OE WEOSTRM IMII DEII «.HM vroeger alleen door dèn keizier mocht. worden ge bruikt en vdndaar naar den Rijksdag. Van het bor des van den Rijksdag zal Rijksdagpresident Loe- be zijn rede houden. Op het groote plein voor den Rijksdag zal het volk gelegenheid hebben den overleden Rijksdagpresident den laatsten groet te bïengen.. Dan zal dë- stoet naar het Potsdam mer Bahrthof trekken, waar de kist zal worden opgesteld en de verenigingen en corporaties ge legenheid zullen krijgen er langs te defileeren Dit zal ongeveer een uur duren. Zoodra de kist het station is binnengedragen en de groote poort ge sloten wordt is de plechtigheid in Berlijn af- geloopen. Even na zes vertrekt de extra-trein met. het stoffelijk overschot van Ebert naar Heidelberg De extra-trein zal bestaan uit den lijkwagen den. salonwagen van den Rijkspresident, waarin de fa milie Ebert samen met staatssecretaris Meissner de reis zal maken, alsmede den salonwagen van den Rijkskanselier, die tezamen met den Rijks- weerminister dr. GesSler, den staatspresident van Baden en den president van den Rijksdag Loebe, den dooden Rijksprdfident op zijn laatsten reis begeleiden zullen.-Ook de Ditecteur-Genefaal van de Duitsche Spoorwegmaatschappij, alsméde de eerste-burgemeester van Heidelberg zullen de reis meemaken. De kransen worden in een' afzonder lijken wagen meegenomen. De extra-trein komt Donderdagmorgen in Heidelberg aan. Om tien uur voormiddag zal de teraardebestelling plaats hebben. President Ebert wordt in de onmiddellijke nabijheid van de gra ven zijner ouders in een „Ehrengrab" bijgezet? Een noodlottige brand brak uit te Stockwell, een Zuid-Londensche gemeente, in een door enkele' arbeidersgezinnen bewoond huis. De brand ont stond beneden in de achterkamer van een alleen wonend gepensionneerd man van 85 jaar. Hij kwam in de vlammen om. Zijn lijk werd gevonden met een petroleumlamp in de hand. Blijkbaar had hij daarmee een ongeluk gekregen, waardoor de brand ontstond. Het vuur verspreidde zich snel naar bo ven, waar een arbeidersgezin met enkefe kinderen woonde. Van deze familie verbrandde een 3-jarig kanapje meldt de „Tel." terwijl zijn vader bij de. yruchtelooze pogingen om hem te redden, ernstige brandwonden opliep. Het zesjarig zusje sprong, moedig uit het venster op straat en kwam er met lichte kneuzingen af. Zij stond na den val onmid dellijk weer op en riep haar vader toe: W/erp broertje maar uit het raam, ik zal hem wel opvan gen maar de kleine was toen reeds dood. Eien ge- pensionneerd arbeider van 72 jaar, die ook alleen woonde, liep ernstige brandwonden op. 8örs op aan dit verzoek te'willen voldoen, zoo' hen dat- mogelijk ia, ten .dienste va-n hen zelf en 'voor het algemeen vakbelang. Men kan het zaad sturen aan voornoemden heer Rijkstuinbouwconaulent te Alkmaar, of bij den heer P. Glas, te Broek op Langendijk. Zoowel koolzaad va nroode, als van Deensche witte kool is gewenscht, te sturen. In opdracht, de Commissie voor bestrij ding van pl. ziekte in onze cultuurge wassen, te Broek op Langendijk. INFLUENZA of GRIEP heerscht thans in bijna ieder huisgezin. Het aan tal zieken vermeerdert onrustbarend snel en alles 'wijst er op dat de epidemie zich nog zal uit breiden. Het eenigste geneesmiddel dat volgens de doktoren de influenza of griep doelmatig be strijdt is Tcgal-tableltcn. De genezing door legal-tabletten is gegarandeerd. Bij aanvang °e- nomen doen de Togaltabletton de ziekte onmid dellijk verdwijnen. Ze zijn tegen billijken prijs bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. "*j° '4-7° alles per 100 kilogram. Spinazie 1.25— ï<34 pei bakje. Prei 7.80—13.70 per 100 bos. Wit lof ie soort iS.18._ idem ze^óort 10.—13 - per 100 kilogram. - AMSTERDAM. 2 Maart. Zeeuw, bonten 5.20—5.50. Zeeuw, blauwen 4.80 AaS' eeuw- eigenheimers 5.25—5.30. Zeeuw. 100de star 4.25. Zeeuw, blauwe eigenheimers 4.25 .eeuw. eigenheimers poters 4.4.25. Zeeuw. flauwe poters 2.50—3.—. Zeeuw, bonte poters 2.50 Hillegommer zandaardappelen 6.50—7.50 Fnesche borgers 4.70—4.75. Friesche blauwe bor- 1. 4.25. Roode star zandgrond 2.502.7; ^igenheimer 2.503.50. Winter malta-aardappelen Burgerlijke Stand Gemeente ZUIDiSCHARWOUDiE. Over de maand Februari 1925, Geboren: Hendricus Bernardus, zoen van Ge- rardus Theodoras van der Vliet en Johanna Chris tina Cornelia Kooijman. Margaretha Elisa beth, dochter van Willem Jong en Johanna He«:- smg. Overleden, gehuwd en ondertrouwd: Geene. Gemeente OUDE NIEDORP. f Geboren: Cornelia ICatharina Geertruida, dochter van Jb. Vlaming en Kath. Huiberts. Divera Maria dochter van J. W. Quax en E. Ploeger. Gesina Anthonia dochter van C.' de Boer en A. A. Bier- man, Petrus zoon van G. Jonker en G. Mak. Cornells Simon, zoon van G. Kamper en G. Hoo- geboom. Christina., Gerarda Maria dochter van A. Bijwaard en C. Bout. Catharina dochter van C' Semeins en W. Bossen. Overleden: Dirk Schoen, echtgenoot van An tja Tromp oud 64 jaren. Maartje Meiten, echtgenoote Adrianus Molenaar oud 63 jaren. Dieuwertic Wit Jd. oud 26 jaren. Ondertrouwd en Getrouwd: geene. Land- en Tuinbouw Men verzoekt ons het volgende te plaatten, dat wij onveranderd opnemen. Kankers tronk-ziekt®. Van vroeger ejaren dateert deze welbekende ziekte in onze sluitkool, zoodat het wel overbodig is eene nadere t4éli(&t$é8* van dit ziekteverschijn- sel te geven. ZoO'iang iels deze ziekte bestaat, zijn reeds naar middelen gezocht om haar te bestrijden, maar tot heden zonder resultaat. Vanwege deze ziekte echter nu al zoo lang be staat, zijn er verbazend veel gegevens en practi- sche meeningen bekend geworden, dat de wen- schelijkheid al meer gevoeld wordt, om zoowel het een en het ander eens practisch na te gaan, of nu geen voorzorgsmaatregelen te vinden zijn om deze ziekte te keeren. Van uit Wageningen wenscht men alle mogelijke moeite zich laten welgevallen om ons te helpen. Maar daartoe vraagt zij de medewerking van de koolbouweijs zelf, daar zij buiten deze medewerking al zeer weinig kunnen doen. Op een vergadering van correspondenten ver bonden aan den Plantenziektenkundigen Dienst, werd na eene ernstige bespreking besloten om in overleg met den Bijkstuinbouw-eonsulent, den WelEd. heer Hazeloop, te Alkmaar eehige proef velden aan te leggen waar verschillende bestrij- dingsmiddeleen zouden beproefd worden, die deze ziekte mogelijk zouden kunnen bestrijden. Een van deze proeven bestaat hierin, dat het koolzaad met verschillende middelen vóór het uitgezaaid wordt, ontsmet zal worden. Nu beschikt noch Wageningen, noch de heer Hazeloop over koolzaad, dat van kankjerstronk- ziekte kool geteeld is. Vandaar dat ons werd op gedragen om u bouwers het volgende te vragen: Wie wil voor deze proefnemingen disponibel stellen, koolzaad dat gewonnen is van kanker- ■stronkziekte kool, (nieuw of oud zaad). Wie wil disponibel stellen, koolzaad waar ver fden jaar een gedeelte van is uitgezaaid, en waar van kankerstronkzieke kool is geteeld (dus jarig mad). Wie wil disponibel stellen koolzaad waar. ?an vermoed wordt kankerstronkzieke kool te vv1 VPkveren (dus nieuw zaad). V or tij eene financieele vergoeding verlangd) "or het zaad, zoo zal dat gegeven worden. De resultaten van deze proeven zullen na af- eöp wörden medegedeeld. JVfj wekken onze tuin- Veilings-Weekoverzicht De week ,die gunstig inzette, had desniettegen staande geen gunstiger verloop dan de vorige; het goed eweer hield dan ook te kort-stand. Wel is de aanvoer groot geweest en'konden van enkele soorten kool- de prijzen zich handhaven. De aanvoer van roode kool bedroeg aan beide veilingen samen een 160 wagons, voorwaar een beduidend quantum. En al zakten de prijzen iets in voor de kleinere soorqten, voor de grootere rno w Zij' g°ed Stand" Beneden f3.per 100 Kg. moest maar weinig worden gelaten en middelsoort varieenend van f4.— tot fö.—Het mooie kleine goed noteerde echter nu ten hoogste £6.50;r.(wat iets minder was dan vorig© week. .'Gelei-kool waarvan de aanvoer bijna 100 wa gons bedroeg, een cijfer wat nog niet bereikt werd was zeer graag. Al is dit, gezien het slechte weer wel vreemd, een feit is dat de prij zen zelfs die'mran .roode kool te boven gingen. De laatste dagen „wérd voor de grootsten-zelfs tot f5. per 1100:iKg. betaald en liep het kleine goed tot ten hoogste f 7.20 of f 7.40. Daarentegen was er voor de Deensche witte kool zeer weinig kooplust. De aanvoer was iets grooter dan vorige week n.l. een kleine 120 wa gons ,maar de prijzen waren dan ook nog lager. Voor de grootsten kon soms de f2.— per 100 Kg. niet werden bereikt, iets kleiner varieerende van ^2. 2.50, en mooie kleine kool bracht het hoogstens tot f3.20 of 3.30. Met het artikel peen was het niet veel beter gesteld. Er kwam maar zeer weinig ter veiling en de prijs varieerde van f 1.30—1.80 per 100 Kg Alleen bij zeer gering aanbod kon een mooie par tij het soms tot f2.— brengen. Met het aanbod van uien wordt het langzamer hand minder. Scheen begin der week de koop lust voor, dit product iets minder, de laatste dagen werd dit product weer zeer graag gekocht voor prijzen van f12.50—13.50 per 100 Kg. met f14.—- als maximum voor mooie blanke partijen, drielingen brachten vrijwel dezelfde prijs op. Iff het algemeen was dus het verloop hetzelfde als vorige week. We zijn nu Maart ingetreden en de tweede dag dezer maand is het koud;, wat weer de hoop onzer koolbewaarders heeft. verle vendigd. Moge deze verwezenlijkt worden; dan kan nog veel terecht komen. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENMARKT. 2 Maart. 83000 kilogram roode kool ie soort 4.306.90, idem 2e soort 2.404.20. 104000 kilogram gele kool ie soort 4.607.60, idem 2e soort 4.4.50. 68500 kilogram deensche witte kool ie soort 2.80—3.60, idem 2e soort 1.302.50. 3600 kilogram uien 13.80 14.90, drielingen 14.14.40. 2150 kilogram peen 1.90—2.10. 3 Maart. 104000 kilogram roode kool ie soort 4.50—7.70, idem 2e soort 3.20—4.30. 79500 kilogram gele kool ie soort 6.8.70 idem 2e soort 5.105.80. 95000 kilogram deensche witte kool ie soort 2.90—3.70 idem 2e soort 1.60—2.70. 15550 kilogram uien 12.60 14.90, Drielingen 12.60—14.50. 17625 kilogram peen 1.70—2.10. NOORDERMARKTBOND. 2 Maart. 5000 kilogram uien. Grove uien 13.50. Uien 13.80— 14-10. Drielingen 13.60—13.90. 3200 kilogram peen. 1.50—1.90. 100700 kilogram roode kool 3.60—6.60, idem doorschot 3.306.50. 26700 kilogram gele koool 5.7.30, idem doorschot' 4.30—6.60. 74900 kilogram deensche witte koot 1:70—3.50, Idem doorschot 1.602.50. 3 Maart. 10900 kilogram uien. Grove uien 13.4913-5© Uien 12.50—14,20. Drielingen 13.60—14.—. Nep 14.60. 19100 kilogram peen 1.30—1.70. ,92200 kilogram roode kool 3.607.10, idem doorschot 3.706.20 64000 kilogram gele kool 6.30—8.50, idem doorschot 5.30—7.80. 127800 kilogram deensche witte kooi '•9°3-9°, idem doorschot 1.402.80. WARMENHUIZEN. 28 Februari. Roode koot ie soort 3.50—7.—, idem 2e soort 3.50—6.—, ic-dm uitschot 2.30—3.40. Gele kool ie soort 5.50—6.70, idem 2e soort 5.6.70, idem uitschot 3.—. Deensche witte kool ie soort 1.90 '3- 'f idem 2.e soort i.-óo-—2.70. "Grove uien 13.10 13.30. Uien 13.30—13.70. Drielingen 13.10—.3.40 Stek 4.90—6.—. Peen 2.10—2.20. Aanvoer 88900 kilogram roode kool, 13100 kilogram gele kool. 31800 kilogram deensche witte kool, 4800 kilogram uien. 3000 kilogram peen. ALKMAAR. 2 Maart Appelen 7.--26.-. Reróii 7 -- tfa-. Spruiten 20-v; 30.— alles per 100 kilogram. Boerenkool 0.70 5.20 per joo stuks. Roode kool 4.10—7.80, gele kool 3.80—7.70. Koolrapen 1.50—2.—. Uien Ons Dl T. «.-feest. Thans nu het DtT.S.-feest al weer eenige dagen achte rons ligt ben ik in staat om mijn indrukken van dezen voor mij onvergetelijken avond op het papier vast te leggen. Naar mijn beste weten zal ik onze lezers, welke niet tegenwoordig waren, ©en indruk trachten te geven van dezen avond, ,1C ln .?lk Treilt schitterend is geslaagd. De thuisblijvers hebben hier iets gemist en wij, welke allen aanwezig wfaren, om het uitgelezen pro gramma te volgen, wij hebben volop genoten. Ik durf op deze plaats zelfs te beweren dat niet al leen de onderlinge band tusschen Bestuur, Leden en supporters is versterkt, neen zij- welke voorheen de voetbalsport met een minachtend oog bekeken, zij zullen nu èn door dezen welgeslaagden feest avond èn door het gezellige intieme karakter welke dezen avond kenschetste, wellicht anders gaan denken en zeggen: „Deze volksvereeniging verdiend onze belang stelling en steun, ook wij willen bijdragen tot steun, ook wij willen bijdragen tot steun dezer club, wij worden donateur." D.T.S. heeft getoond een feestavond te kunnfen arrangeeren met eigen krachten, welke nog lang in onze herinnering zal blijven. Ik hoop geacht D.T.S.-bestuur dat gij elk jaar in dó gelegenheid moogt zijn, ons een dergelijke avond te kunnen aanbieden. En hiermede begint m'n verslag van onze avon tuurlijke feestavond. Kaatje en ik, we waren het nog met met elkaar eens, wie het eerst" zou bin nengaan in de feestzaal. Ze beweerde dat zij eerst moest en ik kon haar de overtuiging niet bij brengen dat Veteraan voorop moest. We zouden per autobus en door deze discussie ging de rij jool niet door omdat ik het vertikte om in een bus met passagiers een woordenduel met m'n vrouw te voeren. We zijn dus Noordwaarts gewandeld onder heftig dispuut. In Oudkarspel konden we best merken dat er „iets te doen" was. Bij het huis de Brederode zei Kaatje: „Of jij nu hoog of laag springt, ik ga voor." «-Als jij me nu persé graag bekend wilt zien, ga ej gang." 'Maar de val stond open, en Veteraan liep er niet in. Er was een kleine opstopping. In m'n rechter hand krampachtig m'n uitnoodigingsbiljet, in m'n linker twee kwartjes, daar ging ie. M'n duim bedekte het woord „Veteraan" door secretaris Swager zoo netjes neergeinkt en onderwijl Kaatje passeerde drukte ik den heer Visser, ex-scheids- xreehter N.H.V.B., het geld in de vereelte hand- kreeg twee programma's en passeerde via de ge meenteveldwachter, die me argwanend nazag, de 'controle. Deze was niet streng geweest, hoewel 1 ik door het oog van een naald ben gekropen. M'11 naamgenoot, oftewel de man die er voor bekeken wordt, „Veteraan II" was al aanwezig en dit bezorgde mij een zekere opluchting. Toen dan ook de heer van -Loo mij vroeg of ik gereeerv^rde plaatsen had, antwoordde ik zeer vrijmoedig: „Ge- noodigden". En ik betuig m'11 oprechten dank aan genoemd bestuurslid'/ De plaatsen waren in orde, we konden niets mi^èn. „Waar blijf je nóu met je eeuwige tegenwer king?" knorde m'n eg a in het Latijn. „Jij hebt gelijk," murmelde ik, wat het beste 'antwoord was wat ik kou geven. In de zaal be merkte ik verder zeer weinig kennissen. Sport redacteur, Argusoog, Daisy, Dwarskop en oome Piet waren met kennisgeving afwezig. Van onze Courant zag ik ons aller patroon en z'n zoon als chef der drukkerij, verder Mr. Wills, D.T,.3.-da te es en het bestuur van „Holland" terwijl Burge meester Kroon en de le wethouder van Oudkar spel met hunne dames het Gemeentebestuur ver tegenwoordigden Een volle zaal, gezellig versierd en direct een echt prettige stemming. Links van het tooneel de welgevulde medaillekast van D.T.S. met als hoofdnummer de zilveren Waagtoren. M'n jongens zijn sterk, dat las ik uit al dat zilver, en het deed me goed. De hamer viel en onder diepe stilte riep de mij sympathieke D.T.S.-voorzitter Ootjers ons het „Welkom" toe, memoreerde het verkrijgen van de zoo belangelooze steun voor het nieuwe Spórt- -terrein en vroeg den Edelachtbaren heer Kroon, het Beschermheerschap te willen aanvaarden over z'n sportclub „D.T.S." De rede van den heer Oot jers was kort maar krachtig. Deze voorzitter weet met weinig woorden véél te zeggen en het daverend applaus toonde hem hoe wij allen in stemden met z'n woorden. Burgemeester Kroon was zeer ingenomen met hel aanbod en nam het voorstel volgaarne aan. Ik moet zeggen en heb dit al eens meer geme moreerd: Deze Burgervader deed z'n naam eer aan. Hij zette de Kroon op het werken van mijn jongens. Zoo mag ik jelui nu toch noemen niet waar voorzitter Ik twijfel niet of <j© vereeniging D.T.S., m'n.-lijfgarde, gaat dagen van bloei tege moet, ,-met sfeun van Gemeentebesituur en burgerij. Ook op sportgebied neemt de Noordelijkste ge meente van den Langendijk een zeer eervolle plaats in en dat in betrekkelijk enkele jaren. ■We gaan verder. De vereeniging Rood Wit mV Alkmaar thans uitkomende in de 2e klasse NH LL611 amuP10€n dier afdeeliag bood hierna bij monde van haren voorzitter een pracht-bloemen- mand aan in de kleuren der vereeniging Rood-Wit memoreerde in de eerste plaats de aangename ver standhouding welke steeds tusschen Rood-Wit en j bestaan en uitte den wensch dat ook verder in dezen geest prettig zou worden samengewerkt m het belang der sport. Dit alles voorafgegaan door de gebruikelijke felicitaties ten 'opzichte van het Sportterrein. Rood Wit, de club van volksjongens, welke momenteel debuteert op het Sportpark in Alk maar, de club, welke ik niet persoonlijk ken, doch steeds met succes door mij is voorspeld, deze vereeniging welke het volgend seizoen waarschijn lijk met haar le elftal uit zal komen in de le klasse, ik dank u vanaf deze plaats van harte voor uw huldeblijk en hartelijke woorden welke gij aan m'n jongens hebt gericht. Het deed ons allen goed dat gij gemeend had iets te moeten geven als blijk van sympathie met D.T.S. Het was een zeer op prijs gestelde attentie. Hierna kreeg -de heer v. d. Hoven als secretaris van „Holland" het woord. Om niet te veel plaats- ruimte te eischen zal ik alle redevoeringen niet laten volgen, doch memoreeren dat ook „Hollandf' met was achtergebleven en ook een prachtbloe- menmand aanbood. „Steeds hadden Holland en D. T. S. op een vriendschappelijken voet gestaan" aldus de Hol land-secretaris, doch voorzitter Ootjers meende hiertegen een klein protestje te moeten laten hoo- ren. „Niet altijd", zeker voorzitter, u met uw opCn hart u had gelijk, „niet altijd" maar ik moet met u herhalen, „wij hopen dat van dezen avond af alles in orde zal zijn. Van „Holland" een mooie daad en hun uit 't hart gegrepen. Hiermee heeft Holland getoond dat het hun,, werkelijk ernst was. Ik vind die Hollanders zoo kwaad niet. Hierna pachten we de uitreiking der clubvlag aan D.T.S. 'aanschouwen. Ik moet m'n compliment maken aan de dames T. Maars en T. Langedijk over de keurige afwerking van deze vlag. 'tls werkelijk een juv?gelljp. We stemmen dan ook allen in met de door Mej. Maars uitgesproken woorden: „dat D.T.S. nog vele wedstrijden onder deze vlag mag winnen en het witblauwe dundoek- steeds onbesmet mag blijven". Dan ook niet in de Kooger klei laten rollen jongelui! De uitvoering van het clublied volgde hierna en een woord van lof moet in de eerste plaats gebracht worden aan de heeren Schrieken en Prijs als auteur en componist. Prettige woor den en populaire muziek. Det clublied „deed 't", dat kon men merken en trouwens ik merk: het nog want Kaatje is nog steeds aan 't oefenen. Le wijs heeft ze t© pakken maar de woorden niet. En zoo de heer Schrieken eens kon 'hooren, dat zou een -"inzetting zijn van alle regels door elkaar 1 Op D.T-S. vooruit houvast Zooals de zeilen bij den mast Een roem aan D.T.S. gezongen 1 Beheerscht de longen. Ik wil er wel eens tusschen uit m'n waarde. Ik noem dat „verkrachting van het vrije woord." Maar enfin. De groepen van D.T.S. konden ook onze volle bewondering wegdragen. Een kranig gezicht die jonge kerels. Het jonge krachtige levenlees je zóó van de gezichten. Enkelen toonden mij voor beeldige standen en zal hier dezobiheilzame gymnastiek wel niet vreemd aan zijn. Het zangnummer van Mej. Kroon viel bijzon der in onzen smaak. Deze dame beschikt over een glashelder geluid en beklimt de toonladdfer tot die hoogte dat Kaatje met open mond zat te luisteren. Een prima stem en lijkt mij bijna geschoold. M'n welgemeende bewondering voor deze kunst. Den heer Jan Eecen met beide voordrachten „Pagekopje en „Een brief van een dronken sol daat" was „dik in orde". De populaire linksbui ten had een reuzensucces en ontving een dave rend applaus. Vooral „Pagekopje" was in m'n geest, daar m'n vrouw warempel ook deze grap uit^wil halen en haar lokken wil laten „pagee ren". Als heftig tegenstander ben ik het met den heer Eecen roerend eens en verzoek ik hem beleefd de woorden aan mij op te zenden. Dit is voor mij een zeer krachtig strijdmiddel. Het tooneelstukje „Voetbalmaniakken" opge voerd door leden en supportsters was tot in de puntjes verzorgd. Ik noem vooral Mej. T. Lange dijk in de rol van Miep en de heeren Prijs en van NAGEKOMEN ADVERTENTIE. BEKENDMAKING. De endergeteekende maakt hiermede bekend, dat hij door omstandigheden genoodzaakt is ge weest, om zijn SCHEEPMAKER!J en MO TOREN-HERSTELPLAATS te verplaatsen naar de zoogen. OXHOOFDFABRIEK, - v.h. van den Heer R. Slot, welke door haar groote terreiniruimte uitmuntend 1S ,|>esc"kit voor alle voorkomende werkzaamheden. Tevens beveelt hij zich beleefd aan voor het leveren van MOTOREN en IJZEREN VAARTUIGEN, in elk verlangd model en alle maten. Hoogachtend, Jn. DE WIT Pz., Broek op Langendijk.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3