Uit de lucht gegrepen IE0EREÜ m GEfMSÏMES. Uil Ufciri urviiKtK. - ZUIDSCHARWOUDE. De Wetaerw. Weer Efe. G. W-estmeijse, Hen'. Pre dikant te Drachten, hoopt a.s.Vrijdagavond 7 uur in de Herv. Kerk tc Zuidschajnvouue op te treden met het onderwerp„Als Visschórs, Pa relduikers en.- Mijnwerkers.'Genoemde heer is aan den Langeridijk g-ecnT onbekende, -reeds rheerdére- malen is hij alhier opg-ëtrcaiem voor e*n gTOote schare belangstelicnden. \Vil men ook dezen avond eenige oogenblikicen van geestelijke vervoe ring genieten, dan zal een bezoek in dit kerkge bouw u niet' teleurstellen. Men zie de advertentie in dit nr. - Ol DKAkSPEL. Zaterdag a.s. zai door de Alkmaarsche Caba retclub „Orpheus" ten Lokale van den haer C. Vis een cabaret-avond worden gehouden. Het programma biedt een keur van nummers terwijl door de eerste musici medewerking wordt verleend. Zij, die nu waarlijk wenschen te genie ten, zorgen Zaterdagavond in de zaal te zijn, want waarlijk, wat volgens het programma geboden wprdu geeft u de zekerheid, dat nét een scnittereh^e-r> avond zal worden. - ZUmSCHARWOUDiE. Op uitnoodiging van een voorloop ig comité, 'bestaande uit de heeren J. de Ruiter Pz., P. de Puiter Cz., S. Voogt, J. Kiingeier Kz en P. .Wonder, kwamen gisteren ten lokale van den heer Kramer een aantal personen bijeen, ten ein de te komen tot de oprichting "van een vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging. Als voorzitter fungeerde de eerstgenoemde, die in 't kort de redenen meedeelde, waarom men naast de nu pas tot stand gekomen vereeniging, door „Helpt El- tander' 'opgericht, een andere wil stichten. Twee motieven, bestaan daarvoor. Ten eerste het be sluit, in de oprichtingsvergadering door Helpt '[Elkander genomen, om ten hoogste 3 kinderen uit één gezin te laten betalen, terwijl het voor- loopig comité wenscht, dat voor alle Verzeker den zal betaald worden. Ten tweede de over weging, dat men lid van Helpt Elkander moet /feijn om lid van de Ziekenhuisverpleging te kun nen zijn. Verschillende ingezetenen zijn, om ver schillende redenen geen lid van dat Ziekenfonds, zoodat zij nu ook geen lid van Ziekenhuisver pleging kunnen zijn. Het verwijt, dat de bedoe ling van de nu op te richten vereeniging zou zijn scheuring te veroorzaken, is ten eenenmale on gegrond. Bedoeling van het comité is nu een veueengiing te stichten, waarbij alle verzeker den ook moeten betalen, een uitkeering te geven geduifende hoogstens 30 dagen van f 3 per dag, hoogstens f 00 voor operatiekosten en hoogstens 3 maal f IQ voor transportkosten. Het woord: was nu aan de vergadering, die zich nu kon uitspreken, of de aanwezigen op de utieengezette motieven konden besluiten ha van de vereeniging te woiden. De heer Korver wou liever nog geen bepaalde getallen en bedragen noemen, doch dit laten af hangen van de geldmiddelen. Na eenige delibe raties wordt goedgevonden eerst een concept regle ment te behandelen, om na vaststelling daar van gelegenheid te geven zich aan te sluiten. De heer J. Klingeter licht nog nader toe, dat het hoofdmotief voor de oprichting is: allemaal betalen. Hij zegt, dat ook Noordscharwoude dien kant uit wil, zoodat we dan allicht gezamenlijk een vereeniging op dien grondslag zouden kun nen oprichten. De anderen, dis niet allemaal wil len laten betalen, kunnen danook dien weg opgaan. De heer Du BBurck juicht het toe, dat er nu een vereeniging kan komen, waarvan ook zij leden kunnen zijn, die niet bij Helpt Elkander zijn aangesloten. Hij verkeert zelf in dat geval en hij begrijpt dan ook niet boe men aan het voorioopig oomité het verwijt van scheuring kan doen. Hij bemerkt nu dat de door Helpt Dlkan- der gestichte vereeniging een exclusief karakter heeft, terwijl deze juist allen kan omvatten. Dat moet toegejuicht worden. Het eerste, motief van niet-allen- betalen weegt bij hem niet zoo zwaar. De heer G. de Geus van Noordscharwoude zegt, dat Ziekenfonds en Ziekenverpiegingsfonda 2 zaken op zich zelf zijn. Hoe grobter orgaan, hoe grooter draagkracht. Hij vraagt, of liet de bedoeling is alleen voor Zuidscharwoude deze vereeniging op dien grondslag te vestigen of voor <den heeien Langendijk. Voorz. antwoordt dat de oorspronkelijke be doeling alleen voor Zuidscharwoude was. De hteer J. Klingeier, wijst er op, dat, als bij Noordscharwoude dezelfde bezwaren gelden als bier, men dan gezamenlijk een vereeniging zou kunnen oprichten. Na nog eenige discussie werd besloten, voor ioopig Zuidscharwoude te neiien en de moge- lijkiieid open te laten, afwachtende de besiu. ten van Noordscharwoude, tot een gezamenlijke stichting over te gaan. Uit de diverse bepalingen in het reglement, dat nu wordt samengesteld, vermelden we het (volgende. De vereeniging draagt den naam De Voorzorg. Doei is de kosieu van de operatie; verpleging ei. daaraan noodzakelijkerwijs veruonden onkos ten gezamenlijk te dragen. De bedragen worden bepaald als 111 den aanvang genoemd. Het entreegeld wordt op 25 cent bepaald; oe öoontributie op 5 cent per lid en per maand. Zij, die in een doktersfonds zijn 'krijgen de ge bloemde bedragen ook uitbetaald. Zij die vóór 1 M,ei toetreden deelen in alle rechten; die na dien datum toetreden ontvan gen 2/3 van het bedrag ove rhet boekjaar, dat •van 1 Jan.31 Diec. loopt. Wie in volgende boek jaren lid wordt, krijgt zooveel 12de deelen, als hij of zij maanden nd is, de maand van toetre ding meegerekend. Wordt de noodzakeiijkneid van keuring door het Bestuur gevoeid, dan komen deze voor rekening van de vereeniging. Is het ongeval aan eigen schuld te wijten, dan worcLt igeen uitkeering gedaan. Wordt door publiek rechtelijke lichamen of verzeKering-maacsenap- pijen een uitkeering gedaan, dan treedt de vereeni ging aanvullend op. Het Bestuur zai uit 5 leden besrtaan. Het overtollig kasgeld zal worden belegd bij'de Goóp. Boerenleenbank te Zuidscliarwoude. Het lidmaatschap wordt bewezen door teeke- ning in een ledenregister. Bij de nu volgende Bestuursverkiezing Werden gekozen de heeren J. de Kuiter, B. Wonder, -I. Kiingeier, J. Korver en J. du BBurck, De laatste 'werd secretaris-, de eerste voorzitter, de heer gorver penningmeester, Wonder. 2e secretaris en Klingtele- r'2-e.. voorzitter. Met den wensgh, dat. de vereeniging mog groëien en bloeien' en de' nog eens herhaalde verklaring dat deze vereeni ging" niet is opglericht óm de andere dwars té' zitten ,werd de vergadering gesloten. RADIO-PROGRAMMA. 8.10 n.m. HlLVERSUMSCÏdE DRAADLOOZE OMROEP. DINSDAG 24 MAART. Extra H. D. O. uitzending. Concert te geven door de Hilvesrsumscbe Lie dertafel „Zang en Vriendschap". Direct. L. C. Keereweer. Met medewerking van de solisten: L. C. Kee- reweer (violoncel), Mej. Immink (Sopraan) Am sterdam. L- W. D. Keereweer a.d. Vleugel. Programma: 1. Koor. a. Kerstlied (Bert Diamant), b. Wlaldein^ samkèit (L. Sendel). 2. a. Mej. Immink. Aria uit „die Zerstörung. Jeruzalem". (A. Klughardt.) b. Mej. Immink en L. C. Keereweer. „Berceuse (A. Diepenbroek.;) 3. L. C. Keereweer. a. Romance (F. Schubert.) b. Ungarisché" Rhapsouie (D. Popper.). 4. Koor. Factus est Dominus. (Isr. J. Olrnan.) Pauze. 5. Koor. a. Bruidsvaart in Har danger (H. Kje- rülf.) b. In 't Wjoud (L. C. Keereweefr.). 6. Mej. Immink. a. Zonnestralen (Ph. Loots.) b. Naar Droomeland toe (H. Zagwijn.). c. Benja min af. (Th. v. Zutphen,). 7. L. C. Keereweer. a. Prièire. (W. H. SquineJ) b. Wiegenlied. (M. Keger,) c. Gavottei (D. Pop- per.) 8. Koor. De Gravers. (Isr. J. Olman.) Plaats der uitvoering Die Concertzaal „Tria non", Hilversum. WOENSDAG 25 MAART. Programma van de Ned. Christ. Vereen, voor Radiotelefonie, Omroeper P. C. Tolk. Sprekers: Ds .L. J. Poot van Amsterdam. Ds. Butting van Rotterdam. Afgewisseld door orgel, muziek en zang. belangrijke Firma J. VlüO Jr., Noordscharwoude - iSjT. PANGRAS. Maandagavond vergadérde de afdeeling St. Pancras van den Bond voor Staats^msioen ion lokale van den heer Gerritsen, onder voorzitter schap van den heer J. v. Kampen. De notulen worden goedgekeurd, waarna jaarverslag van oen secretaris, wegens ongesteldheid van deze, ge lezien door den voorzitter. Voorzitter brengt voor dit keurig jaarvierslag een woord van dank aan den samensteller. Volgens het jaarverslag telt de afdieelin gthans 106 leden. Besloien wordt een afgevaardigde naar de Al- gemioene Vergadering af te vaardigen, waarvoor de heer J. v. Kampen wordt benoemd en dit aanneemt. Getracht zal worden van den bond f10 van het bedrag, voor den afgevaardjigde uitgetrokken, gerestitueerd te krijgen, daar mo menteel slechts f8.75 in kas is. Ben der leden is van oordeel dat men zich spoedig als nood lijdend kan opgteven, ook ander eafdeelingen, waarbij één die zelfs meer kasgeld heeft als deze afdeeling, ontvangen dit. (Ter Alg. Vergadering zal de afgevaardigde het voorstel ,het vorige jaar in de vergadering geno men, om die afdeeiingen ieder jaar beslist een spreker te zenden en de kosten proportioneel te vereffenen, wederom naar voren brengen. Tevens zal door hem op wtekeiijksche uitkeering der ouderdomsrente worden aangedrongen, alsmede zijn stem voor steunen der Tweede Kamerleden, die voor staatspensioen op de bres staan, uit brengen. Ten aanzien van andere punten van den beseiirijvingsbrief werd den afgevaardigde vrij mandaat verleend, op voorwaarde dat hij reke ning met den geest der afdeeling zal houden. Verdfer werd besloten dat men de komende 2e Kamerverkiezing iemand bij het gemeentehuis de oudjes die niet in staat zijn hun stemplicht naar behooren te vervullen, ter Dj d,e zal staan, en hun stem ten gunste van staatspensioenvoorstanders willen uitbrengen. In de rondvraag bepleit de heer P. Wijn de wenseheiijkheid dat van gehouden vergaderingen verslag in de bondscourant wordt uitgebracht, hetgeen wordt toegezegd. Na een wensch van spoedige gezondheid van den secretaris,volgt sluiting. L, OUB1E NIEDtüRP. Zondagavond gaf de Gem. ZangVereeniging „West-Jp nsia" te VVTnkel, Niedorp's gemengd koor. •eu. „Nuedorp's strijkorkest", onder leiding van den lieer Jb. I. Hovenier, een concert, voor een flink bezette zaal. Dit concert is evenals Ie Nieuwe Niedorp en Winkel, waar zij hetzelfde programma uitvoerde, ook alhier uitmuntend ge- ■slaagd. Een gezellig bal was het slot. Nieuwstijdingen Het eerste kievietsei. Aan dc koningin is gisteren-het eerste kievicts- ei aangeboden doof. den heer M. van Lith te 's-Gravenhagï. De laatst; molen te Medemblik. Medemblik bezat enkele jaren geleden 16 wind gemalen der „Vier Noorder Koggen". Eén is ier nog van over gebleven. Nu zal ook deze wordien gesloopt, in de plaats waarvan komen een 3-tal ijzeren moLens. De overige molens zijn vervan gen door stoomgemalen. Flesch met vloeibare lucht gesprongen. Gistermiddag zijn twee personen in de proeffa briek der Philip's fabrieken te Eindhoven, door het springen van een tlesch met vloeibare lucht ge wond. Een hunner, de ongehuwde 20-jarige as; sistent P. Custers overleed spoedig, nadat hij naar het ziekenhuis was overgebracht. Dief in de kleed kamers. Een tot dusver onbekend gebleven persooh heeft Zoondagmiddag te Delft gebruik gemaakt van de gelegenheid toen de voetballers in het veld waren cm uit de kleedlokalen aan den Parallelweg en Abtswoudschen weg, vier horloges met ketting, waarender een gouden, benevens een aantal por- temonnaies met bedragen van f 4.tot f 20. te ontvreemden. Uitgeleverd. 1" Te Roosendaal is door de Belgische maréchaus sees aan de Hollandsche uitgeleverd de kantoor bediende der posterijen te Amsterdam, die aldaar een diefstal heeft gepleegd van f 11000 en deswege in België werd gearresteerd. Zijn uitlevering was gevraagd door de Rechtbank te Amsterdam, waar heen de aangehoudene vervoerd werd. Tevens werd uitgeleverd een Pool ,die omstreeks- Nieuwjaar, bij de familie van Tichelen te Roosen daal inbraak met diefstal had gepleegd en daarbij diamanten had ontvreemd. Deze is naar het Huis van Bewaring te Breda vervoerd. Kletspraatjes. Het ongeluk, dat zich in de Gouwestraat te 's-Gravenhage voordeed, en waarbij een 24-jarige vrouw verbrand is, liceft nog een onaangenamen nasleep gehad. De vrouw waschte eenige stukken kleeren uit en door een kleine achterwaartschiei beweging kwam de nachtjapon die zij droeg, met het vuur van een open haard in aanraking. De vrouw, wier kleeren in brand stonden, vloog de trap af. Op haar gegil kwam een jonge man, die een étage lager woont, kijken, greep een' deken, wikkelde de vrouw er stijf in en bracht haar naar- buiten. Daar hij in de meening verkeerde, dat op de bovenverdieping alles in brand stond, gaf hij de vrouw over aan eenige voorbijgangers en snel de zelf weer de trap' op om te ziien of bij daar nog hulp kon verleenen. Zijn zenuwachtige en geagiteerde bewegingen trokken de aandacht van het publiek en al spoe dig werd er gemompeld dat de man de vrouw in brand gestoken had. Dit gerucht verspreidde zich binnen ze-er korten tijd, aangevuld rruet de fan tasieën der buurtbewoners, die alles oviar de verschrikkelijke „misdaad" wisten te viertellen. Pooen de man, die zich van geen kwaad bewust was zich even later weer op straat vertoonde werd hij van alle kanten uitgescholden voor moorde naar, brandstichter enz. Zelfs begon het publiek zoodanig tegen hem op te dringen, dat hij het maar veiliger vond de woning binnen te gaan. Hierdoor werd de woede van de volksmenigte nog meer geprikkeld, zoodat do politie, maatregel-es moest nemen, om den man, die gepoogd had de vroouw tc redden, voor een pak slaag of nog erge van de zijde der buurtgenoot-en te behoeden. Dc straat werd door de politie afgezet, en langzamer hand werd ook in de oogen van de omstanders dc „misdaad" tot de ware proporties teruggebracht Het Barus Rijkjers fondp. Het Dorus Rijkers-fonds ontving van de Ar beidjersvereeniging „Oefening na Arbeid" en dc vereeniging „Kleine Symphonie" f520.09, als op bifengst van een voorstelling, gegeven op 12 Maart te Rotterdam; en van ds. J .W. P le Roy te Sloterldijk. een gift groot f 100. Een vo'gepichtigi' gemeenteraad. De begrooting der gemeente Heerewaarden voor het dienstjaar 1925 is door den Commissaris der Koningiii in Gelderland vastgesteld en door Ged. Staten goedgekeurd. De vaststelling door den Commissaris der Koningin geschiedde, omdat de gemeenteraad weigerde de jaarwede van den amb tenaar ter secretarie daarop uit te trekken. Van bestemming veranderd. Het Brongebouw te Haarlem zal indien de bestaande overeenkomst met de Staalwijaterbron- nen vervalt, waarschijnlijk worden ter beschik king gesteld van de Alg. Vereen, van Bloembol lencultuur. Nog oen vrouw verbrand. (Toen gisteravond een heer, wonende in de Pau- 1 lus Potterstraat te 's Gravenhage, thuis kwam, vond hij tot zijn groote ontsteltenis zijn 75-jarige rouw bewusteloos op den grond liggen, terwijl Tiaar kleeren verbrand waren. Hij riep dirèot hulp in, en spoedig werd de vrouw, wier lichaam door de vlammen deerlijk verminkt was, naar het ziek-enhusi overgebracht. Later op den avond is z ijnog even bij bewustzijn gekomen en heeft toen aan den dokter medegedeeld, dat bij het aanste- -ken van de kachel haar kleeren in brand geraakt waren. Aangezien zij alleen thuik was, had zij geen middelen bij de hand om de vlammen te doven. Toen zij eindelijk hierin slaagde, was haar ■geheele onderlichaam reeds verbrand en viel zij bewusteloos neer. Hedennacht is zij in het zie kenhuis overleden. Vaische guldens en rijksdaalders. Vrijdagmiddag kwam een onbekende vrouw bij een winkelier in de Tusschendijken te Rotterdam, een wijk achter den Schiedamschen weg. Deze vrouw kocht eenige kleinigheden en betaalde met een gulden. De winkelier liet den dulden op den toonbank vallen en constateerde door het eigen aardige geluid, dat het geldstuk valsch was. Hij gaf daarop den gulden aan de vrouw terug, die -daarop een echte gaf. Na haar vertre kzon-d de winkelier twee broers van hem uit om de vrouw te volgen. Het tweetal constateerde, dat de vrouw ook bij andere winkeliers binnen ging en zich ten slotte langs een grooten omweg naar pand 81 aan de Haringpakkerstraat begaf, waar zij bleek te wonen. De mannen, die haar gevolgd'hadden, begaven zieli naar de politie en deden mededeelingen van hun bevindingen. De inspecteur van het bureau stelde zich telefonisch in verbinding met de val- 6eKe geldstukken-afdeeling van de Centrale - Re cherche, die daarop onmiddellijk óp onderzoek uitging. Eenige inspecteurs bijgestaan door re en troffen daar aan een 36-jarigen bankwerker eherchieurs, deden in bovengenoemd pand een inval en diens echtgenoote. Bij fouilleering bleek de 'vrpuw nog eenige vaische guldens in haar por- temonnaie te hebben. Het tweetal werd gear resteerd. Bij de huiszoeking die volgde, werdl -.onder een bodém van twee kasten eenvolledige installatie gevonden, voor het maken van valsohe guldens en rijksdaalders. De matrijzen waren niet van gips, doch van een bijzonder metaal, waar- doo ruitstekend nagemaakte geldstukken konden worden verkregen. Uit alles bleek dat een uit muntend vakman aan het werk was geweest. Zoowel de man als diens vrouw bekenden vol ledig. Gedurende een vijftal maanden had de man reeds valschie geldstukken gemaakt, terwijl de vrouw er vier 5 vijf per dag uitgaf. Behalve die in stallatie vond de politie ook nog 23 guldens met hét jaartal 1923 alsmede een kleine 3000 kwartjes" en een aantal dubbeltjes, en leenige centen, vermoe delijk als wisselgeld ontvangen bij het in betaling geven van de vaische guldens. Zes smeltkroezen als ook een partij tin, bismuth, antimonium ien koper werd eveneens in beslag genomen. De vaische munter en diens vrouw zijn overge bracht naar het hoofdbureau en aldaair in bewa ring gesteld. De Kon. Familie. De Koningin en de Prins zijn Zaterdagmiddag met den Parijschen sneltrein van 4.15 uur van hun verblijf in Zwitserland in de residentie terugge keerd. 1 Het Koninklijk echtpaar wterd op het perron ver welkomd door Prinses Juliana. Zij werden bij het wegrijden door een talrijke menigte hartelijk toe gejuicht. Kooningin Wilhelmina en Prins Hendrik zijn Za terdagmorgen op hun doorreis te Brussel aan het station begroet door den Koning en de Koningig van België en prins Leopold, met wie zij zich ge- ruimen tijd onderhielden. De Koningin ontving ook den N'ed. gezant te Brussel en mevr. Van Vredenburgh. De Koninklijke Familie zal dit jaar haar bezoekr aan Amsterdam later brengen dan in den regel gewoonte is. Het voornemen bestaat, dat Konin-- gin, Prins en Prinses in den loop van de twaedie week in Mei Tiaar de- hoofdstad zullen komen om er een geheele wie-ek te vertoeven. Die Kamer!verkiezingen. In verband met ontijdige en onjuiste publi- c-öering van candidaten-lijsten verzoekt het hoofd bestuur van den Vrijz. Democratischen Bond mee te deelen ,dat op 20 Maart j.l. de candidatenlijst ■welk ezal worden ingediend in de kieskringen Den Haag, Rotterdam, Leiden, Dordrecht, Mid delburg, Tilburg en Den Bosch definitief is sa mengesteld als volgt: 1. mr. H. P Marehant, 'Scheveningen, 2. mr. P. J Oud, Den Haag; 3. mevr. BakkérNort, Groningen; 4. Th. M Kete laar, Amsterdam; 5. F. Ei. H Ebels, Nieuw Beer- Beerta; 6. mr. A. M. Joek-en, Den Haag; 7. mr. S. J. L. van Aalten, Rotterdam; 9_ mevr. H. D. van ItallieVan Embden, Leiden; '9. Jac. "Welle- 'man ,Krabbendijke; 10. Klaas do Vries, Amster dam; 11. E:. Bredewout, Zwolle; 21. E_ J. Abra hams Amsterdam; 13. J. Kortland, Schoonho ven; 14. mr. J. Adriaanse, Oost-Kapelle15) H. B. Berghuijs, Utrecht; 16. Joh. Speelman, S assen- heim; 17. J. G. van Niftrik, Dordrecht; 18. A. de Broekert Eindhoven; 19. M. Germeraad, iSchie ..dam; 20. H. P. Vroon, Vnght Onder verdenking van kindermoord zijn Zon dagmiddag in arrest gesteld L. en zijn stiefdoch ter M„ beiden woonachtig in de gemeente Los ser. De politie aldaar, die deze zaak in onderzoek heeft, vond in een beerput nabij hun woning, de- lijkjes van twee pasgeboren kinderen, welke reeds- meer dan -een maand daarin verborgen waren. De .stiefdochter die naar de maréchaussee-kazerne te Oldenzaal is overgebracht, heeft beleend, de moe der der kinderen te zijn. terwijl L., die te Losser in arrest zit, nog geen bekentenis heeft afgelegd^ Buitenland Het lichten van de Dutische vloot bij Scapa Flow. De firma Cox and Danks, die door de Engel- sche Admiraliteit belast is met het lichten van 24 Dnitsche torpedojagers, welke bij Scapa Flow tot zinken werden gebracht, is er thans in geslaagd, het zevende schip te bergen. De mogelijkheid be staat, dat deze firma thans zal worden belast met« het lichten van de geheele vloot, welke bij S-capa- Flow is gezonken. Die bijaml in het wassenbeeldenspel. Madame Tussaud's wereldberoemd wassenbeel denspel in Marylebone-road te Londen, waar een 1000-tal beelden van beroemde en beruchte man nen en vrouwen waren tentoongesteld is, door den reeds gemelden brand bijna totaal vernield. Do oorzaak'van den brand Ls onbekend. Woensdag avond hoorde men in de omgeving van het pa nopticum een ontploffing en daartoe schoten do vlammen te voorschijn. Steeds hooger klommen de vlammen, die uit het dak sloegen, en het bran dend egebouw vormde een der meest fantastische branden, die Londen ooit had gezien. Duizenden waren samengestroomd, -die het schouwspel aan zagen. De honderden wassen poppen, voorstellend koningen, staatslieden, moordenaars, athleten, be roemde personages van eiken leeftijd, boden hun wassen lijven als voedsél voor de gretige vlam men. Sissend tuimelde de eene was-figuur na de andere in den vuurhaard, die een enormen omvang verkreeg. Eien groote vonkenregen ver hoogde het effect. ■De hitte der vlammen was zoo intens, dat de brandweer er door in zijn blussohingspogingen werd belemmerd. Een oogehblik dreigde het ge vaar voor de belendende huizen. Hónderden po litie-agienten waren in actie om de menigte op een afstand te houden. Om half elf brak de brand uit en een uur later was het lot van het groote gebouw bezegeld. Uit de gruwtelkamer zijn nog enkelepoppen gened ,o.w. de beeltenis' van den fameüsen vrou wenmoordienaar dr. .Crippen. Een groote pape gaai, die reeds bedwelmd in zijn kooi lag, kon gened worden. Ook het fameuse beeld van den politie-agient, dat in de hall s'toncl en zou goed was nagemaakt, dat vele menschen hem aan spraken, denkende dat hij ,,echt" was, is ge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2