n I T. Bra iakh Uit den Omtrek. - SINT PANCRAS. Donderdaagvond vergaderde de R.K. Tuinbouvv- verteniging ten huize van den heer Beers, onder voorzitterschap van den heer KI. Oud. Na ope- rung, goedkeuring notulen, wordt medegedeeld dat op 14 Februari j.l. onder de leden aanwezig was: 88000 kilogram gele, 30000 kilogram deensche wit te en 15000 kilogram roode kool, benevens 1500 kilogram uien. 1 Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief der L.G.C. gaf men den afgevaardigden ten aan zien van het blanco crediet, vrij mandaat. Het voorstel van de tuinbouw vereeniging „De West" van Koedijk voor aanleg van den weg Koedijk—St. Pane ras, was men tegen, benevens het punt van dezelfde vereeniging om de brug-en steiger te laten vervallen. Ten aanzien van het voorstel tot verdere overkapping wend den afgevaardigden vrij mandaat verleend. Verder ging men met de prae- adviezen van het Destuur der L.G.C. mede. Als afgevaardigden wierden benoemd de heeren KI. Oud, S. Bijpost, G. de Goede en Jb. Dekker. Als reserve de heer J. Meijering._ Van de gelegenheid tot opgeven van benoodigd aantal koolkragen maken en Kelen gebruik, en worden reeds 05000 kragen opgegeven, terwijl een week daartoe bij het bestuur nog geLegenheid be staat. Evenzoo voor kooimanden. Verder besluit men de .levering der koolkragen bij inschrijving, te doen geschieden. Rondvraag. Een voorstel van den heer Jb. -Smit den leden een presentiegeld voor het bezoeken der vergade ring in uitzicht te stellen, wordt na eenige bespre king in handen van het bestuur gesteld, dat, in dien mogelijk, met het gevoelen der Lenen rekening zal houden. De heer F. Hes bepleit dat de afgevaardigden ter LGC.-verganering de aandacht zullen vestigen op het feit dat aankondigingen van het marktwe zen steeds alleen in de „Nieuwe Langedijker Crt." en de „Alkmaarsche Crt." gepubliceerd worden. Hij zou gaarne zien dat dit ook in het „Noordhol- landsch Dagblad" gescliiedde, daar er vele R.K. in zijn vertegenwoordigd. Na woord van dank voor de opkomst, wordt de vergadering met Christelijken groet gesloten. - SINT PANCRAS. Gisteravond vergaderde de tüinbouwvereeniging „De Tuinbouw" ten lokale van den heer Gerritsen onder presidium van den heer C. Kloosterboer. Aanwezig 90 leden. In zijn openingswoord doet voorz. uitkomen, dat hij niet zonder eenige opgewektneid deze vergade ring opent. Dit brengt zeer zeker de weersge steldheid mede, die voor de tuinders van zoo'n in- vlooed is voor den prijs, die dan voor de producten gemaakt wordt. En al is het wat laat, beter laat dan nooit. Ook stemt het tot blijdschap dat de regeering eindelijk heeft ingezien dat het econo misch belang boven dat van het genot moet gaan en het voorstel, wat thans is aangenomen, beeft gedaan tot wederinvoering van den z.g. ouden tijd. De stedeling moet indien hij 's-avonds zijn. uurtje genot wil hebben, want daar is het toch om te doen, maar uit eigen beweging eerder opstaan. Verder deelt voorz. mede dat door deze afdeeling is omgezet f74251.07. Tevens dat de gelegenheid er is om nog van de nieuwe soort aardappelen op. te geven. Enkele Leden maken hiervan gebruik. Op een vraag van den heer Di. Gerritsen of de aard appelen niet uit een besmet gebied komen, ant woordt voorz. dat het goedgekeurde aardappelen zijn en dit bijgevolg niet zoo zal zijn. v Op een aanbieding van tuinbouwkalenders be stellen enkele Leden. Ook geven zich enkelen op voor het lidmaatschap van den proeftuin. De heeren Corn. Slijker en Tj. Koelemeij Sr. brengen advies uit over hun bevindingen ben aan zien van de rekening van den penningmeester, en adviseeren tot goedkeuring; conform besloten. Bij punt 7a van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering critiseert de heer D. Ger ritsen het feit dat de R.K. een hinderende clausule in hun statuten hebben ten aanzien van anders- FEUILLETON. OM HAAR GELD- XLVI. Onomwonden werd de houding van het jonge paar aan critiek onderworpen. Er ontbrandde een forinetele strijd omtrent den goeden naam van freule Limbach. Het klaverblad voedde dit vuur van den laster met ongeëvenaarde hatelijkheden en zette het besite beentje voor. Midden in het vuur der gesprekken trad plot seling en geheel onverwacht Ronald Hechingen binnen. Als door een tooverslag waren de ge sprekken verstomd en zweeg de lastertong. Ro nald zag de verlegen en verwonderde gezichten. Zijn gelaat nam een eenigszins ironische uit drukking aan; een fijn lachje van 6til en inwendig genoegen speelde om zijn lippen. Hij vermoedde, dat hij en Liza het onderwerp waren geweest van het zoo plotseling verstomde lasterpraatje. Rustig zette hij zich aan tafel, waar een be- diende zijn plaats had aangewezen. Hij wilde deememen aan het diner, daar hij nu geen nieuwe kennissen meer vreesde. Hij boog naar beide zijden en noemde zijn naam. Toen hij plaats nam, zag hij, schuin tegen over zich, Naundorf zitten. Uw dienaar, kameraad! riep deze met een eenigszins gemaakt lachje. Ronald begroette hem lachend; men zag geen spoor van verlegenheid op zijn gelaat. U heeft een heldendaad verricht, kame raad, sarde Naundorf weder. Allen luisterden. Ronald draaide lachend aan zijn knevel. Niet de moeite waard. U is vermoedelijk met uwe vrouw hier, niét -waar? vroeg Naundorf boosaardig. Ronald zag vrij en in stilte zich vermakende om zich heen. In den overmoed van zijn geluk nam hij zich voor de nieuwsgierigheid zijner om geving nog meer op de spits te drijven. Hij richtte zich op en zeide luid: Jawel, ik ben met mijne vrouw hier. Ademlooze stilte. Naundorf zette een onbe schrijfelijk verwonderd gezicht. Dit antwoord had hij niet verwacht. Eindelijk had hij zich weer hersteld. Uwe vrouw is hier? Grenzelooze verbazing lag in die vraag opge sloten. Ronald had hem met lachend gelaat aan gezien. j— Beslist, ik éeide het reeds. denkenden. Spr. kan daarom niet meegaan niet. een en ander en is van meening dat dit weer een punt van wtijving zal zijn op de algemeene verga dering. Ook de heer A. Hoogland is van meening dat dit niet is als het behoorde te zijn. Want het verzet gaat niet enkel tegen die paar woorden. De kath. hebben hiermede hiet principieete in de organisatie gebracht en dat zagen wij liever niet- We zouden een artikel in de statuten op kunnen nemen dat dat verbiedt. De heer D. Gerritsen deelt mede dat men te Koedijk ook tegen deze zaak zal ageeren. Dezelfde opponent antwoordt op een vraag of de verga dering, indien Koedijk met een dergelijk voorstel zou komen, het zou steunen, dat men een amen dement kan indienen. i Bij punt 7c verklaart de heer A. Hoogland te gen het voorgestelde be zijn. Wie moeten eerder de termijn vervroegen dan later maken. Want als het mooie weer begint te komien is er kans dat men een mooien dag verzuimt. Want hoe later de secretarissen hun bescheiden in kunnen leve ren, hoe later wordt doorgaans de algemeene ver gadering uitgeschreven. Het is een compensatie aan de lakschen. Ten aanzien van 7e besluit men zich uit te spreken voor een verleening van een twintigste procent. Een blanco crediet vindt men algemeen te vergaand. I Punt 8c is men algemeen tegen, de andere pun ten van den beschrijvingsbrief keurt men allen goed. De heer A. Schuur vraagt of de schulden zijn afgelost van het betaalkantoor en de overkapping- waarop voorz. antwoordt van wek Di e heer KI. Molenaar vraagt naar aanleiding van het jaarverslag of het timmer- en metselwerk is gedaan tegen daggeld of uurloon of aangenomen De voorz. antwoordt dat men deze' kwestie ter. algemeene vergadering kan brengen, iets waar tegen de heer A. Hoogland zich kant, daar men zoo geen. einde krijgt. De heer J. de Vries vindt de post voor repara tiekosten te hoog. Hij wil wanneer de post de f 500 overschrijdt, aanbesteding, daar momenteel be voorrechting mogelijk'is en als gevolg daarvan de post te hoog kan zijn. Iets wat hijw thans veron dersteld. Dan hebben de menschien uit de buiten gemeenten ook kans wat te verdienen. Enkelen voeren hierover nog het woord, waarop voorz. zegt dat de heer de Vries vragen kan stellen ter alge meene vergadering. Op een vraag van den heer A. Schuur hae het- staat ten aanzien van de likwidatie van de NUMi. tegenover de L.G.C., antwoordt voorz. dat men nog één tiende procent tegoed is. De heer. H. Gerritsen acht Eet niet goed, dat- het bestuur der L.G.C. het prae-advies onder de voorstellen der verschillende vereenigingen zet. Voor het oogenblik is daar wel niet meer aan te veranderen, doch hij wenschte dit anders, daar zoo'n prae-advies altijd storend op de meening der leden werkt. Voorz. antwoordt, dat men het zoo niet moet opvatten, daar het niet zoozeer een meening vaiï het bestuur is, doch meer een raadgeving. Bo-. vendien kan men toch z'n eigen misening verde digen. Die heer Gerritsen is er niet tegen dat het he-.- stuur zijn houding bepaalt, doch laat men het er niet ander plaatsen. De heer A. Hoogland acht het een algemeen gebruik, doch dat neemt niet weg dat het onder schrift van het bestuur zijn invloed heeft. En spr. acht den heer De Boer als leider heel goed, toch zal hij als er een voorstel is, dat niet met die ideëeri van het bestuur strookt, direct de meening erover uitspreken, iets wat hij bij die voorstellen die zijn goedkeuring wegdragen, niet doet. En lit is geen algemeen gebruik. Spr. vindt hierin ian ook de houding van den heer De Boer niet goed. Als afgevaardgiden ter algemeene vergadering worden, behalve het bestuur en de heer A. Schuur als voorsteller, nog benoemd de- boeren Tj. Koele meij, C. Nol Sr., C. Duif Jiz., Jn. v.d. Wal, Jn. Kloosterboer Dz., C. Nol Jr., A. de Wit, C. Tromp, P. Olie, J. Duif, J. Bakker, C. Beek, S. Balder, C. de Wit, J. Kloosterboer Jz., C. Wie- Ja, ik, dan mag ik u toch het verzoek doen mij aan uwe vrouw voor te stellen. Mijn vrouw voelde zich niet geheel in orde en eet op haar kamer. Maar heden avond bij het souper zal ik mij veroorloven, haar met u kennis te laten maken. Het bleef opvallend stil aan tafel. Eenige da mes en heeren, die in zijn nabijheid zaten, spra ken nog met een enkel vriendelijk woord over zijn dappere daad. Hij verzocht echter zoo beslist niet meer daarvan te spreken, dat men hem vertier met rust liet. Allen waren echter uitermate nieuwsgierig, hoe het bij het souper zou afloopen. Men legde eene buitengewone belangstelling aan den dag voor Baronesse Hechingen en men was nieuwsgierig, hoe haar houding zoiu zijn tegen over Liza Limbach. Naundorf overdacht in stilte, dat wellicht nog niet alle hoop vervlogen was om de hand van freule Limbach te verwerven. Misschien, dat dé zaak zich nog gunstiger zou oplossen, dan aan vankelijk gedacht mocht worden. Maar zijn hoop werd hém in den loop van den namiddag weder ontnomen. Eerst vernam het klaverblad langs verschillende omwegen, dat Baron Hechingen alleen gekomen was en dat noch de bedienden, noch de Gezusters Tenda iets gehoord of gezien hadden van een Baronesse He chingen, en ten tweede had het kamermeisje aan freule von Uechteritz verteld, dat Baron Hechingen freule Limbach op haar kamer een bezoek had gebracht. De verontwaardiging en de verbazing steeg ten top. Liza had zich zoo vlug als mogelijk was ver kleed. Met een gelukkigen glimlach op het ge laat koos zij een zeer smaakvol, wit kleed, waar van haar tante had gezegd, dat het haar goect stond. Met bijzondere zorg kapte zij heur haar en blikte daarna met alle aandacht in den spiegel. Geluk maakt mooi, dacht zij met vol doening, toen zij zich weder omkeerde. Toen dronk zij de heete thee, die het kamermeisje haar had gebracht en liet haar wat te eten brengen. Toen zij hiermede gereed was, strekte zij zich behaaglijk op een ruststoel uit en sloot de 00gen in zalige overpeinzing. Niet lang daarna trad Ronald binnen. Hij bleef bij de deur staan en zag haar aan. Zij bewoog zich niet van haar plaats, maar een donker rood kleurde haar gelaat. t Waar is mijn vrouw? vroeg hij zacht, terwijl hij als betooverd zijn blik op haar richtte. Daar stond zij op en vloog in zijn armen. Hij drukte haar stevig tegen zich aan. Ling, L. v.d. Werff en C. Ivangh. Van de gelegenheid tot bestellen van koolman den maken velen gebruik, eveneens voor koolkra gen. Van de koolkragen worden boven bet reeds bestelde, ter vergadering nog 86000 opgegeven. Gedurende een week bestaat hiertoe nog gelegen-- heid. Hierna volgt na enkele vragen van meer onder geschikt belang, met dank voor de goede opkomst, sluiting. - OUDE NIEDORP. De gelegenheid voor kosteloozie vaccinatie wordt voor deze gemeente gegeven: a. voor Oude Niiedorp op Zaterdag 21 Maart a.s. n.m( 4 uur in de school b. Voor Zijdewind en 't Veld op Woensdag 18 Maart a.s. n.m. 4 uur in de school te 't Veld. OUDE NIEDORP. Doot ingezetenen uit deze gemeente is voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar totaal getee- kend f385.25. Als uw Kinidjer^n zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk PUROL. Prijs per doos 30 cent. W 1NKELSLUITING OF VRIJ WINKELBEDRIJF. (Overgenomen uit het Nederlandsch Wieekblad voor den handel in Kruidenierswaren.,) De Amsterdamsche winkelstand beleeft emotie volle tijden. De eene gebeurtenis is niet van de baan of een andere staat weer voor de deur. De strijd, die hij hieeft te voeren tegen de ma laise «1 die zich afteekient in schier elke groe peering on zier maatschappelijke samenleving, is van algemeen-en aard; daarnaast dient hij bij voort- during op zijn hoede te zijn, om zich te beyieuigen tegen aanslagen van overheidswege op zijn zeli- standig bestaan en tenslotte heeft hij te kampen met den aanval van een uiterst kleine minderheid- onzer Amsterdamsche winkeliers, die het gemunt heeft op de met zooveel moeite verkregen winkel- sluitingsverordening. Ik wil in dit artikeltje eens uiteen zetten het on-« mogelijke en doellooze van den strijd, die de ver eeniging van „Amsterdamsche winkeliers" (voor standers van het vrije winkelbedrijf) heeft aange bonden om te trachten, opnieuw den toestand in het leven te roepen, die tot zoovele misstanden aan-s leiding gaf. Toen ongeveer een tiental jaren geleden in win kelierskringen vele vruchtelooze pogingen aange wend werden om aan de slaaf sch-e werktijden, die in onze bedrijven gebruikelijk waren, te ontkomen, kwam eindelijk de verlossende verordening op de winkelsluiting. Zeer zeker waren er in die dagen vele tegenstanders, die in de avonduren een be langrijk deel van hun debiet vonden, doch de ver- standigen onder hen brachten al heel spoedig de oud-Hollandsche spreuk in toepassing: „Als het getij verloopt, verzet men de bakens", d.w.z., daar, waar het noodig was, reorganiseerden zij hun zaak dusdanig, dat het verloren terrein van den avond- verkoop werd goedgemaakt door een beteren om zet gedurende de uren, waarop de winkels voor het publiek geopend mochten zijn. En ook het publiek, zij het schoorvoetend, pastie zich tenslotte aan den nieuwen toestand aan. Echter en daar komt het juist op aan wa ren er en zijn er nu nog verschillendie zaken, die hoegenaamd geen bestaan opleverden, werden er nieuwe winkels opgericht, die zich nog een debiet moesten veroveren, en juist onder deze categorieën zaken werd de clandestine avondverkoop, (de latere beruchte verkoop over 't „hekje") ter hand geno men, om langs oneerlijken weg een voorsprong- te krijgen op hunne medewinkeliers. De eer lijken onder hen, dus zij, die geen wetsovertreders wilden zijn, werden door deze deloyale concurren tie niet alleen benadeeld, maar in vele gevallen, tot ondergang gedoemd. Het Gemeentebestuur zag tenslotte het fatale Mijn geluk, mijn bekoorlijke, lieve vrouw! Zij zag met vochtige oogen naar hem op. Ben ik je niet te eenvoudig en wel knap genoeg? vroeg zij plagend. Hij zag haar ernstig aan. 1 Beduidde dat weder niet eenig wantrouwen Neen, neen, maar ik gaf al mijn rijkdom fwanneer ik daarvoor schoonheid kon verkrijgen. Jou kleine ijdeltuit. Wie wil je dan nog meer bekoren J°u- Mij ben je, zooals je ben, het mooist, lief ste. Is je dat niet voldoende? Zij knikte met een gelukkigen lach op de Jippen. Ja, ja! Hij trok haar bij zich op den divan. Weet je, dat men ons thans hier in huis Vonnist-? Zij zag hem vragend aan. Wat willen die menschen van ons. Hij lachte en kuste haar daarbij op de gloei ende wangen. Wij moeten hun eerst om vergunning vragen of wij gelukkig mogen zijn. Dioch thans moet je eerst gaan rusten. Intusschen verzend ik een telegram naar tante Anna; zij moet het eerst weten, dat wij vereenigd zijn. Ga nu gauw op de divan liggen, dan zal ik een warme deken over je heen leggen. Je heb koude handen. Moet ik het doen? En wanneer ik nu eens niet wil? vroeg zij schelmsch. Die plagerij stond haar verrukkelijk, in de eerste plaats naar het inzicht van Ronald. Zoo kende hij haar nog niet, zoo had hij haar nog nooit gezien. Hij hield haar bij de schouders vast. Dan zal ik andere middelen aanwenden. Je heb je in mijn macht geworpen, liefste, en ik verlang strenge gehoorzaamheid van mijne vrouw. Hij stond op en haalde een deken, die hij zeer zorgzaam over haar heen legde, terwijl zij was gaan liggen. Zoo, mijn lieve vrouw. Nu het telegram aan tante. 'Hij zette zich dicht naast haar neder en haal de een notitieboekje te voorschijn. Liza zag hem lachend aan. Hoe innig gelukkig gevoelde zij zich thans. Haar hart kon al dat geluk niet be vatten. Zij gaf een lange en diepe zucht. Hij zag naar haar om. Iedere zucht wordt bestraft, zeide hij feeder. Hoe heb je je telegram ingekleed? Hij las hét haar voor; Li van dezen toestand in, vaardigde een verbod uil voor den verkoop over 't „hekje" maar..... tegelij kertijd werd eea voorstel aanhangig gemaakt, onj de Winkelsluitingverordening dusdanig te wijzi gen, dat er tot een beperkt aantal, vergunningen zouden kunnen worden uitgereikt aan die winke- liers, die konden bewijzen, dat ze van den avond- verkoop moesten bestaan. Om te beginnen werd hiermede reeds de kapi tale fout begaan, dat er verondersteld werd, dat, niettegenstaande de winkelsluitingsvierordening reeds zoovele jaren gefunctioneerd had, er thans nog zaken konden bestaan, die op den avondver. koop waren aangewezen. Er werd van het stand punt uitgegaan, dat deze winkeliers gedupeerd wei den door de winkelsluitingsverordening, terwijl het toch in werkelijkneid precies andersom is. De overgroofce meerderheid van deze categorie winkeliers heeft geen schadie gehad van de veror dening, maar heeft integendeel geprofiteerd van het sluitingsverbod, om als alle andere collega's gesloten waren, hun slag te slaan. 't Wjas dus wel begrijpelijk, dat toen bovenbedoelde wijziging in den Gemeenteraad werd aangenomen en reeds heel spoedig rijkelijk en onoordeelkundig met ver gunningen werd omgesprongen, een storm van ver. ontwaardiging oplaaide uit alle mogelijke winkeliers kringen en speciaal uit die van het levensmiddelen- berdijf. Met -man en macht werd er geprotesteerd er geadresseerd. Als lid van de rapporteurscommis- sie, dit: ongeveer alle Amsterdamsche winkeliers- en Middenstandsorganisaties vertegenwoordigde kreeg ik een intressanten kijk op die dolzinnige tooestanden, die een oogenblik Amsterdam hebben beheerscht. 't Was dan ook gelukkig maar van korten duur, Het uitgebrachte rapport was zoo overtuigend, da: de Gemeenteraad zijn fout erkende, de uitzonde- ringsbepalingen terugnam en daarmede tienduizen den winkeliers aan zich verplichtte. I En nir de actie van de vereeniging van Am sterdamsche winkeliers. Wat is zij? Een organisatie»,^ 1. van een paar honderd winkeliers, waarvan h? overgroote deel voorheen behoorde tot de catego rie der z.g. „hekjesverkoopers." Wat is hun doel? Zij kunnen zich niet vereeni gen met het begrip: Gelijkheid voor alLe winkc liers; zij wenschen avondverkoop, opdat zij he publiek, dat nergens anders terecht kan, tot ziel kunnen trekken. Zij wenschen geen rekeningp te houden met het feit, dat als hun gelegenheu wordt gegeven tot avond eerkoop, hun avonddebie ontstaat, ten koste van in hun omgeving wonendi collega's. Principieel zijn zij voorstanders van een wette lijk geregelde winkelsluiting. Natuurlijk, want al er geen winkelsluitingsverordiening bestond, kon den alle zaken nk 8 uur verkoopen en zou hui avondomzét tot een uiterst minimum worden te ruggebracht, waardoor evenzeer hun biestaansmo gelijkheid zou worden teniet gedaan. Thans roe ren zij de groote trom en trachten met alle moge lijke middelen de aandacht op zich te vestigen. Ik heb respect voor de hardnekkigheid, waai mede deze organisatie elke gelegenheid aangrijp om overheid en publiek voor hun zaak te winne maar hun volhardend streven moet te allen tijd srtanden op de nuchtere werkelijkheid, De praktijk heeft ten duidelijkste aangetoond dat het toestaan van uitzonderingen niet ander kan leiden dan tot chaotische toestanden. Dus, of we hebben een winkelsluitingsverordenin] die in al hare gestrengheid wordt toegepast, of w hebben er geene. Tand Wilbe nlijb sj ooi: V rij H ent 2 de i igei OUD- )00 it nt per IAC F le 158, am-Adi In het eerste geval zullen ook de leden van di jelen, „Vereeniging van Amsterdamsche Winkeliets hunne zaken na 8 uur hebben te sluiten, in he tweede geval krijgt ieder weer vrijheid 's-avond naar hartelust te verkoopen. Maar dan zullen deze enkele honderden avorv verkoopers door de concurrentie geen zijde spil nen bij h\m„ vrije winkelbedrijf" en evenmin staat blijken zich staande te houden, terwijl tienduizenden winkeliers, die zcih moeizaam behoorlijken arbeidstijd hadden bevochten, d een kleine groep zich genoodzaakt zouden z tot slaafsche toestanden terug te keieren. H. G. V (L iza is mijn. Ik ben overgelukkig. Liza lachte. Heb je misschien aan den inhoud wat aa te merken vroeg hij, zich beleedigd houdend Ja, er ontbreekt nog iets aan. Wat dan? Je moet er nog bijzetten: „Liza ook!" Hij kuste haar innig. Liza *>k? Ik zal het doen, anders looft tante hét wellicht niet. Hij ging heen om een bediende naar het ti graaf kantoor te zenden. Toen hij weder tem kwam zeide hij vroolijk: Zeg, Liza, thans mag je wel blij zii| dat je mijn vrouw ben. Waarom? Omdat anders morgen geen mensch hit een woord tot je zou spreken. Van avond ik je werkelijk als mijn vrouw voor. Liza zuchtte. Wat zullen dé menschen daar dan van zeggen? Dat je mijn vtouw ben? Neen, dat ik mij onder mijn meisjesrui in het vreemdelingenregister heb laten insch.i ven. Zie je wel, waarom heb je mij verloj chent? Nu moet je daarvoor boeten. Zij zag hem met een paar vroolijke en guitia oogen aan. Ik zal het gelaten 'dragen. Hoe schoon je ben, mijn lieve Liza, f'u terde hij haar toe. Och kom, liefde maakt blind, pl^ de zij. Neen, liefde maakt ziende. Je ben th een geheel andere voor mij, als die schuchW bedeesde en schuwe Liza, die ik mijn noemde. Ja, ik was een onknap, alledaagsch meis! en kan het je nu niet kwalijk nemen, dat niets van mij weten wilde. Maar dat ik zeer, zeer veel wil weten mijn bekoorlijke vrouw, met haar van geluk stl lende oogen, die haar man zijn hoofd op brengen, dat zal je me nu zeker ook niet eioi duiden. J Zij sloeg -de armen om zijn hals met een »ni"l heid, die hem in verrukking bracht. Ach, Ronald, hoe kan een menscheoh zooveel geluk bezitten. Lieve, lieve vrouw! zeide hij, terwij1 j een lange kus op haar mond drukte. (Slot volgt.) ptici< B. «gii

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4