de wiin My.BM e. het bestuur vraagt machtiging voor een. blanco crediet ten behoeve dier reclame. Het, bestuur van Groentencultuur was van mee ning;--dat reclame nuttig en noodzakelijk is, en meende .hiervoor beschikbaar te stellen (op voor waarde'dat alle groepen van .veilings vereenigingen dit'-doen,)' '1/200,0 der omzet. De heer Oijevaar kon e' rmeae acqoord ghan, omdat dit toen niet insluit dat het per sé geDtuikt moet worden, b.v. het vorige jaar is 'van het beschikbare bedrag- ook niet gebruikt. De heer G. Strijbis meende dat het niet op on zen weg, maar op die der handelaren lag. De heer üouwens deelde ook wel eenigszins dit gevoelen, maa rkon met net voorstel van bet be stuur medegaan. De heer C. Slot meende dat tuinder met het op de markt biengien zijner waar in goede conditie, hiermede reclame maakt. De hanaelaar zorgt wel voor de rest. Spr. verwees daartoe naar de Poolscbe uien, enz., die voor een paar jaar terug hier aankwamen ter verzending. De heer A. Slot P.Az. meende dat elke koopman dit voor zijn eigen zaak moet doen, zooals onlangs met de photo's en de advertentien erbij, opgeno men in het reclameblad. Spr. vond het niet bil lijk de voorwaarde eraan verbonden, dat anderen- het ook moeten doen. De heer Pasteramp wou een. vast bedrag van f 1000 voteeren. Het bestuursvoorstel van OC. werd- tenslotte aangenomen, en zal dit ter vergadering van de L.G.C. gebracht worden. 1 Voorsteleln van de vereemgingen. „De West" wil den heer zeeman tot eerelid van het bestuur der L.G.C. benoemen. Met applaus aangenomen. b. De L.G.C. verleene haar medeweiking tot het tot stand komen eener weg van St. Pancras naar Koedijk. De vergadering gaat met het praeadvies van de L.G.C. mede, dat zij haar medewerking niet ont houdt, als de betrokken gemeenteraden besluiten, hiertoe over te gaan. c. tegen het dichtmaken der brug in de stei ger. 9a. De Tuinbouw te St. Pancras wil die door vaartbrug verbreeden. Die beer Pasterkamp achtte het beter te verbieden dat motoren grooter dan 5 ton er doorheen vanen, laten die bij bet noord om varen. Ten slotte ging men mede met het prae-advies der L.G.C. bij eventueele stagnatie maatregelen te nemen. b. het zenden van een vierslag der alg. verg. aan alle leden der aangesloten vgreenigingen. Gooedgevonden. o. de overkapping van de veilinggoot door te trekken. Men ging hiermede accoord, omdat Groen tencultuur een deshetietnend voorstel ook gedaan had om op den beschrijvingsbrief te plaatsen. 11.' Het voorstel van de Schermer om speciale dagen aan te wijzen voo rhet veilen van winter aardappelen, werd gewenscht geacht. Bij punt varia, bracht de voorzitter de vraag naar voren, om op de alg. verg. het verzoek te mogen doen om te wijzen op de vaartrichting naar de laadplaats. Toegestaan. Over het Jaarverslag wenschte niemand liet woord. Bij het financieel verslag vroeg de heer P. Timmerman, gezien de groote bedragen van aflossing in 1924, of het veilingsperoentage niet met 1/2 0.25 pCt. kon verlaagd worden. Ook het abonnementsgeld voor het bezoeken der vei ling zou hij gaarne weer van f 4 op f2.50 zien gebracht. De heer C. Spaan, penn. van de L.G.C. achtte het voorzichtig, het te laten zooals het nu is. iWij hebben een best jaar giehad, maar met de uitbreiding die wederom noodig is, zou spr. ver mindering in de inkomsten als zoodanig niet aan bevelen. De voorz. beloofde echter dat verminde ring van het veilingspercentage van V2 °f I/4°/o ter sprake zal gebracht worden op de algie- meene vergadering. De beschrijvingsbrief afgehandeld zijnde, ging men over tot het verdere van de agenda. De voorzitter deelde mede, dat de levering van manden gegund was aan den heer Bijvoet uit Alk maar voor den prijs van 95 cent per stuk. Eén ct. komt hierbij voor aan huis bezorgen. Voo rde zaaizaadkeuring van aardappelen is aangewezen het commissielid Jacob Kostelijk Jnz. alhier. Door den secretaris Jc. Wagenaar werd een- ingekomen stuk voorgelezen van de Prov. Comm. betreffende de wijze van afvaardiging, uit de groe pen veilingsvereenigingen naar de P. C. Varia. De heer K. Huibers wees op de vele hengelaars, die de akkers betreden. Hierop zal gelet worden en zoonoodig zal de politie hiervan kennis vtoralen gegeven. De heer W. Balder richtte tot het bestuur de vraag, hoe men het ophouden der producten wil inrichten of regelen. De voorzitter antwoordde dat het bestuur er te gen is, om het ophouden der producten in de vei ling weg te doen. 1 Reeds is hier een regeling in getroffen, doch het schijnt voor den veilingleider een moeilijk werk te zijn. De heer Jc. Wagenaar zou hem hier dan van willen ontheffen, daar het voor ons een op- het Jaarverslag, en zou de proef die de veilinglei- der genomen had, nu maar willen zien beëin digd. (Applaus.) De heer S. Wagenaar wees op de verwoesting die de duiven in de juist pas gezaaide plantenbanen aanbrengen. De voorzitter had hierover met de burgemeester voorheen al gesproken, doch meende dat persoon lijk de klachten moesten ingediend worden, en niet door de vereeniging. Het bestuur zal echter deze klacht brengen waar het behoort. 1 De heer Pasterkamp gevoelde meer voor een advertentie, nu reeds, om de houders van duiven enz. te verzoeken, ze vast te houden. De heer S. Wagenaar wees op het in de vaart gooien achter het Postkantoor van allerhande vuil zooclat het daar zeer ondiep wordt. Ook deze klacht zal ter bevoegder plaatse wor den ingediend. Daarna sluiting. Rechtzaken VOOR DIEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 16 Maart. Werpt af wat u hindjert. Een Texelsch eilandbewoner, die zich ver beeld dat de wilgenhaag, de afscheiding tusschen zijn erf en dat van zijn buurman, welke haag hét eigendom was van gezegden buurman, schade lijk werkt op de grpententeelt in zijn tuiu, greep naar hakmes en bijl en bewerkte de haag <>p zoodanige wijze, dat naar zijn meening alle ge vaar voor schadelijken invloed Was geweken. Do buurman was echter minder voldaan over de vormeling van zijn eigendom. Hij diende een klacht in en smaakte heden de voldoening, .ciat de wilgeverwoester werd veroordeeld tot f lö boete of i5 dagen. (Jandulaam voor gratie bij H.M. d|a Koningin. Een veehouder te 'i'exel, alsmede een melk boerin uit Noordscharwoude, die met aqua pompa verdunde melk hadden afgeleverd voor zuiver, vol en onvervalscht, weden heden ieder veroor deeld tot 1 maand gevangenisstral. Er zal echter alle medewerking worden verleend om de veroor deelden in de gelegenheid te stellen aan de Jtso- ningin gratie en verandering van de straf m-eeu geldboete, te verzoeken. Dat die geldboete niet gering zal zijn, kunnen we wel afmeten aan het feit, dat aan een bakker, die wegens onjuiste aangifte tot gevangenisstraf was veroordeeld, gratie werd verleend, maar hem tevens werd opgeiegd een boete van tien duizend) gulden! In dat wat? Elen meoscli moet wat, hebben. Een jonge YV-ieringei*, vol zoeten brandewijns, komende uit den tempel van Lucas Bom, wist zich den terugweg aangenaam al' te wisselen, door bij een landbouwer eenige ruiten m te gooien met zooveel geweid, dat ook het houten luik werd beschadigd en de siapenden met schrik uit hun mandje vlogen, niet anders denkend, of een nog onbekende vulcaan op het schiereiland was eensklaps in werking getreden. De nachte lijke kluchtspeler werd opgespoord en betaalde berouwvol de 'schade. Maar de schatkist eiscbte ook haar penninkske en heden werd de ruitjes- tikker ook nog veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. Op die manier worden dat soort ontspan ningen wel wat kostbaar. Een ifBazetip gemaakt. Elen nog jeugdig dunharig en lichtelijk stotte rend koopman in alle artikelen, die met de schoon maak graag worden opgeruimd, vond op 'n land onder Bergen 'n stuk of 8 ledige kunstmestza'k- ken„ die hij beschouwde als „handel" en meüo- nam zonder den eigenaar een melkslijter te Ber gen, permissie te vragen. De waarde van die zakken was p.m. 80 cent, maar de handelaar liep er leelijk mee tegen de lamp op en werd lieden, daar hij al meermalen voor zulke gijntjes was veroordeeld en er nog 'n zaak tegen hem in portefeuille is, tot zijn groote ontsteltenis veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Hij had gedacht er evenals de vorige malen, met een kleine geldboete af te komen, maar dat zat hem ditmaal niet glad. Zijn broeder, die de zakken per handauto naar nuis had vervoerd, bracht het er ditmaal beter af en werd veroordeeld tot slechts f 5 boete of 5 dagen. 'n Beetje ganw aangebrand. Eien koopman te Grootebroek, die aan een spe lend meisje een tol had afgenomen, werd door de moeder van de scheiende jonge dame op een minder aangename wijze toegesproken. De koop man gevoelde zich daardoor zoo vreeselijk in zijn ee rgetast, dat hij een klacht indiende en ver volgd zag. Maar de politierechter toonde wel, dat hij de sop d'e kool niet waard achtte, wal bleek uit zijn vonnis over beklaagde, die werd veroordleeld tot de minst mogelijke sitraf, 50 cent boebe of 1 dag hechtenis. Geen werk voor één rechter. Een landbouwertje uit Wervershoof had zich op 17 Januari schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwielplaatje en dit feit openhartig be kend aan de politie, die het plaatje in beslag nam. Maar heden kwam het jonge mensch op de beken tenis totaal terug. Hij beweerde alleen den dief stal te hebben erkend rmdat hij bang was om meegenomen te worden door den diender. Het plaatje dat hij had teruggegeven, was niet gesto len, maar zijn eigendom. Hij had wel straf ver diend, maar alleen voor zijn leugens, niet voor den diefstal. De officier was verbazend slecht te spreken over deze frontverandering en eischte 4 maanden gevangenisstraf, maar de politierech ter zag er, nui de windwijzer zoó stond, geen gat in en verwees de zaak naar de voltallige rechtbank. Dat liep beter van stapel. Een agrarisch jongeling uit Berkhout, had zich ook al schuldig gemaakt aan het nieuwste snufje uit de gauwdieven-broederschap en eveneens een rijwielbelastingplaatje van een andere fiets ach terovergedrukt. Daar hij vroeger al eens voor waardelijk is veroordeeld, stond hij er niet zoo heel mooi voor en de officier eischte ook! 3 maan den, maar de politierechter was meer voorstan der om den knaap in zijn spaarpot te negeren en veroordeelde hem tot f 40 boete of 60 dagen. Het valt echter te betwijfelen of de officier hiermede wel genoegen zal nemen en de zaak niet voor 't Hof brengt. Stekelepikkersbal met verrassingen. Te Uirsem was in een der pagoden van vader Bachus een bal georganiseerd, -dat zoo in den smaak viel der huppelgrage Ureemmers, dat de aankondiging van het sluitingsuur door den veld wachter, niet veel enthousiasme verwekte. Een der bezoekers, een slagersknecht raakte met den veldwachter slaags. Hij verzette zich, sloeg den trouwen dienaar der wet en schold hem uit voor al wat leelijk was. Dat liet de veldwachter er natuurlijk niet bij zitten en smaakte heden dan ook de ambtelijke voldoening, dat de weerbarstige foxtrotter werd veroordeeld tot J 20 boete of 20 dagen. Nog meer bal-amusementen. Een Ursemmer slager, aangemoedigd door zijn trouwe 50 procent, bemoeide zich ook met het relletje tusschen den veldwachter en den vori- gen beklaagde, met bet voor hem minder aange name resultaat, dat hij heden ook terecht moest staan wegens wederspannigheid en beieedliging van den veldwachter. Deze beklaagde had nog 2 gietuigen a decharge, 'n dame en een heer meegebracht, maar veldwachter -saai was ook met voor de poes en wist zien zoo krachtig te hand- naven, dat ook dezen baibezoexer veroordeeld werd en wei tot do gulden boete of 30 dagen. Oppassen is nu a® uooitscnap. 'n Hippie uit den iieider, uesyjus dienstbode bij een omcier van administratie, toonue eea ouge wensen te beiaiigsteiinig in net geiumstje van haar mevrouw, wat meneer aanieiuing gai om 'n middeltje toe te passen, aat naar in de val zou doen loopen. Bat middel nad succes. De jonge dame werd gesnapt en een zilverDon van i 2.oU 5uit een harer scnoenen getooveru. Voor dezen dieistai stond ze neden tereent. Bie ofncier misto wei neei wat meer lood uit het poitje, doen dit ontkende ie en non naar ook met ten laste women geiegd. Up advies van net genootschap wem net meisje veroordeeld tot 2 maanuen vooi- waamenjk met 2 proeijaren en streng toezicnt op naar uitgaven en amusementen. Be kuar,jeinpoiman 111 quarantaine. De hanaeiaar in ïruit en en^eiscue bokkvm als zalm te Hoogwoud, die er zoo we weten, met de kaartenpot vanuoor was gegaan, was nu zeit present om nog eens met oen poii tier een ter over net gevar te praten. Het resultaat van die oespre- kiiig is, aat ue zaak vertier worut uitgestcni» tot o April, intusscnen zal de heer Wiggers, re- eiasseermgsambteiiaar een onderzoek lustenen. VuurLoen en uiaits. Dp brave kinderrechter riueronimus van Al phen zong in zijn tijd zoo reent aandoenlijk: Zou tx voor den mepper vreezen? U, die lieve brave man Maakt dat ik gerust kan wezen iLn bok veiug siapen kan Moömenei, 'k geiooi net vast, Dat hij op de dieven, past) Schoon nij loopt door wind en regen, 't Zongen wordt hij nimmer moe Goede God, geert hem uw zegen Maar mijn oogjes vallen toe. Lieve klepper, nou de wacht, ik ga siapen, goeden nacnt! Een boerenarbeider te Uudkarspel was echter in den nacnt van 22 op 23 h'eor. den braven klep per, in den persoon van den rijksvetdwaenter Be Jeu, niet zoo vriendelijk gezind. Hij verzette zich geducht, toen hij werd aangehouden omdat hij in dronken toestand burengerucht maakte. De goede klepper had het niet leuker mek Jut pnesentkaasje en werd nog gewond aan zijn arm door een venijnig noorscn dolkmes, dat de knul gevechtsklaar in zijn zak scheen te dragen. De omcier vorderde dan ook een maand gevangenis- .straf. De politierechter is eenter nog niet kiaar met zijn uitspraak en zat eerst nog eens een door den reoiasseermgsamotenaai in te stenen onder zoek alwacüien. Uver 3 weken komt de zaak dan opnieuw aan de orde. MlJAHARLlT» Zcuuw-iabletten 75 ct. Laxeer- 1 aoleiKn 60 ot. L««ldpqn iaüleUen 30 ct. Bq Apoth. en Drogisten. HlaatseiijK Nieuws BROEK OP LAJnOElNbiIoK. Vrijdagavond hieid de Kring van Meisjesver- eenigingen op Gerei, grondslag hare eerste jaar vergadering in de Gerei. Kerk aimer. Vertegen woordigd waren de vereenigingen uit B. op B., St. Jraueras, Alkmaar, Scuermei-norn, Heerhugo- waard, A oordscnarwoude en Birkshorn. Ha Psalmgezang en ge bed, opende de "Presi dente de vergadering, een hartenjk weikomst- woord sprekende tot aiien die opgenomen waren om dez evergadering bij te wonen. Uit het jaar verslag bleek, dat 8 vereenigingen aangesloten waren aan de Kring, en dat de onderlinge verhou ding nog zeer goed is. Vervolgens werden zeer goede opstellen geleverd, en voordraenten ten beste gegeven, ter afwisseling werd zeer schcone zang met muziek ten genoore gebracht. Het was een leerrijke avond die de onderlinge band zeer versterkt heeft. Uit den Omtrek. KOEDIJK. Zondagavond werd in het locaal van den heer Jb. Groot een uitvoering gegeven van het kinder koor en de symphonie-muziek, onder leiding van den heer K.y de Jong. Het zangkoor bestond uit kinderen van 812 jaar, het muziekgezelschap uit iets oudere personen met enkele leden van onze Harmonie. Aanwezig waren uit den aard derzaak veel ouders, maar ook verschillende belangstellenden. Met volle aandacht werd naar de aardige liedjes en de muziek geluisterd, en na elk nummer volg de een dankbaar applaus, wat ook wel als ver diend beschouwd kan worden, daar het zeker moeite en geduld heeft gekostom met zoo n jeugdig gezelschap iets toonbaars naar voren te brengen. De Directeur heeft getoond zijn gezel schap te kunnen leiden en beheerschen, zoowel in zang als in muziek, Bij het nummer de slag bij Waterloo werd door dien Directeur een ver klaring gegeven, wat de duidelijkheid van het nummer verhoogde. Het geheel was een mooie avond en te ongeveer 10 uur keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Anvers, 15 Maart '25. Aan onze Lezers. Ik heb emotievolle dagen achter den rug. En zit momenteel in Antwerpen m'n Sportafdeeling RADIO-PROGRAMMA. PROGRAMMA DINSDAG 17 MAART. 8.10 n.m. HILVERSUMSCHE DRAADLOOZE OjvikuEP. IOöOi M Een debatavond voor dieh microfoon. MOET DE ZOMakTIJD WüKUüN AFgaSCHaFT.? Pro: de heer A. Braat, Lid der tweede Kamer van de Staten .Generaal, Voorzitter van den Piat- ceiandersbond. Contra: Br. van der Myle, Medicus te Heeze, Lid van het Comité tot benoud van den Zomertijd Ieder spreteer krijgt een half uur spreektijd, Daarna krijgen beiuien een kwartlier voor repliek 9.40 HILVERSUMSCHE DRAADLOOZE OmkoëP. POPULAIR CONCERT te gever, door net Astra-strijkje ondier Leiding van L. F. E. DE Lh.AU. 1. Chilibombom. 2. I was a fool. 3. Sahara, 4. It had to be you. 5. Thene is yes yes in your eyes. 6. Easy melody. 7. Any way the windblows 8. Back wnere the oaftoaiis grow. 9. Somebody wrong. 10. June night. 11. Dream daddy. 12. Take oh take those lips away. PROGRAMMA. WOENSDAG 18 MAART. HiLVLkS-UM 1050 M. Uitzending georganiseerd door het Ned. Christ Jongelings Verbond. Solisten: D. Lusschen. G. Bouwmeester. I. Feestcantate van het N. J. V. 2. „Lof zij den Heer" zang. 3. Toespraak van Ds. P. V)e)en Bondsvoorzitter. 4. Muziek. 5. Toespraak van H. Gordeau, Bondssecretaris. „Ons Jongens •werk en onze Jongenskampen.". 6. Muziek, 7.. Toespraak, C. Tabak, Bortdssecretaris „Van het goeds dat ik vond in ons verbond." - Muziek. 9. Toespraak C. V. Doorschodt, Bonds secretaris „Onze nieuwe taak." 10. Muziek, IIToespraak van de Financieele Commissie, „Wat 20.000 jonge mannen moeten kunnen. 12. Slot. Is bij U thuis het radio-genot al be kend? Grijpt ge thans de koersen, de belangrijke nieuwtjes, de tijdseinen en de muziek „uit de lucht"? Zooals immer fHILIPS' lampen ONZE RADIO-ONTVANGTOE STELLEN type R A 1 (VOOR TELEFOON) ^PRIJS COMPLEET f 60.-, en type RA 3 (MET LUIDSPREKER) PRIJS COMPLEET f 150.-, met^Philips Radiolampen MUNTEN UIT DOOR UITERST GEMAKKELIJKE BEDIENING EN DOOR ZUIVERE EN KRACHTIGE WEERGAVE VAN VOCALE EN INSTRUMENTALE MU ZIEK, ZOOWEL ALS VAN HET GESPROKEN WOORD. VOOR BELANGSTELLENDEN HOUDEN WIJ IEDEREN AVOND DEMONSTRATIES VOLGENS DE IN DIT BLAD VERMELDE PROGRAMMA'S. AANBEVELEND, Firma J. VLUG Jr NOORDSCHARWOUDE te behandelen. Hotel „du Commerce" op het Con siënoe plein. We vertrokken Zaterdagmiddag per 'Di.-trein om 1.49 uit Amsterdam. In Rotterdam was te» slotte het geheele „spul", compleet. Een uitgele zen gezelschap, dat beloof ik u. Het elftal, bet- wel kin onze wagon meereisde, was vol goeden mood en we waren in Roozendaal voor we wisten. De douanen waren niets lastig en na een gezellige reis stoomden wij om ongeveer zes uur de statie te Antwerpen binnen. We werden 'J groet door het Bestuur van den B.V.Bl en ziL"° 'al heel spoedig aan een magnifiek diner in

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2