mm LMSiiiiiiiimMiiarass bund fieiMM MrascnaruMe. Bemeemeraaa Hter Hunouiaarfl. ZATEiRUAG 16 MEI 1925. De raad dezer gemeente vergaderde gisteravond half acht in voltallige zitting. Voorzitter de burgemeester. Secretaris de heer Keinders. Na opening worden de notulen gelezen en onder dank goedgekeurd. Door Ged. Staten is bericht van ontvangst van de aanvulling van de politieverordening, gezonden. Goedkeuring van Ged. Staten op de gem.-be- grooting. Bij de op 31 Maart gehouden kasverificatie ble ken de ontvangsten f 130036.27 te hebben bedragen de uitgaven £115662.891/2 zoodat in kas moest zijn en was _f 14373-37 Va- Dankbetuiging van het bestuur van de Vacan- tiekolonies voor de toegestane subsidie. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen is het verzoek om de gemeente lid te doen worden van de Prov. vereen, voor vreemde lingenverkeer tegen een contributie van f25. B. en W. stellen voor, hoewel het nut van een dergelijke vereeniging erkennende, op het verzoek afwijzend te beschikken, met het oog op het ge ringe belang voor deze gemeente. Overeenkomstig wordt besloten. Van de Volksuniversiteit is ingekomen het ver zoek een subsidie te mogen ontvangen van f io. B. en W. achten het overbodig een uiteenzet ting te geven van het doel eener dergelijke instel ling en stellen voor goedgunstig te beschikken. Overeenkomstig wordt besloten. Van de N. V. Spoorlijn StationDorp Noord- scharwoude is ingekomen de rekening over het afgeloopen jaar waaruit blijkt dat 3 pCt.'dividend zal worden uitgekeerd. De voorz. zegt dat het vorig jaar 2 pCt. werd uit gekeerd en hieruit zeker de goede toestand van het tuinbouwbedrijf blijkt. Door de vereeniging Tuinbouwbelahg is een adres ingezonden, waarin wordt gewezen op de overlast, die men van tamme duiven ondervindt en wordt verzocht in de politie-verordening een bepaling op te nemen, dat deze van Maart tot Au gustus moeten worden vastgehouden. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen De heer De Geus vraagt hoe het met de veror dening op de eenden staat. Anders konden die er- ook wel bij. De voorz. meent dat hiervoor een bepaling in de politieverordening staat. De secretaris antwoordt ontkennend. De heer Duijves zegt dat door Tuinbouwbelang heel wat jaren geleden, een adres de eenden be treffende, is ingezonden. Maar spr. durft niet be weren dat het in de politieverordening staat. De voorz. leest een aanvulling van de pol.verord. voor, van 1913, waarin staat dat het verboden is eenden te laten wemmen van v.m. 7 uur tot nm. 7 uur in het tijdvak van 1 April tof 1 Nov. De heer Duijves zegt dat deze bepaling het be zwaar van in den nacht zwemmen niet ondervangt Het verzoek van Tuinbouwbelang betreffende de duiven wordt hierna met allen voor ingewilligd. De heer Duijves stelt hierna voor dat de eenden* gedurende Jhet genoemde tijdvak geheel moeten worden vastgehouden. Wethouder Barten zegt dat de meeste last wordt-: ondervonden in den aardappeltijd en wil daarom den tijd van vasthouden inkortn. Bijv. te beginnen tniptt 1 Juni of 15 Mei. Het is voor de eendenhouders zeer ingrijpend, vooral als zij hun brood er mee verdienen moeten. De voorz. zegt dat ook zeker die belangen gel den, zoogoed als van de tuinbouwers. Z.A. herin nert in dit verband aan dein strijd tusschen een-- idenhouders en tuinbouwers te Zuidscharwoude. De heer Zut stelt voor de eenden geheel te doen vasthouden in de maanden Juni, Juli en Augustus De heer Ootjers zegt dat de eenden het geheele jaar ten laste zijn. Misschien zijn er personen die er ten deele hun brood mee verdienen, maar het geheele jaar is het een last voor den tuinbouw. De heer Barten Wijst op den Noordscharwouder polder waar ook een eendenhouder is. Daar wordt toch weinig schade aangericht. Daar hoort men weinig klachten. De heer De Geus zegt dat het niet alleen een last is voor bouwland, maar ook voor weiland, en zegt spr. dat veel wordt platgetrapt door hen die eieren stroopen. De heer Barten stelt hierna voor de eenden in de maanden Juni, Juli en Augustus te doen vast houden, welk voorstel door den heer Zut wordt ondersteund. De heer Ootjers stelt voor de eenden geheel te doen vasthouden van 1 April tot 1 Nov. De heer Duijves wijst nogmaals op de nadeelen die door de eenden voor den tuinbouw worden ver kregen en gaat met het voorstel Ootjers accoord. De heer Barten. Dan mc»t men ze het heele jaar vasthouden. Maar dat dit Vasthouden zou moeten geschieden als gevolg van kwaadwillige stroopen- de jongens is niet billijk. Men treft de menschen teveel in hun brood. De heer Ootjers is het er niet mee eens, dat de bepaling voor de maanden Juni, Juli en Au gustus afdoende is. In stemming gebracht wordt het voorstel van den heer Barten aangenomen met de heeren Oot jers en Duijves tegen. Ingekomen is liet bekende verzoek van de com missie voor den Twuijverweg, om een lid in die com' missie te benoemen en voor de voorloopige kosten «en bedrag tot f 100 beschikbaar te stellen. De voorz. zegt dat de meerderheid van B. en 'W voorstelt dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Voor de gronden waarop dit voorstel wordt ge daan, zie men het in dit nr. voorkomende raadsver- s'ag der gemeente Zuidscharwoude. De voorz. voegt hieraan toe dat hij hoopt dat do raad geeu commissielid zal aanwijzen, omdat dit hd nooit namens den raad kan spreken. Spr. zegt mt alles niet als tegenstander» als hij voorstander zou hij precies hetzelfde zeggen. De zaken nemen volgens Z.A. wel een eigenaar dige keer. Wanneer u den Twuijverweg niet in den steek wenscht te laten, dan ligt het op den weg aan de K.v.K en de gemeente. Alkmaar te verzoe ken met een eenvoudiger plan te komen. De heer Ootjers zegt tot de minderheid van B. en W. te behooren. In den raad van Öudkarspel is besloten een oproeping te doen voor een vergade-i ring en hebben wij allen een uitnoodiging ontvan gen. Meerderen onder ons, en velen van de andere Langedijker raden waren op die vergadering aan wezig. Allen waren het er over eens dat verbetering gewenscht is, omdat een gedeelte van den Twuij verweg hoogst gevaarlijk is. In die vergadering werd een commissie benoemd om te confereeren met den burgemeester van Alkmaar en de verkeers- commissie uit de K.V.K. In een onderhoud met den burgemeester slaagde men niet. Deze ant woordde dat men zich eerst in verbinding moest stellen met de K.v.K. Zoo is dan ook met de K.v.K. geconfereerd. Gevraagd werd of wij een plan hadden wat natuurlijk niet het geval was. Door de comm. van den Langendijk werd dan ook noodig geoor deeld een plan door een. deskundige te laten ma ken. Daarvoor is geld noodig. En naar aanleiding van dit alles wordt verzocht een commissielid aan te wijzen en een bedrag tot 100 beschikbaar te stellen. Dan kan men verder zien. Wat er van komen zal, zal de tijd moeten uitmaken. Eigen aardig is het dan toch dat reeds 3 gemeenteraden op het verzoek zijn ingegaan. Zij zien het dus blijkbaar anders in dan hier. De voorz. Er zijn verschillende plattelandsge». meenten die de wethouders over de rekening laten meestemmen, hoewel het volgens de wet niet mag En dat anderen dit laten doen is voor mij geen aanleiding om het voorbeeld te volgen. Steeds heb ik getracht een besluit te doen nemen aan de hand van de wet, zonder dat het formalisme zou worden. Men mag door de benoeming van een com missielid toch niet den indruk gaan vestigen dat dit lid zou spreken namens den raad. De heer Ootjers. Op het plan van de K.v.K. is afwijzend beschikt. In de vergadering van raads leden, want als zoodanig waren zij toch uitgenoo- digd, is een commissie benoemd, die in overleg met de K.v.K. zou trachten het plan in te krim pen. En daarbij is geen vinger toegestoken waar door de indruk zou worden verkregen dat men een bijdrage zou willen geven. Waar het eerste plan door ons is verworpen, ligt het niet op hun weg om een eenvoudiger plan in te dienen. Het ligt op den weg van de commissie om in deze richting met gegevens te komen. De heer De Geus zegt dat het een kwestie is met Alkmaar en Sint Pancras eenerzijds en. de Langedijker gemeenten anderzijds. Het plan. van de K.v.K. was ons te grootscheeps. De hooge kos ten daarvan hebben ons afgeschrikt, hoewel een ieder ervan overtuigd was dat de weg verbeterd moest worden. Waar deze overtuiging bestond, wil de men door dit wagentje rollende te houden, de ze zaak zoo mogelijk eens door een anderen bril doen bekijken. Nu is er een commissie benoemd, om de verbetering onder de oogen te zien, die wat geld noodig heeft. Wat is er nu tegen om een- lid daarin te benoemen en het gevraagde bedrag toe te zeggen. Het bind tot niets. Door de zaak op deze wijze aan te pakken, komt men misschien tot een redelijke Ik dacht dat het zoo wel moge lijk is. Wethouder Barten vindt deze geheele kwestie foutief. De commissie bestaat nu echter eenmaal, en laat zij dan het verzoek doen om geld, waar ik •niet voor ben. Wanneer wij een commissielid be noemen en de f 100 toestaan binden wij ons zede lijk aan de zaak vast. En die behoort toch geheel bij den raad van Alkmaar thuis. Het ligt niet op onzen weg. We staan er geheel buiten. Wanneer we door de benoeming aan het lid een zekere au-, toriteit verleenen, zijn we gebonden. Ik ben tegen deze geheele zaak, diè toch bij Alkmaar thuis behoort. De heer De Geus. De zaak blijft bij Alkmaar. Een ieder is echter van het ge»aar op dien weg overtuigd, haast ieder burger ,an Langendijk. Nu kan men halsstarrig aan het standpunt vasthouden dat. deze kwestie voor Alkmaar is, maar men kan zich ook op het standpunt stellen van de belangen der burgers van den Langendijk. Daarom is het wenschelijk. dat de zaak ook van een anderen kant woordt bezien. Wat de commissie betreft, die heeft- uitgaven en die moeten betaald, dat is alles. De voorz. De indruk wordt er door gevestigd, wanneer men in Alkmaar met een plan komt, dat men er erg happig op is. De heer Kooij. Het is wel toevallig dat alle raden die het groote plan hebben afgestemd, alle voor een eenvoudiger plan zijn. Daaruit is dit voorstel voortgekomen. Een inwilligen daaran bindt tot niets. Spr. heeft er geen bezwaar tegen de f 100 toe te staan voor de voorloopige kosten. De voorz. laat hierna de notulen lezen van de vergadering, waarin het voorstel van de K.v.K. is behandeld geworden. De voorz. Naar aanleiding van de toen gevoer de besprekingen kan men moeliijk zeggen dat er een geest bestond om zelf plannen te maken. De heer Ootjers. In de vergadering te Oudkar spel voelde ik mij geroepen mede te werken aan de oplossing van het vraagstuk Twuijverweg. Ik meende, dat dat mijn plicht was. Op grond daarvan heb ik dan ook zitting genomen in de commissie. Het ligt thans op onzen weg om een eenvoudiger plan aan te geven. Willen zij daarop niet ingaan, dan zullen we verder zien. De zaak is vrij een voudig. De heer Barten. De commissie kon evengoed werken. 1 De heer Ootjers. Als zij geld heeft. De heer Barten. Dan kan zij bij den raad komen. De heer Ootjers. Dat doet ze ook. De raad< bindt zich tot niets. De heer De Geus. Wanneer de commissie die benoemd wordt, voordeelig een verbetering tot stand kan brengen, is er dan zoo zwaar gezondigd? De voorz. Mij is medegedeeld dat door den weth. van publieke werken te Alkmaar is gezegd, dat er weinig aan het plan valt te veranderen. De heer Duijves is er niet voor het gevraagde bedrag toe te staan. Wij erkennen dan deze zaak en komen van den regen in de drop. De heer Zut zegt dat de weg niet zoo gevaarlijk is en er wel gevaarlijker zijn. Een commissie be noemen ligt niet op den weg der gemeenten. Het moet van Alkmaar komen en de gemeenten loopen op deze zaak vooruit. 'Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt hierna verworpen. Voor de heeren Barten, Duijves en Zut. Tegen de heeren Ootjers, De Geus Kooij en Jes. Overgegaan wordt tot de benoeming van een commissielid. De eerste stemming heeft tot uitslag: Ootjers 3, Kooij 3 en Barten 1 stem. Bij de tweede vrije stemming wordt gekozen de heer Ootjers met 4 tegen 3 stemmen op den heer Kooij en aanvaardt de heer Ootjers zijn benoeming. Met de heeren, Barten, Duijves en Zut tegen en 1 de anderen voor wordt hierna besloten de gevraag de f 100 toe te staan. Aan C. Bak Jz., H. Kort en K. Opperdoes wordt op hun verzoek een half jaar afschrijving van de hondenbelasting verleend. Vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer v. 1925. De voorz. zegt dat voor '24 was geraamd 25000 gulden en opgebracht zal worden vermoedelijk 28000 gulden na aftrek van de kwade posten. Voor '25 is een H. O. geraamd van f 18000, veroorzaakt door een groot voordeelig saldo. Op grond dat het belastbaar inkomen niet zoo hoog zal zijn als het vorig jaar en in verband met den verlaagden H. O. stellen B. en W. voor het vermenigvuldigingscijfer van 1 van het vorig jaar terug te brengen op 0.8. Dit voorstel wordt zonder discussie aangenomen Van het Witte Kruis is een schrijven ingekomen, in verband met de gezinsverpleging en wordt hier voor een subsidie gevraagd van 5 ct. per inwoner Dit adres wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Rondvraag. De heer Jes vraagt of de leening voor de nieu we straat reeds is gesloten. Zulks omdat hij in het begin der vergadering vernam dat er over 1924 een voordeelig saldo van f 14000 is. De voorz. antwoordt dat de leening reeds is ge sloten, maar dat. het bedrag wat in kas was geen voordeelig saldo is. De heer Jes vraagt of de gemeente niet in staat is de straat uit eigen middelen te betalen. De voorz. De gemeente is er niet alleen niet toe in staat maar bit is niet gewenscht ook. Dit zou ce zwaar op één jaar drukken. Door den heer De Geus wordt gewezen op de gemeentebelt en vraagt of deze niet geslecht kan- worden, omdat het er een verschrikkelijken toe stand is. De voorz. antwoordt dat deze zaak reeds in B. en W. is besproken en besloten is maatregelen, te nemen dat deze gelijk wordt gemaakt. De rondvraag levert verder niets op, waarna slui ting der vergadering volgt. JtooA maT| joop (jeq.t ooa jtpeaq Vergadering van den raad der gemeente Heer- hugowaard, gehouden 14 Mei 'snam. 2 uur. Burgemeester van Slooten opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mee, dat de h.li. Tromp en Poland kennisgeving inzonden van verhnidering. De notulen worden gelezen en onver- anedrd goedgekeurd, waarna de ingekorpen stuk ken ter tafel komen. Mededeeling der N.V. Spoorlijn Noor<j$charwou de DorpStation, dat over 1924 zal worden uit gekeerd 3 pCt. dividend tegen inlevering der cou pon. Van de Langedijker G roent en centrale is een shrcijven ingekomen met betrekking tot het plan een verbindingsweg tot stand te brengen tusschen Sint Pancras en Koedijk. Voorz. zegt dat B. en W. van oordeel zijn, dat de gemeente Heerhugowaard hoegenaamd geen belang heeft bij de tot stand- koming van dien weg, weshalv-e ze adviSeeren dit cshrijven voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Voorz. deelt mee dat de kasveri ficatie van het electrisch bedrijf heeft plaats ge had, hetwelk een kassaldo aanwees van f 5632 661/2 Voor kennisgeving aangenomen. Eveneens de reke ning- der sluis te Rustenburg en Üe officieele me dedeeling dat eervol ontslag is verleend aan den gemeente veldwachter, den heer P. Haster, met ingang van 16 Mei en diens aanstelling tot tijdelij- ken veldwachter met aan.ang van dien datum. Vervolgens wordt ter kennis van den raad ge bracht de rekening der gezandheidscommissie slui tende met f2047.52 in ontvangst en uitgaaf waar bij een batig saldo groot 886 gulden. Aangenomen, voor eknnisgeving, evenals het nu volgend rapport over het vervolgonderwijs aan de school van den H. Dionicius. Uit een ministerieel schrijven blijkt, dat ingaande 1 Juni a.s. verrekeningen tusschen Rijk en gemeente voortaan plaats zullen hebben door tusschenkomst van de Bank van Nederland- sche gemeenten, waarbij dan afrekening zal plaats hebben per 3 maanden. Voorz. licht dit schrijven nog nader toe en verwijst naar een voorstel van B. en W. vermeld onder punt 4 der agenda. Nog is ingekomen het verslag der vereeniging Klein grond bezit, waaruit blijkt, dat 17 personen door een voorschot zijn geholpen aan een plaatsje, dat de betalingen op tijd geschieden, dat totaal aan voor schotten is verstrekt f 46250. Ook dit verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Als punt 2 der agenda is vermeld voorstel tot onbewoonbaarverklaring. Dit betreft de panden wijk G. nos. 203 en 208, eigendom van den heer G., Stekelbos. Door den voorz. wordt meegedeeld, dat deze panden inmiddels in andere handen zijn overgegaan, deels reeds zijn gesloopt om naar een ingediend plan, hetwelk ter inzage rondgaat, weer te worden opgetrokken. Daar dit bouwplan - ter kennismaking aan den gem. opzichter is opgezon den en het ruim voldoet aan de gestelde eischen, kan genoemd voorstel van de agenda worden af gevoerd. Vervolgens komt in behandeling de geheel her ziene politieveroidening, waarvan de raadsleden een exemplaar hebben ontvangen met de agenda. Door den heer Mienes wordt opgemerkt, dat het hem is opgevallen, dat verschillende bepalingen in deze verordening voorkomen, welke niet worden gehand haafd. Zoo wijst spr. op het verbod van dobbel spel en geeft daarbij als zijn meening te kennen^ dat hier en daar nogal eens gedbbbeld wordt. Nog andere artikelen worden door spr. aangehaald wel ke z.i. niet of niet voldoende worden gehandhaafd. Is het dan maar niet beter deze bepalingen in te trekken. Voorz. antwoordt hierop, dat het niet al tijd gemakkelijk en soms heel moeilijk is, over tredingen te constateeren. Toch acht spr. dergelij ke bepalingen niet overbodig omdat men anders bij de bestrijding geheel machteloos er tegenover staat. Met betrekking der bepalingen omtrent winkel keisluiting merkt de heer Mienes op, dat deze voor burgers en zakenmenschen wel eens heel lastig kunnen zijn, indien er streng de hand aan wordt gehouden. Over deze zaak ontspint zich een debat vooral met betrekking tot de bepaling dat winkels reit geopend mogen zijn tusschen 9 uur des avonds en 5 uur des morgens. De voorz. geeft te kennen, dat een dergelijke bepaling, zij het dan met wijziging in de uren, wel recht van bestaan heeft. Meermalen toch worden klachten geuit over het rumoer bij winkeltjes na sluiting der koffie huizen. De heer 'Mienes en meerdere raadsledtal acnten een dergelijae bepaling wel dienstig, doch kunnen zich niet vereringen met de 9-uur-sluiting. Dezerzijds wordt het gewenscht geacht, dat 9 uur «vordt vervangen door 10 uur. De heer van Langen kan zich met ae 9-uur-sluiting wel vereenigen, ter wijl de heer Blom van oordeel is, dat dit onge- wenscht zou zijn, indien er wat krap de hand aan werd gehouden. De heer Kostelijk geeft als zijn meening te kennen, dat voor enkele gevallen bepa lingen noodig kunnen zijn, doch dat de vrijheid ui dezen zoo weinig mogelijk beperkt dient te worden. Bovendien, men vergete niet, dat straks met zemertijd het dan wettige 9 uur voor de plac- telandsL/evoiiOng 8 uur zal zijn. Spr. gevoelt zeer veel voor het voortoestaan van wat gemoedelijkheid ven platteiande. Ook de heer Krom is van oordeel, nat 10 uur m deze bepaling beter is dan 9 uur, desloten wordt dit arrtikel aldus te wijzigen. Een door den heer Mienes gestelde vraag met betrek king tot de verplichting zoo noodig hulp te ver leenen aan de bi and weer, wordt er opgemerkt, dat deze verplichting eindigt met ingang van het 50e levensjaar, dus geldt tot en met het 49e jaar. Door den voorz. wordt opgemerkt, dat in den loop der jaren de verordening nog wel eens aange vuld zal moeten woruen. Vvat de strafbepaiuigen betreft, voor alle overtredingen is als hoogste straf vastgesteld 6 dagen heentenis of f25 boete. Met in achtneming der bovengenoemde wijziging wordt de verordening door den raad aanvaard. Hierna komt in behandemig net voorstel van B. en W. een overeenkomst te sluiten met de Bank van Nederlandsche gemeenten. Het ligt dan in de bedoeling van B. en W. met bovengenoemde bank rekening-courant aan te gaan met een crediet van hoogstens 4000 gulden. De voorz. licht dit voorstel nog nader toe in verband met het ingekomen ministerieel schrijven. Voor bijschrijving wordt 21/2 pCt. vergoed, cerwijl voor voorschot 40/0 moet worden betaald. Met het oog op verrekening met het Rijk achten B. en W. een dusdanige overeen komst zeer gewenscht. Door den heer Kostelijk wordt dit ook zeer in het belang der gemeente geacht. Deze wijze van doen leidt tot een vlugge en gemakkelijke afdoening van zaken. Alleen acht spr. het niet gewenscht, dat de gemeente groote bedragen bij de bank heeft staan met het oog op de lage rente. Nader wordt door den voorz. nog toegelicht dat het rijk een evengroot aantal aan- deeien in deze bank zal nemen als de gemeenten tezamen. Na nog eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Voorzitter stelt nu nog aan de orde de aanvraag van een voorschoc groot 2700 gulden ten oenoeve van D. Hoogland Deze heeft ongeveer een kwart H.A. land gekocht en wenscht daarop een woning te bouwen. Dit land ligt aan den Veenhuizer Mid delweg en het geheele bedrijfje komt dan op f3550. De aanvraag wordt door den heer Krom nog nader toegelimt. Er zal een flink huis worden gebouwd zooüat er ruime overwaarde is en de per soon in kwestie staat zeer gunstig bekend. Nadat besloten is dit voorschot toe te staan, wordt door den heer Krom nog opgemerkt, dat de voorschot ten vaak zoolang uitblijven, zoodat hij voorstelt aan Hoogland toe te staan met den bouw te beginnen, aangezien deze in het huwelijk wenscht te tredenr Hoewel de heer Kostelijk er in het algemeen niet voor is vooruit te loopen op een nadere beslissing de- regeenng acht hij het in dit geval niet 01 zwaarhjk het verlof tot bouwen toe te staan. Dit wordt met algemeene stemmen goedgevonden. Vervogens brengt voorz. ter sprake een geval van verpleging van een t.b.c.-lijdster. Door de afd. van, het Witte Kruis zal f 1.25 per dag in de ver- pleegkosten worden gedragen. Voorgesteld wordt dit Dedrag door de gemeente te doen dragen, wel ke dan de helft daarvan van de Provincie terug ontvangt. Bij de bespreking van dit geval, wordt door de h.h. Kostehja en Krom de veronderstelling uitgesproken, dat bij een wat langdurige verple ging ht door de moeder te brengen geldelijk offer haar wat zwaar zou kunnen vallen. In dit geval, zegt voorzitter, kan nog altijd een nader besluit worden genomen. Voorschrift is, dat de familie zelf naar draagkracht moet deelen in do verpleeg- kosten. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. In verband met het eervol ontslag aan den hr. Haster, wordt door vooirz. het een en ander mee- ueeid uit het onderhoud, dat voorz. had met en- keie soliictanten. iSpr. stelt op den voorgrond, dat een nieuwe veldwachter voor deze gemeente al leen die functie moet bekleeden, en niet nog allerlei bijbaantjes moet hebben. Het veldwachterschap de zer gemeente eischt den heelen persoon. Met het oog hierop zal het wel noodzakelij zijn, tot ver hooging van salaris over te gaan. Dit is thans 1500 gulden met 150 gulden voor kleeding. Spr. heeft het gewenscht geacht, dit alvast onder de aan dacht van den raad te brengen, men kan zich dan op -een eventueel voorstel voorbereiden. De heer Kostelijk is het met voorz. eens, dat onze gemeen te, waarvan de bevolking zoo toeneemt, een veld wachter dient te hebben, die niets anders is dan dat. We dienen een flink, bekwaam politieman te hebben die zcih niet afhankelijk behoeft te gevoe len van de burgerij. De voorz. meent, dat bij in diening van een voordracht onder het thans gel dend salaris, wel teruggezonden zou worden met de noociige opmerkingen omtrent de bezoldiging. Aangenaam zal het spr. evenwel zijn, in dezen met den raad tot overeenstemming te komen. De heer Krom merkt op, dat bij het vasthouden van den burgemeester aan de door hem gestelde ei schen er zeker tot salarisverhooging door den raad besloten zal worden, waarop voorz. antwoordt het beslist noodzakelijk te achten, iemand te hebben, die politieman is en niets anders. Sollicitanten voor dit ambt gaven spr. te kennen, dat ook zij dit een noodzakelijkheid achten. Hoewel dit debat nog wat wordt voortgezet, leidt het nog niet tpt een be paald voorstel, zoodat de h.h. raadsleden zich er nog ens op kunnen beraden. Hierna sluiting der openbare zitting. Sport- en Wedstrijden Programma 17 Mei. Sehagenseriewedstrijden. Heiloo: Seriewedstrijden o.a. 1 uur Bood Wit 2Oudorp 1. 1 uur V.A.P.C. 3—Vronc 2. 2 uur Uitgeest 2Vronc 1. Egmond: Nederlaag wedstrijdlén. Bergenidem. Alkmaar: Wielerwedstrijden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3