwendig gebruik moest maken? Is men daar dan werkelijk de mee ning toegedaan dat die menschen er met een goed jaar maar weer geheel bovenop zijn? Mocht dit het geval zijn, dan hopen we, dat menschen, wier adviezen in deze aangelegenheid gevraagd worden, dit het hooge college anders trachten duidelijk te maken. Ons ledental is het afgeloopen jaar weer met eenige vooruit gegaan en bedraagt nu 195 leden, Deze vooruitgang is een gevolg van het toetreden van eenige jongeren en door het aanschaffen van huisbrand, welke voor de leden beschikbaar wordt gesteld. Uit de kas van dien penningmeester zal u ge bleken zijn dat het met de financiën onzer vereen er nog niet zoo kwaad voorstaat. Toch is het goed dat wie niet elk jaar een jubileumfeest vieren, zooals dat door enkelen in een goede stemming geopperd werd. Onze kunstmestcommissie hieeft zeer ten genoe- ge van de deelnemers haren arbeid tot een goed einde gebracht. Zooals u aanstonds uit haar verslag zal kunnen blijken is de omzet van eenige beteekenis, ofschoon gezien de voordeelen hieraan verbonden het aantal deelnemers gevoegelijk nog met ©en derde 'doel verhoogd zou kunnen worden. Dat wie een commissie hebben, welke atcief werkt, wisten we al eerder ien kan u ook nu weer blijken, daar ze nu reeds de bestelbiljetten deden toekomen, teneinde weer gunstige aankoopen te kunnen doen in het vroege voorjaar, hetgeen in doorsr.ee genomen meestal een aanmerkelijk voor deel geeft in vergelijking met inschrijvingen, wel ke eenige maanden later plaats hebben. Een ieder begrijpe nu zijn eigen belang, leg dit inschrijvingsbiljet nu niet achteloos ter zijde, doch ga 111 uwe gedachten nu reeds na wat ge denkt noodig te hebben en vul uw toegezonden biljet spoedig in en voor de richtige uitvoering kunt ge zeker zijn. 1 Evenals voorgaande jaren werd er door bemid deling onzier vereeniging huisbrand aangekocht. Die deelname was weer toegenomen en de kwaliteit uitstellend. In totaal wera 46.950 K.G. aangekocht voor een bedrag van ongeveer f 1700. Nog zij u medegedeeld, dat in de ledenvergade ring in April gehouden, besloten werd als lid toe te treden van de te Alkmaar pas opgerichte Proeftuin, welke onder leiding van den Rijkstuin- bouwconsuleat, den WelEd. Hr. Hazeloop in cultuuii zal worden gebraent. De contributie hieraan verbonden bedraagt f25 waarvan f 10 terugontvangen zal worden van den N.M. Bond. Uw bestuur meende dan ook, dat het dat het lidmaatschap voor deze nuttige instel ling alleszins verdedigbaar is. 1 Uw afgevaardigden in ons marktbestuur hebben ook daar de belangen d|»r vereeniging op de meest nauwgezette wijze behartigd. Hiermee ben ik vrijwel aan het einde gekomen van dit korte verslag. Gevoegelijk zou ik het hier jij kunnen laten, ware het niet dat onze aandachi alweer een poosje gevestigd werd op het donker olkje in het oosten. Ge zult reeds begrepen hebben, dat wij onze oogen gericht hebben op de dreigende toltarieven elke in Duitschland aanhangig gemaakt wierden Al behoeven we daar niet pessimistisch onder te worden, is het toch iets waarmee we rekening hebben te houden. Hun, die aan hunne bedrijven een groote uit breiding willen gevien, zouden we toch willen rader in elk geval niet varder te springen als de stok lang is. Laat men, aangemoedigd door een goe jaar geien onverhoopte dingen doen. En zij, die nlei tot de intensieve tuinbouwers behooren, zouden we willen zeggen, gelijk het spreekwoord: schoen makier hou j,e bij je least en boer bjjjf bij jc beest. Zooals boven gezegd, het zal ons niei mogen ontmoedigen (we hebben hier wel eem mieier kennis mee gemaakt), maar toch een klein oogje erop gericht houden, zal geen kwaad doen Of wij, als vereeniging, hiertegen dan niets kun- deen? Rechtstreeks, moet dit in twijfel getrokken worden. Wat ba doen tegen een gevreesden maat negiel, als het heffen van een invoerrecht, als eigei regeering hierin reeds voorgaat? Ge zult met ons begrijpen dat het werken hier. tegen dan al zeer zwaar moet vallen. Onderling, als het zoover komt, elkander steu nen waar bet mogelijk is, zal alsdan een gebieden de eisch zijn die op ons allen rust, zooals dat steed: in een goede organisatie noodig is. Geachte Leden, ik wil na deze korte uiteen zetting eindigen met de beste wenschen voor on ze vereen, en voor een ieder in t, bijzonder. D.e samensteller ontvangt een applaus der verga dering eri den dank van dsn voorzitter. Ingekomen is een verzoek van het subcomitl om een geldelijke bijdrage voor de stichting vai een neutraal centraal ziekenhuis. De heer A. Borst wil hierop niet ingaan, omdal dit een neutrale vereeniging is. uist omdat dit een neutrale vereeniging is, wi die heer T. Kostelijk ook geven aan een neutraa ziekenhuis. Spr. zou minstens f 100 willen geven.. De beer A. Barten is het eens met Borst. Het hier ©en neutrale vereeniging, en wij moeten ons ook neutraal houden. Er zijn misschien leden dit niet met het do-el sympathiseenen en wanneer me» yparticulier wil geven staat dit vrij. De heer IJ. Kaan zegt dat wanneer bet was voor een school voor tuinbouwers, het een ancte geval zou zijn, maar nu moet men als tuinbouw- vieneeniging hierin niet bijdragen. Die voorz. zegt dat het bestuur de circulair voor kennisgeving wil aannemen. Echter was me» niet hompgeen, en werd afgesproken, dat wan neer da vergadering, er niet algemeen voor was men er niet op zou ingaan. Aanstonds bestaat gelegenheid genoeg om te tee kenen. Het verzoek wordt hierna voor kennisgevin] aangenomen. Thans wordt door den beer K. van Dijk versla] uitgebracht over het werk der kunstmestcomm Wanneer ik u verslag ga doen van de werk zaamheden enz. onzer commissie over het afg« loopen jaar, is dit met opgewektheid. Immers mijn vorig verslag eindigde met de hoop uit ti spreken, op meer deelname en zoodoende groote minstens dubbelen omzet en ziedaar, bet moch zoo zijn, al is het dan ook niet ten volle het dub hele van het vorig jaar. Een kleine vergelijkin] zal hiet u toonen. 1923. 40 leden. 93800 kilogram 9750.guide! 1924 58 leden, 189450 kilogram 17876.25 g Hierbij zijn de gezamenlijke bestellingen van ka lizout inbegrepen. Ge ziet dus, een aardige vooruitgang. Alleen he aantal leden van 40 op 58 stemt nog niet gehe" tot tevredenheid, ofschoon toch ook hier een be duidende vooruitgang te bemerken is. En de com missie twijfelt dan ook niet, of sbeeds meerde rei zullen hun belang gaan begrijpen, en hunne be noodigdie kunstmest coöperatief betrekken. (Zie vervolg le Blad.) t.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4