Zachte Huid PUROL tegenover 'de tuinbouwbeeritiseercle.- In yer- nd daarmede werd de parlementaire ongerijmd!-, id omtront het wetsvoorstel tot Verwerping jx den zomertijd ter sprake gebracht Nog ïrie- oreerde de voorzitter een uitspraak van de Chr.' ist. Unie ^er. het gezantschap bij,' den- Paus, pende dat de Kath. Staatspartij-ziih tërdegé ,u bedenken bij het vormen van ,een mogelijke alitie. Nadat spreker de .verschillende, vragen, t genoegen der aanwezigen had beantwoordt, erd de vergadering, welke niet. druk bezocht onder dankzegging gesloten. Nieuwstijdingen Het overcompleet bij de posterfjen. Naar het bestuur van de vereeniging van direc- uren en commiezen der posterijen en telegrafie :rueemt, bedraagt het overcompleet aan per.so- ■Jkel, alle rangen samen genomen, nog ongeveer )0 ambtenaren op ruim 19.000. („Vad.") Eien groo.o b^and. Een brand, die te Cananeó, in Mexico, uitbrak, aakte tweeduizend menschen dakloos en maak- het grootste deel der stad met den grond ge- ij. De aangerichte "schade wordt op een kwart ililoen dollars1 'gëscïiat. G-ê^eld wordt dat vier ■rsonen bij den brahd hel léven verloren. De hongersnood. Uit Moskou wordt gemeld: Een communistisch ad te Charkow meldt dat het aantal noodlij- Renden toeneemt en in Mei nog zal stijgen. Er ■den 750.000 kinderen hongeri van wie nog geen Booo .hulp krijgen. Volgens het uitvoerend comité m het gouvernement Tsaritsin waren op 15 [aart aldaar 24296 kinderen en 9075 volwassenen in gebrek omgekomen. In het gouvernement Odés 1 lijden volgens het bureau voor de statistiek ïoooo kinderen honger. Aan slechts 6500 daarvan ordt hulp verstrekt. Eien verjaarde erfeniskwestie. 'tMoet voor ruim 12 jaar zijn gebeurd, dat een iwoner van Bennekom kennis kreeg van het verlijde nvan een bloedverwant, die voor onge- eer 100 jaar naar het verre Westen trok om aar fortuin te maken. Bij de kennisgeving zou 3 mededeeling zijn geweest, dat „de oom in .merika" aan zijn Bennekomsche verwanten het iet onaanzienlijke fortuintje van 175.000 dollar ftewel meer dan 400.000 Hollandsche guldens ad nagelaten, en dat die ter beschikking van en' erfgenaam waren. Edoch, onze Beunekom- :he bon de in het Engelsch gestelde verblijd en- e tijding niet lezen en alzoo was zij voo rheni iet verblijdend. Teneinde echter met den inhoud ip de hoogte te geraken, werd te rade gegaan met en anderen Bennekommer, die verondersteld werd hoogte te zijn met de taal uit het overzee- ,che land. Eu die taalkenner heeft toen de zaak vat men noemt „besjoegeld". Hij heeft den wa tt inhoud van het schrijven verzwegen en zich- ,elf gepromoveerd tot erfgenaam en de na Laten- chap in ontvangst genomen, zonder dat iemand Laa rachter keek. Totoat nu voor enkele weken op een of andere ,ze de rechtmatige eigenaar van den schat in iollars de ontdekking deed bedrogen te zijn. Hij am een advocaat in den arm en de advocaat licht e andere autoriteiten in. Een voorloopig onder hoek werd ingesteld en het bleek waar, dat de oom Dverleed en 175000 dollars naliet. Maar het bleek Dok, dat ae aangelegenheid rechterlijk verjaard is sedert een paar maanden. Zoodat geen vervolging werd ingesteld tegen dén Engelsch lezenden Ben- nekommef, die rustig zijn zaken drijft, verwonder- ijk genoeg naar men zegt met geleend geld. Offi- :ieel is dus niet bewezen, dat de dollars in ver teerde handen kwamen. Officieel ka 11. ook het po- itieonderzoek geen nut meer stichten. De eenigo weg is een civiele procedure maar de erfgenaam teeft geen geld om die te betalen. Dus zullen de dollars wel blijven waar ze zijn al hooren zij daar vellicht ook niet. Zoo werd ons dezer dagen het verhaal gedaan, zegt het „Utr. Dagbld." door een, die op de hoogte kan zijn. DEPUTATEN-VERGADERING VAN DE A. R. PARTIJ. REDE VAN MINISTER COLIJN. /UTRECHT, 23 APRIL (V.D.) - Heden is in het gebouw „Tivoli" alhier de Deputatenvergade- ring van de A.R. Partij gehouden. In de. ochtendvergadering hield de minister van .Financiën, H. Colijn, een rede, waaraan wij het volgende ontleenen: .Spr. wil de vergadering bepalen bij den toene- menden ernst va nde tegenstelling tusschen Dwa ling en Waarheid; tusschen den ggeest van het on geloof en den geest die naar het Woord des Hee- "en is; tusschen de eischen van den mensch en tt Recht Gods. ,Die keuze van onderwerp is gevolg van eene [en laatste» tijd bij spr. gerijpte 'overtuiging, dat "ie z uigkracht yan onjuiste begrippén, van ver teerde' begrippen ook in onzen kring niet geheel tonder .Wddëd bleef, Met eert -dnkel woord wijst spr., hoe in steeds wijder kring- de begrippen van schuld en straf en het verband tusschen die twee wijziging onder gaan. De ontwikkeling der strafwetgeving in Rus land na 1918 duldt op een prinicipieele breuk met de tot nu toe v?ij algemeen geldende toepassing van het strafbegrip. Elke gedachte aan straf wordt eigenlijk terzijde gesteld terwijl aanvaard wordt- de gedachte, dat men in de strafrechtelijke sanc- niets anders en niets meer te zien heeft, dan ecu van de vele vormen van sociale reactie tegen verstoringen van het zedelijke, politieke of eco nomische leven. Bovendien wordt in Rusland de „revolutionaire overtuiging" des rechters geenszins op non-acti viteit gesteld. En in het land van Lombros en r erri ligt sinds Januari 1921 een voorontwerp voor een strafwetboek gereed, dat aan de Russische wetge ving niets te verwijten heeft. Het misdrijf is peld tot symptoon van anti-sociale gezindheid. De delinquent dient -niet te worden schuldig ver klaard, maar alleen te worden veroordeeld om een sanctie te ondergaan. De misdadiger wordt zorg vuldig verpleegd. Spr. wijst' er op; dat uit dezeltde kringen een propaganda is voortgekomen tot het uitroeien, van zieken en zwakken en wijst daarbij hp de werken van een tweetal Duitsche schrijvers- Twee Duitsghe professoren, gaven in .1920 een werk' uit,, waarin zlf het dooöen 'van geestelijk dood-en' én ongeneeslijk lichamelijk krankken niet strafbaar gesteld wilden zien. Het: gij zult niet doodslaan! heeft voor onzen tijd van verlichte wet tenschap zijn beteekenis verloren I In. diezélfde lijn van gedachten ligt de schrik kelijke propaganda voor het N.eo-Mathusiaiiisme en voor de straffeloosheid van den abortus Bekende: socialistische politici nemen het in woord en geschrift voor dergelijke propaganda op. Te verwonderen is dat niet-. Kan men al niet zeg gen, dat het socialisme principieel voorstander van het Neo-Mathusianisme is, zijn historische-materia- listische wereld- en levensbeschouwing voert yoo- de tegenwoordige maatschappij toch ongetwijfeld in dte richting. Spr. wijst er op, hoe aan Duitsche geleerden de twijfelachtige eer toekomt in de laat ste vier jaar standaard werken te hebben uitgege ven, waarin zij weliswaar de zieken en zwakken niet uitgeroeid willen zien, doch wel middelen aan geven om die minderwaardige elementen te sterili- seeren. Met al deze verschijnselen samenhangend acht spr. de propaganda voor de zedelijke pest, waarte gen Paulus reeds toornt in het eerste Hoofdstuk van zijn brief aan de Romeinen. Als spr. wijst op de onrustbarende afmetingen, die de erkenning van de homo-sexueele gemeen schap als gelijkgerechtigde naast die tusschen per* sonen van verschillend geslacht, onrustbarende af metingen heeft aangenomen, ook in ons land, normt spr. met eere uit den kring der protesten tegen,- dit gruwelijk kwaad de namen van Dr. E. van Dieren en het betoog van Prof. Dr. H. IJ. Groene* wegen. .te- Volgens spr. hangt de propaganda voor de uit wassen onzer moderne beschaving in meerdere of mindere mate samen met tegenwoordige ont wrichting van de grondslagen van het huwelijk. Spr. noemt in dit verband een door den heer Wibaut in „De Nieuwe Tijd" geschreven artikel over het huwelijk in de door hem nagestreefde so cialistische gemeenschap. Vervolgens betoogt spr. dat van verschillende zijden nog gevaar dreigt. In het geschrift „Huwe lijk en Wet" van de Nederlandsche Unie voor Vrou- wenbelangen werd niet langer aanvaard, dat de man het hoofd der echtvereeniging zou zijn. Hierna wijst spr. op de aantasting van de grondslagen van het gezag, in het algemeen, niet alleen tegen de Overheid, doch tegen elk gezag. De moderne revolutionaire democratie wenscht ook in de school de autoriteit te ondergraven. In Rus land voerde men ook op de scholen het „raden stelsel" in. Spr. wijst op de talrijke schoolstakingen die den laatsten tijd in de verschillende landen, hebben plaatsgevonden, en vraagt zich af hoe ach terlijk Salomo in de oogen van deze hervormers wel moet lijken. Spr. noemt vervolgens het stre ven der arbeiders om medezeggenschap in de lei ding een symptoon in de universeele beweging der moderne democratie. Al zijn er aan dit vraag stuk meer zijden, dan die, welke zich uit in den roep der snydicalisten: de fabriek aan de arbei ders! of zooals het tot uiting komt in den wensch der sociaal-democraten, naar het gesocialiseerd bedrijf; in den grond is dit verlangen niet anders dan een ontkenning van de autoriteit van het ge zag. Merkwaardig is hierbij het standpunt van den soc. dem. prof. Bonger, die wel medezeggenschap der arbeiders wil in de leiding van het particuliere- bedrijf, doch haar niet gewenscht acht in het gemeentebedrijf. De neiging der revolutionaire democratie, die zich richt op de ondergraving, van het gezag in alle levenskringen, vindt haar diepsten grond in de verloochening van het Goddelijk gezag. Het ni maitre vloeit voort uit het ni Dieu, wat, met name in Rusland duidelijk aan den drag treedt zooals spr. met voorbeelden aantoont. Spr. wijst daarna op het feit, dat de tegenwoor dige Godsontkenning gepaard gaat met de toene ming van het atheïsme in de moderne wetenschap ïUitvoerig staat spr. hierbij stil. In verband met het stembusprogram der Partij zegt spr. Wat op het stembasprogram voorkomt, is wat het program van actie van 1922 nog op vervulling wacht, terwijl meer in het bijzonder de nadruk gelegd wordt op een tweetal punten, die bij deze stembus sterk naar voren komen: 's Lands Fi nanciën en de defensie. De begrooting voor 1^25 sluit, maarop een te hoog peil van uitgaven. Die uitga en moeten omlaag. Dat kan alleen komen als resultaat van. langen en vermoeienden strijd. Men meent, dat het altijd ergens elders moet worden gezocht, dan waar men het gezocht heeft. Alles in aanmerking genomen is het resultaat van den arbeid, die tot nu toe verricht is, niet onbevredigend. Maar we zijn er nog niet. Voor het komende begrootingsjaar 1926 zullen de uitgaven zelfs in plaats van omlaag gaan, vooral tengevolge van uitgaven voor de sociale verzekeringen nog een 25 miljioen hooger zijn dan in 1925. En hieraan vooral houdt spr. èn persoonlijk èn als eerste vertegenwoordiger der A.R. Partij vast: er kome geen periode meer van tekorten I Hoe gaat het nu straks als de stembus geslo ten is? Het is duidelijk, dat er geen 51 Antirevolutionai ren afgevaardigd zullen worden en er dus ook geen A.R. Kabinet zal worden gevormd. Wat zal er dus gebeuren zoo de drie groepen ter rechterzijde gezamenlijk boven de 5° u'*" komen? Hierop een antwoord te geven is ondoenlijk. On ze Kamerclub zal dan een beslissing hebben te nemen in verband met den toestand, zooals die zich dan zal voordoen. Samenwerking der drie rechtsche groepen blijft spr. zoo na als voor het meest in 's lands belang te achten. Spr. zegt, het ook met het oog op de naar allen schijn aanwezige onmogelijkheid om op eenigerlei andere wijze een. Kabinet samen te stellen, dat op een parlementaire meerderheid berust. Spr. gelooft, voorshands niet aan een samenwerking van R.K., V.D., en S-D.A-P- De bereidwilligheid om samen te werken is er in het algemeen bij de partijen ter rechterzijde wel, al valt niet te ontkennen, dat ondervonden te leurstelling öp den warmtegraad wel invloed uit oefent, wat spr. met voorbeelden aantoont. Er is eigenlijk alleen maar reden om de vraag te stellen of er nog wel veel aanleiding tot samenwerking is, voor hen, die oordeelen, dat het bestaansrecht en de beteekenis der A.R. Partij uitsluitend door deze speciale punten wordt bepaald. Doch dat is niet zoo .Dan zal dus ook de vraag van samenwètking niet alleen vanuit dat gezichtspunt beoordeeld móé ten wordén. Doch wanneer we nimmer ook maar iéts zouden vorderen in de vervulling van weu- schen, .die ons na aan het hart liggen, dan zou op dén dïtur de natüür vv'eb sterker jkunpén blijken- te ■zijn dan de leer. Spr. betoogt veredr, dat geen deugdelijke grond kon aangevoerd worden om ons inzicht inzake de partijvorming te wijzigen. Wel is spr. bereid toe te geven, dat er reden is om_te overwegen of er niet sommige vraagstuk ken zijn van alg'emeene nationale beteekenis, voor welker oplossing, een breedere basis wenschelijk is, dan die welke samenvalt met de grensscheiding tusschen Rechts en Links. Kuyper placht te spreken van een neutrale zóne ring bleek die neutrale strook tot heden,-niet heel die er in ons politieke leven is. Blijkens de erva- groot. Althans niet bij de Linksche oppositie te- genrtvér Rechts Bewind. Wie er in slaagt in dien toestand verbetering te brengen, bewijst land en volk een dienst. De omstandigheden hebben ertoe geleid dat spr. 1V2 jaar geleden, in een zeer moeilijken tijd is opgetreden als minister van Financiën. Spr. heeft de taak om het budgetair evenwicht te herstellen alleen aanvaard, omdat hij meende, dat dit een logische consequentie was van onze houding bij de verkiezingen van 1922. Er zullen er ook onder ons wel zijn, die de vragéti, welke in het laatste jaar de aandacht vroe gen, als van zuiver materieelen aard beschouwen en dus als onderwerpen-yan de tweede orde, wijl immérs ons adagium altijd was -het geestelijk eerst, het stoffelijk daarna. 1 Maar spr. vertrouwt dat de groote meerderheid onzer mannen en vrouwen niet aan beter inzicht gespeend zal zijn en het verstaan zal, dat met de oplossing van het materieele probleem, dat de aandacht vroeg, ook groote geestelijke belangen gediend werden. Ja sterker nog, dat de kracht tot oplossing van dat probleem juist uit ons geestelijk beginsel voortkwam. Thans is dan de taak van her stel van budgetair evenwicht nagenoeg volbracht. Zij kon niét worden ten einde gebracht zonder dat hier e n daar pijn werd veroorzaakt. Ware er iemand anders geweest, die haar had willéri volbrengen, gaarne had spr. zijn plaats aan hem afgestaan! Tegen aanleg en neiging in is deze arbeid als roeping aanvaard, ter hand genomen en voortge zet. Door goed en kwaad gerucht heen, hoewel meer kwaad dan goed. Spr. hoopt, dat hij de A.R. mannen en vrou wen daarbij niet te zeer heeft teleur gesteld. Wjant er is nog veel te doen eer het sein op veilig kan worden gesteld. En voor zoover spr. bij dien ar beid betrokken wordt, heeft hij steun en sympa thie noodig. Nooit kan spr. een leider zijn als fCuyper was. Maar wel wil spr. de laatste vezel van zijn kracht geven voor de partij zoolang hij zich van dien steun en van die sympathie verzekerd weet. De uitslag van den strijd, dien we tegengaan oefent althans daarop geen invloed uit. Door eenigen tegenspoed, zoo die ons treft, be zwijken we nog niet. En voorspoed maakt ons, niet overmoedig. Immers weten we, dat de uitkomst in 's Hoeren hand is. Wat wij te doen hebben-is het allereerst het zui ver houden van het blazoen. Maar dan voorts te werken, alsof het resultaat alleen van dit ons werken afhankelijk was. En eindelijk te werking in die stemming des harten dat we in het eind óók als het tegenloopt ii: volle'overgave kunnen zeggen: Uw wil geschieddel RADIO-PROGRAM MA. DONDERDAG 23 April. HILVERSUM 1050 M. 6—8 uur n.m. Programma van het H. D. O. Voor-avond Concert door het H.D.O. Orchest on der Frangois Lupkens. Programma. 1. Alle Kameraden, Teike; 2. Oi pheus in der Unterwelt ouverture, Offenbach 3. Trés jolie, wals, Waldteufel; 4. Extase, Ganne, 5. Martha, opera fantaisie, Flotow. Pauze. 6. Die Geschiedene Frau, operette potpourri; Fal; 7. Pas des Fleurs wals, Delibes; 8. Der Geist des Woywoden, Czardas, Grossman; 9. Salut d'Amour serenade, Elgar; 10. Marsch finale. 8.10 n.m. Programma van het Concert, uit te voeren door de Amsterdamsehe Orkestvereeniging Kapelmeester Frans van Diepenbeek. 1. Ouverture „Óberon", C. M. v. Weber; 2. .l a Deluge, C. Saent Saens; 3. Onvoltooide Sympho nic, F. Schubeyrt; 4. Viool-Concert Di Gr. tertz W. A. Mozart; Allegro-Andante-Rondo, solist G. J. Lingeman. Pauze. 5. Ouverture „FingaLs- höhle, F. Mendelssohn; 6. Larghetto uit het Cla rinet Quintet, W. A. Mozart; Solist: P. -Swagcr; 7. Andante Cantabile, P. Tschaikowski; 8. Kon- zert,walser, oello solo K. Ebner; Solist M. van 'tWoud; 9. Fantaisie „Die Perlenfisscher". G. Bizét. VRIJDAG 24 April 1925. 67 uur n.m. Programma van het H. Dv O. Voor-avond Concert door het H.D'.O. Orchest on der Frangois Lupkens. 1. Die verkaufte Braut marsch, Fetras; 2. Le Dragons de Villars, ouverture, Maillart; 3. Sou venir de Bade wals, Komzak; 4. Peer Gynt Suite Grieg; 5. La Tosca opera fantaisie, Puccini. 7 uur n.m. Lezing van Prof. Casimir, hoog leeraar te Leiden, No. 2 van den cyclus. Onder werp: Hoe begrijpen wij onze medemenschen. 8.10 n.m. Uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam van een deel van de Beethoven cyclus. 8e Symphonic van Beethoven, daarna 9e Symphonic van Beethoven met slotkoor. Solisten o.a.Di Moorlag, sopraan; Jae. Urlus, tenor; H. Koning, bas; Koor: Het Toonkunstkoor Amster dam. dirigent Dr. Max Fiedler. i ZATERDAG 25 April. 6—8 uur nam. Programma van het H. D. C 'Voor-avond Concert door het H.D'.O. Orchest 011 der Frangois Lupkens. Programma: 1. Salve Imperator marsch, Fucik 2. Grigri, operette ouverture, Linckc; 3. Geschich- ten aus dem Wienerwald, wals, Strauss; 4. Hoeh- zeitstag auf Troldhaugen, Grieg; 5. Cavalleria Rusticana, opera fantaisie, MascagnL Pauze. 6. Der Graf von Luxemburg, operette potpourri, Lèhar; 7.. Rose Mousse, wals, Bosc; 8. Tempo di Menuet te, Beethoven; 9. Good Bye, lied, Tosti; IQ. Marsqh finale. 8.10 uur n.m. Programma van het Concert te geven door het Strijkorkest ,,'Amsterda". Direc teur- de heer IIHogeman, jnet medewerking van. den heer B. G.iKo^rte, 'fenóry éi., jnejjgfroüw Mien'Meijer, begeleiding. 1. Der Barbier van Seyilla, ouverture,' G. Rossini 2. Valse Triste, J. Sibelius; 3. Chant Sans Paro les, P. Tsèhajbowsky4. a; Morgenstimtnupg; b. Ases Tod uit de Peer-Oynt-suite, Grieg5. a. An' Rose, Fr. Foerster; b. Ave Maria, Henri Paoofka te zingen door den heer Koerts. 6. Menuet aus der Es-Dur Symphonie, W, A, Mozart; 7. Czar das, viool-solo met orkestbegeleiding, V. Monti, uit te voeren door den heer Hogeman. 8. Haydn's Himmelgruesse, Ernst Urbach. Pauze. 9. Koenig Mydas, ouverture, R. Eilenberg; 10. a. Allegretto b. Moderato con moto, c. Allegretto uit de Ballet muziek der Opera Faust, Ch. Gounod; 11. a. Les deux Serenades, R. Leoncavallo; b. Hosanna, Jules Granier; te zingen door den heer Koerts. 12. Wedding of the Winds, wals, John T. Hall. 13. Populaire muziek; 14. Alte kameraden, marsch C. Teike. Die stqere vliegeniers op de Damesbeurs. Woensdagavond 22 April was er groot feest op de R.A.I. Want Amsterdam wist het dat de beroemde vliegeniers dien avond de Beur9 van de Dameskroniek zouden bezoeken. En erkend moet het worden: zij behoorden er t ezijn, want als dr.e mannen op dit moment bij de dames i$ de mode zijn, dan zijn zij het wel. Om kwart voor achten geleek de R.A.I. als een mensohen- zee, en vooral bij de entreestand, waar de propa- ganda-toor s voor het wonderbare geneesmiddel Togal wordt ontstoken, hadden de commissaris sen van Orde veel welsprekendheid noodig om van tijd tot tijd een bres te schieten in de com pacte massa. Doch de leege plekken werden on middellijk aangevuld. Zoo bleef er spanning tot over negenen toen onder de tonen van het Wil mus „Neerlands roem op het gebied der aviatiek" werd verwelkomd. Welk een geestdrift! Onder leiding van don he.;r Nunes ging het gezelschap naar het podium in de bloemenafdleeling heel achter in de zaal, waar eerewijn werd geschon ken en de welsprekendheid hoogtij vierde. On der de vele officieele personen die op het podium aanwezig w. ren, hadden wij ook het genoegen ons Kamer.id Henri ter Hall te begroeten. De heer Nunes bood den vliegeniers en mevr. v. d. Broeke bloemen aan, en de Amsterdamsehe Maagd sprak schooné dichtregelen uit. Daverende salvo's van enthousiasme 1 - De heeren Van Weerden Poelman en v.. d. Broeke brachten daarna een kort bezoek aan eenige stands. Hartelijk begroetten zij den heer Ameije, de importeur van Togal, en bedankten hem nogmaals voor het nuttige cadeau hij nun afscheid: een gouden koker met Togal-tabletten, die hen bij hun reis door de hooge en koude regi onen goede diensten had bewezen. De har elijke begroeting van de luchthelden met den Inspecteur van Togal, werd door den foto, r. af voor de geillustreerde pers vastgelegd. Ik behoeft niet te zeggen dat de stemming den ge.ieeien avond op de R.A.I. buitengewoon opgewekt bleef. Voor Behoud van - een GdV6 en van Handen en Gelaat gebruik ik altijd Marktberichten LANG ED IJKER GROENTEMARKT. 22 April. 14500 kilogram roode kool 7.20—9.70. 26100 kilo gram gele kool 7.10. 35000 kilogram deensche wit te kool 1.70—2.90. 1775 kilogram uien 12.60—13.20 Drielingen ^.30. 4100 kilogram peen 1.201.50. 23 April. 1100 kilogram roode kool 5.90—8.80. 22800 kilo gram gele kool 4.——6.60. 13800 kilogram deen sche witte kool 2.2.30. 3350 kilogram peen 1.30 1.40. 3175 kilogram bieten 0.991.50. 250 kilo gram rabarber 5.—. NOORDERMARKTBOND. 22 April. 3000 kilogram uien. Grove uien "10.70. Uien 10.40 11.40. Drielingen 7.40—7.90. 10500 kilogram peen 0.70—1.30. 81400 kilogram roode kool 7.1011.20, doorschot 5.50—7.90. 27500 kilogram gele kool 6 8.idem doorschot 4.505.60. 88500 kilogram deersche witte kool 1.90—3.20. idem doorschot 1.702.10. 23 April. 5200 kilogram uien. Uien 10.9012.20. Drielingen 7.7.60. 22500 kilogram peen 0.30i-i0. 95200 kilogram roode kool 5.30—9.50, idem doorschot 5.307.20. 20600 kilogram gele kool 4.30—6.70, idem doorschot 2.30—2.60. 130600 kilogram deen sche witte kool 1.50—3.—, idem doorschot 1.20 21 April. Roode kool 9.11.20, 2e soort 7.60—9.10, witte kool 2.20—2.50, peen 0.90—1.—. Aanvoer: 18900 kilogram roode kool, 14000 kilogram witte kool, 4700 kilogram peen. 22 April. Roode kool ie soort 7.609.90, idem 2e soort 54c8..10. Witte kool ie soort 1.502.Peen 1.— Aanvoer 21100 kilogpam roode kool, 16600 kilogram witte kool, 1500 kilogram peen. ALKMAAR. 22 April. Raapstelen 0.90—2.60. Radijs 6.809.70. Prei 9.10- 14.60. Alles per .100 bos. Bloemkool 8.35-~~ per 100 stuks. RabarR,* 8.10—15 per 100 bos. Postelein 0.85—1.09 per bakje. Uien 9.8010.90. Spinazie 4,.—6.50. per 100 kilogram. Kropsla 7.20 10.80 per 100 stuks. Witlof te soort 32.—39 idem 2e soort 25.—30-per too kilogram.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5