Uit de lucht geg DE nSTDIJOffllili BEDUID! prak den .president rustig en duidelijk de woor- [en van de eedsformule na. Toén hij echter aan [e woorden: „I kzweer dat ik de zuivere waarheidl Leb gezegd," weifelde hij- even en laschte er aarop met sachte Stem een half ingeslikt „niet" n. Op de publieke tribune werd gegichelcK. Onmiddellijk nam de president den getuige-hog- iaals onderhanden en nu verklaarde hij, geen winded op zijn geweten te willen nemen. T)e ekl. was inderdaad de Hollander, dien hij en zijn riend'en vroeger hadden bedoeld; hij was de ziel an de heele bende geweest Perplex door deze plotselinge wending loochen- e nxu ook de Hollander niet langer, maar legde »n volledige bekentenis af. Em werd daarop ver- jpdeeld tot twee en een kwart jaar tuchthuis. De officier van justitie glunderde. En men kon het den president aanzien, dat hij at trotsch was op zijn goed geheugen. Correspondentie Wij ontvingen een kort verslag van die vergadie- ig van „De Toekoms.t" te Zuidscharwoude, maar ten dit achterwege op grond, dat de vergadering an de L. G. C. reeds is gepasseerd, en ook, wijl het verslag pas hedenmorgen ontvingen. HAMO PROGRAMMA. DONDERDAG 19 MAART. 8.10 n.m. Hilversumsche draadlooze omroep. Uitzending van het z.g. Caecilia-Concert uit e Stadsschouwburg te Amsterdam. Orkest: Het Concertgebouw-Orchest, onder lei- ing van Dr. Karl Muck. Solisten: Paul Hnf. Bclamatie. Da Moorlag, zang. Programma: 1. Ouverture Leonore III. 2. Eg- ont muziek. Pauze: 3. 7e Symphonic, L eethoven. VRIJDAG 20 Maart. HILVERSUM 1050 M. 8.10 n.m. Voordrachtavond, aangeboden aam der .D.O. door de Maatschappij tot Nut van he' lgemeen, te geven door Louis Landry, voor- aehtkunstenaar Den Haag. Programma: 1. De verleider, Louis Couperus. Scheepspract ten overlijden van Prins Maurits ,n Oranje, Const. Huygens. 3. Aan hen 4. De an met den schoffel. 5. Het geluk, C. S_ Ada- a van Scheltema. 6. De Bruid, Jap Prins. 7 rpheus' vaart langs de Sirenen, P. N. van Eyck. De afgod. Bilderdijk. 9.15. Weder optreden van den Hawaian Band Tnsu- ade onder leiding van den heer Von Lutzow. en programma van Hawaian Guitaar en Bamjo- uziek. ZATERDAG 21 Maart. HILVERiSUM 1050 M. 10 Extra uitzending van „Dje Mascolta". Een )aansche Legende. Operette in drie bedrijven in Duru en Chivot. Muziek van Edmoud Au- an. Plaats der uitvoering de schouwburg „Fras- ti". Dir. Is. Simons Plantage Middenlaan.- Am- erdam. Regie J. J. Rentmeester Bettina (de ascotta), Mej. Corry Pinksen. Pipo, de her- r. Willy Keyzer. Fratellini, Nabarro. Vorst Aug. Kiehl. Roco de pachter, J. J ntmeester. ÏTENZAAD. cent de ontsroet- achterwiege ;root. Onvoldoen- nd, dikwijls zelfs genante gevolgen aruikelijke dood- t: het land heeft - bedreven in hef en, trachten door ie kwade kansen ;oed mogelijk te .praktijk zoowel ordt gebruikt >n| n wij hier het r< een proefveld te re beide ontsme'- ls bij U thuis het radio-genot al be kend? Grijpt ge thans de koersen, de belangrijke nieuwtjes, de tijdseinen en de muziek „uit de lucht Zeldzaam leuke avondfes hebt ge. als Uw Eender Zooals PHILIPS' lampen ook hier. volkomen irma J. VluG Jr., ^loordscharwoude ^ZE RADIO-ONTVANGTOESTELLEN TYPE A 1 (VOOR TELEFOON) PRIJS COMPLEET 160.-, TYPE R A 3 (MET LUIDSPREKER) PRIJS MPLEETf150.—e T PHILIPS RADIOLAMPEN, MUNTEN UIT R UITERST GEMAKKELIJKE BEDIE- NG EN DOOR ZUIVERE EN KRACHTIGE ERGAVE VAN VOCALE EN INSTRUMEN LE MUZIEK, ZOOWEL ALS VAN HET SPROKEN WOORD. VOOR BELANG- ELLENDEN HOUDEN WIJ IEDEREN OND DEMONSTRATIES, VOLGENS DE IN T BLAD VERMELDE PROGRAMMA'S. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). A Mijnheer de Redacteur, Mogen wij u verzoeken om een plaatsje in uw elgëlezen blad; bij voorbaat onzen dank. vanmorgen werd ons door iemand gevraagd, of hog bij den brand waren geweest. „Brand", was ons antwoord, „waar?" Het was ons onbekend en zoo dicht in de buurt. Het komt bepaald door de goede brandweeror ganisatie, dat we dit niet wisten. Wij meenden, dat toch de klok wordt geklept, of dat :de omroeper met de hekken rondgaat door het gebeele dorp. Doeh dit schijnt op S,int Pancras overbodig. Naar ons werd medegedeeld, was de gemeente veldwachter reeds eten uur, nadat bij hem "de brand Was gesignaleerd, tegenwoordig, tenminste, toen kwam hij aanwandelen. De commandant der brandweer, ook de klok luider en omroeper waren niet gewaarschuwd, een bereidwillige buurman liep te slaan op een vuilnis- blik. Verder dan de buurt ging deze buurman niet, waar hij natuurlijk gelijk in had. Pe. brandspuit werd gehaald door eeltige opge- vuilnisblikte buren, die door een luikje van de deur den sleutel van het spuithuisje in ontvangst kre gen, en waren gelijk een kat in een vreemd pak huis, omreden ze geen licht tot hun beschikking hadden. De veldwachter echbei nam niet de bereidwillig heid om even te helpen, doch kleedde zich eerst met zorg aan; of hij zich eerst nog moest schejeren is ons niet vermeld. Maar gaat dit nu in de goede orde; is dit nu verantwoordelijk voor een dergelijk geval, volgens_ ooggetuigen hebben zelfs minderjarigen (wat onze goedkeuring natuurlijk wegdraagt), geholpen om met emnjers water een belendend perceel te be hoeden. Met de t weejaar lijjcschie oefening der brand spuit, krijgt men een papier thuis, waarop staai verschillende bepalingen, welke strafbaar zijn, we gens verzaking vap plicht. De brandverzekeringen, welke de belendende per- ceelen bij verzekerd zijn, zullen' zoo iets toch ook wel niet erg op prijs stellen. s De brand is nu beperkt gebleven, dank zij de buren en minderjarigen, tot dit eiene perceel, doch had' de wind opgestoken, uit welken hoek ook, dan had er wellicht meer gebeurd. Neemt misschien een der raadsleden het initiatief, cm hierin verbetering te brengen? Ai is het kalf verdronken, evengoed de put dem pen, is de gedachte van ,'OPMERKERS."" Zuidscharwoude, io3'2c Geachte Red., Naar aanleiding van het door uw correspondent ingezonden verslag eenier vergadering over de ac tie tegen de verplichte winkelsluiting alhier, zij het mij vergund tegen te spreken de onjuiste me- dedceling in die vergadering, dat n.l. de Kerke- raad een adres aan den Raad alhier had ingezon den, waarbij een Kerkeraadslid .er spijt van had, daaraan te hebben medegie-werkt en dat er nu geen- meerderheid meer is. De waarheid is dat er een. adhaesiebetuiging aan het adres van „De Hanze" met op één na algemeene stemmen werd ingezon den. Dus 6 tegen één stem. De mied/edeeling dat er geen meerderheid meer is, is dus geheel onjuist. Namens den N. H. Kerkeraad alhier, W. C. BOUMAN, Scriba,. Het Histor.isch Genootschap Oud-FrieJand. Aan de bestuursvergadering, welke ten huize van den voorzitter is gehouden, kunnen wij hel volgende ontleenen. Op de beide prijsvragen van het Genootschap (Prijsvraag A inzending van één-acters in 110" Westfriesch, prijsvraag B van oorspronkelijke Westfriesche liedjes) zijn 16 inzendingen inge komen. Tot leden van de jury zijn aangewezen Mevr Bol-Dengs te Bergen, de heer J. Schuijtemaker Cz. te Amsterdam en de heer N. H. Bruins te Hoorn. Op de a.s. algemeene vergadering welke dezen zomer in Hoorn zal worden gehouden, zullen de prijzen worden uitgereikt. Het Biestuur stelt zich voor in overleg te tre den met den Bond van Dillettanten-Tooneel-v et- etenigingen in Westfriesland voor de uitvoering van de bekroonde stukken. Verdter werd in hoofdzaak het plan opgemaak voor de alg<emeene vergadering met de daarbij behoore^de maaltijd en feestelijkheden. Van Prof. Kohlbrugge, Directeur van het Eth- nologisch Instituut te Utrecht, was een schrijven ingekomen waarin Z.H.G. meedeelt, dat het In stituut zich beschikbaar stelt, het Genootschap met raad en daad bij te staan. Aan de bestuurs leden werden vragenlijsten van het Instituut uit gereikt. De contributie' over 1925 zal spoedig worden geind. Het aantal leden, waaronder eenige be schermers, bedraagt ongeveer 90. Wij wekken ieder op, die voor het streven van het Genootschap iets gevoelt, zich als lid of be schermer op te geven. De contributie bedraagt f 2.50 voor de leden, voor de beschermers min stens f5. Van den heer K. Buisman te Grootebroek zijn voor het Archief in dank ontvangen de deelen III, IV, V en VI, over Nederlandsche Kerk- Oudhedten. Nog kunnen wij melden, dat op verzoek van het Genootschap de regeering een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld naar het oude Raadhuis te Spanbroek en dat er gegronde hoop bestaat dat dit oude gebouw gerestaureerd zal worden. Dr. G. C, VAN BALEN BLANKEN voorzitter. K. RUIJTERMAN, secretaris. HAUWERT, 15 Maart 1925. Aan Veteraan! B.T.S.Holland; 2-0. H§t was de geheele week niet anders dan, hoe zou het afloopen, wat denk jij er van, enz. Eerst dachten we dat het weer ons in den steek zo ulaten, maar alles was Zondag in orde, zoo flat do terrein-consul 's morgens vroeg al, het terrein goedkeurde. Dus de stemming was er al gauw in. Toen scheidsrechter Prins de aftrap floot waren allen present. En een publiek, 't was bepaald een record. Een goeie dag voor de kas, met het gevolg, de D.T.S.-aandeelen btijgen Hol land weten we niet goed, maar D.TjS. had 1 invaller. Nu Siem je hebt de eer van je elftal hoog gehouden. Je was reus. Toen ze begonnen, was het werkelijk een overweldigend gezicht. En dan het wederzijdsch gebrul. Voor de rust gaan beide partijen zoowat gelijk op. Ieder op zijn beurt eenige gevaarlijke aanvallen. De kee per van Holland was voor zijn doen heel goed. Al vinden wij hem onbetrouwbaar, toch wist Willem hem met de bal in 't doel te krijgen, zoodat de scheidsrechter een doelpunt toekende Zoo kwam de rust, dus geen gelijk spel. Maar als er geen ander punt gekomen was, waren wc toch niet tevreden geweest. Na de rust was hot spel heel wat kalmer, toch was D.T.S. toen ver in de meerderheid. Maar de bac kvan Holland was buitengewoon best. Er was geen doorkomen aan. Hij is de steun van 't heele elftal. D.T Sv had het spel in handen, maar er werd maar 1 goal gemaakt. Het was uit een prachtcorncrbal van Jan Eecen dat Kliffen onhoudbaar de bal inkopte. Wat glunderde D.T.S en haar aanhang. Het is toch maar weer een stapje verder naar 't begeerde kampioenschap. Voor 't tweede was 't veld afgekeurd. We hopen dat u genoten heeft in België, Als we goed hebben opgevangen heeft Nederland met 1 —0 gewonnen. Zoo met alles een goede dag. Een spertgroet van DE. DAMES. BLT.S. 1—Holland 1 2—0. Voor een talrijk opgekomen publiek is het D.TJS. Zondag j 1. gelukt zich wat vaster op de bovenste plaats te vestigen. Hoewel het ter rein door de vele regen en sneeuw wel wat gele den had, was het toch zeer goed bespeelbaar. Om twee uur wordt onder leiding van den lieer Prins begonnen. Direct komt Holland geweldig opzetten en weet- het eerste kwartier de strijd op de D.TjS.-helft. te houden, maar de in goede vorm zijnde D'.T.S.-achterhoede weet doelpunten te voorkomen. Langzamerhand weet evenwel de voorhoede meer en meer naar het Holland-doel door te dringen, maar ook hier blijven doelpun ten uit, hoewel verschillende goede schoten een beter lot hadden verdiend. Plotseling heeft" D. T.S. sucoes, als de linksbuiten hard inschiet en de Holland-keeper de 'bal niet genoeg in bedwang kan houden, zoodat deze de doellijn passeert. Hoewel de Hollandspelers heftig protesteeren, kent de scheidsrechter goal toe. Vanaf onze plaats konden wij niet constateeren, of de b'al de lijn gepasseerd was, maar daar de scheidsrechter dicht bij het doel stond, gelooven wij wel, dat deze beslissing de juiste was. Even later is het rust. In de tweede helft speelt D.T.S. met de schuin op Het. veld staande wind in den rug en speelt nu hoofdzakelijk op de Holland-helft Spoedig komt de tweede goal, als een corner onberispe lijk door den rechtsbinnen ingekopt wordt. De IIollAnd-spelers raken nu eenigszins uitgeput en kunnen het vlugge tempo van voor rust uiet meer bijhouden. Enkele uitvallen worden ge makkelijk door de witte achterhoede gekeert. Ook de uitstekend spelende Holland-achterhoede voor- komtd oelpunten, zoodat het einde komt met oen verdiende 20 overwinning. Scheidsrechter Prins voldeed goed. Voor Zondag a.s. een uitgebreid programma: 11 uur: D'. T„ S 2—Alkm.aar 3. 1.30 uur: D. T. S_ aAlcmaria b. 2.30 uur: D1. T. S 1Alcmaria 4. Dfezé laatste wedstrijd is voor D.T.S. van bui tengewoon veel belang. Wordt namelijk gewon nen, dan staat D.T.S. gelijk met Zeevogels in punten en is door een beter doelgemidjdelde reeds kampioen. De laatste wedstrijd dan tegen Uit geest 2 is dus dan niet meer van invloed. Wij twijfelen niet of een talrijk publiek zal dez ewedstrijd weer bijwonen. DEElTJE, BlT.S. 1—Holland 1 2—0. Zoo is dan eindelijk de plaatselijke wedsirijtf; D.TjS.Holland gespeeld en Holland heeft ver loren door medehelpen, van den Di.T.S.-grensreeh- ter, den heer Beeldman, want zijn manier on voor grensrechter te fungeeren, lijkt, mij verre van sportief. En het D.T.S -bestuur zou ik daar om ook in overweging willen geven, wil mei. goede vrienden blijven, met de zustervereenigiu- gen. dezen mijnheer niet meer de functie van grensrechter toe te vertrouwen. Over de wedstrijd het volgende: om ongeveer 2.15 uur wordt begonnen en de achterhoede van D.TjS. wordt dan ook, dadelijk aan het werk gezet, wat hun goed is toevertrouwd. Na onge veer een 1/2 uur een doèlworsteling voor het H.- doel, de keeper vangt een hard schot, doch laat de bal vallen en de scheidsrechter wijst naar het midden. Met dit doelpunt, hetwelk volgens som mige spelers niet de doellijn gepasseerd was, heeft D.T.S. de leiding Na de rust weet D.T.S. nog eenmaal te doelpunten en hiermede breeKt het einde aan en Holland heeft dit seizoen zijn ■laatste competitiewedstrijd verloren. Be beste spe ler van het Holland-elftal, dezen middag, was de keeper. Jan is deze plaats dan ook wel ten volle toevertrouwd. En nu jongens den geheelen zomer goed getraind, dan zie ik Holland niet zoo- als in deze competitie no. 3, maar als no. 1 op de ranglijst van hun afdeeling huh laatste wed strijd spelen, want houdt dit voor oogen: „Eén aanhouder wint". HOLLANDER. Bergen verschijnt met drie, Vrone met twee inval lers. Het blijkt al spoedig dat Vrone den wed strijd als serieus opneemt. Zij geeft een goede partij en zelf9 kan voor rust van eenig overwicht worden gesproken. Zij leidt zelfs als Bergens keeper tegen den toesnellenden van der Wello schiet en de bal terugkaatst. Na rust zijn beide partijen weer aan elkaar gewaagd en zien wij aardige spelmomenten. Bergens linksbuiten is een watervlugge en geeft Aart, die zijn dag nht schijnt te hebben, handen vol werk. Van de on zen blinkt Ploeger als rechtsbuiten uit, doch ook de anderen geven goed spel. Een uitzondering hierop maakt een enkele maal soms de rechts binnen ,die een afspraakje met de maan schijnt te hebben. Jammer was dat wat al te veel op links gespeeld werd. Ploeger die nogal eens onge dekt stond, zo ukansen benut hebben. Prachtig wist Koelemeij een pynaltie en een vlak daarop komend 9chot te stoppen, wat tderecht een ap plaus uitlokte. Even hierna zorgde D. voor Vrone's tweede goal. Een keer faalde scheidsrechter Korstaaje, die overigens goed voldeed, toen hij voor haken in strafschopgebied een vrije schop toekende. Al licht had Vrone dan een puntje meer gehad. Resu- meerend... een mooie dag! Mijn vrouw zeê bij het middagmaal: „Zeg knul, je raakt er uit, Jou lett'ren lijken bij 't geheel I Wel 'n afgedankte fluit. Je speelde lichtelijk met vuur Toen j' vroeg: dicht ook eens wat, Je raakt nu uitgekleed mijnheer Als een verwaande fat. 1 Je dacht dat jij slechts dichten kon, Mis hoor, dat zal niet gaan, Die bruinoog waar je 't laatst op had, Knikkert je van de baan. Kwasie onschuldig vroeg zij eerst: „Zeg Dick dicht eens op ons" Ik zeê toen nog, dat weet je wel: Je laat het of..., de bons. Die dames van Oudkarspel, knul, Die bruin- en pareloog, Die met dat nieüwerwesse haar, Is 't beeld van: Schijn bedroog. Je „Veni" kwam, je „Vidi" ook Je ,„Vici", dat bleef weg, Kruip dieper in je schulpe knul Vouw j' op, wor' weggelèg." Ze „knuldfe" nog een uurtje door Met schijnbaar leedvermaak, IL dacht: „Was van jou „Vidi" weg En ook je mondgekwaak, En verder stoppen in je oor Dan was je niet zoo kwaad." DICK. CORRESPONDENTIE. Aan de Lezers der Sportrubriek. D'aar Veteraan op heden nog niet uitBelgië is gearriveerd, deze dag geen overzicht. A.s. Za terdag voiieuig. SPORTEED'. I8T. PANCRAS. We waren Zondag weer eens in de gelegenheid) tot het aanschouwen van een vriendschappelijkcn match. De competitie is achter den rug cn om de gang er in te houden had Vrone's bestuur 1 uitgenoodigd tegen, het eerst eelftal. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENMARKT. 18 Maart. 77000 kilogram roode kool ie soort 8.8013.30, idem 2e soort 7.40—8.50. 78000 kilogram gele kook ie soort 11.6016.30, idem 2e soort 4.607.90.- 89800 kilograirj deensche witte kool ie soort 5.— —6.100, idem 2e soort 3.604.50. 13400 kilogram uien 12.10—12.80. Drielingen 12.40—13.20. 8100 ki logram peen 1.40—2.—. 19 Maart. 74100 kilogram roode kool ie soort 8.8013.60, idem 20 soort 4.20—8.50. 90300 kilogram gele kool ie soort 11.16.60, idem 2e soort 7.6010. 94000 kliogram deenschie witte kool ie soort 5.— —6.30, idem 2e soort 2.40—4.50. 6800 kilogram uien 12.4013.20 Drielingen 12.70—13.70. 5850 ki logram peen 1.501.90. r NOORDERMARKTBOND. 18 Maart. 12500 kilogram uien. Grove uien 12.7012.90, uien 12.90—13.80. drielingen 13.90—15.—, nep 12.80. 14700 kilogram peen 1.30—2.10. 153400 kilogram roode kool 8.12.30, idem doorschot 7.6010.60 58400 kilogram gele kool 11.6017.10, idem door schot 11.80—13.60. 161900 kilogram deenscbe witte kcol 3.505.90, idem doorschot 3.204.70. 19 Maart. 20100 kilogram uien. Grove uien 12.20^-12.50, uien 12.80—13.30. Drielingen 13.14.70. 14200 kilo gram peen 1.101.70. 188800 kilogram roode kool 7.4012.30, idem doorschot 6.2010.80. 58300 ki logram gele kool 12.16.40, idem doorschot- 12.9015.50. 158900 kilogram deensche witte kool 3.906.60, idem doorschot 3.505.10. WARMENHUIZEN. 17 Maart. Roode kool ie soort 7.40—11.80 idem 2e soort 6.90 11.50, idem uitschot 4.6.10. Gele kool iste soort 9.7013.70 idem 2e soort 11.1011.50. Deen sche witte kool ic soort 3.204.80, idem 2e soort 3.10—3.70. DDrielingen 11.-12.20. Uien 11.90 12.80. Grove uien 10.30. Stek 4.10—5.40. Peen 1.70. Aanvoer 104500 kilogram roode kool, 12500 kilogram gele kool, 37800 kilogram witte kool, 7500 kilogram uien, 4800 kilogram psen. 18 Maart. Roode kool ie soort 7.7012.40, idem 2e soort 7.6011.30, idem uitschot 4.308.—. Gele kool ie soort 9.1015.20, idem 2e soort 12.60, idem uit schot 6.--. Witte-kool ie soort 3.30—5.40, idem 2c. soort 3.405.30. Drielingen 11.20—12.30. Uien. 12.2012.80. Grove uien 11.Stek 5.5.90. Aanvoer: 76700 kilogram roode kool ,9000 krlo- gram gele kool, 40500 kilogram witte kool, 6300 kilogram uien,

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5