Abdijsiroop :f ieuuie laiigsmer courant (TiMeilad) Lucas de Medicijnmeester Genees Uw hoest voordat het te laat is!! dat de ongeluk- is tengevolge» en de politie cU inpolitie een ort- le conclusie, dat 'ond, tengevolge ood is gestorven lig na de gassing heeft de politie ie zij opgemerkt 'uimien tijd gele- gesteld om te zich van deze recht, die op de slen worden ver- ie van 100 pond t. De beklaagde 'eroordeeld, daa ik, had moeten efstal afkomstig issante mededee in Aldgate in d< ren liggen er op sieraden zijn ir klompen ver- :Le onmogelijk te gemiddeld door imers vaak zelfs behoeven zich verkoopers. On Russische kroon der redactie). !AREN HEER GLER, EMEENTEN WOUDE. ..K. Kiesvereeni zoude, gehouden ont van ernstige at U als burge- end tot de op delen" tie Noord die vergaderinger tholiieken in bei van dezen daad :t volgende mee bekend zijn, dat strekking heefl dat alleen hier- n lande zelfs bevolking tgiestaan. ld zijn geweest ten van een stul Dep werd gedaan irspel, in welke ming werd ver- :hap niet tot l) neroep op U ge meerdere RjK. katholieken Raadsfractie, dat 2/5 deel dei door deze op i er mee bekeni ZAiEiRiEfAti 21 FEBRUARI 1925. 1 terug, Heehin- Hoé staat hei en? r von Wustnow, patent, dat ik et klaren moest lonald met een kt, die hij aan t hebben, lieve jjereed. Wij heb- at het niet zoo niet bij isv" oudien h^er toe elkaar ziéft it Ronald voort ijde. lijn bevindingen za. Ik heb hem niet zou ver hand. Hij had >uw von Rahns elaat werd niet teer u den brie1 zondier hem dat deze brief rilde hem daar er en mevrouw tafel, zeid« it vervolgd). WiNTERLE2iN0EN TE BROEK OP LANGENDUK Spreker Dr. C. Bouma, te Zwolle. O'pening Lof zang van Simeon: 2 en gebed. Daar is uit 's werelds duistre wolken, Een licht der lichten opgegaan. Van dit licht gewaagde reeds Bil earn, als van een ster opgegaan uit Jacob. Maleachi, de laatste der profeten spreekt van de zon.der gerechtigheid. - Datzelfde licht wordt u geteekend in heit Evan gelie van Lucas, door Lucas den Medicijnmeester. Wie van avond opkwam met dé verwachting, nu eens iets te vernemen omtrent den persoon van Lucas, zal worden teleurgesteld. Van hem is weinig bekend. Van zijn afkomst en jeugd weten we niets. Van zijn levensloop kan slechts een enkele trek worden meegedeeld. Allicht vindt ge dit jammer, en betreurt ge zulks. Edoch, dat dit zoo is, is Goddelijk bestel, Lucas de schrij ver van het evangelie naar hem genoemd, ge raakt door die onbekendheid op den achtergrond en Jezus treedt naar voren als de schoonste der menschen kinderen. Hij, Jezus alleen is groot. Lucas heeft dén Heiland op aarde nooit ge kend. Paul us teekent ons zijn portret in Colos- senzen 414. „U groet Lucas de medicijnmeester, de geliefde en Denias". Lucas is alzoo geneesheer, dokter. Dat geeft eenig houvast en oppervlakkig beschouwd, zoudt ge daaruit reeds eenige ge volgtrekkingen maken. Ge stelt u dan voor, een dokter stamt uit den gegoeden burgerstand, mis schien is Lucas wei een aristocraat geweest. Toch is deze voorstelling onjuist, Lucas de medicijn meester, wafc geen aanzienlijke, geen burger zelfs, maar was hoogstwaarschijnlijk slaaf. Die ouoe Grieken en Romeinen achtten zich voor arbeid en studie te voornaam. Zjj waren de heerschers, die naar welgevallen over het lot hunner slaven beschikten. De Patriciërs recru- teerden de artsenstand uit de meesit intelligente slaven, die op kosten hunner meesters aan de un? versiteiten studeerden. Waiten ze in liet bezit van hun doktershui, dan keerden ze naar hun meesters terug, werden daa veelal lijfarts van hun heenen, en soms ook door dezen vrijgelaten. De sociale lijn in Iget Evangelie van Lucas houdt verband met de afkomst van den schrijvejj. Het tweede boek van Lucas, de Handelingen der Apostelen, begint met een opdracht aan Theo- filus. De opdracht „o voortreffelijke Theofilus", is een term van liooge eerbied. Heden zou men schrijven „Weledel Geboren Heer. Theofilus wordt door Lucas hier aangeduid als iemand die ver bovefi hém staat. Verondersteld wordt dan ook, dat Theofilus zijn slaaf Lucas voor dokter heeft laten stude ren en hém daarna de vrijheid geschonken heeft. Lucas dus een arts én een vrijgelatene. Een man dus met een academische vorming, be schaafd, staande op hoog peil, verre uitstekend bo ven de andere discipelen, die eenvoudige vissahers waren. Die fijne beschaving spreekt reeds dadelijk uit de vier eerste verzen van zijn Evangelie- Zo munten uit door fijn gestyléerd Gitieksch, zijn schier de mooiste verzen uit den zoo rijken bijbel. Deze man is christen geworden. Voor hem, den gewezen slaaf, is 't licht der lichten opge gaan uit den donkeren nacht van het heidendom. Misschien is het Paulus geweest, die Lucas lot Jezus leidde. Een Engelsch theoloog veronderstelt 'dat Paulus op zijn eerste zendingsreis ziek is ge worden en aangetast werd door Malaria. Dokter Lucas moet toen Paulus hebben behandeld en genezen. Deze moet den medicijnmeester toen niet hebben laten gaan vóór hij hem bekend maakte met den groeten hemelschen Medicijnmeester Je zus Christus. Daarop is dan de volslagen omme keer van Lucas gevolgd, die beslissend is geweest voor heel zijn verdere leven. Heel de wereld is hem toen anders voorgekomen. Met Paulus, wien hij zooveel was verschuldigd, reist hij de halve wereld door. Jezus is voor Lucas geworden liet een en het al. is ook een soort Christendom, dat voor franje moet dienst doen, een christéndjom, dat men huldigt als stelsel. Het is maar etiquet, want dat christendom laat 't hart koud en ledig, de geest Gods heeft er zijn intrek niet genomen. Echt, waarachtig christendom is vuur, leven ik niet ep utf het een beetji ■ewrichten nail* waarauuug onriswjnuom IS vuur, leven; let heeft door Christus kracht om 't lijden te doorstaan, wil strijden en heel de aarde doen weergalmen van Jezus' lof. Met Paulus bevaart hij die oude Wereldzee. Aan de kustbewoners brengt Paulus 't Evangelie van -^ezus Christus, Lucas' taak is meer de zieken te n te e lokken. De arte naar bet lichaam wijst zijn pa tiënten dan op den grooten zielearts. Denk hier sussen, slechts aan de schipbreuk te Malta. De zieken jeest genanaeia iWamen tet ong) sohrijft Lucas hier in alle be- jven, en.' seheidenheid. En geloof nu niet, dat die kranken T i, i dleen door wonderen werdien genezen, ze vonden ov uigd. xjh baat bij de medicamenten die Dir. Lucas zijn soep zelf op- ,atlënteü vJoorschreef. Tt rr v,v i m®dische zending is voor '4 eerst gedreven aron ec pialta door Lucas. Deze beschaafde man, deze merkwaardige begenadigde figuur onder de riis- !pielen, schreef 't bekende Evangelie, naar hem genoemd. Dit Evangelie is weinig bekend, al meenen we Allereerst vraagt ge: „Wat is een evangelie" Velen geven dit antwoord: Een evangelie is een levensbeschrijving van Jezus. Beproef maar eens of ge met 't evangelie van Matheus een leven,->- beschrijving van Jezus naar tijdorde kunt geven. Chronologisch gaat 't niet, ook al legt ge de vier evangeliën naast elkander-. 't Is geprobeerd, in de eerste eeuw na Christus voor het eerst, voor het laatstt in 1924. Alle pogingen zijn schitterend.... mislukt. Wat dan wel 't Evangelie is? Dat vindt ge in Galaten '3:1. Evangelie is een sehildérij en een portret van Jezus. Een oude legende stelt Lucas als schilder voor. Die schilders noemden hun vak- vereeniging eertijds alnaar ze Protestanten of Roomsen Katholieken waren, Lucas of St. Lucas. Deze voorstelling is onjuist, Lucas was geen schilder, maar dokter. Evenwel is er een mooie gedachte in én wel dat de arts Lucas de psrfrot schilder is van Jezus. En dat beeld, dat deze maalt van den Hei land, draagt een eigen karakter, heeft in zijn lijnen en perspectieven een echt persoonlijk iets van den schrijver. Lucas -verhaalt de heilsfeiten, als Jezus ge boorte ,zijn omwandeling op aarde op geheel eenigje wijze. Hij toekent Jezus als de schoonste aller menschienkinderen, in wien en door wien genade wordt uitgestort. God heeft in Zijn heilig Woord vier zulke por tretten van Zijn Zoon; Hij hjeeft een viertal schrijvers daartoe bekwaamd en geroepen. Alle vier schrijvers teekenen u Jezus, en elk geeft een eigen beeld, en allen zijn verschillend in hun schildering. Een dokter ziet anders dan een kruidenier. En elke verloste ziél heeft weer een eigen gezicht op Jezus. Matheus, de oommies bij de Belastingen, ziet Jezus anders dan Johannes, de apostel der liefde. Deze laatste toekent den Zoon des menschen als den Euwige (In den beginne was het Woord, en het Wcord was bij God en het Woord was God). Lucas teekent den Heiland als de genade volle ontfermer, de koninklijke God. Op nog iets karakterestieks dient gewezen bij Lucas. De bijbel, bestaahde uit zes en zestig vel schillende boeken, is uitsluitend door Jode.n ge schreven, van Genesis af tot Openbaringen toe. Alleen Lucas maakt» een. uitzondering, hij is gee:. Jood, maar een heiden, waarschijnlijk uit Anti- oehië afkomstig. Zijn boek is inzonderheid voor de heidenen bestemd. Matheus, de Jood, kan zich Jezus maar moeilijk anders dan d'e Zaligmaker der Jolen voorstellen. Lucas' evangelie is zendingsevange lie bij .uit nemén dheid. Boe heeft de heidénséhji omgeving Lucas voor oogen gestaan, zooals hij die kende in de Grieksch Romeinsche wereld- en levensbeschouwing. |Te Rome, Corinth/e en Athene twijfelt men aan alle geestelijke waarheid; Pilatus' vraag: „wat is waarheid", wo-rdt daar gesteld. Er is geen geloof in de eigen Goden meer, waarom men dan ook nieuwe goden importeert uit Perzië en Egypte. X schrifteer l!,°6d kennen' We glijden over de diepe schoon- ®den als t- ware heen. 'tls er mee als met, de t Is er mee als met de pKomende sterren bij 't vallen van den avond, v -UB Moderne mensch heeft geen tijd om op te zien wijn in iaat het, heerlijk schoon van het firmament. Maar l6era u eens tijd, en neem een sterrekaart ter 'and, dan is het, alsof die helder flonkerende ^wellichten naar u toekomen. Dan leert ge den ewel zien. Dioe zoo ook met 't Woord Gods. Als ge u den gunt, en ge moo.gt dan bij geesteslicht afdla- an dan gaan de wonderen van 't Woord voor u Pen- 't Jachtig leven, met zijn vele beuzelingen, "nt u dien tijd veelal niet. ;Ook mist ge de hulp- r°nnen. Welnu, laat preker atl avond dan uw gids zijn. MODERNE RECHTBANKSCHETSEN Onjlér het pqeilieaat Katholiek. In tal van bladen werd eenigen tijd geleden gewaarschuwd tegten een te 'sGravenhage geves tigde R.K. Crediet-, Hypotheek en Landbouw- bank, tegen 'n baron (van wien echter later bleek dat hij alleen zijn naam aan 't zaakje had ge leend) tegen den oommanditairen vennoot J. E. v. d. Boom en den administrateur C. Oly. Het zal den lezers van dit blad mogelijk dus wel intehesseeren iets over de oprichting van deze R.K. Bankinstelling en „the bitter end" oftewel het smadelijk uiteinde te vernemen. Carolus Oly, (er woont in den Haag ook eeu zeer geacht officier die precies zo oheet, doch niet in de minste familiebetrekking toit onzen held staat) was al sinds jaren specialiteit in het oprichten van firma's. Na zijn sporen als inbreker te hebben verdiend, richtte hij allerlei zaken onder firmanaam op en als zoo'n firma failliet werd verklaard en dat faillissement na korten tijd we gens gebrék aan actief werd opgeheven, was Oly er als de kippen bij om onder anderen naam een nieuwe handelszaak te stichten. En hij deed „link" daar niet van. De respectieve firma's kochten, kochten alles wat ze krijgen konden, maar daar de betaling achterwege bleef, was het liedje telkens spoedig gezongen. Maar ze deden ook Bankzaken. Zeer eigenaar dige bankzaken a. la Broekhuys, maar toch wat anders. De kunst om zóó over zich te doen spreken was de heer Oly niet zoo machtig. U staat mij even een intermezzo toe? Broek huys die een maand geleden een hartroerend af scheid nam van enkele zijner meest getrouwe en tot in het misdadigste slaafsch blijvende agen ten, is 1 Eebr. j.l. vanuit den vreemde..uit het in verre wereldstreken gelegen.... Antwerpen in patria teruggekeerd. Hij meldde zich aan bij den directeur van het Huis v. Bewaring te Rotterdam, die zichtbaar ontroerd hem hartelijk verwelkom de en hem vier maanden lang te gast zal houden Onderwijl werkt hij een nieuwe „goudmakerij" uit, waarvoor nu al hard wordt gereisd. Un hom- me averti vaut deux. Maar we hadden het nu over zijn minder be faamden imitator. Toen die firma Oly Co. den 'weg der vorige firma's was opgegaan en mr. do Kanten 't goed geld naar kwaad geld gooien had- gevonden langer den faillissementstoestand te be stendigen, stond Oly al weer klaar om een nieuwe zaak te stichten. Daarbij stondfen hem ter zijde een „baron", wiens naam op het briefpapier mocht worden afgedrukt, v. d. Boom, die in naam comm. venn. zou worden, terwijl Oly zelf, de autor intellectualis van dé bende, zich 'hoogst beschei den met den titel van administrateur tevreden stelde. What there is in a name? Alles vaak. De naam wekt vertrouwen, doet een onderneming „inslaan", of wel houdt de belangstelling tegen. Éen goede naam is veel waard. D'e heeren dachten en zij herinnerden zich dat „Broekie", wiens portret hij hen op den schoorsteenmantel stond, eenmaal een Rotterdamsche Handels- en Lind'- bouwbank oprichtte, 't Moest een verbeterde editie Landbouwbank worden met koeien van wier melk de versch gekarnde Blue Band-Boter te scheppen was. Daarom moest er ook een Katholiek cachet aan gegeven worden, en hoewel Oly heëlemaal niet Katholiek was (v. d. Boom wel), kreeg de nieuwe financieele instelling den schoonen en lan gen naam: R. K. Crediet-, Hypotheek en Land bouwbank. Zcoals Oly op de zitting van de Haagsche Rechtbank vertelde, had v. d. Boom hem wijsge maakt ,dat hij op den moreelen steun van den ZrE. Heer "Jansen, Deken van Zoeterwoude kon rekenen. Gewone ordinaire contanten, inclusief papieren of zilveren rijksdaalders hield de bank er niet op na. Haar kapitaal bestond in „cessies". II zult misschien niet precies weten wat dat v ior dingen zijn. De vorige firma's hadden, zooals 't heette, zich er op toegelegd kleine bedragen te leenen tegen niet al te matige rente aan werklieden in Rijks- en Gemeentedienst. Deze menschen teekenden dan een stuk, waarbij ze zoogenaamd afstand deden van hun salaris, ten behoeve van den geldschieter. Dat geld leenen was mogelijk geweest, doordat de heer Oly nog al eens personen, meestal dames, had weten aan te klampen, die zich in zijn zaak interesseerden. Want hij had nu eenmaal een ick- en-weet-niet-wat dat vertrouwen inboezemde- Hee lveel waren die vodjes papier niet waard,, twee curators uit vorige faillissementen hadden ze Oly teruggegeven, omdat hun weldra bleek dat. zooals zij 't moesten behandelen, de incasso kosten hooger waren dan de ontvangsten. Maar, zei mr. de Kanter, de curator uit '1 faillissement Oly en Co., die dingen zouden mis schien neg wel eenige waarde kunnen hebben bij voortgezet bedrijf, n.l. als men doorging met geld te leenen. i Nu nog een naamplaat waarop de lange naam voor het venster in dé Louise "de Colignystra-V kon worden gezet eu de zaak was voor elkaar. Nu werd gezocht naar een vennoot met geld en ook naar personeel met geld. Men moesteen incasseerder hebben dien de deels zeer dubieuze vorderingen wilde afloopen en daar deze bij som migen wel eens f0.50 kon ontvangen, werd er in de annonce duidelijk bij gezet: „Borg kunnende stellen". Een bakkersknecht zonder werk, die een spaar duitje bezat, vloog er in. Ging naar het kantoor deed dik en zei dat hij desnoods wel f2000.- kon storten. Maar v. d. Boom zei dat f1000.- voldoende was. Dan zou hij f20.— salaris per week krijgen, 10 pet. han hetgeen hij incasseerde en 5 pet. rente van zijn geld. Prachtig, maai de bakkersknecht kon die duizend gulden nie; direct los krijgen. Wel desnoods flOO.— en dan zou hij voor de resteerende f900.— een schuld bekentenis teekenen. De directie van de R.K. Bank met den langen naam was zoo genereus dit voorstel en de 100 pop aan te nemen. Van de oenten verzorgde Oly en v. d. Boom een weinig hun garderobe en maakten de rest dienzelfden avond in 't Haagje op. Wat heelemaal geen kunst is. De directie had getracht haar zaak zoo modern mogelijk in te richten. Het drukwerk maakte een uiterst zakelijken indruk en wat er op kwam te staan, moest natuurlijk getypt zijn. Deswege werden twee schrijfmachines op afbetaling ge kocht en naar de bank van léening gebracht. Intusschen zal de schrijfmachinéhandelaar er geen schade bij hebben, want hoewel de machines op afbetaling verkocht waren voor f696.—, hau „Oome Jan" er niet meer op willen geven dan f 75- De bankdirectie, die blijkbaar wel meer slagen* had geslagen (die echter niet vervolgt! werden of niet vervolgbaar waren) had f 175.- op de machines afbetaald, doch toen zij op z.war. zaad zat, de lommerdbriefjes aan iemand in pand gegeven voor f15.— Deze laatste had voor eigen geld deze briefjes weer aan den eigenaar overgedaan, zoodat déze voer f90.— plus de rente wee rin f't bezit van zijn schrijfmachines komt, waarop f175.— is af betaald. Nu zitten ze in de Casuariestraat, waar het Haagsche Huis van Bewaring is gevestigd. Oly, die drie jaar tegen zich heeft hooren eischen en v. d. Boom, die, zooals hij beweerde maar stroo- pep-directeur en gewoon ondergeschikte was en die van zijn patroon (Oly) een tientje voorschot heeft gehad op zijn salaris. Ik achtte bet nuttig deze zaak eenigszins uit voeriger te „schetsen", niet omdat ze zoo buiten gewoon is, maar in de eerste plaats wijl cr zelfs nu nog. in verschillende bladen gere geld tegen 'deze R.K. Crediet-, Hypotheek ei Landbouwbank wordt gewaarschuwd, terwijl noch de R.K. kerk, noch de R.K. Staatspartij iets met deze zWendelonderneming te maken hebben. eerste hulp was verleend, is 'dé jongeling auto naar het St. Elisabethsgesticht vervoeVd. Voor eenige dagen terug is de andere zoon van den heer Blauw voor operatie in het stadszieken huis opgenomen. UIT DEN OMTREK. SIT. PANCRAS, Donderdagavond had in het locaal van den heer H. Beers, de verknoping van landerij en huizen plaats voor de heeren Beelekamp en Wit, ten overstaan van notaris HiRebrand van Obdam. met als uitslag dat de pereeelen, genummerd 313 werden gekocht door den heer J. Twisl te Alkmaar voor f 2996.De perc. genummerd 1 en 2 werden op f 3500 opgehouden. ST. MAARTEjN. Alhier is in 3 gezinnien roodvonk Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende Overal per koker f1,50 f 2,75 f 4.50 l-iaatseiijk Nieuws ZUIBSCHARWOUDEl Bij de vertegenwoordiger van „De Tijdgeest" viel viermaal een prijs van f 1000 met een pre mie van f30.000. Aanbevelenswaardig adres voor loterij-spelers en benijdenswaardige winners in deze slechte tijden. ZUIBSCHARWOUDEl Deze week raakte een zekere K. langs het Kerkepad te water. Dat loopt daar, vreezen we, nog eens met een ongeluk af. Beter ware het den put te dempen vóór het kalf Verdronken is. ZUIBSCHARWOUDEL De opname van de aanwezige hoeveelheden stapelgroenten leverde voor De Toekomst het vol gende resultaat op162 wagons roode kool, ,96 wagons gele kool, 121 wagons Denen, 25 wagons uien en 41 wagons peen. KOEDIJK. De gehouden kooltelling door de Tuinbouwver- eeuiging „De West" gaf tot uitslag dat aanwezig waren 182 wagons roode kool, 98 wagons witte kool, 14 wagons gele feoól, 41/2 Wagon uien, 3 wagens peen, gerekend a 10000 kilogram per wagen. HEERHUGOWAARDi. Terwijl heden, Vrijdag, de zoon van den lieer P. Blauw meit een span paarden aan 'het mest rijden was, sloegen de dieren op hol. De wagen kwam hierbij met kracht tegen de boomen, waar door de voerman van het rijtuig werd geslingerd en zich ernstig aan een been bezeerde. Nadat door den plaatsvervangier van Djr. Spierings de Nieuwstijdingen De ramp in de Maashaven te Rotterdam. Zooals reeds was gemeld, werden dien dag da delijk pogingen in het werk gesteld om de gezon ken „Johanna Marijke" te lichten. Met succes. Zoodra het bootje aan de oppervlakte was gebracht gingen de arbeiders, met het lichtingswerk belast, aan boord en bevestigden zij een strop aan den kop van het vaartuig. Zoo werd het in rechte posi tie gebracht. Daarna begon het leegpompen, zoodat het weidra droog was en weer drijven kon. Men was toen goed in de gelegenheid het vaar-- tuig op te nemen. Het is een stalen motorbootje ter grootte van een flinke sloep. In het midden staat een metalen kast en vlak daarvoor bevindt geheel vooraan het kajuitje. Een der oolitiemannen wierp door een raam een: blik naar binnen en deelde mede, dat hij de lijken der slachtoffers zag. Daar de metalen kast van den motor vlak voor het kajuitje is gebouwd, konden, de dubbele klapdeuren niet naar buiten openen., Toen de boot bovenkwam was ieen der deunen open en 'zag men drie lijken op elkaar op den vloer van het 'kajuitje liggen. Mien vermoedt dat dezie deur door den waterdruk was ingedrukt, want, toen het ongeval gebeurde, waren beide deuren gesloten. De „Politie III" heiesch den wimpel halfstok en nam de „Johanna Marijke" op sleeptouw. Langzaam» werd het vaartuig naar het bureau van de rivierpo litie in de Parkhaven gesleept. Het had weinig ge leden. Slechts vertoonde het aan de achterzijde aan stuurboord een deuk doch het maakte geen water. De lantaarn op de voorplecht bengelde nog. aan den mast. 1 Aan het bureau der Rivierpolitie werden onmid dellijk de drie lijken, die zich in het kajuitje be vonden aan boord van de „Politie III" gebracht. Het eerste lijk kreeg men er gemakkelijk uit. De anderen lagen onder de bank, zoodat deze eerst moest worden uitgezaagd. Vermoed wordt, dat de lijken der drie andene slachtoffers bij de pogingen om het scheepje te lichten uit de kajuit zijn gerold. Daarom zal ter plaatse,' waar het vaartuig zonk, nog gedriegd wor den. De gevonden lijken zijn naar het ziekenhuis Cool- singel gebracht. Het is thans volkomen na te jgaan wat bij de aanvaring eigenlijk is geschied. Door den schok, waarmede de Noordholland "III" met de „Johan na Marijke" in aanraking kwam, maakte het motor bootje water. Het kwam toen recht overeind tei staan en gleed in de diepte. De „Johanna Marijke" is ni. zeer plat gebouwd. Diergelijke vaartuigen kunnen maar weinig hebben. Vooral waar de „Jo hanna Marijke" zes passagiers aan boord had, wat- een tamelijk zware lading is voor een dergelijk licht, bootje, zonk het onmiddellijk. Het onderzoek wordt intusschen voortgezet. Alle drie slachtoffers, die in de kajuit zijp ge vonden heeft mien herkend. Het zijn A. K. Ge-hrman 28 jaar gehuwa'en vader van een kind, M. Rijkamp 20 jaar ongehuwd, en J. Kalb, 19 jaar, eveneens 00» gehuwd. De rivierpolitie gaat voort mist dreggen naar de overige drie slachtoffers. Tot nu toe echter zonder resultaat. Tegen den kapitein van de „Johanna" is proces verbaa. opgemaakt wegens het veroorzaken van den dood door schui l.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3