Veiiings-Weekoverzicht OE 1IDEBSTIJ0H1 lifiil BEIiJLU. >r tot voldoening van de dienstdoende po- inten, die hem als een kameraad "beschouw randweer was aangerukt met 25 stóom- 5 draaibare watertorens en 8 motorspui- watertorens stónden opgesteld voor liet front van bet gebouw on wierpen van hoogte watermassa's op de vlammenzee, htschijnsel, door den brand veroorzaakt, fs te Acton op groeten afstand van Lon- rd'en waargenomen. lernietiging van het wassenbeeldenspel n Engelsche bladen als een nationaal vér- chouwd. Madame Tussaud, een Zwitsor- jde den grondslag voor het gebouw in l haar nakomelingen hebben de collectie tangevuld en gemodterneseerd. Die ramp in AnVorika. e uitvoerige telegrammen, welke de Ame- >he bladien zenden .blijkt nog feller de igende waarheid, dat een ontzaglijke .merika en in het bijzonder Illinois sre- heeft, 16 fiteden en dorpen zijn voor het groots selte weggevaagd. jling zonder ©enig voorafgaand 'toeken e tornado met een snelheid van 300 mijl, zijn woedende wervelingen meesleepend. i, een dorpje van 750 inwoners, werd in ninuten letterlijk tot gruis ineengedrukt. luiden van Illinois is op vreeselijke wijze rd. Wat de eerste uren de ramp nog kkiender maakte was de invallende don- ie vrij spoedig na den storm inviel. Bran- ïuizen, scholen en kantoreng waren de rruwzame lichtfakkels tusschen de puin- van waaruit overal de noodkreten der en gewonden opstegen, beantwoord door jep der gespaarden, die zoekend hun fami- en kennissen tusschen steenen en ijzer- trachtten op te sporen. Na het donde- raas van storm en instortende gebouwen, t ijle geklaag en gesteun verstan'dsver id. nkel euren echter kwam de eerste hulp Met behulp van groote auto-lampen n onderzoek naar de gewonden en doo- ronnen, die met tientallen werden gebor- a&s'en schoolkinderen werden, over een ruimte verspreid, meerendeels. dood weg- i. uizenden dakloozen werden den eersten ij vuren warm gehouden, welke tevens ichting dienst deden. zijn staatstroepen en relieftreinen met roode kruis personeel, verplegingsma- en levensmiddelen aangekomen. Voorfiu- rtrekken auto's met gewonden en doo- de omliggende groote steden, waar de ziekenhuizen nu nasrenoeg met slachtaf den tornado gevuld «zijn. invang der ramp zal, waar elke onmid- telegrafische verbinding is vernietigd', de de eerste dagen nog wel niet bekend Me'kinveei» in Duitschlanjd. raanleiding van het bericht, dat na 15 i.s. de invoer van. melk uit Nederland uitschland zal worden stopgfezet, heeft bij de directie van Landbouw van het ment van BBinnenlandsche Zaken nade- .htingen ingewonnen. specteur van het Zuivelwezen, dr. J. Sw.t- eelde mede dat de regeering officieel nog nnis had gekregen van deze beslissing, heeft Duitschland een veAod van in voer van melk, room en vee voor ons land ardigd ,op grond van het, hier heerschen- d- en klauwzeer. Voor sommige steden Duitschland, speciaal in het Roergebied, n afwijking van dit Verbod toegestaan, beden betrokken haar melk uit Neder- fabriieken, speciaal uit BBrabanteehé, k uit Limburgsehe en Geldersche. Daar ieken goede prijzen voor haar melk 'kre- estal overeenkomende met die, in Amster- Rotterdam geldende, was er steeds veel voor levering. Voor deze fabrieken zal itsch of Pruisisch invoerverbod minder zijn. hlahd begint juist den laatsten tijd een -gemoetkomende houding aan te nemen, ijkt uit het feit, dat men geconden- nelk in blik weer toelaat. |den secretaris van den Alg. Ned. Zui- (P.N.Z.), den heer J A. Geluk, ver- t blad nog, dat zulk een invoerrecht op 'lkproductie niet van groote beteekenis Voor de fabrieken, die jarenlang hebben en haar bedrijven er op berekenden, thet natuurlijk een schadepost, doch op markt zal dit verbod niet van invloed m alles en nog waj Nadruk verboden. Doorenbos rijmt het volgende, als his- vermeld stukje in de Tel.: 'lis Koolman was ontboden <len dorpschen Dominó dat Krelis dikwijls Zondags Zondagsche dingen dee, dis trou z'n zondaarsschoenen een mooien marktdag aan besloot via den Herder ;r de' eiermarkt te gaan. andje met de versche eitjes onieerd' hij in de gang, o wlerd hem de les gelezen een stijf kwartiertje lang. met diep gebogen hoofde, ar met nieuwen levensmoed d hij uit dos Herders kamer,- 118 vrouw trad hem tegemoet^- maar, Krelis, dat is aardig, Je' ons zoovéél eiera bracht, een vorstelijk cadeau, hoor! ^eh, dat had ik niet verwacht. ik óók niét, dacht boer Krelis, in 't leege mandje keek; verdikkeme nog erger de hééle boetepreek. ich Zei de wijze Koning Salomo het een woord op z'n pas, is als gou- u, °P zilveren geboeide schalen. Hoe- velen hebben hun geluk niet aan een woord, op het juiste^ moment gesproken, te danken, hoe- veljen - speciaal onder de vrouwen zegenen niet het oogenblik in hun leven toen de zoo lang verbeide, maar toch nog onverwachte vraag tot hen kwam of ze met „hem de reis door 't leven wilde maken, de moed en kracht vbndon op het juiste oggenblik schuchter „ja" te lispe len. Zeker, het rechte tijdstip, daar komt het op aan, met onze woorden, met onze daden. Dat begreep de burgervader van Ilpendam. Een der vroedfe vaderen was het regentschap moede en legde het bijltje er bij neer. Toen aan het einde der vergadering de burgemeester het scheideude raadslid wilde toespreken, viel deze hem in de rede met de opmerking, dat hij van den burge meester als ambtenaar geen pluimpje wilde heb.' ben. De burgemeester zat even perplex en sloot toen xde vergadering. Zoo'n onwelkom criticus herbergt ook Utrecht onder zijn poorters. Een zekere heer Tiggers was nog al openhartig in zijn muziekrecensies. De een kan de waarheid beter verdragen dan de ander, doch de pianist Jager was van die waar heid die tusschen twee haakjes door hem als leugens werden gekwalifiseerd niet gediend en hij verbood den vrijmoedigen criticus den toe gang tot zijn concerten. Eens probeeren, zei de heer Tiggers, wie het hoogste recht heeft. Hij kocht een entréekaartje en stapte de concertzaal binnen. De echtgenoote van den pianist kwam hem toe. „Ik mag u niet toelaten". „Ik ben er al en heb een betaald entrée-biljet". Mevrouw naar haar man en de man naar de politie. Twee politic-agenten traden de zaal binnen, om den ongew'onschton bezoeker te verwijderen, maar toen ze op den heer Tiggers afkwamen, trad eensklaps «en inspecteur van politie naar voren, die achter in de zaal gezeten was, in civiel gekleed en dus door niemand te voren opgemerkt. Deze inspec teur maakte den agenten met een enkel handge baar duidelijk, dat hier niemand te verwijderen viel en dat zij terstond de zaal -hadden te verla ten. Na enkele minuten nam het concert een aanvang. De heer Tiggers bleef tot het einde aanwezig. Gij, die steeds andieren weet te gispen En elks gedrag wel durft berispen, Veeg eerst de smetten uit uw borst, Want anders is 't met u gelegen Als met hen, die den schoorsteen vegen, Zij worden zelf met roet bemorst. Dat wordt nog wel eens uit 't oog verloren De groote Spurgeon heeft eens gezegd dat we anderer gebreken steeds in 't oog hebben en onze eigen tekortkomingen in een zak op den rug dragen, 'tls bij de mogendheden al niet anders. In Engeland noch Duitschland wordt een Neder- landsch werkzoekende toegelaten omdat zoo redteneert men ieder buitenlandier die in een dezer landen werk vindt, zulks doet ten koste van de gemeenschap. Amerika sluit zijn haveos voor Nederlandsche producten en wij dra gers van htet devies „Je Mamtiendrai" wat doen wij? Wij laten de Engelsche gouvernantes lustig en rustig op onzen bodem, den Duiteehen arbeider, kantoorbediende of de liulp in de huis houding vindt bij ons een gastvrij onderdak. De Amerikaansche auto'tjes en schrijfmachines wij zen wij niet als schadelijke microben het land uit. Neen, daartoe zijn wij te welopgevoed, zoo zijn onze manieren niet.,, maar 'tgetuigt tevens van een stelselloosheid der regeéring, waarin elke lijn ontbreekt. De Nederlandsche leeuw wordt oud. De tanden zijn versleten en klaeuwen kan hij niet meer. Met kousen en schoenen kan do buitenlander over ons heen loopen. Behalve auto's en schrijfmachines voert Ame rika ook... echtparen uit en wel echtparen die 't niet erg best met mekaar kunnen vinden en nu op vreemden bodem maar een eind willen maken aan hun eerste liefde, om 't andermaal natuurlijk nog eens te probeeren. In Frankrijk wordt 't gevalletje opgeknapt. Te Parijs worden Amerikaansche echtscheidingen „in het groot" uitgesproken. En daar "de Pransehe wet de ver melding in de pers van de détails en de motieven van een dergelijk proces verbiedt, is het niet moeilijk om openbaarheid "te ontgaan. Het echt- scheiden van Amerikaansche paren te Parijs is tegenwoordig zoo in de mode, dat Parijs op het oogenblik wel zes bureaux telt, waar vertegen woordigers van groote Amerikaansche advocaten in samenwerking met Fransche pleitbezorgers de belangfen van hun talrijke klanten zoo goe! mo gelijk behartigen. Een iïïet-alledaagsche 'efdesbetuiging vónden we dezer dagen in de volgende advertentie: Ge vonden 'n dames-waterproofmantel tusschen Hoe ren vteen en Wolvega aan de rijksstraatweg. Terug te bekomen tegen adverbentiekosten bij (volgt adres). Nu liet slot, dat zeker van het gewone afwijkt: Indien het blijkt 'n levenslustig net meisje te zijn, om verder kennis mee te maken, zijn de advtertentiekosteu uitgesloten. De moge lijkheid, dat er meer dames-waterproofmaiitels zullen verloren raken, lijkt ons niet groot; de rïsic ois te aanzienlijk. Maar zoo ongewild, zoo ongjezocht, kan je 'n kansje geboden worden, zonder eenige bereke ning, zonder eenige „val". Men noemt zooiets het toeval. 'nAdzocaat uit Den Haag was Zon dag aan het vïsschen met den hengel op het fort Rhijnauwen bij BBunnik (Utrecht). De dobber schoot in eens snel naar beneden, do hengelaar haalde op en daar zweefde in de lucht 'n snoek van ongewone afmeting en zwaarte. Toen de „roover" op het land was geworpen en'vervól- gens onschadelijk gemaakt, werd hij gewogen en gemeten. Gewicht 261/2 pond, lengte 1.10 M. Nog 'n overblijver uit den goeden ouden tijd. Nu, van 't nieuwe Trekt 'n bewoner van het Drcnt- scbe dorp Dwingielo zich weinig aan. Hij had varkens, die hij op één na in hokken kon bergen. Waar nu die wonïnglooze gestopt? Dl? eigenaar dacht er niet lang over; hij stopte krulstaart in 't ledikant, dat op 't oogfanllik toch niet gebruikt werd. 'Van een ander voor den betrokkene minder priettige 'indeeling maakt men vut Weesp mel ding. Als baby, ja toen droeg hij eenigen tijd. de kleedij waarin minder duidelijk gedemon streerd werd tot welke sekte hij behoorde, doch toen de kruipperiode achter de rug was, stak moedier hem in 't korte broekje en later, toen bij de schoolbanken, verliet, schoot hij de lange pantalon in. Geen mensch die er aan dacht in Hem een eerzame jonge maagd te zien en zelf zag hij er allerminst naar uit. De tijd kwam dat hij schuin in andermans bloementuin keek en zijn blik werd begrepen en beantwoord. Dies oog hij op zekeren dag naar 't Weesper stad huis en gaf te kennen dat hij de groote stap wilde wagen. Dat kan niet, was 't antwoord, je staat hier als vrouw te boek. Enfin, de natuur laat zich door geen wettelijke al of niet gerecht vaardigde formaliteiten binden, en na heel wat geschrijf kon de zaak voortgang hebben. Kos ten f 100.Daarvoor is de oprechte liefde niet te duur betaald, doch onze Weesper vriend meen de dat de gemeente dat rekeningetje maar moest betalen en vroeg ontheffing. Wat hem na eenig tegenstribbelen dan ook is verleend. Eigenaardige verrassingen doen zich voor. Een IJmuider autobus-bestuurder ondervond dit. Bij 't eindpunt bleef een oud heer zitten. De "bestuur der zeide ,dat het eindpunt was "bereikt, maar de passagier zeide van een eindpunt niets te we ten. Hoe vriendelijk de bestuurder het ook vroeg, de man wilde de autobus niet verlaten. De be stuurder vroeg toen assistentie van de politie. Een agent vroeg 'den ouden heer of deze dan mét even wilde meegaan naar het bureau. staat me nogal aan", amtwoordde deze en bij ging meie. Maar naast den ouden heer zat een kind van ongeveer 21/2 jaar en daar de kleine den passagier „opa" noemde, nam de politie ook het kind mee. Op het bureau gekomen kon de oude baas naam noch woonplaats opgeven. Hij wist niet, vanwaar hij kwam. De politie onder zocht toen of hij eenige bewijzen van identiteit bij zich had en vond in de kast van zijn gouden horloge naam en adres: J. V. te Haarlem. De Haarlemsche politie werd opgebeld en spoedig bleek dat de man daar woonde en kindsch was. •Hij zou per auto worden gehaald. De politie vroeg toen of het kind ook bij hem hoorde en •of men dit ook moest meegeven. Consternatie bij de familie te Haarlem. Het kind hoorde niet bij de gezochte. Nu zat de politie voor de vraag: van wie is het kind? De kleine werd voor het raam gezet en had spoedig veel bekijks, vooral /an de zijde der jeugd. Spoedig daarna werd 'iet kind door vriendjes herkend. Het was 'socb- ends wOggcloopen en toen in de bus geklommen, vaar het naast den ouden heer had plaatsge- Ma rktberichten - LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 23 Maart. 74300 kilogram roode kool ie soort 9.*13.10, 'et 2e soort 7.40—8.50. 74000 kilogram gele kool 12 17-So. idem 2e soort 7.10n.50. 119000 ki logram deensche witte kool ie soort 5.6.40, "'em 2e soort 3.704.60. 7000 kilogram uien 12.20 -14.20, drielingen 13.50—13.80. 4925 kilogram peen 1.602.10. 24 Maart. I4000 kilogram roode kool ie soort 10.14. idem 20 soort 8.509.80. 91000 kilogram gele kool ie sooyv. 13.——18.40, idem 2e soort 9.1012.60. 77500 ki ogram deensche witte kool ie soort 5. —6.40, idem 2e soort 3.90—4.70. 3500 kilogram uien 13.5014.20, drielingen 13.50—14.—. 12975 kilogram peen 1.302.40. ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de redacteur, bij deze verzoek ik be leefd plaatsing voor het volgende. Mijnheer Prijs als u bij de ontmoeting D.T.3 Holland gewieest bent, en uw oogen niet hett dichtgedaan, zal u ook de partijdigheid van den grensrechter hebben moeten zien, want als de bal gespeeld wordt door den Di.T.3.-rechtsbuiten en de bal de uitlijn is gepasseerd en deze ophoud met spelen, er dan gezegd wordt door den i>. TjS.-grensitechter, toe speel door; is dit spoitiel mijnheer Pjyjs want een grensrechter heeft zijn mond dicht te houiten en zich niet te bemoj.cn. met de spelers en te vlaggen als de bal de uit lijn is gepasseerd. Zooieis heeft zich herhaalde malen voorgtedaan, hel meeste aan de Zuidkant van het speelveld hls de bal uit was en gespeeld' door een 11.T.3.-speler, er niet gevlagd werd. Mij dunkt heeft deze mijnheer dan toch wel de overwinning van D.T.3. herpen bevorderen. Sierinede hoop ik u van antwoord te hebben 5nd mijnheer Prijs en verblijf ik .HOLLANDER". In de afgeloopen week werden slechts een 50 wagons kool minder aangevoerd dan in de vorige en beliep, het totaal aan beidie veilingen samen- nog rond 400 wagons. Over het algemeen bliecf de toestand ongewijzigd; er was een flinke kooplust, doch het aanbod was te groot om de prijzen nog meer naar boven te brengen. Bijna alLes werd voor export gexocht, voor- xbinnenland althans voor de groote steden xwas zeer weinig vraag. x Het aanbod van roode kool was weer 't grootst en bedroeg gemiddeld 26 wagons. Het weer bleef zich goed houden en duidelijk is te beinerxen oat de kwaliteit veel beter is dan eenige wenen geleden. Groote kool kon van f7.509.— per 100 kilogram opbrengen, terwijl de middelsoort voor f9.11.— van de hand gingen. Naar vernouding bleef het kleine goed in de minderneld en waren het slechts zeer enkele mooie partijen, waarvoor f13.of een paar dubbeltjes meer werden be taald. De groote gele kool was iets duurder dan vo rige week; de laatste dagen werd maar weinig onder de f 11verkocht en voor kool van een paar k.g. kon al spoedig f 13.14.gemaakt worden. Voor het mooie kleingoed waren de no-< teeringen de laatste dagen hooger dan in het be gin der week, f 16.50 was meestal het maximum, alleen Woensdag werd een enkele maal f17. pper 100 k.g. bereikt. De aanvoer van deze soort was de laatste dagen belangrijk minder, wat er opp wijst dat de voorraad uitgeput raakt. Gemid deld werden deze' week nog 16 wagons per dag aangeboden. Van de deensche witte kool waarvan die voor- aad nog lang niet uitgeput is, was dit gemiddeld 24 wagons per dag. Een ietwat betere stemming uan vorige week viel niet te ontkennen. Groote kool kwam gauw tot de f 4.per 100 k.g., terwijl middelsoort varieerde van f4.5.50. Het kleine. goed steeg dc laatste dagen bij het begin der week van f5.70 tot hoogstens f6.70. Wat de z.g.n. zakgroenten betreft," hiervan was de aanvoer gering. Met de uien loopt het lang zamerhand af, er komen slechts 2 wagonnetjes per dag. Toch heeft dit weinig invloed op den prijs. Evenals vorige week varieerae deze van f 12.50 tot f13.50 per ioo k.g. Van peen kwamen niet eens 2 wagons per dag. Niet omdat er geen voorraad meiar is, doch omdat er nog steeds geen belangstelling voor dit pro duct is. Op sommige dagen kon door enkelen nog wel eens f 2.gemaakt worden, doch meestal werd in doorsnee niet moer dan f 1.50 per 100 k.g. betaald. Intusschenis het een gelukkige omstandigheid dat de groote voorraden kool weggemaakt kunnen woredn tegen flinke prijzen. Zeer velen profitoe ren hier nog van. j NOORDERMARKTBOND'. 23 Maart. 5400 kilogram uien. Uien 13.30—14.10. Drielingen 14.30—14.70. 14800 kilogram peen 1.301.50. 123400 kilogram roode kool 8.90—13.10, idem doorschot 8.9012.60. 32800 kilogram gele kool 9-16.20, idem doorschot 8n.50. 149800 ki logram deensche witte kool 3.806.30, idem door schot 3.20—4.60. 24 Maart. 58oo kilogram uien. Grove uien 13.40. Uien 12.70 3.70. Drielingen 13.9014.40. 10500 kilogram- ieen 1.10—2.—165300 kilogram roode kool 8.70. —31.30, idem doorschot 8.3011.90. 48700 kilo- ;ram gele kool 11.4017.30, idem doorschot 9. ij.—. 186800 kilogram deensche witte kool 4.— 6.40, idem doorschot 3.805.40. WARMENHUIZEN. 21 Maart. Joode kool ie soort 8.i2tidem 2e soort 7.9010.50, idem uitschot 4.50—4.70. Gele kool ie soort 10.7014.20, idem 2e soort 9.80-m. «dem uitschot 6.10. Doensche witte kool i-e srt. 3.70—5.90, idem 2e soprt 3.40—5.30. Drielingen 13.00 13.80. Uien 12.7012.90. Grove uien 11.40. Stek 4. 5.80. Peen 1.902.—. Aanvoer 61800 .cilogram roode kool, 10000 kilogram gele kool, 76200 kilogram deensche witte kool, 3200 kilo gram uien, 1400 kilogram peen. ALKMAAR. 23 Maart. Appelen 10.23.—. Peren 10.17.—. Spruiten' 2°- 37-~ per 100 kilogram. Boerenkool 1.10— 730 per 100 stuks. Roode kool 10.20—15.20. Gele rooi 10.50—16.60. Wortelen 1.40—2.10.Uien 10.10 - 14.20 alles per 100 kilogram. Spinazie 0.61—0.77 er bakje. Prei 7.8016.40 per 100 bos. Witlof ia •oort 17.20.idem 2e soort to.15.per. :oo kilogram. ALKMAAR. N. V. EIERVEILING 21 Maart. Vanvcer 70.000 kipeieren. Prijzen: 5.6.20 per iop stuks. Bruine 6.20— >.50 per 100 stuks. 18000 eende-eier-en. P.ijzen 5.80—5.90 per 100 stuks. AMSTERDAM. 23 Maart. Zeeuw, bonten 4.50—6.—. Zeeuw, blauwen 5.60 —5.75. Zeeuw, eigenheimers 5.50^-5.60. Zeeuw, bra vos 5.-5.50. Zeeuw, roode star 4.50—«4.60. Z. blauwe eigenheimers 4.50—4.75. Zeeuw. cigenheU mers poters 4.50. Zeeuw, blauwe poters 2.25-3 Zeeuw, bonte poters 2.25—3.—. Hillegommer zand- aardappelen 6.50—7.50. Noordhollandscho blau- wen 4.4.25. Noordhollandsche bonten 4.80— 5.—. Friesche borgors 5.50—5.60. Friesche roode star 4.504.60. Friesche blauwe borgers 4.504.75 Roode star zandgrond 3.503.60. Eigenheimer 3.— —4.—. Bravos zetpoters 4.25 4.50. De Wets 4.— 4.10. Winter malta 11.12.—. Holland I—S, DL Wf. I. Onder leiding van scheidsrechter Joh. Kok, had bovengenoemde vriendschappelijke ontmoo- ting plaats. Holland had eenige invallers, als ik goed geteld heb 5, deze plaatsen tverden inge nomen door 3 oud-tedien van Kios en 2 soelcrs van Holland 2. Als er ongeveer 20 minuten zijn gespeeld krijgt de linksbinnen het leder vaa den rechtsbuiten toegespeeld en deze geeft met een mooi schot S.D.W. de leiding, zoo blijft de stand tot de rust. Na d «rust is S.DAV iets in de meerderheid, doch spoedig weet 'Holland zich los te wterken en een doelpunt te maken, doch we gens buiten spel staan van een speler niet toe- gekiend. Even later weet Jb. Mol uit een ont stane doelworsteling ioch de gelijmaker in de S.D'.W.-touwen te werken. En als Holland nog een penalty krijgt te nemen, welke vriendschap pelijk naast het doel wordt geplaatst, komt het einde van deze door beide partijen zoo vriend schappelijk mogelijk gespeelden wedstrijd. Holland 2 ^peelde in Bergen tegen BJS.V. 2, Zooals men mij vertelde ook gelijk 00. was hier de uitslag HOLLANDER. Bi. T. 8. KAMPIOEN. Eindlijk is de dag gekomen D. T. iS. is kampioen Heel Oudkarspel is in vreugde Aan het eind vau dit seizoen. Tier jaar kampt het dapp"re clubje Reeds in de N. H. V. B. En je kunt ze er naai' vragen Kampioen zijn, valt niet mee. Lang nog bleven wij onzeker Wie den titel halen kon Maar deez' wedstrijd heeft bevestigd Het was D.TjS. die won. En nu witgehemide knapen Uw bekende Veteraan Die u steeds in spanning volgde Biedt zij'n zegewensch thans aan Dat jelui je vlag moogt voeren Met succes in tweede klas Dal je steeds vooruit moogt „hoeren" En wéér kampioen wordt ras. Aan uw leden en besturen Bied ik ook m'n hieilwenseh aan. Dat wij steeds u kunnen roemen Is de wensch van VETERAAN. 8T. PANGRAS. De voetbalvereeniging Vrone zal thans in plaats van bekerwedstrijden, nederlaagwedstrij-

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3