- SINT PANCRAS. Haar wij vernemen, hebben .zich voor de nieuw, tip ie richten vèreenigi'ng voor zielqehfiuisv-ierpleging. reeds- 5-Ö0 leden aangemeld. - SINT PANCRAS. De truismoeders Werdén"weer èens blij -gemaakt met de rnededaeiing. dat de rrfclk een cent was verlaagd en van 17 op 6 cent per titer: was gebracht. - - SINT PANCRAS. Onzen plaatsgenoot, den heer Jb. Miesing, agent der Utrechtsche Asphaltfabriek, is door de Alk- maarsche Tuinbouwvereeniging de levering van 273.000 koolkragen opgedragen. Eien mooie leve rantie. KOEDIJK. Zaterdagavond vergaderde de begrafenisvereen. „De Laatste eer" in het lokaal van den heer M. K. de Weert, onder leiding van den heer P. Hart, In zijn openingswoord wijst de voorzitter op het jonge leven der vereeniging en hoopt dat de be sprekingen in het belang der vereeniging mógen zijn. Aanwezig waren 52 leden en een belangrijk aan tal aandeelhouders. Na lezing der notulen, wordt medegedeeld dat de vereeniging 768 leden telt van 2 cent contribu tie en 23 leden van 3 cent, Voorts dat er 8 maal begrafenissen door de vereeniging zijn geschied, en door de erfgenamen van P. Geus Cz., 2 aan- deelen aan de vereeniging zijn geschonken. De vsfinst- en verliesrekening geeft aan als ont vangst en uitgaaf f 2303.25, waarin als winst f 171.41. TNamens de financieele commissie deelt de heer P. Brouwer mede, dat alles in orde is bevonden. De heer C. Beets vraagt of alles van de contri butie op tijd binnen komt, met het oog op het winnen van renté, daar door de gemeente wel eens klachten opgaan, dat de contrihutiekaarten niet op tijd worden afgestempeld. Spr. kent voor beelden van 1/2 en ®/4 jaar, eer de contributie gehaald, is. De penningmeester zegt dat de(1óereen'iging er geen schade bij heeft. De heer W. de Geus bestuurslid; zegt' dat het niet goed is na te gaan of het geld in de maand Januari is afgedragen. De penningmeester i protesteert. Na verschillende besprekingen wordt de reke ning vastgesteld. Verdacht! kan nog worden een aandeel als geschenk, Door het bestuur wordt aanbevolen om des avonds te kisten, in plaats van 's morgéns. Dit zal door den leidér zooveel mogelijk bevorderc] worden. In bespreking komt een schrijven van den heer C. Beets ,n.l. de wijze van aflossing van onze rentelooze voorschotten,. Spreker gaat het beloop der voorschotten na, daar bij het ophalen der voor schotten is medegedeeld dat er jaarlijks aandeelen uitgeloot zouden worden, wat ook het reglement aangeeft, en tot heden is er nog niets uitgeloot, doch hij meent daarvoor te moeten gebruiken de opbrengst van eerste en tweede klas begrafenisi- sen, en die opbrengst niet, zooals dat tot heden 'geschiedde uit te betalen aan de beamte, maar daarvoor rentelooze aandeelen af te lossen. Spr. roept daarvoor de medewerking in van het .wer kend personeel. Dit gaf aanleiding tot langdurige besprekingen, doch ten slotte werd met groote meerderheid van stemmen liet bestuur opgedragen, de loonen uit te keeren volgens de 3e klas en de meerdere op brengst- le en 2e klas te bestemmen voor aflos sing van schulden en aandeelen, zoo mogelijk pratentsgewijze. Dit laatste wordt door het be stuit rgeregeld. Het voorstel vereenvoudiging rekening van -len penningmeester, wordt ingetrokken. Voorstellen van het bestuur: a. aandeelen van niet-leden uitbetalen bij sterfgeval, verviel door aannemen van het vorengaande. b. Benoeming van een vaste kister gaf tot uitslag dat de heer P. de Vet als zoodanig werd aangewezen, die de benoeming zich liet welgevallen en c. Strekker (sters) volle uitkeering bij niet dienst doen wertj in zooverre aangenomen, dat overlijden in zieken huizen er buiten vallen. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heeren W. de Geus en S. Klomp werden herkozen en in de plaats van C. Bregman werd gekozen C. Bregman werd gekozen C. Beets. Als lid van de financieele oommissie werd ,'n de plaats van den heer P. Brouwer niet herkies baar, aangewezen de heer W. Butter. Tijdens de rondvraag meldden zich bewoners van Huiswaard, welke lid der vereeniging wilden worden. Besloten werd daar leden aan te nemen tot aan de Spoordijk; in onze gemeente de kos ten van de oprichting af te betaien mat de meer dere door den^ aptand te maken kosten. De heer W.de Geus stelt voor om wanneer er nieuwe leden komen, de contributie te be palen als vo%t: tót 30 jaar 3 ct., van '20—30 jaar 31/2 ct. van 3040 jaar 4 ct. en boven de 45 jaar 41/2 ct. per week. Diit werd na eenige bespreking De heer T. Brouwer, bespreekt het wenschelijke van de Winst- en Verliesrekening achter op het convocatie-biljet te vermelden. Het bestuur zal zooveel mogelijk daaraan te gemoet komen. Na eenige besprekingen van huishoudelijken aard, volgde sluiting der verg. Het was een druk ke vergadering geweest, want het was inmiddels half een geworden. - CASTRICUM. De afdeeling Castricum van den Bond voor StaatspensLorineering gaf Zaterdag 28 Febr. oen propaganda-avond in de zaal van „De Rustende Jager" aldaar. 1 De voorzitter bracht dank aan de aanwezigen voor hun aanwezigheid maar sprak er zijn leed wezen over uit waar de opkomst niet bevredigend kon worden genoemd. Hij hóópte echter dat de avond voor allen gezellig zou verloopen. Daarnd" kfeèg de heer Bruin van Alkmaar het woord. Déze zette bet doel van den avond uiteen en sprak de aanwezigen toe met een woord dat al len :trof. Hierna werd opgevoerd het stuk „Oud en Arm" door de propagandaclub „Jong Leven" van Oudkarspel. De opvoering was een succes voor de club, hetgeen zeker bleek juit het waardeerend applaus. Daarna kregen we het stuk „De Macht der Vrouw" dat ook veel bijval verwierf. Vervólgens werd nog gezongen het strijdlied van „Jong Leven". Zoo is men tevens aan het einde van het progf&mma gekomen. Er wordt nog een woord door den voorz. der Federatie Alkmaar en den heer Chr. Olthoff gesproken, diie'zich niet kon indenken dat men nog geen begrip had van al de ambtenarij en dat door het zegel-plakkings- systeem in de meeste gevallen de vrouwen van pensioen zijn uitgesloten. Hij hoopte dat de tijd zal komen dat staatspensioen is voor allen zonder premiebetaling. Hierna ging de voorzitter van Castricum tot slui ting over en deed dit met een hartelijk woord van dank aan het tooneelgezelschap „Jong Leven" en de heeren Stammezen Van Twuijver voor de mu ziek. Het was diep-nacht toen men huiswaarts toog Van alles en nog wat Geen ceder óp den Libanon, Die niet als kleine struik begon. Geen man, hoe kundig en geëerd, Die 't a b c niet beeft geleerd. O zoo, buurman! Dat is wat de meeste men- schen die een trapje hooger klimmen op den maatschappelijken ladder, zoo licht vergeten, 'i komt er maar op aan waar de ooievaar je depo neert. Als we allen zonder onderscheid in rang of stand eens onder gelijke voorwaarden mee mochten spurten in den wedloop door het leven ,wat zo umenig levensblaadje anders be schreven worden. Menig schipbreukeling op de levenszee zoti dan in veilige haven komen en om gekeerd zouden heel wat planeten van nu tot zevenrangesterren degeneeren. Hoe kleiner liet wereldje, des te grooter de uitersten en Holland is klein, hekrompen en vandaar tiert het standen- verschil in onze lage landen zoo welig. Daar heb je b.v. de vraag: hoe moet een getrouwde vrouw, zonder 't noodige duimlood genoemd worden? Een onzer groote bladen heeft die vraag naar vo ren gebracht cn de antwoorden zijn nog al uiteen loopend. Een mevrouw zonder je dat is een kale me vrouw, die het vleesch bij den paardenslagei', haalt en de aardappelen in een vioolkist. Eea juffrouw, getrouwd, is natuurlijk de vrouw van een arbeider en iemand die zonder plichtplegin gen vrouw genoemd wordt heeft de laa-g-bij-de- grondsche betrekking van werkster. Wij zijn een volk van grutters en krenten (el- Iers, zegt. een ander, iedere getrouwde vrouw met of zooder duiten is mevrouw. Ook een werkster gooit een duit in 't zakej. Neen ,ik blijf „juffrouw" en die tegen mijn „mevrouw" zegt, zeg ik, die moet zeker niet meer hebben, hij ziet ze vliegen Nou Moe! Verbeeld je, ik werk met nog meer werksters in een deftig huis, wij werken hoven en mevrouw is ook boven op een der kamers, er wordt ge roepen, of mevrouw even beneden wil kómen; wij kijken elkander aan, ja, welke mevrouw. Wij zijn alle „mevrouw". Wordt nog eens geroepen en vragen, ja welke mevrouw bedoelt u, de zwarte, de rooie, de magere, of de dikke me vrouw. ja, die met dat wratje op haar neus! Natuurlijk niet, alle hout is geen timmerhout en 't zijn niet allen koks die met lange messen loopen. Kijk maar eens op 't politieke 'schaakbord, veel bladeren weinig vrucht. Vandaar ook da^ we geen adhaesie betuigen aan het voorstel van eenige verpolitiekten, die intusschen niets van de politiek moeten hebben, om de daders van den bomaanslag, enkele jaren óp het huis van een 'hoofdofficier te Den Haag gepleegd, waarvoor de hoofddaders de bajes ingingen, tot afgevaar digden ter Tweede.,.Kamerve zenden. Punt 1 van hun .yerkiezinjgsprogram luidt: Af schaffing van het BarlemepJ, directe slooping van den staat!Wij betwijfelen sterk, of ze hier in Nederland wat de verkiezing betreft het zelfde sucoes zullen bereiken als in Frankrijk. Maar werd door hen niet altijd verkondigd: deel neming aan de verkiezingen is het handhaven van den Staat en het Parlement? Van verkiezingen gesproken, 'tis onlangs in zeker plaatsje, waar *de heeren van 't stembureau 't wonder best met él'kaar konden vinden, trots hun andersdenken, gebeurd, dat 't saaie weÓTr van stemopnemen werd onderbroken door een diner. Eir werd goed gegeten en gedronken en zelfs zalm ontbrak niet. Er zou geen haan naar ge kraaid hebben want Sijm-en betaalde toch, als daar niet een der heeren roet in 't eten gegooid, had. Gaat daar dat lid een brief schrijven naar Gedeputeerden, en meent in dien brief, dat er een specifieke nota overgelegd moest zijn van de geconsumeerde waren. In een Raadszitting voer de de voorzitter aan, dat hij die nota was kwijt geraakt, maar dat de maaltijd negen-en-negentig gulden had gekost.'De rekening was nogal wat opgeloopen.... de zalm kostte zes gulden per pond en het leelijke van het geval was, dat het lid, dat dien klachtenbrief had gestuurd over "die, te Tiooge, „onkostenrekeninjt", even "hard mee ge- smfild had in den zalm van zes gulden per pond... enne.... enne.... de schrijver van dien brief des nachts om twee uur nog gestuurd had om wijn... asjeblieft. We herhalen, we kunnen de zon best in 't wa ter zien schijnen en dat sombere dingen door een heldere bril bekeken worden, we zijn er glad vóór. In Sittard is 'n begrafenisvereeniging, de overleden leden worden keurig netjes naar liun laatste rustplaats gebracht en zij die er overble ven worden evenmin vergeten. Een paar keer in 't jaar komen ze hijeen en geeft „Eendracht maakt macht" 'n feest in den nacht. De bloemetjes wor den netjes huiten gezet en zoo „verblijdt men zich met de blijden en weent met de weenenden"' De boog kan niet altijd gespannen 'kijn, -af en toe moet de mensch een, verzetje. Wie populair is, krijgt meer zijn 'deel van 'tgoede, dan de man van de binnenkamer. Ook Jaap Eden was in zijn dagen toen roem en ee rhem nog omstraalde, nog al eens het middenpunt der belangstelling. Toen Jaap echter aftandsch werd, verbleekte de glorie evenwel als ze was opgekomen. Speenhof! vertelt van hem: Aan 'n diner zat ik eens naast Jaap. Hij at als poes zoo voorzichtig en kieskeurig. 'Z'n groote dagen van overwinningen en kampioenschappen waren toen reeds lang voorbij. Rond hem leefde nog wel de nimbus van z'n glorie. „Begrijpt u nou meneer Speenhoff dat ik zoo heelemaal niets meer ben? Dat ik er zoo maar bij zit? Dat roem en populariteit zo osnel en zoo gauw vergaan? Jaap Eden kennen ze nog wel van naam, maar voor de rest ben ik lucht. Vrienden had ik hij cafés vol en laat ik ze nu eens 'n hand toesteken... ze kijken me aan en peggen... zoo?.... gut?.... wie? „Hier aan tafel zitten er toch wel 'n paar, Jaap „Zeker," zei hij murnmel-mondend, „en ik hen ze dankbaar, maar het publiek heeft me te hoog gelicht om me nu zóó te vergeten." Een pijnlijk onderwerp tusscheii de kip en de .vruchten in. ,.,U is ook populair, meneer Speenhoff, maór niet met uwe armen en beenen, maar met uw hoofd en geest. Dat is heel wat anders! De her sens verslijten £00 gauw niet, als de spiereu en dan zijn d$ mënschen je gauw kwijt. Van één grooten sportman hij het oude Grieksche volk is tot nu toe de naam bewaard gebleven. Ze spot ten wel eens: als Jaap Eden van den trein kwam, liep half Amsterdam uit eu als er 'n professor, die 'n middel tegen kanker vond, het station uitgaat, neemt hij lijn 9 en alleen wat. jongens roepen: „Kwatta" of „Het Leven" of 't avond blad!" Jaap werd nog mokkeriger. Toen kwam er 'n schrijnende bekentenis: „Een professor blijft wat hij is, maar wij wereldkampioenen zijn ze gauw kwijt! Mijn oude vader in Groningen heeft me wel gewaarschuwd... Jacob, blijf-baas van je lijf, anders wordt 't de baas over jou mien jong, en dat valt niet mee, rwant je lijf is afge draaid sterk". „Mijn lijfr/Avrdqmèe de baas," zuchtte Jaap, „en ik -wo u3ht ik nooit in die be roerde boel was begonnen!"' »o Z'n pijpje fleurde hem op. ■Het diner was droog en nat, best!.... Van een minder prettige ontmoeting vertelt een Haagsche briefschrijver, 't Voorval speelt in de tram. We geven hem het woord: Tegenover me zit een meneer, die ik wel eens te Weltevrefden heb ontmoet, met een vijftien jaar jongere dame, die hij het hof maakt. Dus zit ik zonder herkenningsteeken tegenover hem. Maa rde goede man heeft pèch. D>e tram loopt harington-vol. Heel aan de verste lus hangt ha- laneeeTend een onprettige, typisch-tropische kebon en soosmensch, hét hart op de tong. Hij heeft mijn ongekende kennis nog niet gezien of zijn vreugde welt hem over de lippen; „Wel alle- machies, Van G.... zit jij ook in het Haagje? Hoe maak jij het? Hij heeft den naam voluit dwars door de overvolle tram geknald en mijn kennis met een kregeligen ruk doem omzien. „Zoo.... o, zoo? (Het klinkt zeer koud). Ben je óók hier? Bonjour!" •Die koelheid valt den jovialen Indischen sohat niet óp én met een rondborstigheid brult hij over de ruggen heen... „Dat ha'k eerder moeten weten. Waar woón je zeg, en wat voer je nou ween in Den Haag uit. Hoe maken je vrouw en je dochters" het Mijn ongekende kennis krijgt een schok. Het vijftien jaar jongere meisje ook; ziet hem gebroken aan. Tusschen zijn oogen is een rimpel gekomen van drift. Hij wil iets antwoor den. Maar de ander, in één adem door, Indisch ongegeneerd, met een stem als van luidspreker- modernste-vinding„Zeg, hé je het gehoord? Kees is dood. En hoe is dat afgeloopen, j ejag toch overhoop met je chef. Je kan zelker óók nog niet stil-leven, wel? En zeg, is je broer toen nog met die mevrouw-hoe-heet-ze-ookjweer getrouwd? En je moet de groeten van Jaap hebben..." Ieder kijkt naar mijn ongekenden kennis en wil nu zijn antwoord ook hooren. Een oud juffertje giechelt achter haar hand. Deze zet zijn stem ook in luidspreker om, brult door de juist stilstaande tram: „Dank je wel voor de groeten van Jaap. 'En hoe maak jij het? Ik dacht dat je nog altijd „zat", of heeft je advokaat de ontoerekenbaarheid er door gekregen? Is je zoon toen nog in het verbeterhuis terjechtgekómen En zeg, was jij dat niet, die bij die bankoplichting betrokken was, de naam kwam zoo overeen. Is 'dat zaakje van die sobat van je; die Kareltjehoe-heet-hij-ook- weer toen nog gesust De tram barst in schaterlach uit. De joviale sohat moet toevallig juist uitstap- Dioet het zeer haastig. Er zijn van die onprfet, tige ontmoetingen op onprettige plaatsen met onprettige menschen. Die alleen maar begrijpen als ze betaald worden... in eigen munt. Een minder aangename bejegening ondervond de dokter van Ameide. De burgemeester en deze dorpsnotabel verkeeren blijkbaar op zeer ge spannen voet. In het „Weekbl. van het Recht" vertelt de advocaat van den dokter 't een en ander er van: Donderdag 5 Febr. anno 1925 rie pin de gemeente Ameide de dokter, een zeer achtenswaardig man, mijn hulp in, omdat hij door den gemeenteveldwachter met arrestatie wordt bedreigd, indien hij zich niet onmiddellijk naar de woning van den burgemeester dier ge meente begeeft, ten einde aldaar door burge meester en wethouders te worden verhoord. Ik ga met den dokter naar diens woning en inder daad, vijf minuten later vervoegt de veldwachter zich daar met de mededeeling, dat d'e dokter onmiddellijk bij den burgemeester ontboden wordt. Bij weigering heeft hij last den dokter ,,mede te nemen." Op mijn vraag wat er aan de hand is en welken rechtsgrond, .dit bettfel Weeft antwoordt .de -veldwachter dat de. burgemeester van meening is, dat de dokter hem tegenwerkt én dat hij zijn bevoegdheid ontleent aan des bur gemeesters bevel. Nadrukkelijk wordt geconsta- tered dat mijn cliënt weigert vrijwillig mede 4 gaan en di tgedwongen en - slechts in gezelscha_ van mij doet. In de woning van den burgemee.s ter gekomen worden wij door den veldwachter aangediend. Na eenige oogenblikken komt de burgemeester de trap afstormen, rent naar de voordeur, rukt deze open' en beveelt den veld wachter mij de deur uit te zetten. Ik tracht iets in het midden te brengen, doch de deur valt reeds achter mij in het slot en, mijn cliënt en ik zijn gescheiden. Van half negen tot kwart vóór elf is mijn cliënt door het college van B. en W, verohord, waarbij naar mijn cliënt mededeelt de veldwachter als secretaris fungeerde. Na afloop van dit verhoor moest cliënt den burge meester ^ijn eerewoord ,gev>en (jien nacht zijr woning niét te verlateq,, daar hij anders, in het cachot zou worden gestopt. Bedenk ik dat de eenige dokter in dit afgteleger. dorp de meest onmisbare mensch is, dat dezen dokter zelfs binnen eenige dagen gezinsvermeer- derijxg te wachten staat en dat deze burgemeester nog maar enkele weken zijn ambt bekleedt, zoo moet mij de vraag van de lippen, of in de ges meente Ameide het gezag is gelegd in handen van een burgemeester, aan wien ondier meer art, 157 en 158 van de Grondwet onbekend zijn, oi hoe op andere wijze deze handelwijze kan woi, den verklaard. Gok in de binnenlanden van Nederland komen vaak middeleeuwsche toestanden voor.. Het zal natuurlijk geen gediplomeerd burgemeester zijn, misschien een wachtgelder die aan een baantje is geholpen, waarvoor hij ons nietbijster geknip lijkt. NA DE WASjCH. Als de handen voortdurend nat zijn geweest -en daardoor schrijnend aanvoelen, moet men ze di rect inwrijven met PU ROL. Dat verzacht dadelijk, Nieuwstijdingen, Maart of Lentemaand. De naam „Lentemaand" stemt velen misschien hoopvol maar feitelijk begint de lente pas den 21 sten en dan gaat zij in den regel vergezeld van langdurig koud en guur weer. Van een gemiddelde temperatuur van 5 gr. C. kan men niet veel warm te verwachten en nog minder zal mein dat doien wanneer men bedenkt dat bijv. in 1899 de tem peratuur op tal van plaatsen in ons land beneden de 10 gr. C. daalde en het toen in de Bilt fen ^Vinterswijk zelfs resp. 13 en 14 gr. C, vroor. Dat is evenwel een zeldzaamneid. Temperaturen boven de 15 gr. C. zijn daarentegen volstrekt gaen uit zonderingen. Het weer is in deze maand geken merkt door groote wispelturigheid. De dagen lengen gelukkig aanzienlijk. Op Maart komt de zon om 6.49 op en op den 3isten om 5-39J °P die dagen gaat zij resp. om 5.37 en 6.30 onder, een totaal verschil dus van niet min ider dan 2 uur en 3 minuten. Op 18 en 19 Maart zijn dag en nacht ongeveer even lang. Het aantal uren met zonneschijn bedraagtl 941/2- Het rige jaar en in 1921 hadden wel wet 1I/2 maal zoo veel zonneschijn. Ook 1920 gaf veel zon en warm te. De peren bloeiden toen reeds op 28 Maart. Met Februari en April behoort Maart tot de droogste maanden van het jaar. Die neerslag be draagt gemiddeld slechts 46 m.m., welke in den regel zeer onregelmatig valt, in den vorm van regen, sneeuw -en hagel Maartschie buien.) In verband met de werkzaamheden ziet de boer de ze maand liefst droog, April nat. Wind uit noor delijke en noordoostelijke richting komt in Madrt en April gewoonlijk meer dan in andere maanden voor. ■De avonden en nachten omstreeks 10 Maart f volle maan) zijn door de maan verlicht. Tien jaar lang gas gestolen. Tegen de bewoonster van een perceel in de Doe lensteeg te Leiden, is procesverbaal opgemaakt omdat zij de gasleiding buiten den meter om, met de binnenleiding van haai.rWoning had aan gesloten. De vrouw bekqnde, dab'zij op deze yij ze al tien jaa rlang gas had gestolen. In brand geraakt. Te St. Oedenrode (N.Br..) is het 10-jarig doch tertje van den heer A. van Ho<utum, dat een hoofd- wassching met gasoline onderging, in brand ge raakt door het vlamvatten der vloeistof. Haar moe der en het echtpaar Ockhuizen beliepen brand wonden bij hun pogingen om de vlammen te doo-, ven. Het meisje is gistermorgen overleden. Buitenland FRIEDRICH EBERT. Naar de bladen melden, heeft de Rijksregeering in overeenstemming met de familie van rijkspnesi- dent Ebert en van den-Rijksdag de volgende maat regelen getroffen voor den rouwdienst en het ver voer van het stoffelijk overschot van den Rijkspre sident vanuit zijn woning naar het station. Woensdagmiddag om drie uur zal in het paleis van den Rijkspresident een rouwdienst worden ge houden, waarbij vertegenwoordigd zullen zijn de leden van de Rijksregeering, de Staatspresidenten de ministerpresidenten van alle Duitsche landen, de presidenten van den Rijksdag, van den economi- schen Rijksraad en van de parlementen der ver- schitlendë landen, de vertegenwoordigers van de buitenlandsche rsgeeringen en van het diplomatie ke corps, alsmede vertegenwoordigers van de pers in het geheel circa 300 personen. Rijkskanselier, dr Luther zal een herdenkingsrede houden. Vervol gens zal de kist uit het paleis worden gedragen. Voor het paleis in. de Wilhelmstrasse zal een coompagnie rijksweer onder tromgeroffel der. Rijkspresident het laatste eerbetoon bewijzen. Amb tenare-n van het bureau van den Rijkspresident zui len de kist naar de lijkkoets dragen. Onmiddellijk achter de kist zal de familie van dén Rijkspresi dent volgen, dan de Rijksregeering miet den Rijks kanselier aan het hoofd, de Pruisische Staatsre gering en de overige deelnemers aan den rouw dienst. De rijksweer zal zich aan het hoofd van- den stoet opstellen, welke zich naar den Branden- burger Tor zal begeven. Aan den Brandenburger Tol' zullen zich intusschen de vereenigingën 'er corporaties opstellen,- d>e zich bij den stoel? wen- schen aan te sluiten; Dg stoet zal door de middel ste poort van den Brandenburger Tor gaan, die

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2