was weggesneden. Vreemd keek' men op", toen in en de trossen druiven daar zag hangen, die iveds ham kleur kregen, en tomaten die al gépluki Wcrcteh. Gok kregen we daar te zien een flinke kas met komkommers, wat een prachtig gezicht gaf on ten laatste nog een kas met meloenen, die ook èlgemeene bewondering wekte. Na eenige toe lichting over de verwarming door mijnheer v Sprcnsen. wien ook enkele vragen werden .ge stold, die zaakkundig werden beantwoord, ging in en vandaar naar het veilingsgebouw, waar men hartelijk werd ontvangen. Een poosje werd daar aangenaam vertoefd. Eiinko prijzen werden besteed: Bloemkool van 25 cent en hooger; komkommers van 0.33, de bc3te tomaten van 0.82, sla van 8 cent per krop en druiven van 2.10 per pond enz. Na iets gebruikt te hebben ging men naar Naaldwijk, waar een proeftuin werd bezichtigd1. Veel was daar niet te zien, daar ze een nieuw tenfein hadden dat voor 't eerst in cultuur wa^ gebracht, W ezagen er een verwarmingstoestel ivoo rhet trekken van witlof, die voor nieuwjaar al weg was. Hier stonden aiu 'aardbeien, die. ook r<veds weer hun oogst hadden geleverd. Vervolge.is naar Honselaardijk naar de Firma .Schellen °en Zoon. Daar zagen wij verschillende .druivenkasten, waarvan uit één de volgende week refcds zou worden geplukt en vervolgens bij de., zelfde firma een toinatenkast, welke een opper vlakte had van 35 snees volgens onze hiaat. Dit evëtvlo een praehtgezicht op. Hier werd al druk geplukt! Duidelijk werd ons alles uitgelegd en op de vraag van een der onzen, hoeveel brand stof gedurende den winter gebruikt werd', werd hem medegedeeld, Idat hij gemiddeld per jaar jvoor f 3t)0Ö verstookte niet 3 ketels op een be drijf van 3 Hectaren. Ook had hij een watertoren voor het sproeien on votfwarmen voor zijn bedrijf. Nadat onze voorzitter, den heer Schcffen, na mens ons allen, hartelijk had bedankt, aanvaardde men de terugreis. Aan het einde der reis dankte dé heer De Jong den leider voor zijne bereidwilligheid' en inlich tingen en ook den hoer Tuinman, wie geen moeite te veel was om ons overal heen te brengen. Hij durfde dan ook een iedér de firma Kok, Tuinman en Wilken voor dergelijke reizen aan- levjelen. WAARLAND'. Bij verschillende bouwers wordt weer meel dauw in de plantenbanen geconstateerd. Sproeien met Bordeau vsehe pap wordt dus aanbevolen voor bestrijding. i ST. PANORAS. Het was Vrijdagmiddag voor dé kinderen van de' Openbare School een echt genoeglijken mid dag. Er werd namelijk een voorstelling gegeven door een goochelaar en snel teekenaar, de lieer Mullens. Er is door do kinderen volop genoten fbij liet verricalen van de verschillende goochel- stukje?, vooral liet laatste nummer, het uit een hoed haten van allerlei voorwerpen, tot zelfs een aangekleede pop, verwekte aller verbazing. Ook het snolteckencn viel zeer in. den smaak. In het bijzonder werd door het hoofd der school de heer Sin jewel geroemd het nette optreden van den héér Mullens, waarom hij dezeji heer ten zeerste kau aanbevelen. SIT. PANORAS. De tijd, dat wij uit dto gasmisère raken, be gint te naderen. Op het oogenblik is men ten minste druk bozig met het aanvoeren van het benoodigde materiaal, terwijl tevens aan het grondwerk werd begonnen. if ST. PANORAS. i De hier gestationneerde rijksveldwachter Vis- '>ser meende in het Zondagmorgens uitventen van melk een overtreding te zien van de wet op den Zondagsarbeid, redenen waarom déor hem de melkslijter Roos werd verbaliseerd. Thans ver nemen wij, dat de ambtenaar van Justitie geen termen heeft gevonden, om tot strafrechterlijke 'vervolging ove rte gaan, zoodat de melkslijters hier victorie juichen. KOEDIJK. Zaterdagavond werd floor do vereeniging On derlinge Hulp bij Ziekenhuisveitpleging oen al- gemeene vergadering gehouden in het locaal van M. K. do Weerdt, onder leiding van den heer C. Beets. In behandeling kwam liet conceptreglement van de Federatie van vereenigingen voor Ziekenhuis- verplteging, zooals dit door het voorloopig be stuur was samengesteld. N |avoorlezing en eenige besprekingen, werd besloten als lid van de Federatie toe to treden en dit conceptreglement te aanvaarden, Den hoor G. Meijer zal in de Federatie onze vereeniging .vertegenwoordigen. Hierna besprak de heer P, Hart de mogelijk heid om het ledenaantal te verhoogen, dat ge zinnen, die het niet kunnen betalen, het Bur gerlijk Armbestuur" hiervoor steun zal verleu nen. Dé aanwezige armvoogden zullen dit in 'hun commissie in overweging nemen. Door den penningmeester wordt medegedeeld dat het ledental is geklommen tot 428 betalende en 26 niet-hetalende. Hierna sluiting der vergadering. KERKEBUURT. Door onbeken.de oorzaak brandde hier heden nacht af de boerenwoning met behuizing en vee stalling van den heer J. Duin. Ook een kapberg berg werd een prooi der vlammen. 4 OUDiE NIEDORP. i De heer D. van Zoonen (S.D.A.P.) heeft zijne benoeming tot lid van den Raad alhier niet aangenomen. OUDE NIEDORP. I 1 De collecte alhier gehouden ten behoeve van het Tehuis voor alleenstaande blinden (Wolfhe zen) heeft opgebracht f 56.30, TEGEN SLAPELOOSHEID' Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid, en Examenvrees, gebruikt men met het beste resul taat de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtablettqn. Prijs 75 cent. Bij Apoth, en Drogisten. Wegens den Hemelvaarts dag zal ons volgend nummer morgen, Woensdagmiddag, verschijnen. De Uitg. Plaatselük Nieuws EXOELSIOR's" EERSTE CONCERT. Begunstigd door het heerlijkste zomerweer, •niettegenstaande, dat wij nog in de Lente rijn» werd door het Harmoniegezelschap „Excelsior jl. Zondag zijn eerste aangekondigde concert ge- houden. Veel bezoek. Dé „Excelsiorvlag" ver kondigde het „steeds Jiooger" met wapperende banen van dén [Tempel der Muze. Het pas ont loken groen openbaarde pus de schoonheid der verjongde natuur, die ons tegenlachte in .,ehit- terende voorjaarspracht. Nun briclit aus allen Zweigen f Das maienfrischo Griin, Die ersten Lerchen steigen, Die ersten Véilchen bliïhn; Und golden liegen [Tal und Höhn O Welt, du bist so wundérschön lm Maien! Wat waren wij weder dankbaar gestemd onze Harmonie, Appollo's zonen, in gestemde saam horigheid met haar directeur, door haar schit terend concert wederom wijding te hooren geven aan dit alom opbloeiende jong eleven. De muziek golfde door dé lucht steeds wisselend van nuan ce, die het gehoor streelde en het gelaat tot op- gewfekllieid plooide. Het is dan ook voor die bezoekers een meer luisteren naar de muzikale tonen, dan een zich verdiepen in de wijze waarop de muziek wordt vertolkt. Wij zouden ons zelf niet wagen aan het leveren van eenige critiek, die zeker misplaatst zo uzijn bij zooveel hooge 'muzikale uiting. Maar wij zullen het in dank aannemen, wanneer bij een volgende gelegenheid ook eens weder een meer eenvoudig nummer <p het programma mag verschijnen. Daar profiteert, een ieder van, geeft een welkome afwisseling op het gebied der kunst en de belangstelling zal er niet door verflauwen. Men boschouwe dit als een vriendelijke wenk, die tegelijk waardeering vertolkt voor het willen en streven van „onze 'Harmonie'. Het was een heerlijke middag, Nieuwstijdinaen ,P« Ned.-Indië vliegers door H. M, dé Koningin ontvangen in derzclvers palcis te Amsterdam. Omstreeks half twaalf verschenen ten paleize de Nederland-Indië-vliegers: de heeren Thomas sen a Thuessink van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke. H.M. complimenteerde hen voor de koene daad, -do luchtverbinding tusschen het rijk in Europa en dat in de tropen te hebben tot stand ge bracht. Met groote belangstelling had zij het pogen gevolgd en met ons gansche volk niet voldoening vernomen, dat dit, ondanks aan van kelijken tegenslag, met gunstigen uitslag werd bekroond. Ten einde ook harerzijds een blijk van waar- dekring te geven, hechtte H.M. ieder der vlie gers de zilveren eere-medaille op de borst, de medaille voor „Voortvarendheid en vernuft," ver bonden aan de Huisorde van Oranje. Dezelfde onderscheiding viel vorig jaar onzen beroemden vliegtuigfabrikant Fokker ten deel. iElen ontvanger op zwart zaad. De algémeene ontvanger 3e klas te Banjoewan- gi, die op Witten Donderdag, een greep uit 's lands kas dééd en er mede aan den haal ging, is Dinsdag 14 April te Bandoeng gearresteer 1. Hij had kans gezien in die paar da,gen precies f30.000 zoek te maken. Het drama van dezen man zal velen weer te denken geven. De thans gearresteerde is een man van 65 jaa,r, gehuwd en vader van vier kinderen, waarvan de jongste toen 18 daglen was en de oudste vijf jaren. Hij kwam pas op 15-jarigen leeftijd in 's lands dienst en werd geplaatst bij de landskas te Mftdan, waar een kastekort werd ontdekt van f 350, met welk bedrag de man, die ondertussehen was over geplaatst als ontvanger 3e klas naar Banjoewan- gi, werd belast. Bovendien had hij een voorschot opgenomen, waardoor hij in de korting zat. Hot liep zoo ,dat de ontvanger tegen het begin van April van zijn f400 maandtractement... maar eer. goede f 100 in handen kreeg. Dé rest werd ingehouden als korting. „Het gouvernement te daardoor van mij een dief," zei dé man, die dadelijk bij zijn aanhouding alles bekende, „lk dacht, als jullie mij op die manier behandelen, dan zal ik je ook nemen. Toen deed ik een greep in de kas en vulde mijn valies. Ik zal ongeveer een 75 mille hebben meegenomen, het kan meer, het kan ook iets minder geweest zijn. Ik was woedend, omdat men mij niet wat matiger wildé belasten, ik zat zonder geld en bijna zonder eten, mijn gezin leed honger. Ik kon niet yan een f80 in de maand met vrouw en vier kin deren rondkomen en mijn chef had een andere manier van indelging der schuld geweigerdtoen besloot ik er met een bom geld vandoor te gaan. Eenmaal op de vlucht, was 't natuurlijk weer 't oude liedje van geld stukslaan met verdachte vrouwen, veel drinken en een vriend, die geaag mee wil fuiven en tenslotte ruzie maakt, zoodat alles uitkomt. Maar het is niet weg te redenee. ren, dat op diezen man wel wat meer gelet en in ieder geval een andere methode van afbetaling had kunnen zijn toegepast, Want deze alge meens ontvanger, die over tonnen beschikken kon en voor vele duizenden verantwoordelijk was, stond bekend als iemand, die zwaar in de kor ting zat, wel eens diep in 't glaasje keek en speelschulden had. Iedereen wist 't, schrijft het A. I. D. „Dé Preanger Bode", behalvs zij, die het in eerste instantie weten moesten, Want de man was nimmer van zijn verantwoordelijkheid ontheven. Het mijnon,' ©'uk bij Dortmund. Een nader telegram van het W. B. meldt dd'. 17 April, dat om tien uur 'smorgens 34 lijken •waren geborgen. Dri emijnwerkers worden nog vermist; men vermoedt, dat ook zij dood' zijn. Van de bevrijden zijn 18 man gedeeltelijk zwaar gédteeltelijk licht gewond. Het gevaar in de mijn is verder geweken. Uit de communistische Partij. Vernomen woedt, dat" hu de Executieve van de 3e Internationale^ hare besluiten ten opzichte van de leiding in'de C.PrH*--onverzwakt handhaaft, de- minderheid de leiding in de communistische partij heeft genomen en ook de ,,Tribnne"-redactie in an dere handen zal overgaan. Alhoewel de aanvankelijk saair-gcstelde candidatenlijst voor de Tweede Kamer met do lieeren Wijnkoop en van Ravesteijn als een en twee reeds bij de autoriteiten is ingediend, zal daarin, waarin nog tot hedenmiddag vier uur gele genheid bestaat, deze verandering worden aange-. braht, dat de lieer Louis de Visser als not 1 de hr. Soegers van de minderheid als no. 2 zal worden gecandideerd. De beide aftredende communistische Kamerleden zullen niet meer worden gecandideerd. Naar „Het Volk" meldt heeft de minderheid met den heer Louis de Visser en eenige afgevaar digden van de „Executieve" vergaderd en werden bovenvermelde besluiten goedgekeurd. Tevens wera daar meegedeeld dat de „Bond van Communistische Strijd en Propagandaclubs" wei gert bare candidatenlijst in te trekken. De heer Wijnkoop zou zich, verneemt het blad, uit de practische politiek en uit den gemeenteraad terugtrekken. Een Wolkbreuk. In de omgeving van Simpelveld (Limb.) heeft het Zaterdag zöo^gerégend, dat van een wolkbreuk gesproken kon wórden. Een zware hagelbui en overvloedige regens ontlastten zich boven het land. Een en ander ging gepaard met hevigen wind. Er werd groote schade toegebracht aan het te velde staande gewas. Bijna al de jonge groente ging verloren. Honderden ruiten en dakpannen wer den vernield, De beek kon het overvloedige water niet ver zwelgen en trad hier en daar buiten haar overs. Verschillende bergwegen zijn onbegaanbaar ge worden. De spoordijk kreeg eveneens door het wegspoelen van grond -schade. Het eigenaardige van het natuurverschijnsel was zegt de „Tel." dat het zoo plaatselijk was. In Heerlen bijv. viel wel veel regen, maar werd ove rigens niets bijzonders waargenomen. Een 82-jarige vrouw, die een ziek jongetje wilde redden, is verdronken. Nader wordt gemeld uit Simpelveld Het was den geheelen voormiddag drukkend warm geweest en de donkere lucht wees op on weer. Plotseling, tegen 1 uur, begqn bet hevig te waaien, waarop een onweersbui volgde, gepaard met zwareo hagelslag. Hierop begon het te stort regenen, waarbij het water als met bakken uit den hemel viel en in een oogenblik tijds de dorps straten onder water, zette. Het ergste kwam echter nog. Binnen hot kwartier waren de bergbeken Jn snelvlietende stroomon veranderd en stortte zich het water van den heuvel, naar de lager gelegen landerijen en naar de kom van het dorp. Weldra was de Hoofdstraat in een kokende zee veranderd en joeg het water in woeste golven te gen de huizen, de muren beukende, de kelders vul lende, zoodat het tenslotte in de gelijkvloersche kamers drong. De dorpsbewoners zaten in grooten angst, daar iets dergelijks zich nog nooit had voor gedaan. Zij snelden riaar de bovenverdieping en namen hun kostbaarheden met zich mee. De stroom- voerde met zich klein huisraad, doode kippen en zelsf zware steunen die oyeral tegenaan bonkten. Fietsrijders werden doof het water verrast en kon den bun leyen slechts redden door hun rijwiel in den steek te laten en in de huizen te vluchten.' Ook automobilisten trof hetzelfde lot. Zo obe- vond zich de auto van den directeur der Staats mijnen, den heer Frewejn, bij Qverijst, toen in en. kele minuten de van de heuvels links en rechts komende stroom den wagen het voortgaan belette. Het water steeg in hoogstens 5 minuten tot bet jortier. Eenzelfde lot trof den bestelwagen van Vroom en Dreesmann, terwijl verschillende auto bussen hun route niet konden vervolgen en in aller ijl moesten terugrijden. De wolkbreuk wers betrekkelijk plaatselijk en strekte zich uit'over Bochpitz én Simpelveld over een oppervlakte van hoogstens 8 vierk. K.M. In Eijs, dat 3 kilometer van Simpelveld ligt, had men een kleine regenbul gehad on stonden de dorpsbewoners blijde qver don verfrisscjienden re gen aan de deur te kouten en elkaar wijzend op de donkere wolk boven Simpelveld tpen plots het was of dc ngtuur stil stond en een geweldige water vloed zich van de heuvels naar het dorp spoedde om cok daar alles onder water tè zetten. Dc z.g .oude watermolen had vooral veel van- den stortvloed te lijden, Het mechanisme was direct defect. Een koe verdronk. Bij den bakker L. wer den honderden kilo's graan door het water mee- geyoerek De man zelf trachtte nog wat van zijn have te redden, viel en brak een rib. Zware Canada- populieren werden bij een Jioptzagerij 50 meter ver der weggesleurd- Eensklaps stortte de steenen brug, die over de Eijserbeek ligt ineen en de zware fundeering werd door dp in eep rivier veranderde bepk .meegesleurd. De burgemeester yan IVfechelen, de heer Papr pqrs, tot welke gemeente Ems behoort,- was telefo nisch van het onheil op de hoogte gesteld. Hij be greep er aanvankelijk niets van, daar het in het enkele kilometers verder gelegen Mechelen mooi weer was. Hij WÏS echter spoedig ter plaatse en onder zijn leiding werd na een paar uur een tijde lijke noodbrug geslagen. Zoowel te Eijs als te Simpelveld moesten ver scheidene huisgezinnen met paard en kar door het water naar hooger gelegen huizen worden vervoerd De 82-jarige juffrouw Beseems, die eveneens door het water verrast was, wilde men uit haar huis halen, doch men vond eerst een 15-jarigen knaap, die door den schrik was flauw' gevallen, en bracht dezen naar buiten, terwijl de vrouw tijdelijk op de tafel in veiligheid werd gebracht. Toen men te rugkeerde om haar te halen vond men haar in het water liggen. Zij werd naar buien gedragen,t doch bleek reeds overleden te zijn, Valscho rijksidaalder. De Rijksbetaalmeester te Tiel heft een valschen rijksdaafder in beslag genomen. (droste veenbranden. Te Emmer C.ompascuum is Zondag, waarschijn-» lijk door vinken uit baggermachines, op een paar plaatsen veenbrand ujtgobrpk.en, welke zich aan vankelijk betrekkelijk onschuldig liet aanzien. Bij den vrij krachtigen wjnd en de felle zon, waardoor het yuur erg „liep" hebben deze branden zich steeds uitgebreid en groote afmetingen aangeno men. Ook te Emmer Erfscheidenveen stonden over een uitgestrekt gebied turfhqopen in brand- Er is reeds heel wat turf in vlammen opgegaan. Treinongeluk. Het „Dgbl. van Noordbrabant" deelt mede, dat Neen snoltram uit Breda nabij $tuivezand uit de rails is geslagen.- Een wagen brak door een slag tegen een boom totaal doormidden. Juist in die wagen bevonden zich de meeste passagiers, die allen min of meer ernstig verwond werden. De hr. Walraven fruithandelaar uit Breda, kon slechts met veel moeite onder den wagen vandaan wor. den gehaald. Een koopman was er het ergste aan too. Déze schijnt een verwonding Van de n veis gekregen te hebben. Do oorzaak van het ongeluk is, dat na< locomotief gepasseerd was, de wissel ëVci De gev onden werden naar Breda vervoerd. Het 6-jarig meisje v. d. H., dat te heuvel door een ante werd overreden en 0 •gewond naar Tilburg werd vervoerd, is in het Gasthuis overleden. P. v. D1., uit Leur, die vorige week 1 afbreken van een karnhuis een gedeelte afbraak op het lichaam kr®p,g, is aan tvolgen overleden. Gé Zoetermcer is het 10-jarig zoontje den hoofdondlerwijzer S. te Leiden, dat daa, etenige Leidsche vriendjes aan hef fietsen op zij tegen een passeeren.de auto gevalle eenige minuten later overleden. Het College van Gedeputeerde State Noordholland heeft aan het Amsterdamse}, metentebestuur te kennen gegeven, dat he de eerstvolgende Amsterdamsche gemeentel* ting zijn goedkeuring zal moeten onthouden 'neer daarop gelden voor vacantie-toeslagen gemtoentepersoneel zullen zijn uitgotrokke De rechtbank te Tiel heeft twee 19 jongens uit Ammerzoden, die bij avond een over dén weg hadden gespannen met hi voetgangters te laten vallen, veroordeeld -dagen gevangenisstraf. De eisch was tegen 3' maanden gevangenisstraf. Het hoofdbestuur van den bond van Onderwijzers verzond een uitvoerig adres Tweede Kamer, met het verzoek het wetson van mej. Wésterman tot invoering van Fransch op. de lagere school niet aan te nen Groot stoomschip ge&tr,and. In de Noordcrgrondcn bij Terschelling groot stoomschip gestrand. Sleepbooten v firma Doeksten en Dros zijn ter assistenti trokken. I Verdronken. Het driejarig zoontje van D. Hartog Broekermeer, (gem. Landsmeer) is te watt )raakt en verdronken. Inbraak. Dézer dagen is gebleken, dat inbrekers toegang haddén verschaft tot de tijdelijk woonde villa van den heer J. Post, Konin« weg 35 te Hilversum. De heele boel was ovt gehaald, kasten waren opengebroken; maat de familie in Zwitserland vertoeft, kon ui eonstateerd worden, wat gestolen is. Zei al, dat een fiets goede buit werd vefk Ongevallen. Zaterdag is te Nijmegen aan de Joseph straat dood in haar woning gevondien d» H .B. Wassink. Het gaskomfoor stond op zij is aan gasverstikking overleden. De motorrijder K. wilde Zaterdag te a. de Dledemsvaart eeu auto en eenige fietst passeeren, waarbij hij kwam to vallen en c aan hoofd, borst en schouder gewond wer, wepd onmiddellijk per auto naar het zieke vervoerd. Het mptorrijwiel was vrijwel schadigd, Ook de heer T. Stelling, die Vrijdag na hét ongeval met den auto bij Apeldoorn het ziekenhuis werd vervoerd, is daar 3a bekomen verwondingen overleden, na niet tot bewustzijn te zijn gekomen. Die schipper B. te Purmerend, viel strooschuit in het kanaal. Eienige oogenbli later werd hij levenloos opgehaald. In de Purmer aan den Edammer Wi een ernstig ongeluk gebeurd. Twee lijnwe van do Ned. Spoorwegen verrichtten hun t zaamheden op de spoorbaan EdamKwal toen §en v paehtauto naderde op den weg, 1 hier vlak 'lang? dp spoopba-an loopt. Toe auto dicht hij de mannen was, wie pp een ht de 30-jarige Arie Beets, zijn schoffel weg, s' ovep dé rails en viel. De chauffeur remde doch kon niet voorkomen, dat B, werd overn De getroffene was zwaar aap het lioofi WQnd, Hij overleed na enkele oogenblikken, Oplichting, Beklaagd van oplichting en bedrog had Donderdag een Nederlander, Jan Swart, die uitgaf voor groothandelaar in groenten, schepenrechtbank te Berlijn te verantwoord® was zonder middelen naar Berlijn gekomen, geen hem er echter niet van weerhield, een delsmaatschappij op te richten, groote kan lokalen te huren en zich onmiddellijk een aan te schaften. Maar hij had gélukkig De kantoren en de auto kreeg hij niet vi hij 46 huup én den koopprijs zou hebben bet Iri deze gevallen bleef hot dus bij een tot oplichting. Daarentegen wist hij twee hotel? mét meer succes op te lichten, waa langen tijd woonde zonder ooit een cent tl talen. Baarbij speelde een groote pol een, zending ten bedrage van f40,000, welke Nederland te verwachten zou hebben, Het kwam echter niet binnen en Swart verd met de noorderzon. Wegens al deze feiten werd hij veroort tot zes maanden gevangenisstraf. Binnenland Nederland en Duitschland. gen Wolffrtelegram ujt Berlijn meldt, dat semann, de minister vpn bujtenlandsche z<pe rijn gisteren In den Rijksdag gehouden rede kalarde, dat de betrekkingen tusschen en Dutischland onveranderd goed blijven, 0? zijn gegrond op het traditioneel vertrouwen. Het onware bericht. Jet IVJinjsterie yan Buitenl. Zaken deelt _ende mede: I11 het onlangs verschenen je deel van het werk jLes Armies franchises dans la grande l uitgegeven door bet Fransche ministerie va" leg en bewerkt door den Franscljen Generate" is opnieuw, zonder eenige tegenspraak, meld!" maakt van de vplsche voorstelling als zoude" sche legereenheden bij het uitbreken van gropten porlog over ons grondgebied zijn g' kon. Het onware bericht is vervat in een t». van den toenmaligen Franschen gezant te sel agn zijn regeering te Parijs. j I11 opdracht van den minister van Buitf scho Zaken heeft Hr. Ms. Gezant te PariJ5 zaak onder de aandacht van de Fransche r"!F gebracht en er op gewezen, dat deze beschut waarvan de ongegrondheid sedert lang opo®

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2