DE UIRIJBfR IMR OER R.R.U.B. e ontwikkeling en, waaraan de i, zal er uiter- rtlen gehouden 1 steun aan de verplichting tot in ziekenhuizen nz., zooals aan daarvan moeten :h derhalve in estaties der be ide gelet op de rijzigd ontwerp geeft op her de belooningen ïuisartsen enz ziekenfonds /al boven de thans |sen gevorderde behalve winst- uit, zoodat ook ■den toegelaten schen gebonden n. Een uitdiruk ijkheid van toe- lantal verzeker den geneesheer n Minister niet voornemen, om blijken dat van oegdiheid tvorde vast te stellen het gevoelen in bet gebied van ^ezondlheidtecom a het toezicht, ïdsen als op de skundfigen enz. de welstands ter nauwkeurig steld moet wor- uiteraard goed- iche verhoudin- ting treden der aan het begin rden vastgehou ikheid geopend, een bepaadlen nfonds, dat be- onds, doch niet voorschrift te jpothekers assis van den Minis e er toe geleid ideren de bepa it legden, plei de gemeenten i op te leggen, an het aanvan- :n centraal col bet toezicht op ragen. ,m der wet in Minister geen 1 gewijzigd ont- [emorie- lerlanders door enz. hulp ver- December 1924 werd te Dort- enz. kort voor rme landjgehoo- rstfeést konden ien, hoe geluk- zeggen kondion 'an een traan, voor deze men- ten, dat in liet et hun meege- hunne landge- hulpverleening dankbaarheid srleening tevre- hter van dien om een beroep et worden ge- gaven dus in door te gaan. gedragen klec- schoeisel itten gelieve u ariaat van bet 'sGravenhage. Wat is onze Nederlandsche taal toch rijk; kon den wij na afloop uitroepen, toen wij een dertigtal scehldwoorden hadden genoteerd. v We houden van geheimzinnige geschiedenissen. Samson had gezegd: „Morgen gaan je .er alle maal aan!" En de parapluie die door Meijer was afgenomen en later bij dé politie was gedeponeerd was heelemaal verbogen ..Zoo hiet-ie er mee ge slagen, mijnheer de rechter", zei Clara. „Nioen, zoo was-ie niet", insinueerde Samson, „ze hebben er wat mee uitgehaald." Maar hoe het zij, Meijer, Clara en Spnenger, za ten in het beklaagdenbankje en Samson was ge tuige. En deze laatste maakte 't Mr. Muller Massis dien hij steeds familiaar bij zijn naam noemde (met de scheiding hadden ze ook al tegenover el kaar gestaan), zeer gemakkelijk om aan te toonen dat hij wel iets en zelfs veel gedaan zal hebben, dat hij nu niet direct een lammetje en oen ver momde onschuld was. Want op ieder oogenblik maakte hij het zoo bont dat hij als een school jongen uit de zaal werd gezet. De publieke tribune vermaakte zich. Voor de heeren achter de tafel was het een pretje. En de eisch f io boete voor Clara, 15 voor d'r vrije® en 20 voor d'r vader, scheen ook al geen ontstel tenis te brengen. Dat hebben sommige menschen er wel voor over, als ze kiunnen zingen: „Hadt je niet die mooie blauwe oogen," en „onder deze parapluie. wat zal er nu gebeuren"? Vrone 1—R. O. Z, II 5—3. De slag is gevallen, geen döoden wel punten, Met 5—3 heeft Vrone het einde bereikt, In droom zien ze allen, van spil tot invaller: Hoe 't Gouden Kruis op de borst bengelt en 1 prijkt. Al spoedig een schot in de Zaansche geledj'ren, Gevolgd door een pil, dat wordt wel wat bar: Zaankant geeft terug, doch Vron' is niet lekker „Wacht" zegt ze, en geeft weer spoedig een knar. Na rust doen zij beiden niet ondier in 'tstrijdfen En iedere keeper vischt- twee keer in 't net, Nog even wat spanning, doch 't levert geen, punt meer, Het fluitsignaal klinkt en uit is de pret. Een kleine postcriptum: m'p felicitatie Met 't behaalde succes, en je stelt niet teleur Als dra weer het fluitje het eind heeft geblazen, Dat Pancras kan zeggen: „Ons club sup'rieur." DiTCIv. 1) 1) Op verzoek aan Vrone-correspondent zorg ik deze maal voor het verslag. Aan Veteraan. Met een gestadig regentje kwamen we met 10 man in 't veld. Bergen speelde met 9 mar,. iWe begonnen direct flink op te zetten. De jon gens van Bergen waren klein, maar dapper. Toch wist de kleine Ernst voor de rust te doelpunten. Met de rust leidden we dan ook met 10. We draaiden direct maar. Na de rust krijgt TC o nus hee lwat schoten. Maar hij houdt zijn doel vrij, totdat Jb. Groen een B.S.V.-speler in de rug aanvalt in 't strafschopgebied. Strafschop! Een schot en wc staan weer gelijk. Weer beginnen we met vollen moed. We zijn nu aldoor in de meer derheid, maar die stand blijft zoo. Bergen legt 't nu op verdedigen aan. Ernst is eenmaal nog vrij voor 't doel, doch schiet naast. Totdat 'n minuut voor 't einde-(j. 'Tol een onverwachts sehot geeft en de B.S.V.-keeper lekker vischt. Weer hebben we 2 puntjes te pakken. Is u nog op 't Vrone-veïd geweest? VRONE-ADSP. Aan Veteraan! Op, D.T.S.! Vooruit, houvast. We bedoelen liermede de 4 wedstrijden welke julile nog moe ten spelen. Het zou toch eeuwig jammer zijn, als ze deze kans voorbij lieten gaan, hé Veteraan, daar Kooi, jij geen hoofdpijn meer. Dat geloofd toch niemand. D.T.S. heeft Zondag met 6—3 verloren. Boven of onder uw verwachting. Het tvas anders wel goed geweest om gelijk te spe len, een goede training. Die 8ste Maart is nog me ver. Maar daar tusschen is nog, een heerlijk feest, de eerste D<.T.S,-fuif. Het zal er van gaan. Dc-k Holland heeft vrloren, van d ebruehte Zee- ogels, met 3—0. Ze waren nog wel zoo van plan e winnen. Dus dat is ook niet meegevallen. 7e hopen Veteraan, dat u plezierig te voetballen ;e-weest is, naar Sinterijp. Misschien heeft u wel tennis gemaakt met Zaza of de Vrone-dames. liet Comité ferM*1 W€et' u niet wie of het zijn? U doet maar Cindteren Dort- '^"ichtig met Argusoog, anders wordt diie het Ruhroebie'l ^ïn^eer weer ongerust over Pa's en Ma's. Eu 0 - hoeft over ons niet ongerust te worden. Wij veten wel wat of we doen. We hebben er geen ndere raadgevingen bij noodlig. En men zegt ver ons maar niets meer. Adieu Veteraan tot olgeude week. DE: DAMES. Aan Veteraan. N, hoe vond u de wedfetrijd gisteren tusschen rone en R.C.Z,. U is er natuurlijk niet geweest el Enfin het wieer was ook verre van aange- aam, wij hadden gehoopt dlat het mooi xyner zou ijn, maar dat viel erg tegen, er was zoodoende- iet veel publiek. De adspiranten hebban zich 'eer kranig gehouden en gewonnen met 2—si. allie waren gelukkig om nog net voor het einde at tweede puntej te maken. Om even ever 2, egon ons eerste tegen R.C.Z. Nu er zijn heel wat Hutjes gemaakt, onze jongens hebben gewonnen iet 53. Voor de rust was de stand 31, maar der wist R.C.Z. er nog twee bij te krijgen. Nu en was Vrone aardig aan het knoeien, de bal as geregeld er uit en ze sohopten steeds mis. aar nadat het gelijk was, toen begon Vrone op te zetten, wat een gejuich toen ze weer !n puntje maakten en tegen het einde nog 11 jongens jullie boften erbij dat R.C.Z. geen deren keeper, had, want anders kon het wel geen winst geweest zijn, want ze speelden "mnige momenten beter als Vrone. De-keeper *1 hun, dat was anders een echte type, hij had zelf plezier in, als hij de bal liet gaan. Dus lane's kans op het gondpn kruis is "nog niet verkeken, nu we zullen eens zien wie ze nu als tegenstander krijgen. „Hóud je taai jongens". Nu Veteraan, u voorspeld ze toch zeker wel weer Winst he! Daar reken ik op hoor, na groeten van „ZAZA". Zeevogels 1—Holland 1- Onder de bekwame leiding van den heer Brus sel wordt om 2.15 begonmen. Zeevogels is volle dig. Holland heeft daarentegen 3 invallers voor ;Kos, Blok en Lager berg? Direct na den aan vang neemt Zeevogels dö- leiding uit een misver stand der H.-achterhoedie. Zoo blijft de stand to-t 5 minuten voor rust. doch nu schiet de H.- spil de bal tegen een Z.-sipeler aan en de bal beland voor de tweedle maal in de H.-touwen. Na de rust is H. 'in de ndterd&rjieid, docli doel punten blijven weg. Een doorbraak van Z. en ;no. 3 is ter wereld. Hierna nog eenig heen en weer getrap en het einde is daar. Zeevogels is een ploeg die het kampioenschap waard is, jammer is het dat er personen onder hun- supporters gevonden worden, die zich ondier den wedstrijd niet be hoorlijk kunnen gedragen. Bij Holland blonken uit -de keieper, rechtsback, rechtshalf en links buiten. Bij Zetevogels links en rechtsbuiten en spil, -de keeper was onzeker. Aan Veteraan. Daar Rood-Wit niet opkwam, ging de voor Ou-dorp op het- programma staande wedstrijd niet door. Een viertal Roodwittters waren aanwezig, evenals scheidsrechter Snijders, diie, na gehou den onderzoek, de terreingesteldiheid in orde be vond. Voor de Oudiorpers een vergalden middag en de Rood-Wit kan telt een „joet" mindier. A.s. Zondag staat S.DiW. een zwarten kaïnn te wachten. Groot-Schermier is de sterkste der tegen standers, bovendien profiteeren zij van het ter rein-voordeel. Zonder optimist te zijn, zeg ik dat we niet zullen verliezen... en ik hoop dat Veteraan's profetioneele geest van een zelfde ge voelen zijn. Maar er moet hard gewerkt worden. Intusschen worden de spelers er aan herinnerd! hunne schoenen van „doppies" te voorzien, op dat zij, bij eventueel minder goedle prestaties zich niet op hun schoeisel zullen beroepen. Im mers als men niet op stoot is, zit het hem ;n de queue.... Zij, die die reis willen medtemaken, wij verwachten ook meerdere dames, kunnen zich vóór Vrijdagavond bij het bestuur opgeven. De kosten bedragen f 1.Bij opgaaf te betalen. Geachte héér Veteraan. Een Zaterdagmiddag voordat de N. L. Crt." in mijn bezit was, reeds van huis Vertrokken en nu heden Maandagavond uw vraag omtrent Bergen lezende, spijt het mij, dat ik niet aan uw ver zoek voldoen kon wegens mijn vroeg vertrek. Ik hoop echter door een klein verslag van de wedstrdij B.S.V. 1CjS.V, 1 u van mijn goeden wil te overtuigen. Daar gaat hij dan. Om pl.m. 2.15 blaast scheidsrechter Hartland de elftallen in het veld, wat voor Bergergrondt nu juist niet schitterend was n.l. voorhet eene doel een flinke modderplek. B.S.V. stelt zieh op met 2 invallers n.l. voor doelveddédfger en mid denvoor. B.S.V. is dadielijk in de meerderheid: en weet verschillende kansen niet te benutten, totdat een kwartier voor rust de adispirant in vol ler het le doelpunt voor B.S.V. wist te maken. Tien minuten later de rechtsbinnen in de voor. 111 schreven modderpoel liggende, no. 2 doelpunt, het' welk schitterend zat. Rust. Na de rust, en ver sterkt door een heerlijk kopje 'Warmé chocolade, speelt B.S.V. 'tegen wind'in en 'was de algemcene verwachting, dat B.S.V. het wél op "Verdedigen toe zo a Heggen, echter niets hiervan, dadelijk werd weer flink aangepakt en al spoedig maakt de back, thans spil spelend, met een harde punter .de 3e goal. C.S.V. krijgt nog een strafschop welke in eens wordt ingezet, doch mijn inziens terecht niet wordt toegekend, daarna een penalty welke wordt gehouden, Onder groote vreugde der Ber- genarenwordt einde geblazen door den scheids rechter, welke mijn inziens soms zeer eigenaar dig ebeslissingen nam. Schocrl 1—V.A.F.G III 2—3. Ondanks het slechte terrein en weer ging bo vengenoemde wedstrijd toch door. S. is slechts met 9 man, terwijl hét 2e elftal van V.A.F.O. vrijaf was, hetgeen genoeg zegt, Onmiddellijk pakt S. goed aan, de drie voorhoedespelers zitten er geweldig op. Meermalen komt het V.A.F.O. doel in gevaar, doch V.A.F.O. heeft ditmaal een hechte verdédiging met een betrouwbare keep;?r. Ook het S.-doel wordt zoo nu en dan bestookt. Bij S. is de achterhoede echter ook niet mis en maakt een doorkomen van de tegenpartij zeer moeilijk. Kort voor de rust maakt een der oaeks hands in het beruchte gebied. Die scheidsrechter kende hiervoor een strafschop toe, die onhoudbaar werd ingezet. Daarna was het.spoedig rusten. Na de rust is S, zelfs in de meerderheid. De halflinie steunt nu de voorhoede wel wat le veel. Uit een voorzet van Sjoerd doelpunt Schot- vanger heel mooi. Nn breekt V.A.F.C. bij afwe zigheid van de half-spelers gemakkelijk door. De backs kunnen de snelle rechtsbuiten niet houden. Deze zet den bal prachtig in de hoek. Even daar na doelpunt S. weer door Schotvanger, weer uit een voorzet van Minhema. Dan wil S. het win nende doelpunt maken. Twee der halfspelers gaan nu naar voor, hetgeen ons noodlottig werd. De achterhoede "kon ongeveer 5 min. voor 't einde de vijandelijke voorhoede ndiet meer houden en wederom doelpunt de V.-rechtsbuiten op even schitterende wijze. Hierna is het spoedig einde. De 9 duinhazen hebben ongetwijfeld schitterend' gespeeld. J ammer, dat ze zoo leelijk in de steek zijn gelaten door de twee wegblijvers, want dan was deze wedstrijd zeer zeker niet verloren ge weest. Sclicorl II—Rood; Wit III 2—1. Het-2e-elftal deed. het beter en klopte R.-vV. 3 met 2—1. Beide partijen zijn aan elkaar gewaagd. R.W. speeide eerst met den wind mee. Verscheidene aanvallen worden goed door de S.-achter'hoede weggewerkt. Déz ekan echter niet verhinderen, dat voor de rust eenmaal hun doel doorboord wordt. Na de rust doet S. het "beiter. De rechts back gaat nu voorspelen, waardoor de voorhoede steviger wordt. Punten kunnen dan ook niet -tbhjven. Na een paar maal naast geschoten te hebben weet de rechtsbinnen met een mooi schot de 'stand gelijk 11 te brengen. Even daarna volgt een 2de doelpunt van den midvoor. R. IV. doet nu alle moeit eom weer gelijk te maken, het geen hen niet gelukt. Het einde komt met een 2—1 overwinning van ons 2 eelftal. Ook hier mag over het spel en den wil der ongens niet geklaagd worden al is oefening nog ten zee-s k» noodig gebleken. SCHOORLENA AR. Verkade 1—DlT'i?. 1 6—3. Met 10 man en 3 invallers trok D.T.S. 1 Zondag naar Zaandam om Verkade te bekampen. Op een buitengewoon slecht veld werd onder leiding van den heer Roos begonnen. Al spoedig is het 20 voor D.T.S.., maar nog voor de rust weet Verkade er 3—2 van te maken. Vlak na rust maakt D.TjS. gelijk, maar dan wordt Ver kade sterker en voert de stand tot 6—3 op. Ver- kade is een sterk elftal en beschikrt over een aan tal zeer goede spelers. Dezen zomer nog zal Verkade een tegenbezoek in Oudkarspel brengen. Per Telefoon DE STORM. Te ZE VEN AAR is door den hevigen storm he- dennacht de groote boerderij „Zwe-ethorst" groo- tendeels ingestort. Een 17-jarige dienstbode ver- loor oaarbij het leven. Toen men haar onder de puinhoopen vandaan haalde, bleek zij giehe°l ver minkt. Te 's-HERTOGENBOSCH werden van een blok in aanbouw zijnde huizen, die bijna geheel klaar waren, de daken door den storm een 40-tal meters weggeslingerd. De schadewordt op ficooo ee- raamd. J 6 Te ARTUM stortten 2 woonhuizen in. Het Kon. Met. Instituut meldt, dat de storm hedennacht tusschen 11.25 en 12.05 uur een snel heid had van 31 M. per seconde. Die windkracht was 12 M. In de laatste 30 jaren is dit niet voorgekomen. De barometer daalde vele m.M. -en steeg even eens plotseling weder. Burgerlijke Stand Gemeente HARENKARSPEL. (Ingeschreven over de maand Januari 1925) Geboren: Clasina Maria,, dochter van Simon Ton k-er en Aaltje Plijter. Cornelia Catharina, dochter van Adnanus Bos en Anna Smit. Helena, dochter van Simon Petrus de Jong en Neeltje Pancras. Ni colaas Cornells, zoon van Hendrik Danenberg -en Catharina Groot. Gerbrand, zoon van Hubertus Spaansen en Grada Baars. Johannes Gerardus, z. van Jan Burger en Johanna Hessing. Cornelia dochter van Cornelis Bakker en Maartje Slikker. Geertruida, dochter van Pieter Meester en Maria Schuitemaker. Ondertrouwd: Johannes Groot en Christina Eli za j.-ih de Wit. Joseph us de Blok en Piet-ertje Cxoen. iji- 1 Getrouwd: Johannes de Haan en Gertrude Perrin Johannes Groot en Christina Elizabeth de Wit Overleden: Catharina 'Glas, 55 jaren, echtgenoo t-a van Ane Pankras. Trijhcjc Knol, 60 jaren, echt- genoote van Hermanus Langedijk, eerder van Pie- tM Borst. Levenloos aangegeven kind van T-eunis RijKeboer en Hendrikje Zwiers. Maartje de Leeuw 71 jaren, weduwe van Cornells Smit. ingezonden M. de R. erzoeke een weinig plaatsruimte voor onder staande, naar aanleiding van dé a.s. opvoering van „Allerzielen" te Oudkarspel. Het is vrij algemeen bekend dat dit stuk van Heijerinans wiens talent ik overigens niet wil ontkennen zeer stuitend en beleedigend is veer den Kath. Godsdienst en daardoor natuurlijk ook voor de katholieken. Vele burgemeesters in (Rn lande (o.a. die van Enkhuizen, een plaats met slechts 20 procent kath. ingezetenen) namen het ^zecr juiste standpunt in om de opvoering ie ver bieden, omdat het tegen, de goede orde indruiseht, dat in een openbare opvoering van een tooneels-uk een deel der burgerij in zijn heiligste gevoelens wordt gekrenkt. Mij is niet bekend of de burgemeester van 'Oudkarspel dit goede voorbeeld zal volgen. Oo- getwijfeld zal echter dezen magistraat den dank van zijn kath. burgers inoogsten als hij verhin dert dat men hen in het openbaar gaat beledi gen. Mocht dit niet zoo zijn Üan waag ik een beroep te doen op de niet-kath. medeburgers om dez euitvoering niet te bezoeken. Het stuk zelf moge letterkundige waarde bevatten, een bepaald moor si uk is het niet. Alleen hij (zij) die gaarne luistert naar onjuiste of valsche voorstellingen (in „Allerzielen" in het dispuut tusschen beide pastoors) van beginselen die de zijne niet zijn, tin „twijfelachtig" genoegen in dit stuk En het lijkt mij zoo toe dat verreweg he.t grootste deel der niet-kath. burgerij niet zal willen medewerken om hun kath. medeburgers in hun overtuiging te krenkên. U, M. de R. dankend' v-oor de plaatsruimte. I X. Geachte Redactie ■Daar de zaak niet meer actueel is; kari ik. tegenover deweerlegging van uw berichtgever, volstaan, met te verwijzen naar wat tusschen den heer J. de Ruiter en mij besproken werd. Overigens nam ik met voldoening kennis van dc verklaring van den heer Du Burck. i - Ds. VANMEUR3. Veilings-Weekoverzicht Het verloop van handel en prijzen was in d^zi» week weer verre van gunstig. Het weer bleef dan ook en voor het product zelf èn voor de verzen ding uiterst ongunstig. Een eenigszins beduiden de vraag was er niet, zoodat de prijzen nog mepr terughepen om staande te blijven toen op de laat ste dagen der week de aanvoer zich aan de ver minderde vraag had aangepast. Van rood-e kool werd in totaal een kwantum aangeboden van no wagons tégen 170 in de eer ste week van Januari. Voor groote kool liep "de prijs soms terug tot f 2.50 per 100 kg., terwijl voor kool van 4 ha 5 pond hoogstens f3.50 ko-n gemaakt worden. Wat de kleinere betreft was f6.— vrijwel het maximum, hoewel op verschillende dagen voor de allermooiste niet meer dan 5.50 werd betaald Voor doorschot" zijn de prijzen natuurlijk nog lager behalve voor de grootsten. Wij zagen bijv. uitschot afwijzen op f2.30. Voor Deensche witte kool was d-e belangstelling nog minder. Groote kool liep op sommige dagen beneden de f2.—, terwijl middelsoort varieerde van f2.50 tot f3.—, en kleinere hoogstens f3.60 ol 13.70 per 100 kg. konden opbrengen. De laatste dagen werd dan ook maar weinig aangevoerd en in (otaal slechts een goede 70 wagons aan beid* veilingen samen. Het meest gewild en dit is gezien het weier wel eigenaardig - was nog de gele kool, waarvan het aanbod dan ook op het oude peil bleef. Van de goede kwaliteit liep slechts weinig onder de f3-So per 100 kg., middelsoort kon in doorsnee t 4.50 opbrengen en het mooie kleingoed hoogstens f5 50 per 100 kg. Wel is ook dit iets minder dan een paar weken terug, maar het verschil in prijs 1S Dvee' minder dan bij roode of witte kool. Bij de uien was het verloop vrijwel als vorige week Bij een matigen aanvoer een groote aan voer kan gezien de vrij geringe hoeveelheid niet verwacht worden handhaafde de prijs zich op t 10.50 a f 12 per 100 kg., de prijs van drielin-. gen verschilde hiervan maar weinig. Vopr paen de oude toestand. Zeer gering.e aanvoer en dezelf de lage prijzen van vorige week. Slechts bij hoo- ge uitzondering werd f2— per 100 kg. betaald. Als m-en minder gelukkig was, was het ook wel eens f1.30. Het behoeft geen betoog dat bij hst hui dige prijsniveau van de meeste product-n geen loonende opbrengst word tverkr-eg-en. De huidige gang van xjiken is dan ook voor den Langendijld een tegenvaller. Moge er spoedig een gunstige wending in den toestand komen. Marktberichten BROEK OP LANGEND'IJK. 9 Februari. 94000 kilogram roode kool ie soort 3.20—5.80, idem 2e soort 2.30—3.85000 kilogram gele kool ie soort 3.105,80 idem 2e soort 2.603.28900 kilogram deensch ewitte kool ie soort 2.80—3.70, idem 2e soort 1.202.50. 114000 kilogram uien, 10,80 -12.20. Drielingen 9.—-ii.70. Nep 10.— 12275 kilogram peen 1.40—1.60. 1000 kilogram bie ten 1.60—2.60. - 10 Februari. 121200 kilogram roode kool ie soort 3.205.80, idem 2e soort 2.20—3.—. 91400 kilogram gele kool ie soort 3.105.90, idem 2e soort 2.103.62100 kilogram deensche witte kool i-e soort 2.803.80 idem 2e soort 1.102.60. 26200 kilogram uien ri.30—11.90. Drielingen 10.80—12.—. 875 kilogram» peen 1.70. 6 NOORDERMARKTBOND. 9 Februari. 5000 kilogram uien. Grove uien 11.—. Uien 11.70, Drielingen 10.5011.Nep 11.50. 4600 kilogram peen 1.70—2.20. 107100 kilogram j-^ade kaal 2.80 —6.20, idem doorschot 2.70—5J0. 2^00 ktbgram gele kool 3.305.20, idem doorschot 3.50—4.60. 63900 kilogram deensche witte kool 1.90—3.50 idem doorschot 1.602.90. 2000 kilogram kroten I.30—2.90. ro Februari. 17100 kilogram uien. Grove uien 10.70—12.—. Uien 10.70—12.30. Drielingen 10.70—11.80. 12200 kilo gram peen 1.1.70. 161800 kilogram roode kool (3-;6.50, idem doorschot 2.80—5.80. 38400 kilo gram gele kool 3.805-bo, idem doorschot 3.30 .f>-3°. 955°° kilogram deensche witte kool 2.3.5c» idem doorschot 1.703 .WARMENHUIZEN. 6 Februari Rootle kool le soort 2.70—6.—, 2e soort 2.70 —360 idem uitschot 1.70—3.40. Gele kool ie srt. 4-10—4.60. Deensche witte kool i-e soort 1.90— 2.40 idem 2e soort 1.202.10. Grove uien 10.70 II.30. Uien ic.—11.20. Drielingen 10.80. Aan voer 31600 kilogram roode kool, 800 kilogram g- le kool, 7300 kilogram deensche witte kool, 6000 kilogram uien, 1000 kilogram peen. 7 Februari 1925, Roode kool le soort 2.80—5.30, 2e soort 2 80 —4.60, uitschot 1.50—1.80, gele kool le soort 4.50, Deensche witte kool 1.80—3.20, 2e soort I.30—2.70, drielingen 10.70—10.80, uien 10 30— II.70, grove uien 10.30—10.40, Aanvoer: 20000 kilogram roode kool, 1700 kilogram gele kool, 10000 kilogram Deensche witte kool, 7400 kilo gram uien. - 9 Februari. Roode kool 2e soort 2.70—4.40, idem uitschot i.ioj -;3—Gele kool 2 soort 3.4.70, Deensch:» witte kool ie soort 2.20—3.60, idem 2e soort 1.70 *- 2.20. Uien 11.50—11.70. Aanvoer 10200 kilogram roöde kool. 800 kilogramm gelekool, 4100 kilo gram deensche witte kool, 500 kilogram uien. ALKMAAR. 9 Februari. Appel-en 11--23— Peren 6.r3.-. Spruiten I2-27alles P«r 100 kilogram. Boerenkool 0.50-5.60 per 100 stuks. Roode kool 1.80-6.90. Gele kool 1 20-4.60. ien 9.30-13.30. Koolrapen 1.4c—2.50. alles per 100 kilogram. Prei 4.20—7.80 per 100 bos. Witlof ie soort 18.24.-, idem 2e S°- aWrW"25 100 kilw Zeeuw.- bonten 4.90—5.—. Zeeuw, blauwen 4.30 —4-60. Zeeuw, eigenheimers 5.5.20. Zeeuw, bra- vos 4.25—4.50. Zeeuw, roode star 4.4.30. Zeeuw. blauwe eigenheimers 4.4.25. Zeeuw, eigenhei mer poters 4.50—4.60. Zeeuw, blauwe poters 3.— 3.25. Zeeuw, bonte poters 3.3.25; HUfcgommer zandaardappelen 6.50—7.50. Gelder, rood# 4:— 4-25. Geler bravos 4.-4.25. FFriesche borgerk- 5- 5 20. Friesche blauwe borgers 4.-—4.25. 2^5Q—3 5oar ZarïdgrÖnd 2-7S3-Eigenheimers

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5