legenst.ariHer knockout te slaün én zjjn neus zoo danig toe te takelen, dat Ü1-. Poöl van Hoogc woud zijn heelkunde nog moest aanwenden om den voorgevel van 't Langereiser boertje weer in fatsoen te brengen. De nieuw ontdekte aspirant bokser stond echter heden terecht wegens mis handeling. want de justitie heeft niet veel. ge voel voor poëzie. De beschadigde partij kwam met-een doktersrekening aanzetten van f 14.40, maar de rekening liep van Juni tot Februari en er stonden ook nog medicijnen voor inwendig gebruik op. De politierechter kon dan ook niet aaiïnemen, dat de bloedneus van den landbouwer hem op 3 Jan. bezorgd,; reeds in Juni door den dokter in behandeling zou zijn genomen. Hij ver oordeelde den beklaagde dan ook tot f 10 boete of 10 dagen en betaling van f 2.50 voor reparatie van den beschadigden neus. Biat viel telen. Een kellner, oorspronkelijk uit Helder afkom Btig en thans te Haarlem op zwart zaad zittend, was in Augustus ook in betrekking geweest in het beroemde café „Populair" te Alkmaar en daar had hij 6 gulden, die hij moest verantwoor den aan den patroon, achterover gedrukt. Voor dit feit stond hij thans terecht en gaf blijken van een redenaarstalent, dat meer dan miserabel was. Maar al zijn onsamenhangende praatjes konden niet verhelen, dat hij al heel slecht had afgescho ten. Hij was gesteld onder toezicht van het Heils leger, doch had het in de hem bezorgde betrek king als pannelap niet kunnfen uithouden. In plaats van de door hem begeerde voorw. veroor - deeliug werd het jonge mensch door den pol. rechter veroordeeld tot 1 maand onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. Een zeldzaam exemplaar. Een Heldiersche^bsarbeider had op 21 Nov. toen hij in een reeds vergevorderden toestand van jeneverontbinding verkeerde, een agent van poli tie op 'n allerverschrikkelijkste manier uitge scholden, voor welk onbeschaafd bedrijf hij heden terecht stond. De jonge man echter erkende thans op de ruiterlijkste manier schuld. En toen de .officier f 25 loete of 25 dagen vorderde, verklaar de hij niets te zeggen te hebben, daar hij over tuigd was dat hij straf had verdiend. Onze goede politierechter was sprakeloos van verbazing over zulk een meegaand patiënt en veroordeelde hem tot belooning voor zijn voorbeeldige boetvaar digheid en zielfveroordeeling tot slechts f 10 of .10 dagen. Schitterend vuurwerk tot slot van de feestviering. Een ingezetene uit den Helder, die bepaald! niet behoort tot de voormannen van de blauwe knoop, werd op 1 December uit een café gezet, omdat bij den caféhouder eien watjekou had ver kocht. Hij hield er echter den moed maar in en wist opnieuw binnen te dringen. Toen vernielde hij eenige glazen en de huis van de waterleiding, gaf een ander bezoeker 'n mep met een stoel en zette de kroon op het werk, door zich geweldig te verzetten tegen de politieagenten, die waren aangerukt om dezen wildenman over te brengen naar de gelegenheid, door de gemeente welwillend' beschikbaar gesteld voor kalmeering van drank- zenuwenlijders. Voor al de door hem verrichte geweldprestaties werd het drukke ventje heden veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. Een betrekkelijk geringe straf, doch er schijnt hoop te bestaan, dat hij zijn leven zal beteren. Afgeloopen voor heden. Morgen voortzetting. Nieuwstijdingen FAMILIEDRAMA. Een ernstig familie-drama heeft zich afge speeld in het perceel Wormerveerstraat ii te Am sterdam. De politie heeft bet gister namiddag ont dekt. Buren hadden gemerkt dat die woning gesloten bleef en daarvan kennis gegeven aan de politie. FEUILLETON. Deze stelde dadelijk een onderzoek in en forceerde de deur. Een gaslucht trad haar tegemoet. Binnen vond men den man, het hoofd van het gezin, nog in leven, de vrouw en twee kinderen van resp. ze ven en twee jaren waren dood. Een nader onderzoek bracht aan bet licht, dat de vrouw en kinderen geworgd waren. Deman bekende de dader te zijn. Huiselijk ongenoegen schijnt de aanleiding tot dit drama te zijn geweest. Die vrouw was de twee de moeder der kinderen en het huwelijksleven was niet al te gelukkig. Om een einde aan de el lende te maken schijnt de man tot zijn noodlottig - besluit te yjn gekomen. Donderdagavond heeft hij zijn daad al volvoerd. Daarna heeft hij gepoogd zich zelve van het leven te berooven. Hij had de gaskraan opengezet, maar blijkbaar was het ont snappende gas niet voldoende om hem de levens geesten te ontnemen. Voorts heeft hij een poging gedaan om zich de polsslagader door te snijden, doch ook hierin is hij niet geslaagd. De gezondhedistoestand van den man was van dien aard, dat hij naar een der' ziekenhuizen moest worden overgebracht. Hij blijft daar onder bewa king. Het nadere onderzoek inzake het familiedrama dat zich heeft afgespeeld in het derde bovenhuis van het perceel Wormerveerstraat ii, blijkt nog ontzettender te zijn geweest, dan bet zich eerst liet aanzien. Viel uit de aanvankelijke verklaringen van den man af te leiden, dat hij Donderdagavond zocwel zijn vrouw als zijn beide kinderen om bet leven zou hebben gebracht, uit het verhoor van getuigen is gebleken, dat de man Vrijdag nog met zijn twee kinderen op straat hoeft gieloopen.- Hij moet Donderdagavond zijn vrouw hebben ge worgd De getuigen, waarvan hier sprake is, zijn man-' nen van de politie. De vader, die 42 jaren oud is, is namelijk Vrijdag in den laten namiddag gear-, resteerd wegens openbare ronkenschap. De kinderen zijn naar huis gebracht, doch de deur van de woning bleek gesloten. Daar de buren verklaarden, dat het vaak voorkwam, dat de stief moeder dier kleinen eerst laat thuis kwam, werd dit, gesloten zijn van de deur niet ongewoon gevonden en werd derhalve geen verdere nota van genomen. Een buurvrouw heeft zich over de kinderen ont fermd en de kleinen in haar woning in bed gelegd Zaetrdagmorgen kwam de man de kinderen weer halen. Hij schijnt op dien dag het zevenjarig doch tertje en pas Zondag het tweejarige meisje om het leven te hebben gebracht. Nadat hij het laatste kind had gedood, heeft de man gepoogd de hand aan zichzelf te slaan, door de gaskraan open te zetten. Het uitstroomende gas heeeft hem zeer licht bedwelmd. Hij kwam bij zoo-, dra de deur openging. De oorzaak hiervan was,- dat in de muntmeter reeds spoedig na bet openen van de kraan de penningen waren opgebruikt. Het gas had dus spoedig opgehouden te stroomen. Dat de man ook gepoogd zou hebben de pols slagader open te snijden, blijkt niet juist te zijn. vWel had hij een schram over den pols, maar die heeft hij zich niet opzettelijk toegebracht. Scheen aanvankelijk de toestand van den arres tant zoodanig, dat aan tijdelijke overbrenging naar- een ziekenhuis werd gedacht, later bleek, dat hij, behalv ede schram geen wonden had en dat de- gevolgen van de gasbedwelming onbeteekenend waren. Hij is dan ook in het bureau Spaardam- merstraat in bewaring gehouden en zal heden ter beschikking van de justitie worden gesteld. Dat de man in een vlaag van waanzin zou heb ben gehandeld, acht de politie, gelet op het tijds verloop tusschen de moorden, niet zeer waarschijn lijk, al is het niet onmogelijk, dat de dader in zeer overspannen toestand verkeerde, als gevolg van zijn ongelukkig huwelijksleven en van geldelijke zorgen. Het is gebleken, dat het gezin in zeer ar moedige omstandigheden verkeerde- In huis zijn nog Slechts 31 cent gevonden. Het vele misbruik, dat de man van sterken drank maakte, maakt het waarschijnlijk, dat hij beneveld was, toen hij zijn wandaden pleegde. Bij het onderzoek in de woning vond de politie» op elk der drie lijken een tuiltje bloemen. De va der had er een briefje opgespeld, waarin hij, in de verwachting, dat hij ook spoedig zelf niet meer tot de levenden zou behooren, had geschreven uit wanhoop, omdat hij door werkloosheid niet meer OM HAAR GELD. XXXII.) Nu, Hechingen, nog steeds een onge trooste, onbestorven weduwnaar? Uw gemalin nog steeds niet terug? vroeg een kleine, dikke kapitein met zichtbare nieuwsgierigheid, toen hij Ronald begroette Dank voor uwe welgemeende belangstel ling. Gelukkig is mijn vrouw weder geheel ge zond. O, gelukkig maar, ik verheug er mij zeer over. - Dat heet ik pech hebben, kameraad, plaagde de eerste luitenant Naundorf met een schelmsch lachje. Ik moet er niet aan den ken, afschuwelijk, gedurende de witte broodsweken een solopartij te moeten spelen. Maar, n uis er toch zeker reeds een einde aan gekomen?; is me dat ook een eenzelvig en eenloning leven 1 Ja, n uis het voorbij, bevestigde Ro nald kort. f Uwe vrouw wordt hier van alle zijden met verlangen verwacht, wierp de Burge meester, een joviale, oude heer, er lachend tusschen in. Wanneer zal zij dan komen? Ronald draaide eenigszins zenuwachtig aan zijn pjuntbaardje. Het zal mijn vrouw zeer veel leed doen dit verlangen niet te kunnen bevredigen. Zij is besloten voortaan op Rahnsdorf te blijven. De tante mijner vrouw wil haar niet laten gaan, en ik zal derhalve thans ook naar Rahnsdorf vertrekken, zeide hij rustig. Neen, maar !U maakt toch zeker gek heid, Hechingen! zeide Naundorf verbaasd. Stellig niet. Het was reeds lang een uit gemaakte zaak, dat ik het beheer over Rahns dorf zou voeren. Het was nog maar slechts een kwestie van tijd; doch n uis de termijn vast gesteld. - U wil dus den dienst verlaten, Hechin gen? vroeg de dikke kapitein, en alle hee- reii zagen Hechingen met een zekere spanning in het onbeweeglijk gelaat. Ongetwijfeld. Hoeral Een voorman minder, schert ste een jonge luitenant, die nog niet lang den! in staat was zijn gezin te onderhouden, tot zijn daad was overgegaan. De justitie heeft toestemming gegeven de lijken der drie slachtoffers te begraven.-Het is te begrij pen, dat de droevige gebeurtenis lueel wat ontstel tenis in de volrijke Spaamdammerbuurt heeft ge bracht. Tot laat in den avond liepen menschen het geval te bespreken. HOOG WATER.. Tengevolge van den Noordwesterstorm steeg, het water der Zuiderzee tot 1.20 M. boven A.P. De havenbuurt te Monnikendam stond gisteren nog blank. Op Marken, dat bij 1.40 M. onderloopt heeft men een angstigen nacht doorgemaakt. Dank zij het stillen van den wind week het gevaar voor overstrooming. DE VROUW ALS VERKEERSPROBLEEM. wonde is naar hét ziekenhuisje Puiflijk vervoerd en, moet daar overleden zijn. AFSCHAFFING VAN DEN ZOMERTIJD? Naar wij vernemen is thans binnenkort de in-- diening te verwachten bij de Tweede Kamer van het Wetsontwerp betreffende den Zomertijd. Zijn wij wel ingelicht, dan zöu bet in de bedoeling der regeeririg liggen den Zomertijd af te schaffen. Nieuw Kinderherstellingsoord. De bouw van het zeer mooie, monumentale her stellingsoord te Nunspeet van het Centraal Ge nootschap nadert zijn voltooiing. Over enkele maanden kan het in gebruik genomen worden. Een groot deel van het kapitaal voor deze in richting werd indertijd bijeen gebracht door het I bekende Hoefijzer-verbond. Door den oorlog is de bouw uitgesteld en later bl-eek het kapitaal door De „Vereeniging tot het voorkomen van verkeers ye verhoogde bouwkosten onvoldoende. Inmiddels ongevallen in Japan", is tot de conclusie gekomen dat een groot aantal verkeersongevallen in Japan ontstaat, als er vrouwen in het voertuig zitten, en dat deze omstandigheid hierdoor zoo noodlot tig is, „omdat de chauffeurs teveel aandacht wijden aan de gevaren achter zich en te weinig aan die vóór zich." kadettenmantel had afgeworpen. Zeg, kleine, wie zou zoo egoïstisch willen zijn Ispotte Naundorf. IRonald dronk den "kleine" toe. Hij meent het in elk geval eerlijk, zeide hij gelaten. Nu, de dames zullen zeker lange gezich ten zetten, wanneer zij zich het genoegen zul len moeten ontzeggen, met uw vrouw kennis te maken. Ronald trok de schouders op. Niet te veranderen, mijne heeren. Maar, het is bovendien ook zeer onaange naam voor de vrijgezels; wij hadden ons reeds verheugd qp het vooruitzicht in. „villa He chingen" zoo af en toe een gezelligen avond door te brengen, antwoordde de „kleine" met eerlijke openhartigheid. Wat moet er nu met uw prachtige woning gebeuren? De meubelen zullen naar Rahnsdorf wor den gezonden; de woning is onmiddellijk te huur. Wanneer een der heeren lust heeeft? Welk een grapl Daarvoor ontbreken ons de noodige dubbel ltjes. De heeren waren door dit nieuwste nieuwtje in een min of meer opgewonden stemming gekomen en braken spoedig op, om hunne vrouwen er mede in kennis te stellen, wat zij dien avond hadden gehooid. De beide vrienden bleven alleen over. Mallwitz bestelde een nieuwe flesch en schonk de glazen vol. Die vervloekte nieuwsgierigheid, zeide hij geërgerd. Ronald streek zich over het voorhoofd. Als wespen vallen zij op je aan. I Mallwitz lachte. Je heb ze echter goed va njenf geslagen. Denk er niet meer aan, kameraad. In ons kraai ennest moet het gebrek aan een geestig onder houd door een beetje geklets aangevuld wor den. Slecht- is het echter niet gemeend; hoewel deze zoogenaamde belangstelling toch ver vloekt lastig kan worden. Maar kom, dit eerste glas willen wij wijden aan de nagedachtenis van mijn braven oom. Zij ledigden de glazen met een ernstig ge zicht. f 4Het tweede glas wijdden zij aan mevrouw von Rahnsdorf. Toen zij aan het derde glas zouden beginnen, zeide Mallwitz met een. veel zeggende beweging: r En dit glas op die wjj lief hebben. HET WEER IN 1924, Naar het overzicht van het Kon. Ned. Meteorolo-. gisch Instituu tmededeelt, was gemiddeld over het geheel jaar 1924 de temperatuur ongieveier 1/2 gr. beneden normaal. Januari tot April en Augustus- waren bijna 2 gr. te koud. Mei October en Decem ber 1 gr. te warm. Gemiddeld over het geheele- land week de jaarsom van den neerslag nagenoeg niet van de normaal 691 m.m. af. In Noordhol land, Friesland en Groningen was zij gemiddeld ruim 90 m.m. er beneden, overigens bijna 40, in Limburg ruim 100 m.m. er boven. Augustus was ed natste, November de droogste maand. Die yijf hoofdstations hadden gemiddeld 1491 uren met zonneschijn tegen 1383 uren normaal. Maart en November waren rijk, April arm aan zon. DE KLAD ER IN? ;Wie een brief naar het buitenland moet sturen en eenige postzegels van tot voor twee jaar terug heeft bewaard, kan, deze frankeeren o.a. met acht verschillende postzegels van 2 cent. Wijst dit niet- op een teveel? Verleden jaar in het Kurhaus te Da- vos in zeer internationaal milieu op de postzegsl- beurs vertoevende, die daar iederen Zondagmorgen wordt gehouden, hoorde ik van meer dan een zijde smalend spreken over de bedenkelijke produc tiviteit van Nederland op postzegelgebied. Natuur lijk staat Nederland hierin niet alleen en is geluk kig ook nog niet de ergste, maar het geeft toch te denken. De klad moet er niet inkomen. Felle serieuze verzamelaars beperken zich reeds tot den tijd van voor den oorlog. Het is een niet onbe-- kende klacht van ernstige postzegelverzamelaars dat, nu wat er van vroeger in circulatie is, lang zamerhand in particuliere verzamelingen geraakt, de handel voor hen zich steeds meer gaat beperken, tot de ev. geliquideerd wordende verzamelingen. ONDER DE AUTO. Naar het „U.D." meldt is te Utrecht een voet ganger in de Biltstraat, die wilde oversteken, door eeen automobiel gegrepen. Hij. is waarschijnlijk achter een auto den weg overgestoken en aangere den door een van den anderen kant komende- automobiel. Vallende is hij met zijn hoofd tegen een der voorlantaarns gebotst en een der wielen van de auto verwondde den man ernstig aan het gezicht. Toen hij in de woning van dr. Daubanton» was binnengedragen, bleek hij reeds overleden te zijn. De overledene heette Petit, woonde in Utrecht» maar werkte als ketelbikker in Amsterdam. Die auto is in beslag genomen. Te Wierden geraakte de 6o-jarige Wassink onder een auto. De ongelukkige overleed binnen enkele oogenblikken. EEN GEVAARLIJKE VERWONDING Het parket uit Tiel is gisteren naar Leeuwarden geweest, teneinde een onderzoek in te stellen naar de levensgevaarlijke verwonding door een vijftien jarigen jongen aan een ingezetene van dat dorp toegebracht De dader is aangehouden. Die ver is een nieuw oomité aan het werk om de meer dere kosten te verzamelen. Penningmeester is de heer Th. M. Ketelaar, Joh. Verbuist.straat 9, Amsterdam. De kinderen van het oude Boschhuis zijn tijde lijk ondergebracht in 't Rivierhuis te De Steeg. Hier kunnen reeds meer kinderen worden opge nomen dan in 't oude, huis. Aanmeldingen be hooren te geschieden bij dr. L. J. Sieburgh, Stad houderslaan 2 te Utrecht. W interver pleging. De koloniehuizen van het Centraal Genootschap Huis Heelsum te Heelsum en Zwartendijk te Eg- mond aan Zee zijn op resp. 22 en 29 dezer na een rust van enkele weken, weder geopend met 36 en 92 kinderen. Ondiereommissies en Gezondhridskolonies Aan een groot aantal Oudercommissies is door het Centraal Genootschap het verzoek gericht de uitzending van zwakke kinderen met kracht te bevorderen of waar nog geen afdeeling is van het Centraal Genootschap, het initiatief te nemen tot de oprichting ervan, Een zelfde verzoek is gericht aan Groene en [Witte Kruisafdeelingen en aan wijkverpleegsters en enquêtrices. -Het Centraal Genootschap, dat reeds 285 af- deelingen bezit, wil zooveel als mogelijk is, in elke gemeente van ons land een uitzendende ver eeniging vestigen. Land- en Tuinbouw 'Het was, of de kleine, eenvoudige wijnkel der voor de beide vrienden niet meer bestond en o f zij zich beiden een lachende, rooskleu rige toekomst voor oogen dachten, zoo pein zend en droomend zagen de beide kameraden voor zich heen. Eindelijk vatte Ronald de draad van het afgebroken gesprek weder op. Die wij lief hebben, zeg je Kurt. Moet dat beteekenen, dat ook voor jou hart het uur van het noodlot heeft geslagen? Mallwitz lachte een weinig verlegen. Dat is reeds voor een zestal jaren ge schied, mijn vriend. Wat moet dat beteekenen? vroeg Ro nald verwonderd. Wil je mij wijs maken, dat je sinds jarèn verliefd ben, jij, die met Amor steeds op een vijandelijken voet stond? Geveinsde koelheid, Ronald. Geveinsdheid? Tegenover mij? Mij, die je ^steeds alles toevertrouwde, wat ik op het hart had? Dat is niet vriendelijk van je. 1 Mallwitz stak hem de hand over tafel toe. De anders zoo vroolijke oogen van den jongen officier namen thams eetn ernstige uit drukking aan Juist jou kon ik niets zeggen, Ronald^ zoolang ik geen vooruitzichten^had. Maar thans dank zij mijn ouden oom1 Brachwitz, thans kan ik mijn hart aan je uitstorten. Kijk mij toch niet zoo verwijtend aan, beste kerel. Aanstonds zal jij mij begrijpen. Je zuster, Ro nald, ik heb haar reeds lang van harte lief en zij mij ook. Hoewel wij ons nooit met één woord daarover hebben uitgelaten. Ronald zag hem met blijde verwondering aan. Lotte? Ja, Lotte, mijn beminnelijke lieve Lotte. Zie je, kameraad, de arme slokkerd Mallwitz mocht je niet verraden wat hem zoo zwaar op het harte lag. Maar thans, thans senior der familie StolleHechingen, thans kom ik als een welgestelde minnaar tot je en bid ik je: „Geef mij die lieve Lotte.*' Ronald zag zijn vriend vol vreugde aan. Beste kerel, beste kerell Jij -en Lotte! Hoe mij dat verheugt! -w En dan mijne moeder! Wat heeft zij zich om Lotte bezorgd gemaakt. Mallwitz ademde verlicht op. Niet meer dan ik. En een angst heb ik uit gestaan, wanneer ik een oogenblik dacht aan de mogelijkheid, dat Lotte mijl ontrouw zou Jet was v Are groc jerekend -1 inmoniak. K.G. pa CG. tervvr aten. Het uinboonen 1 en 22 ,-erd verier Opbreng: Tr 'erceel 1 "47. Ae 'erceel 1 137 De proef vil ik med enden inv eid bij de ijd af reg lijken, dai pbrengst j De tweec las te Br evvaarkool root en b Are en 3 000 K.G. ier H.A. E ntvingen 1 atentkali elk 1/2 j De supei trooid, lai egeven. De uitsla p dezen 1< 1 Pe 00 kg. g- at. kali k, Opbrengs 9.000 19 Indien er roeven wei ewas, dan ouwkundig traat 13, I iet moeil ijn Mijnhi verken vl e minste 1 is ten. WAT KALI DEED. De kalimeststoffen kunnen wij in twee hoofd groepen verdeelen, nl. dis zoogenaamde RUWE en de GEZUIVERDE meststoffen. In hoofdzaak ver schillen deze van, elkander hierin, dat de ruwe zouten een hooger gehalte aan chloor hebben dan de gezuiverde. Omtrent de voorkeur te geven aan een dezer meststoffen boven de andere zullen wij nu niet uitwijden. Wij volstaan thans met te ver melden, dat op granen en grasland, meestal da ruwe zouten gebruikt worden evenals op voeder bieten, en dat groenten en aardappelen, vooral de late soorten beter met de gezuiverde bemiest kun nen worden. Van de ruwe zouten vermelden wij Rainiet, 20 pCt. en 40 pCt. kalizout, van de ge zuiverde Patentkali Het gebruik van kalimest is in de laatste jaren in verschillende deelen van ons land belangrijk toegenomen en geen wonder, als men de uitslagen der genomen proeven nagaat. Vroeger meenden velen, en misschien thans nog wel, dat op KLEI geen kalimest noodig was, want, zoo zei de een het den ander na, de klei is van oorsprong rijk aan kali, dus bemesting is niet noodig. Men vergeet hierbij, dat aan alle goede dingen een eind komt en dus ook aan den voorraad kali in de kleigronden. We geven echter toe; in den regel op veen- en zandgronden de behoefte an Corneli aan kali grooter is dan op klei. Doch dat deze op klei niet zou bestaan wordt door onderstaande .proeven afdoend weerlegd Te Beemster is een proefveld aangelegd bij den heer J. A. Woelders aan den Neekerweg. Heit geheele proefveld had een grootte van 23 Ate- worden. Daaraan moet ik niet denken. God dank, dat ik thans van mijn geluk zeker kan zijn. Op de thuisreis ga ik over Leipzig en haal het ja-woord. Ik heb je moeder reeds te voren geschreven, waarmede ik mijn bezoek aankondigde. En je weet zeker, dat Lotte ook jou lief heeft? Mallwitz knikte met van blijdschap stralen de oogen. Ongetwijfeld weet ik dat. Zoo iets voel je bij intuïtie, dat wordt je inge- htenbros. geven. Kerel, ik was gek van vreugde, toen Ondertror ik /hoorde, dat mij die erfenis was te beurt ictor Jaco gevallen, maar niet uitsluitend om mij zelfje Jager, Mijn eerste gedachte gold haar. Proost, Zwager I Proost 1 Op jou en Lotte's geluk! - 'Nu, jullie hebben je meesterlijk weten te be heerschen; geen enkel vermoeden heb ik ge had. Er bleef ons geen andere uitweg over Ronald. Terwille van jou' en je moeder, om (vai mij niet te spreken,mocht ik niets laten blijken men had zich toch maar bezorgd gemaakt B Overlede Geboren: iruin en C: ohannes, 2 an Woesil n Maria i luwelijken Gemo Geboren elmans en 'antje, d. v - Pieter Imit en A a let en Die Huwelijk ud 26 jar/ ijk, oud 24 sharwoude. Huwelijk- üverlijdei aren, echt; feintje Sm Win. Geboren: bntant en Overledei au Antje levenloos a ijk en AaJ Gehuwd Geboren, m Beman Getrouwd Overleden an Simon Veili Het gaat :oducten n gestand ga wanneer men onze toegenegenheid voor elkan ng zop gro der had gemerkt, zonder dat er ooit van eei Januari huwelijk sprake zou kunnen zijn. Nu ben 1°°f" d gelukkig niet meer zonder vooruitzichten; ei -t hoe mijn dappere, kleine Lotte, een juweel va" Het aanbc een meisje is zij, wat zal zij 'een pracht vai ;il week da een soldatenvrouw zijn I Wanneer (h*u maar eers die paar dagen voorbij waren. Jaren lang hei ik mijn geduld en verstand moeten gebruik' - maar die jaren zijn niet zoo vervelend ge#r"eeren vai weest, dan thans die twee dagen, die mij no®*» kool van mijn geluk scheiden. Dat gevoel ik/ met je tmede, Kurt. En neer je bij mijn moeder kom, zeg haar dan ik haar nog zal bezoeken, voordat ik na/ar Wu- trow ga. Ik moet toch mijn zuster Lotte bruid begroeten. Zij praatten nog een poosje voort over toekomst, die zich, naar zij hoopten, voor b den in geluk en vreiigdè zou mogen openbal en stondei ren. Wellicht waren zij nog langer gebleven! meesi wanneer niet de slaperig geworden kelln-er mf| Baarem^ een.luiden geeuw de beide vrienden in herin! ;tr nering bracht, dat het- ook 'voor hen zoo lang! ;r vri zamerhand bedtijd was géworden. Zij betaal ;el: sterk v den en g ingen naar huis. I or.de grooi 1 °°'e kleine Wordt vervolgd- 4.80 1 sla is een 20 men, dan e, prijzen 1 :r "oo k.g. 1 beneden l» wter ve '»der, zood Iden. De idedld 12 ond deze was d e hoogsten

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2