ZAANLANDSCHE BANK Gratis K'NBmum DM B UM De praktijk van TH.C.VANHILTEN Kinderarts, Hollandse!) Vleesch Ledenvergadering Super en Ammoniak. Opslagplaats beschikbaar, 't Bijkantoor Noordscharwonde, D. KANSEN. De Restanten Opruiming Winterhoeden, Prijskegelen I op het Biljart in Café „Spoorzicht". f 2500 le hypoth. I)r. STEHR, Voorjaarshoeden Voorj aars- en Rouwhoeden Zijden Voorjaarshoeden i L. C. BISXAXTZa, Verricht alle Bankzaken. Aan Veteraan. De Zondag is weer voorbij, en is nogal goed verloopen. Eerst leek het of de plotseling neer vallende mist alles in de war zou schoppen. Maar het is toch nog goed afgekomen. D.T.S. is met verschillende invallers naar Uitgeest geweest, fen is tegenwoordig een echte pechvogel, hij zette het eerste puntje en vlak erop moest hij uitvallen. Maar toch heeft het overblijvende D.T.3. 10-t,al het nog tot 4—0 weten te krijgen. De andere elf tallen waren vrij. Holland 1 was vrij. En Hol land 2 is ons de uitslag niet bekend. Waar is Oome Piet van de week gebleven, u is toch niet met de Noorderzon vertrokken. En Dick we wa ren blij weer eens iets van je te lezen. Maak nu op ons ook eens een gedicht. Wij hebben net zooveel verstand van dichten, als van Engliseh spoken. En port u ook de Vrone-dames eens op. [Want dat gaat ook zoo niet. Ze moeten alle we ken schrijven, voetballen of niet. Maar nu weer tegen Veteraan, wat hebben we tegenwoordig een gezellige correspondentie hé. En u had nooit ge dacht dat wij de Dames waren, haha. We waren ook niet van plan het te zeggen, maar het moest wel .Maar nog eens, zwijg stil. Wat jammerlijk dat Alcmaria verloor. Was u er maar niet mee begonnen. We zijn benieuwd boe D.T.S. zich zal houden tegen de koekmannen. Wie weet hoeveel supporters er meegaan, Veteraan en al? De Dames. Uitgeest 2—BtTflL 1 0—4. Met drie invallers heeft het eerste de verre reis naar Uitgeest ondernomen en is er zonder veel moeite in geslaagd de puntjes mee te nemen. Daar Uitgeest 1 vrij was, kwam het tweede deze keer eens geheel volledig uit en was bovendien tame- melijk versterkt door eenige algemeene reserves. In de eerste helft gaat het spel tamelijk gelijk op. D.T.S. weet tweemaal te doelpunten, waar van één keer uit een penalty. Na de rust speelt D.T.S. met 10 man en is sterk in de meerderheid. Een ver schot van de mid-half treft doel en even later doelpunt de linksbuiten voor de 4de maal. De laatste minuten komt Uitgeest weer opzetten, maar de D.T.S.-achterhoede weet goals te voorkomen. Het einde komt met een 40 overwinning waardoor D'.TJS. 1 zich weer eenigs- zins vaster op de le plaats heeft gevestigd. Sehoorl nieuws. Door afkeuring van het Z'eevogelsterrein, het geen ons ten zeerste verbaasde, daar een terrein te Fgmond, waar alles zand is niet spoedig last heeft van wat regen, ging de wedstrijd Sehoorl 1Zeevogels 2 niet door. Sehoorl 2Bergen 2 23. Beide elftallen pakken onmiddellijk goed aan. Er wordt dan ook aardig gespeeld. Voor de rust weet ieder der partijen een doelpunt te maken. Na de rust weer een mooi gelijkopgaand spel. S. is nu en dan iets in de meerderheid, hetgeen ten gevolge heeft, dat Sehoorl spoedig de leiding herneemt. Nu denken de Schoorlsche jongens ge- wonnen te hébben. Bergen dacht' er echter andei's over en pakt nog eens goed aan. Dit scheen te i helpen, want even voor 't einde weet Bergen bin- ner. de vijf minuten twee doelpunten te maken. Nu is de gang er uit en blijft de stand 3—2 voor Bergen. Van beide kanten werd harid gewerkt. Het samenspel van Bergen was echter veel beter dan dat van Sehoorl. Bergen 2 bleeft dan cok verdiend dezen wedstrijd' te winnen. Scheidsrech ter Hartog leidde dezen wedstrijd voortreffelijk. Hij hield de teugels strak, hetgeen wel eens moedig was. SCHOORLENAAR. Getrouw mijn opdracht had ik Zondag Schxijf-oefening, en 't bleek mij ras, Steeds zulke leerlingen te hebben, Dat dat het licht in 't duister was. Het resultaat van dezé oef'ning Voor 't damesschrij versleiderschap Is dat m'n vrouw 's avonds gramstorig Vroeg of de liefde was verslap(t) Zij heeft verboden meer connecties Met damesschrij vers aan te gaan [Want anders was de pook er ook nog! 'kKoin niet meer uit m'n schulp van daan. Eu daarom dames van Oudkarspel, Gij vroeg mij ook een lettertje, Doch 'k vrees een aanval van die zijde, Of van Amor's lieflijk scheptertje. DICK. Rood-Wit 3—Vrone 2 1—0. t De uitslag van den Wedstrijd tusschen Rood- Wit 3 en Vrone 2 is 10. Vrone was wel over wegend sterker gedurende den geheelen wedstrijd, doeh had veel pech, R.W. maakte het doelpunt uit een penalty. 'f Aan de jongens van Holland. Hollandsche jongens van stavast Laat je nooit ver leien Hou je kranig, niks geen last Zal je nooit benijen. Als je maar te samen gaat En niets aan alles dan laait storen Zal je zien hoe flink op maat De stemmen klinken in uw ooren. '[Wanneer de zomer aanstonds komt En alles gaat naar buiten, „Zal je hooren hoe de kever bromt En de vogeltjes hun liedjes fluiten. Overzicht 25 Januari. ,Wat ik gevreesd had is geschied. Het aloude Alcmaria is door Zandvoort met 21 verslagen en wederom uitgeschakeld voor een kans op de le klasse. Vele liefhebbers uit onze streek en omtrek zullen ongetwijfeld deze ontmoeting heb ben bijgewoond en men zal in Alkmaar wel zeer terneergeslagen zijn geweest met het droeve feit. Alkmaar zal het zonder le klasser moeten stel len. De kansen voor Alcmaria zijn weliswaar; goed geweest, doch de rasechte „sportmen" zullen Ket met mij eens zijn dat Alcmaria nog geen le klasse-elftal- bezit. De uitkomsten in dit seizoen hebben het bewezen. Al had Alcmaria. ook kam pioen geworden, volgens mijn meening was het toch in de promotiewedstrijden verslagen. Wel is het pad moeilijk in de N.V.B. dat naar hot ideale oord van ieder evoetballer leidt. We zullen hopen dat Alcmaria die kracht moge behouden, welk enoodig is voor een vereeniging. Nooit ver sagen steeds volhouden, ondanks tegenspoeden. Na dezen tegenslag wacht het Alcmaria-bestuur een moeilijke taak. Hoewel er ook Weer een licht punt aan is verbonden. Hét tweede elftal, het welk verleden jaar op het nipperte af kampioejn werd van den N.H.V.B. en met Z..FC. 3 overging naar den N.V.B. reserve 3e klasse, is hier waar schijnlijk dit seizoen kampioen en zal men dus in Alkmaar het volgende seizoen eiken Zondag bf een goede 2e klasse of een dito reserve 2e klasse kunnen aanschouwen. Alcmaria beschikt over een uitmuntend reserve-elftal en is dit wer kelijk een lichtpunt voor dez evereeniging. [le vens kan men zien hoeveel toewijding en opof fering- er voor noodig is om een club omhoog te brengen. Dat het een aanwijzing mag zijn, ook voo ronze clubs. Na dit korte voorwoordje begin ik m'n overzicht. „121" zei de meid 's avonds toen ze thuis kwam. „Wat bedoel je," zei ik. ,.Wel u had voorspeld 11 of 22 en u was er niet ver af, maar Alcmaria heeft met 21 ver loren, hoewel u met uw voorspelling juist was, want met eenig geluk was het 22 geworden. „Pen je er dan geweest." „Natuurlijk! Vrone geen wedstrijd, dus zijn we gaan kijken. M'H galant was dol gewoonweg. W ezaten tribune en een mooi overzicht van 't -veld. Maar meneer in Pancras zijn ze over u niet te spreken. Onze verslaggever is vinnig op u om dat u zóó op die verslagen zit te hameren. Ze zoeken ook naar mij en 't kost me soms moeite om td q wijgen of niet te lachen." Trien als je de boel verraadt.... je ontslag volgt. Verder basta". Ze ging. Een welkome steun is die meid in m'n moeilijke rol van Veteraan. Ik verzoek de Pancrassers om haar niet uit te vis- schen, ze is trouwens een uitmuntende diplomate. IC. Doordat Geel Wit om mij onbekende rede nen niet opkwam ging hét „spui" in Schagen niet door. Voor G. W. zal dit muisje denkelijk nog wei een staartje hebben. 2D:. Bood Wit begon met mij behoorlijk gelijk te geven en won met 60 Van W.-Frisia 4. .Flinke cijfers dus. Bood Wit is hiermee bijna zeker van het kampioenschap geworden en naar ik vernetem zullen er waarschijnlijk geen elftallen "bij keuze worden gepromoveerd uit de '2e klasse. Voor Vrone dus een tegenvaller. Wat echter de le klasse N.H.V.B. wil zéggen zal Vrone waar schijnlijk in de Gouden Kruis-aréna ondervindiea. Aan Dick een lofzang voor z'n activa. Jij Weet Tlekker -te zeggen old boy! Jou verzen noem ■ik een opwékkend bad voor onze hersens. Die schrijfoefeningen zijn je dus niet goed bekomen? Ik heb geen last met m'n ega in dezen. Bxessee- ren m'n waarde, tactiek en een vrouw is gelijk een lam. Zé eten uit je Rand'.... ofschoon 'de V-ronédames nog steeds geen honger hebben. 3C. Dt.T.S. hield zich vrij goed aan m'n voor spelling en klopte Uitgeest 2 met 40; feitelijk een punt te kort doch dit is de schuld geweest van de „goalgettter". Die chauffeurspeler wou ik voortaan wel ééns wat meer in spirit" zien Dezen keer wel gangloos. De bougie niet in orde Jacob? Ik geloof 't is een „tour de france" om jou in opwinding te krijgen. Misschien lukt het „een D.T.S.-supportstter. In elk geval in m'n corps geen „lijdelijk verzet". Hiertegen dient gewaakt. Oom Piet is wéér op 't appèl gekomen en begon z'n repertoire met een „ode aan Holland". Vol komen in orde Oom! Corxiect en duidelijk. Van mijn zijde geen bezwaren tegen plaatsing en heb ik den Bed. onzer Sportkolommen in dezen geest geadviseerd. Over V.A.F.C. II—Alkmaar 2 ben ik een op heldering verschuldigd. Er stond in ons blad! van j.l. Zaterdag: „V.A.F.C wint met klein ver schil 30 ,of 41 is in orde. Dit is een fout van den zetter geweest. Dit moest zijn 10 of 11 is in orde. Men zal begrijpen dat drie punten winst geen kle'n verschil aan kunnen duiden Momenteel is de uitslag mij niet bekend, ofschoon ik V.A.F.C. 2 niet meter als de ploeg beschouw van het begin van dit seizoen. Het spookt tegen woordig in de Vafc-gelederen. Alcmaria 4Zeevogels is mij een kleine be schouwing geworden. Eten zeer spannenden strijd en volgens mijn verwachting 1 punt méér voor de Vogels. Met 32 wonnen dezen. De volgende week zal ik nogmaals dén stand van deze afdee- .ling publieeeren. 40. Oudorp—Spanbroek heb ik gadégeslagen en hieldén de Oudorpers m'n vaan hoog. Ik kom .hier echter nader op terug daar plaatsruimte mij dwingt heden te eindigen. A.s. Zaterdag het slot dus. - Met sportgroeten verblijf ik, nadat ik m'n D'. T.S.-dames nog even verwijs naar a.s. Zaterdag, Uw aller VETEBAAN. iMen zegt langs dje lijn dat het nog wel maamdien kan duren eer het D.TJS.-veld klaar is. - dat de aannemer alleen nog in actie is en dat het voor hem een verliespost zal zijn; dat het nieuwé Di.T„S.-lied zal worden inge studeerd om- 1 dat niemand de mélodie kent dat het echter geen populaire deun zal wor den om- den om dat de muziek nog al moeilijk is; dat het echter voor dilettanten goed gezet is dat Oome Piet is uitgepraat, om dat hij behoorlijk van Veteraan z'n genoegen heeft gehad; j dat Veteraan nu afspraakjes maakt per brief met z'n corpsdames, doch dat hiervoor wel een stokje zal worden gesto ken door de papa's en dat Kaatje er ook lucht van hééft gekregen zoo dat Veteraan er wel weer uit wil. ARGUSOOG, Ondertrouwd D. GROOT Pz. en M. H. KEIZER. Middelie, 28 Jan. 1925. Huwelijksvoltrekking 11 Febr. a.s. Toekomstig adres IJmuiden, Oranjestraat 9. Ondertrouwd Tiemen Poorter en Martha Dirkmaat. Alkmaar, Mient 8. 2g JaB m5 Br. op Langendijk, Huwelijksvoltrekking Febr. 8.8. wordt vanaf 3 FEBRUARI tijdelijk waargenomen door Dokter M de BRUIN Kinderarts, assisent van Proff de Bruin Spreekuur: Oudegracht 102, Alkmaar, DINSDAG van ll/j tot 4 uur. HONDERD40 9 tot 12 uur. Beden overleed ODze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer I. HUtPER. in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, "Wed. S. KUIPER— Vksdkhbobg. N oord schar wcuH e, 28 Jan. 19'5 Prijscourant van per 5 ons Varkenslappen of Karbonade 60 Rollade of Fricandeau 70 Gehakt of 8aucijsjes 60 Doorregen of Vette Lappen 50 Runderlappen 60 of 70 Rib, Rollade of Roastbeaf 70 Gehakt of Poulet 60 hxtra fijne Biefstuk 90 Haas 100 Vet Schapen vleesch 50, mager 60 Boutje- 70, zonder heen 10 cent per 5 ons honger. Kalf gehakt of Poulet 70, Lappen 80, Fricandeau 90. VET en SPEK. Centraal Genootschap VOOR Kinder-Herstellings- en Vacantie Kolonies. (A-fdeelingr Langendijk). op Dinsdag3 Februari a.s. 's namiddags 4 uur, in .CONCORDIA" te NOORDSCHARWOÜDE. B. REINDFRS—Kroon. IMP Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van ons geliefd Dochtertje, betuigen wjj hiermede onzen hartelijken dank P. VROEGOP. W. VROEGOP—Bak. Broek op Langendijk, 29 Jannari 1925. Tijdelijke aanbieding Mager Spek 65 bij 5 pond 60 Dik vet Spek 55 bij 5 pond 50 Dikke Rauwe Reuzel 60 bij 5 pond 55 Rauw Kocvet 65 bij 5 pond 60 j Schapenvet 55 bij 5 poad 50 j Gesmolten Reuzel 60 1 bij 5 pond 55 j Gesmolten Koe vet 50 bij 5 pond 45 duurt voort GROOTE KEUZE vanaf 50 cent ZIET DE ETALAGES Alkmaarsch Modemagazijn Suze Kuijper Co. Langestraat 4. op Zaterdag 31 Jan,, des avonds 7 uur, Zeer mooie prijzen. w.o. 2 groote Hammen en Sigaren. INLEGGELD naar gelang deelname zal zijn. Aanbevelend, H. BEERS, nabij Spoorhalte SI*T PANCRAS. GEVRAAGD, liefst van particulier, voor minstens 10 jaar vast. Ruime overwaarde. Brieven met opgave van condities en rente onder no. 10 a»n h-t Bureau van dit Blad. Tandarts, Bergerweg 16, Alkmaar tegenover de Ambachtschool. Telefoon 351ij, Is vervolgens iedere Donderdag van 1 4 uur in Oudkarspel No. 351, ten huize Wed. K. DE GEUS te spreken DRAI5mA-vAN-VALKEhBURG'S'' LEVER LEEUWARDEN Speciale Etalage In beide soorten (Enorme sorteerinv. f 3.25. Alkmaarsch Modemagazijn Suze Kuijper Sf Co. Langestraat 4. S N.B. 1 pond Koe- en 1 pond Varkens- gehakt te zamen voor f 1. i Ma*d alenenitraat Nieuwe Telefoonaansluiting No. 1011. GESTORT KAPITAAL f I.OOO.OOO.- RESERVES f400.507. Kantoor: BHOKH OP L41GK1D1JH. Rente voor Deposito's met 1 jaar opzegging 4v2 pCt. Rente v. Spaargelden (zeer coulante voorwaarden) 4 pCt. Zitdag te Noordscharwoude ELKEN WERKDAG van des voormiddags 10llj/a uur in het Café „SPOORZICHT" van den Heer L. DE ^ER. muziek en zang in ieder huisge zin, bij aanschaffing van een Pathéfoon met Pathéplaten. De Pathéfoons alleen spelen met een onverslijtbaren saffier, dus geen uaaldenverwisseling meer. De weergave is natuurgetrouwer dan elke andere spreekmachine. GehoorzaalLangestraat 44. Eerste Alkm. Naaimachinehandel A. HILDERING, Alkmaar Tel. 286. Speciale Reparatie-Inrichting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4