Maai; juist de o.l. school is het die verdraag zaamheid kweekt. Waar plaats is voor den' jood naast'den r.k. Laat ons daarom aan de dwaasheid van wat er thans gebeurt, een einde maken. Daar moeten wij paal 'en p;rk aan stellen. Wij moeten een einde maken aan deze vreeselijke verspilling van geld aan schoolbouw en splitsing. Wanneer er gelijk stelling er is, moet zij er ook werkelijk zijn. Nu wordt de bijz. schoof voorgetrokken boven de openbare school. Dat dit gebeurt is voor «=n deel de schuld van da voorstanders van het openbaar onderwijs. Zij ■zijn lauw gebleven, terwijl de tegenstanders hebben gestreden voor hun school. Wanneer we zien wat zij voor hun zaak ov>er hébben, dan komt het, schaamrood ons op de wangen over datgene, wat wij bijna niet kunnen bekompn. Zoo is er dan thans een groote taak voor ons weggelegd om tie doen begrijpen, dat de openb. scohol is de school voor allen. Daar verkrijgt men, -hoe elkanders richting is in het verder leven, aat men elkaar leert kennen en waarde eren. Den tijd van het bezit van i algsmeene school moeten en kunnen wij verkrijgen, maar niet zon der strijd. Gij wilt saamhoorigheid, en vrede. Gij wilt ons volk vooruit brengen. Gij wilt dat uw kinderen het beter zullen krijgen dan gijzelf. Welnu, dat alles künt ge verkrijgen, maar niet zonder strijd. Zonder strijd geen overwinning. Strijdt dan met ons mede in den strijd, die een goede strijd is. Blijf het vaandel colgen van „Volks-, onderwijs", dat steeds voorgegaan is daar, waar hét gevaar het grootst was. Dat onbevlekt en onbe- smeurd is. Met het dievies voor oogen: Niet vertra gen noch verslappen." Die aanwezigen brengen den spr. oen dankbaar applaus, terwijl de voorzitter hartelijke woorden van dank tot hem richt, en daarna aan de verga dering voor de wijze, waai op zij de rede heeft ge volgd. Spr. vertrouwt aat door deze rede de afd. met nieuwen en frisschen geest is bezield, en kracht van haar zal uitgaan. Na eenige oogisnbiikken wachten, wordt een aanvang gemaakt met het aangename van den avond. Muziek,, zang en voordrachten, wisselen elkander in bonte verscheidenheid af. Een ieder die op de planken kornt, en dat zijn er velen vergastte de aanwezigen op zang, humoristische of ernstige voordrachten ten levensliedjes. Het was de eerste maal, dat wij een dergelijken avond van de aid. St. Pancras van Volkonderwijs meemaakten. Wij kunnen echter gerust zeggen, g-qen berouw te hebben, aan de uitnoodiging ge volg te hebben gegeven. De afd. mag dan ook zeker miet genoegen op deze bijeenkomst terugzien. - SINT PANCRAS. Zaterdag a.s. bestaat er voor de liefhebbers ge legenheid om deel te nemen aan een wedstrijd in prijskegielen op bet biljart. Voor nadene bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. - OULflB NIEDORP. •De bouwersplaats, eigendom van de erven van wijlen dien heer P. Verburg, liggende in deze ge meente, groot samen 21.51,28 H.A., die in op bod stond op f 50499.50, is op 27 Januari door notaris Kroon bij afslag en combinatie voorjoopig toegewezen (de gunning werd 24 uur aangehou den) aan do volgende koopers; P. Eooij te Zuidscharwoude voor f .3410. 2. G. Dekker alhier - 1640.— 3. P. Frans te Heiloo - 5081. 4. idem - 3120. '5. idem - 3330. 6. idem i - 3270. 7. idem - 3120. 8. idem -2610.- 9. aan P. Molenaar te Winkel - 760.- 10 en 12 aan Hage en Bakker - 6592. 11. aan C. Over alhier f 000.-- 1 14. aan P. Frans 2709. 14. idem - 3213. 15. idem - 7720,- ,'16. aan P. Molenaar en P. Hoogland - 5984.- 17. aan P. Frans - 2836.50 18. aan P. Frans - 2730. Totaal f 61830.50 ST. PANCRAS. Tot molenaar van den Westbev-erkoogmolen is benoemd de heer 8. Biersteker van Broek cp Langendijk. HEERHUGOWAARU. Het heersehen van influenza blijft in onze ge meente tot nog toe beperkt tot eenige gevallen, terwijl ook het optreden,niet van ernstigen aard is. Veel kinderen echter zijn bezocht met maze len. Hierbij doet zich het eigenaardige verschijn- jse Ivoor, dat de ziekte zich in hoofdzaak be perkt tot het zuidelijk deel der gemeente. HEER H UGOWAARD. Heeft onze afd. van „Het Witte Kruis" zich steeds niet onbetuigd gelaten ten aanzien der malaria-bestrijding, zij gaajt nog steeds op dezen weg voort. Binnen enkele dagen zullen de afdee- lingsleden worden uitgenoodjgd om met huisge noten de hoogst interessante malariafilm te gaan zien, welke enkele weken geleden in Alkmaar is vertoond aan genoodigden door de officiëele ma- laria-commissie. Ongetwijfeld zal van deze uit noodiging een zeer druk gebruik worden gemaakt. Plaatselijk Nieuws CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDER HERSTLLLINGS- EN VACANT1LKOLON1ES. J>e afd. Langendijk vergadisrt Dinsdag a.s. in Concordia te Noordscharwoude. BROEK OP LANGENi)IJK. Gedurende het jaar 1924 bedroeg de. omzet aan de Langedijker Groentonveiling f 3.974.184.87 waarvoor werd aangevoerd 1.561.102 stuks bloem kool, 684.888 bos wortelen 13.589.385 kilogram aardappelen, 1.638.123 Kg. wortelen, 2.650.181 Kg. uien, 18.264.100 Kg. roode kool, 11.024008 Kg. gele kool 20.652.933 Kg. witte köol, 58.336 Kg. slaboonen, 153.940 Kg. rabarber, 31.662 Kg. rammenas, .598,137. Kg. bieten, 141447 Kg-.; wit lof, 51075 Kg. -rapen. Als deze aanvoer omgezet in wagons van 10.000 Kg., behalve bloemkool en bee wortelen-per spoor was verzonden^zouden -daar voor 6872 wagons noodig zijn geweest. Een groot gedeelte gaat echtfer per schip. Z U IB SC5H A R W O UDE» I Döor den- heer D. Zeeman is van een aantal winkeliers en neringdoenden een som gelds "ont vangen als teeken van solidariteit met hem in de bekende rechtszaak. ZUIDSCHARWOUDE. We vernamen, dat de tractorploeg hier bij den derden tuinbouwer in gebruik is genomen. Bij de gebruikers viel hij zoo goed in den smaak, dat zij niet anders kunnen doen dan dit land' bouwwerktuig aanbevelen. De eerste proef bij den nieuwen gebruiker genomen, beloofde zich er ook van. De tractor werd hier gebruikt op zwaar land, doch met het grootste gemak, zen der stoornis werd de akker „omgelegd". 't.Is te verwachten, dat de tractor langzamerhand bur gerreeht zal verkrijgen en het spitten, daardoor in hoofdzaak zal komen te vervallen. Be heer Woldhuis, die in Zuidscharwoude de vertegen woordiging heeft, heeft wel succes met zijn agent schap. ZUIDSCHARWOUDE We vernemen dat aan de Kroon een verzoek is of zal worden gericht om de vergunning van het café De Schelvisch te mogen overschrijven ten name van mej. de Wed. Beers. NOORDSCHARWOUDE Biljarten. Dinsdag 27 Januari had in „Concordia" alhier, op het biljart de eerste ontmoeting plaats tus- schen acht leden der Sociëteit „Vriendenkring" tin acht leden van de Med-emblikker Sociëteit uit „Het Wapen van Medemblik", eigenaar onze vroegere plaatsgenoot, de fleer Barten. „Vriendenkring" wist 2048 punten te behalen hun tegenstanders uit Medemblik 2029 p. Verschil alzoo ten voordeele van „Vriendenkring" 17 p. Op den 3 Februari heeft de tweede en tevens de laatste ontmoeting plaats. Van alles en nog wat Nadruk verboden. De mensch is van huis uit een traag, vadsig sehepgel. Daar heb je, om een voorbeeld te. noe men. de zomertijd. Moest de klok niet een uur vooruit gezet worden om hem te dwingen tot. opstaan? Moet hij niet altijd een gangmaker heb ben om hem te leiden en in 't spoor te houden? Hoe ?voel zijn er, die beseffen dat Wie met den hamer vroeg gereed is, Kan smeden als het ijzer heet is, Wie nog" moet leeren als hij oud is, Zal smeden als het ijzer koud is. Fen enkele slechts! Gaarne brengen wij .daar om een saluut aan het doorzettingsvermogen ;van den heer Abas, die voor acht jaar nog rosejtten en briljanten zat tê slijpen op 'n Amsterdanisehe diamantslijperij en dezer dagen aan de Amster danisehe Universiteit gepromoveerd is tot dqetor in de letteren en wijsbegeerte. Hoeden af voor deze kranige jonge man en moge hij voldoening, vinden aan dé bronnen der wetenschap. \Is waar, we kunnen niet allen even hoog klimmen op den maatschappelijken ladder, ér moe ten zooals 't in een volksterm luidt Apos telen en martelaren zijn en al zit aan de laatste functie ook een „kroon" vast, geambitieerd wordt het baantje door niemand. 'tWordt op één lijn met dat van „beul" gesteld. De humaniteit heeft de. betrekking -oyerbodig gemaakt. In Polen be staat de doodstraf nog en nu de autoriteiten besloten hebben de kogel door de strop te yer,- 'vangen, wordt de beul en de galg weer „in eerie" hersteld. Dies is er zoo'n functionaris weer noo dig. Een liefhebber is al gevonden, in Oosten rijk Hongarije heeft hij 't vak geleerd, heeft alzoo praktijk en wil dit nu graag in zijn vaderland toepassen. Vreemde vaderlandsliefde om liever je eigen landgenooten dan vreemdelingen de strop om te doen. Enfin, 'smenschen zin is 'smenschen leven. Als ,je zoo om en bij de 20 lente's telt heb je behoefte aan.... 'n kameraad, 'n trouwe beste vriend. Wie zou het derhalve „Gretchien" euvel duiden dat ze de liefder betuigingen van een 27-arigen Am sterdamsehen bakker aanvaardde die haar „eeu wig trouw" beloofde, 't Lieve wicht zwoer piet terug, ze accepteerde nr. twee er bij en wie heeft er nou nooit gehoord dat twee kapiteins een boot commandeeren. De veronachtzaamde, heeft in bijzijn van den remplagant zijn ontrouwe ge liefde twee sneden in den arm toegebracht. De tweed eacte speelt nu in 't ziekenhuis eu ge deeltelijk in de gevangenis, terwijl de slotaete over eenige dagen voor degroene tafel wordt ver toond. Van spelen gesproken! Eenige jaren geleden woonde onze Koningin te Amsterdam een voor stelling bij van „Freuleken". Na afloop ontbood zij den regisseur bij zich, onzen Louis ChrLspijn Senior. Deze speelde zelf in het stuk den hulp behoevende, die den heelen avond in èen zieken stoel zit, half in een plaid gewikkeld. Daarom had hij zich slechts, wat zijn bovenste helft be trof, in het oostuum van omstreeks 1700 (mei jabot, staartpruikje, enz.) gestoken; de rest, on der de plaid, kwam er absoluut niet op aan. Snel, snel moest Chxispijn naar de Koningin. Harfe Maejsteit kon men niet laten wachten. En daar wandelde hij, langs veel publiek (niemand mocht den Stadsschouwburg verlaten vóór de Koningin) gedeeltelijk als keurig aangedaan seigneur van 1700 zooveel, doch... in een zeer verkreukelde ■hedendaagsche streeppantalen (eén echt aflegger tje voor den stormigen winteravond) en op be- modderde schoenen. Lichtelijk beschaamd dóch wat kon hij er aan doen? boog hij voor. de Koningin. Die doorzag het heele geval met één oogopslag. En terwijl ze haar blik haastig oyer den toegetakelde, liet glijden, zei ze met een glim lach: „Ik zie, meneer Chrispijn, .dat u, als een echt acteur, thuis ip in alle tijdperken." En ChrLspijn' boog andermaal, geamuseerd door deze slagvaardige opmerking. Zoó werd de Koningin -ingewijd in een der vele geheimen van het.tooneel, dat nog aanmerkelijk meer schijn is dan menigeen vermoedt e Dé wereld is 'n schouwtooneel, Elk speelt zvn rol en krijgltb Elk speelt z'n rol en krijgt z'n deel. zegt de dichter. Aber, 'tis de vraag hoe! Als je de „buitenwacht" hoort, dan is in het communis tisch Rusland dat „deel" nog lang niet gelijk, sterker: 'twas in de dagen van „Vadertje" niet anders dan nu. De gezant der sovje't-republiek 'Kraasin, heeft met Nieuwjaarsdag 'n „fuif" ge geven, die klonk als 'n klok. Alles was zóó in de puntjes verzorgd, al had men het geregeld volgens 'n oud recept, ergens gevonden in 'n ver geten hoekje van het tsaren-paleis te Leningrad. 'De samenstelling van de spijskaart had het werk kunnen zijn van 'n deskundige, die het toezicht heeft ovc r'n vorstelijke keuken: soep, reevlcesch met kastanje-puree, 'n gebraden hoentje, diplo maten-ijs, vruchten en dessert, met als 'u inlei ding Zakoeska. 'n Russische hors d'oeuvre, waar op kilo's kaviaar niet ontbraken, evenmin als andere- fijne Russische visch, die men te Parijs met goud moet betalen. De tafel was schitte rend versierd met rozen-knoppen en orchideeën, geschat op 'n waarde van 10.000 frs. Kamerbe dienden in korte broeken, om bevelen uit te voe ren, beijverden zich het de hooge gasten aan niets te laten ontbreken, terwijl de dames Krassin- prachtige avondjaponnen drolegen, die 'n ultra- chic Parij-sch modehuis gelleverd had. Wat de kost baarheid der riecepten betreft, is er in Rusland 'als men let op dit nieuwjaars-menu, weinig ver anderd en ook de sovjet-diplomaten doen toch mede aan het algemeen geroep: menschen, wecst zuinig, dan krijgen we dé onderstboven gerolde wereld wéér op z'n pootjes terecht. Nu weten we wel dat bij officioelè gelegen heden geen hutspot met klapstuk of knoflook met aardappelen kan opgediend worden en daar om „soit", wij kunnen best de zon in 't water zien schijnen, mits bij ons 't wieerglas niet altijd in den misère-hoek wijst. De arglooze lezer be schouwe het daarom niet als afgunst als we „het likeurtje" van minisHter Aalberse even voor 't voetlicht brengen. Toen onlangs de Fransche mi nister Go-dart onze gast was, zou men er „eentje" pakken. Nu wilde het toeval dat mén in een lo kaal wa-s zonder vergunning. Dat was 'n situatie! Ook de burgemeester van Den Haag vond het een gek geval! Men zal een Franschen minister, een „Fran sche" nog wel, van tafel moeten laten cpstaan zonder pousse-eafé, zondter een enkel li keurtje, dat toch zoozeer de digestie bevordert. Doodsbleek wtendt de gastheer zich haastig tot den heer Roozen, den directeur, die bij zoo'n officieel diner natuurlijk aanwezig is. Meneer Roozen, u.... u heeft toch gezorgd voor likeuren??!! Pardon, Excellentie, ik heb geen vergunning Wat zegt u?.... Maar er moieten likeurten zijn.... dan moet die vergunning als uitzondering even worden gegeven. Meneer Patijn, (dit haas tig achter de tafeldame om naar den burgemees ter)... kunt u voor dit speciale geval niet snel vergunning verjeenen aan Huize Voorhout, tot 't,schenken van likeuren? Burgemeester Patijn: Zijn er geen likeuren Bon Dieu, geen li-keu-ren? Voor den pousse café? (Tweestrijd, heftige roerselen). Ja, kan ik dat zelf wel doen, de Raad moet daarover beslissen. (Tot Karnebeek): Excellentie, kan ik voor deze gelegenheid wel zonder den Raad een speciale vergunning verleenen? (Koppen hij elkaar, twee ministers, één burgemeester, ernstig beraad). Dan klinkt de historische „Vergunning a la minute." „Gegeven!" Een taxi wordt genequireerd, jaagt naar Hotel Wittebrug, is binnen 20 minuten (historische mi nuien om een bijna mislukt diplomatiek diner) ermee terug, terwijl onderwijl de gasten en gast heer den Franschen minister beminnelijk... „aan den praat" houden. Dan staan de likeuren op ta fel... van een huis, waar officieel geen vergunning is... De hoogste autoriteiten van den lande zon digen tegen de wetten. Maar de eer is gered. Die officieele ceremoniën, ze weten wat! Voor ons ligt het verslag van de Eerste Kamer op 20 Januari geopend te 8.35 uur. We willen curicsi- *teitshalve het geheele verslag hier, weergegeven De Voorzitter deelt mee, dat ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid mr. P. E. Briët (a.-r.) De geloofsbrieven wor den in handen gesteld van een commissie van onderzoek, waarna besloten wordt tot goedkeu ring van genoemde stukken en toelating van den heer Briët. i De heer Briët legt in handen van den voor- zitte rde vereischte eeden af en neemt zitting, na gelukwensch-en van den voorzitter- in ont- vangst genomen te hebben. De vergadering wordt verdaagd tot Woens dagmorgen 11 uur. i Dat staat er in een paar simpele regels, maar wat daaraan vooraf is gegaan, lezer, daar kunnen bladzijden over geschreven worden. Als 't zoover is dat de datum bepaald is, komen de bodes in actie. De werkvrouw edelvrouwe van d'weil en bezem aanvaardt haar functie. De kachelsto ker chef der oentrale verwarming gooit er een schepje op. Dies opperbodens pak wordt af- en opgeborsteld en in de plooi geperst. Portefeuilles, pennen, blanco vellen papier wor den in bevallige wanorde op de tafeltjes gedistri bueerd. De agenda verschijnt achtereenvolgens in klad, getypt, gedrukt. "In Frifesche dorpjes, in Geldersche kasteelen, in Hollandsche buitenver blijven veroorzaakt de kennisgeving, dat de Ka- me rwederom bijeengeroepen i®, drukte, zenuw achtigheid, opwinding. Pa prepareert speechen, ma legt het noodige klaar voor de reis, do huis knecht holt, de chauffeur poetst, de dienstboden .zijn vroeg uit dé veeren, er wordt gehaast en gejaèlit, opdat het Kamerlid tijdig den trein hale en het inwendige van ZijnHoogEdelGestrenge wel verzorgd zij. Zoo -gaat hét in tientallen ge zinnen in den lande. Maar nog steeds grijpt de actie verder om zich heentelegrafisten verzenden telegrammen, waarin hotelkamers besteld wor den, hoteliers zetten hun personeel tot spoed aan, opdat de hooge gakten waardig ontvangen wor den, treinconducteurs strijken dankbaar fooien op, op redactie-bureaux worden berichten geformu leerd, verslaggevers begeven zich naar het ge bouw der Kamer... Eu dat alles voor één zitting waarbij de heeren te negen uur Weer buiten blonden. Dan staan we milder voor een beetje drukte welk ede Waardenburgers 1 April zullen ont plooien. Voor grooten en kleinen wordt dat 'n dag vol beteekenis. Het hoofd der openbare school, de heer G. Koolhaas, neemt dan afscheid van 6e jeugd. Deze paedagoog is 84 jaar en heeft niét minder dan 65 dienstjaren. Men kan -er zich van verzekerd houden, dat men in het Betuwscho dorp den veteraan op schitterende wijze zal hul digen. Als men echter de zaak eens van 'n an deren kant bekijkt en we meenen, dat het van-alle-kanten-bekijken nog steeds tot de ver standige maatregelen moet gerekend worden dan is de 84-jarigen leeftijd voor de school wel wat oud. En voor de kinderen èn voor den ondler- èwijzer. Het „bloed" moet eens verfrischt worden. En in de ambtenaren-wereld gaat zulks vrij ge makkelijk, omdat er geen „tekort-en" zijn. De Hilversumsche sollicitatie vereischt een rec tificatie. De 3000 liefhebbers voor ridder van de pen moeten gereduceerd worden tot 300. Ooit dat Ls nog welletjes. Nieuwstijdingen. Jacht op inbrekers. Zondagmorgen om 5 uur werd de veldwachter tie Schiebroek gewaarschuwd, dat er werd in gebroken in een boerderij. Die veldwachter zette met twee zoons van den boer de toegangen tot hiet huis af en ging naar binnen. Die inbrekers die juist b^zig waren zich aan dien wijn tegoed te doen, gingen -?r vandoor. Verschillende voor werpen, die zij hadden buitgemaakt, wierpen zij onderweg weg. Tijdens de vlucht maakten zij twieeemaal van hun vuurwapens gebruik, waar mede zij op hun, achtervolgers schoten. Twee wis ten. te ontkomen, de derde, die hij de vervolging eenige kwetsuren had opgeloopen, werd gepakt. Die andieTe twee zijn Zondag door de Rotterdamsche recherche aangehouden. Alle drie personen bleken békende inbrekers van den Schiedamschen dijk tie zijn. Zij hadden allen veel inbrekerswerktuigein bij zich. Alle drie zijn Maandag naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zilveren huwelijksfeest der Koningin. Zooals reeds gemeld, heeft de Utrechtsche Ver- eeniging „Koninginnedag" het plan opgevat om H.M. de Koningin op Haar aanstaande huwelijks feest een huldeblijk aan te hieden, zulks met medewerking van zoo mogelijk alle Oranje Ver- cenigingeii in Nederland. Derhalve een huldeblijk van de gezamenlijke vereenigingen, welke len doel hebben de liefd evoo rons Vorstenhuis aan te wakkeren en te behouden.. f Uit de tal van ingekomen betuigingen van adhaesic, als gevolg van de berichten in de pers en van het aan alle Oranje Vereenigingen in den lande gerichte rondschrijven, bleek ten volle, dat het plan hij het Nederlandsche volk een afgemeene 'instemming heeft gevonden. Het voornemen be stond, de verschillende Commissarissen der Ko ningin te vereenigen in een Eere-Comits en verder voo relke provincie een commissie te vormen ter inzameling van de bijdragen, met dien verstande, dat zoo mogelijk de provinciale leiding zou be rusten bij een der in die provincie op den -voor grond tredende Oranje Vereenigingen. Loterij-zwenj?<el. De vorige week viel op een half lot der Natio- 'anie Verzekering- en Her-verzekering-maatschap pij te Dordrecht, gevestigd te Den Haag de hon derdduizend. Verschillende fabrieksclubjes had den de vier tientjes en twee twintigjes in hun bezit. De hoofdagent, die de briefjes had' ver kocht. De Haan, telefoneerde om contanten, ten eind ete kunnen uitbetalen. De directie antwoord de, volgens „de Tel.", dat er momenteel geen geld was en eerst afrekening mét 'de agenten moest, plaats hebben. Dan zouden er contanten genoeg zijn. Gebleken is echter, dat van dit laat ste niets vaststaat. Verschillende vergaderingen zijn gehouden door de prijswinnaars, die een rechtsgeleerde in den arm hebben genomen als ook. door agenten der maatschappij, die in nadere- be spreking besloten alleen „eigen geld" briefjes uit te keeren en voor prijzen naar dé directie te verwijzen. Gisteravond zou in een vergadering van hoofdvertegenwoordigers wórden besproken, vyat gedaan kan worden óm de directie te dwin gen aan haar verplichtingen te voldoen. Vorige week is in Dordrecht ook een deel Ier f 25.000 .en f 15.000 gevallen en gewoon uitbe- ötaald. Tevens is onder de winnaars van de halve ton ponds ponds gewijs 15000 door De Haan uitbetaald. Toen lieten zijn kasmiddelen geen ver dere üitkeeringen meer toe. Ook te Amsterdam blijken, volgens genoemd blad, talrijke gedupeerden te zijn. Dé betalingen der prijzen zijn gestaakt- Een hardvochtige verhuurster. Dezer dagén werd 's avonds in het armsté ge deelte der St. Anthoniusstraat te, Maastricht een vrouw met twee kinderen op straat gezet. 'Ze hebben met hun drieën den nacht in de open lucht doorgebracht, bij een temperatuur van eenige gra den onder het vriespunt. Den volgenden morgen zat de vrouw, half versuft en verkleumd met haar armelijke meubeltjes bij een rookend kachel tje, dat medelijdende menschen, die zelf haast

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2