Het verslag der keuringscommissie voor te. vel de staande aardappelen geeft aanlmdirtg rot- de .opmerking, dat nog Vö'el te -weinig aaridappel- verböüwérs: hun product- ter keuring' aanbieden, Door denvoorz. wordt' éeri woord van dank gc.-- bracht aan dén heer T. Kostelijk als .vertegen woordiger van „Nieuw Leven" in deze commissie, voor de wijze waarop hij in het belang dezer zaak Werkzaam is geweest. De verkiezing van een op volger voor den heer Kostelijk wordt aangehoudfen tot de bestuursverkiezing. Door den voorz. wordt het een en ander meegedeeld omtrent den tuin bouwcursus, moet spr. met leedwezen wijzen cp het feit, dat het aantal cursisten zeer geslonken is anderdeels vermeldt hij met vreugde, dat de tnouwe bezoekers met ernst er naar streven, zoo veel mogelijk profijt van den cursus te trek ken. Tevens doet de voorz. nog mededeeling van het feit, dat de tuind(ergcredieten dit jaar afge lost dienen te worden, wat met betrekking tot onze leden vrijwel reeds is geschied. Hierna komt de rekening aan de orde, welke vóór den aanvang der vergadering door een com missie is nagezien. Bij monde van den heer C. Langedijk verklaart deze commissie alles in de beste orde te hebben bevonden, waarna de pen ningmeester, deheer Meereboer het financieel venslag uitbrengt. Het ledental staat thans op 180, waaronder 4 eere-leden, 2 leden vertrokken terwijl 4 nieuwe leden werden ingeschreven. De totaal ontvangsten beliepen f 452, de uitgaven f 432.08, alzoo over 1924 een batig saldo groot f 28.92. Hierdoor is de reserve geboekt cp f 1080.37, waarvan f951.45 bij de Boerenleen bank is geplaatst. De rekening wordt- daarna goedgekeurd onder dankzegging aan den penning meester voor zijn gehouden beheer. Uit het jaar verslag, uitgebracht door den secretaris, stippen wc het volgende aan. Het jaar 1924 verliep voor de vereeniging buitengewoon kalm; veel van de vroegere bemoeiingen der vereeniging behaoren nu thuis bij het bestuur .van den N.M.B., in de vergaderingen van dit .bestuur werden door onze vertegenwoordigers zoowel de Bondsbelangen als die der vereeniging behartigd. Onze leden van het Bondsbestuur bezochten trouw alle vergade ringen .Slechts één vergadering bleek voor het vereenigingsbestuur noodig; meermalen echter hadden besprekingen plaats in het dagelijksch oe- stuur. In het kort wordt meegedeeld, wat ver handeld werd ter vergadering van „De Proef tuin", waarin „Nieuw Lieven" door voorz. en ©ecite.taris werd vertegenwoordigd. Beiden woon den mlet groot genoegen deze vergadering bij; een aansporing tot persoonlijk lidmaatschap acht spr. hier op zijn plaats. Na gjewezen te hebben, op het beloop van den tuinbouwcursus, wordt herinnerd aan de gecombineerde vergadering met „Waarland en Omstr." waarin de heer Hazeloop een voordracht hield, welke door den heer Balk met lichtbeelden werden verduidelijkt. Liet de vertooning door een defect aan dc lamp te wen- schen over, niettemin is veel wetenswaardigs mee- In het bestuur bestaat steeds een zeer goede 'verstandhouding, wat ongetwijfeld in het belang der vereeniging geacht mag worden. Hierna geeft spr. nog een kort resumé met betrekking tot de uitkomsten van het bedrijf en den loop van den handel. Mogen al sommige leden minder gunstige resultaten hebben te boeken, doordien hij de afzet ting hunner producten de prijzen te wenschen overlieten, over het geheel genomen is 1924 niet ongunstig te noemen; we dienen wel te beden ken ,da-t het tuinbouwbedrijf n ueenmaal zeer wisselvallig is. Ken gunstig teeken acht spr. het, dat Duitscliland als van ouds weer onze afnemer is geworden. Met de beste wenschen voor 1925 eindigt spr. zijn verslag. Het krachtig applaus, idat hierop volgt, beschouwt de voorz. als een teeken van dank uit de vergadering, welke hij da nook aan den secr. overbrengt met den wensch, dat door hem nog menig gunstig jaarverslag uitgebracht zal mogen worden. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden de heeren Liefhebber en Galjaard met bijna alge- FEUILLETON. OM HAAR GELD. xivi. Zouden je krachten nog reiken om ons terug te kunnen roeien? vroeg zij niet zonder vrees. Zeg mij het tooverwoord, Liza, dat mij de kracht zal geven ons beiden, zoo God wil, behouden aan land te brengen. Mijn innig geliefde man! Als muziek klonk dit in zijn ooren, hoewel hij haar zwakke stem moeilijk kon verstaan door het bulderen van den stotm. Toch hoorde hij het en hij beantwoordde deze woorden, die als een eerlijke bekentenis over haar lippen kwamen, met een gelukkigen lach. Met een juichkreet nam hij de riemen op, die onder de zware slagen hogen. Zoo zaten zij tegenover elkander, zonder dat hij een woord kon spieken, door de geweldige inspanning, die van hem werd gevorderd. Hij hijgde en zwoegde en rekte de armen, terwijl ae riemen het water kliefden en de borst zich snel op en neer bewoog. Liza mat met angst en zorg steeds den afstand, die hen nog van den wal scheidden en zag dan weer bezorgd naar Bonaid, wien het zweet van het gelaat gutste. En terwijl zij hem zoo zag worstelen tegen de elementen om hun beider leven te redden, steeg een innige bede uit haar ziel tot God omhoog, ,dat Hij beider leven zou willen sparen. Wanneer 2ij verongelukten, was het haar schuld. Waarom had Jij zich verzet tegen elke gedachte aan zijn trouw en liefde, die haar thans zoo gelukkig maakte. Waarom was zij van hem weggevluchr, tot zelfs .op het meer, spottend met het gevaar, dat haar dreigde. In haar dollen waaiï had zij hem mëdegesieurd en hem tot slachtoffer ge maakt van haar onverzettelijke liefdeloosheid, En vurig klonk het van haar lippenHtelpi, o God. help! Hij zag hoe bleek zij werd, terwijl haar lippen zich bewogen. Hij wilde haar iets toeroepen, maar zijn woorden bleven hem in de keel stëken. Blijf kalm Liza mijn krachten zijn nog niet uitgeput. Zijn adem stokte. malen moest hij uitrusten. Zij merkte, meene stemmen herkozen, terwijl inplaats van den heer T. Kostelijk, wordt gekozen de heer Jae. Klaver. De heeren Liefhebber en Klaver nemen hun benoeming aan, terwijl de heer.; 'Gayaard 'kennisgeving zal. ontvangen. Ter aan vulling van de commissie voor den keuringsdienst wordt nu aangewezen de heer P. Kostelijk. Hoe wel deze eerst ernstig bezwaar maakt, stemt hij op aandrang der vergadering ten slotte toe al thans voor een jaar deze functie te zullen aan vaarden. Heelt de voorz. met een enkel woord den lieer T. Kostelijk dank gezegd als lid der keuringscommissie, hij meent in den geest der vergadering te handelen door hem tevens dank te zeggen voor hetgeen hij jaren achtereen is geweest als lid van het bestuur en hem voorts namens allen veel goeds toe te wenschen in zijn nieuwe woonplaats. Thans wordt de vraag gesteld of door „Nieuw Leven" ook voorstellen zullen worden ingediend; voor de algemeene vergadering van den Noor- dermarktbond. De heer Klaver ondersteunt graag het oordeel der vergadering over het voorstel van „Waarland en O." met betrekking tot af schaffing van liggeld voor vaartuigen in de- over dekte goten. Van bestuurszijde wordt gewezen op de groote onbillijkheid, welke het gevolg zou zijn der aanneming van dit voorstel. Die vergade ring deelt blijkbaar de zienswijze van het be stuur zoodat „Nieuw Leven" tegen dit. voorstel zal stemmen. Uit de zeer uitvoerige bespreking, welke met betrekking tot deze zaak wordt ge voerd, komt een ander voorstel voort en wel om doo rheffing van 1/10 pet. extra marktgeld een extra reserve te vormen uitsluitend met bestem ming ,te zijner- tijd te komen tot stichting van een marktgebouw met al wat daarbij behoort naar de eischen van behoefte en naar den eisch des tij-cis. Tevens kan aan deze reserve worden toege voegd eventueele saldo's van komende jaarreke n in gen. Verschillende zaken worden ter sprake ge bracht, welke echter verwezen worden naar de comm van Beheer, zoonoodig naar het Bonds bestuur. Hiervann vermelden we: verbrtering van den toestand bij de paardenstallen en is laad plaats der schippers, het toch verhandelen van afgekeurde producten, het feit, dat iemand soms mee loot en toch zijn product niet presenteert, de wensohelijkheid voor de veiling van bloem kool een bepaald uur vast te stellen. Voor de Bondsvergadering komt echter nog een zeer belangrijke zaak naar voren n.l. het voor stel tot statutenwijziging en wel met betrekking tot de vertegenwoordiging der afdeelingen in het Bondsbestuur en ter algemeene vergadering. De regeling voor het ledental acht men hoogst on billijk, zoodat wordt voorgesteld dit te laren afhangen van het aantal in den totaalomzet óver de laatste 3 jaren. Thans komt het b.v. voor, dat een verniging mt een jaaraanvoer van slechts f 37000 gelijkgerechtigd is met yereenigingen die een aanvoer hadden van f' 724000 en 6440Ö0. Na bespreking wordt aan voorz. en secr. op gedragen de redactie voor dit voorstel te ontwer pen en het voorstel van toelichting te voorzien. Tot afgevaardigden worden aangewezen de hee ren Gayaard, Liefhebber, Hage, Klaver, P. Wa ker, C. Langedijk en Jac. Kostelijk, tot plaats vervangers de heeren J. Brouwer en A. van der Veer. Allen nemen de benoeming aan. Met betrekking tot het verplicht bezoek ter jaarvergadering, wordt na langdurige discussie besloten, voor proef de jaarvergadering 's mid dags te houden, aanvangende te één uur en daar voor een lokaal te'kiezen, waardoor de bezwaren van afstanden om beurt worden gevoeld. Door de laatste kooltelling voor „Nieuw Leven" slor dig is géschied, wordt hiervoor aangewezen do heer Dj. Joon. Door den heer T. Kostelijk wordt nog een enkel woord ter afscheid gesproken. Aangenaam was hem het samenwerken in „Nieuw Leven", inzon derheid geldt dit voor het bestuur. Dit te mis sen zal bij spr. stellig een leegte veroorzaken. Bij de gratis verloting worden de prijzen toege wezen aan de heeren T, Liefhebber, J. Brouwer, dat van zijn ontvelde handen bloeddroppels vloei den, en het was alsof haar hart zou hersten van medelijden. Hij lachte haar toe om haar te bemoedigen. En alvorens hij de riemen weder opnam, riep hij haar toe: Thans verdien ik je, Liza. Dat. ik daarmede alles heb goed gemaakt, wat ik aan je misdeed. En ik? riep zij diep ontroerd, ben ik niet schuldig aan het gevaar, waarin wij beiden verkeeren? Iioc zal ik deze schuld inlossen Het antwoord daarop zal ik je geven, wan neer wij in veiligheid zijn. Dan zal je er voor moeten boeten, antwoordde hij op een toon, die haar in verrukking bracht. En wederom bogen de riemen, doorkliefde de boot de witgekuifde golven, die zich haar prooi zagen ontnemen. Het was een stille, maar bange strijd, die op het water werd gestreden en waar hij mensehelijke kracht zoo weinig beteekent. Ro nald voelde dan ook zijn krachten verminderen en beet zich de lippen stuk, in zijn bijna hopeloos pogen de branding door te komen. Etén gedachte gaf hem bezieling, met haar terug te keeren naar het lachende leven. Nu hij de vervulling zijner wenschen tot werkelijkheid zag komen, nu wilde hij ook trachten, ten koste van alles, te overwin nen en zich niet laten overmeesteren. En met inspanning zijner laatste krachten roei de hij door de branding heen. Reeds hoorde hij opgewonden stemmen en uitroepen aan het Strand der daar met spanning, en angst verbeidende me nigte. Men was het strand langs geloopen, daar de boot een heel stuk was afgedreven. Ronald haalde ruimer adem. Het was hoog tijd,'dat de zware tocht een einde had genomen. Nu zijn wij spoedig in veilige havèn, lief ste Zij boog zich tot hem over en streek ever zijn bloedende hand. Hoe vreeseKjk zijn je. handen ontveld, Ro nald. Hij schudde met het - hoofd, als wilde .hij zeggenDat is de moeite niet waard. Spreken was hem bijna onmogelijk. Hoe meer hij het doel naderde, hoe zwaarder werd het hém iets te zeggen van inspanning en aandoening. -- Alle hand'en strekten zich uit hem te helpen.- Eindelijk dan was het strand bereikt. Geped! jubelde Rpnald en was Liza ho C. Pool, Jac. Klaver, A. Kuiper, A Rentenaar en J. de Boer. Hierna sluit vo'ofz, te ruim half 12 de verga dering met de besté wenschen yoor 1925. In de hierop nog; gehouden besfuuïsvergadlering wordt de heer P. Meereboer herkozen als lid van het Bondsbestuur. ST. PANCRAS. Het aantal geconstateerde gevallen van maze len, tot dusver miniem, is thans dermate uitge breid dat de laagste klasse der openbare school tijdelijk gesloten is. Van de 21 kinderen waren er slechts 8 ziektevrij. In andere klassen komen hoegenaamd geen gevallen voor, terwijl het ver loop niet kwaadaardig; is. Plaatselijk Nieuws - OUDKARSPEL. Blijkens advertentie in dit nummer bestaat het voornemen in deze gemeente een .batikcursus tie openen. Bij de demonstraties welke dagelijks op de huis- vlijttentconstelling gegeven worden, blijkt hier voor wel belangstelling te bestaan en we'twijfelen dan ook niet of de plannen van mevr. Douwsma- Bruining zullen succes hebben.' - ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling van den Bond voor Staatspensioti- neering zal trachten te Warmenhuizien een nieu we afdeeling van dim Bond te stichten. ZUIDSCHARWOUDE. (Wie vernemen, dat, ofschoon er nog hardnekkige geruchten loopen, dat van R.K. zijde zal worden geageerd voor de afschaffing van de Zondagkermis, dit in werkelijkheid niet zal gebeuren. - OUDKARSPEL. Nog slechts hcoen en morgen en dan wordt de huisvlijttentoonstelhng. alweer gesloten. V-oorbij een week van groote drukte en animeerende gezellig heid. Het mooie weer van gisteren verlokte velen om naar de tentoonstelling te gaan. Maar niet alleen dit was de reden, De roep die er uitgaat over deze expositie is van dien aard, dat van verre de bezoe kers komen om de tentoonstelling te bezichtigen. Zoo ook gisteren was het nó ver s te 1 pen de druk te en wérden de bezoekers per auto aangevoerd. Waar dc tentoonstelling nog maar twee dagen duurt, en morgenavond wordt gesloten, zouden wij hen, die van deze gelegenheid nog geen gebruik maakten, met klem willen aanraden, om alsnog naar Qudkarspel te gaan om daar te zien welke mooie werkstukken er zijn tentoongesteld. De tentoonstelling is geopend van 2io uur, zoo dat een ieder in de gelegenheid is een paar uurtjes hierheen te komen. Zaterdag wordt de feestavond gehouden, waarop de prijsuitreiking plaats heeft. Verder zal deze avond worden gevuld met het opvoeren van leen tweetal tooneelstukjes -en voordrachten, en nog meer. Deze avond is toegankelijk voor leden van het Nut en hunne huisgenooten en vóór prijswinners en prijswinsters. Ook hiervoor zouden wij hen allen willen opwek ken aanwezig te zijn, om dezen avond tot een waardig slot van de tentoonstelling te maken. Hedenavond per radio: muziek van het Concert gebouw-orkest. Nieuwstijdingen, De risis der Kon. Familie. Ondanks de groote geheimzinnigheid is te Gie- nève algemeen bekend geworden, dat de Koningin en Prins Hendrik voor eenige dagen naar Genève komen. Er was al iets uitgèlekt, doordat in Hótei des Bcrgues" een onbestelbaar telegram Hing, ge adresseerd Van Buren. Hoewel de vorstelijke per sonen strenf incognito reizen als graaf en gravin Van Buren en op den Volkenbond dan ook niets bekend is omtrent een bezoek aan het secretariaat dat natuurlijk lang te voren aangekondigd zou zijn, Ss dit Geneefsch verblij fwel merkwaardig juist tij dens de raadsvergadering, nu tallooze staatslieden; te Genève bijsen zijn. Het koninklijk echtpaar zal, meldt het „Hbld." afstappen in hotel des Bergues, waar ook de mees te staatslieden verblijven, en de journalisten hun hoofdkwartier hebben. Het spreekt vanzelf dat in dit mineur het bezoek hulpzaam bij het uitstapp'en. Hij droeg haar meer, dan dat hij haar steunde. Ben je thans gelukkig, Liza? fluisterde hij haar in het oor. Meer dan gelukkig, antwoordde zij zacht. Allen drong'en zich om de beide geredden. Ro nald trok Liza's arm vlug door den zijne. Wij zijn door en door nat, dames en heeren, eerst moeten wij droge kleeren aantrekken, en dan zijn wij te uwé»/dienste. Met déze woorden voerde hij Liza aan zijn arm naar huis. Toen zij alleen waren, zeide Ronald teeder: Je moet je thans een paar uren te rusite leg gen, Liza, anders mocht je weer ziek worden. O neen, ik wil me alleen van droge klee ren voorzien. Ik gevoel mij zoo gezond en sterk, zoo gelukkig. Laat mij thans niet alleen. Hij drukte haar arm steviger tegen zich aan. Ik kom bij je, wanneer ik mij heb verkleed en mijn natte pakje heb verwisseld met droge kleeren. Ik wil zelf ook wel wat rusten en iets gaan gebruiken. Ik geloof stellig, dat liefde hon- gerig maakt, liefste. Mag ik bij je komen? Rust moet je in elk geval nemen. Ik kom dan stil bij je zitten. Zij zag hem met een gelukkigen lach aan. Wat zullen nu die mensehen wel zeggen, wanneer Baron Hechingen freule Limbach op haar kamer bezoekt? Hij lachte overmoedig. Och, deze brave menschen zouden ook zon der dit zich bemoeien met ons en zich het hoofa brieken over de vraag, hoe wij in zulk eene intie me verstandhouding tot elkander durven sitaan. Ik zag reieds enkele oogen veelzeggend en mei wantrouwen op ons gtericht, toen wij alleen ver der gingen. Maar wat gaat ons dat verder aan Thans ben je Je mijne, eindelijk de mijne, jij, mijn schuchter en vreesachtige lieveling. Wa' hekommeren wij ons verder om de menschen? He den avond of morgan zullen wij die reine gewe tens Wel mst geven, wanneer wij ons eenvoudig als man en vrouw voorsteHen. Zij hadden het huis bereikt en werden ook hier door dé andere gasten met vreugde en blijd schap ontvangen. Maar ook bij hien hielden de bei de gieliefden zich niet op. Ronald riep hét kamermeisje bij zich en beval aanleiding 'geeft tot allerlei commentaren hoorde de correspondent van genoemd blad reeds zihspéléh óp> Néderlaird's aanstaande ca daluur voor eén raadszetel.-Natuurlijk zou-ju reeds met het oog daarop »en officieel of niet ficieel bezoek aan het secretariaat onwaarschijr zijn. Men mag dan. ook wel aannemen dat verblijf te Geneve van.'alle politieke bedoelin gespeend is '.én een' louter strikt intiem kara draagt. Veeleer zal trienerden wensch 'van Koningin 'om de stad van Calvijn te bezoeken moeetn zien. Men weet ook, dat H.M. behoort de vereerders van den beleenden Genaefschen dikant Frank Thomas, die vaak voor haar in land optreedt, en men acht het dan ook schijnlijk, dat de Koningin Zondag de door geleide godsdienstoefening zal bijwonen. Oo] bekend dat de Koningin groote belangstellinj voor het Monument der Reformatie, dat niet gezien heeft. Prins Hendrki zal ongetwijfeld de gelegen benutten het Roode Kruis dat te Genève zijn heeft, te bezoeken. Het bezoek aan, Genève is op zichzelf zeer wel te verstaan, al rs het oogen wat eigenaardig en al zijn de commentaren, - men eraan geeft, volkomen onjuist. Stopzetting fabriek. Zaterdag j.l. ontving het geheele personeel fabriek van melkproducten „Uithoorn" te hoorn, aanzegging van ontslag op Zaterdag Maart a.s. Het personeel omvat ongeveer man. Op genoemden datum wordt de fat gesloten. f 60.000 verduisterd. Omtrent het kastekort van f 60.000 bij agentschap van de Geldersche Credictvereenif te Apeldoorn, valt het volgende mede te dee De directeur, de heer W. C. Coenen, con teerde Vrijdagavond een tekort van naar ran f 60.000 in de kas. Hij deed dadelijk aangifte de politie, die den ongeveer 30-jarigen géhuw kassier aan die instelling, in zijn woning" aai Hoogakkerlaan arresteerde. De omtrent 50-jarige procuratiehouder, eens gehuwd en vader van kinderen, die als jongeling plaatsing kreeg bij de Gelden Cijedietbank, was niet in zijn woning aan Bandalaan aanwezig, maar werd later door recherche aangetroffen in de woning van kassier, van waar ook hij naar hét politicbur werd overgebracht. Beiden hebben reeds bekend schuldig te Naar de „Crt." vernam, zouden beiden op wat te ruimen voet geleefd hebben, en hun gaven niet in overeenstemming hebben km brengen met de verlaging van hun salaris, dcor de Geldersche Credietvereeniging voor personeel ingevoerd. De kassier zo uaan het kastekort voor ft! De kassier z;ou aan het kastekort voor f44 debet zijn, terwijl de procuratiehouder in tijd van ook een vijftal jaren f 9000 zou he verduisterd. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het tekort bij de Geld. Credietverniging f 45.001 draagt, terwijl de onregelmatigheden reeds 1920 dagteekenen. Het geval verwekte hier wat consternatie, te meer waar beide geai teerden als geboren Apeldoorners bij ieder hel waren .terwijl de kassier in tal van groote za en bij vele particulieren het volste vertrou genoot en vooral in de crisisjaren voor velen vraagbaak en raadsman is geweest. Branld. Te Epe is een woning op den Rietberig, hoorende aan de R.K. kerk afgebrand. De ii del ging mede verloren. Eenig vee kon worden. Alles was verzekerd, Dé oorzaak is lakend. Gevaarlijke versierselen van banketware Dr. P. A; Meerburg, directeur van het Cenf Laboratorium voor dé Volksgezondheid le recht, waarschuwt in de Verslagen en Mede lingen betreffende de Volksgezondheid tegen gebruik van metaal- en glassplinters als vei om ring voor banketbakkers-waren. Die metalen sp maaj. ters zijn vierkant of ruitvormig, gekleurd of loe p-et ken koi ?en sch ichip, d zat, vri haar, Liza vlug bij het verkleeden te helpe haar heete thee te brengen. Dan kuste hij op den mond, tot niet geringe verbazing het kamermeisje, waarop hij haar nog toevoei nenvoer Binnen reen uur ben ik weer bij je wenkte hem nog eens vriendelijk toe en liet door het kamermeisje naar haar kamer brei en daar helpen, De gastfen van het pension „Tenda" kw: hedien zeer laat aan het diner, en aan tafel het giesprek slechts over één- thema: Dm tuurlijke" bootvaart en wonderbare redding freule Limbach. De gieneraalsvrouw voerde het hoogste wo Met luide stem vertelde zij allen, die het ren wildten, dat Baron Hechingen getrouwd en zich oogenschijnlijk zeer voor deze freule bach interesseerde. Ik zou wel eens willen weten, wat vrouw van dit liefdesavontuur zal zeggen, menlijk, wanneer zij er iets van te weten to lomber haar man zal er natuurlijk wel over zwijgen Zij had intusschen van freule von Uechteritz vernomen, dathaar elke hoop voor haar ontnam. Freule von Uechteritz zag triompheerend en verzweeg ook voor de andere dames en he jjj een niéts, wanneer het „piquant" mocht heeten. Werkelijk, ik kan u verzekeren, heeft deze freule Limbach gekust, en w in tegenwoordigheid van het kamermeisje, riep zij mét verwijtende stem en een beleel uitdrukking op haar gelaat De Handelsraad Jagemann lachte gemoed' Wat voor kwaad steekt daar in? Die heeft hij rijkelijk verdiend, zeide hi en met uitdrukking. Het klaverblad zag hem bestraffend aan eenige welwillende gasten vielen hem bij en waardige, oude dame verklaarde moedig: Een kus in eere,kan niemand deerea vooral door 'de tegenwoordigheid van het meisje blijkt liet wel, hoe onschuldig Bravo, mevrouw, mijn compliment! boordde haar een stille oude heer, die niet aajj gespnek had deelgenomen. Die beiden zagen®' der met een vriendelijken blik aan. Twee karakters haddén elkander verstaan. j £ffiprdt vervolg gékleu' meter ten zij Van' vc bij tot beataai uit me monste talen s oplosbi vuur v sap vo venschi opgeloi wijl V£ stemm: gaat. - metaal Dooi te.n. „1 worder /per of behoor scherp* teTS af nische vaorzO' richte zonder lasting brood 1 ters; o het orp rékken gehrui! ketbak dr. Me 'de keu weging tegfe ni Keni Vooi aan on; van hc en de her en van H< van he dag, wi je va arc De saa de file bij de r varen van p« en van en slee den in® JEn li odsgé 'den gri kruikei hulpvai alige raarzitl sufte de rest min of mochtei dat ze werden laten. 1 over d' altijd z den ste< zitten Wij wf aan bo bleek 1 opvatti: de „Soe te Pedd< Iwingei (vaarde nders 1 Maar boord. I ouden comen Dat i ran de :ulk w< n nood ot het Het 1 al, wa: vind It» Het. side ee ten stro foor d< en het- ij de hé an het uldc let was oorder Er is oen ha looten erbindi Het - an den le trosss ichip no Eoolzei Jels dfa njgen 'racht 1 ehter 'au het

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2