ZDIDiSCHARWOrDE. r 2atéiC®.gavoiidhield Ds.' G-WöStmijze, Nod. Hei-v, Predikant" 1e Drachten; een réde in dé Md. fiery. Kerk alhier, onder deü titel „Als Visschers, ^Parelduikers en Mijnwerkers." Als inleiding van deze samenköiïiist Kei ^Ds. Westmijze de aanwezigen zingen Ps. '118:3 cn M begon daarna te spreken over het aantal christe- fl tenen .althans de zich Christen noemenden, van de op onze planeet wonende 1600 millioen men- V schen. Dat velen beweren dat er een teveel aan Ij, menschen is, zooals in het laatste tijdperk voor de t groote Europeesche oorlog toen men immers zeide, dat „een frissche, vroolijke oorlog" maar eenige millioenen moest wegmaaien, zooals ook Friedrieh Nietsehe „de philosoof met de hamer", het sur plus met „Die Viel zu Vielen" aanduidde. Deze Dutische professor noemde het Christendom en de Alcohol de twee pesten op deze wereld. Ook had hij een haat tegen de Socialisme, omdat het Christendom en het Socialisme de zwakken wil len beschermen, terwijl hij zeide dat de wereld voor de sterken is, geen medelijden gebruikt moet worden (Herrenmoral), en deze door Nietsehe aan gekweekt egedachte is een van de factoren die tot den wereldoorlog geleid hebben. - Thans zijn er op.de wereld ongeveer 500 niil- tiqen menschen die zich Christenen noemenin werkelijkheid is er slechts een zeer klein getal echte Christenen. De anderen, de Naamchriste nen werden reeds als 't ware aangekweekt oniter de regeering van Constantijn, keizer der Romei nen, evenals onder het bewind van Daendels in ons Indië als gouverneur-generaal. Evenals iedere^ beweging aan kracht inboet wanneer ze zich uit breidt, is ook het Christendom in den loop Ier tijden hieraan niet ontkomen, maar telkens ston de nte midden van de verpolitiekte wereld, weer groepjes menschen op (kloosters werden gevormd) die naar het oorspronkelijke geloof terug wilden. Als visschers, parelduikers en mijnwerkers moe ten de menschen afsteken naar de diepte. Zij hebben te worstelen om het geestes brood. Gelijk Jezus op de voorplecht van een schip staande, de visschers toesprak en hen zeide naar de diepte .."af te steken en niet aan den wal in de branding 'te blijven, waarmee gezegd wordt dat niet dicht bij huis onder de Joden het Christendlom geprd- dikt moest worden maar verderop onder de hei denen de mogelijkheid was het Christendom tot een wereldgodsdienst te maken. Spr. maakte de zelfde vergelijking met parelduikers di eafduiken in de groengrijze wateren en parels, als droppels bevroren licht lijkende, ophalen en mijnwer kers ,di ein de schemerende schachten afdalen om 't nuttige voor de industrie op te beuren. Wij moeten boeken lezen die afsteken naar de diepte, maar ook in de omgang met ons zeif afsteken naar de diepte. W ie afsteekt in de diepte naar eigen zieleleven, als visschers, parelduikers en mijnwerkers, wordt oonmöedig, hij wordt geen farizeeër. In de diepte van uw zieleleven zult ge geen weg weten, maar dit moet komen door de oefening in de kerk en is immers de bedoeling van Godsdienst en Kerk. De adelaars gooien hun jongen, eenigen tijd na de geboorte uit het nest en de kleinen vallen niet op de rotsen te pletter, maar slaan hun wiekjes nit. Zoo hebben wij het te wagen, als visschers, parelduikers en mijnwerkers het iederen dag voor hun brood doen, zoo moeten wij vallen in de diepte en opklappen Gods blauwen hemel tege moet. Hiermed eeindigde spr. zijn rede terwijl hij de aanwezigen nog de open-seiiaaicollecte aan beval om daardoor den Kerkeraad in staat te stel len voort te gaan met het organiseeren van de winterlezingen. BROkiK OP LANGENEIJK. Bij het den 25 sten Maart te Amsterdam ge houden examen voor kantoorstenograaf (130 let tergrepen pe rminuut) is geslaagd de heer J. Bommer, alhier. ZUIDSCHARWOUDE. Poor het Voorloopig Comité uit Helpt Elkander is een circulaire gericht aan de ingezetenen, in welke o.m. voorkomt, dat men ook in de gelegen heid wordt gestela, lid van zijn opgerichte vereen, voor ziekenhuis! crplègühfe te worden, al is men geen lid van het ziekenfonds. Zooals we onlangs meldden, was dit bezwaar een der 2 hoofdmotie ven, waarom de vereen. „De Voorzorg" met dit zelfde doel werd opgericht. Het voorloopig comité schijnt dus dit bez vaar in te zien, waarmee al een van de redenen voor het bestaan an 2 vereemi- gingen is vervallen. Het bestuur van „De Voor zorg" heeft thans aan genoemd comité gevraagd ook de andere bezwarende Depaling omtrent het niet-allen betalen te laten vervallen, opdat tol fusie der 2 vereenigingen kan worden beslotien. ZUIDSCHARWOUDE. Om aan de bezwarende bepaling van de ver plichte Winkelsluitingverordening te ontkomen, waarbij het verboden is in de week 's avonds na 9 uur en Zondags den geheelen dag niet te mogen afleveren, heeft de bierbottelarij van den heei Krul een filiaal ingericht te Broek. NOORDSCHARWOUDE. In „De Burg" werd Dinsdag 24 Maart vergade ring gehouden der afd. Zuidscharwoude-Noord- scharwoudeOudkarspel der Bijz. Vrijw. Land storm. De opkomst was niet groot. Ter vergadering waren tegenwoordig ook de Verbandscdt. Kapitein. De Wolff en de heer Oolders en het commissielid de heer De Boer. De vergadering stond onder lei ding van den Plaatselijk Leider N. Kramer. Uitgereikt werden de gedenkplaten ter herden king van de aanbieding.van het huldeblijk der Land stoimers aan H. M. de Koningin bij Haar Regee- rings-Jubileum. Voor de leden die niet aanwezig waren liggen deze platen ter beschikking in „De Burg" te Noordscharwoude. In 1925 zullen wederom 5 schietoefeningen I plaatselijke en 1 verbandswedstrijd gehouden worden. De datums zullen den leden nader bekend gemaakt worden. Ook op de oefeningsavonden zul len in overleg met de plaatselijke commissie prijs jes beschikbaar gesteld worden. Na een uiteenzetting door den heer Oolders over het Landstormblad, dat geheel zonder Rijks- steun uitgegeven wordt ter bevordering van den ofldertiflgen band onder de lan'dstormers wordt een lijst gecirculeerd voor vrijwillige bijdragen voor dit blad waarop door allen werd geteekend. Voor de niet-aanwezigen zal deze lijst verder in De Burg neergelegd worden. Als laatste punt wordt door den Plaatselijk Lei der aangegeven, wat elk landsformer té doen staat als onverhoopt de mobilisatie mocht worderi uit geroepen en hoe de oproeping zal geschieden. Na eenige verdere besprekingen werd de ver gadering na opwekking om trouw de schietoefenin gen en wedstrijden te komen bezoeken en daardoor onze afd. levendig te houden, onder dankzegging gesloten. Uit den Omtrek. - KOEDIJK. Op 28, 29 en 30 Maart was er feest in onze ge-t meente. De Harmonie „Aurora" had een Bazar georganiseerd ten doel hébbende een muziektent te bouwen en een nieuw vaandel aan te schaffen. Het laatste had reeds plaats gehad. Op 28 Maart werd door de vereeniging het feest aangevangen met een optocht langs de geheele gemeente waarbij het nieuwe vaandei werd ingewijd rriet een marsch „Groet aan het Vaandel." Hierdoor werd reeds dauelijK veel volk op de been gebracht. Te 4 uur werd ctoor Burgemeester Kooiman de bazar met een toespraak geopend, waarbij spreker naar vo ren braent. het nut van de Harmonie in onze ge meente. De marsch door de gemeente mocht ze ker beschouwd worden als een blijk van waardee ring aan de burgerij. Spreker hoopte dat allen zullen medewerken om het feest op gepaste wijze- te vieren. Hierna werd het lint, dat den toegang af-i sloot, door spreker doorgeknipt en de bazar offi cieel geopend verklaard. De tent van den heer De Weerd, als bazar in gericht gaf een aangenamen* indruk, alle ontvan- gne artikelen lagen ten verkoop keurig uitgestald .n negen afdeelmgen; en daarachter de verschillen- 1e Dames als verkoopsters. Er waren van uit en buiten de gemeente ont- .angen 285 verschillende inzendingen met ruim 500 verschillende artikelen, zoodat er wel wat .0 koop was Spoedig werd dan ook al reeds van aeze gelegenheid gebruik gemaakt, doordat velen aangelokt door de keurige artikelen, hun keuze oe- aeu. Het tooneel was ingericht tot theetuin, waar .nen een geurig kop thee kon koopen. Jonge dames lungeerden als lieve kellnerinnén, terwijl door'een stukje muziek voor de noodige afwisseling werd gezorgd. Het rad van avontuur was natuurlijk ook vertegenwoordigd, en trok veel belangstelling. Oirt was er gezorgd dat men de ooel eens door elkaar icon gooien; er was nl. een vroolijke keuken. Ook van deze vermakelijkheid werd een druk gebruik gemaakt en verhoogde de voorlijkheid. Er heersch- te direct een aangename stemming en een drukke bedrijvigheid in de keurig versierde zaal. Des avonds om acht uur werd aoor 'de harmonie een concert gegeven in het lokaal van den heer Groot. De voorzitte rvan de harmonie, de heer C. Bos Lz. opende dezen avond met zijn dank te betui gen aan allen zoowel in als buiten de gemeente, die medegewerkt hadden aan het tot heden toe welsla gen van deze feestdagen en noopte op een goeden afloop. Spr. betuigde zijn erkentelijkheid voor het mooie vaandel dat de vereeniging nu bezat en deel de mede dat het eerste nummer dat gegeven zal worden is „Hulde aan het Vaandei", gecomponeerd door den Directeur, den heer Anderson, welke me- dedeeling met applaus werd begroet. De muziek nummers werden afgewisseld door ernstige en lui mige voordrachten. Na afloop een gezellig bal. Zondagmiddag werd de bazar weer geopend en werd er weer volop gekocht, zoodat bijna alles was uitverkocht. Er werd met nauwkeurigheid geraden naar een aantal knoopen in een flesch. De middag werd opgeluisterd door muziek en des avonds was er radio-concert in het kerkgebouw. Ook dit con cert werd ruim bezocht. Maandagmiddag sorteering der prijzen voor de verloting, die te vier uur zou beginnen. Maar ja- we], daar verscheen de rijkspolitie, en dit had tot gevolg dat de voorzitter moest verkondigen dat op heden de verloting niet kon doorgaan. Algeheele teleurstelling onder de aanwezigen. De burgemees ter en voorzitter per auto naar Alkmaar om de zaak tot klaarheid te brengen. De teleurstelling werd voorloopig weggewerkt door de muziek. Spoedig werd er gedanst en kwam er een vroolijke stem ming met de hoop op een gunstigen uitslag. En die kwam. Direct konden nu de 21 series worden afgedraaid, waai op de aanwezigen de prijzen in ontvangst konden nemen. De overige kunnen worden afgehaald. Om uu rwas het ge maskerd bal in het lokaal van dtm heer Groot. Ve le mooie costumes vielen te bewonderen. De prij- zer. voor de mooiste costumes vielen ten deel aan 1. Haremdame. 2. Nar. 3. Sneeuwnacht. 4. Fi- gx.urvermicelli. 5. Vraagteeken. 6. Lucifers. 7. Sousjes. Voor het origineele costuum 1. Spinne- Acb. 2. Lichtreclame. 3. Hulde aan Aurora. 4. Oude Jongejuffrouw. 5. Radio. Voor groepen i. Vo- lendammers. 2. Schooljongens. 3. Jaargetijden. 4. Dag en Nacht. Het was voor de commissie van beoordeeling een moeilijk werk. Na afloop was er in de twee lokalen gelegenheid tot dansen. Het geheel kan als goed geslaagd beschouwd den, zoodat de commissie beloond is voor haar vele werkzaamheden. Be HEILOOëftS IN ACTIE. Men meldt uit Alkmaar: De „Alkmaarsche Courant" deelde dezer da gen mede dat, om tegemoet te komen aan den reeds lang gebleken expansiedrang, door ons ge meentebestuur aan Heiloo, Oudorp en Koedijk een brief gericht is om onderhandelingen te openen voor gebiedsafstand door die gemeenten. B. en W. wijzen er in hun schrijven op, dat door de voortdurende uitbreiding dezer stad de grens tusschen haar en de omliggende gemeenten niet langer ligt op de plaats waar de scheiding tus schen de bevoegdheden der verschillende gemeen tebesturen redelijkerwijs behoort te liggen. Het Alkmaarsche gemeentebestuur had zich reeds tot Ged. Staten gewend met het verzoek om, indien dit college niet volstrekt afwijzend stond tegenover annexatie door Alkmaar, daar over met de betrokken gemeenten onderhande lingen te openen. Gedeputeerden antwoordden ech ter, zonder zich over bereidheid tot het steunen van annexatie-plannen uit te laten, dat z§ het beter ronden dat B. en W. van Alkmaar zetf het overieg aanpakten. In gemotiveerde adressen vroegen B.ën W. van Alkmaar dan van Heiloo afstand van 216 H.A. (inet ongeveer 300 bewoners) van Koedijk pl.m. 100 H.A van Bergen 68 H.A., van Oudorp 150 H.A. Behalve het van Heilco gevraagde grondgebied zijn de verlangde deelen nog bijna uitsluitend bouwland, hoewel in de naaste toekomst Jvni. het deel van Oudorp) wel bestemd voor bouw terrein. Worden de voorgenomen plannen doorgevoerd, dan zal een door de West-Enesche I< anaalver - eeniging aan te leggen kanaal bijna geheel binnen de gemeente Alkmaar komen te liggen. Naar aanleiding van deze publicatie zijn de Heiloërs in actie gekomen en hielden Zaterdag avond een drukbezochte vergadering (waar 00a verschillende vrouwelijke ingezetenen tegenwoor dig waren) daartoe bijeengeroepen door jhr. H. van Poreest. Deze deelde namens een voorloopig comité me de, dat het thans niet de bedoeling was de door het gemeenteoestuur van Alkmaar aangevoerd, argumenten te bestrijden. Dit wilde hij overlaten aan hen, die daarvoor geroepen zijn en dezen strijd naar hij hoopte met beslistheid en succes zouden voeren. Zoowel het Heiloosche col lege van B. en W. als de Raad zullen pal staan voor het behoud van eigen grondgebied, doch het lag z.i. op den weg van een bijeenkomst als deze om tot het Heiloosche gemeentebestuur te zeggen: Mannen ,in dezen u opgedrongen strijd, dien nie mand onzer gewenscht heeft, hebt gij de ge heele gemeente achter u! Als het noodig mocht zijn, beschikt dan over ons; weert dit dreigend gevaar van ons, afI Het doel dezer bijeenkomst is derhalve ons gemeentebestuur te steunen ol wel zelfstandig op te treden, daarbij steeds dan echter voeling houdend met B. en W. Daarom dient in deze bijeenkomst een comité van verweer tegen de Alkmaarsche annexatie-plannen gevormd te worden bestaande uit mannen en vrouwen, die nader zullen overwegen wat hun te doen staat. Vindt de vergadering dit poodig (gewel dig applaus). Wij moeten, zeide spr. van Alkmaar's grijpende hand of gebalde vuist, niets hebben, doch willen wel gaarne mèt Alkmaar de handen aan den ploeg slaan waar zulks noodig mocht zijn. Moge- dén de komende strijd tot resultaat hebben, dat wij elkander vinden in het belang van ons dorp cn onze streek, die ons na aan 'thart ligit, opdat moge blijken, dat deze strijd, hoe onaangenaam ook, niet te vergeefs zal zijn geweest! (Applaus). Een stem: Waarom moet reeds nu „neen" wor den uitgesproken!' Wij moeten den strijd voorloo pig in handen van ons gemeentebestuur laten. De heer v. d. Valle (lid Prov. Staten): Ik zou aanraden gebruikt Hofman, en houdt 't hoofd koelIk betwijfel of -er van dit plan wel iets komt en ik acht elk optreden in deze aangelegen heid gezien de stand van zaken, verkeerdin elk geval is deze vergadering ontactvol! In Alk maar vinden ze 't mooi, dat er over ons gesproken of geschreven wordt. Is dit niet spelen in de kaart van hen, die willen dat geannexeerd wordt, 't Ik raad u: doet in de eerste jaren niemendal!. Jhr. H. van Foreest: Ik ben blij, dat de heer v. d. Valle de zaak zoo optimistisch inziet. We beleven echter thans den tijd van annexatie-ziek te ,die ook Alkmaar hoeft aangetast. Het is goed om paraat te zijn! Een dame: Ik vind heter, dat er niks in de krant komt! De voorzitter van „Heiloo vooruit": Wij meen den, dat de tijd van publicatie nog niet gekomen was. Nu echter de zaak in het openbaar door jhr. van Eoreiest aanhangig is gemaakt willen wij niet achterblijven en doen mee! Een stem: Ik stel voor tot lid van het comité te benoemen mr. van Lookeren Campagne, dan hebbten wij er een man van de rechtbank bij! (gelach). Na nog eenig geïnterrumpeer werd de bijeen komst gesloten. Nieuwstijdingen Die Tw eede Ka mer ve ijk i ezingen De Staatscourant vermeldt thans officieel, dat de minister van Binnenlandsche Zaken heeft be paald, dat de stemtning over lijsten van candida- ten en daarop voorkomende candidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen zal plaats hebben op Woensdag 1 Juli 1925. Onfortuinlijke winkeliers. Een aantal winkeliers, wonende in de peroee- len der N. V. „Fronton", „Nieuw-Amsterdam" en „De Genestet" in de Witte de Withstraat te Amsterdam, hebben adressen aan B. en W. ge zonden, waarin zij, tengevolge van de vele onbe woond gebleven bovenwoningen en het verre be neden de verwachting gebleven verkeer in die straat, verzoeken le. terugbetaling van de bij aanvaarding van het huurcontract gestorte waar borgsom van f200 en 2e vermindering van den huurprijs van f 100 op f 75 per maand bij voor uitbetaling. Buitenland Huwelijken in de haute finance. James Rockefeller zal 15 April in het huwelijk treden met Nancy Carnegie, een achternichtje van Andrew Carnegie. Tegelijkertijd wordt liet huwelijk aangekondigd van Abby Rockefeller, de eenige dochter van J. D. Rockefeller, met David Merrywiether, een jong advocaat, dien zij heeft leeren kennen toen hij haar voor den politierech ter verdedigde tegen de beschuldiging dat zij met haar auto te snel had gereden. De onder opieznbarende omstandigheden uit de gevangenis te Wesel „de fideele gevangenis" gevluchte Nederlander is in de Duisburgsche ha ven gearresteerd. Bij zijn aanhouding ontstond een bloedige vechtpartij tusschen arrestant en poli- tie, waarbij een agent een politiehond door vol verschoten zwaar gewond werden. Te hulp snel- lende politiebeambten brachten den arrestant zwa re schotwonden toe. Vermeulen werd naar het ziekenhuis overgebracht. Hij had twee revolver en 100 patronen in zijn bezit. Last van gal en slijm tong, een voortdurend onaangenamen smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen g; voel. Genruik hiertegen de zonder eenige kramp wensende Mijniiuftri.-t latxeerianleit'en. Doos et. Bij apoth. en drogisten. Veilings-Weekoverzicht Het begint nu toch te minderen 'met den kool aanvoer, Dehalve met *de Deensche witte. Van roode kool was de aanvoer van beide veilingen samengerekend, 36 wagons minder dan vorigt week, 119 wagons blijtt echter nog een beduiden, kwantum. De vraag Dieet goed, al kwam in prijzen van de Kleinere kooi weinig verandering 1 14.per 100 kilogram was meestal het maximum vjioote kool ging eenter tegen hoogerè prijzen van de hand. De laatste dag<Mi werd onder de zoo goéd als niets verkocht, terwijl voor kool van 2 küogranx in doorsnee f 11.50 werd betaald. He kwantum gele kool verminderde met een derde vorige week en bedroeg in totaal 67 wagons. In prijsnoteenng hiervan kwam zeer weinig verande ring, alleen voor een extra mooi partijtje kleingoed kon op sommige dagen f 18.per 100 kilogram woredn gemaakt. Overigens varieerde de prijs vai groot tot klein van f 11.tot f 17. Van de Denen was de aanvoer van 150 wagons iets grooter dan vorige week. Er bleek voor di product wel eenige meerdere kooplust te zijn, prijsverhooging kwam echter alleen tot uiting de grootere soorten. De laagste noteering hiervai was de laatste dagen f4.per 100 kilogram, ter wijl middelsoort varieerde van f4.50 tot f 5.50 Het kleine goed ging echter tot dezelfde prijzen als vorige week met f 6.50 als maximum. De aanvoer van uien waaraan niet veel nreei aanwezig is, bepaalde zich tot enkele pairtijen to een totaal van 7 wagons aan beide veilingen samen (De vraag paste zich vrijwel aan dit geripge aan bod aan, zoodat de prijzen vrijwel bij het oiide hle ven nl. f 12.k f 14.per 100 kilogram, allêei voor een heel mooi partijtje werd soms f 14.70 f 14,80 betaald. t Er was een even geringe aanvoer van pe soms was dit oorzaak dat de prijs boven de f2 liep, maar meestal varieerde deze ook van f 1 tot f2. Intusschen is de maand Maart bijna verstre ken. Zonder de cijfers te raadplegen, durven toch wel te zeggen, dat er wel nooit in deze maand zooveel kool is geveild en verzonden als in Maar 1925. Dat dit het geval is geweest en tevens deze groote hoeveelheid voor goede prijzen van hand is gegaan is zeker het gelukkige feit, Maart ditmaal het jaar voor velen goed heeft ge maakt. Marktberichten LANGED1JKER GROENTEVEILING. 30 Maart. 36300 kilogram roode kool ie soort 11.10—14-50 idem 2e soort 4.5010.90. 56500 kilogram gele koo ie soort 11.6015.70, idem 2e soort 5.908.71 46000 kilogram deensche witte kool ie soort 5 6.10, idem 2e sooré 2.705.9175 kilograi peen 1.50—2.60. 31 Maart. 67500 kilogram roode kool ie soort 12.—15.40 idem 2e soort 8.11.60. 119000 kilogram gel kool ie soort 11.7017.10, idem 2e soort 8. 10.50. 74000 kilogram deensche witte kool ie srt 5.406.40, idem 2e soort 4.60—5.960 kilogran uien 15.50, Drielingen 14.30. 4100 kilogram peen 2.60—2.70. NOORDERMARKTBOND;. 30 Maart. 1800 kilogram uien. Uien 14.70—15.30. Drielingei 14.30. 11500 kilogram peen 1.802.40. 80700 kilo gram roode kool 9.4013.70 idem doorschot 9.10- 12.30. 18100 kilogram gele kool 13.5017.50 idem doorschot 13.6014.10. 124400 kilogram deensch witte kool 4.I06.50, idem doorschot 4.10—5.10 200 kilogram rapen 0.90. 31 Maart. 5100 kilogram uien. Grove uien 13.6014.Uiei 15.30—16—. Drielingen 14.5015.20. 18600 kilo gram peen 2.2.60. 163200 kilogram roode koo 9.9014.80, idem doorschot 9.1013.80. 43300 ki logram gele kool 10.4017.70 idem doorschot 12" 12.90. 198200 kilogram deensche witte kool 4.^ 6.70 idem doorschot 4.205.40. 1600 kilogr.it kroten 1.202. (W ARMENHUIZEN. 28 Maart 1925. Roode kool 9.10—12.90, 2è soort 8.90—11 uitschot 5.306.gele kool 10.7014 20, wit' kool 4.106.20, 2e soort 3.905 40, Aanvoel 64800 kilogram roode kool, 4000 kilogram ge' kool, 40400 kilogram witte kool. N. V. EIERVEILING, ALKMAAR. Aanvoer: 85000 kipeieren 5.80—6.40 p. 100 Bruine 6.207.per 100 stuks, Aanvoer: 28000 eendeieren 6.per 100 stuk AMSTERDAM. 30 Maart. Zeeuw, bonten 5.70—6.50. Zeeuw, blauwen 5.65- 6.—. Zeeuw, eigenheimers 5.5.25. Zeeuw, b» vos 5.5.25. Zeeuw, roode star 4.404.50. Zeen blauwe eigenheimers 4.50—4.75. Zeeuw, eigent mer poters 4.50. Zeeuw, blauwe poters 2.70— Zeeuw, bonte poters 2.702.80. Hillegommer za» aardappelen 6.507.50. Noordhollandsche blau wen 4.4.25. Noordhollandsche bonten 4-8° 5.—. IJpolder bravos 5.-5.25. IJjiolder blau» eigenheimers 4.504.75. Friesche borgers 5-4°' 5.50. Friesche roode star 5.50. Friesche blauwe btf 55gers 4.504.75. Winter malta-aardappelen 13' 14.—. Bravozetpoters 4.50 per H.L. Noordhollandsche bonten en blauwen gevraag'

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2