Dameshoedenmagazijn Fa. H. LUID, het bekende KOGGESCHIP Spaander 1 Co, ES. W. VET, Dt ttKSTt PRIJS Landbouwtentoonstelling BURG RIJWIEL H. BAAL. Keizsratraat 8, Lansrestraat 36 NERGENS vakkundiger bediening. prijzen, lager dan waar ook. Fa WILLEM VÏÏÏÏBB Mient 115 Alkmaar Liquidatie-Opruiming nu f 7.50 per 100 G. GEUS, Magdalenenstraat 14. A. SLAGT, Toornburg 6, Zadelmaker, EI eerenkleeding, Regenmantels, Hoeden, Petten, Dassen, FEUILLETON. GEWROKEN. Een oogenblik was het stil, gedurende het welk een ieder met zijn eigen gedachten bezig was. Daarop zeide Massenbach lachend Daar waren wij waarlijk Weder bij Ro- denfels aangeland. En hoeveel fouten hij ook mag hebben, ik heb hem altijd gaarne mogen lijden. Ik ken hem steeds als nu, laten wij zeggen, als minj of mjeer onbetrouwbaar, als een avonturier. Maar levenslustig en onverbe terlijk optimistisch is deze man. Zie maar eens, hoe zijn oagen tintelenden hóe krachtig en flink zijn bewegingen zijn. Ik geloof werkelijk, dat het voor een vrouw moeilijk is hem te weder streven, namelijk, wanneer het er op aankomt. Natuurlijk, '•*-■ wie verstandig is en voor zichtig ja, ja, ongetwijfeld. Aardt zijn zoon naar hem? Nëerij in geen enkel opzicht, noch uiter lijk, nóch innerlijk. Hij heeft de groote, slanke gestalte van zijn vader, maar anders heeft hij niets met hem gemeen, geen enkele trek. Zijn Zijn dochtertje heeft het knappe uiteriijk van haar vader geërfd voor zoover men dat bij een achtjarig meisje reeds kan beoordeelen. Zoo jong is zij nog? Ja, een nakomertje. Haar broeder is acht en twintig jaren oud en was reeds bij de ma rine toen die kleine Eva ik geloof, door de ouders niet piet blijdschap begroet, werd geboren. - Dat is ongetwijfeld een groot verschil in leeftijd tusschen broeder en zuster, vooral wanneer daar geen kinderen tusschen zijn, ge weest. Waarom is de jonge Rodenfels bij de marine gegaan? Had hij zich op het vader lijk landgoed niet nuttiger kunnen maken? - Tl: gelöof, dat hij blijde was het huis uit te küfmen gaan. En dan had ook zeker zijnj itioedtër daartoe bijgedragen en haar invloed aangewend, toen zij inzag, dat Rodenfels toch niet meer was te houden. De onderlinge ver houding is natuurlijk niet van de aangenaamste. En George Rodenfels heeft ongetwijfeld te veel van het leven van zijn vader gezien, om daaraan een voorbeeld te nemen. Hij is, Voor zoover ik hem heb leeren kennen, een hoogst solied mensch met een goed karakter, dat wel een grooten afkeer moet hebben van het op pervlakkige vlinderleven van zijn vader. Zij ver staan elkander dan ook niet en beiden gaain elkander uit den weg. Pat geer: onverkwikkelijks .familiever houdingen. "Waarschijnlijk voor den zoon nijnlij- feer dan voor den vader. Beslist. Voor George Rodenfels doet het mij leed, Ik zou trotsëh zijn geweest op zulk een zoon. - Maar ik moet op het oogenblik mijn behaaglijk hoekje even verlaten, mijn waarde Baron. Ik moet naar mijn vrouw- zien. Mijn doch ter is blijkbaar met haar echtgenoot heen gegaan en zij is onze eenige. Wil mij voor een poosje verontschuldigen dan praten wij verder. Hadersleben knikte hem lachend toe. Ik wil u niet ophouden, waarde Massen- bacht. Ga gerust. Ik zit hier in gezelschap van «en goed merk daar houd ik het nog wel wat hij uit. Het was Michael von Rodenfels niet gelukt, „de klein©, lieve Professorsvrouw" voor zich te winnen.. Zij .bleef in haar .houding tegenover hem vriendelijk maar gereserveerd,, Ejfc daar haar echt vriend over onwelzijn klaagde, namen zij spoe dig na het vertrek van het bruidspaar afscheid van de gasten. Michael von Rodenfels was een weinig ont stemd over het geleden echee. Hij trok zich .terug achter een flesch wijn en dronk haastig een paa% glazen leeg; Tamelijk vroeg besloot ook hij om heen te gaan. Hij zocht zijn gade op en vond haar in het vervelende gezelschap van een hardhooren- de dame. Wij willen opbreken, Ulrike, ik hen moe, zeide hij lusteloos. De magere vrouw met het bleeke, onvriende lijke gezicht stond onmiddellijk op en legde haar vingertoppen op zijn arm. Zoo liepen zij door de zaal, om van den gastheer en gastvrouw af scheid te nemen. Een ongelijk paar, in elk opzicht-. Buiten gaapte Rodenfels met de hand voor den mond. Een vervelend feest, zeide hij halfluid. Een verachtelijk lachje speelde om den saam- geknepen mond zijner vrouw. Aan tafel scheen je je anders zfeer goed 'te1 amuseeren, antwoordde zij scherp. Hij trok de schouders op. Ja, zoo lang Professor Haxd'enherg nog aan wezig was, was het amusant. Het eenige interes sante paar onder alle gasten. Weder die verachtelijke trek om den mond zijner vrouw. Voor jou kwam toch alleen de vrouw in aanmerking. Michael wierp een spottenden zijdelingschen blik over de onoogelijke gestalte zijner vrouw en draaide aan zijn knevel met een elegante bewe ging. Zij is ongetwfeld een zeer mooie en interes eante vrouw. Zeer onderhoudend en beminnelijk. Uirike antwoordde niet. De trekken om haar mond werden nog1 dieper en kwamen, nog seüer- per. vu it. Zij drukte zich nog dieper in den hoek van het rijtuig en sloot de oogen. Het scheen, dat de bittere trek om haar mond, dat verachte lijk lachje als vastgevroren waren om haar mond, hetgeen aan het onknappe gelaat een nog onaan genamer uitdrukking gaf. In het hotel aangekomen zocht zij onmiddellijk haar kamer op, terwijl Michael eerst nog infor meerde of de Hardenbergs reeds ter ruste wareu gegaan. De kellner antwoordde, dat de Professor zeèr onwel was thuis gekomen en dat mevrouw reeds een arts had willen laten komen, hetgeen de professor beslist had tegengehouden. Mismoedig en ontstemd ging ook Michael naar boven. Hij was nu eenmaal niet gewoon, dat men zijn attenties en vleierijen afwees met een vrien delijke beslistheid. Dit wekte zijVi ergernis en ook zijn hartstocht nog meer op. Toen hij in zijn kamer was aangekomen, drónk hij haastig een glas water en leunde "door het raam naar huiten. Hij was te opgewonden om reeds ter ruste te gaan. Vertrekken wij morgen ochtend reeds vroeg vroeg zijn vrouw, op den drempel van Ie zij kamer staande, op koelen en rustigen toon. Hij richtte zich op en zag een oogenblik ge dachteloos in haar gelaat. Neen dat wil zeggen ik weet het nog niet beslist. Waarom vraag je dit? Omdat ik geen uur langer als noodig is van Rodenfels wil wegblijven. Je Weet hoe ongaarne ik je tot dit huwelijksfeest vergezelde. Ja, ja, jij doe nu eenmaal met voorliefdle alles „ongaarne". Ik geloof, dat je zelfs ongaarne op de wereld ben gekomen. Een zucht ontsnapte haar lippen en in iiaar blik lag zoo'n ernstig verwijt, dat hij zich af wendde. Doe mij in elk geval het genoegen en begin hier niet de oude geschiedenis, ik weet reeds alles uit htöt hoofd. En of wij heden, morgen of overmorglen vertrekken Rodenfels is toch niet meer te houden. Het komt er dus niets op aah, het is alles gelijk. Weder ontsnapte een zucht aan de borst van Ujrike. Zij stónd daar, stom en koud zwijgend als een beeld, gebogen door kommer en zorg. Mijn hemel, ga te bed en smoor die zuch ten onder de dekens. Mij is het waarlijk ook niet behaaglijk geweest, al dien tijd. Maar die paar aangename uren moest je mij in mijn toestand niet vergallen. Ik meende, dat je zeide, dat het zoo verve- lend was geweest, zeide zij met bitteren spot. Dat is de vraag niet. Moest ik den vriend van mijn jeugd zijne uitnoodiging'tot het hu- welijksfeest zijner dochter hebben afgezegd? Dat kon je toch' zeker niet verlangen! Ik verlang niets meer van jou. Dat heb ik mij reeds lang afgewend. Maar het noodlot en de noodzakelijkheid zullen in de toekomst ze. ker je weten te dwingen tot hetgeen ik niet van jou zou durven verlangen. Hij zag haar geërgerd aan. Goed gezegd, je heb je stokpaardje weer te pakken, laat mij verder met rust. Ik ga te bed, goeden nacht 1 Den volgenden morgen verspreidde zich eeen verschrikkelijk gerucht door het hotel. Pro- fessor Hardenberg was zeer ziek geworden en had Typhus. De bronnen van het hotel waren besmet, zooals het onderzoek had uitgewezen en ook eenige bedienden waren reeds door deze ziekte aangetast. Niettegenstaande de bronnen onmfddellijk onschadelijk waren ge maakt, deed de angst voor de ziekte elke hotel gast vluchten. Michael von Rodenfels was een der eerste die vertrok. Zijn angst deed de schoone pro. fessorsvrouw totaal vergeten. Ulrike von Rodenfels bleef veel kalmer. Zij nam zich ook nog den tijd, niettegenstaande het tot spoed aandringen van haar echtgenoot, mevrouw Hardenberg op een kaart haar innige deeleneming met de ziekte van den Professor, haar echtgenoot, te betuigen. In allerijl maakte Rodenfels met zijn vrouw nog een afscheidsvisite bij Massenbach. Deze had vol ontzetting reeds van de ziekte van Hardenberg gehoord. Zij maakten zich zeer be zorgd, ook om de overige vrienden en beken den, die met hen in hetzelfde hotel logeerden. Het was immers niet buitengesloten, dat ook nog anderen de kiem der besmetting reeds bij zich hadden, daar toch de meeste gasten van dit water hadden gedronken. Van deze be zorgdheid verriedden zij natuurlijk niets, maar alle gemoederen waren toch van denzelfden vrees vervuld. 4 Michael von Rodenfels was blijde, dat hij in den trein zat. Twee uur later had hij het slot Rodenfels bereikt. Van louter vrees en in- wendigen angst scheen hij wel geheel ter neer geslagen, terwijl zijn echtgenoote haar huise lijke plichten weder opvatte alsof er niets was Voorgevallen (Wordt vervolgd). Adverientièn. Heden overleed na een kort stondig, doch ernstig lijden, in het Stadsziekenhuis te Alkmaar, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter en Zuster Jeannette Wubbechina van Duijn, in den ouderdom van 25 jaar en ruim 2 maanden Uit aller naam, J. BLEEK. AmsterdamSluisstraat 63: J J VAN pruN. E. VAN DUI.1N- Bokhout Broek op Langendyk: C BLEEK. J. BLEEKBlbbksb. Noordscharwoude, 29 Meart 1925 Bij ons vindt U de GKUOT8TE sorteering: in verschillende modellen, kwaliteiten, maten, enz. Blauw Keperen Werkpakken f 4.90, 5.90, 6.90, 8.50 Grijs Linnen Werkpakken f 5.50, 6.50, 7.50, 8.50 Dames- en Heeren-Stofjassen f 2.75, 3.50, 4.50, 5.50 Slagers-, Bakkers- en Kruideniers-Jassen f 2.50, 3.50, 4.-, 4.50 Ketelpakken (Overalls) f 5 50, 6.50, 7.50, 8.50 Manchester Pakken f 13—, 16.30, 19.50, 23.50 Schilderskielen f 1.95, 2.45, 2.95, 3.25 Heeren-Regenjassen f 7.50, in 17.50, 22.50 HUT De grootste verscheidenheid maakt U het ink- .open op de laatst gehouden WERD BEHAALD DOOR HET BEROEMDE van den Heer Alkmiar ZEGT U DIT NIET GENOEG I bij ons gemakkeli k. Opgericht 1854. Mient 3-5-10. Alkmaar. Nergens voordeeliger. Nergens gxooter keuze. Nergens betere afwerking. Nergens aparter modellen. Om alle concurrentie het hoofd te bieden, worden ook hoeden ver kocht in de Bontzaak Mient 10, tegen Alkmaar CP W. KAMPER.) IHDERWdGEfS wegens aankoop van het geheele fabricaat Fijne 12 Cent Sumatra Sigaar. Franco thuis gezonden Zie de Etalage. Zie de Etalage. Alkmaar ItüHLDK IF HA' VAM Zonneschermen, Marquizen, Stoelen, Kapok- en Springveermatrassen, is je adres: Auto- en Rijtuiarbeklpeder. ALK VTA ARHOORN LANGESTRAAT, Wij mogen ons steeds verheugen, dat zij, die eenmaal bij ons kochten, terug komen. Wij leggen ons ook uitsluitend toe op betere genre ENZ. GROOTE KLEERMAKERIJ. Eigen Confectie. In alles enorm» keuze.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5