>t meld!» lijk Is vastgesteld, een pijnlijken indruk in Nedef- landsche kringen heeft gemaakt. Daarbij wem de verwachting uitgesproken, dat jn het eerstüitkamend deel van opgemeld geschied kundig werk een rectificatie zou worden opgeno men.' -• Naar wij vernemen, zullen de heeren Wijn koop en Van Ravestcijn tusschentijds ontslag ne men als leden van. de Tweede Kamer. De rijksmiddelen hebben over de afgeloopen maand f2 millioen meer opgebracht dan over de maand April van liet vorig jaar. Over de eerste vier maanden ruim f 111/2 millioen meer dan over die periode van 1924. Buitenland Het duizxmd j rige bestaan van het, Rijnland; I11 aanwezigheid van ver1 egenwoordigers der rijksregering en van.de regeering der verschil lende landen, o.w. de rijkskanselier Ar. Luther en dte minister van buitenlandsche zaken dr. Stre- eeinann en oen groot aantal genoodigden, werdi te Kieulen de in verband met de viering van het duizendjarig bestaan van. het Rijnland ingerichte tentoonstelling plechtig geopend. Na e.en hartelijke welkomstrede yan den Ober- burgemeister" dr. Adenauer, die daarbij .ook „on ze broeders in Duitech-Oostenrijk" herdaeht, „die geestelijk en cultureel steeds bij ons zullen blij-' i.ven", bracht de rijkskanselier de hartelijke wei.- schen en groeten uit het overige Duitschland en tevjens opk namens den rijkspreeident over. Hij legde vervolgens den nadruk op de rechtmatige aanspraak van het Duitsche volk, dat de eerste zone van het Rijnland overeenkomstig de bepa lingen van het verdrag zal worden ontruimd. Vol diepe bitterheid moet geconstateerd worden, aldus de rijkskanselier, dat wij tot op dit oogeo- blik niet eens de overwegingen kennen, die ter motiveering van de niet-ontruiming tegen Duitschland worden aangevoerd en dat vooral op een dag1 als heden, nu hier een werk geopend] wordt ,dat den vrede in de beste beteekenis des woords dient. Slechts wanneer de aansluiting ge vonden wordt aan de groote waanden, die ieder volk zich in zijn geschiedenis door arbeid heeft verworven, is ook de grondslag aanwezig voor duurzaam en zegebnepgend economisch schep pingswerk. Hij voegde er nog bij, hoe van het overige Duitschland uit de gedachten zich steeds naar den Rijn wenden. De geschiedenis van den Rijn vormt zulk een sterken schakel in heel het leven van Duitschland, dat heel Duitseh1- land een recht op den Rijn heeft. Hij besloot met te zeggen, dat hij den arbeid, door deze tentoonstelling verricht voor de ontwikkeling van het Duitsche volk en voor den wederopbouw in, dien3t van den grooten en waren vrede, een Glück auf!" toeriep. De rede van den rijkskanselier vond buiten gewoon lpvendigen bijval. Dp Duitsche dpaadlooze dienst melldlt nog, dat de pijkspuesident een telegram van gelukwensch had gezonden, waarin hij de hoop uitsprak dat het glebied aan den Rijn spoedig weer in volle vrijheid niet het geheele vaderland vereenigdl Jfcou zijn. Ee.n mijnonfie'uk bij Borimund. Te Dortmund had in de mijn Donstfelid, schacht vijf een ontploffing plaats in een magazijn veer ontplofbare stoffen. De gassen drongen deels in een gedeelte waar gewerkt werd. Tot nu "toe werden een doode en 25 gewonden geborgen, terwijl ongeveer 35 man vermist worden. De oor zaak is nog niet vastgesteld. iEien nader W. B.-bericht meldt nqg: Van de 19 pian werkzaam in 'schacht twee zijn tot hedenavond 8 uur 82 man gered terwijl er 24 gewond zijp. Van de 238 man, werkzaam in schacht viif zijn tot nu toe 190 man gered en vier ;gewopd. Er zijn dps POg 225 map in de mijn, óver wier lot nog niets gezegd kan worden. Een p'tiido dokhr. Een bcekendief ontmaskerd. Groot opzien heeft in Weenen de arrestatie van dr. Marx Bartl gewekt, die dezer dagen ontmaskerd is als boekendief. Langer dan twee jaar heeft de man als assis tent in een Weensch ziekenhuis gewerkt zonder ooit aan een hoogeschool te hebben gestudeerd en examens te hebben gedaan. Het is pog niet be kend om wplke pedenen Bartl (de zoop van een Wefengeh ambtenaar en behoopend tot een ge goede burgerfamilie) beslpot op te tpeden ah arts zonder daartoe net pocht te hebben. Hen zou volstrekt nog niet ontdekt hebben met een bedrieger te doen te hebben, ware het niet ,dat in verschillende boekwinkels den laat- sten tijd diefstallen, bijna steeds van kostbare medische werken, werden ontdekt op dagen, dat deze jonge man in den winkel was geweest, waar door de aandacht van die recherche op hem werd geviestigd, die bij onderzoek ontldtekte, dat hij assistent-arts aan een ziekenhuis was. Bij het daarop volgend onderzoek bleek, dat de verdachte onder zijp eigen naam in het hos pitaal werkte. Maar tevens bleek, dat deze Max Bartl een misdadiger was, welbekend bij do jus titie. Bartl werd gearresteerd. Hij bekende on middellijk de diefstallen en verklaarde hiertoe te zijn gekomen om door de bestudeering van die werken, welke hij bij gebrek aan geld niet fepn kqopen, zijn medische kennis te vermeerderen, Hij hield echter staande werkelijk apts te zijn. Gebljeken is echter, dat zijp diploma's vervalscht Bartl, die in 1893 geboren werd, is in '17 veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegeos diefstal van een brillanten halsketting uit een Wffeutj. VQ.U 13QÏ1 DiiiianitJii jtmelieyswinkcl. Ip zjjn cql heeft \i\) ijvpWg me dicijnen gestudeerd- Na rijn invrijheidstelling 'wist hij epnige colleges te bezoeken en wist zich doop hapde studie eon gpoote medische kennis eigen tp maken, zoodat hij Bij gijn colleges m het ziekenhuis "goed stond aangeschreven. ^Lts wist hij zich als assistent een plaats te verschaf fen op de chirurgische kliniek van prof- Hocha- Mti. Hot -onderzoek in deze zonderlinge historie wordt ijverig voortgezet. het Huid Vrouwen en jcs. Er is geen deugdelijker middel voor verkrijgen en behouden van een fraaie van Handen en Gelaat, dan Purol. Sport- en Wedstrijden ST. PA NORAS. Voor de seriewcdstrijden te Heilo begon Vro- Po II miet 9 man tegen V.A.F.G. III uit Alkmaar. Doz ohandicap werd de oorzaak, dat bijna di rect V.A.F.C. de leiding in handen kreeg. Na pl.m.10 minuten spelens is Vron evolledig en gaat het spel, wat nogal door het warme weer beinvloed werd, meer gelijk op en neer, zonder dat noemenswaardige momenten ontstaan. Vlak voo rde rust maakt Vrone met een tam schot de gelijkmaker. Na hervatting komt er* niets meer spanning in, om het winnende doelpunt te machtigen, krijgt Vrone nog een goede kans, gaat ,mist, deze had geen sucoes en het is ten gaat, mist, deze had geen suooes en het is ten slotte V.A.F.C., dat ten gevolge van goed samen spel van den rechtervleugel, het winstpuntje weet te verkrijgen. Met 2—1 komt het einde. Alsnu komt onder denzelfden scheidsrechter, de heer Van Son, Vrone I in hftt veld tegen V.V.U. II van Uitgeest. De onzen spelen eerst met 10 man, waarbij nog een invaller. Uitgeest pakt goed aan en heeft dan ook betrekkelijk spoedig succes, waaraan het kalme optreden van onze „Rteiri 'niét vreemd is. Over het algemeen speelt Vrone een „luie" wedstrijd, uitgezonderd enkele voorhoedespelers, welke dan ook voor de gelijkmaker zorgen. Kart daarop een vlugge aan val van den l.-buitenrwa ruit een doelpunt ont staat, hetwelk wegens buitenspel niet werd toe gekend. Na de rust is het weer van links, da Vrone sucoes heeft, echter voor korten tijd, want een vrijen schop-, even buiten het beruchte gebied weet de midvoor uit de naar hem geplaatsten bal een doelpunt te maken. Nu speelt Vrone ver der, naar het schijnt, om te verliezen, tot.lat de linkervleugel naar aanleiding van een wedden schap, meer in actie komt en dan ook direct daar op een doelpunt maakt, kort daarop gevolgd door een vierde, welk doelpunt niet werd toegekend' wegens buitenspel. Alzoo komt met 32 het einde van dezen over het algemeen matig ge speelden wedstrijd. 1 Aan Veleraaq. "Wij hebben u beloofd elke week een briefje te zenden en belofte maakt schuld. Zooveel te vertellen hebben wij niet, daar al leen de veteranen maar gespeeld hebben tegen Sparta-veteranen. Het was een mooie wé'lstrijd en Holland heeft gewonnen met 31. Nu, ze verdienden het ook wel, want 'er |s ge werkt ,maar wij moeten u dit zeggen Veteraan, wij hadden niet gedacht dat Veteranen nog zoo goe dkonden "voetballen. Wat leuk he, dat de Spurta-vet'eranen nede r 1 aagweds t r ij den uitschrij ven' Z'e hebben met deze gelegenheid Holland ook uitgenoodigd, wat ze aangenomen hebben en wij hopgn dat ze dan net zoo goed uitkomen als deze keer. Wat jammer hé dat die seriewed'strij- dep op het S.Di.W.-terrein zoo slecht opschieten, daar kunnen Di.T.S. II en Holland maar op wach ten en komen zoodoende niet aan andere wed strijden toe. Holland gaat binnenkort ook ne- deriaagwedstrijden houden, wij hopen "dat het 'dan maa reen beetje beter opschiet. En komt Vete raan dan ook eens bij ons op bezoek dan zullen wij de blommetjes eens buiten zetten. Als u ons tenminste vroeg genoeg schrijft. Er werd ons verteld dat D.T.S. ook neicrlaagwed- strijden houdt en dat Holland geen uitnoodiging ontvangen heeft, zou dal waar zijn? Meld u dat eens Vetepaan? T'o,t een volgende keer. HOLLAND.-DA.MEiS. Aan Veteraan. Die Zondag is nog al kalm Verioopen bij B.TjS. Alleen onze kleine jongens speelden, Ze wonnen van Spapia III met 81, Als ze toch maar wil len hé. H'et le en 2e elftal was vrij, Maar de volgende week dan zal er weer geducht gewerkt worden. Wat leuk dat de Holland-dames nu ook in onz ©sportrubriek uitkomen. Wij zullen strij den voor het heil van onze clubs, hé dames? En nu zullen enkele Holland-leden er wej van overtuigd zijn, dat dames ook qog wel schrijven kunnen. Als je die gesprekken tenminste hoort, welkq daapovey gevoerd worden. Veteraan u -schrééf over de blqemetjes yan D.T.S, en u heeft gelijk, zoo'n ruikertje js niet te versmaden. Wie weet misschien brengen we er juffrouw Ra ook nog wel een gedeelte yan, Zou er. nog iets van de beloofde visite terecht komen, We zullen maar hopen- Wanneer zou de VroneD'.TjS.-match nu komen, dat wordt ook tijd- Vrone wordt al on gerust, nu D.T.S. zal de hapden vol hebben. Maar elk ep zijn post, en ge speelt het wej klaar. We zijn deze week wat kort, maar we hebben drukke werkzaamheden, ziet u. Voor u 'op reis gaat, hooiten we zeker nog wel iets van u. Diat heeft u beloofd. Hartelijke groeten van DiEi DAMES. v D. T. S. a.—Sparta III- 8—1. We zetten dit er met groote letters boven. Is het geen reuzeoverwinning. En we hebben het vol komen verdiend, werd er gezegd. Om half 3 werd er begonnen onder leiding van scheidsrechter Ei land. Het was geweldig warm. We waren van plan om te winnen. Sparta trapte af, maar we namen dadelijk den bal over en stoven op het Spartadoel af. Doch we hadden nog geen succes. Aanval op aanval volgde en na 10 minuten hadden we het eerste doolpunt. Even voor de rust kreeg Sparta een strafschop toegekena wegens handsbal. Die zo na 3 maal genomen tehcDben <jr nog overheen trapten. Met rust was het 5o voor ons. Wij wis ten er na de rust nog 3 goals bij te maken. SparU wist door een penalty de eer te redden. De puntjes werden gemaakt dear K. Vet 2, K- v- Meurs 2, C. Nap i, T- Maars 1 en Dirk Kqs, 3 die voor het eerst weer meespeelde. \Ve trainen alle avonden .flink, wat ons spel veel verbetert, ADSPIRANT. Brief aan Veteraan, Qndergeteekende las iu de „Nieuwe Langedijker Courant" van 12 Mei j.l. een eigenaardig stukje van M. Veteiaan, hetgeen mijn gemoed wel eenigs zins in opstand bracht, waarom ik dan ook zoo vrij ben om u voor dozen keer te verzoeken mijn beschouwing over aat stukje op te willen nemen jn de gewone Sportrubriek. Allereerst leest men daar dan onder het hoofdje Holland versus Veteraan, over ons bezoek in het kantoor, dat was in dit geval in den gang van den Rper Keizer zij'n huis, omreden wij om een vereeni- gingsbelang bij hem kwamen, dus dat heel goed in u if Bonden. Dat wij als bestuursleden van Holland daar dan zijn geweest, v.d. Hoven als se cretaris «n V-d. Abeele ter opluistering, nu Vete raan, blijkbaar zijt ge dan over mij verkeerd in gelicht, omreden ik hoofdzakelijk met Mijnheer Kei zer gesproken heb. Dus ben ik daar in geen geval tero pluistering geweest. Dat wij daar met een klacht aan uw adres zijn aangekomen, is niet waar, omreden wij een gewoon vertrouwelijk gesprek met den Redacteur hadden, waardoor wij tenslotte met oen klacht over u zijn aangekomen. Maar dat Mijnheer Keizer dat ge sprek door middel van Veteraan voor een gedeelte m zijn courant zou laten neerschrijven, dat had den wij niet verwacht en is voor ons dan ook een waarschuwing, dat men in dien gang van den Re dacteur zijn huis niet te veel moet zeggen, want aan kom je in de krant, wat je gek aandoet als je denkt dat het gesprek met hem gevoerd geheel vriendschappelijk of vertrouwelijk was. Dat wij dan gezegd zouden hebben dat u meer voor D.T.S. doet dan voor Holland is ook niet leugen. Niet dat wij D.T.S. misgunnen een goede medewerker in u te hebben, maar wij verwachten van u in datzelfde sportnieuws evenals voor D.T.S. meer uitgebreide opwekkende beschouwingen, al is Holland dan geen keurkorps van u en niet in uwe garde opgenomen. Wat de bekende uitlating van Hollander betreft dat had u mijn inziens beter kunnen laten rusten,, maar dit wil ik er op antwoorden. U wijst heri Hollandbestuur er op dat het die uitlating van Hollander had moeten tegenspreken, maar dat het dat niet heeft gedaan zal waarschijnlijk hierin zit ten dal het 't met Hollander eens was. En uwe bewering tegen v.d. Ho en, dat dit zeer naleelig was voor de verstandhouding tusschen beide clubs, is een scheve voorstelling van ut omreden de clubs zelf met die zaak absoluut niets te maken hadden. Hiermede wil ondergeteekende over h't erslag Holland versus Veteraan eindigen met de hoon, dat Veteraan zijn taktiek gaat wijzigen; a! zal u zeggen, zie je wel dat hij niets kan bewijzen. Maar daar moet u niet teveel o. er uitwijden, want anders zal ik eens wat Langedijkers bij elkander scharrelen, aat wil zeggen kranten, en dan noodig ik u uit om deze bij mij thuis eens door te lezen met elkander .tenminste als mijn vrouw het goed vindt, want wij hebben niet al te veel stoelen en bij de buren leenen is geen mooi werk. Mot vriendschappelijke groeten, N. v. d. ABEEDE,: CORRESPONDENTIE. Holland-Secretaris. Uw ingezonden stuk was niet voor plaatsing geschikt. U zult uw antwoord van Veteraan deze week nog ont angen. SPORTREDACTEUR. Land- en Tuinbouw WAT ELKE MAAND TE DOEN CEZFT. (2e helft van Mei). Nadruk verboden. In Mei, dan leggen alle vogeltjes een ei. En waar ze zitten te broeien, daar zpllen wij niet stoeien, enz. Zoo zongen wij, ouderen, toen we nog op de scoholbanken gezeten waren. En nu moeten wij het onzen kinderen voorhouden, dat ze geen vogel nesten verstoren; en jagen we de katten weg, die loerend in onzen tuin en op ons erf rondsluipen. Land- en tuinbouwers moeten, ter wille van hun ei gen belangj vogelbeschermers zijn, en daarom ook het nestelen der vogls bevorderen, Wat maken b.v, spreeuw en roek zich djt voorjaar weer verdien stelijk uoor het yernjetigen van legio emelten, die weiden en akkers teisteren. Men bestrijdt dit on gedierte door üitstrooiing van tarwezemelen, ver giftigd met Parijsch groep, Per hectare 25 kilo zemelen vermengd met i kilo Parijsch groen. Maar in de oer^e plaats moeten we het hebben van on ze natuurlijke bqndgenoo.ten! de vogels en de mol len. Ook deze laatste hebben zich duchtig ge weerd. Do landbouwers krjjgert er oog voor, en beginnen ook voor de mollen, die ze een tijdlang als het wgro te vuur en te zwaard hebben vervolgd op te komen. Zóó is het goed: geen verdelging, maar beperking, Aldus blijft het evenwicht in de natuur bewaard. Wat beslist schadelijk is bestrijdt men echter met kracht en volharding. Bijvoorbeeld den runderhorzel of horzelvUeg. Verschillende vee houders rijn er al mee begonnen, toen het vee nog in den stal wps. In de wei moet de bestrijding tari.ns worden voortgezet. De larven welke zitten in de bekende bulten op den rug der dieren, verwij de re men door uitdrukken of met een pincet. Wie het kunstje niet goed verstaat late het zich keren door een veearts of een ander die het kent. Uit de larven, die blij/en zitten, komen in deze en de volgende maanden, de horzel liegen, welke door het gonzen de koeien verontrusten. De ge zondheid der dieren en de melkproductie lijden er door. De vlieg legt haar eitjes op het rund, dit likt de eitjes of larven op. De laatste bewegen zich voort door het runderlichaam tot ze in de huid zijn gekomen, In de huid ontstaan gaten. Er.orm is de schade, over heel het land in de wörmhuiden veroorzaakt. Geen wonder, dat men de veehouders algemeen oproept ter bestrijding. Het werk van den enkeling kan niet baten. Allen te zamen moe ten hot werk ter hand nemen. Na midden Mei kan men op kleigrond koolrapen zaaien. De grond zij diep en los. Op het zand wachte men nog tot de 26 week in Juni. Koop het zaad onder garantie. Het is gebeurd dat winterraapzaad werd geleverd en in een ge heele streek het gewas mislukte. Zaai op rijen tot 50 c.M. van elkaar, de planten in de rij 30 tot 40 c.M. Gebruikt men een paarde- of handzaai- machine, waarmee het werk vlug opschiet, dan heeft men 21/2 tot 5 kilo zaad noodig. Men kan thans weer asperges steken, waarvoor een speciaal lang, smal mes wordt gebezigd. Steek ze niet te lang, dan zoudt ge de wortels beschadigen en raak ook niet de er naast staande vrucht. Steek driemaal daags, dan oogst ge blanke, goed sma kende asperges. We willen hopen, dat de erge nachtvorsten nu uitblijven, en kunnen dus thans onze boonen leggen. Doe het bij gedeelten, dan oogst ge lang versche malsche vruchten. Voor postelein is "het nu ook de tijd. Wanneer het al thans warm weer is. Anders wachten we nog ge rust. Deze groente gedijt slechts met warmte, dan ontkiemt ze snel, soms in een dag en is spoedig oogstbaar. Na het zaaien het zand wat doorhar- ken.en den grond aandrukken. Schijnt do zon, dan „het bed met vochtige zakken bedekken. Warm te ee vocht zijn noodig. Kent ge bindsla? Misschien niet, Winigon telen ze. In België, Frankrijk en ook In Er geland ként men ze beter. Men kan ze in deze maand op vochthoudenden vruchtbaren grond zaaien. Het worden ook kroppen, die zoo vei rauw als gestoofd genuttigd kunnen worden. De mees tee zullen echter wol de kropsla als slagerecht prefereeren. Men kan dan dé bindsla stoven. Om ze te doen' „kroppen" is het aanleggen van een band dikwijls noodig; vandaar de naam. 't Werk gaat nu geregeld door in den tuin: zaaien en plan ten; wieden, hakken en schoffelen. Verschillende groenten zaait men af en toe, om ze den geheelea ,°°v rgsten' of steed* jong en malsch te hebben. Zoo b.v,. worteltjes om de drie weken, kropsla om de veertien dagen; postelein en kervel e.a. Wie zijn bedden vrij houdt van onkmid bevoordee t zcih zeer. Het is geen prettig werkje maar het loont en geeft veel pleizier en voldoening Is het weer gunstig dan brengen we al eenige bloemen op de perken, b.v. de Pelergonium Zonale Met een rand van goud- of zilverbonte Zonalert maakt men een mooi perk; zet de grootste ach teraan. De hoogste planten komen in het midden- geen twee planten van een bloemenkleur bij elkaar Wu brengen voorts in de perken: Verbena's Petu nia's, Heliotropen; ze komen in den vollen'grond dus moeten Uit de potten gedaan worden. Ook dé Laurier, Phormiüms Aloe's en andere koude kas planten mogen op de bestemmingsplaats voor den zomer gebracht worden. Veilings-Weekoverzicht Behoudens het veilen van enkele partijtjes ra barber op een paar dagen te Broek, bepaalde de aanvoer zich deze week uitsluitend tot de veiling van Noordscharwoude. In totaal bedroeg het aan bod van oude groenten daar nog een 44 wagons. Roode kool werd niet meer aangevoerd, zoodat de Disten hiervan op Zaterdag 9 Mei zijn gevéild. De gele kool hield het nog langer vol, alleen he den was ook hiervan geen aanbod. Het totaal be- roeg in deze week een kleine 13.000 kg. De ge middelde prijs was iets beter dan vorige week, de ïoogste ro'c ring op den laatsten dag was f12.— er 100 kg. De geheele uienaanvoer bestond uit een partijt e op Dinsdag, dat nog fn.io kon op brengen. Dit is zeker wel de laatste partij geweest, a""e 'ien er r a 'ien geen aanvoer meer is geweest! Van een tweetal producten was er nog een be langrijk aanbod en kan hierbij van handel gespro ken worden. Eerstens de Deensche witte kool, v aarvan nog een 25 wagons kwamen. In het begin der week wérd deze kool nog voor de oude prij- z&r van f 3.50—4.50 afgenomen en Woensdag gingen de mooisten nog tot f5.— van de hand. Da laatste dagen met volop zomerweer, was het ech ter mis en werd zoo weinig kooplust betoond dat Zaterdag slechts van f 1.30—3.— per 100 kg kon worden gemaakt. De handel in peen, waarvan 17 wagons werden aangevoerd was zeer grillig. Was do prijs de vorige week tot boven de f4.— opgeloo- ']cn, na liep deze dagelijksch terug, zoodat Woens dag de laatste nummers nog onder fi per 100 uF6"' Vol£erKk dagen was dit weer iets beter en bedroeg de hoogste noteering op f 1.80, doch Zaterdag varieerde de prijs weer -an 0.80 tot 1.20. Van veel belang zal do aanvoer in de volgende eek wel niet meer zijn, al zijn de voorraden witte- ':ooi en peen nog niet geheel uitgeput. Intusscheq- groeien de vroege aardappelen hard en laat het- ich dus aanzien, dat de „stille tijd" dit jaar niet- '.ang zal zijn. Kinderen stooten, vall'en en bezeeren zich herhaaldelijk, daarom hebben Zorgzame Moeders altijd een >s Purol in huis. GROENTEVERVOER SU'IS BROEK OP LANGEUrajK. 20 April 1 motoren 21 3 23 1 23 3 Totaal 8 25 April 1 27 1 28 1 29 1 1 30 1 Totaal 5 1 motoren 1 Totaal 3 12. Mei 1 14 Mei 2 17 ton 50 20 58 145 25 20 10 15 15 1 90 20 25 10 55 10 50 60 Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 18 Mei geen aanvoer. 19 Mei. 1000 kilo-Tam rabarber 4.30. NOORDERMARKTBOND. 18 Mei. 5350 kilogram peen 0.300.90, 3050 kilogram Deensche witte kool 2.903. 19 Mei. 2500 kilogram peen 0.50—0.80, 32000 kilogram Deensche witte kool 0.202.40. ALKMAARSCHE, EXPORTVEILING. 18 Mei. Asperges dikwit f 48.57.dikblauw 36. 45.prei 9.6011.80, rabarber 6.7012.40, raapstelen 0.902.50, wortelen 15.2018.70, ra dijs 4.106.30 alles per 100 bos, bloemkool 20. 47.kropsla 5.3011.40 per 100 stuks, spi nazie 1.16.80 per 100 kilogram, postelein 0.200.56 per bakje. ALKMAAR. 16 Mei 1925. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwar tier gevestigd te Alkmaar. Aanvoer 104000 kipeieren 5.906.80, bruine 6.50—7.10 per 100 stuks. 236000 eendeieren 5.405.70 per 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Mei 1925, A'ndijker blauwen 3.50—4.Andijker bonten 4.4.50, Hillegommer zandaardappelen 6.50- - 7.50, Plakkeesche bravo's 4.755.Spuische Iravo's 4.755,—, Zeeuwsche bonten 5.50—6.20 Zeeuw, blauwen 5,506.20, Zeeuw, bravo's 4.75 5,Zeeuw, 'redstar 4.-ri.'25, Zeeuw, bonte poters 1.80—2.Zeeuw, eigenh. poters 2.10— 2.2u, Zeeuw, bravo poters 1,802.Groninger bravo's 4.254.50, Gren, roodstar 3.25—3.50, IJpolder bravo's 4.755,Winter malta 16. 18—, zomer malta 21.50—24—, Friesche bl. boygers 1.50—2.50, Friesche redstar 3.754. Friesche roodbonten 3.504.Drentsche eigenh. 1,10—2—, Drentsche roote star 1.102.—. J

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3