indien de Olympiade in onze hoofdstad zal plaats vinden. Beter zal ons land gekend en begrepen ■worden. Schitterend kunnen wij als klein land medewerken tot verbroedering van alle volkeren, die te Amsterdam de Olympiade kunnen bijwonen. Komt, mannen der le divisie, de handen ineen gc- Blagen om het Olympisch comité een som van onze divisie af te dragen. Ik ben ervan overtuigd', dat velen als ik zullen denken en ook in denzelf- den geest zullen werken ter wille van ons geliefd vaderland, om onzen naam „Nederlander" hoog te houdien. Kan de Regeering het bedrag niet geven, .00- nen wij dan toch tegenover het bpitenland, dat Nederland nog niet bankroet is, al moeten we ook zuinig zijn. Laat de le Divisie het goede voorbeeld geven, laat ons toonen den naam van Hollander hoog te dragen. Ook de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft toegezegd zitting te zullen nemen in het ecre-oomité. Bij de Ned. Handel-Maatsohappij zijn ingeko men f 125 van het personeel der firma 8. H. Manus tabakshandel en f25 van het personeel der firma G. F. Bakels, terwijl de gymnastiek- vereeniging „Kracht en Vlugheid" te Amster dam f25 heeft geschonken. Reeds werd gemeld, dat de Nedhrlandljche Voet balbond f 10.000 zal storten in het garantiefonds van het N.O.C. ten behoeve der Olympiade in Amsterdam. Blijkens de officieele mededeel ingen van den N.V.B. benoemde het bestuur van dien bond bovendien een commissie voor het inzamelen van gelden voor het Olympisch fonds. In deze 'commissie, welke zich nog meer leden kan assu- meeren, "hebben de kopstukken van den N.V.B. zitting, o.a. de bestuursleden Kips, Coldaway, Timmermans, dr. van Prooye, Spaan, Wiersma en De Haan, alsmede de officials Lobach, J. J. Meijer, Lamey, Horman en Moorman. De „Revue der Sporten heeft f 1000 ter be schikking van het Ned. Olympisch Comité ge steld. Oplichting. Aan het einde der vorige week is een aan het Rokin te Amsterdam gevestigde firma voor onge veer f4000 aan nieuwe 20-francstukken opge licht. Dat bedrag in Fransch gteld was besteld; door iemand, die zich Bootman noemide en voor gaf te wonen aan een adres in de van Breestraah ffoen de looper met het geld daar arriveerde, stond een man in de portiek nam het bedrag in ion tv angst, zou geld halen om te betalen, doch kwam niet terug. Bij onderzoek bleek, ciat op (bedoeld adres de naam Bootman niet bekend was, noch een persoon, die het bedrag aan Fransch geld had besteld. De eerste dagen werd inzak edez eopucltding niets naders bekend, maar de banken en wisse l- -kantoren waren gewaarschuwd. En dit heeft blhk- baa rtot een spoor geleid. Er zijn namelijk door een landbouwer uit den omtrok van deze ge meente een aantal nieuwe Fransche 20 franc stukken aan een geldkantoor ter wisseling aan geboden. De man werd aan de praat gehouden en de recherche gewaarschuwd. Dit heeft tot de arrestatie van den aanbieder geleid en tot een nader onderzoek, dat waarschijnlijk dit geval van brutale oplichting geheel tot klaarheid zal bren gen. Kerkdiefstal. Over den kerkdiefstal te Amsterdamséhe^ctil vermeldt „De Maasbode" nog êenige bijzonder heden. Toen de heer P. J. Veltman pastoor te Amstexdamsche Veld, Maandagmorgen zijn kerk van de pastorie uit, binnentrad om de deur voor de ter H. Mis komende kindieren te ontsluiten, verried de eerste blik op het altaar hem, dat onverlaten de kerk waren binnengedrongen en een heiligschennenden diefstal hadden gepleegd. Het tabernakel met zijn ciborie en inhoud van geconsacreerde Hosties was verdwenen. Op de plaats van het tabernakel gaapte in het altaar een groot gat. De houten omlijsting van en de expositietroon boven het altaar hing scheef ter zijde. De fulpen, goud-omboorde doeken voor de tabernakeldeur waren met woeste hand ter zijde geschoven. Ook de aan de tabernakelkast aan sluitende kaarsenbanken waren naar voren gc-: rukt om het tabernakel te kunnen bevrijden, waarvan geen spoor meer te ontdekken viel. De kandelaars had men bij elkaar terzijd égezet. Pastoor Veltman waarschuwde in zijn eerste ontsteltenis den dichtsbij wonenden buurman, die mede de euveldaad kwam aanschouwen. Per veld telefoon werd vervolgens de marechausseebriga de te Nieuw Amsterdam verwittigd, waarvan een tweetal mannen zich aanstonds, vergezeld van een politiehond, derwaarts spoedde. Dra bleek evenwel, dat het geen zin meer ha.i den hond lucht te geven. Verscheidene geloovi- gen hadden zich intusschen voor ,het ontwijde altaar verdrongen. Het ingest-eide onderzoek wees uit, -dat door de openstaande ramen niemand naar binnen was gekomen. Het stof op vensterbanken of richels was niet beroerd. Vermoedelijk moeten een of «dineer daders zich in de kerk hebben laten in sluiten. Na hun daad konden zij het Godshuis, waar van de deuren niet gesloten waren, gemakkelijk verlaten. 1 Buiten de beschadiging van het altaar viel er in het kerkgebouw niets .van eenige vernieling te bespeuren. liet eenige wat men vond, waren jenkele afgebrande lucifers. Zondag is de tabernakel met ciborie en H. Hosties in een greppel in het veen teruggevon den. Ciborie en H. Hosties waren ongeschonden. Met ongekend geweld moeten de schendende roovers de kluis hebben geforceerd. Vrij zware ijzeren bouten waren afgeoroken; de recherdeur geheel verbogen en ontzet, de sluitplaat afge rukt ,eu het slot zelfs lag in wel twintig stuk- 'jj.cn in het tabernakel. De pastoor had het in wendige van het tabernakel de3 Zondagsavonds nog geheel- gereinigd. Op de kermis te Maasbrec is de paarden koopman J. v. d. Sterren door vier personen zoo danig met messen gestoken, dat hij ter plaatse niet kon worden behandeld door den geneesheer. In hoogst ernstigen toestand is hij naar het zie kenhuis te Venlo vervoerd. De daders zijn gear resteerd. De veehouder A. D. te Harich had Pransch' groen op zijn land uitgestrooid tegen de emelten. Zonder dat iemand het bemerkte, liepen zijn bei de zoontjes van vijf en drie jaar het land op om bloemen te plukken. De kinderen kregen Parijsch groen aan de lippen en tong, tengevolge waar van zich ernstige vergiftigingsverschijnselen voor deden. Na een ziekte van enkele dagen zijn beide knaapjes overleden, meldt de „Tel. Te Winterswijk is de 80-jarige H. Peters weer begonnen met zijn dagelijksche zwemoefe- ningen in de beek, welke hij tot September of October de kt voort te zetten. i Te Naundorf bij Halle heeft zich een droe vig drama afgespeeld. De domineesdochtcr Muller en de landbouwer Hufenheuser aldaar, waren bezig met schijf schieten, toen het geweer van den laatste wei gerde. Bij het nazien ging het echter ongelukki gerwijze af en het schot doodde Hufenheuser onmiddellijk. Uit wanhoop over den dood van haar vriend, had het meisje voor men het kon verhinderen zichzelf doodgeschoten. Het geval is des te tragischer, daar dominee Muller reels twee zonen in den oorlog verloren heeft. Hufen heuser was de eenige zoon eener weduwe. Spoor wegg imp. Omtrent het spoorwegongeluk bij Roth Malsch kan nog het volgende worden medegedeeld: Te St. Leon bij Wiesloeh had Zondag een zan gersfeest plaats gehad, waaraan ook de zang- vereeniging van Roth-Malsch d.eel had genomen. Het gezelschap deed 's avonds dten terugtoent in een post-omnibus met aanhangwagen. In dezen aanhangwagen hadden 18 personen plaats geno men. Bij den spooroverweg bij Malsch had de baanwachter de boomen open gelaten, niettegen staande de trein uit Heidelberg reeds was ge meld. De post-omnibus met den aanhang-wagon reed ove rden spoorwegovergang, toen op hetzelf de oogenblik de sneltrein kwam aansnellen. De trein reed op den aanhangwagen in en vernielde .dezen geheel. Van de 18 inzittenden waren 11 personen, 6 vrouwen, 2 mannen en 3 kinderen op slag dood, 6 andere peraonèn werdien zwaar gewond. Direct na het ongeluk verschenen doc toren uit de omliggende gemeenten op de plaats van het onheil. De voorste wagen was als door een wonder, geheel ongedeerd gebleven. De snel trein werd onmiddellijk tot staan gebracht en de reizigers verleenden de eerste hulp. De plaats van de ramp bood een afschuwelijken aanblik. De dooden, waaronder twee gezinnen, werden voor loopig ondergebracht in de goederenloods te Roth- Malsch. - Uit Heidelberg wordt gemeld, dat het officieele rapport betreffende het ongeluk zegit, dat de aan hangwagen over 100 meter door den trein werd meegesleurd. Van de 2 gewonden is de toestand zeer ernstig. Een particulier bericht uit Malsch meldt, dat 12 personen zijn gedood- De schuld ligt geheel bij den overwegwachter; hij stond te luisteren naar een voorbijtrekkenden muziekka pel en vergat daardoor de boomen neer te halen. Na het ongeluk verloor hij het hoofd en vluchtte in de bosschen, maar werd later gearresteerd. De machinist van den sneltrein gaf, toen hij het ongeluk zag, aankomen, onmiddellijk tegenstroom, maar slaagde er niet in, den trein tot staan te brengen. Ben merkwaartdig avontuur. Een even merkwaardig ais gevaarlijk avontuur in de Indische wateren, waarvan een landgenoole mej. O. B. de onvrijwiHige heldin is, heeft, naar reeds werd gemeld, een boven verwachting gun- siigen afloop gehad. Naar zij aan een correspon dent van de „Siraits Times" den morgen na haar redding meedeelde, was mej. B., die in dienst der Ned.-Indische regeering is, uit Singapore met de „Insulinde" naar Batavia vertrokken. Ora een laatsten blik op de lichten van Singapore te werpen, leunde zij vóór het naar bed gam nog ev«D uit de patrijspoort, toen zij door een plotse linge beweging van het schip buiten boord werl geslingerd, en vóór zij in staat was om hulp te roepen, was het schip, aan boord waarvan nie mand iets van het ongeval bemerkt had, buiten haar bereik. De zee was gelukkig kalm, doch er ston deen sterke stroom, waarin zij zich drijvende hield, tot zij na drie volle uren eindelijk een boot met drie Chineesche visschers bespeurde en er in slaagde hun aandacht te trekken. De Chi- neezen kwamen haar te hulp en volkomen u'dgc pui werd zij in de boot opgenomen. De visschers behandelden haar vriendelijk en kookten wat rijst voor haar, doch in haar dunne ondlerkleeding moest zij nog gedurende zeven uur de beproeving doorstaan van de felle zon, waartegen de boot geen enkele bescherming bood. Toen zij echter 's avonds om 7 uur in Singapore aan wal stapte, had zij van haar avontuur geen andere nadeelige gevolgen, dan een 'door de scher pe zon verbrande huid en den avond. daarna neeft zij haar zoo plotseling afgebroken reis voort gezet. Hoewel de zee in de buurt van Singapore gevaarlijk wordt gemaakt door een poot aantal haaien, heeft zij al dien tijd, dat zij in het water was ,geen dezer ondieren gezien. Haar eenige ontmoeting van minder aangenamen aard was met een zeekrab, die haar een lichten beet aan het been toebracht. De goede afloop van het avontuur is nog te merkwaardiger, daar mej. B. eerst verleden zomer in Holland had leeren zwemmen. Buitenland Be be ëdiging, van rjjkspgc ident Hindenburg. De Rijksdag-zaal was bijzonder vol, slechts en kele leden ontbraken. Ook de tribunes waren dicht bezet. Toen Hindenburg binneutrad demon streerden de communisten door te roepen „Weg met de monarchie, leve de radenrepubliek!" Daarop gingen ze heen. Löbe, de president van den Rijksdag verzocht daarop Hindenburg den eed af te leggen, wat deze deed. Hierop hield Lobe een korte toespraak, waarin hij uiting gaf aan de hoop, dat het aan Hindenburg's bewind moge gelukken, het onder Ebert begonnen economische herstel voort te zet ten, de vreedzame verhoudingen in de buitenland- sehe politiek, waartoe met zoo goed succes de weg is gebaand te verzekeren en Duitschlanu als vredelievend gelijkgerechtigd lid in de Euro- poesche volkenfamilie te doen plaats nemen. De nieuwe rijkspresident dankte voor de be groeting, nadat hij, gelijk hij uitdrukkelijk zeide, in overeenstemming met de republikeinsche grond wet, den eed als rijkspresident had afgelegd, er bijt oe: end, dat Rijksdag en Rijkspresident teza men de belichaming van de volkssouvere ini teit vormen, die de grondslag is van ons aller hui.lige constitulioneele leven, dat zoo eindigde Hin denburg- is de diepe zin ider grondwet, waar aar. ik zooeven doer mijn woord als man trouw heb gezworen. Toen hij begon vergiste de oude lieer zich even want hij sprak Lobe aan met „mijnheer de Rijkspresident", maar verder liep alles best. Nadat Hindenburg gesproken (van een papier gelezen) had, riep Löbe: „Leve het Duitsche rijk en het in de Duitsche- republiek vereenigde Duitsche volk!" Wat met een driewerf „Hoch!" doQr de geheele zaal beantwoord werd. Toen was de plechtigheid afgeloopen. s Na de eedsaflegging. Na de beëediging van den rijkspresiidtent bracht 'rijksdagpresident Löbe een „hoch" uit op het (Duiis he Rijk en het in de republiek vereenigde Duitsche volk. Na een buiging verliet Hindenburg de zaal en stelde zich op het groote bordes aan de Ri>- liiigsplatz aan de aldaar verzamelde menigte voor. die hem stormachtig toejuichte en met het door Löbe uiigeurachte „hoch" op den rijkspresmeut igeestdriuig instemde. Een manifest aan het Duitsche volk. Rijkspresident Hindenburg heeft een manifes: tot het Duitsche volk gericht, waarin hij ver ldaart ,al zijn krachten te zullen wijden aan het heil van het volk, aan de waarborging van *de grondwet en wetgeving en gerechtigheid te^ zin len betrachten tegenover een ieder. Vervolgens doet hij een beroep op het heele Duitsche volk om samen te wecken. „Mijn arbeid en mijn streven", aldus verklaart de rijkspresident, „behooren niet een enkeling, niet één stam of éen godsdienst, niet een partij, maar het geheel van het Duitsche volk. Ik ver trouw op den bijstand van den eeuwigen God, die ons ook door den zwaren tijld van ellende ge riadiglijk heeft Heengeleid. Ik vertrouw op de onsterreiijke levenskracht van het Duitse, 10 volk, we/ke zich in een fang en roemrijk verleden heeft doen kennen. Ik vertrouw op de offervaardigheid en den wil om te leven van het Duitsche volk, die juist in de moeilijkste tijden gebleken zijn. Ik vertrouw ten slotte op de groo'te Idee vin de rechtvaardigheid, waarvan de met alle kracht na te komen overwinning ook het Duitsche volk een hem waardige plaats in de wereld ver3ehaf: fen zal." De rijkspresident gedenkt dan degenen, die lijden en degenen die vielen; degenen, die e:n har den strijd strijden om hun economisch bestatin. Verder het geheele arbeidende volk, waarvan üe moeilijke toestanü van staat en bedrijfsleven bij zonder zwaren arbeid eischt; de voiksgenoocen buiten de rijksgrenzen; inzonderheid de ouden van dagen en degenen, die met groote zorg hun levensavond tegemoet zien en tenslotte aller hoop; de Duitsche jeugd. „Wij willen ook verder", zoo vervolgt het ma nifest, „gemeenschappelijk er naar streven doo eerlijken en vredelievenden arbeid ons een gere, vaardigde aanspraak op achting en waardoering bij de andere volken te verwerven en den D-uit- sehen naam te bevrijden van 3en ongereohtvaar- digden smaad, die er thans nog op rust. Door zelfrespect tot achting door de wereld; door zelf vertrouwen tot vertrouwen van anderen. Wij wil len allen er naar streven door de ontwikkeling van het Duitsche bedrijfsleven en het Duitsche gemeenschapsleven ieder van onze voiksgenojtcn zijn dagelijksch brood, zijn aandeel aan de Duit sche cultuur eu een waardige positie in de maat- schappij te waarborgen. Het staatshoofd belichaamt; den gemeenschap- peiijken wil van de natie. Daarom reik ik in dit uur iederen Duitscher in gedachte de Laad. Gemeenschappelijk willen wy ter wille van onze dieroare dooden, van onze kinderen en klein kinderen met ongebroken moed 'den zwaren gang -gaan, die ons Suor waar,achtigen vrede lob vrij heid moet brengen." Een dagorder aan de weermacht. i Aan de weermaAt heeft de rijkspresident een p dagorder gericht, waarin hij meedeelt, door hél. ^vertrouwen van het Duitsche volk aan het hoofd ivan het rijk te zijn geroepen en het opperbevel over de weermacht te aanvaarden. „Met fierheid en vreugde begroet ik leger en (vloot. Ik heb de ontwikkeling van de weermacht vanuit het stille Hannover gadegeslagen. Recht uit eu doelbewust geleid, is zij het Duitsche volk voorgegaan op den weg, waarlangs alleen het hers,el bereikbaar is: door beproeide disci pline en trouw voorwaarts naar het welslagen. iHaargrondsiag ligt in de tr..didonee"!e betrach ting van pJLht en offervaardigheid; haar hande len e.h er geldt het heden en de toekomst. Dienst 4aan voik en staat, haa reed en taak getrouw, ciie jde grondwet haar stelt. Met volkomen vertrou wen roken ik op de Duitschè wèermacht bij mijn /arleid voor de welvaart en den bloei van het vader" and." De dagorder is mede onder teekend door minis ter Gessier. V De bladen wijden lange artikelen aan Hinden- 'hurgs eedsaflegging. Alle met uitzondering van de „Vorwarts' ■die in een speciaal-nummer heden een hoofdartikel publiceerde, dat op straat werd verspreid, waarin Hindenburg de strijd wordt aangezegd wijzen op den in 'ruk, die de plechtigheid maakte. Het links-democratische „Tageblatt" schrijft ,Fris h en groot staat hij een oogenblik daar als een paladijn, als een Roland, als een natuurver schijnsel, alsof het vlietende leven hem niet meur makt. Naar aanleiding van een bericht in een buitèn landsch blad, dat noch de Ver. Staten, noch Irank rijk. België of Engeland aan Hindenburg naar aanleiding van zijn ambtsaanvaarding een geluk wenschtelegram hebben gezonden, schrijft het eentrumblad „Germania": Het buitenland moet weten, dat de politieke houding van het Duit- sche volk niets te doen heeft met de autoriteiten, welke den nieuwen president ook door ie tegen standers zijner candidatuur wordt toegekend. Hin. denburg is, met of zonder gelukwenschtelegraxn men, de opperste vertegenwoordiger der Duit sche republiek. RADKLPROGRAMiMA. HILVERSUM. DONDERDAG 14 MEI. 5.307.30 uur n.m. Voor-Avond Concert door hut H.D.O. Orchest onder Francois Lupgens. Aan geboden door de N. S. F. 1. Mit Parade flaggen, marsch, Blankenburg; 2. Nebucodonoser, ouverture, Verdi; 3. Wiener Bonbons, walz, Strauss; 4. Slavische Tanze, Lv» rak; 5. Der Barbier von Sevilla, Opera Fantasie, Rossini; Pauze. 6. Das Pensionat potpourri, Suppi 7. Donausagen, walz, Fucik; 8. Der Lenz, Hi! dach; 9. Say it With a Ukulele, Fox, Wood. 8.10 uur n.m. Solisten-eoncert met tevens H D-.O.-Orchest onder leiding van Franqois I u gens. Mej. Willy Rusche, sopraan; De heer ingen Soet, baryton; Mej. Jo Saejt, piano; 1. Oberon Ouverture, Weber, orchest. 2. Lentevaart, D. Ingen Soet; b. Every day, Fng lish Song, sopraan. 3. a. Novembre, 'Tremisot; b. De Musch, D. Ingen Soet; baryton. 4Aufschwutj Schumann, piano. 5. a. Aria van Aenchen uit „Der Freischütz", Weber; b. Chanson de 1'adiei Tosti, Sopraan. 6. Ballet Sylvia, Delibes, orchest 7. a, b en c. Drie Smidsliedjes, Henri Zag wijn baryton; 8. a. Der Erühling, Grieg; b. Wiege liedje, C. v. Rennes; c. Zijn eerste liefde, D'. Inge Soet, sopraan; 9. a. Ueber Nacht, Hugo Wolff b. Nicht mehr zu dir zu gehen, Brahms; barytor 10. Thais opéra Eantaisie, Massenet, orkest; Scherzo, Chopin, piano; 12. a. Crucifix, Fauré 0. Zuuberflöie, Mozart; sopraan en baryt-on. VRIJD|A,G 15 MEI. 5.30—7.30 uur n.m. Voor-Avond Concert door lie H.D.O. Orchest onder Franqois Lupgens. Aai geboden door de N. S. F. 1. Marsch Lorraine, Genne; 2. Der Freischut: ouverture Weber; 3. Mon Rêve, wals, Waldtet fel; 4. Andante Ve Symph., Beethoven; 5. Au Mozart's Reich, Urbach; Pauze. 6. Schwarzwal madel, potpourri, Jessel. 7. Idylle, lied, Tosti Ecossaise, Beethoven; 9. Dreamy Melody, wall Wood 10. Finale. 8.10 v.m. Concert van de vereeniging tot vei betering van den Volkszang, uit te zenden het gebouw „Harmonie" te Hilversum. 1. a. Wie met ons wil naar buiten gaan, Cath rina v. Rennes; b. Mei, Bern. Zweers; c. Voorjai W. Kooiman, Koor; 2. a. Andantino, Martin Kreiisier; b. Air, Matthesonc. Gavotte, Goss viool en piano; 3. a. Zonnelied, Cath. v. Rennes b. Naar D-uitschlandHendr. v. Tusschenbroel c. Jongenslied, P. Kallenbach, Koor; 4. a. Spielmann, Eugen Hildach; b. Zwiegesang, Cl Reinecke; c. Eine kleine Geige mocht ich habe Cari Reinecke; d. Ein SerenSdchen, Carl Reined Mezzo-Sopraan, viool en piano; 5. a. Wees gegroi volsehoone Lentetijd, C. v. Rennes; b. Zomei Corn. Dopper; c. Koppig, Ph. Loots; Koor. Pain fi. De schoonste feestdag, Cath. v. Rennes, Kooi 7. a. Menuett, Ph. E,. Bach; b. Berceuse, G. bi inoulin; c. Mazur, E: Mlynarski, viool en pia» 8. a. Le captif A. Gretchaninovb. Chanson d vril," G. Bizet; c. Nu hebb' ic u al gegheven, nold Spoel; d. Lentezang, C. van Erven Doretf Liederen voor Mezzo-sopraan. 9. De Wilgen, C<X] Dopper; 10. Wilhelmus. ZATERDAG 16 MEI. 5 30—7.30 n.m. Vooravond-Conoert door H.D.O. Orchest onder Francois Lupgens. geboden door de N.S.F. 1. Marsch Roumaine, Ganne; 2. II Guara ouverture, Comès; 3. Le Mariagc des Ven wals, Hall; 4. Fackeltanz, Mteyerbecr; 5. Bohème opera fantaisie, Puccini; Pauze. 5. belungen Marsch, Sontag; 7. Walzertraum 0 ret.te potpourri, Strauss; 8. Le Onde del D-ann Donauwellen, Shimmy Fox, Cortopassi Berin 9. The Waltz of long ago; 10. Finale. 8.10—10.30 n.m. Opera Fragmtentenavond Mignon. Muziek van Ambroise Thomas. werkenden: Louis van Tulder, Wilhelm Mc ter; Else Heinrich, Philine; Willi, van der B'W Mignon; Rich, van Helvoirt Pel, Lothario; de Vos, Laërte: le Acte. 1. Trio Philine, W Meister en Laërte; 2. Romance van Mig non. Duo Mignon Lothario; 4. Trio Wilhelm Mew Mignon en Lothario; 2e Acie. 1. Entr' acte Muziek; 2. Trio Pb' Mignon en Wilhelm Meister; 3. Styriennc Mignon; 4. Aria, Wilhelm Meister; 3e A' Polanaise van Philine; 4e Acte: Vanaf d« ceuse van Lothario tot het einde dex operi- 1-

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4