mm iffiiüiiKsr cotoi (T« Bled) DINSDAG 17 MAARiT 1925. Plaatselijk Nieuws HET NUT EnTd~E HUISVLIJT TENTOONSTELLING 'Achter den rug alweer de week van groote drukte en bedrijvigheid in de gemeente gedurende de huisvlijtten toonstelling, georganiseerd door het Dept. der Mij. tot Nut van 't Algemeen „Het Nut" heeft door zijn tentoonstelling be wezen dat door velen het nuttige aan het aange name wordt gepaard, gezien de vele en schitte rende inzendingen. En het voordeel dat met een dergelijke tentoonstelling wordt verkregen ligt •wel hierin, dat nog meerdere anders verloren uren, zullen gaan besteden tot het maken van verschillende zaken op huisvlijtgebied, om zich daarna te mieten met anderen, die reeds eerder die uren vruchtbaar maakten. Wat verkregen wordt door geduld en oefening hebben wij thans kunnen zien. Ja, er zijn ware kunststukken geleverd. Zouden wij deze tentoon stelling bijna den naam van „kunsttentoonstel ling" willen geven, zoo hoog stond deze door de vele ingezonden stukken. Met bewondering heb ben wij vele werken aanschouwd, die getuigden van kunstzin niet alleen, maar uitmuntten door fraaie en onberispelijke afwerking. Vele prijzen zijn dan ook behaald. Natuurlijk kunnen niet allen een prijs hebben; er is altijd baas boven baas. Maar do onbekroonden zullen zich hierdoor zeker niet laten afschrikken; zij zullen trachten nog hooger te komen om ook een prijs deelachtig te kunnen worden. Schreven wij in ons vorig overzichtje over de gezellige drukte in de zaal, wij kunnen thans met genoegen mededeelen, dat er een druk bezoek is geweest, vooral den eersten Zondag en Woens dag. Jammer dat het weer niet meewerkte, want zeker zou het bezoek nog grooter zijn geweest. Maar voor hen, die gedurende die week hun medewerking verleenden, zal het thans zeker oen rust zijn, dat deze zeven dagen voorbij zijn. Met liefde hebben allen, dames, bestuur en commis sie hun krachten en tijd gegeven om de tentoon stelling te doen slagen, om een eer te doen zijn voo rhet Nut. Maar aleer zoo'n tentoonstelling voor elkaar staat ,naar behooren georganiseerd is, moet ér veel werk gebeuren, is er veel werk gedaan, k'- n woord van hulde mag dan ook zeker wordea ge bracht aan het bestuur, en aan de diverse sub commissie, voor wat zij gedaan hebben, voor de wijze waarop zij hun taak hebben volbracht, maar zeker niet minder aan de dames, die zich bereid verklaarden mede te werken, en voor de vaardige wijze, waarop zij in samenwerking met eenige heeren het tentoongestelde wisten te rangschik ken. De wijze waarop het secretariaat werd waar genomen, waarop de vele administratie is ge voerd, verdient zeker een woord van lof en dank. Voorbij schreven wij, en de Zaterdagavond is het slot geweest. De avond waarop de prijsuit reiking plaats had, en welke avond tevens feest avond (buitengewone ledenvergadering) was. De zaal is geheel gevuld met Nutsleden, hun ne huisgenooten en prijswinners(stem), welké laat s ten zooals bij de uitreiking bleek, op een enkele uitzondering na allen present zijn. De voorz. van het Dept., burgemeester Kroon, betiteedt te ongeveer aoht uur het podium en be gint met in de allereerste plaats den heeren te verzoeken niet te rooken. Daarna doet hij mededeeling dat Vrijdagavond een verkeerde heerenhoed is meegenomen, en verboekt dengene die dit weet, deze bij hem terug te bezorgen. Verder dat er een bont is gevonden. Namens het bestuur, zo overvolgt Z.A., heet ik u allen welkom in deze zaal. Deze bijeenkomst moet men beschouwen als een vervolg en slot van de tentoonstelling. Het is heden een feest avond en ik hoop dat dit woord naar waarheid .mag zijn, en gezegd kan worden dat dit werkelijk een feestavond was. Hiermede verklaar ik dezen avondvoor geopend. Thans ben ik dan genaderd tot de prijsuitrei king .Om bij iederen prijs, er zijn er ongeveer 90, iets te zeggen, is onmogelijk, het ^ou te eentonig zijn. Echter wel in het algemeen wensch ik iets te zeggen. Er zullen zeker personen onder de inzenders zijn, die een prijs verwacht hadden, en zich zul len afvragen: kwam mij niet een len, 2en of 3en prijs toe, waarom juist een eervolle vermelding? Maar ook daaruit blijkt alweer hoe moeilijk de booordeeling voor een jury is. Maar ik hoop dat diegenen bij een volgende tentoonstelling hun best zullen doen een hoogeren prijs te bemach tigen. He jury die zo ogeheel belangeloos haar taak vervulde mag zeker een woord van dank worden gebracht namens het bestuur en ons Depart. U allen zijt er geweest en hebt dan ook gezien hoe moeilijk het voor haar was om de prijzen toe te kennen, om de rechte te kiezen. Ten eerste heeft men te kampen met de groote moeilijkheid en ten tweede met de ondankbaarheid. Ook in dit geval staan de beste stuurlui aan wal en turen door hun vuisten. Dat is steeds zo ode eeuwen door geweest en zal ook wel zoo blijven. Namens het Dept.- dank aan de jury voor het vervullen van haar taak. Hierna doet spr. mededeeling dat de prijzen aan de kinderen reeds zijn afgegeven. Een dier kleinen kon door een ernstige ongesteldheid met aanwezig zijn en' spreekt voorz. namens allen den wensch uit, dat zij spoedig hersteld naar huls rQ^g terugk'eeren. (applaus). Thans wordt overgegaan tot de uitreiking der Prijzen. De dames die deze hebben aangekocht hebben zich op lofwaardige wijze van hun taak gekweten. De prijswinners(sters) ontvangen het hun toe komende met bijbehoorend getuigschrift. De voorz. vindt hierbij gelegenheid om hun, die een prijs beschikbaar stelden, een woord van dank te brengen. Bij de prijsuitreiking werd de prijs door den heer De Jeu geweigerd. Bij de bekendmaking van den naam van de pop, bleek deze „Wantje" te heeten. De naam was geraden door: mevr. A. TimmermanVisser, Mevr. ZuidscherwoudeGlas, mevr. De Wijn en de heer De Wijn. Bij loting valt de pop ten deel aan den heer De Wijn. Uitslag wedstrijd Sjoelbak. Ie prijs P. Pijning met 21 punten. 2e prijs J. Keizer met 3 series van 20 punten. 3e prijs M. Hart en K. Dekker, ieder 20 punten. Een troostprijs werd toegekend aan W. Luij- ting, F. de Boer en mevr. KroonKorver. Uitslag wedstrijd Vlotbrug (Heeren). Ie prijs J. Keizer met 165 punten. 2e prijs C. Butter met 158 punten. 3e prijs A. Timmerman met 155 punten. Uitslag Dames: le prijs Mevr. De Geus—v. Dort 95 punten. 2e prijs Mej. Sijtje Kroon 93 3e prijs Mevr. E. Kostelijk-Pranger 90 Uitslag wedstrijd raden naar het aantal beta lende bezoekers. Het aantal bezoekers was 2473 le prijs C. Jansen met 2474 2e prijs S. Kuiper met *2470 3e prijs Mevr. PosthumusKeizer 2467 Extra. prijs Henk Stam met 2472 Hierna brengt voorz. een woord van dank aan bestuur en commissieleden die hun krachten aan de tentoonstelling hebben gegeven. Ook een paar krachten, die hun hulp belangeloos aanboden, wordt dank gebracht. Dank aan de verslaggevers der couranten om de aandacht op de tentoonstelling te vestigen. Dank aan alle inzenders(sters), die getoond heb- één) te zijn huns streven, die getoond hebben door hun inzendingen de tentoonstelling te willen be vorderen. Z.A. eindigt met den wensch, dat de tentoon stelling mag bevorderen het doel waarvoor zij wordt gehouden, namelijk bevordering van de huisvlijt. Hiermede wordt de tentoonstelling voor ge sloten verklaard. Nadat hierna een tweetal tooneelstukjes wa ren opgevoerd en eenige zangstukejs en voor drachten waren ten beste gegeven, sloot de voorz. met een woord van dank aan de medewerkenden dezen feestavond. Een gezellig bal was het slot. Achten den rug; zoo begonnen wij. Ja. Maar de wijze waarop de tentoonstelling is vorloopen, zal zeker nog lang in aangename herinnering blijven voortleven. Echter de spanning is er nog niet uit. Woens dag 25 Maart des avonds 7 uur, zal de trekking ten lokale van den heer Vis plaats hebben. Vol verwachting klopt een ieders hartl DE ACTIE VAN DE BURGERS EN WINKE LIERS TEGEN DE VEriPLiCnTc WINKEL SLUITING TE ZUIDcjCHARWOUDE. Onze Correspondent schrijft:. Gelijk we enkele dagen geleden meldden, werd in een vergadering van ingezetenen besloten, zich met een adres tot den gemeenteraad te wenden met het verzoek, de aangenomen verordening op de winkelsluiting in te trekken. Toen de gemeen teraad de verordening aannam, was het moeilijk vast te stellen, hoe de ingezetenen over deze win kelsluitingsverordening dachten. Wel had inder tijd de Winkeliersvereniging zich bij meerderheid van stemmen tegen de verplichte Zondagsluiting uitgesproken en voor een 8-uur-sluiting in de week behalve Zaterdags, terwijl de Hanze zich voor ver plichte Zondagsluiting had verklaard. Al spoedig bleek echter dat de animo onder de Hanzeleden ook niet bijster groot was, terwijl daarvan leden zijn, o.a. vele vaklieden, die met Zondagsluiting niets hebben uit te staan. Wel washet spoedig merkbaar, dat een groot gedeelte van de winke liers in Zuidscharwoude niet van een dergelijke sluiting gediend waren, waarom zij, 40 in getal, zoo ongeveer 4/5 der belanghebbenden zelf, een adres aan den raad richtten mmet het verzoek geen verordening op de verplichte winkelsluiting in te voeren. De raad bleek onvermurwbaar en met 5 tegen 2 stemmen wierd besloten ©en ver plichte Zondagsluiting voor winkels in bet leven te roepen. Noordscharwoude besloot den dag daar na dit niet te doen. Een 40-tal belanghebbende winkeliers wendden zich tot het college van Ged. Staten met het verzoek deze verordening niet goed te keuren, waarop deze den raad adviseerden haar in nadere overweging te nemen, m.a.w. haar in te trekken in casu zich tot de andere gemeen tebesturen aan den Langendijk te wenden om te trachten een verordening te krijgen, geldende voor alle 4 gemeenten. M(et 4 tegen 3 stemmen wensch- te de raad echter aan dit verzoek niet te voldoen. Wel besloot hij, onafhankelijk van het verzoek van Ged. Staten en dus niet in verband daarmee, aan de andere Langedijker gemeentebesturen te vragen, nu ook zoo'n verordening in het leven tie roepen. Intusschen kwam er rumor in casu in een paar kietvereenigingen, die hun afgevaardigden, welke vóór de winkelsluiting hadden gestemd, a.h.w. ter verantwoording riepen. De R.K. bleken voor leen groot deel niet met de winkelsluiting in te stem men, de V.V.-ers uitten zich met 29 tegen 1 stem door een krachtig tegen, de Vrijheidsbond had geen reden iets in dezie richting te doen,- daar zijn afgevaardigde blijkbaar met zijn stem tegen de verplichte winkelsluiting naar het hart van zijn leden dier kiesvenoen. had gehandeld. Die afd. van de S.D.A.P., die slechts enkele leden telt en welker afgevaardigde dus gekozen moet zijn door niet-aangeslotenen, verkeerde alzoo in een positie, die geen aanleiding kon geven tot op treden van den kant der kiezers. Toch voelden de winkeliers, dat de geest (zoo noemt men dat hietf), in de gemeente tegen de winkelsluiting was. Voelen is nog geen weten en althans niet een we tenschap, die een klemmend bewijs kan leveren voor aan te toonen feiten. Gevolg was dat men de vox populi wel eens wilde hooren, en, mocht die zoo luide klinken, dat het non possumus daarvan de overheerschende klank was, alsdan de noodzakelijkheid te overwegen zich namens de burgers, door en voor hen, tot den raad te wenden en een beroep te doen vooral op die leden van den raad, die, als het in hun eigen kraam te pas komt, zoo graag het recht van pe titie hanteeren en uit de grootte van het aantal, zoo gaarne de conclusie trekken, dat de volks wil heeft gesproken en dus recht moet worden gedaan. Dit is het laatste middel, nu ontbinding van den gemeenteraad in ons Nederlandsch Staats recht onbekend is, om te trachten eien gevoeld on recht ongedaan te maken. En zoo zijn er een 20-tal mannen met lijsten op uitgetrokken om de stem van het volk te hooren. De gemeente werd in 10 wijken verdeeld en het resultaat van deze bemoeiingen laten we hier volgen. Om het resultaat en de besprekingen daaromtrent te hooren, waren de vertegenwoor digers der Pers expresselijk uitgenoodigd. Wijk 1. 83 handteekeningen. Niet geteekend- van hen, die bezocht werden 17. Niet bezocht wer- aen 2, omdat men wist dat die uit religieuse over- tuignig voor Zondagsluiting waren. 2 waren er ziek of niet thuis. Wijk 2. Prinsengracht plus Koog, de eerste met ©en bijna uitsluitend katholieke bevolking, 150 handteekeningen, 9 hadden niet geteekend, 2 uit religieus ©overtuiging, enz. Zo oging het wijk na wijk en kwam men tot een eindresultaat van 721 handteekeningen; 156 hadden niet geteekend. waarvan 24 niet thuis of ziek. Van de 132 waren e. 26 uit godsdienstige overtuiging tegen. 7 teeken- uen niet wegens ambtelijke verhouding, doch uit ue mededeelingen van de huisbezoekers bleek, dat zij tegen den sluitingsdwang waren. Bovendien werden 19 niet bezocht om hun lidmaatschap van het gemeentebestuur ;en sommigen hunner ver wanten. Alles bij elkaar genomen kon de voorz. constateeren en hij deed dit met vreugde, dat er 850/0 der ingezetenen tegen winkelsluiting is. Jammer werd het gevonden, dat een 6-tal niet nad geteekend wegens familierelaties van voorstan ders, terwijl er enkele andere waren, die het na lieten uit vrees voor hun brood. Naar aanleiding van dezen uitslag werden nog verschillende besprekingen gehouden. Vooreerst waren sommigen van meening, dat, bij een zoo duidelijke uitspraak der ingezetenen, de raad nu toch met langer in zijn dwang zal volharden. Dan verbaasde de voorzitter zich orer de houding van een soc. dem. raadslid, dat eenmaal op een volks- onderwijsvergadering voorstelde het liedje „Wij le ven vrij, wij leven blij" voor de lagere school te schrappen. Dat was in den tijd, toen de s.d. in verdrukking waren. Nu worden we door hen ver drukt. Nog worot aangehaald hun houding op de vergadering voor het schoolfeest, toen de Ju bileumfeesten aan de orde zouden komen. Ge schermd werd daar door dienzelfden s.d., die op zettelijk naar de vergadering was gekomen, tegen het betrekken van de kinderen in de Jubileum- feestien, omdat de ouders vrij moesten blijven in het laten deelnemen der kinderen aan die feesten. Uit de mededeelingen van de huisbezoekers was vooral gebleken, dat men ten zeerste gebelgd was, over de houding der raadsleden Zeeman, Groen en Kramer. Aan aanwijzingen, om een einde aan hun raadslidmaatschap te maken, ontbrak het niet. \Ve vermelden ze kieschheidshalve niet. Daarna hadden discussies plaats over de toepassing der verordening. Verschillende winkeliers waren al reeds gewaarschuwd, dat zij ook het licht uit moe ten hebben en de deur gesloten. Zij beklaagden zich erover, dat zooiets onmogelijk uit te voeren is voor hen, wier deur tegelijk winkel- en huis deur is. Het bescheid hierop was: „We leven vrij1 Meegedeeld werd dat verschillende winkeliers en bakkers op Zondag niet zullen sluiten. De voorz. raadde dit ten sterkste af, omdat men'op 't oogenblik bezig is, met alle wettige middelen de verordening trachten be koeren. Als alle middelen zijn uitgeput, kan men overwegen of er andere middelen moeten worden toegepast. Door den heer Kout werd ter sprake gebracht de circulaire van die winkeliersvereeniging no pens het referendum over winkelsluiting. Hij wou die circulaire gewoon verbranden en niet invullen omdat het gekkenwerk is te vragen, hoe de win keliers in Zuidscharwoude over winkelsluiting den-- een. Daarover kwamen de tongen los. Opgemerkt •erd, dat dit heiele referendum slechts het werk .on zijn van den secretaris der winkeliers vexeen. .ie nu nog een laatste middel aangrijpt om als aadslid te kunnen standhouden of te retireeren. Het referendum is onwettig, wordt gemeend, daar- iog onlangs de ledenvergadering zich tegen win kelsluiting uitsprak en nu het bestuur op eigen noutje een referendum uitschrijft. Dat is tegen Jke democratische gedachte in en is lijnrecht in strijd met het reglement. Zoolang de Langendijk niet één gemeente is is het dwaasheid een referen dum over den heelen Langendijk te houden, daar dit voor iedere gemeente afzonderlijk dient te geschieden, daa rhet anders zou kunnen voorko men, dat in een gemeente, waar de winkeliers in meerderheid tegen verplichte winkelsluiting zijn, de raad een dergelijke verordening zou invoeren en daar, waar de winkeliers er wel voor zijn, de raad niet zoo'n verordening invoert. Dit gevaar wordt geloopen als gedaan wordt als door het raadslid Berkhout, die nu van plan schijnt, zijn stem vóór of tegen te laten afhangen van den uit slag over de vraag, hoe de winkeliers van den heelen Langendijk over verplichte winkelsluiting denken. (We meenen echter te weten, dat de hr. B. voornemens is, als raadslid te bedanken, als het referendum der L.-sr winkeliers in meerderheid vóór verplichte winkelsluiting zou zijn. Verslagg.) De verordening op de verplichte winkelsluiting- werd daarna artikelsgewijze nagegaan, 't Waren vooral de artikelen. 2 en 4, die aanstoot geven. Art. 2 luidt: Onder winkel verstaat deze verordening elk gebouw of gedeelte van een gebouw, waar goe deren of waren onder welke benaming ook, te koop worden aangeboden, worden verkocht, wor-« den afgeleverd of worden vervoerd. Hieruit" volgt b.v. dat de bierbottelarijen mineraalwater- fabriek na 9 uur 's-avonds, noch Zondags ook maar iets mag afleveren, ook niet naar andere gemeenten, zooals dit 's-zomers vaak voorkomt. Melk, die Zondagsavonds bij de melkslijters wordt gebracht, mag niet meer bij de bakkers warden bezorgd op Zondagavond. Ten aanzien dezer laat ste quaestie had de heier Berkhout een der melk venters gerustgesteld door als zijn mieeninTte zeggen, ckt damtegen g©en bezwaar zal besL? Art. 4 luidt: B. en W. zijn bevoegd bij openbare kennisgeving een al dan niet voorwaardelijk- om- heffmg te verleernen van de verbodsbepaline-n ten aanzien van alle winkels op tentoonstellingen fan- cy-fair of andere soortgelijke inrichting van tiid aard, voor een in die kennisgeving vast te stellen tijdvak. - Hieruit volgt dat ie en 2e KersTdag Paasch- en Pinksterdagen niet voor ontheffing m aanmerking komen, zoodat bet gebeuren kan dat met Kerstfeest drie dagen moet worden gesloten Verder was het naar het oordeel der vergadering nog de vraag, welke winkels mi ontheffing konden krijgen. Draconisch werden dergelijke maatrege len genoemd. 6 Daar barbierswinkels en kapperssalons met win kels worden gelijkgesteld, zullen ook deze in hoo- ge mate de onaangename gevolgen van deze ver- oredmng ondervinden. Nog werd medegedeeld, daat een d,er leden van den Kerkeraad, die een adres aan den raad zond voor verplichte winkelsluiting er spijt van had, daaraan te hebben meegewerkt. Hij zou nu graag op de petitionnementslijsten heb ben geteekend, zoodat in den kierkeraad geen meerderheid meer is. Met dank voor de aangename bespreking en in de hoop, dat de winkeliers niet genoodzaakt zullen zijn, tot scherpere agitatie over te gaan, wordt de vergadering door den voorzitter den heer J. de Ruiter Pz. gesloten. - ZUIDSCHARWOUDE. De z ie ken vereeniging „Helpt Elkander" besloot met 34 tegen 28 stemmen in het reglement voor de iekenhu 1 sverpleging e(en bepaling op te nemen, •at voor ten hoogste drie kinderen uit één gezin .ontributie moet wordten betaald. We vernemen,- iat verder besloten werd, huisbezoek te doenom leden te winnen. (Een verslag van deze vergadering kunnen we niet geven, daar ons geen uitnoodiging tot bij woning heeft bereiktj) ZUIDSCHARWOUDE. A.s. Zondagmiddag wordt ten lokale van den heer Kramer een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een vereeniging voor ziekenhuisverplcging, los van het ziekenfonds. Als wc goed zijn ingelicht is het de bedoeling een vereeniging te stichten, waartoe iedereen kan toe treden, die belang heeft bij een fonds, dat het risico draagt van de hooge kosten eener verpleging in een ziekenhuis, waarvan de keuze als vanzelf vrii zal blijven. STEMMINGSBEELD OP DE BROEKER VEILING. 10 Maart. Hevige buien, hageljacht, .sneeuw en stormgeloei. In de banken der veiling de kooplui in dikke winterjassen, kragen omhoog. Ondanks ijzige koude, warme belangstelling voor de diverse koolprijzen, die zich in stijgende rich ting bewegen. 11 Maart. Prijzen en stemmingsbeeld als gis tellen. Interessant discours tusschen een koop man en een bouwer over nog aanwezige voor raad van diverse groenten. Koopman, zuchtend, „Wat 'n prijzen, veel te duur. Bouwer. Te 'duur De kool is zoo goed als op. Met 10 dagen is er bij dezen voortgang geen kooltje meer aan de Langendijk, geloof me, geen stronk K.: Dat praatje hoor je nu elk jaar opnieuw. Ik weet heel wat bouwers, die op wat uitschot na, nog alles hebben. B.: De kool, die er nog is, die paar hondterd wagens ,man, dié eten ze (de bouwer gebruikt een ander werkwoord) op, voordat ze de grens berpikt hebben. Als je daar naar kijkt, is de kool goedkoop, trouwens kool blijft altijd een goed koop eten. K.: Weet je, hoe 't elk voorjaar met de kcol is 't Is er krek mee als met een meelzak, zoolang je klopt, komt er meel uit. De meening èn van koopman èn van bouwer, is verkregen na zeer objectieve beschouwing, na tuurlijk aan alle eigenbaat gespeend. 12 Maart. Veel denen, loome handel, blijkbaar geen eetlust hiervan tot aan de grens (zie 11 Maart). Dan gele kool. Schuit na schuit wordt opge houden. Gestommel in de banken. Enkele par tijen worden verkócht. Dan volgt een bouwer met zeer groote gelen. Houdt deze op voor tien gulden, een prijs nog niet voor die soort besteed). Van de banken de kooplui: „Dat lijkt nou toch nergens op, veel te hoog opgehouden, dat wordt een manie. Daar moesten ze wat aan doen"! De leidende persoonlijkheden zwijgen, hun aan gezichten zijn uitdrukkingsloos, als uit broos ge goten. Nog enkele schuiten worden goed ver kocht. Dan houdt plotseling een bouwer midden in de oploopende markt zijn kool op, mooie, 1 leino gelen voor den nog niet besteden prijs van f 15. Hevige protesten van de zijde der kooplieden. Dreigend steekt de veilingsleider zijn vinger op; 's bouwers gfezicht blijft onbewogen. Hij zwijgt, vaart kalm weg. De nummers gelen zijn geveild, nu komen de ophouders nog. Voor die ophouders is altijd groote belangstelling. Numero één, opgehouden voor een tientje, maakt elf gld. vijftig. En de tweede op gehouden op 15 gld., nu 161/2De blik, waarmee de laatste ophouder èn kooplui èn veilingleidèr aankijkt, is veelzeggend. Achter de balustrade en op 't koor wordt ,,'t geval" druk besproken. 13 Maart. Grootere aanvoer van denen, prijs lager. Daarna gelen, een tiental bouwers houden hun kool op. Toevallig ontmoeten elkaar dezelfde koopman en bouwer van den llden, en ontspint zich tusschen hen het volgend gesprek: K.: Dat ophouden is toch 'n ellende, we zitten hier toch niet Voor ons plezier

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3