PHILIPS eiuuwd der's Abdijsiroop ram LannemjHar caurani (oente Btad) Uit de lucht geg 0.98 0.78 0.13 0.26 ZATERDAG 14 MAABT 1925. PiaaiseiijK Nieuws - NOORriSCHARWOUDiE. „RADIO". [Wij hebben een avond bij den heer J. Vlag Jr. doorgebracht, in het eenvoudige kantoor, dat evens dient voor luisterkamer. Daar staat zijn ladio-ontvangtoestel, niet groot, hoogst eenvou dig en toch zeer sierlijk. Een paar kleine aanwij- ingen, en wij waren zelf in staat ons aan te sluiten, met Hilversum, Chelmsford, Parijs, onder moeite, men draait maar even aan een •onde schijf, en men hoort onder het draaien mn- ïek, spreken, seinen, alles gonst door eluaar, loch men stelt die schijf op het punt, dat een' t-an drieën gjeeft; dat is in een wip gereed en men :it zich op kostelijke wijze te amuseeren. Wij lebben Speenhoff gehoord in zijn mooie levens- iedjies, zijn zoon, die een heel lief Engelsch iedje zong en daarna zijn vader nadeed, (zooals :ijn vader dien avond zeide, „kan hij zelf zijn loontjes wel doppen), waarna de heer Speenhof ifscheid van ons nam, omdat hij dan net nog den rein kon halenj zjjn vrouw, zijn kinderen cn de xebakken bokking wachtten hém, zeide hij. Toen naakten wij een uitstapje naar het Savoye-Hotel ie Londen, waar wij muziek en zang en declama- ie hoorden, waarna wij nog even eens gingen uisteiten in Parijs, dat een heerlijk programma jaf. De bezoekers van het Savoye-Hotel applau- iseerden, men hoerde het gegons der gasten, hot mderling gekeuvel, neen maar, men stond >p het punt om te zeggen: „Proost, oude jon den". Toen nog even naar Hilversum, van waar vij weer huiswaarts keerden. Wat hadden wij een moois gehoord. Glashelder klonken muziek en ang en de stemmen tot ons. Woord voor woord, lsof men er bij was, naast den spreker stond, prerd alles verstaan. Toen nog een praatje, eene anbeveling om het verzendstation te Hilver- um te steunen, en na het „Wilhelmus" naar uis. De heer Vlug had tins een schitterenden avond >ezorgd. Voor belangstellenden geven wij heden het pro gramma voor Zondag en Maandag van „Hilver- Verder verwijzen wij naar onderstaande dvertentie. Lie w»rteld rond in muziek! Het H.D.O. Urchest onder leiding van Fran- oi9 Lupens, Intern, programma, van het H.D O. rkest op Zondag 15 Maart 1925. 1. Holland, 2 oud-Nedierlandsche liederen, a. lerck toch hoe stderck. b. Wilt heden nu treden, 'aierius. 2. België, a. Vlaamsche Leeuw, bLa irabanconne, c. Le Regiment de Sambre et Meu e, Furiet. 3. Frankrijk, a L aMarseillaise, b a j'etais roi. Ouverture. Adam. 4 Oostenrijk, losen aus dem Suden. Joh. Strauss. 5 Duitsch and. „Deutschland, Dieutschland (lber Alles f lalletmusik aus „Rosamunde", Schubert. 6. talië, a. Marcia reale Italiana, Gabetti. b. Napoli. arantella, Volpatti. 7 Spanje, a. Hymne, b." armen. Fantaisie, Bizet. 8. Polen, a. Polni- iied. b. Polacca. A-dur, Chopin 9. Hon- arije, a. Volkslied, b. Ungarischer T,anz, Brahms. I). Rusland, a. Der rote Sarafan, volkslied, b. 'roika. 11. Noorwegen, a Hymne, b. Solvegjs ad, Grieg. 12. Engeland, a. God save the ing. b. Salut d'amour, Elgar. 13. Amerika. Star spangled banner, b. Amerikan fox-trot L4. Terug in Nederland. Wilhelmus. Maandag 16 Maart. 6—7 n.m. Hilversumsche draadlooze omroep. Kinderuurtje door Mevrouw Anna Wins uit len Haag. 8.10 n.m. Extra concert „Wiener Abend" Programma Hovyd Krauss-Adema, zang. Francis E. Aranyi, viool. Dr. Wilhelm Grosz, )iano. 1. Sonatine voor viool en piano, Frans ehubert. 2. Freude der Kinderjahre; a. Du bist Lie Ruh, b. Friihlingsglaube, c. Gretchen am ipinnrade. d. An die Musik (zang) Franz Schu- >ert. 3. Erste Tanz-Suite piano, Wilhelm rosz. 4. Caprice Viennois, viool en piano, t render. Pauze. In deze pauze spreekt de xchitect Paul Romberg over de „Kunst in het nteneur". 5. Liebeslied. a Liebesfreud (vi o! «n piano), Krieisler. 6. Aria uit „Fleder- maus" (zang) Johann Straus. 7. Accellera- ionen-Walaer. a. Nacht in Venedig. b. Künst'er- ebenWalzer- (viool en piano) Johan Straus. (Overgenomen uit „Radio Luistergids".) belangrijke ONZE RADIO-ONTVANGTOE- STELLEN type R A 1 (VOOR TELEFOON) PRIJS COMPLEET f 60.-, en typej R A 3 (MET LUIDSPREKER) PRIJS COMPLEET f 150.-, met Philips Radiolampen MUNTEN UIT DOOR UITERST GEMAKKELIJKE BEDIENING EN DOOR ZUIVERE EN KRACHTIGE WEERGAVE VAN VOCALE EN INSTRUMENTALE MU ZIEK, ZOOWEL ALS VAN HET GESPROKEN WOORD. VOOR BELANGSTELLENDEN HOUDEN WIJ 1EDEREN AVOND UtMuNSTRATIES VOLGENS DE IN DIT BLAD VERMELDE PROGRAMMA'S. AANBEVELEND, Firma J. VLUG Jr., NOORD5CHARWOUDE. - Z UIDSCH AR WOU DE De tw-eeae vrouwenavond van „Nut en Genoe gen" is ook uitnemend geslaagd. Voordracht, zang enz. wisselden elkander af. Alle medewerkenden zetten hun beste beentje voor en oogstte* voor wat zij ten tooneele brachten een welverdiend ap plaus. Weer kan met genoegen op diezen laatsten vrouwenavond in dit seizoen worden teruggezien. - ZUIDSCHARWOUDE. De heer T. de Jong alhier, is tot boekhouder benoemd aan de Coöperatieve Verbruiksvereeni- ging „De Tijdgeest" te Winkel. tot stikkens toe Voorkom die folterende benauwd- beden die Uw gestel ondermijnen! Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van hij Asthma, Bronchitis en Hoest (1.50 f275 (450 „NOOkDHOLLAND IN WOORD EN BtzELD." We ontvingen het 15e nr. van cleze provinciate illustratie, welke zich er speciaal op toelegt in fo to's al het Noordhollandsche nieuws vast te leg gen. Het nr. van deze week is voor den Langendijk- wel bijzonder interessant; een heele pagina is ge wijd aan de Huisvlijttentoonstelling van het Nut en idem een aan de opening van het sportterrein van D.T.S. De uitgever, onze vroegere medewerker, de heer Butter, geeft den abonné's aan den Langendijk nu nog het voorrecht dat zij, die zich tegen 1 April doen inschrijven als abonné, de Maartnrs. gratis zullen krijgen! Wc vertrouwen dat 't er velen zulten zijn. NOORDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk van de Noordholland sche Vereeniging „Het Witte Kruis" hield Vrij dagavond de Jaarvergadering in „Concordia." Inclusief bestuur, bode en pers waren in totaal 9 leden aanwezig. Bij ontstentenis van dien voorzitter wordt de ver gadering geopend door het oudste bestuurslid den heer P. Berkhout, die zijn Leedwezen uitsprak over de geringe opkomst. De secretaris, de heer Staal leest daarna de notulen welke onveranderd worden vastgesteld. Uit het Jaarverslag dat hierna wordt uitgebracht blijkt dat de financien geen reden tot klagen ge ven, dat het aantal leden is gestegen van 1696 tot 1718. 67 nieuwe leden zijn ingeschreven, 30 leden zijn vertrokken, 10 zijn afgeschreven wegens on vermogen en 5 omdat ze de contributie weigerden te betalen. De verplegingsartikelen zjjn uitstekend in orde en het onderhoud geschiedt naar aller wensch, waarvoor lof aan den magazijnmeester. Wat de werkzaamheden betreft is 1128 maal materieel verstrekt, is 14 maal de ontsmettings- kist, 4 maal een ligtent, 3 maal de coufeuse en 1 maal de brancard gebruikt, terwijl aan 77 leden 783 porties ijs verstrekt zijn, waarvoor 2800 k.g. is ingeslagen. De moeder- en bakercursus bleek in een be staande en gevoelde behoefte te voorzien. Door 33 dames is daaraan deelgenomen, van wie er 1 de vervolgcursus te Alkmaar als baker volgt. Wat de vergaderingen betreft zijn 2 Leden- en 3 bestuursvergaderingen gehouden, waarvan een in verband met de orername van de classicaLe gezinsverpleging. De secretaris wekte de leden op allen lid van de gezinsverpleging te worden. De heer Paarlberg vroeg of het wérkelijk on vermogen was, waarom die 10 leden werden afge schreven en öf er geen middelen zijn om deze evengoed lid te laten blijven. De secretaris deelde mede, dat ze evengoed lid blijven in dien zin, dat ze bij voorkomende gele genheid geholpen worden. De heer Q. ae Boer vroeg of die gezinsverpleging een zelfstandige vereeniging gebleven Is en waar de leiding berust, De secretaris afitwoordde dat de gezinsverple ging zelfstandig blijft en dat de leiding bij het bestuur van „Het Witte Kruis" is. De secretaris brengt daarna verslag uit van de op 3 October gehouden algemeene vergadering te Amsterdam. De indruk welke in het verslag is neergelegd is een zoodanige dat het een weinig geanimeerde vergadering was. Het was een tamelijk vervelende dag en de ver gadering duurde zeer lang om tenslotte uit el kander te loopen. Er blijkt verder uit dat de malariafilm binnen kort hier zal worden afgedraaid en de algemeene ^gadering en tentoonstelling dit jaar te Alkmaar gehouden wordt, terwijl in Hilversum twee dagen feest gevierd zal worden. De heer Berkhout merkt naar aanleiding van het verslag op dat de kosten van verbouw van het gesticht h 156000 gulden hem wel wat hoog voorkomen. Hij krijgt den indruk, dat de zaak wel wat al te luxieus wordt opgezet. x Van de kasnazieners is schriftelijk mededeeling ï^omen, dat ze alles in volkomen orde bevonden hebben. Hun wordt dank gebracht voor de be moeiingen. De ontvangsten zijn f 4044.90, waar onder f700.89 batig saldo vorig jaar. De ontvangst aan contributie was f3122.50 en van subsidies f115- De uitgaven hebben bedragen f3219.50, zoodat het batig saldo in totaal f825.40 is. Het batig saldo van dit jaar was f 124.51. Daarna wordt voorlezing gedaan van die con- ceptbegrooting, welke aangeeft ieen eindbedrag van f4100.en f451.50 voor onvoorzien. Aan ontvangst contributie is geraamd f3100. Daar de rondvraag niets oplevert wordt hierna de vergadering gesloten. Zenuw Laxeer Hoofdpijn NOORD18CHAKWOUD1E. B» U. L. O.-Sehool. Blijkens de in dit nr. voorkomende advertentie kunnen op deze school voor<3HJ itgebreid Lager Onderwijs weer leerlingen toegelaten worden. Waar het nut van deze onderwijsinrichting reeds ten volle is gebleken, zou eene aanbeveling over bodig kunnen wordien geacht. Toch niet. Men vergjeet zoo licht. En het is daarom goed, dat steeds weer opnieuw in herinnering wordt ge bracht, wat voor de opvoeding onzer kinderen in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk is. Het is zoo geheel anders als vroeger, er wordt te genwoordig veel meer verlangd, op elk gebied, op elk levensterrein is de eisen „Ontwikkeling!" In een volgend nr. zullen we nog eens gaarne dit onderwijs nadler belichten. Nieuwsujumyoii, De zeeramp. De Koningin heeft uit Zwitserland opdracht ver strekt om H.M.'s deelneming kenbaar te maken aan de nagelaten betrekkingen van de opvaren den der sleepboot „De Schelde", die het leven lieten bij de pogingen om het in nood verkeerende stoomschip „Soerakarta" af te brengen. Dientengevolge heeft de secretaris der Konin gin telegrafisch de deelneming dier Koningin over gebracht aan den Commissaris der gemeente Rot terdam te Hoek van Holland. Donderdagmorgen is op het kerkhof te Hoek van Holland ter-aarde-besteld het lijk van H. v. d. Hoven, die bij de ramp van „De Schelde" omge komen is Aan het graf hebben gesproken de heer- Jas als waarnemend burgemeester, ds. Koolstra, Gereformeerd predikant te Hoek van Holland, en iemand van de directie van L. Smit en Co. Een familielid dankte yoor de belangstelling. De begrafenis werd door een talrijke menigte- bijgewoond. Te Schaveningen werd 'smiddags het stoffelijk overschot van Pieter Bal, in leven stoker op „Dia. Schelde" ter-aarde-besteld. Niet minder dan 7 rijtuigen volgden den lijk wagen. Velen wachtten op het kerkhof, om den te vroeg gestorven zeeman nog een laatsten groet te bren gen. In dikke rijen stonden zij om de geopende groe ve gsechaard, vrienden, kennissen en belangstel lenden. Om half twee werd de lijkbaar, voorafgegaan door een baar met bloemen, naar het graf gedra gen. Ds. Tichelman, Ned. Herv. predikant te Sche- veningen herdacht met grooten weemoed den ovei ledene als een goed mensch, uitstekend vader en trouw kameraad. Over zijn jeugdig hoofd, zei spr. zijn al vele stormen gegaan, maar vlak voor de vaderlandsche kust gaf hij zijn leven om dat van anderen te redden. Onder degehen, die zich met- heldenmoed gegeven hebben voor het nobele ted- dingwerk, zal nu ook voortaan de naam van Pieter Bal behooren. Ds. Tichelman sprak nog woorden van troost tot de nagelaten betrekkingen van het slachtoffer, in het bijzonder den vader, die de eer ste van zijn elf kinderen grafwaarts droeg, en de weduwe die met haar kinderen diep getroffen door de verschrikkelijke gebeurtenis achterblijft. Namens den Intern. Sleepdienst L. Smit en Co.- te Rotterdam, die vertegenwoordigd was door zijn directeur den heer Vuyk en zijn agient te Scheve- ningen, den heer D. de Mos, voerde de heer Vuyk het woord, die den overledene schetste als een plichtsgetrouw mensch, en een uitnemenden ka meraad aan boord. Pieter Bal was sinds 1920 in dienst van de maatschappij, die het zoo moeilijke werk van anderen te redden tot haar plicht acht. Spreker noemde het gebeurde te Hoek van Hol land een groote ramp, niet alleen voor de nagela ten familie van de slachtoffers, maar ook voor de maatschappij zelf. Een broeder van den overledene dankte voor de bewezen belangstelling. Onder de geweldige menschenmassa, die op het kerkhof verzameld was, waren ©enige kapiteins van de Sleepdienstmaatschappij en vele kamerader, van het slachtoffer. Bij de vele bloemen en kransen waren er o.a. ook van L. Smit en Co.'s Intern. Sleepdienst -van de Directie van den Rotterdamscben Lloyd, van de geredde opvarenden van „De Schelde" en van vele vrienden en bekenden. Diefstal. Eenige dagen geleden had zekere H. de W., wonende aan die Haseelstraat te Tilburg, aan gifte gedaan, dat uit een gesloten koffer, welke op zolder stond m zijn vroeger koethuis, aan te Keizerstraat, ruim f 3000 was ontvreemd. noemde H. de W. werkte buiten de stad en was ongeveer zes weken afwezig geweest. Na onderzoek is een zekere J. H. in arrest genomen en na verhoor bekende hij den diefstal te hebben gepleegd. Hij had het geld v«*tont te Gilze-Bijen ten te Bergen op Zoom De Tilburgüche politie is per auto op verder onderzoek uitgegaan en vond inderdaad ia een boscii onder Gilze-Bijen in den grond f 2500 ver stopt. Daarna vond zij te Bergen-op-Zoom na ©enig zoeken achter het Park eveneens in den grond verborgen een som van f 600 in een si garettendoosje. Bi WEDSTWJBHIIH1II DflUJM Overzicht 8 Maart (Slot). IC. Schagen wist zich te vrijwaren van de onderste plaats door met 1—0 van Geel Wit te winnen. Voor mij een succesje. 4F. De wedstrijd Schoorl 2—Heiloo 2 ging niet door zooals m'n vriend Schoorlenaar zich uitliet. We zullen dus nogmaals deze wedstrijd krijgen te behandelen. Bergen 2 won van Bood Wit 3 met 4—1. 5D. De adspiranten hielden zich keurig aan m'n voorspelling. Hoiiandia a wist in Bergen met 2—0 te zegevieren over de Bergenaartjes en met dezelfde cijfers won Heiloo a van V.A.F.C a. Voor het Gouden Kruis gingen, twee wedstrij- den door ,wetke beiden gunstig voor m'n balans waren. ZT'.C 5 en W.E.U. 3 bereikten beiden de volgende ronde door eerstgenoemde 21 en W.F.C. 3 gelijk speelde op vreemd terrein tegen Z.F.C. 4 Het gieheel was voor mij een uitstekend geslaag de dag. De balans stond 9—1, dat was voor Mijne Hoog Waardigheid een formidabele uitslag. Voorspeld 296, gewonnen 2iÜ, verloren 86 wed strijden. Ik verbeeld me nu toch stellig -lat ik eigenlijk dat radiotoestel voor m'n voorspellingen wel kan missen. Tpagramma 15 Maart. IC. Texel 1Schagen 1, 12 uur Kort 2C. H.B.C_ 3Schagen 2 Swaerts 2Di West-Frisia 3—Bood Wit 1. W. Hakhof 3C. Dl T. S 1Holland 1 Prins Alkmaar 2—Uitgeest 2, 12 uur, Boon 4C. DlT.S 2Zeevogels 2, 12 uur, de Korung 4F. D. T. V 1Schoorl 2 Zeegers Heiloo 2—V.A.F.C 4 Hartland Holland 2—Bood Wit 3 Laas 5D. Hoiiandia aAlcmaria a, 1 uur Bakker Alcmaria bBergen a, 1 uur Nierop Groot Gouden Kr,uis. Purmersteijn 2—0. F. O. 1 Vel Indien geen tijd vermeld, 2 uur aanvang. Vooospellin&en 15 Maart. Ik heb deze week den heer Braat een brief gezonden waarin ik o.m. m'n faiicitaties aanbood met z'n behaald succes inzake den Zomertijd. Wat er meer in stond gaat jullie „gien snars in". Kort en bondig. Ik had in dichtvorm ge.-c;ixeven en ziet heden bracht de postbode mij het vol gende antwoord: M'n waarde Veteraan Je brief kwam bii mij aan Ik wil je laten weten Ik was je niet vergeten Het deed me goed m'n beste Want al die kale teste Kan je niet overwinae Je moet een list verzinne Maar jij daar in je landje 1 Je leest ook trouw je krantje Dat merk ik nu heel goed 1 Ik licht voor jou m'n hoed Ik deed het op het plaatje 1 Voor jóu m'n kameraadje Enfin, tot ziens, 't wordt me te laat Ik blijf je trouwe broeder BAAT. Wat een leuke snijboon niet? En nu kan ik jelui vertellen dat ik óp heden als deze courant onder uwe oogen komt, uw aller Veteraantje op weg is naar Antwerpen le klasse vice versa blik sem trein met het N.V.B.-bestuur in één zeer luxieuse coupé op kosten van ongelijk oftewel ik verreis de kostdbare voetbaldubbeltjes welke de groote N.V.B. jaarlijks naar zich toe schraapt In alle gevallen ik hoop Zondag op een mooie dag weer. Het Nederlandsche elftal wint immers minstens met 31. Ik' zal onze lezers m'n reis de volgende week uitvoerig beschrijven. Ik ga er nu voor twee „nachies" tusschenuit zonder vrouw. Maandagavond hoop ik op m'n schrijf- burea ual m'n vrienden weer present te zien. Don heb jelui het wedstrijdverslag al onder ja neus gehad. In de eerste plaats ben ik goed af dat de vrouw thuis blijft, dat leeft wat vrijer ziet u. Daar in België zijn een heele stapel van die vrijerige dames en dan krijg je met je vróuw altijd last, ofschoon ik onder „m'n broeders hoe de" vertoef. M'n relaas dus volgende week. Ik heb nu d eeer om tot de dezen keer zeer uitvoe rige voorspellingen over te gaan. De programma's van den N.H.V.B worden al korter en korter en dientengevolge kunnen we de elftallen iels meer aan een bespreking onderwerpen. IC. Ik publiceerde tot heden toe nog niet de stand dezer afdeeling en doe het thans bijgewerkt tot en met 8 Maart: JET. R. O. 2 Texel 1 Schagen 1 Batavier 1 Geel Wit 1 Helder 2 p. V. S. 1 Men ziet dus dat Schagen zich in de laatste weken nogal aardig naa rboven heeft gewerkt. Dezen keer gaan de Spartanen naar Texel doch ik heb het nog eens voorspeld, dit keer gaat de vlieger niet op en zullen ze het beroemde lammeren eiland wel geslagen verlaten, 't Is te wenschen dat de heeren niet zeeziek worden. 2C. H.B.C 3 ontvangt Schagen 2 en daar de reserve Spartacisten hopenloos onderaan benge len ,zal hier de winst wel in het Heldertje wor den opgestreken. 2D. Bood Wit gaat naar W.-Frisia en zal er een kleine overwinning behalen al is een gelijk spel voldoende. De beide leidende clubs in deze 12 9 1 2 19 1 58 11 8. 1 2 17 1.54 11 4 2 5 10 0.90 12 4 2 6 10 0.83 12 4 2 6 10 0.83 12 4 1 7 9 0.75 12 3 3 6 9 0 75

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 7