oooiwii til nnwijdsr stuTooisn Ssmm et snitten dar Huid trana Diiwe'nwi Braiflartqa Boeien verzacht en geneest men met purol. pen reeds de toe. pvol ongelukkige t de te hulp 3nel- doorheen konden, ren en verwanten of de hunnen cr ir verscheen reeas irt van het mijn- racht genoeg h,vj. lats van de ramp 5 helpen, om aan- igen te doen. An rantwoorden had den indruk via ais, bestormd door en. erst moeilijk, we- welke de ontplof, igericht, waardoor liet mogelijk wo& iepte van 635 Af, eldig geweest, dat erd. In de schac] en kolentrein waj ingsmanschappen nd, beproeven te ïoeset daarbij hua Maar niets ver- lun kracht tpt liet ig levenden te red lij verrichtten een ben den dood ge lere weer ten ge- i. Het meerendeel t te vertellen. Zi ;en den grond .ploffing van mijn- commissie van on- rd wordt ten slot- n Fan alle mijnen kt hebben met een aders zou het niet 4 uur vrijwel alle voorschijn to bren- een der beste va: igen ewijsstuk. eworden, zoo twerpen eenige in- e in Noordbraban Het „Hbld. van nog eenige bijzon van de Nederland- brandkastdieven kast hadden open- ig te 's-Hertogen- .ddien ze hun werk door den huisbe- yergezeld 'van zijn itmoedige schelmen ucht was zóo over- :er plaatse moesten intwerpscben rech- men de, herinnerde brekers tezamen te rijwiel bij zich en n. Het spoor weid dat ze naar Lim- zoek. gezonden en Een woonde te rhout, en een derde waakzaamheid. Na tie boeven van be- zhenden hardnekkig station de briefjes en, die ze" e aarvan de nummers mers hunner rijwia oog niet voldoende >ch Dinsdagmorgen den dag gekomen, la and waren, itie waren namelijk er de inbraak in den portier, die jn, heeft nogal 1. Het dier is her- egesprongen :r een flinken knauw terwerk." or den dag gehaali oestne ze voor de uitslag >p het gedeelte van naam verandert, d( een hondebeet, di< voor de rechtbanl gemoedigd door dii pzoekingen voort. oengooier. e fotograaf A. Lat' raadszitting van ngerd naar del :ht werd gekwetst houden, doch Dte' n soortgelijk stukj< den wethouder val Bakker, aan ooten steen door are projectielen vol' oak. De wethouder zich in een andd lit optreden bestaal staat van failli55* rijks premie schijnt daarom ker, die geheel itruiming staat, willen koelen. De steenenwerper Is in steld ge- Een pijnlijke vcfgissin®. „Na een ziekt evan eeiug eweken is, zooals reeds medegedeeld werd, in Zuid-Amerika over leden de heer Malinekrodt, oorspronkelijk offi cier in Nederlandschen dienst, doch tijdens dei, oorlog luitenant in het Oostenrijksche leger. De weduwe, di ediep onder den indruk van di verlies was, stelde er prijs op, het stoffelijk ove. schot van haar echtgenoot in vaderlandschen bo dem te doen begraven. Daarom liet zij het lichaam van haar, man balsemen en per stoomschip „Ora nia" naar Nederland vervoeren. In Bahia werd dit aan boord van genoemd stoomschip gebracht, .'doch men vergat de bij de wet vereischte pa pieren o.a. de gebruikelijke gecontrasigneer de verklaring van het consulaat er bij te voegen. Toen het stoffelijk overschot dan ook té Am sterdam aankwam, zegt de „Tel.", maakten de betrokken autoriteiten op deze wijze van ver voer aanmerking en het gevolg was, dat oenige beslistnoodzakelijke, doch voor de familie on aangename formaliteiten verricht moesten wor den. De politie stelde den Geneeskundigen en Ge zondheidsdienst van het gebeurde in kennis en de kist werd naar het Binnengasthuis vervoerd Hier moest het lijk officieel herkend en ge schouwd worden. Wat de beschouwing betreft werd volstaan met een uitwendige, daar duidelij". te zien was, dat de betrokken persoon aan ziel. te overleden was. De kist werd weder gesloten en de vereischt. verklaring afgegeven. Vervolgens werd het stol felijk overschot naar Arnhem vervoerd, waar de .teraardebestelling plaats vond. Eindelijk gesnapt. Te Roosendaal werden in de laatste maanden herhaaldelijk diefstallen en inbraken gepleegd, zonder dat het de politie mocht gelukken Jen dader te vatten. Thans heeft do Amsterdamsehe politie aangéhouden een Franschman, die "een koffer met kleederen te koop aanbood. Omtrent de herkomst van koffer en inhoud weigerde de aangehoudene inlichtingen te geven. Inlichtingen werden alsnu verzocht door middel van den po- litioneelen omroep van den Hilvers. Draadloozen Dienst. Hierop deelde de politie te Arnhem mede, dat deze kffer daar gestolen was. Verder onder zoek bracht aan het licht, dat het signalement van den aangehoudene overeenkwam met dat door de politie te Roosendaal rondgezonden van den verdachte van daar gepleegde inbraken. De aan gehoudene werd te Roosendaal gecon iron teen! op de plaatsen waar ae inbraken zijn geschied. De verdach.e bekende en verklaarde bovendien soon, gelijke inbraken te hebben gepleegd te Den Bosch, Alkmaar, Utrecht, Haanem en Amhem. In spijkers gje vallen. Een zesjarig jongentje viel aan den Akerdijk in de Haanemmermecr met het hoofd in een plank met spijkers. In een ziekenhuis te Amster dam is het ventje aan de gevolgen overleden. Diefstal. Aan de glasfabriek te Woerden zijn in den laatsten tijd materialen en een groot aantal werk tuigen ontvreemd. Door de politie zijn in ver band hiermede dri epersonen aangehouden, één wegens diefstal, de beide anderen wegens heling. Boodelijk ongeval. Nabij Purmérend reed een auto uit Haarlem een wielrijder achterop, die onverwachts den weg overstak met gevolg dat een aanrijding onvermij delijk was. De chauffeur is, om den wielrijder niet aan te rijden, zoover naar rechts gegaan, dat de auto te water reed. De fiets werd even geraakt. De wielrijder kwam te vallen. De man, die ernstig aan het hoofd verwond werd, was terstond dood. Het was de 60-jarige P. Groot van West-Graftdijk. bui- Die feestelijkheden (er herdenking van hel' lOO-jar.ig: Bcs.aan van Liet GROOT NOuRL-HOLLANDgUh KANAAL te Alkmaar, op het Alkmaarjder Meer en te Heitor op 1 en 2 Juni 1925. Het zal de Pinksterdagen gezellig worden in Holland's Noorderkwartier. Dan zal gevolg worden gegeven aan het reeds lang gekoesterde voornemen het eeuwfeest van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal ook nog eens in den zomer te vieren en er een water- sportfeest bij uitnemendheid van te maken. Een kanaalfeest is natuurlijk allereerst een feest van alles wat Zich op en in het water beweegt en zeil- en roeivereenigingen, alsmede zwemmers en zwemsters zullen elkaar die dagen "bekampen. Daarnaast bieden Alkmaar en Helder evenwel allerlei attracties, die ongetwijfeld duizenden be langstellenden uit geheel ons land naar West- Eriesland zullen doen komen. Te Alkmaar wordt gedurende acht dagen een Kermesse d'Eté op het Doelenveld gehouden, dat- in een volslagen kermisterrein met allerlei attrac ties is herschapen. Zondagmorgen (le Pinksterdag) worden op het )Alkmaarder Meer Internationale zeilwedstrijdjn gehouden, uitgeschreven door de Zaanlandsche Zeilvereeniging. 'Er hebben elders concerten plaats en een bal- ehampêtre belooft allen danslustigen een gezel lige n avond. Maandagmorgen (2e Pinksterdag) worden cp )het Alkmaarder Meer nationale zeilwedstrijden gehouden, uitgeschreven door het Comité ter^ her denking van het 100-jarig Bestaan van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal onder leiding van de Zaanlandsche Zeilvereeniging. Een 50-tal motorschepen voornamelijk van de Schuttevaer te Broek op4 Langendijk komt in vlaggentooi naar Alkmaar, ter bijwoning de zer wedstrijden. Vanaf Alkmaar vertrekken ten 9.30 v.m. en 12 uur passagiersbooten van het Comité naar het Alkmaarder Meer, waardoor aan elkeen tegen •betaling van een luttel bedrag f.0.25, gelegen heid zal worden geboden de zeilwedstrijden bij te wonen. Vanaf 11 uur v.m. zal te Akersloot elk half uur gelegenheid bestaan zich aan boord van deze booten te begeven. De verbinding AlkmaarAkersloot wordt o.a. tot stand gel racht door de keurige salonbooten van de Mij. „Alkmaar Packet" (ver'rekuren 8.30 en 10.30 v.m.), terwijl mag worden veronder steld, dat talrijke autobussen op deze feestdagen het verkeer tusschen Alkmaar en Akersloot zul len bevorderen. Dies middags zal te Alkmaar een amusante zwemweds rijd in het Noord-Hollandsch Kanaal worden gehouden. In het fraaie, moderne sportpark houdt de Kennemer Sportclub draverijen en in de Singel- grachten kampen bewoners van den Langendijk in een behendigheidswedsirijld in het varen met punters en worden wedstrijden in het snelvaren met roeibootjes gehouden. Op Dinsdag 2 Juni 1925 (3e Pinksterdag) gaat een salonboot van de Mij. „Alkmaar Packet", bege'eid door het instructie vaar tuig „Prins Hen- dr k" en tairijke stoom- en motorschepen naar Helder. Aan boord kan geluncht en een strijkje zorgt voor de gezelligheid. Aldus wordt van Alkmaar naar Helder geva ren, waar een groote tentoonstelling „Stad Hel der 9215" wordt gehouden. Tevens wordt gelegenheid gegeven des middags de zeilwedstrijden op het Marsdiep bij te wonen» welke georganiseerd worden door de Kon. Marine- Jachtclub. Tijdens de zeilwedstrijden vinden demonstra ties plaats met onderzeebooten en watervlieg tuigen van de Marine en bij gunstig weer zal de boottocht zich langs het Huisduinerstrand tot Buitengaats uitstrekken. 's Avonds laat vertrekken nog booten naar Alk maar en te 11.08 uur zal eveneens een extra trein loopen. Op het tentoonstellingsterrein zal den geheclen avond voor muziek en diverse attracties ge zorgd worden. West-Friesland staat dus de Pinksterdagen in het teeken van watersport en vermaak en als he tweer wat meewerkt zullen automobilisten en motorrijders uit alle deelèn van ons land 'ongetwijfeld een interessanten tocht naar den kop van Noord-Holland kunnen ma,ven. inoezonden BESCHERMING. Wat is bescherming? In het algemeen zal men geneigd zijn, te vra gen ,wat er tégen bescherming kan worden aan gevoerd. Ieder meivsch toch wii besciiermd zijn, vermeent recht te hebben op bescherming, en van deze gemeenschappelijke rechtsovertuiging zijn de resultaten rijkelijk voorbanden in de wet gevingen van alle landen. De wetten bevatten bepalingen, die gericht zijn op dé bescherming van personen, eigendommen en bevoegdheden van aller.ei aard, tegen aanranding. Ten aanzien van de bescherming tegen aan randing zijn de hierboven aangehaalde opmerkin gen juist. Tegenover ae besonermden staan hier geen benadeelden, en de beschermden zijn hier niet begunstigden, want all epersonen worien door de wetten beschermd. Bij bescherming door Invoerrechten staat het evenwel anders. Van deze bescherming is het gevolg, dat goederen duurder worden. Wie koopt en voor hetzelfde goea meer moet betalen, is benadeeld. Benadeeld zijn hier alle verbruikers. Zij vinden tegenover zich gepiaaist slechts dege nen, die tengevolge van de invoerrechten meer ontvangen. Het voordeel, dat deze genieten, stem pelt hen tot begunstigden, want dit voordeel kan uitsluitend ten goede komen aan diegenen, wie reedrijf toevallig belioort tot slechts enkele takken van nijverheid, en nimmer aan de belang hebbenden bij de nijvtmeid in haar geheel, aan gezien de invoerrechten alléén zoodanige in het tand voor.georaciue artikelen kunnen duurder maken, die ook voor aanvoer uit he't buitenland in aanmerking komen en niet die goederen, welke een land noodwendig moet uitvoeren, omdat het er te veel van heeft. En juist tot deze laatste behooren de voort- brengse.cn van de voornaamste takken van onze nijverheid. Want, hoewei dichtbevolkt, heeft ons land met zijn beperkte oppervlakte een te gering aantal inwoners om aan onze groote industrieën onze veeteelt, zuivelbereiding en tuinbouw een voldoend debiet te verzekeren. ""Duurte kan nooit een algemeen belang zijn- Goedkoope levensmiddelen, materialen en werk tuigen zijn b.v. de eerste voorwaarden voor den bloei onzer exportindustrieën. Uit het bovenstaande blijkt, dat het woord „bescherming", in verband gebracht met Invoer rechten, gemakkelijk kan worden misverstaan. De vraag is daarom wel eens gesteld of het niet in het belang der duidelijkheid zoti zijn, „be scherming" of „protectie" zooals vee laf wordt gezegd, te vervangen door „begunstiging" of „be voorrechting" en zelfs door „benadeeling Van protectionistische zijde beveelt men be scherming aan als middel tot uitbreiding der werkgelegenheid, zeggende: „duurder levens-on- derhud schaadt niet, als de arbeider maar een goed loon verdient", En inderdaad kan kunstma tige werkverschaffing als gevolg van bescher ming in bepaalde takken van bedrijf, aan zekere personen ten goede komen. Doch hierdoor zou slechts een opschuiving kunnen worden teweeg gebracht en zou dan weer een ander geval onfc- staan van begunstiging van den een ten korie van den ander. De verdeeling van den arbeid is zoodanig, en de verschillende takken van be drijf grijpen zoo zeer in elkaar, dat grenzen niet zijn te trekken. Hoogtre loonen, en bijgevolg duurdere grondstoffen en hulpmiddelen der pro ductie, ductie, verplaatsen slechts het nadeel. Wat voor den een is voortbrengsel, is voor den ander materiaal of gereedschap. Men denke slechts aan de reeksboer (graan), molenaar (meel), bakker (brood), een voorbeeld, zooals er op ieder gebiel kunnen worden aangehaald. Men kan zich deze opschuiving denken, zoolang zij binnen de lands grenzen blijft, doch bij de uitvoerind'ustrie, als het er op aankomt in den vreemde te concurreerea loopt zij vast. Dan zou de werkloosheid zijn verplaatst naar de exportbedrijven. En tegelijk met den uitvo r zou ook de invoer verminderen, en derhalve handel en verkeer. Want handel is ruil van goederen. Mocht men hier egen willen opmerken: „ruil van goederen tegen geld", dan is daar niets tegen, mits men erkent, dat de bestemming van het ontvangen geld is, daarvoor opnieuw te koopen, en dat het geld derhalve slechts is een hulpmidldel, al moge dan ook de beialing niet geschieden in geld, in natura, doch de verrekening plaats vinden in het wisselverkeer. Dit neemt dan niet weg, dat behoudens de verzendingen van goud1, welke be trekkelijk van geringe beteekenis zijn, de invoer met den uitvoer (inclusief beleggingen, vracht en andere prestatiën) wordt 'betaald. Belemmert men den invoer, dan belemmert men ook den uitvoer, en dat is het, wat de protcc- tiónisten, die den nationalen arbeid door invoer rechten meenen te bevorderen, vergeten. Aan genomen dat invoer met uitvoer wordt betaald, zal het land, dat goederen uitvoert, die het met de minste moeit een kosten voortbrengt, daar tegenover het meest kunnen invoeren, hetgeen welvaart beteekent. De theorie van de handelsbalans, volgens wel ke edele metalen den rijkdom van een land vor men, eri derhalve invoer van goederen zooveel mo gelijk moet worden verhinderd, is reeds lang verouderd. Deze theorie, bekend als het „Mercan tilisme", dateert uit de laatste helit van de 17e eeuw, toen de fransche Minister Colbert haar toepaste om den invoer van Frankrijk tegen te gaan. Colbert was hierdoor de grondlegger van het Protectionisme, waarmede hij beoogde de Fransche nijverheid en scheepvaart te, besch'er- men tegen Engeland en Holland. Deze beide lan den lieten zich niet onbetuigd in het toepassen van tegenmaatregelen. Alle ontmoette het Mercantilisme bestrijding bij bekende economen van de 17e en 18e eeuw. zoowel in Frankrijk als in Engeland, en vennt in de Vereenigde Nedenaniden liet beginsel van den vrijen handel tot op zekr ehoogte een ver dediger in Hugo de Groot, de machthebbende i.. de handeldrijvend elanden bleven elkander be kampen in een s.rijd op leven en dood, waarop bet Continentale s.elsel de kroon zette. 'Toen in de 19e eeuw, na eten val van Napoleon, Europa uitgeput was ineen gezonken, vertoonde 'Noord-Nederland de neiging zijn handelsverkeer vrij te maken, waar.n hel echter werd belemmerd door de Zuidelijke provinciën, die vasthielden aan de bescherming harer industrie. Eerst na de af scheiding van België, werd in 1845 de eerste stap gezet- in de nieuwe richting, In 1849 vier hier in navolging van Engeland, de principieele be slissing in de Staten-Generaal. De Regeering was van meening, dat de tijd gekomen was, en zeide vermanend: „De natie, welke hetzij uit zorge loosheid, hetzij uit gehechtheid aan het bestaan de, bij den algemeenen .geest van werkzaamheid en hervormingen mocht achter blijven, zou het zich te laat beklagen". In 1862 volgde de groote verlaging der invoerrechten, neergelegd in het thans nog vigeerende tarief, bij de wet van .1877 hier en daar nog aangevuld. Het voorstel der Regeering ging de overgroote meerderneid dier beide Kamers nog niet ver genoeg. Na de inzinking en de verarming in het laatst van de 81e en de eeste helft der 19e eeuw, is het ons land, sedert de verandering van koers in onze handeispoiueik voor den wind gegaan. Pogingen om het T'ar.e fte verhoogen teden dan ook schip breuk op den onwil der Kiezers in 19u5 (pniwerp- Harte) en in 1913 (ontwerp-Kolkman). In 1924 heeft Minister Coiijn met zijn ont werp tot tuneisrverhooging het oordeel der kie zers niet afgewacht. De Wet is aangenomen, doch nog niet ingevoerd. Of de bedoeling van de Regeering al of niet protectionistisch is, maakt practisch geen ver schil. Immers iedere tariefverhooging doet de prij zen stijgen, en iedere verhooging van het tarief voor goederen, welke ook in ons land worden ge maakt werkt beschermend. Verwacht wordt nu, dat per jaar aan belas ting op de ingevoerde goederen 20 millioen meer zal worden opgebracht. De Minister erkende, dat zijiiraming aan den lagen kant was, en daarin was nog niet begrepen de stijging tengevolge van het zonderlinge, zuiver protectionistische art. 43. Veel meer zullen de verbruikers bovendien moeten opbrengen ten behoeve van de bescher mende bedrijven. Hoeveel is niet in cijfers te brengen. Doch niet die verhoogde belastingopbrengst is het .die de mannen van zaken, de leidende perso nen in handel, nijverheid, landbouw en scheep vaart in zoo hooge mate verontrust, en onder jhen ook velen, die zelf door de protectie on middellijk voordeel genieten, doch die, denkende aan de toekomst, verder zien dan hun naastbij- liggende, directe belang. En ook het grootste deel van de vertegenwoordigers der arbeiders slaat met wantrouwen de tariefverhooging gade. Zij allen zien. daarin de eerste schrede, gezet sedert 1845, dus gedurende 80 jaar, waardoor van het goede pad wordt afgeweken. Zij allen achten dit een roekelooze daad, waarvan de ge volgen niet zjjn te overzien. Want bescherming grijpt om zich heen. Steeds meer bedrijvenzullen er om vragen, en op den duur kan aan den een niet worden geweigerd, wat aan den ander is toegestaan. Sport- en Wedstrijden D. T. s7 f De wedstrijd van D. T. SJ. I te Oudesluis is uit gesteld. Een eventueel andere wedstrijd zal bekend ge maakt worden. i D. T. S- II—Heiloo I. - 2—1. (Seriewedstrijden Oudorp.) In een buitengewoon spannenden wedstrijd, is D.T.S. er in geslaagd van Heiloo te winnen. Nie mand had dat durven denken, maar voetballen is en blijft een spel van verrassingen. Op het Ou- dorpterrein (dat wel eens gemaaid kan worden), waren m.i. meer D.T.S-supporters dan van Ou dorp en Heiloo tezamen. Over den wedstrijd het volgende. D.T.S. verliest als altijd de toss en trapt tegen zon en wind in af. Al dadelijk zijn ze in de meerderheid, maar de achterhoede van Hei loo is lang niet voor de poes. Als bij een voorzet van Kist de bal v rij voor do-el komt, mist Bakker jammerlijk. Rust oo. Na de rust begint Heiloo een ander vaatje te tappen, maar de achterhoede van D.T.S. staat pal en in de laatste instantie is het eiland die redt. Toert kwam het oogenblik. Een corner wordt genomen op het D.-doel en na eenig gewirwar schiet de rechtsbinnen de bal onhoudbaar in de „touwe." Dat was minuten voor tijd Verslagenheid heerschte alomme. Maar Bakker denkt er anders over. Het was nog 11/2 minuut voor tijd. Een wo:steling voor het H.-doel en Bakker deponeert de bal heel netjes achterover* in net doel. De Heiloërs liepen er als gekken ach teraan, maa. de bal zat. Gebrul, gestomp, gestoei1 gesenreeuw. Hierna einde, maar toen verlenging, weer toss venoren, weer tegen wind en zon. De eerste 71/2 minuten gaan gauw om. De spanning bereikte toen haar hoogtepunt. Toen kwam het groote oogenblki. Nog 4, 3 minuten. D.T.S. gaat er vli-egenslug vandoor, een voorzet van links en met een schitterend schot scoort Kuiper voor de tv.eede maal. Hiermede de overwinning behalend. Spoedig einde. Scheidsrechter leidde uitstekend. Aile spelers waren in j schitterenden vorm. Dat Heiloo op het laatst ruw begon te spelen, hebben Kliffen en Masteling ondervonden. Eiland heeft vooral in de verlenging zijn doel schitterend schoon genouden. De links achter moet voortaan voortaan een beetje zijn mond houden, want de „a..voerder is baao en jij niet. Hoor je dat nu wel? uoor aeze overwinning heeft D.T.S. tegen Hol- .aud 1 geloot en deze wedstrijd wordt Dinsua^- uvonu gespeeld. „En daarom jongens, hou je taai" j.u. W v. zullen zien. De derde prijs kan jullie met .neer ontg-a-i, maar ze hebben toch wel zin aan ut vak ook of aan de zilveren bal. SCHARRELAAR. H l ud-Veter,..nan:p. r .a-V eter-.nen (_enag.11). Uaaer reiuing van aen neer Visser had boven genoemde we^s rijd praats. Om ongeveer half ur.e wordt er door de beide aanvoerders de heeren ijurjeharms van Sparta en K. Bood van JhOiiand ge.ost. ue K.-aanvoeruer is de geruklti- ge en kiest met de zon acuter zich te spelen. Ai iiee.. spoedig weet Behagen te doelpunten, wat hun echter met meer gelukt. Holland weet daar entegen ook drie maai te doelpunten en wel door de sperers Jonker, Blok en Beentjes, al zoo heeft H. deze mooie wedstrijd gewonnen en re vanche genomen van de vorige nedenaag. Naar men mij vemerde zijn de H.-veteranen uitgenoo- digd door de Sparia-veteranen voor de serie-weiV ysirrjden van laatstgenoemde vereeniging. De wedstrijden voor a.s. Donderdag en Zon dag zijn nog niet bekend. Maar het Holland bes ruur zou ik in overweging willen geven, vruag voor de eerstvolgende vrije Zondag D. ,T.B. I, want komen doen ze besnst heelt - een D.'i B.-bestuursiid mij verteld. HOLLANDER. SINT PANCRAS. Heimivaartsuag speellde Vrone II tegen Hol- lanu 11 onder leiding van don heer Korstanje. Lie wcusinjd nad een weinig spaunenu verioop n&v. zen 5 momenten van een heel saaie ver toom..g men gunstige uuzondering hierop maakte V10- i.e s ïiiiautiivoor, een nieuwe speler, die nogal ac tio! was. Deze wist zich nog een kans te penut- ten om liet eerste doelpunt te maken, terwijl Pee- reooom KO.t voor het einde voor nummer twee zorgue, met wemen uitslag het einde kwam. Vioue's Duitonspelc.s van dezen middag houden eens wat meer rekening met sommige spelregels. Na dezen wedstrijd was de beurt aan de iste eittallen onder deuzeltden scheidsrecnter. Direct ontwikkelt zich vlug spel, wat alles doet verwach ten, -doen al spoeuig verslapt do wedstrijd danig, terwijl deze nogal eens wordt omderbroicen aoor buitenspel. Temeer, daar de heer Korstanje nog een paar maat een aouis daarmee begaat. De wedstrijd begint tengevolge hiervan een nogal ruw karaater te Krijgen, vooial toen aan Vrone een penalty wordt toegekend, welke echter, na nog een keer te zijn overgenomen, door keeper Groot huizen- schitterend wordt gehouden. Rust komt met blanco stand. Nauat weer eenigen tijd ge speeld is worat wegens freekick aan Vrone een vrtien bal toegekend, welke in handen van den keeper belandt. Deze loopt er te ver mee, waa.om een penalty wordt gegeven. Deze wordt door aan- voerder Peereboom heel kalm naar den keeper geplaatst, echter doet deze uit verontwaardiging over de scheidsrechterlijke beslissing absoluut geen moeite, zoodat Vrone leidt met 1—o. Eenigen tijd later weet de linksbinnen het tweede doelpunt te maken. Nadat nog eenige vrije schoppen op Vro ne's doel zijn genomen, waarvoor de Holland-back heel naar voor komt, echter zonder resultaat, komt het einde van dezen minder aangenamen wedstrijd. De adspiranten, die naar Egmond waren geto gen, verloren daar met 10 man van de Zeevogels met 4—2.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5