Voorrende Adspiraatondiag. Alkmaar terrein Go Ahead KoodwitaAlcm. a Hoorn: Hollandia aBergen a. Pancras: Vrone aHollandia b. Egmond: Zeevogels aAlcmar.a b. lie Vereenigingen welke iets willen doen ten bate van het Nederiandsch Olympisch Comité, worden beleefd verzocht hiervan kennis te geven aan den Sportredacteur, welke voor de noodige propaganda zal zorg dragen. Overzicht 10 Mgi. JDie tocht naar den Haag en mijn verblijf al daar is een succes geworden voor mij en m'n vrouw. Want Hare Edelheid is mee geweest en heeft, natuurlijk gedeeld in het succes van haar man. Toen wij om ongeveer elf uur aan het HJS.M. station arriveerden, werden wij verwel komd door Staal den N.V.B.-seeretaris. Om half léén lunchten wij in de „Witte1' en om vijf minu ten voor twee zaten wij genoeglijk in de gere- serveerde» tribune in gezelschap van een tal rijke menigte. M'n voorspelling was aan beide elftallen meegedeeld en het is vrijwel op m'n zeggen neergekomen. H.B.3. of „d eKraaien" zoo als de populaire bijnaam is, van dit in rouw- costuum spelende elftal, won met sprekende cij fers. De wedstrijd zelf werd vaak ontsierd door 'ruwe momenten en hieraan had N.A.C. de meeste 'schuld. De Bredamenschen konden hun achter stand niet best „zetten" en scheidsrechter Mut ters had de handen vol om de heeren ten minste binnen de perken dér voetbaltheorie te houden. M'n vrouw zat den gehoelen wedstrijd te „ge- notterén" en daar die nog nooit een le klasse wed strijd zag was dit natuurlijk verklaarbaar. Ik heb haar langs omwegen aan het verstand ge bracht, dat de manier van spelen echter niet de „echte' 'was, wat mij de stekelige opmer king bezorgde: „Jij weet altijd overal iets op te vitten." i Die bui dreef echter af en na den wedstrijd gingen de Hagenaars op de schouders hunner supporters naar het kleedlokaal. We zijn toen onze opwachting gaan maken bij het H.BjS.bestuur en werd mij een compli ment gemaakt voor mijn voorspelling. Na nog eenige korte toespraken zouden wij vertrekken ,toen' de heer Staal mij de tijding 'bracht om onmiddellijk te verschijnen op het kN.V.B. bureau in gezelschap van scheidsrechter (Mutters. Per auto zijn w etoen naar de Van der Spiegel straat getoerd en op het Bondsbureau wachtte /mij een verrassing. Ik ben benoemd als secretaris der Commissie, welke ons land zal vertegenwoordigen op net over eenige weken te houden congres der Inter nationale Olympiade, hetwelk wordt gehouden te Praag. I De heeren Kips, Hirschman en Mutters vor men de Commissie. „Neem je het aan, ouwe jongen", grinnikte &ips. „Van harte, m'n waarde voorzitter was m n. antwoord en m'n dank uitte zich in een stevige handdruk. 1 „Jij loopt nu altijd met je neus in 't vet, zei m'n vrouw. „Als ik verkouden ben zeker vrouw." Was het wonder dat we bij ötaal uitmuntend heb ben gedineerd? l-t.Uii-LC.TON. iJ GEWROKEN. XVII. Ach, spreekt u mij toch niet van dankbaar^ heid! Ik wil dat woord niet hooien. Eva toch dankt mij met iederen ademtocht, omdat zij yan mij houdt. Ja, dat heb ik met blijdschap bemerk I. „Moedertje" is alles bij haar. Voor den grootén 'broeder is bijna niets meer overgebleven. Zij zag hem even ernstig aan. Is u jaloersch? I [Hij schudde lachend het hoofd. Neen, stellig niet! Dat zou al heel dwaas zijn! Wat kan ik eigenlijk voor het kind zijn? U is voor haar veel meer. Maar bij u spreekt de stem van het bloed en die is de sterkste. Overigens vergist ge u, wanneer u veronderstelt, dat Eva thans niet zoo veei van u zou houden. Omdat zij eiken dag bij mij is en ik steeds haar deelgenoote ben bij alles wat haar belangstelling wekt, daarom •wijdt zij zich schijnbaar meer aan mij, maar toch hebben wij ons beiden zeer op uw komst verheugd. Werkelijkook u, mevrouw? Ik vreesde ©enigszins, dat u meer terwille van Eva mij juw gastvrijheid 6chonk. Een lachje vloog over haar gelaat, hetwelk hem bewees welk eene bekoring van haar moest zijn uitgegaan in haar gelukkige dagen. Heb ik te weinig laten blijken, dat u mij welkom is? En onze briefwisseling dan? Ik tpeen. de, dat u reeds overtuigd moest zijn van'mijn •oprechte vriendschap jegens u. Hij boog zich over haar hand en drukte -er een kus op. Vergeef mij, u heeft gelijk, ik heb het 'mogen ervaren, dat u mij met de grootste wel willendheid bejegent. Het maakt mij recht ge' lukkig dit van u persoonlijk te mogen verne men. Ik ben er trotsch op de vriendschap te mogen ontvangen van zulk een edelmoedige vrouw als u is. <1 Ach, tWris wilt ge mij vleien, mijn brave zeeman, antwoordde zij lachend- -— Neen, tegenover u zou elke vleitaal njiju eerbied voor u ontwijden. Nu, over wat anders gesproken. Morgen is bet Kerstavond het feest van liefde. U wil mjj zeker wel helpen aan het gereed maken van Dfe laatste autodienat bracht ons samen weer thuis en toen het Dinsdagmiddag was had ik geiegenheid te merken, dat al onze medewer kers stipt op tijd geweest waren en een keur collectie sportverslagen mij wachtte op behan deling. Hen betuig ik allen mijn hartelijken dank en hoop ia op dezen voorgang. 'tWas voor mij.een „prachtgezicht" zóó volledig als onze rubriek er, uitzag. Ik begin dan met Schoorl welke het ditmaal al zeer ongelukkig trof. Ikzelf ben geen dweper met de vereeuigijig Alkmaar, hoewel het beschikt over een uitmuntend bestuur. Onder de leiden zijn echter vele personen, welke het met de spor tiviteit niet zoo nauw nemen. Een feit is dat ook verschillende hunner uitkwamen in de toer club „Zwaluwen" welke in Oudkarspel speelde. Houdt Schoorl dezen zomer ook nog nederlaagr wedstrijden. De Schoorl-adspiranten sloegen geen slecht fi guur en zeker verdient het aanbeveling deze jongens wederom met de competitie bij den Bond in te lijven. Omtrent Vrone moet mij een verontschuldiging uit het hart aan het adres van den Vrone-corres- pondent. De heer .Keizer was van meening dat een correspondent voldoende was en onze Sport redacteur had mij niet vroegtijdig hierover inge licht. Zoodoende verschenen de Vroneverslagen een paar weken niet, doch wel mijn Vrone- vriendin. Daar ik echter het verklaard dat Zaza (meer een algemeen „babbeltje" over Vrone be handeld, evenals de D.T.ö.-dames, heeft onze re dacteur den Vronescriha onmiddellijk „gemobili seerd" en deze dus wederom in ons midden is. Door een klein misverstand der hoofdredactie, kon ik dus wel m'n verwondering uiten. We gaan dus wederom door. Aleen het programma hoop ik voortaan vroegtijdig benend te zien, zulks indien mogelijk natuurlijk. Vrone II kreeg aardig „voor den broek", maar de Dijkers is een stevige club, waarmee zeker niet valt te spotten. Als dit een deelnemer ge- 'weest was aan de nederlaagwedstrijden, was voor hun de kans op de le prijs zeer groot-geweest. Voor „Oudorp" jammer dat ze er direct al zijn „uitgeknikkerd". Wanneer krijgen we nu de nieuwe S.D'.W. verslaggtever „Zaza" zond een puik versiagje. Beste meid, ik geloof echter wel, als het mooie weer aan houdt, je ezelf nog wel eens meer zal ergeren aan „ltófé" voetballers. Ze doen, wat ze doen, maar er gaat toch maar niets boven een rasechte competietiematch nietwaar. Voor serie en neder- laagwedstrijden is bij de jongens niet altijd die betangeieiling, welke een bondswedsirijd ken merkt. Je opmerking over jelui correspondent dien ik te rehabiiiteeren, wat alreeds is geschied. Om trent mijn Noorsche reis hoop ik het een en ander te vertellen, doch als 't niet veel is, hoop ik op clementie. Juli is toch immers m'n va- cantiemaand. Papier en pen wil ik toch gaarne dien tijd laten rusten. Hoewel ik wel niet heele- maal zal ontbreken. Holland kan ik complimenteeren met den uit slag tegen Zilvermeeuwen, dat zeker wel met een aantal spelers uit he4 eerste verscheen. De opmerking van Hollander omtrent de training de taflel voor de geschenken voor Eva en de andere huisgenooten, niet waar? Met veei genoegen, mevrouw, wanneer ik u daaroij van dienst kan zijn. Op BodfSnfels hielp ik mijn moeder ook steeds, wanneer ik met veri.of thuis was. Een schaduw vloog bij deze woorden over zijn gelaat. Hij dacht aan zijn verloren tehuis. Steeds had hij zelf den denneboom uitgezocht. In zijn geest ziet hij nog zijn moeder naast zich staan met het strakke gelaat, met den bitteren trek om den mond. Met moede handen, zonder eenige blijdschap, zonder hartelijkheid, zonder warmte had zij de geschenken uitgereikt. Met welk een innig eu smartelijk verlangen had hij in die da gen gesmacht naar een teeder moederlijk woord, (naar een bewijs van toegenegenheid en liefde. Hij wist, dat zij had geleden onder de lichtzin nigheid zijns vaders. Wat had hij zich dat aan getrokken en hoe gaarne was hij haar met war me kinderliefde tegemoet getreden! Maar koud en liefdeloos, met bitterheid in het hart had: hij zich teruggetrokken en om haar vastgesloten mond had zich de verachtelijke trek nog die per gegroefd. Hoe had ook zijn weekhartig zusje onder deze liefdelooze houding moeten lij "den, wanneer zij ouder was geworden! Was liet niet een geluk voor haar, dat zij daarvoor be swaard was gebleven, dat het noodlot haar heur 'ouders had ontnomen, om haar in de plaats van hen deze liefdevolle en edeidenkende vrouw als haar pleegmoeder te geven? Paula Hardenberg zag den weemoedigen, smar- telijken trek op zijn gelaat. In zijn brieven had 'hij haar onomwpnden en openhartig zijn vroeger levfen medegedeeld. Zij vermoedde wat in hem omging en wat hem drukte. Langzaam stond zij 'op en legde vertroostend haar hand op zijn arm. Droevige herinneringen zijn bij u ontwaakt, ik kan liet u aanzien. Hij sloeg de oogen tot haar op en probeerde vroolijk te kijken. Ik dacht aan mijn vroeger tehuis. Zij boog het hoofd. Ik wist het. Het nood lot heeft ons beiden veel ontnomen. Wij willen goede vrienden zijn en ons best doen elkander over die droevige gedachten heen te zetten. Wan neer morgen de kerstboom is ontstoken, zulléh 'wij ons beiden verheugen over de groote blijd schap van het kind. Slechts niet te veel in het 'verledene blikken. Ik ik zou het niet lang kan ik volkomen onderstreepen en hoop dat dit, ook deze week gebeurd is. De Dijkers zullen zich heusch niet onoetuigd lqten en Holland dient met haar sterkste elftal te verschijnen, dan zie 'ik een kleine overwinning tegemoet, welke na tuurlijk den len pnjs met zich medeorengt. Good Luck boys! D,T,8. verpletterde de „Zwaluwen" doch ik geloof niet dat het publiek tevreden naar huis ging. De combinatie was geloof ik wel te zwak en voor herhaling diene men te waken. Kan men geen sterkere of gelijkwaardige club bij el kaar trommelen welnu men neme eens een dag vrijaf. Eenige afleiding in velden, bosschen en duinen is met zomerweer wel eens te verkiezen boven wtedstrijdgezwoeg. Ik vraag mij af waar of al die bloemen en kransen eigenlijk wel blij ven. Ik veroorloof me de vrijheid dat de D.T.S.- dames nu ook wel eens een bloemenhulde ver dienen voor hun onvermoeide propaganda voor DiI'.S. Men zorge eens voor een mcoie ruiker op het redactiebureau. Voor doorzending wordt dan onmiddellijk zorg gedragen. De Holland-dames kan ;k, na hen voorgesteld te hebben aan hunne dames-medewerksters vooral op het hart drukken, om vooral geen geheele wedstrijdverslagen te zenden, doch meer leuke overzichten, aanmerkingen en clubnieuws. Hol lander zorgt voor het wedstrijdverslag en de dames voor overzichten. kunt gerust wel iets langer brieven zenden. Hoe méér hoe liever. Tot 'de volglende week, dametjes. De secretaresse der 'damesclub is mij nog onbekend, doch de naam heb ik genoteerd en zal ik wel eens kennismaken. De D.TjS.-dames ontbraken als immer, ook niet op het appèl. Hoewel het nu „goei weer wordt om dune te klimme". Ik had vroeger om dezen tijd altijd aanvechting om konijnen en diverse diertjes in de vrije natuur op te zoeken. En nieit te vergeten die onvergelijkelijke „toeters". Kaatje laat vragen, wanneer of die Dames erg weikom, doch ze komen niet." nu toah eens op de thee komen. „Ze zijn heel In afwachting dus. Dat de Haariemsche Voetbalbond het met de .adspiranten nogal „gemütlich" opneemt, bemerk ten de jonge D.T.S.-ers. Het is werkelijk te hopen, voor deze jongelui dat er betere tijden mogen aanbreken voor hun Flinke training, gepaard met het noodige zelf vertrouwen, zullen met volharding een voorna me factor blijken naar „hoogere' sieren". We zul len dan iii de komende competitie wellicht be tere dingen zien van deze jongens. Ik ben hiermede aan het einde van mijn be schouwing gekomen en kan overgaan tot uti Hü L NUCHTEftHEID'JEiS. Het gaat met de supporters-vereenigingen te genwoordig zeer naar wenseh. Veie personen den ken er ernstig aan om binnen eenige maanden hier eens ernstig over na te denken. Personen, welk ezich tot het „denkend gedeelte" denken te denken, denken dat iemand die veel nadenkt tot voorzitter denkt te worden uitgedacht. Wie denkt overwint. De Holland-Dames gaven het beste antwoord op de partijdigheid, beschuldiging van eenige be stuursleden aan Veteraan. Het spreekwoord „beidt uw tijd" is vanaf heden van toepassing op genoemde leden. aiinagcu. Een diepe, hartstochtelijke smart lag in die -.laatste woorden opgesloten, welke hem innig ont roerden en hem ook verrieden, dat zij zich zelf nog niet had kunnen overwinnen. Hoe zeer moest zij haar man hebben lief gehad. Bestond die 'hooge, reine liefde dan werkelijk, tot zelfs na den dood? Paula was naar het vensterraam getreden en staarde naar den besneeuwden tuin. Als een last drukte haar die ontembare smart, die haar we lder geheel had aangegrepen. Met moeite dwong zij zich tot kalmte en keerde weder naar haar 'plaats terug. Haar gelaat zag bleek, haar oogen waren omfloerst van tranen. Een zenuwachtig lachje speelde om haar mond. Hij had innig (medelijden met haar. Zij reikte hem de hand'. Wij willen vrienden zijn, niet waar?l Ik hoop u mijn diepe vereering en vriend schap te kunnen bewijzen, hooggeëerde mevrouw, zeide hij hartelijk, en zijn ernstige, rustige blik rustte in de hare. Naast Eva is u mij het dier baarst op deze wereld. Een lachje, dat eenigen twijfel verried, kwam op haar gelaat. Werkelijk? Is er nog geen vrouw, die u nader is, dan Eva en ik? Een licht rood kleurde zijn voorhoofd, maxr hij zag haar rustig in de oogen. Neen die eene, die ik voor de verpersoon lijking van mijn eigen ik zou kunnen houden, heb ik nog niet ontmoet. Misschien vind ik die ook nooit. Ik geloof, dat ik op dit punt trouwens nog al veeleischend ben. 1 Welke eigenschappen zou „zij" dan moeten bezitten? Ik mag u deze vraag toch stellen? Hij knikte lachend en bevestigend met het hoofd. Voor u wil ik daar geen geheim van ma ken. De vrouw, die ik zou kunnen lief hebben, zoo, als ik mij die liefde denk, moet twee zeld zame deugden bezitten, goedhartigheid' en ziele- grootheid. Paula steunde met haar arm op den schoor steenmantel en keek hem min of meer onderzoe kend aan. D is zoo geheel anders, dan. andere mannen van uw leeftijd. Ik wensch u van harte toe, dat u zal vinden wat u zoekt, maar ik geloof, het zal u niet zoo gauw gelukken. Wij1 vrouwen zijn •over het algemeen oppervlakkig. U toch in geen geval! E,n ik hoop, dat u niet de eenige uitzondering maakt bij uw ge slacht. Daar zijn wij waarlijk weer bij mijne voor- treffelijkheden aangeland. Ik ga nu maar spoedig heen om te voorkomen nog meerdere deugden van Schoorl wachtte j.l. Zondag tevergeefs op „Opoe Pang". De eene helft van Opoe bagger de in Uudkaxspel, terwijl de andere helft zat te „smousjassen bij de motorrennen. Schoorienaar had de „brom" in en vertikt het om „Opoe' meer te vragen. Holland wist zich in de finale te plaatsen te (Oudorp. Zoo'n eerste prijs zo udie Hollanders „anstaan". De Dijkers zullen zich echter niet gewonnen geven. Resultaat: „Een spannende wed- D'.T.iJ. bereidde haar supporters een zeer „du bieuse" Zondagmiddag. Zinnen als „gien snars an" en „kom gien meer" werden na afloop gre tig gedemonstreerd. Vond men het dan niet leuk, dat DiT.8. zoo „merakel best won".?, Omdat „Janje Turmac" geen „segretten" stuur, fde, moest Jansen vau armoe met „segaren" cp de proppen komen. D.T.S. zal aan de firma „Tur mac" nu een brandbom toezenden ter grondige vernietiging der fabriek onder motte: „Belofte maakt misselijk". K.F.C. van Kalverdijk „speulde" in „Burger vlotbreg" teugen Burgers E.N.R. 5 en wist met een „lam" schot geen punt te fabrioeeren. Voor deze match was vanwege het Gemeentebestuur van „Ouwesluis" het doel van „Burregérbrèg' dichtgemetseld met vuurvaste vloertegels. Uit slag 0—0. Scheidsrechter zweefde iu eeu vlieg tuig boven het veld en wist zich na afloop „krampachtig" in veiligheid te brengen. Aldus luidde een verslag in de Sportrubriek der „Warmetuuter Sportbode voor Oud en Jong" Hulde aan K, F. O. DWARSKOP. Olympiade—Norland1. ;i Al de Tweede Kamerleden Krijgen daag'lijks op hun kop En de krantenmenschen drijven Nu den onzin toch ten top Want het dure Rijksmiljoentje Blijft nu lekker in de kast Al die schrijverij is „humbug" En een reuze poppenkast. Pat ze hier nu willen spelen Aan Olympia ter eer Kan ik ze gelijk in geven 't Strekt ons land misschien tot eer (Maar ais ze de schatkust plukken I Een miilioen „belastingspie" i Aan ons landje gaan onttrekken 'tZal niet gaan. Wel wis en drie Laten we er zelf voor zorgen l 'tls een „krats" die twintig ton 'tZit nog vol hier van O.W.ers (Wellicht geeft er één een „bon", -i JL - f Brave Tweede Kamerleden Hielden 't knoopje ep de „zak" v Dus nog steeds een flinke daling I Van ons zwaar „belastingpak". De credieten aan de tuinders Waren beter op z'n plaats Daarom besie kameraden Hoort gij hier van mij gieen praats jWant wie uit zichzelf wil geven Aan 't Olympisch (Jomité D'ie is dad'lyijk dubbel welkom Wie het niet wil doet niet mee. i VEffiEBAAN. mij te moeten aanhooren; voorts ben ik moe en bovendien heb ik mij aangewend vroegtijdig ter ruste te gaan. Ik wil u 'thans alleen laten. Wanneer u nog zou willen uitgaan, het rijtuig 'staat te uwen dienste. U heeft slechts te bevelen. Geeft u echter de voorkeur om thuis te blijven en in uw eentje een glas wijn te drinken, dan .Ean u mijn dienaar roqpen, die beter den weg weet in den wijnkelder, dan ik. In elk geval moet u volkomen uw eigen zin doen. Veel afleidm kan ik u in mijn eenzaam geworden huis niet gevCn, u moet het u zooveel mogelijk zelf aan .genaam zien te maken. Ik wensch u nu goe den nacht! Ik hfeb voor morgen vroeg aan Ev een slede tocht beloofd naar Moritzburg. Wij re kenen er op, dat u medegaat! Zij reikte hein tot afscheid de hand toe, die hij aan zijn lippen "bracht. Dan knikte zij hem nog eenmaal toe en ging de kamer uit. j George zag haar peinzend na. Welk een zeld zame vrouw! Het viel hem heelemaal niet zwaar allerlei weLdadfen van haar aan te nemen. Zij wist le geven zonder het iemand te laten voelen, oj eene wijze, alsof zij de gaven ontving en de an de geefster ware. In gedachten verzonken trok hij zich in zijn eigen kamer terug. Door zijn venster zag 1>>! het park met zijn besneeuwde boomen voor zich liggen. Het stadsrumoer drong niet tot dit idyllisch plekje in het woud door. Precies zoo vr het uitzicht geweest op het park Rodenfels.- Bij die gedachte kromp zijn hart ineen kon niet zonder weemoed aan zijn vroeger tehutf terug denken. Hij opende het venster eu zag naar buiten n den stillen winternacht. Een huis des vredes w- -deze woning, waarin zijn kleine zus reeds I dernechten had weten te veroveren. Zij sliep tig en vredig in haar bedje en was stellig ree lang vergeten, welk een hard noodlot haar '1!1 bedreigd. En de eigenaresse van dit huis? Had zij reek de noodige rust gevonden, of worstelde zij "0 met haar groote smart in wild verlangen n*4 haar gestorven echtgenoot? Zoo als deze vrouw haar gad© had lief ge»®* zoo wenschte ook hij bemind te worden- huwelijk, zooals zijn ouders hadden geleid, hem ondragelijk zijn. Liever ging hij dan en eenzaam door het leven. (Wordt vervolgd)'

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4