ut Miüidüfcrt m utnuMH. ink COC Kil Hi C. bl< Jn. t5 D 21 Buitenland Niet ver van de stad Wilna bevond zich in 1915 een groot proviand-magazijn, dat de Rus sischs troepen in 1915 bij hun terugtocht in de lucht lieten vliegen. iEen dezer dagen hebben nu Poolsche autori teiten bevolen ,dat de ruïnes onderzoekt en weg geruimd moesten worden. Bij deze werkzaam heden ontdekte men in een keider een volkomen verwaarloosden en wereldschuwen man. Aan frD- sche lucht en zonlicht was hij blijkbaar geheel ontwend geraakt, want het gevolg van zijn be strijding was, dat hij ziek werd en na een paar dagen stierf, zonder ook maar éen woord te heb ben gesproken. jMen vermoedt, dat de man een Russisch soldaat is geweest, die onder de puinhoopen werd be dolven, doch in den kelder een veilige schuil plaats vond. Van de aanwezige levensmiddelen heeft hij zich kunnen voeden; in de jarenlange eenzaamheid en duisternis werd hij echter gees telijk en lichamelijk abnormaal. Een huisschilder stapte een overvolle auto bus binnen in de rue CauHaincouri te Parijs. Hij was niet alleen, want hij droeg een grooien pot met witte verf. Men protesteerde tegen zijn bin nenkomen, doch de schilder stoorde zich niet aan deze protesten ,enging zitten. Toen zij echter voortduwden, stond hij op, nam zijn kwast, doopte die in den verfpot en besproeide er daarna zijn omgeving mee. Deze verloor toen geen tijd meer met nuttelooze, woordelijke protesten, doch ging tot daden over. Men greep vereend den schilders- knecht beet, sleurde hem naar de achterdeur en wierp hem langs dien weg uit de sne irijaende bus op sa-aat. De verfpot volgde. He man werd met een gebroken been en inwendige kneuzingen opgenomen en naa reen ziekenhuis gebractit. opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht. De openbaringen van een testament. Voor het „Schwurgericht" te Lubecic is een op zienbarend proces gevoerd tegen den inspecteur der spoorwegen Karl Schmicit uit Schwerin en diens zuster, mevrouw Herze uit Berlijn. Schmidt die in de Völksiche beweging in Mecklenburg een leidende rol speelt, wordt beschuldigd in 1918 vier maal gepoogd te hebben zijn vader te vermoorden terwijl zijn zuster hem in één geval zou hebben geholpen. Een en ander was ruchtbaar geworden, toen de oude heer Schmidt, een gepensionneerd ambtenaar gestorven was. In zijn testament verklaarde deze nl. dat zijn beide kinderen viermaal een aanslag op zijn leven hadden gedaan. Met Paschen '18 waren hem vergiftigde eieren gezonden door ©en toeval was iemand anders in het bezit der eieren gekomen en was zwaar ziek geworden. Later was gepoogd hem vergiftigde punch te laten drinken. Een derde maal had men een gaskraan open gezet. Den vier den keer tenslotte hadden de kinderen hem buiten de deur gelokt waarna zijn zoon van achteren op hem had geschoten. Beklaagde Schmidt bestrijd alles. Zijn vader had zelf in beschonken toestand de gaskraan open la ten staan. Ten tijde van de z.g. schietpartij had beklaagde in Mecklenburg vertoefd. Mevrouw Her- ze verklaarde, dat haar vader haar broeder haatte en haar zelf had trachten te bewegen te verklaren dat Karl de dader was. Deed zij dit niet, dan zou zij onterfd worden. Daar zij drie onverzorgde kin deren had, had zij tenslotte toegegeven. In het testament worden broer en zuster ont erfd. Een te Hannover wanende zuster is eenige erfgename. Uit brieven die tusschen vader en kinderen ge wisseld zijn, blijkt, dat mevrouw Herze een vriend schappelijke verhouding tot haar broers blijkbaar slechts daarom onderhield, om in staat te zijn den vader in te lichten over de plannen van den zoon. D(E BURGEMEESTER. In de hiernavolgende regelen is getracht een ecbets te geven van de taak van dien burgemees ter, de eerste burger der gemeente. Aan het hoofd van den gemeenteraad staat de burgemeester. De naam van „burgemeester" zoekt men tevergeefs in de grondfwet. In deze wet wordt alleen gesproken van „voorzitter van den gemeenteraad". Sedert de invoering van de gemeentewet ,in 1851, wordt het hoofd van hei plaatselijk bestuur aangeduid met den tiwil van burgemeester. De voornaamste taak van den burgemeester 10 wel het voorzitterschap van den gemeenteraad. Vooral in groote gemeenten, waar belangrijke za ken worden behandeld en waar een soms zeer gemengde samenstelling v. d. gemeenteraad be staat, wordt zeer veel van de krachten van ucn burgemeester geeischt. Hij mag zich nooit door de politieke hartstochten, welke soms in de raads vergaderingen tot uiting komen, laten medesle pen. Hij moet zijn hoofd koel houden en met vaste hand de leiding der vergadering houden. Door tact en groote kennis van de zaken, welke aan de orde worden gesteld, dient hij de ledien, die willen afdwalen, in het rechte spoor terug te leiden. Veel hangt hierbij af van de persoon lijkheid van den burgemeester. Dat hebben wij b.v. kunnen vernemen in Rotterdam. Blijkens de courantenverslagen wordt daar soms in de raads vergaderingen zeer gemist de bekwame leiding van den vorigen burgemeester mr. Zimmerman, die thans voor den Volkerenbond in Oostenrijk werkzaam is. Deze burgemeester bezat de groote gave leider van een raadsvergadering van een groote gemeente te kunnen zijn. Waar in een dergelijke vergadering de kopstukken van de ver schillende politieke partijen vereenigd zijn om elkaa rveelal dwars te zitten wordt een eerste kracht veneischt om deze heeren te leiden. Ziet een raadslid, al is hij ook een heftig tegenstander van den burgemeester, in dezen werkelijk een leider ,dan zal hij zijn woorden wel zorgvuldig wikken en wegen vóór hij ze uitspreekt, bang als hij is bij de debatten de vlag te moeten strijken voo rden voorzitter. Dit moet natuurlijk niet zoo worden opgevat ,dat een raadslid een dienaar van den burgemeester zou zijn, integendeel. Ieder raadslid kan in de vergadering zeggen wat hij wil, 'docK die raadslieden, welke er een genoegen in zouden scheppen om bij een zwakk eieiding, de zaken tegen te werken, zullen bij een krach tige leiding der vergaderingen hun betoog eerst nog wei eens overwegen, vóór het uit te spreken. Ais voorzitter van uen gemeenteraad heeft de burgemeester een adviseerende stem tenzij hij raadslid is, hetgeen mogelijk is, daar dit de wet niet verbiedt, in welk gee al hij een beslissende stem kan uitbrengen. De burgemeester is ook voorz. van het college van burg. en weth., dat *is het college, dat tie dagelijksche zaken, die in den gemeenteraad zuilen worden behandeld, voor bereidt en tevens zorgt voor de uitvoering van de door den raad genomen besluiten. Wij kunnen hierbij aanteekenen, dat de vergaderingen van raad wèl, di evan burg. en weth. niet openbaar zijn. Bovendien merken wij nog op, dat de wel geen verdeeiing van functies tusschen de leden van het dagelijks bestuur kent. In de grootere gemeenten kennen wij b.v. een wethouder van onderwijs, financien, openbare werken, enz., doch dit berust niet qp een wet. Het geheeie college van burg. en wedi. is voor de dageujlcsohe werK> zaamheuen verantwoordelijk. Dat de weruzaam heaen onderung woruen verdeeld, vindt zijn oor zaak hierin, dat in eenigszins groote gemeenten het voor een persoon ondoenlijk is alles goed voor te bereiden. In het college van B. en W. heeft de burgemeester een besisisonde stem, evenais elk der wethouders. Zij vormen te samen één ooilege. De burgemeester wordt voor deu tijd van zes jaren door dp Koningin benoemd, terwijl zijn saiaris door lied. cLaien, nalat de gemeenteraad is gehoord, onder goedkeuring van de Koningin, wurdi geregeid. in veruand niermede kunnen wij even s instaan bij de vraag, die destijds veel pen nen in beweging heeft geuracht, of de betrekiLng van burgemeester een staais- of gemeenteoetrek- king is. üm de lieiangrijKheid van deze vraag, walen wij met een ennei woord net standpunt van beide partijen even belichten. Zij, die meenen, dat de Duröeweester een staatsambtenaar is, voe ren aan, dat de burgemeester is te beschouwen als een commissaris der Koningin in de gemeente, omdat hij door de Koningin wend benoemd, de gemeente een onderdeel vormt van den Staat en hij als uitvoerder yan tal van wetten en Konink lijke besluiten in de eerste plaats als rijksagent moet worden beschouwd; degenen, die deze ziens wijze huldigen, vergeten evenwel, dat de burge meester in de eerste plaats is voorz. van den ge meenteraad en bovendien mist het hoofdkenmerk v. d. ambtenaar n.l 't ondergeschikt zijn aan een hooger gezag. De meening, die destijds gold, dat de burgemeester ondergeschikte is van den commissaris der Koningin in de provincie of van den Min. van Binnen. Zaken, is dan ook niet juist, aangezien de burgemeester alleen de wet tot. richtsnoer heeft en geen bevelen of instructies, die niet op wetten zijn gegrond, behoeft af te wachten. Hierin ligt juist de hooge beteekenis van het ambt. Zooals reeds is gezegd, wordt de burgemeester, door de Koningin benoemd. H. M. is geoeel vrij in deze benoeming, üp den Com missaris der Koningin rust de verplichting, bin nen vier' weken na het openvallen van een pliats van burgemeester, een aanbeveling aan den Mm. van Binn. Zaken in te zenden, die den benoemde aan H. M. de Koningin voordraagt..Deze minister heeft veel invloed op de benoeming, omdat hij daarvoor verantwoordelijk is. Over de vraag, of een benoeming voor een be paald aantal jaren weoschelijk is, zullen wij hier niet verder over uitweiden. De bepaling is des tijds waarsehijniijK gemaakt om te kunnen na gaan, of de burgemeester in de afgeloopen periode zijn plichten heeft gedaan. De gemeenteraad Kan op de benoeming van den burgemeester geen invloed uitoefenen. Wei zal de Koninging in den regel rekening houden met de samenstelling van den gemeenteraad. Als voorzitter van den gemeenteraad heeft de burgemeester nog een belangrijke bevoegdheid. Een besluit toch, dat naar zijn oordeel, als strij dig met de wet of het algemeen belang, kan worden beschouwd, brengt hij niet ten Uitvoer, doe hdraagt dit ter vernietiging aan de Koningin voor. Hier wordt den burgemeester dus opgedra gen te waken voor de wetten des lands. Een uiterst belangrijke taak heeft de burgemeester nog als hoofd der politie. Ingeval van oproerige bewegingen b.v. bij stakingen enz. kan hij hulp van krijgsvolk inroepen en kan voorschriften var. politie uitvaardigen, waaraan de ingezetenen zich te houden hebben. Bovendien heeft de burgemees ter tot taak te waken over de schouwburgen, herbergen, enz. Als zoodanig kan hij, hetgeen b.v. in enkele plaatsen is geschied met „Allerzie len", de opvoering van tooneelvoorstellingen ver bieden. Ten slotte heeft hij het opperbevel bij brand. Volledigheidshalve dienen wij hier nog aan toe te voegen ,dat in gemeenten, waar geen commis saris van politie is, <}e burgemeester hulpofficier van justitie is. Bovendien is hij strandvonder, terwijl hij bevoegd is om sommige roerende goede ren in het openbaar bij opbod te verkoopen. De taak van den burgemeester heeft zich in de laat ste 25 jaren buitengewoon uitgebreid en deze uitbreiding was hoofdzakelijk een gevolg van de talrijke wetten en Kon. besluiten, welke den Trorgemeester opriepen om zijn hulp te verleenen voor de goede uitvoering daarvan. Niet ten on rechte werd de burgemeester betiteld met den naam van: „Rijkskruier". Er komt toch haast geen wet tot stand, óf de burgemeester is er bij betrokken. Dat dit steeds zwaardere eiachen aau het ambt gaat stellen is te begrijpen, vooral ten plattenlande, waar het soms zoo heel moeilijk is vrede met de inwoners te houden. Hier wordt speciaal veel tact en menschenkennis vereisoht, om de nieuwe wetten ingang te doen vinden. Want de doorsnee Nederlander heeft, platweg gezegd, lak aan wetten en dit komt vooral op de dorpen tot uiting; denk hier b.v. alleen maar eens aan de Warenwet, waarbij de keuring van rijkswege op de levensmiddelen werd ingevoerd. Met hoeveel kennis van- zaken moest deze niet geleidelijk worden ingevoerd om geen antipathie te wekken En dan hangt veel af van het gezag van den burgemeester. Is hij iemand met een hoogstaand karakter ,is hij toegankelijk voor zijn inwoners, dan zal hij. hun harten winnen en voor hen kun nen zijn: 'n burgervader. Dat de burgemeester 25 jaar oud moet zijn om benoemd te kunnen worden ,moet wonen in de gemeente waarvoor hij benoemd is (behoudens uitzonderingen), een eed of belofte moet afleggen in handen van den Comm. der Koningin in de provincie en een on der- scheidingsteeken draagt, dat bij Koninklijk be sluit is vastgesteld, zullen wij hier niet uitvoerig behandelen. Wel willen wij nog opmerkeu, dat de burgemeester in rechtsgedingen, waarin de gemeente betrokken is, de gemeente vertegen woordigt. Alieriei Overblijfselen der cultuur in de Saihara. De buitengewoon groote vlatcte (in Oost-Westel. richting 5000 en in Noord-ZuidelijKe richting 1600 K.M.) zoo groot als Europa met ongeveer 300.000 inwoners is, zooals R. Koellner in het New York- sche staatsblad mededeelt, niet altijd een door brand en gloeiende winden uitgedroogde woestijn geweest, maar was een vruchtbaar en zeer ont wikkeld cultuurland. Reeds Nachtigall en Scholfs vonden daar oeroude afbeeldingen van ploegen en verschillende planten en men treft daar in de meren visch aan, welke nergens anders dan in de Nijl en de Nigar voorkomen met wier duizendtallen van mijlen verwijderde stroomen eens eene verbinding bestaan moet hebben. Gedurende den lateren tijd zijn er groote ruines van steden opgegraven, zoo als Thamugadi (ten zuiden van Tripolis), eene stad van marmer met breede straten, waterleidingen, riolen, enz. Al datgene is verwoest geworden door de Vandalen, Saracenen, die niet alleen de steden met den grond geeffend hebben, doch ook de on overzienbare palmbosschen hebben verbrand. Daar door is de vochtigheid van den bodem verdwenen, de grond werd onder de inwerking der gloeiende zonstof, waarmede de wind speelt, de rivieren zijn opgedroogd en thans met stof bedekt. De woestijn-« wind moet, naar men zegt, in Mantsjoereie ontstaan; In de Centraal Aziatische bergen, de Perzische, Arabische en Libiesche woestijnen verliest de widn zijn vochtigheid, zoodat in den Sahara slechts in de 12 of 13 jaar water valt. Overdag"" is er een temperatuur van ongeveer 45 g in de schaduw, 65 gr. in de zon. De lucht is steeds vol met fijn stof, waardoor de bekende luchtspiegelingen (Fata mor- morgana hun ontstaan hebben te danken. Op dit moment zijn de Franschen heer en meester over het grootste gedeelte van den Sahara en trachten dat land wederom in cultuur te brengen, waarmede stellig vele geslachten van menschen zullen heen gaan. Het oudste boek ter wereld. Als het oudste boek ter wereld wordt de zoo genaamde papyrus Prisse aangemerkt, welke zich in de nationale bibliotheek te Parijs bevindt, doch het is niet onmogelijk, dat er in China nog oudere boeken gevonden worden. Gemeld boek is gevon den in een der graven der elfde Egyptische dynastie te Thebe. Overigens stonden de productie van boeken en de boenhandel bij de Grieken en de Romeinen op hoog peil. De boeken werden door de slaven over geschreven en in het openbaar verkocht. Voor ruim 2000 jaar schreven Herodatus, Pindarus, Plato en Aristoteles boeken en vele andere boeken, welke in vele exemplaren gecopieerd werden, en waren zeer in trek. Bij de Romeinen ontwikkelde zich het overschrijven van boeken tot een groote industrie. De Egyptenaren gebruikten de bladen van de papyrusplant als schrijfpapier, maar omstreeks het jaar 600 maakten de Romeinen gebruikk van perka ment, terwijl het katoenpapier, dat omstreeks 800 in gebruik was, door het papier verdrongen is. In het begin der middeleeuwen is helaas een belangrijk gedeelte der boekenschat uit den ouden tijd vernietigd en van 600 tot tooo was het gebrek aan boeken zoo groot, dat er meermalen in een heele stad geen enkel boek te vinden was en in de rijke kloosters slechts een enkel boek voor de mts. Eerst na de uitvinding der boekdrukkunst is de productie der boeken kolossaal toegenomen. Geachte beer Veteraan. Op uwe vraag welke gij mij Zaterdag j.l. hebt gedaan aangaande de beschuldiging van Hollan der ,aan mijn adres gericht, als grensrechter bij de wedstrijd D'.TjS. IHolland I, bericht ik u, dat ik bij de functie van grensrechter de stelre gel heb genomen om nooit op geschreeuw of ap- pelleeren van publiek of spelers af te gaan, maar feteeds beslis zooals ik het zelf constateer. Ook op dit geschrijf van Hollander ga ik dus niet in, daar dit hetzelfde zou wezen. Hoogachtend, BEELDMAN, Oudkarspel, 2 April 1925. Dt. T. 8. Nu, Veteraan, u behoeft gerust niet boos te worden hoor! Ik had 't „schoon" vergeten, afijn, hier toch weer zoo'n krabbeltje. Di.TjS. II moest Zondag tegen Oudorp spelen. Dus hekkesluiters contra kampioenen. Het is een lekker wedstrijdje geweest. D.T.S. heeft 3 invallers, scheidsrechter laat op zich wachten. V. d. Hoven was zoo goed deze titanenkamp te leiden. Over de wedstrijd; 't volgende. Het is een wedstrijd geweest, waarbij de par tijen volkomen aan elkaar gewaagd waren, met dit verschil dat Oudorp massel was en dit bij D.TjS. juist niet 't geval Kokkes kreeg al dade lijk een verraderlijk schot te keeren, wat hij ech ter naar behooren deed. Doch als ik zeg, dat hij daarbij schoon bleef, dan jok ik. Vlak voor de rust weet Oudorp door den zoogenaamden „Leurink" te doelpunten. Na de thee, hm, hm, hetzelfde. Bakker mist jammerlijk een schot voor open doel. Dan krijgt D.TjSL een penalty te ne men, welke vrij goed genomen wordt, doch de keeper weet hem tqch te stoppen. Intusschen heeft Oudorp er 20 van gemaakt 'tWas jam mer ,Jaap, dat je miste, e was ander? best, W4 ook van Kloon en Meurs gezegd kon worden Hierna einde. Oudorp heeft zeer vriendschapp, lijk gespeeld en is, wat van Stormvogels en iit Schermer niet kon worden gezegd, geen ruw ploeg. Ze verdienen 't kampioenschap wel. On gesmgen kampioen zegt wat- Mijn felicitatie daarvoor. KNULTJE, Overzicht 29 Maart (Slot). Het was een dag vol droeienis. Hoe goed mer ik dat het seizoen ten einde is. Hier geen auiini daa rgeen fut, hier spelers te kort en daar wee, daar geen fut, hier spelers te kort en daar wee gestaakt. Het is weiletjes. Ik heb tijdens competitie danig m'n plicht gedaan. We zulle eindigen. M'n overzicht verschijnt voor 't laats wat echter niet wil zeggen, dat Veteraan stop Zeker niet. Maar hierover straks. 20. Schagen 2 won met 1O van Geel Wit 4F. Holland 2 verloor met 21 van Rood 3. Aangezien ik geen verslag heb ontvangen geen bescüouwing dus, terwijl de Hollandia-ai spiranten de Aicmaria a baoy s met 42 afdrtog deu. Voor net Gouden Kruis ging niets doe Resultaat met interlandwedstrijd moegrepen 3- De totaalstand luidt: Voorspeld 322; gewonae 224, verloren 98 wedstrijden. 'tGaat nog al veteraan 5 April. Heden geen voorspellingen dan alleen het G01 den Kruis. Nu het seizoen voor den Bond afgeloopen, wil ik onze lezersschaar eerst n plannen voor den Zomer mededeeien. De meeste ciuDs en elftallen zijn nu gehi of bijna uitgespeeld. We krijgen nu BeKer-, 3eri< en Nederlaag wedstrijden, ik zal dus m'n voo; spellingen voor den Bond staken, behalve dan Gouden Kxuiswedstrijden, weike door mij tot h< einde worden geprofeteerd. Onze vereeniginge; zuilen echter dezen zomer een keur van wedstri den aan het publiek voorzetten. En ik vrat; (VUDf in de eerste plaats van onze correspondente] hunne zeer gewaardeerde medewerking te geve aan onze ruDriek zooals in het afgeloopen seizoe Zoowel ie, 2e en adspirantversiaggevershoud in de eerste plaats ons allen op de hoogte va; uw wedstrijden. Veteraan hoopt meit u allen voortdurend contact te blijven en zeer zeker a hij u allen volgen bij al uw successen. En daarom allen op uw post gebleven. Bij het openen van het seizoen 1925-'26 kot ik weer als profeet voor 't front, en verder zal u dezen zomer wel bezighouden, daar beu niet bang voor. We zullen na Baschen beginne om elke Klas io ons district aan een beschouwini te onderwerpen terwijl voor ftet komende seizoe ook de Afkmaaxsche ie kiasseis op het program ma staan. Hier ga ik over tot de voorspellingen van he Gouden Kruis, daar in mijn doorluchtig distric geen enkele wedstrijd is vastgesteld. Geel Wit 2 staat haar plaats in de volgendi leerhua ronde af aan Helder 3. Texel 1 gunt dezelfde eer aan H.R.C. 2 Purmersteijn 2 zal niet kunnen winnen O.F.C. 1 West Frisia 2 zorgt voor een overwinning dooi >1) r< hun gast Landsmeer met ieege handen naar hui te jagen. Q. 3. G. 3 zal van K V.V. 2 niet kunnen wit nen wat van QR.C. 2 tegen W,F.C. 4 wel v< wacht wordt. Ten slotte eindigt de wedstrijd Assendelft Uitgeest 1 in een verdiende zege der 2e kla kampioenen. Hiervoor is dus het werk af. Adspiranten we£ii$den. Voor deze wedstrijden is door de volgende ol tal-juniores ingeschreven: Assendelft a te Assendelft; Bergen a te Bei gen; Z. F. C. a te Zaandam; ZF.Cl. b te Zaan dam; H. R. C, a te Helder; HR.C.b dito W.F.C a te Wormerveer Hollandia a ta Hoorn; Hollaa dia b, Hoorn; Roodwit a Alkmaar; E.V.U.a, Edam; K.V.V.a Krommenie; Purmersteijn 1, Pur mereud; Alcmaria a en b, Alkmaar Zeevogels Egmond; S.V.S. a, Helder; S V.S. b, dito; Zaan dijk a, Zaandijk; Vrone a, St. Pancras; O.S.V te Oostzaan, Holder a en b te Helder; R.C.Z. te Zaandam. Het doet mij veel genoegen om hierbij n jonge Vrone-vriendjes te zien en ik hoop di dezie jongelui een goed te noemen resultaat mo gen behalen. In verband met m'n nog drukh bezigheden moet ik heden eindigen. Tot volgen de week. VEjTERiAAN Schager loten. „Schager loten hier verkrijgbaar" Stond er op een groote kaart Voor één onzer winkelruiten En boer Hannes met een vaart Vloog meteen den winkel binnen Schreeuwde: Main een Skager lot, Alle jaren won ik praizen Ik win het Geluk ten spot. Toen de trekkingslijsten kwamen Hannes die in spanning ziet Gaat aan 't razen en aan 't tieren, Want hij zag z'n nummer niet 'En als razend thuis gekomen Stond z'n buurvrouw bij de poort Die verheugd hem toeriep: „Buurman Heb je 't nieuwtje al gehoord Altijd hadden we een lootje Van de Schager loterij Maar nog nooit was er voor ons ook Maar zóó'n heel klein prijsje bij Maar vandaag is 't mee geloopen, Ein 't geluk komt nu weldra, Want m'n man die had de hoofdprijs Op één enkel nummer na. „Malle kol" zei Hannes, „st.. Jai hep net zooveul as ik. ON DE PET Hjjk, Recept April H kalir noot Grot Mi in )d< Otfd - H nis 1 mijn Behi in (d< Oud og loo Adres hu '25 ij D. TE t 00 goei J. H ij G. f Ge Zil Ge In krü* Fri «di Broek j2l] ook bij bij P. Keg Zondag

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 10