OPENING VOORJAARSSEIZOEN Schoenmapzijn DAMES-.. KIND ER-CONFECTIE.. DAMES HOEDEN Zenuwen Ingezonden met een buitengewoon mooie collectie M. MEIJER ZOON - LANGESTRAAT 3-5 TEL. 337 - ALMAAR VAN BESUIJEN Co. GARNEERING. HANDSCHOENEN Nieuwe Rijwielen G. VIN NIEOWKÖYK 4 Co., Heel Alkmiar staat op zijn kop i HOÜTTIL B 17. ALKMAAR Dames Fantasie-schoenen ^HJNHA§2DTSj Molières en Bottines» Kinderschoeisel Dr. Lahmann en Witte Kruis Schoenen. AM#» tver buvTOrlnk gasthuis- vöh Y-peren- :rden dit jaar 40 doodielijk gekwetsten opgenomen er alten het-leven bij inschoten. -Vijftig- -bommenzoekers kregen brandwonden het behandelen van gasbommen en ongeler 250 rden venriinkt of gekwetst bij het ontplofien vafl ciere voorwerpen. ïen tornado in Missouri, Illinois en Indiana. Tengevolge van een tornado zijn te Murphysboro geveer honderd personen gedood. Elders zzijn ntallen giedood of gewond. (Jit Jacksonville (Illinois) Avordt gemeld; dat .te Sóto (Missouri) 150 personen zijn gedood en te est Frankfort 300, te Carmi en Orient elk 150. s stad Paris moet geheel weggevaagd zijn. Door een buitengewoon hevige tornado, die van inapolis in Missouri tot Princetown in Indiana edde, zijn tal van steden en dorpen verwoest, lgens de laatste raming zijn er 957 personen ge- od en 2674 gewond. Daar echter overal de tele- aaf- en telefoonlijnen vernield zijn, is het onmo- lijk den omvang van den ramp vast te stellen. Op rschillende plaatsen werd de verschrikking nog or brand vergroot. Er zijn naar tal van steden epen gezonden om te helpen bij het handhaven i de orde. Voorts zijn er Roode Kruistreinen ge iden met levensmiddelen voor de dakloozen. De den, welker straten vernield zijn, zijn gevuld t in wanhoop verkeerende inwoners, die onder puinhoopen naar familieleden zoeken te midden het gekerm der gewonden. Te West Frankfort door het instorten van een school tal van ooikinderen gedood. Behalve in de reeds genoemde plaatsen zijn er e dooden in Princetown, Gorham en Griffin. gedurende den nacht zijn de inwoners van na- rige steden met automobielen naar de geteisterde eken gesneld en hebben zij de gekwetsten naar steden gebracht, waar zij in ziekenhuien en dere openbare gebouwen zijn opgenomen. De burgemeester van Grand Tower in Illinois nde dat de stad Gorham in brand staat en dat s inwoners dakloos zijn. re De Soto stortte een schoolgebouw in, waar- or 125 onderwijzers en leerlingen bedolven wer- Et zijn 80 lijken gevonden. - Na de groote aardbeving in Japan is er, zoo men zich zal herinneren, een bericht ontvan- dat het Paascheiland in de Stille Zuidzee elijkertijd totaal zou zijn verdwenen. Later werd beweerd, dat dit bericht evenwel niet juist zou 1. Meikwaardig was het intusschen dat men its met zekerheid omtrent bet lot van het eiland ft vernomen. Sin vertelt het Noorsche Morgenblad te Berlijn t het eiland opnieuw is gevonden. Een Noorsch lip „Horda" is bij donkeren nacht het eiland irbijgegaan. Door het blaffen van des stuurmans nd werd men op het bestaan van dat eiland merkzaam gemaakt en „Horda" maakte van de egenheid gebruik om dat eiland met een be- k te vereeren. De bevolking van het Paascheiland of Papandu,. Dals het ook genoemd wordt, zijn Polynesiërs, ïrspi onkelijk moeten daar een paar duizend men- hn gewoond hebben, doch nu zijn er slechts Het eiland zelf beslaat 118 vierkante kilometer is vulkanisch. Het is meest bekend om zijn jote standbeelden én hoofden van lava, welke de hellingen der heuvels zijn opgericht en thans, herinneren aan vervlogen tijden en cultuur. De im Paascheiland is ontstaan in verband met 't dat het op. Paaschdag in 1722 ontdekt is. Het loort thans aan Chili doch is van het moederland/ verwijderd. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Geachte .Redactie, ergun mij sw.p. een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat, mijn dank. Toen ik Dinsdag jj. -de courant las en daarin de advertentie oprichting van een vereeniging van ziekenhuisv ?rpleging, toen kon ik eerst mijn oogen niet-gelooven, maar. toch, het stond er. Nu M.H. de R„ er ontgingen mij eèn paar woorden, die ik hier maar niet weergeven zal. Wat is toch het geval? Het was met onze jaarvergadering van „H.Ê.K dat het bestuur op de agenda had geplaatst „op; richting van een vereeniging van zieicennuisverple- ging". Het werd met open armen ontvangen. Er werd opdracht gevraagd en verkregen om het ver der uit te werken, om dan weer te vergaderen en dan tot oprichting over te gaan. (Zoo gezegd zoo gedaan.) Er werden circulaires rondgestuurd waarin op beknopte wijze doel en middelen werden aange geven, tevens om op de vergadering te komen om tot definitieve oprichting over te gaan. Welnu, Zaterdag j.l. hebben wij die vergadering gehad, pl.m. zestig leden, en werd tot oprichting overgegaan. Er was een voorloopig reglement opge maakt, dat dan ook artikelsgewijze de revue pas seerde en-alles op enkele kleine wijzigingen na werd goedgekeurd, terwijl men zich tot 15 April nog kon opgeven en 1 .April in werking zou treden. Alles nog onder het voorloopig bestuur van „H.E. K." en daarna oen geheel nieuw bestuur zou geko zen worden uit de leden geheel los van „H.E.K." Nu was er een artikel, dat nog stemming erlangde, namelijk „contributieregeling." Het bestuur stel de voor: allen in het gezin zijn verzekert, dit ech ter met dien verstande, dat niet meer dan drie kin deren beneden de zestien jaar in rekening worden gebracht, de jongeren zijn vrij en zijn ook ver zekerd. Dit werd in stemming gebracht ,met een vooistel van enkele leden om allen in een gezin te laten betalen. Het werd verworpen met 34 te gen 26. Nu had ik eerlijk gedacht, dat het van de baan was, maar niet dat de minderheid stem ming zou maken om een vereeniging naast de on ze trachten op te richten. Wij zijn steeds van het idéé uitgegaan, laat ons de grootste gezinnen een- weinig ontlasten, zij betalen toch immers al het meest. Laat ons de zinspreuk „Helpt Elkander" hoog houden en mocht er al een zijn, die meent dat hij iets voor een ander ook betaalt, laat hij dan bedenken, dat het in de meeste gevallen weer. de minst-gesitueerde is, maar laten wij er niet aan medewerken nog meer twist en tweedracht in de gemeente te brengen, laten wij als één man achter het bestuur van „H.E.K." medegaan en niet eraan meedoen om een twêtede vereeniging naast de on ze te plaatsen, waardoor ze misschien beiden een kwijnend bestaan 'zouden lijden, maar eendrachtig samen te werken. M. de R. Ik heb heel wat plaatsruimte van u gevraagd, maar ik meende wel een weinig uitvoerig te moetien zijn. Nogmaals mijn dank. A. KOUT, Zuidscharwoude, 1 Het doet veel menschen zware pijnen De zón in het water te zien schijnen. i j Deze spreuk staat boven de poort van de ijs baan aan de v. Baerlestraat te Amsterdam. Aio, wie daar? Ja, spreek ik met Opmerkers? O, u spreekt met Barten, veldw. te St. Pancras. Zoo, ouwe jongen, was u daar, al 5 jaar ben ik in St. Pancras politie en hij nou pas wat, en dan in slapenden toestand, hoe weet je dat alles zoo? Je -hebt toch tot denmorgen geslapen. 1- O, van hooren zeggen I Weet je dat spreekwoord dan niet? U zoo, dan. toch maar in de courant. Maar, mijn goeie Opmerker, als je nou toch' anders niet weet, ieder kan voelen en tasten, dat als je slaapt nog vuil uitgooit. En zeg tegen je dappere mannen, die je verslag deden, die het eerst om de spuit kwamen, dat mijn dochter hun den sleutel door een klein raampje heeft overgereikt, en als dat stelletje soms meer zien wil, dan moeten zij er een paar centen aan wagen om naar Amsterdam te -gaan; zijn ze nog van erger kaliber, dan kan je ook in Amsterdam terecht. Hallo, is u er nog en wakker?! En dan een uur werk gehad om bij den brand te. komen. Ik wou, dat het waar was, dat ik zo oeen kalme natuur had. Dat was me wat waard ouwe jongen. En dan, dat ik geschoren langs den weg ga is u misschien een aanstoot; ik wou, dat ik jullie eens kon zien door de telefoon. Je bent zeker een, hoe noemt men dat ook: een Arabisch ongeschoren varken. O, ja juffrouw; dadelijk. Je zag liever een ongeschoren Politieman en dan zeker liefst nog dronken, dan kon je zeggen, ik zal er eentje voor je betalen Bar ten, dan had je meer vrij sj>el. Nu edele schrijver en Opmerker en slaper, dat raakt mijn koude kleeren niet. Kom eens een avondje bij mij aan huis, dan zal ik je wat latén zien, een prachtige oorkonde, geteekend door B. en W. van Amsterdam en dan zal ik je vertellen, hoe ik dezelve van den H.-C. in ontvangst heb genomen en dan kunnen wij eens praten. Het lijkt mij zoo toe, dat je een gesjochten jon gen bent (vandaar hierboven dat opschrift, als je nu niet slaapt snap je dat wel), die veel slaapt, werkschuw is of niet werken kan, geen belasting kan betalen en dan zoowat van de gemeenschap leeft. Misschien weet ik wat voor u, het kan ook zijn dat ik op uw schrijven ontslagen word, want dat staat op pooten Als opperbrandmeester ont slagen wordt, jong, dat zou wat voor je wezenl Zeg ouwe jongen, hen je nog wakker? Ja juffrouw Nou Opmerker, tot ziens dan, hoorl In de courant schrijven doe ik niet meer, want onze superieuren in Amsterdam zeiden altijd tegen ons „laat dat vuil drijven, jongens." Nu, adju, Opmerker. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor dit telefoongesprek, H. BARTEN. Sint Pancras, Maart 1925. St. Pancras, 20 Maart 1924. Geachte Eedactie. Naar aanleiding van een door mij opgezonden wericht waarin over den brand van het woon huis van den heer C. Nol wordt geschreven, ge lieve u. de woorden: „Gelukkig was de eigenaar sinds korten tijd verzekerd" op te vatten, dat de eigenaar sinds een anderhalf jaar in een andere verzekering was opgenomen. Daarvóór was hij reeds jaren bij een andere maatschappij verzekerd, doch door omstandigheden naar een andere verze kering overgegaan. Deze correctie wordt door .len eigenaar van het huis gevraagd, opdat de schijn zal worden vermeden, alsof hij pas in een verze kering, nu al direct brand zou hebben, wat mis schien tot verkeerde gedachten aanleiding zou kunnen geven. Die gewraakte zinsnede was mij door den zoon van den eigenaar gegeven, zónder dat hij vertelde dat er tusschen de overname bij de verzekering, geen tijdsruimte was geweest. Mijn gedachte was daarover van wel. Met dank voo rde plaatsing, Hoogachtend). BERICHTGEVER. Mijnheer 3e Sportredacteur. Het is naar aanleiding van het verslagie vaa „Hollander' over 3en wedstrijd DTJS 1Hol land V dat vij u beleefd éenige>plaatsPuimfe in uw blad verzoeken, waarvoor bij Voorbaat on zen vriendelijken dank. Gat het verslagje van „Hollander" van dezen wedstrijd niet optimistisch zou zijn, lag wel «enigszins voor de hand; het is n.t. alleszins be grijpelijk, dat het voor een betrokken club en aanhangers niet diiekt „lollig" is een nederig* te moeten slikken. 0 •- Maar wanneer het recht.yan den sterkere'heèft gezegevierd, is het niet genoeg te prijzen, wan neer de verslagene zijn nederlaag weet te erken nen en te dragen en zoo was dit ook bij de meeste spelers van Holland, die bij afloop van den wtedstrijd van Zondag 1.1. in D'.TS. royaalweg haar meerdere erkenden. Zulk een houding tee kent ten volle de sportiviteit en moet dan ook zee rgewaardeerd worden. Nu lezen wij echter in het verslagje van „,Hol- lander" dat er een oorzaak is geweest, die tot de nederlaag van Holland heeft meegewerkt en die oorzaak moet gezocht worden in het optre den van den heer Beeldman, als grensrechter van CD-. T. S. Voor een goed begrip laten wij hier even de regels volgen van „Hollander" die hierop betrek king hebben. „Zoo is dan eindfelijk de plaatselijke wed strijd D.T.S.Holland gespeeld en Holland „heeft verloren door medehelpen van den b.T. „IS.-grensrechter, den heer Beeldman, want zijn „manier om voor grensrechter te 'fungeeren, „lijkt mij verre van sportief. En het D.T.S.- „bestuur zou ik daarom ook in overweging „•willen geven, wil men goede vrienden blij- „ven met de zustervereenigingen, dezen meneer „niet meer de functie van grensrechter toe te 'vertrouwen. Tot- zoover „Hollander". Volgens schrijver zou de 'grensrechter meege werkt hebben tot een nederlaag van Holland,.... wij vragen ons af op welke manier?? dan zou de grensrechter verre van sportief zijn geweest. (en dan zitten we weer voor de vraag op welke wiize dan wel?? Het is heuseh.niet zoo'n kunststuk waarde hèer „Hollander" om zoo 't een en ander klakkeloos neer te schrijven, maar vergeet daarbij niet, dat liet publiek naar feiten vraagt. Nu zijn deze regels voor ons vooralsnog een groot raadsel en zeker zullen velen, zoo niet allen, met ons, met bevreemding er ergernis hier van kennis hebben genomen. Wij hebben hieraan weinig toe te voegen, het spijt ons zeer, dat de wedstrijd D.T.S.Holland- die overigens onder goede verstandhouding werd gespeeld, wordt ontsierd door een verslagje, dat o.i. absoluut in strijd is -met de waarheid, en waarmede „Hollander" weinig blijk heeft gege ven van eenig bezit van fairheid en sportiviteit. Wij voor ons meenen dan ook, dat de belangen van de voetbaivereeniging „Holland" in 't bijzon der en de voetbalsport in 't algemeen, met <lpr- gelijk verdacht geschrijf „zeer slecht gediend wor- Namens de Elftal-Comm. van D'.TjS. JAC. PRIJS, Secr. NIEUWSTE MODELLEN LAUE PRIJZEN GROOTE KEUZE rel 9» Mieiit v.h. J. LH» Hz. HET NIEUWSTE IN PRACHTSORTEERING Peau de Suède, Glacé en Tricot, Mooie kwaliteit! Goede pasvorm! DAMES KOUSEN in zeor groote verscheidenheid. GOEDKOOP KOOPEN IS GELD SPAREN. WIJ HEBBEN van f35. door die goedkoope aanbieding van - Heeren- en Jongenscostuums. - Wacht niet langer en profiteert van de gelegenheidskoopjes wat afkomstig is uit een faillissement van een der grootste Heeren- kkodingmag arijnen uit Utrecht. De mooiste Costunms zoo als Whipcord, Kameraren, Dalzen! Fantasie. Heerencostuunn van f65, f60, 150, f35 enz. Nu voor f 30. f '11,17 50. f 1250. Komt ziet en overtuigt U van deze bespottelijke aanbieding. Allen naar KLEIN MAAR DAPPER. Bote»straat 7* Hecenkleedinti- Nieuwe Rijwielen, prima gemof feld en genikkeld, heeren f40. dames f42.50 met garantie. RIJWIELEN, alles eerste klas, vanaf f55.tot en met f85. Overtuigt U van de waarheid. Wij hebben nog enkele PETRO LEUMKACHELS op te ruimen te gen uiterst lage prijzen. Aanbevelend, C. HEINIS, MIENT 29, ALKMAAR. Voor dit voorjaar brengen wij eene uitgelezen collectie in Crocobuck en Suède in di verse kleuren Ook voor Heeren vindt U bij ons de meest moderne verschei denheid in «3P Uw komen toh rust doort't gebruik van ^Zenuw-tabletten KoUer75 ct Vraag vooral de echte voondb* eqknMre MIJN MAROT Verder is onze afdeeling van de meest nieuwe aardige modelletjes voorzien. Voor gevoelige voeten hebben wij de Pasvorm eenig. Pry zen laag.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5