Benauwd Akker-s Abdijsiroop Plaatselijk Nieuws OUD# Alt SPEL. Gevonden voorwerpen. 1 portemonnaie met inhoud; 1 wollen jóngens muts; 1 paar zwarte handschoenen; 1 kloksleutel, 2 centuurs. Verloren 1 vulpen, merk Zwan; 2 rijwielplaatjes; 1 ko kertje scheermesjes; 1 huissleutel. Inlichtingen verstrekt de Gemeenteveldwachter Uit den Omtrek. 8T. MAARTEN. Bij de heden gehouden verpachting van liet grasgewas der Westfriesche zeedijk alhier bleven 2 parken onverhuurd terwijl de 35 overige totaal opbrachten f 1534.tegen f 4183. in 1924. Het grasgewas der Banne was totaal f 276.— ■totaal f276.— tegen f284.50 in 1924. - ST. PANCRAS. In den nacht van Maandag op Diinsdag brand de het woonhuis van den heer C. Nol tot len grond toe af. Naar wij vernemen is de oorzaak nog niet bekend, doch vermoedt wordt dat een comfoor met vuur er aan debet is. Gelukkig was de eigenaar sinds korten tijd in de verzekering opgenomen zoodat hij althans voor d» grootste schade gedekt is. Belende perceelen liepen vrij wel geen schade op; alleen een paar dakgooten verischroeid. Het gebouw lag in een minimum van tijd aan den grond, zoodat de brandweef zijn taak vrijwel afgeloopen was toen het ter plaatse arriveerde. Bekkenslag bleef zelfs ach- .terwege. - ALKMAAR, 17 Maart. Onder voorzitterschap van den heer .J. N. Hon- drix. lid van Ged. Staten, werd heden ten stad huize eene vergadering gehouden, die bijgewoon Hverd door deu heer jhr. mr. D. E van Lennep. eveneens lid van Ged. Staten en jhr. C. .1. A. Reigersman, hoofdingenieur-directeur van 'sïtijk waterstaat, waarin een commissie bezwaren uit bracht tegen den aankoop door het hoogheemraad schap Noord Holland's Noorderkwartier van he. perceel 13 aan de Kennemer straatweg te Alk maar tot vestiging zijner bureaux. Nadat deze bezwaren door verschillende leder, der Commissie toegelicht waren, werd de aankoop van het perceel namens het hoogheemraadschap dat met algemeene stemmen tot aankoop beslo ten had verdedigd door den dijkgraaf, den heer C. Wijdenes Spaans. Hierna bezichtigden de leden van Ged. Staten het aangekochte perceel. Later zal worden medegedeeld welke beslissing Ged. Staten in deze hebben genomen. Rechtzaken MEERVOUDIGE RECHTBANK. Zitting van 17 Maart. r UITSPRAKEN. Jan Sch. Egm. Binnen, vervalsching rijwiel- belastingmerk 2 maanden gevangenisstraf. Joh. P. Egmond binnen, gebruikmaking van een vervalscht rijwielplaatje 2 maanden gev. C A. M., Medemblik, hooger beroep, vonnis kantonrechter Medemblik, kantonrechter onbe voegd verklaard. Willem B., Helder, appèl vonnis kantongerecht Helder f 8 boete of 8 dagen. K. V., Zaandam, appèl vonnis kantongerecht Alkmaar, ontslagen van rechtsvervolging. Uitslag Verkooping Uitslag Publieke Verkooping. gehouden op Dinsdag 17 Maart 1925 savonds 6 uur in het café de Roode Leeuw te Oudkar- 'spel ,door notaris Johann W. C. Kroon te Zuid- scharwoude, voor den heer Tuinman: Onder Oudkarspel: 1. Een huis, schuur en erf aan den Dijk, koo- 'per Jn. Dekker Hz. voor f 4270.— 2 Een akker bouwland in de Kerkmeer (1U) Keeper D. Kooijman voor f 104 per snees. 3 Twee akkers bouwland „de Stinkhoorn (5i/2) kooper L. Dekker voor f79.50 per snees. Uitslag Publieke Verjkooping gehoudten door notaris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude op Woensdag 18 Maart 1925 5's avonds 6 uur in het hotel „Het Huis te Bre- 5derode" te Oudkarspel: Onder Oudkarspel: voor Mej. de Wed. O. .Mo temaker: 1 Twee huizen en erven aan de Westzijde van 1de straat. Kooper O. Bakker voor f 4355.— Voor den heer G. Borst: 2. Een heerenhuis met boerderij, wagenhuis, boet en erf aan de oostzijde van de straat. Koo per Jb. Kroon Jbz., voor f 6245.— Voor den heer Jb. Moeijes Fz. ■3 Een akker bouwland aan de Kortsloot (9; Kooper Jb. Smit Cz. voor f 82— per snees oorzaak hierin dat enkele commissies zooveel werk van hun opdracht maken, dat zij de stof nog niet hebben kunnen ver wérken. Dit belooft dus- heel -wat! - Afgaande op hetgeen hier en daar wordt mee gedeeld, vermoeden we, dat de Afdeeling Rundvee de stoutste verwachtingen zal overtreffen. Nu al,- voordat het vraagprogramma is verzonden, zijn. T'-eds tcceggineen giedaan van meerdere Zwartbont Hollandsche Fokvereenigingen en fokkers, terwijl ue Bond van M. R. V. Fokveneenigingen op de Tentoonstelling die jaarlijksche Fokveedag zal hou- Iti een afzonderlijke rubriek zal het Apeldooxn- sche vee concurreeren kunnen, en laten zien wat in de Afdeeling de laatste jaren is bereikt. Het Concours Hippique zal gehouden worden- op een der prachtige gemeentelijke sportterreinen,- eenig mooi gelegen te midden der d-ennebosschen, waar een groote en gerieflijke tribune zal gebouwd worden. 'De opzet hiervan is zoo uitgebreid dat voor twee middagen een buitengewoon -aantrekke lijk programma kan worden samengesteld. Wilddieven. De wilddieven treden op de Veluwe steeds bru taler op. Nog pas geleden werden twee stroopers ieder veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf, wegens het schieten en weghalen van een hert uit het afgesloten wildpark van het Kroon domein. Dezer dagen werd in het afgesloten land goed „Deelerwoud" van jhr. Repelaer een kost baar rendier vermist. Aanvankelijk dacht men, dat het dier een natuurlijken dood gestorven was, doch na lang speuren vond men de mgewahden van het dier, waaruit bleek, dat het door wilT stroopers was afgemaakt. De gemeentep-olitie wist de twee daders B. en v. B. op te sporen. Zaterdagnacht deed zich een nog brutaler ge val voor. Op het eveneens afgesloten landgoed „Hooge Veluwe" te Hoenderloo, eigendom v ui dr. A, Kröller, graast eene kudde Angora-schapen, welke den nacht in eene schuur doorbrengen. De bewaker ontdekte des morgens, dat een der fraai ste exemplaren mankeerde, terwijl de overige grooten onrast toonden. Na «eenig zoeken vond men in de nabijheid de plek, waar het dier was afgemaakt en van de huid ontdaan; alleen liet vleêsch was medegenomen. Nieuwstijdingen, NATIONALE LANDBOUWTENTOONSTEL LING VAN DE AFD. APELDOORN DER G.O. L M.VANLANDAOUIW. Nadat de voorloopige plannen waren gepubli- ceerd en de verschillende commissies aan het werk getogen, begint nu langzamerhand al iets bekend te worden van de plannen, die m het Land-, bouwhuis aan de Markt gesmeed worden. De Tentoonstelling is nu definitief vastgesteld op Woensdag 19, Donderdag 20 en Vrijdag 21 Aug, Het vraagprogramma is nog niet geheel klaar, als men de geruchten mag gelooven, vindt dit zijn Die heer Th. P. te Weesp, die ten gemeente huize ten onrechte stond ingeschreven als behoo- rende tot het vrouwelijk geslacht, welke admini stratieve fout hem onlangs moeilijkheden bezorg de, toen hij in het huwelijk wenschte te treden, heeft een verzoek tot het gemeentebestuur gericht om de f 100 kosten, welke veroorzaakt zijn door de gerechtelijke formaliteiten, verbonden aan het heratellen van de fout, voor rekening van de ge meente te nemeu. B. en W. wijzen in hun prae-advies den raad er op, dat de heer P. in het onderhavige geval geen recht op schadevergoeding kan doen gelien, daa rde ambtenaar van den burgerlijken stand bij het passeeren der akten een passieve rol vervult, terwijl de akte door den aangever en Sfe getuigen onderteekend is. B. en W. willen echter adressant uit billijkheidsoverwegingen in de kosten tfge- muei komen, dour u« s-in dei Kweten «uur i-ke nino- de rgemeente te nemen. De financieele commissie uit den raad adviseert echter het volle bedrag der kosten door ae ge meente te doen dragen. In de gehouden raadsvergadering van Wecsp is met op 2 na algemeene stemmen (die der be le wethouders) besloten, dat de f 100 kosten, veror- zaakt doordat een der ingezetenen ter gemeen e- sechetarie ten onrechte staat ingeschreven aLs te zijn van het vrouwelijk geslacht ten volle di >r dè gemeente betaald zullen worden. JB. en hadden voorgesteld, dat de gemeente 05 pet. zu betalen. Be Zomertijd. Naar de „Ries.-bode" (r.-k.) uit parlementafe kringen verneemt, bleek in het afdeelingsodb- zoek der eerste Kamer, inzake het wetsontw# tot afschaffing van den Zomertijd, dat tegen -it wetsontwerp bij zeer vele leden bedenkingen 'Er waren intusschen ook leden, die een vorje maal tegen het wetsontwerp Braat hebben |e stemd maar thans verklaarden voor het re ringsvoorstel te zullen stemmen. De indruk bij het afdeelingsonderzoek, dat druk bezocht was, doet vermoeden, dat het waj- ontwerp der regeering met een kleine meerdl- heid zal verworpen worden en dat de zomertll in dat geval dus blijft. J Het Voorloopig Verslag zal spoedig versoe nen, onmiddellijk daarop de Memorie van Al- woord zoodat men nog hoopt het ontwerp mfr gen. Vrijdag, in openbare behandeling te nemf Immers, vóór 5 April, wanneer in EngelanJ Frankrijk en België de Zomertijd wordt mi voerd, moet ook hier 'de beslissing vallen, wil blijft de Zomertijd gehandhaafd, dan is het wenscht, dat de zomertijd gelijktijdig met I landen wordt ingevoerd, met het oog op 1| internationale verkeer. Be Koninklijke Familie op reis. Tijdens het verblf van de Koningin en j Prins in Zwitserland hebben drie meisjes, aldsj wonende, en die in de meaning verkeerden J Prinses Juliana haar ouders zou vergezellen, I voor de Prinses bestemd mooi bloemstuk del bezorgen in het hotel Glarnerhof ie Glarns. J De moeder van een dier jongedames is Nedl landsche vaii geboorte. De Koningin heeft door haar hofdame een n| telijke, schriftelijke dankbetuiging aan de mei3| doen toekomen, waarbij de mededeeling gevoeg was, dat de Koningin bij haren terugkeer Prioii Juliana met de attentie in kennis zou stellen.! Naar wij vernemen zullen de Koningin en I Prins a.s. Zaterdagmiddag per Hollandsche Spel van 4 uur 19 min. van de Zwitsersche reis ■Dien Haag terugfeeeren. Twee huizen ingestort. ~>n het pand op den hoek van de Electro- ien. Motorstraat, vlak tegenover Electrostroom, in de onmiddellijke nabijheid van den Kleiweg onder dc- gemeentc Schiebroek, rook die vrouw van den waterstoker Zwanenburg, des nachts o mstreèks kwart voor twaalf, gaslucht. Onmiddellijk daarna volgde een ontploffing, waardoor het huisje van den waterstoker en het naastbij gelegen pand met een ontzaglijken knal die door het hoele Noorden duidelijk te hooren was, en die in de buurt tal van ruiten liet springen, instortten. Onder het vallende puin, een groote ruïne, be vonden 2»ch alle bewoners van de 2 huizen. Het gezin van den waterstoker Zwanenburg, bestaan de uit man, vrouw en kind, was met kneuzingen en verwondingen weldra onder het puin vandaan gehaald. Van de bcwo-ners van het andere huis, het gezin Schaap, bestaande uit man," vrouw en vijf kinderen, is de man dood onder het puin wegge haald. De vrouw en drie kinderen zijn te voorschijn gebracht en dadelijk door den gemeentelijke ge neeskundigen dienst, die op het terrein van de ramp aanwezig was, naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. Om kwart voor een bevonden zich, naar men vermoedde, nog twee msnschen, zoons uit hot gezin Schaap, onder het puin. Met een van hen heeft men gesproken. Omstreeks een uur is nog een jonge man van- omstreeks 20 jaar, zoon uit het gezin Schaap, met heel veel me cite door de mannen van de Rotterdamsche reddingsbrigade onder het puin uit- gehaad en neergelegd in een der lokalen van de Electrostroom, waar alle verwonden zijn opgenomen en hulp hebben gekregen. Nadat de .man door de doctoren was onderzocht, is ook hij door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis .ver voerd. j 1 De laatst geredde zoon uit het gezin Schaap kon medeelen, dat zijn broer, van wien men ver moedde, dat hij ook onder het puin begravien lag, in Zeeland vertoefde zoodat met hem het laatste slachtoffer gered was. Het gezin Zwanenburg is er betrekkelijk goed afgekomen. Alleen het jongetje heeft een gebro ken been. De opzichter der woningen, die ver leden jaar door den heer Poot gebouwd zijn, P Versteeg heeft dadelijk na de ontploffing deze 3 mensehen uitgezaagd. Een lastig karwei waar de ze menschen boven de waterstokerij woonden. Het gezin Schaap is er slechter afgekomen. De man is dood en dp toestand van de vrouw en een der kinderen was zeer ernstig. Alle bewoners waren reeds te béd. Over de oorzaak was nog geen. zekerheid. Som migen dachten aan ee nontploffing van den ketel van de waterstokerij, maar het waarschijnlijkst is en de constateering van een sterke gaslucht, wijst ook in die richting, dat het een gasontploffing geweest is. De opzichter vertelde trouwens dat herhaaldelijk over lekkage in de gasleiding ge klaagd werd, waarvan de sterke verzakking van de straten wel de schuld kan zijn. Hoe sterk de ontploffing geweest is, blijkt wel daaruit, dat zij in de stille gedeelten van de heele stad gehoord is, en in de naburige huizen alLe ruiten gebreken zijn, deuren ontzet en andere schade is aangericht. Dte Engelsehe mijn, die op het Schevening- sche strand is aangespoeld, is, naar gemeld, on schadelijk gemaakt. De wandelpier en een groot gedeelte van Ret strand en den Boulevard-werden door de politie ontruimd. Het plan was, e mijn in zee te sleepen tot ongeveer een mijl van de kust e.n het gevaarlijk voorwerp daar onschadelijk te maken. De mijn lag op het strand met de contac ten naar beneden gericht, omdat men bang was, dat een ontploffing zou volgen, zoodra men zou probeeren, het oorlogstuig van zijn plaats te trek ken. Alles ging met de grootste voorzichtigheid. Om 4 uur vingen de werkzaamheden aan en eerst om 6 uur ki;eeg men de mijn vlot, die door een sleepboot, bemand met een zee-officier en acht mariniers en met de noodige munitie aan boord, een eind zee in werd gesleept, waar het zonder tot ontploffing te zijn gekomen, in den grond geboord werd. Die „Sojcnikarta". Men heeft thans goede hoop, de „Sosrakarta' in haar geheel van de pier te kunnen brengen. Wanneer dat zal zijn, kan echter nog niet gezegd tot stikkens toe Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondertqijnenl Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van bij Asthma, Bronchitis en Hoest Overal per koker worden. In ieder geval moeten echter de ruimen II én III eerst geheel leeg zijn. Bian moeten daar g»iten worden gedicht on de ruimen worden leeg gepompt Hlet voorschip, rust nu nog te zwaar op de pier, zoodat er geen sprake van is, dat het schip in zijn huldigen toestand kan worden afge sleept. Kreeg men het er af, dan zou het toch zin ken. Ook de lading in het achterschip moet mis schien gedeeltelijk gelost worden. Met zekerheid' valt dat echter thans nog niet te zeggen. Uit Wormerveer meldt men aan de „N. R. Crt." dat het thans schijnt vast te staan, wat. iiee'ds bij geruchte verteld werd, dat van de steunpenningen door de burgerij geofferd om de ongeorganiseerde stakers te steunen, een groot bedrag men spreekt van f1700 als onverant woord verdwenen is. De politie heeft een aantal steunlijsten onder haar berusting gekregen. Aan de Leidsche kade te Utrecht geraakte een ongeveer vijf-jarig jongentje al spelende te water. Terwijl aan de kade diverse jongelui om hulp stonden te roepen, snelde het 13-jarige zusje van den drenkeling toe, bedacht zich geen oogen- blik, sprong terstond gekleed te water en mocht het genoegen hebben, haar broertje op het droge te brengen. Buitenland. Ee zomerjtijd, in Frankrijk. De staatscourant publiceert het besluit, waarbij de zomertijd (een uur vervroeging) in den nacht (van 4 op 5 April wordt ingevoerd en de zonnetijd op 3 October wordt hersteld. Een tije n met goml opgehouden. Door een overstrooming in Zuid-Afrika is de posttrein van Johannesburg, die goud ter waarde van 24 millioen pond vervoerde, 24 uur opge houden. Speciale wachtposten werdn langs de spoorlijn opgesteld. De trein kwam midden in den nacht te Durban aan; daarna werd de lading verscheept. Transatlantische reizigers worden in Amerika en Engeland ervoor gewaarschuwd, dat de dieven die gedurende het reisseizoen de groote passagier schepen onveilig maken, thans hun nieuwe cam pagne geopend hebben. Een van hun eersle slacht offers dit jaar is mrs. Huntingon Wilson, uit New. York, de echtgenoote vari oen Amerikaansch di plomaat. Aan boord van de „Glympit" op weg' naar Cherbourg, werd haar een bontmantel en 'een aantal juweelen tot een bedrag van f60.000 ont stolen. Gedurende de reis hadden mrs. Wilson's juweelen meermalen de bewondering gewekt der overige opvarenden, en die schitterende chinchilla- mantel dien zij op het dek droeg, werd niet minder benijd. Den dag voor de aankomst van de „Olym pic" te Cherbourg, keerde mrs. Wilson van het diner naar haar hut terug en kwam tot de ontstel lende ontdekking, dat haar bontmantel verdwenen was in gezelschap van enkele harer schoonste ju weelen. De kapitein werd onmiddellijk gewaar schuwd en het geheele schip werd in stilte door zocht. Maar van den mantel en de juweelen was geen spoor te vinden en er was niet de minst© aaiiwilzine, wie de dief was. Een brutale roof. Het aantal beroovingen in Parijs is in-de laatste weken op onrustbarende wijze toegenomen. Het laatste slachtoffer is een zekere mevrouw Bertin, die op brutale wijze van talrijke juweelen is beroofd Teen mevrouw Bertin een dezer dagen 's-avonds cm half 9 op het punt stond om naar den schouw burg te gaan, werd er gebeld. Zij deed zelf open en twee jongelui vroegen of hier een zekere Cou turier woonde. Op de derde verdieping was heb antwoord. Even daarna verliet mevrouw Biertin haar, appartement, sloot het goed af en kwam tegen mid dernacht thuis1. Toen zij haar kamer binnenkwam, zag zij daarin de jonge mannen, die zij ©enige uren geleden te woord had gestaan. Hoe waren die in haar kamer gekomen. Deze sprongien op haar toe, duwden haar een prop in den mond en bonden haar vast op haar bed. De bandieten zeiden haar dat zij niet bevreesd voor haar leven behoefde te zijn. Zij hadden het alleen op haar ju*eelen gemunt En stuk voor stuk werden haar al haar kostbaar heden die zij aanhad, ontnomen. Een paarlen hals snoer, ringen, oorbellen, enz. Gok werden uit een secretaire juweelen meegenomen. Daarna trokken de beide heeren af, onder bedrei ging zich op haar zoontje van 12 jaar dat te Neuilly op lbostschool was, te zullen wreken, indien zij hen bij de politie aangaf. Na eenige uren was het mevrouw Bertin gelukt zich los te maken en de hulp van den concierge in te roepen, die de politie waarschuwde. 1 De rechtbank te Berlijn heeft Donderdag éen Hollandschen koopman wegens het uitgaven van valsehe billioenenbiljetten tot twee jaar en drie maanden tuchthuisstraf en eerverlies veroor deeld De bekl. verdedigde zich heel handig en daar niet één getuige iets naders ten nadeele van den beklaagde kon verklaren, keek de officier van justitie Beeds sip in het vooruitzicht dat vrijspraak zou moeten volgen. Maar het toeval wilde, dat de president van de rechtbank een goed geheugen had. Hij herin nerd'e zich, eenige maanden geleden een valsehe munterabende te hebben veroordeeld, die allen de schuld op een Hollander, een man met zwart haar hadden geschoven. E11 omdat bekl. óók zwart haar had, dacht de president: ,,.Te kunt nooit we ten!" liet den voornaamsten beklaagde uit het vroegere proces, een zekeren Hadalick, uit de ge vangenis halen en confronteerde hem met 'len Hollander. Hdalick verklaarde echter, dat hij dezen man nooit van z'n leven had gezien en bleef daarbij, hoe de president hem ook vermaande de waarheid te zeggen. De officier van justitie keek nog sipper. Ein ook de president gaf den moed op. Het eind van het liedje zou wel een vrijspraak van bekl. moeten zijn. Maar eerst moest Hadalick nog worden beëe- digd. Doodkalm hief hij dè rechterhand op en

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2