grte Het leven in de Hoofdstad OVER BAZARS^ WINKELWEKEN, WINKELSTRATEN EN ATTRACTIES Nu er j.veercïTen^-^jnketfl'èèk acïter'*dën"T:ug''''is, meer- iijr.de sen te.plaats in het belang Van' deft winkeliersstaftd/- maar-tqéh -eigenlijkrxrok' int hét al gemeen belang, hiervan een- nabetrachting te moeten.houden. En_pleidooi,voor,hetgeen we onder een winkelweek verstaan maar zoo dat we vader van Alphen's: „Een vrieiid die ihij mijn feilen toont Gestreng gestraft, enz." niet geheel vergeten. De winkelstraten van sommige onzer Nederland- sche steden hebben altijd groote attractie dier plaatsen gevormd. Niet overal, 'n Winkelstraat, nu ja, die heb je lciht overal, maar een KjalvA-- straat als in Amsterdam, 'n Hoogstraat als in Rotterdam, n' Spuistraat als in Den Haag, een Broerstraat als in Nijmegen, een Kathelstraat als in Arnhem, heeft men in andere plaatsen door verschillende omstandigheden nooit kunnen krij gen. Die nauwe, gezellige winkelstraten met naast en vlak over elkaar hel-verlichte étalages, waar- tusschen de groote en sterk gefrekenteerde wan delparade van oud en jong (de jeugd voorop!), geregeld plaats vindt, zijn in de groote wereld steden onbekend. Zelfs Parijs, hoe een heerlijke stad ook, heeft dat nooit gehad. Een uitzondering maakt Kopenhagen, wier; Ostergade verbazend veel aan de Kalverstraat doet denken. Ik stel dus voorop dat hoe gezelliger en drukker en aantrek kelijker men die winkelstraten maakt, des te meer men de belangen van verschillende Hollandsche setden in het algemeen en die van Amsterdam in het bijzonder, bevordert. In den goeden, ouden tijd hadden we geen offi- cieele winkelweken noodig. Toen werd in de drie weken voor St. Nicolaas een etalagewedstrijd ge houden, zoo schitterend als men maar bedenken kon en waarbij de burgerij van haar belangstelling blijk gaf door van 8—u uur van Haarlemmer- tot- Frederiksplein.(via Dam en Rembrandtplein natuur lijk) een compacte menschenmassa te vormen. La ter is de mentaliteit der belanghebbenden eenigs- zinns anders geworden, waarbij voorzeker ook de bekende verordening van invloed zal zijn geweest. En ik denk onwillekeurig ookk aan een weibeken- bekenden Duitschen bierhuishouder in Amsterdam die sinds menschenheugenis in zijn „Kneipp" een kerstboom had staan. Toen hij een groot café op eersten stand was begonnen, miste men den Kerstboom. Ik vroeg hem naar de reden. „Ich habe das nicht mehr nöthig", was zijn antwoord. Intusschen waar men dé kermissen heeft afge schaft en het later bleek dat men ze toch niet kan missen, richtte men „volksfeesten1' op. Zoo zocht men ook surrogaten voor de Nicolaasdrukte en -étalages, maakte de halve stad rood met Wei nachts-étalages vaak absoluut té onpas en organiseerde winkelweken. Eerlijk gezegd lijken mij de laatsten in Amster dam vrijwel een mislukking, 't Is maar een kleine kring, die er notitie van neemt, die er over spreekt. Het gros der menschen ziet en merkt er niets van. Of de deelnemers te veel verspreid zitten, of zij zich om het nu eens zeer beleefd uit te drukken te veel bepalen tot het arran- geeren van een smaakvolle, practisch ingerichte show van de door hen verkochte artikelen, wil ik onbesproken laten. Over het feit valt niet te •redeneeren, 't is alleen maar de vraag op welke wijze kan er verbetering worden gebracht. En dan lijkt mij toe dat men het niet aan een of andere vereeniging moet overlaten, U weet wel hoe het met vereenigingen gaat. Het gemeentebestuur, daar ben ik van overtuigd, zal wel het belang inzien onze winkelstraten 's avonds zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Menschen, die werken, en knappe huisvrouwen, die de zorg voor hun huishouding hebben, hebben overdag geen tijd langs de win kels te slenteren. De gemeente zou bijv. kijk en koopdagen kunnen organiseeren (telkens bijv. een halvë maand), twee keer in het jaar voor de City en eefi-keer per jaar voor de diverse wijken. Uitgeloofd zou moeten worden een flinke hoofd prijs, een 2e prijs en een flink aantal kleine pre- mien. Door een referendum waaraan menschen die zelf winkelzaken dreven niet mochten deelnemen, zou moeten worden uitgemaakt, welke etalages het meest de algemeene opmerkzaamheid hadden ge- trokken. Ook in het zakelijke is het beter soms niet zakelijk te zijn. Wat hadden de Bazars, 'de winkels aar speelgoederen, TpnT3isk-mtKelen7 beeldjesT dampjes, broches en allerlei snuisterijen worden 'verkocht,- vroeger geen sterk-sprekende étalage?;, tableaux met décor en vernuftig aangewende re- quisieten, die op zich zelf wel in heel verwijderd Verband stonden met wat er in de Bazars ver- :kt>clit wérd, er he'elemaal misschien niets mee te maken had, dóch die als een bonisseiir de men schen toch naar binnen lakten. Van zoo'n kijk- en koopweekk zou heel Amster dam dat er aantrekkelijker door werd 5 profi teered De winkelstand, die er aan deelnam, na tuurlijk in dé eerste plaats. Maar laten wij dit on zen nijveren winkelstand, die daar tot laat in den oacht zijn best zou doen, van harte gunnen. Bo vendien zou door het drukke verkeer ik behoef dit niet nader te detailleeren velen wat verdie nen en vrij wel wat uitgeven, maar ook profiteeren Een dergelijk plan niet uitgevoerd door een vereeniging, maar namens de burgerij zelf zou bij ons Gemeentebestuur zeker in goede aa ig vallen. Want het voelt er ve<;l voor het leven in ue hoofdstad mooier, gezelliger, giootsteedscher, vroo lyker en aantrekkelijker te maden. Want nu wil het zelfs op het afgelegen Frankendaal een'Gemeente openlucht-theater stichten. Ik heb vroeger vaak voorstellingen in die openlucht-theaters in Oost- Europa bijgewoond en er genoten. Als ik me gqed herinner het was in mijn prilste jeugd had Jóu ze, ogk zoo'n ^openlucht-theater in den Parktuin itj de Plantage op de plaats waar later de Parkschouwburg verrees. Maar die was toen goed gelegen, feitelijk vlak bij het Rembrandtplein. La ter is vele malen getracht een dito gelegenheid in den Toihuistuin over het Y te stichten. Financieel er toch, niet ongezellig, prettig verlicht. Tolhuis Yhad deze proef alle kans te gelukken. De tuin was was populair. Je kon goed hooren en zien en had als je met kijken wou een heerlijk zitje over t iwaarvan in den zomer veel te weinig werd geprofiteerd. Een gezelschap goede variété-artis- ten want die hooren in zoo'n openlucht-thea ter, als het u blieft geen hooge kunst speelde er o p deeling. En toch kon de zaak, ondanks her haalde pogingen, toch niet blijven bestaan, om dat er absoluut niemand kwam dan een verdwaald vnjkaartje, kennis van een der artisten. Men vond net te ver. Doch naar Frankendaal, vanaf de Kal- verstraa tminstens 21/2 maal zoo ver, waar men de kunst van Verkade denkt te geven, waar in het hartje van den winter onze mooie Stadsschouw burg leeg. bij blijft en men er gaarne een deel van onze zoo rijk voorziene Gemeente-schatkist zou willen offeren, lijdt het geen twijfel of het plan zal slagen en ons Gemeentebestuur heeft er alles voor over van Amsterdam de schoonste en aantrekke- hjkste stad van de wereld te maken. Met klem beveel ik daarom mijn plan voor officieele kijk- en koopvveken, waardoor telkens deelen der hoofd stad in een attractierijke Wereldtentoonstelling zul len worden herschapen, bij alle Raadsleden aan en hoop dat zij er spoedig een voorstel van zullen maken. Al zou het -subsidair - alleen maar als een équivalent zijn voor de winkeliers, nu weldra duizenden en duizenden uit de binnenstand naar r rankendaal's openlucht-theater zullen worden ge- t Voor binnenlandseh' verkeer worden echter geen,, gouden: tientjes en- vijfjes ^beschikbaar gWteid. Uit voer zal- échtereerst 'mogen plaats -hebben als de wisselkoers boven goudpariteit zal zijn." Arbeidstijd in Slagerijen. Aan hoofden en bestuurders van slagerijen in alle gemeenten des Rijks is vergund, dat van iff Mei tot en. met 6 Juni in hun onderneming, in afwij king van het bepaalde in de artt. 23 en 24 der Ar beidswet 1919. arbeid wordt verricht volgens on derstaande werktijdregeling (eerst wordt genoemd de datum; daarna het maximum aantal werkuren voor mannen; vervolgens het maximum aantal werk uren voor jeugdige personen van 16 en 17 jaar en voor vrouwen; ten slotte de uren, waartusschen arbeid mag worden verricht): 18 Mei, 9u. per dag, 9 u. per dag. 19 Mei, 9 u. per dag, 9 u. per dag. 20 Mei, 11 u. per dag, 10 u. per dag. 22 Mei, 10 u. per dag, 10 u. per dag. 23 Mei,t 11 u. per dag, 10 u. per dag, allen te 7 u. v.m. en 9 u. n.m. 25 Mei, op één dag 5 uur, op één dag 5 uur. 8 uu t Vee ^a"en uur' op twee dagen- e? Mei, op één dag 9 uur, op één dag 9 uur, allen te 7 u. v.m. en 6 u. n.m. 28 Mn 7 u. v.m. en 9 u. n.m. 29 Mei, 10 u. per dag, 10 u. per dag, 7 u v.m. en 9 u. n.m. 30 Mei, ix u. per dag, 10 u. per dag. 7 u. v.m. en 9 u. n.m. 5 1 Juni, 3 u. per dag, 3 u. per dag, 8 u v.m. en n u. v.m. 2 Juni, 9 u. per en 9 u. n.m. 3 Juni, 8 u. per dag, 8 en 6 u. n.m. 4 Juni, 8 u. per dag, 8 u. per dag, 7 u. v.m, en o u. n.m. 5 Juni, 9 u. per dag, 9 u. per dag ,7 u. V.m. en 9 u. n.m. 6 Juni, 11 u. per v.m. en 9 u. n.m. dierenmishandeling. De reizigeretarieveii }>ij' - de Duitsche spoor wegen zullen op 1 Mei met 10 pet. worden ver hoogd. De-directie Van de spoorweg maatschap pij acht deze verhoóging noodzakelijk om de. 80 millioen mark te dekken, die- voer de. loonayerhoo. -ging tyordehvéxeischt. De-Taaie ven voor -t goede renvervoer .blijven onveranderd, daar een verhöo- ging van deze tarieven een verhooging van de prijzen der levensmiddelen ten gevolge zo uheb- ben. 9 u. per dag, 7 u. V.m, per dag, 7 u. v.m. per dag, 7 1 („St.-Ct.'D FEUILLETON. GEWROKEN. XII. Het zal alles zoo blijven als het is, namelijk voor zoo ver als dit mogelijk is, Eenige vernieu wingen en herstellingen moeten toch geschieden. In het benedenste gedeelte van het slot valt hier en daar het behang van den wand. Maar, ,lat heeft den tijd tot den Winter. Tijdens ik op rei» ben en jelui beiden met mevrouw Weruer in Dresden verblijf, kan'hier alles in orde gebracht worden. Eigenlijk gezegd, had ik hier toch wel graag een winter doorgebracht, zeideMary verge noegd. Coulmann zag haar lachend aan. Jij? Zonder bal, zondter tooneel, zonder concert? Dat zou jij heelemaal niet uithouden. Mary lachte vroolijk. Dat kan u een keer probeeren, papa. Een volgfenden winter dan. Dezen winter kan daar niets van komen. Wanneer de hand werkslieden hier verkeeren, zal het hier niet zoo heel gezellig zijn. Zeg eens, mevrouw Werner, welken indruk heeft u van het dienst personeel ontvangen? Natuurlijk in de eerste plaats de juffrouw? D'enkt u, dat men zich cp hen kan verlaten? De oude dame lachte. 1 Juffrouw Wollmann is, voor zoo ver ik mij zelf mag vartrouwen, zeer getrouw en eerlijk. Evenzoo de oude Gustav. De overigen zijn gelijk allo dienstboden, maar blijkbaar hebben zij respect voor juffrouw Wollmann.' Op haar kan men zich in elk opzicht verlaten. Goed, dan kunnen wij haar hier in huis het volle toez'fcht opdragen. Wijbesjbfeken fen 8-lles »et baart .schijnt/werkelijk' bij de band Binnenland Dte Niederlandscfae goudien standaard. Van gisteren, 29 April af, verleent de Mmistel- van Arbeid, H. en N. dispensatie van het verbod Van uitvoer van goud, goudten munt en ronnt- Diateriaal en zijn tevens maatregelen genomen, om den door d'e dispensatie ingetreden voor J00» i. gen toestand te bestendigen. Van vandaag af houdt de Neder landsche Sank zich aan de verklaring van 1903, die in 1914 bui ten werking was gesteld en zal zij weer Hand haven en voortzetten haar vroegere goudpolitick. Met ingang van denzelfden datum nemen Ne der iandsch-Indië, Engeland, Australië en Nic-uw- Zeeland maatregelen van gelijke strekking. De Nederlandsche Bank zal uitstekend rekening houden met de wisselkoersen van deze landen en niet van die, welke den gouden standaard nog niet volledig hebben ingevoerd. Voor juffrouw Wollmann hebben wij alk achting, Benate en ik. En niet alleen, omdat zij zulke heerlijke koeken weet te bakken. Ik geloof, dat Bodenfels zonder juffrouw Wollmann niet half zoo mooi was, - zeide Mary met een schelmsch lachje. Ik vind het altijd een vriendielijk gezicht, wanneer ik haar witte mutsbanden zie fladderen. Zij is werkelijk een aangename verschijning me' haar frissche, ronde figuur en haar vriendelijk gelaat. Daarbij is zij niet alleen kraakzindelijk maar bovendien ook heel goedhartig. Gis+ercn haalde zij nog een musch in huis, die haar vleu geltje had gekwetst. Coulmann streek Benate lachend over de waDg. —Dat was mijn kieine barmhartige Samarita- ne naar genoegen. Benate lachte. U toch ook, papa. Ik ken u toch. Al doet, u niet altijd zoo, dan wieet ik toch wel, dat u een goed en week hart heeft. Voor hen, die ik iief heb ja, -zeide hij ernstig. Daarop liet hij zich nog een kop thee inschenken en nog een paar kleine koekjes pre- sentieeren, die van juffrouw Wollmann's bak- kunst een goede getuigenis aflegden. Later trok Coulmann zich in de kamer terug,, in welke hij destijds het onderhoud met Michael von Bodenfels had gehad. Hij wilde deze kamer voor zijn studeer- en werkkamer gebruiken. Aan gezien hij m-et den inspecteur nog velerlei had- te bespreken, was deze bij hem ontboden en kwam ook stipt op tijd. Mary wilde naar liet tennisveld gaan zien, dat - ook geheel vernieuwd zou warden, en mevrouw Werner sloot zich bij haar aan om -eene wande ling te mak-en. Benate bleef liever thuis omdat zij. met juffrouw Wollmann den westelijken v leu- gel van bet huis die de laatste jaren geheel onbe- wpond was geweest, wilde bezichtigen. Nieuwstijdingen Art. 40 van het z0ldigjngsbeslait Op de rol van de zitting van het gerechtshof te Djen Haag kwam voor de zaak tusschen A. v d W telen en den Staat der Nedferlanden over de 'in trekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit Zooals bekend heeft de Haagsche rechtbank de door v. d. Wielen ingestelde vordering tot uitbe taling van het volle salaris, zooals dat vóór de intrekking genoten werd, ontzegd. De zaak werd 4 weken aangehouden. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 Juni, eervol ontslagen als directeur-generaal der Pos terijen en Telegrafie, de heer W. Di. Noltin onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige dienstien, in die functie den lande bewezen, en, met ingang van genoemden datum, ais zijn op volger benoemd ir. M. H. Damme, oud-hoofd van den dienst der Staatsspoor en -tramwegen in'Ne'-' deriandsch-Indië. Dte vergeten zwerver. Zooals bekend, hebben Ged. Staten van Utrecht het Raadsbesluit van Baarn betreffende de vergoeding van de f 600 proceskosten van den agent Huisman niet goed gekeurd. -Thans hebben eenige personen het plan opgevat om een lijst te laten circuleeren bij de ingezetenen om op deze wijze het bovengenoemde bedra°- bijeen te brengen. De politie te Arnhem is een ernstige dieren- mishandeling op het spoor gekomen. Een bewo ner van de Sumatrastraat die in zijn tuin ge zaaid had, bedacht een levenden vogelversehrik- ko ren hing een paar musschen met de pootjes aan een touw op, en liet de arme beesten zo orond- f lad deren. Toen de politie ingreep, had reei-s een der vogels zich doodgevlogen. De politie heeft tegen den man procesverbaal opgemaakt wegens ^an 16611 grooten sleutelring voorzien, steeg de juffrouw naast Benate de trap op en opende ecu groote vleugeldeur, achter welke zich vroeger de salons bevonden. Voor een deel stonden hier nog kostbare oude meubelen in. Veel van de oude kostbaarheden waren verdwenen, welke Mi chael door imitatie had trachten aan te vullen en te vervangen. Benat-e liet haar oogen onderzoekend rondgaan. Hier heeft in de laatste jaren niemand ge woond, niet waar, juffrouw Wollmann? Neen, juffrouw. Mevrouw von Bodenfels liet die kamers afsluiten, omdat er niet genoeg dienst personeel aanwezig was om deze in orde te hou den. Partijen werden niet meer gegeven en de bezoeken waren zeer zeldzaam. De logeerskamers, die hier boven liggen, zijn ook al lang niet ge bruikt. De jonge heer Bodenfels bewoonde zijn oude kamer, wanneer hij met verlof thuis was. Kwam hij dikwijls thuis? vroeg Benate belangstellend. Juffrouw Wollmann zuchtte veelbeteekenend. Slechts eenmaal in het jaar veelal. Ik ge loof, dat hij voor zich zelf reeds wist, dat Bo denfels toch niet meer voor hem te houden was, en hij wilde blijkbaar zich zelf niet kwellen met te veel aan zijn tehuis te hechten. Niette genstaande is hem het afscheid wel zeer zwaar gevallen. Juffrouw Wollmann pinkte heimelijk een paar tranen weg. Benate merkte het en legde vriende lijk haar hand op den 6ehoudler der oudie juffrouw. Het doet u ook leed, dat de kinderen van uw vor .gen meester en meesteres hun tehuis het. ben verioren, zeide zij goedig. Nu kwamen de tranen bij de oude juffrouw los. Ach, mijn lieve juffrouw, wanpeer men de kinderen van jongs af heeft zien opgroeien 1 Onze jonge heer was nauwelijks vijf jaar toen ik hier kwam, en de kleine Etva is veel later geboren, Ik geloof, dat niemand zich meer over Verduistering. De ie luitenant der militaire administratie van het 13c regiment infanterie F. J. W. J. S., geboren 'J1 Den Haag, stond voor den Krijgsraad te Den (Bosch terecht wegens verduistering en valsch- heid in geschrifte. Hem was ten laste gelegd ver duistering van f2000 en overlegging van valsche- lijk opgemaakte kolenrekeningen ad f483 en f900. terwijl geen kolen geleverd waren. Bekl. die vol- ledgi bekende en mededeelde, hoe hij de strafbare handelingen met den onderofficier V. bedreven had verklaarde aldus gehandeld te hebben, omdat hij van zijn salaris niet kon rondkomen. Met een slager was hij overeengekomen diens rekeningen met 6 pCt- te verhoogen, waarvan ieder de helft zou krij gen, doch dit geld heeft bekl. later, toen het mis liep en. eep ondcuyoek werd ingesteld, terug be- taad- Hen familielid had aangeboden, ook het te veel berekende voor kolen terug te storten, doch dit is door de regeering afgewezen. De auditeur militair eischte 10 maanden gevan- genisstraf met aftrek van 147 dagen voorarrest en ontslag uit den militairen dienst. Ned. Onderwijzersgenootschap contra den Staat. De rechtbank te Den Haag heeft, naar gemeld ".uitspraak gedaan in de procedure tusschen het JN.O.G. en den Staat over een onderwijzer, wiens aanvankelijke aanstelling van 1 jaar was ingetrok ken waarna hem een nieuwe aanstelling voor slechts drie maanden was verleend. De onderwijzer had een aanstelling voor het tijd vak van 1 Mei 1923 tot en met 30 April 1924. Op 8 Septemoer 1923 kreeg hij een schrijven, waarbij deze aanstelling werd ingetrokken, en hij opnieuw werd aangesteld voor het tijdvak van 1 Mei icra tot en met 31 Juli 1923. Het N.O.G. stelde zich op het standpunt dat het salaris moest worden uitbetaald tot 1 Mei 1924 terwijl de Staat zich alsnog bereid had verklaard het salaris tot 8 September uit te betalen. De rechtbank overwoog thans, dat uit het feit dat de onderwijzer een aanstelling had voor een jaaar, met volgt, dat de Staat het recht zou missen den onderwijzer vóór het einde van dien termijn te ontslaan. J Het ontslag was dus volkomen rechtmatig, doch in verband met de omstandigheid, dat het den onderwijzer eerst op 8 September gewerd, wees de rechtbank de vordering toe tot een bedrag van f125.66 zijnde het salaris gedurende het tijdvak van 1 Augustus tot 8 September. Een vreemde gebeurtenis speelde zich in •de van Swietenstraat te Den Haag af. Ann een der woningen aldaar werd gebeld en de huisheer, die de voordeur opewdte, zag daar een omstreeks 13-jarig meisje voor zich staan, dat hem een pakje wilde overhandigen, hetwelk een baby bevatte. Niet weinig ontsteld, weigerde de man het pakje in ontvangst te nemen, waarop het meisje het pakket voor de deur op de stoep legde en ér vandoor ging. De bewoners namen daarna uit medelijden het te vondeling gelegde kind in huis en bemerkten toen, dat er een briefje bijgevoegd was, met de mededeeling, dat baby voor den inwonenden kost ganger bestemd was. 1 Moordaanslag. Dinsdagavond omstreeks 10 uur stond de se cretaris van de Coöp. Vereeniging „De Volhar- ding", voor een woning in de Beitzstraat no, 53, toen plotseling een man voor hem stond, in wien hij herkende een vroegeren bakkersknecht bij „De Volharding". Vóór de secretaris het ba- letlen kon loste de man a bout portant een sohot op hem. Door het vallen van het schot ontstond een de geboorte van dit kind heeft verheugd dan de jonge heer. Zijn kleine zus ging bij hem boven alles. En zij hing evenzeer aan hem. Hij heeft haar nu moeten brengen bij een oude dame, die familie was van onze mevrouw. Of zij het bij die oude dame goed zal hebben? Stellig heeft zij niet met veel genoegen het kind bij zich willen hebben, anders zou zij den jongen heer wel geschreven hebben en zijn brief beantwoord. Deze was zelf hoogst bezorgd over de toekomst van de kleine Eva. Ik kon dit best aan hem be merken, niettegenstaande hij weinig daarover sprak. Maar het afscheid van Bodenfels, toen hij met het kind in het rijtuig zat, dat oogenblik vergeet ik nooit. Diepe smart t-eekeiule zich af op zijn gelaat. Het vertrek is hem dan. oqk zeer zwaar gevallen, Dat kan ik mij indenken, juffrouw, en daarom kan ik mij maar nooit zoo recht verheu gen over het bezit van Bodenfels. - Ach, u heeft een goed hart, juffrouw! Het ligt in uw aard mededeelzaam te zijn, dat heb ik reeds gemerkt, en daarom kan ik het u wel zeggen, hoe het ook mij aan het hart ging. Maar u mag u daardoor uw blijdschap niet laten ont nemen. Er is toch eenmaal niets meer aan te veranderen. Natuurlijk was alles veel anders ge- loopen, wanneer mijnheer von Bodenfels maar niet zoo roekeloos, had geleefd. Ik mag over zijn graf heen geen kwaad van hem spreken, maar hij alleen is de schuld van alles, en de oorzaak van het onheil, dat de kinderen heeft getroffen. Het was niet om aan te zien, hoe mevrouw von Bodenfels tobde en leed, zoftdor er iets aan te kunnen veranderen. Het waren vree- selijke tijden, juffrouw. Wanneer ik u en uw zuster hier zie en hoor lachen, dan wordt het mij warm om het hart en is het mij alsof na wé ken van donker weer het zonnetje weer komt doorblinken. Wfcrdt vervolgdji tot en bi; let mi ÏZ. d adere d€| rvooi opgeb linsdi vaar. polit in dc de verdw jiuisra r,wat [Hij -d eè< ilaatè I' te B eiijk* efti da- kderga de E* Del Leidt aaten vai iden ver gehooi wa* 't-en niet de ande

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2