Het leven in de Hoofdstad mede-commensaal zou hebben ontvreemd. Beid. ontkende destijds in heftige bewoordingen en de zaak werd geschorst voor nadere instructie. Maar thans was die instructie afgleloopen en de zaak opnieuw op de rol geplakt. Bodewijk was weer present en maakte nu „stos met een jeug ïgen verdediger van het advocatenkantoor Mrs. PoJak en Petersen. De voortgezette behandeling bracht ons weinig nieuws. Zoo weinig dat de otlicier niet de minste reden zag om van zijn reeds ge- danen eisch: 4 maandien gev., af te wijken^ De verdediger zag ook geen kans er veel van te maken .daar het voornaamste reeds °P de.vr"LfiP, zitting was behandeld. Bepaalde zich in hoofd zaak vrijspraak of 'n voorw. veroordeeling te •vragen. 1 Een lieve zoon. Hoewel de domheid wel 3 duim dik op hot, beminnelijke gezicht van den 28-jarigen visscher Teunis K. uit den Hjelder lag gemeerd, was hij toch niet zoo stom of h ij wist op 27 Nov mot een valsch'en sleutel in het huis van zijn 71.-ja- rio-e moed'er binnen te dringen en het oude mensch te° bestelen voor pl.m. f90 aan bankpapier gou den voorwerpen en een zilveren kerkboek lot. Van dit geld verborrtelde Teun ongeveer n tien tje en het overige werd bij zijn arrestatie, want moeder had er geen gras over laten groeien en den diefstal direct aangegeven, op hem bevonden. Teuntje werd toen in de lik gedeponeerd en stond heden terecht, 'n Toonbeeld van lamlendigheid!, maar toch nog lef om het leven van het oude bleekte moedertje zuur te maken. Hakkelend er kende hij den diefstal. Hij had een nieuw pak wil len koopen. En dat terwijl hij er geen cent in bracht en 's morgens van moeder nog twee kwartjes had gekregen voor tabak. Het was dan ook geen wonder, dat de officier zich niet ,e minnelijk toonde tegen dit presentkaasej en tegen hem 1 jaar gevangenisstraf requireerde. De verdediger uit de vorige zaak was ook hier in actie, maar kon niet veel meer in t, voordeel van zijn cliënt inbrengen, dan diens grenzelooze domheid, waarmede hij hoopte, dat de rechtoank hij 't opleggen van de straf, rekening zou houden. 'n Kaar voorbeeld- n Een koopman uit St. Pancras (hij stond verle den week terecht voor den politierechter) met name Dirk de B„ moest verantwoording «Heggen voor het niet zeer schitterende feit dat nj zij jeugdigen zoon Jan had opgestooktom sprint- kool te stelen van het erf eens nijveren spoorweg- ÏÏÏita D» nominale waard» van het gestoleue bedroeg slechts 50 cent maar het was toch een streek .die zeer ongepast was. De heer de B. vaas heden niet verschenen en evenmin zijn zoon Jan, tegen wien acte werd verleend wegens met ver schijning als getuige. De officier zag hienn ech ter geen aanleiding uitstel te vragen en vorderde tegen papa de B. f 30 boete of 30 dagen. - De geplaag.'timmerman. De op zijn 45ste jaar al zeep patriarchaal mt- ziende timmerman Andries B. teThxdeNiefcrp, had zonder permissie van B. en V een houten loodsje gebouwd en was toen op den bon geplakt, hSl voor het kantongerecht te Schagen terecht gestaan maar was toen ontslagen van recluc- vervolging als niet strafbaar. Baas Duimstok dacht toen van all esoesah af te zijn maar het leek er niet naar, want de ambtenaar kwam in hooger beroep en heden werd die zaak in Alkmaar opnieuw behandeld. De heer B. voerde zijn verweer en zette uiten ou welke gronden hij vermeende geen overtreding der plaatselijke boruwverrordening te hebben ge pleegd, maar de officier scheen er anders over te deukten en vorderde flO boet epf 3 dagen hechtenis. t +„„+„;n Geen vurig verlang,en naar den krententuin. Onze Alkmaarsche vriend, Joh. Caspar H., een goed, maar vurig veel slokjes minnend los werk man, avas in den nacht van 6 op 7 December weer eens lekker pisancor geweest en opgeborgen in het van ouds bekende spekhok. De kanton rechter had hem wegens openbare dronkenschap bij zooveelste herhaling veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerk-inmh- ting voor den tijd van 6 maanden. Dat vooruit zicht stemde Joh. Caspar niet blijmoedig, want het is siecht dienen in den krententuin. Daarom kwam hij van dit vernederende vonnis in hooger beroep en verscheen thans voor de hoogere recht bank om te betoogen dat hij maar 4 glaasjes bier destijds had gedronken, zoodat hij onmogelijk dronken had kunnen zijn. Hij verzocht tevens in aanmerking te mogen komen voor een ge k°X)e officier, die geen vrees behoeft te hebben voor de krentenplantage, toonde zich niet bereid aan liet verlangten van den appellant te voldoen en vorderde bevestiging van het vonnis. Van 'n marinier en il,e vrouw van een manu- faeturier ticifelierolier. De marinier van Haastrecht nabij de gemeente- reiniging van den Helder fietsende, werd op - September aangereden door een wielrijdster <he. een groot pak op den bagagedrager had en lmks van den weg reed. Daar zij niet voldoende uit week, raakte het pak den marinier en tuimelde deze van zijn rijwiel af in den modder. Gevolg was dat zijn rijwiel werd beschadigd, zijn uniform gescheurd en met modder werd be smeurd. De onvoorzichtige juffrouw Corneua V echtgenoot® van A. v. d. B. en manufacturers ten te Breezand, werd voor den kantonrechter ge daagd en door dezen veroordeeld tot f5 boete of 3 dagen, alsmede tot betaling van f 17.40 aan den gehaveuden marinier. Van dit vonnis was de veroordeelde in hooger beroep gekomen en voerde het verweer dat zij met linksch maar midden op den weg reed en de aanrijding buiten haar schuld had plaats gevonden. Doch met alleen de marinier, doch ook nog een tweede getuige konden zoo pertinent verklaren, dat de juffrouw •niet voldoende was uitgeweken, zoodat het bui- ,ten de fiets uitstekende pak den marinier had! geraakt, dat dé officier voldoende motief had1, om bevestiging van het vonnis te vorderen. Niet toegankelijk voor onbevoegden. De laatste zaak van dezen zittingsdag betrof een '32-jarig kleermaker uit Alkmaar, Barend S., die zich had schuldig gemaakt aan handelingen waarover we niet verder zullen uitwijden. Dr. Mees uit D.uin en Bosch werd gehoord als ge tuige deskundige en de behandeling had met het oog op het zedekwetsende met gesloten deuren plaats. In alle zaken a.s. w'eek uitspraak. Buur koren en dunr land. Men schrijft uit de Prov. Grtmingten: Telkens en telkens weer worden de beweringen der pessimisten door de feiten gelogenstrafteen paar jaar geleden, toen onze gulden wat wankel scheen te staan en groot-kapitalisten het veilig vonden om landerijten te koopen, zooveel ze maar krijgen konden, heette het steeds maar weer op nieuw dat ze van een heel erg koude kermis thuis zouden komen, met voor gebeele boerderijen, tor grootte van 40, 50 H.A. zoo'n '2800 a 3000 gulden pe rhectare te betalen. De korenprijzen liepen im mers maar steeds terug en daarom zou er al heel o-auw een tijd komten, dat die grootbezitters met meer dan 2, hoogstens 21/2 pet. zouden maken, omdat de pachtprijzen binnen een paar jaar tij.ls de graanprijzen in hun tuimeling zouden volgen en voor de beste gronden aanlanden op een niveau van misschien nog geen 100 gulden per jaar, waarvan dan nog grond- en waterschapslasten betaald moesten worden, eer de eigenaar aan /.ïoh- zelf toe was. Hoe anders is alles uitgekomen! Zeker, toen de korenprijzen steeds maar terug bleven gaan, (in April 1923 noteerde de tarwe nog maar 11.70 per 100 kg. aan'de Groningsche beurs tegen .13.10 in April 1922 en tegen f 9 gemiddeld in t jaar 1913) begonne nde pachtprijzen neigingen te ver- tocnen om te dalen, maar zelfs toen ,1e koren markt zoo'n weinig gunstig aanzien vertoonde, bleven ze zich voor de goede, vruchtbare klei en zavelgronden toch handhaven op een hoogte van f 150 a f160 per H.a. 'dank zij verschillende omstandigheden, waaronder wel in de eerste plaats geroemd moet worden de ongunstige ver houding tusschen vraag naar en aanbod van lan derijen.' Als 'tmeeloopt kan 't, maar even voor zoo'n hoogen pachtprijs en als 't tegenloopt kan 'theelemaal niet, dan moet er geld bij, zoo rede neerden de pachters zender uitzondering. Maar 't liep bijna steeds mee, dank zij de soepelheid van 't landbouwbedrijf in. 't algemeen, zoodat er gelegenheid is om naast een zekere hoeveelheid koren .lal van handelsgewassen te telen en dank zij het feit dat de strooprijzen zich bijna steeds hieven handhaven als gevolg van de groote vraag naar carton in 't buitenland. Alleen het jaar 1923 maakt een uitzondering; toen hebben, als gevolg van onvoldoende' opbrengsten, gepaard met lage prijzen, vete boeren hun in voorafgegane jaren overgespaard kapitaal moeten aanspreken, maar 1924? ondanks den troosteloos natten zomer, zal hen bijna zonder uitzondering in de- gelegenheid stellen om de toen gegraven gaten weer te stop pen. Want niet alleen wonnen ze zeer ruime oogsten, maar bovendien worden er prijzen voor alle artikelen bedongen, veel hooger dan in jaren het geval was. Vlas, suikerbieten, blauw maan zaad, consumptieaardappels 't is bijna alles boteT tot den boom, verder strooprijzen van ge middeld f30 per 1000 kg. en een zeer vaste korenmarkt: op 29 Januari 1924 was aan de Groningsche beurs de hoogste noteering voor tar we 10.40 per 100 kg. op 20 Januari 1925 daaren tegen f 14 en op 27 Jan. zelfs 15.75, zoodat ze toen ruim 50 pet. uit kwam boven het bedrag dat een jaar te voren werd bedongen. In tusschen is onze guld'en weer gezonder ge_ worden dan ooit te voren en dit feit, gevoegd! bij de betere aspecten, die de industrieele onder nemingen in 't algemeen bieden, is oorzaak dat de vraag van 't grootkapitaal naar landerijen zeer sterk is getemperd. Maar nu beginnen de boeren zelf weer 1.e durven en ze durven zelfs nog beter dan de geldbeleggers een paar jaar geleden: konden toen ,de allerbeste boerderijen gemiddeld niet meer dan f3000, een enkelen keer f3100 a 3200 per H.A. opbrengen, een paar weken geleden ging er te War ff urn in 't Groningsche zeekleigebied een be drijf ter grootte van 42 H.A. in handen van een practischen landbouwer over tegen ruim f3600 per H.A., vrij en eigen, en kort daarna bracht te Boodeschool, eveneens aan de Noordkust van Gro ningen, een boerderij een bedrag op, dat na kapi taliseering van het beklemrecht, per H.A. nog iets hooger kwam. De landbouwers beginnen zelf dus, het biijrt uit het feit dat ze 't wagen dergelijke bedragen te besteden, weer vertrouwen in de toekomst te krijgen en al hebben de zeer hooge korenprijzen van den laatsten tijd ongetwijfeld hun invloed! deen gelden op bovengemelde bedragen, dit staat wel vast dat een goede Groningsche boer nooit over ijs van een nacht gaat, m.a.w. dat zij vooral een rentabiliteitsberekening gemaakt hebben en tot de conclusie gekomen zijn, dat 'zc dergelijke bedragen mochten besteden, ook voor 't geval er weer eens minder gunstige jaren komen met la gere marktprijzen van de producten. (HIJ.) J Errare humanum est. Sinds teenige dagen weten wc, dat de heer Repko, de gewezen en nu gede tineerde directeur, geen tweede editie BrOpkhuys, maar een doodgewoon mannetje was, die meer uit onwetendheid, dan uit slechtheid van karakter zondigde. Een zielkundig raadsel: feitelijk een doodgewoon werkman, vroeger timmermansbaas bij de Kon. Holl. Lloyd, dan brandwacht, en ten slotte opzichter bij P- W., op een kalaris, waar menig intellectueel naar zou watertanden, ken man, die ontegenzeggelijk gcede en oorspron kelijke ideeën had, over méér welbespraaktheid beschikt dan menig jong advocaat, doch op ad ministratief gebied bijna imbeciel is, zich geen rekenschap geeft van de gevolgen van een daad, geen kwaad ziet in handelingen die ontegenzeg gelijk een groot kwaad vormen, die niet rekenen kan en bezield is met een onverwoestbaar opti misme. Een man, die overtuigd is, dat alles nog wel goed dus niet 'mis zal loopen.' Een man tensktte, die vele. slachtoffers heeft gemaakt, doch die zelf het grootste slachtoffer is geworden, zonder zelfs ooit op buitengewone en ongeoor loofde wijze ten koste van anderen een royaal leventje te hebben geleid. Want toen de heer Repko zijn bureau begon, stond hij op wacht geld als opz. P.W. en dat wachtgeld hield! <vp op T moment dat hij zijn eigen zaak begon. Naast den in orgine uitmuntenden opzet, maakte hij bij zijn berekeningen grove fouten. Hij steJie zich en dat was in juridischen zin zijn ear- dinale fout voor dat zijn onderneming een gewone handelszaak was, dat hij dus vrij mocht beschikken over alle gelden die inkwamen, ter wijl hij om zoo te zeggen alleen civiel-rechterhj k verantwoordelijk was tegenover hen, die zijn zaak voedden. Misschien heeft hij heelemaal niet zoo ver nagedacht, maar in de praktijk heeft hij gehandeld alsf. Terwijl hij inderdaad slechts mocht beschikken over de kleine contributie, die blijkens accountantsverklaring onvoldoende was om de administratie- en exploitatiekosten ie dek ken, gooide hij èn contributie èn de gelden, die hij naar den ontvanger moest brengen, in één kas, waaruit hij zichzelf een zeker niet overdreven hoog- salaris toekende, een f 1300 aan particuliere schulden betaalde en diverse uitgaven deed, naar hij meende ten bate van zijn zaak. Dan kwarn er nog iets bij. Zooals ik reeds bij de arrestatie uiteenzette, heeft bij-de Amsterdamsche belastin gen jaren lang een groote achterstand bestaan, die verleden jaar in een minium van tijd werd! ingehaald. In zooverre, dat verschillende bedVa- geii werden kwijtgescholden, omdat de tijdsom standigheden voor de belastingschuldigen danig waren veranderd, terwijl anderen werd toege staan in termijnen te betalen. Voor hot kantoor van den heer Repko had de ontvanger deze faci liteiten niet en dit heeft den val van deze onder neming natuurlijk verhaast, 'tSpreekt van zelf, dat mr. Schorlesheim, de talentvolle verdedfger, ook op deze bijzonderheid den nadruk legsde. Het is een merkwaardig geval. Feitelijk hoor de men van geen der getuigen een woord kwaad! over beklaagde. Mr. Schorlesheim, die in zijn met gloed en enthousiasme uitgesproken rede dit alles memoreerde, noemde het dan ook een sym pathieke zaak. Een assistent-accountant, die de boekhouding had moeten, opbouwen, doch er geen kans toe had gezien, kreeg van den verdediger een veeg uit de pan, omdat hij er niet öp aange drongen had, dat bekwamere klrachten werden gerequineerd. Een inspecteur van politie verklaar de zelfs, dat 't bij R. thuis (in die Van Ost.adj: straat) goed burgerlijk, doch volstrekt niat weel derig uitzag, dat ook hij den indruk had -gekre gen, dat R. niet opzettelijk fraude had willen plegen. Dien indruk zal wel bijna ieder nu heb ben. R. wist gewoonlijk zelf niet hoe zijn zaken stonden. Op dien grond, n.l. het niet opzettelijke, vroeg de verdediger dan ook vrijspraak. Er is een bedrag van f45000 verdwenen. Waar het gebleven is, is moeilijk uit te maken, zoo verklaarde zelfs de subst.-officier, mr. v. Heijns- bergen. Voor het grootste deel zijn die gelden ,.eulploos" verduisterd en daar schuld-verduiste ring niet strafbaar is, vroeg hij hiervoor vrij spraak. Maar hij eischte straf voor zijn salaris- betalen aan zichzelf, voor het betalen van zijn pnvé-schulden en zijn rekening van den notaris en eischte daarvoor een gevangenisstraf voor den ilijd van twee jaar en vier maanden. Met den beklaagde zal ieder, na het hartroerend, .pleidooi van mr. Schorlesheim, zeker diep mede lijden gevoelen. Alles is hij kwijt: zijn geld (zijn goed, zijn wachtgeld offerde hij zelfs op voor de onderneming, waarin hij zooveel toekomst zag, en onmiddellijk na zijn arrestatie werd hij failliet verklaard) zijn eer en goeden naam. En toch zal hij op geen vrijspraak kunnen rekenen, zal het voor mr. S. al een triumf en voor R. een geluk zijn als de harde eitch tot veel matiger propor ties wordt teruggebracht. 't maar eens welwillend uit te drukken), waar- me ealleen een zeer onbeschaafd publiek zich kan vermaken (dat nu eenmaal iets onvoordeelig lia.il Y <AL ma.Ji.T5Il ^TIO-K au wuuiaui o is), voerde hij „dr. Stieglitz" op, aangekondigd! als comedie. Dat de heer d. 1. M. comediie kan spelen, wisten we al lang. Maar een deel van 't publiek kijkt toch vreemd, wil lachen om Nap, ook als hij werkelijk tragisch is. 't Is dan ook een werkelijk mooie creatie en 't is jammer, dat 't tegenspel van Hoek in 't laatste bedrijf te mat is. Naar wij vernemen moet de heer de la Mar het zoo gewild hebben. Die vertaling is erbarmelijk; zoo wordt er minachtend gesproken over een „commissionair". Daarmee wordt be doeld niet een commissionair in effecten, ook geen commissionair in de be teekenis van besteller, doch nota bene.... 'een opkooper of uitdrager. Het Duitsch is wel „wonderschoon overgezet". Land- en Tuinbouw Fenige maanden geleden werd Amsterdam in opschudding gebracht door de debacle van het Bureau voor Belasting-inning, dat -- als het goed was gegaan, 'nu eens werkelijk in een lang gevoelde behoefte had voorzien, en dat door han dige reclame niet alleen op schitterende wijze de aandacht op zich had gevestigd, maar ook den indruk had gemaakt, dat de leiding berustte hij een bekwaam en handig zakenman. Een bekend Amsterdammer, de heer Léon Boe dels, die al beroemd zou wezen, omdat nog nooit iemand hem zonder „hoogen dop" heeft gezien (men zegt, dat hij dezen ook niet aflegt, wanneer hij zich ter ruste begeeft) heeft onder groote be langstelling zijn veertigjarig jubileum gevierd. Al jaren is hij de bescheiden en bekwame werker achter de coulissen. Flora's regisseur, die zooveel schitterend kijkwerk op deze kleine „Bühne mo gelijk heeft gemaakt. Doch de ouderen zien hem •in hun herinnering itog als dé oïïhollige couplet- zanger uit de „Vtereeniging" en bij ^Zincken en in de eerste jaren ook nog in „Flora". Onder de velen, die kwamen gelukwensclien was ook Nap de la Mar, die van de overzijwde, het Grand Theatre, even kwam overwippen. De -heer de la Mar verwacht ook 'n jubileum in de naaste toe komst, al is 't dan maar 't „dertig-jarig". En daar door .schrijver dezes en later door anderen wel eens de opmerking is gemaakt, dat 't toch eigenlijk jammer is, dat 'n ras-artist als hij zich te buiten gaat aan tooneel-excentriciteiten (om WAT IEDERE MAAND TE DOEN GEEFT. (Ie helft Fjebr.) Nadruk verboden. Van vele zijden hoort men de klacht, dat de emelt reeds weer zoo veelvuldig voorkomt, zoowel in het grasland als op de akkers. Wij zagen per- oeeLen rogge, geheel door de emelt vernield, waar op men nu mangels of koolrapen wil verbouwen. Evenwel zij men er op bedocht, dat ook die ge wassen van de emelt kunnen te lijden hebben, waarom het aan te raden is, vóór de bewerking- van den grond Parijsch groen aaa te wenden. Mein weet, dat de vergiftigde zemelen, vergif tigd door Parijsch groen, den laatsten tijd een zeer goed bestrijdingsmiddel is gebleken. En niet al- leen tegen emelten. Zoo schreef b.v. de tuinder D'. Koster Fzn. te Grootbroek aan den Planten- ziektenkundigien Dienst: „Dit jaar had ik -een perceel bloemkool, waarin nogal veel vreterij van grauwen worm voorkwam, benevens ook nog van slakken, ratten, en muizen ik strooide daarop vergiftigde zemelen uit. Het resultaat was ver bazend: de grauwe wormen lagen bij honderd tallen dood, slakken waren er bijna niet meer te zien, en toen wij twee dagen later een par tijtje potjes met planten opruimden, vonden wij er vijf doode muizen tusschen, welke er^ nog maar kort geledten gelegen hadden, terwijl de vreterij van muizen gedaan was; die van de ratten niet." Hier en daar ziet men rogge, gedeel telijk door de emelt geteisterd. Deze kale plekken zou men kunnen bijzaaien met zomerrogge; in Febr. of Maart; zomer- en winterrogge zullen dan zoowat gelijktijdig rijp worden. Ook hier is aan te hevelen om vóór bewerking en zaaiing Parijsch groen aan te wenden, en dit, als nog vreterij wordt opgemerkt, te herhalen. Wij bemerkten, dat zeer uiteenloopende prijzen voor Parijsch. groen worden genomen; daarom dienen de land en tuinbouwers dit middel gezamenlijk aan te koopen, b.v. door middel van hun organisatie en door prijsopgave te vragen. Omtrent garantie vrage men even inlichtingen hij de PI. Dienst te Wageningen, of bedinge in ieder geval garantie van „voldoende zuiverheid en fijnheid volgens het Rijkslandbcuwproefstation, waar men het ar tikel laat onderzoeken. Een goede zuiverheid mag men verwachten, als een garantie wordt gegeven van 5558 pet. Arsenicumtrioxyd. Er wordt ook geklaagd over sterfte in de klaver. Bij onder zoek bleek de oorzaak te zijn: de schimmel der z.g. klaverkanker, te herkennen aan de roet zwarte knobbeltjes (van binnen zijn ze witachtig en glanzig, welke men aan den wortelhals en in de doode stengels der aangetaste planten vindt. Fris weinig aan te doen. Voorbehoedmiddel kan zijn: zwaar rollen van den grond in voorgaanden zomer en herfst op dichte gronden ontwikkelt zich de schimmel niet zoo gemakkelijk. De lande rijen scherp laten afgrazen door schapen is ook dienstig. Bij omploegen van het klaverland ploege men diep: de zwarte knobbeltjes komen dan te diep weg om te kunnen uitgroeien. Wil men 't klaverland niet omploegen, dan zaai-e men Wes- lerwoldsch zaaigras; bewerken met de ketring- eg-ge daarna rollen. Dit is het advies van prof. Elema. i In tuin en boomgaard: Het is de tijd voor bespuiting met Carboli- nium dat meer en meer wordt toegecast. Op zich zelf verblijdend, maar men meene niet hiermee steeds te kunnen volstaan. Als1 ge mooie vruchten wilt hebben en deze voor den verkoop wilt sor- teeren, vergeet dan ook niet uw boomen te behan delen met Bordeauxsche pap, waardoor schurft- aantasting kan worden voorkomen. Voor besproei ing met carbolineum laten we hier een 10-tal wenken (d'e tien geboden) volgen: 1. Spuit met een goed merk; ondeugdelijke merken geven geen gcede resultaten. 2. Spuit met een goede machine automatische rugpulvenisateur. 3. Spuit met goed weer. Geen regen of vorst. 4. Spuit op het juiste tijdstip. Perziken in kampen in Dec.-Jan., vrucht- boomen buiten tot in Maart. 5. Spuit met de juiste oplossing. Perzik 5 pet., bessen 71/2 pet-, appels en peren 8—10 pet. 6. Spuit met goed water. Geen brak of te koud water. 7. Spuit goed. Raak den gebeelen boom of struik. 8. Spuit met een krachtige straal. Hoe krachtigier hoe beter. 9. Werk vlug. Ne<em het goede weer te baat. 10. Spuit tegen de juiste parasieten. Eieren van blad, dop-, schild- en bloedluis, bladvloo, appelwants, spint en wintervlinder, bessenspruitvreteT, bes- senspannings monilia, kanker en Amerikaanschon kruisbessenmieeldauw). Alleen hij die zich aan (bovenstaande geboden houdt, heeft succes met sproeien, men heeft het dan ook zeker. Voor huisvrouwen Wees in dezen tijd vooral niet kwistig met het gieten van uw kamerplanten. De algemeene regel is, alleen dan te gieten, als de aarde droog wordit. Overigens moet ge uw planten geregeld reinigen de bladeren van onderen en hoveji door afsponsing met lauw water.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4