Lanaefltfftep courani (Tuuseae M) De Zieaennuts Kuiestie ie AiHmaer. jmett. DpsOauto kop en kwam in Mb terecht- de het veel moeite werd uit. zijn netelige ernstig letsel bei, de aut ozat, kw ioht, doch wist zirf I ouiiigin in N.-H. ngin in Noord.Holj ent met verlof n^ zijn afwezigheid zijne functiën waai Gedeputeerde State ie te Amsterdam it door. op net Sluiters geuad in een 1 net leven te kornet WjjBjr. Lad202) is bepaalt ïg in werking tree; itstallingen: rokken kken 1 asten J mijn eidjespijn i braai )aai! 'jn Mijt irten CR.SPEL. ur Ds. G. de Leeui scheiding gezegen Een historische stichting in een historisch ge bouw! Stichting en gebouw verplaatsen ons in de middeleeuwen. En men is over de geschiedenis vrij goed gedocumenteerds het Alkmaarsche zieken huis, het Sinte Lysbeth Gasthuis, kan met vrij groote zekerheid zijn geboorte-acte toonen. Al thans bevinden zich in het Rijksarchief te Gen Raag een paar stukken uit liet jaar 1341, die vroeger deel hebben uitgemaakt, van het archiei der Abdij van Egmoini, en waarin aan den abi van Egmond de superintendentie wordt opgedra gen over het „Hospital" te Alkmaar. Lte namen der stichters zijn: Aloud, pastoor te Oudeschie, en Nicolaas, pastoor te Gratt. Het gebouw van het tegenwoordige ziekenhuis is misschien in zijn fundamenten voor een deel nog afkomstig van het middeleeuwsche Minderbroe derklooster, maar in elk geval behoort het zelf tot die eeuwenoude bouwsels, lage huisjes rondom een hof, die den bezoeker een oogenbiik stil maken door hun contrast met het moderne leven; er heerscht in hof en gebouwen een stemming, die zich met woorden niet laat vertolken. Up deze plek zijn eeuw na eeuw de behoeftige zie ken verpleegd, die thuis geen verzorging von den; verpleegd met de middelen waarover hun tijd beschikte, zo ogoed als het naar de opvat tingen van dien tijd mogelijk was. Zijn grootsten bloei bereikte het gasthuis in de achttiende eeuw het bestond toen nog uit twee gebouwen; eerst onder het regentsctiap van J. L. van der Toorn (1789) zijn die twee, een mannen- en een vrou- bWOUDE. 1.30 en nam. 4 urn wengasthuis vereenigd 50 uur Ds. P. v. ISCHARWOUDE. In dien toestand is het ziekenhuis nog. Om streeks 1900 heeft men een ernstige poging ge daan, om het zooveel als doenlijk te madernisee- ren; een operatie-kamer, een steenen barak voor 5 uusr Ds- O. J. Staal ren, een opeiatie-aan ijx besmettelijke ziekten en meer is er bij gekomen; iqHARWOUDE. flür Ds. J. J. o en nam. 2.330 o uur Leesdienst. OP/ LANGENDIJK 0 uur Ds. Am. 3 LANGENDIJK. o en nam. 4 uur Ds lNGENDIJK. lo en nam. 2.30 jo uur |Ds. Jellema. Is 6.30 uur Ds. Ver- Winkel, uur Ds. Jellema. hij, of zij nieuw ïen kon. it ik het genot eid te kunnen zijl. bij. Zjj voelde, het /erzoek en zij zag istte nog steeds ii m met een jelaat, dat zij bin meer zou zien. E® ig, waarbij zij bei ar openbaarde het Lgde en verrukking naar ook haar met olik had over haai n hand zich vaster ontwaakte met een gen niet komen - :nige bezoeken al ijn gezicht en zij' sptijt daarover. de laatste maal - j gedwongen, gloeiende wangen l met mijn zusfci /rouw Hardenberg jen. terk, dat het haai eldterden en in tf n stroom van ïtond, wat zij me' Ik zie u zich voorover eJ mmaal zeggen: haar hoofd- ijgend in de Als in een drooi» huis af. Haar f te, en in haa' chen, het zon» a verward. £ordt vervolgd]' ZAT|EIR|B|AG 30 MEI 1925. (Overgenomen uit het Handelsblad), j Vlak bij Alkmaar s grijze St. Laurensketfc, aan het stille Paternosteivti aatje, staa, naas het oude JVeeshuis, dat dienst doet als gymnasium, een complex van onaanzienlijke, zeer lage gevels. Nie mand zou daarachter het Suaisz*.eKenuuis ve,- met goeden wil is nog betrekkelijk veel tot stand gebracht, gezien de uiterst-primitieve JLocalitei ten en hulpmiddelen, waarover men destijds be OP LANGENDIJK schikte. De geschiedenis heeft haar aanspraken, weet die in kleine plaatsen beter te handhaven dan in een groote stad. Maar eenmaal komt er ee ntijdstip, waarop de traditie niet langer kan blijven bestaan. Men kan het jammer vinden dat dit aloude Stadsziekenhuis 1) tot het verleden )moet gaan behooren, al verrijst het dan ook, als een Phoenix, in schoonere gedaante weer uit zijn asch. Herschepping op de plek zelf is alleen }o uur Ds. Verwaal al op zakelijken grond vrijwel ondoenlijk. Dii staat ook in verband met het doel; dat 'men bij het stichten van een- nieuwe inrichting voor oogen heeft: niet meer een stadsverplegingsin richting voor armlastige patiënten, maar „een modern Centraal Ziekenhuis voor Alkmaar en omgeving, met een volledige uitrusting op genees teel- en verloskundig gebied, en wel in de eer ate plaats ten bate van de voor rekening der ge meente verpleegde patiënten, maar toch ook voor MTticuliero zieken kortom eep inrichtin,- tijd naast elkander .waaraan men iets heeft, jij aan scheiden te i Alkmaar heeft dus zijn ziekenhuis-vraagstuk, aar kleine, bevende Op het eerste gezicht is de kwestie niet inge wikkeld. Over het feit, dat er een nieuwe inrich ting moet komen, is ieder het eens. Maar behalve het probleem van de kosten ,die voor Alkmaa alleen te hoog zijn, komen twee factoren er bij ten eerste de verüouding tot het R.K. St. Elisa beths gesticht te Alkmaar, en ten tweede <R vraag van al of niet vestiging in de ontruimde verlangend vragen! Cadettenschool. Het eene is met het andere ver bonden door de trait d'union: hoe groot moet capaciteit van het nieuwe ziekenhuis worden? Voor de vernieuwing van het gemeentelijke gesticht worden sinds lang plannen gemaakt, maa rserieüs sinds een jaar of twee. Begin 1923 stelde de gemeenteraad de z.g. ziekenhuis-com missie in tot het opstellen van een exploitatie- schema en het onderzoeken van de mogelijkheid van financioelen steun vanwege Rijk, provincie sa buitengemeenten. Terwijl de commissie aan het werk was, kwam er uitzicht op een eventueele overneming van de Cadettenschool voor dit doel; advies ter zake werd gevraagd aan den heer J. -L- C, Wortman, directeur van het Tesschelschade- Ziekenhuis te Amsterdam, en bekend deskundige °p het gebied van ziekenhuisbouw. Be he-r Wortman heelt na onderzoek geadvi seerd, de Cadettenschool voor het ontworpen Cen- Irale Z?ekenhuis te bestemmen; de hoofdmotieven voor dit oordeel komen op het volgende neer: Bij het onderzoek is na veel passen en metten ge- beken, dat de geheee bebouwde schoooppervllllak- ie te gebruiken is voor ziekenhuis-doeleindjen; een belangrijke factor. Wel moet aan het inwen dige veel gesloopt en gewijzigd worden, en bui tendien is een aanbouw noodig; maar dan kan °ok een inrichting tot stand komen, die aan alle Vereischten voldoet, en voor een prijs die naar verhouding van dien van een nieuw gebouw tame; lelijk laag is (ongeveer f4000 per bed). Be gemeente heeft n.l. het gebouw beneden de werkelijke waarde kunnen krijgen, omdat de Re- peering Alkmaar iets meende te moeten vergoe den van de groote kosten, die de plaats zich nog üet lang geleden voor de vestiging van de Cadet, tensehool heeft getroost. Baarbij komt, dat de gemeente met de school °°h een groot en gunstig gelegen terrein in han den krijgt, wat mede in Het, voordeel van !de trans actie mag worden geboekt. Gaaf deze door, dan krijgt men een ziekenhuis met een capaciteit van ten hoogste 180 bedden. Het is echter de bedoe ling, voorloopig te beginnen met 116 bedden het Stadsziekenhuis heeft er 80, waarvan er ge middeld ongeveer 60 bezet zijn verdeeld over een chirurgische, een interne, een kinder- en zui gelingen-, een zenuw-, een verloskundige en een 'besmettelijke af deeling; daarbij zijn nog afzender, lijke secties ontworpen voor ontleedkundige ziek tekunde, laboratorium-onderzoek, röntgenologie en operatie-doeleinden. Alzoo een volledige zieken inrichting, waar onderzoek en behandeling zoo compleet mogelijk kan geschieden. In het advies van den heer Wortman vond de Ziekenhuiscommissie grond om den gemeenteraad te adviseeren, zoo mogelijk de Cadettenschool voor ziekenhuis te bestemmen, naar het inmiddels door den heer Wortman opgemaakte plan. Natuurlijk spreekt zij in haar rapport ook over de kosten. De stichtingskosten raamt zij op f 490.1)00. Daarvan wordt een gedeelte gedekt door een (voorioopig met vruchtgebruik belaste) erflating van een zekere mevr. Van der Oord en een liquidatie-saldo van het Stadsziekenhuis ten bedrage van f 60.000. Verder wondt aan giften van particulieren een post aangehouden van flöO.OOO, zoodat aan nog te suppteeren stichtings- kosten overoiijft een som van f 490.000 310.0u0 is f 180.000. Dit bedrag in aanmerking genomen, met den jaarlijkschen erfpachtseanon van het gebouw ad f 11.000 en de gewone exploitatie-ver liezen, komt de commissie tot een totaal jaar lijksch exploitatieverlies ad. f 65.000. Zij wil het gedekxt trachten te krijgen door een subsidie van f 30.000 van Alkmaar, een van f 15.000 van de buitengemeenten en een van f 20.000 van dt provincie Noord-H'oHand. Men rekent dat Alk maar per saido, na aftrek van de tegenwoordige kosten voor het Stadsziekenhuis, een hoogere uit- gaaf zal hebben van f 15.000 per jaar. Van zekere, met name van R. K. zijde, is dit rapport van de Ziekenhuiscommissie hevig bestre den. Het Kath. „Noord-Hollandsch Dagblad" heeft er een serie van artikelen aan besteed, ten betooge, dat van de cijfers niets deugde, en dat bovendien de wensch naar de Cadettenschool ais ziekenhuis was ingegeven door anti-papisme; aoor vrees na melijk, dat in de Cadettenschool anders een Room- sche onderwijsinrichting zou komen, en in het al gemeen door een actie tegen het R. K. St. Eli- sabethsgesticht. Het is jammer, dat dit element in de zaak is gekomen, vermoedelijk door schuld van beide kan ten.-) Over plannen om een of andere R.K. in richting in de Cadettenschool te stichten heeft alleen vroege- een los gerucht geloopen, dat niet nader bevestigd is. En wat het St. Elisabethsge- sticht betreft, dit in ongetwijfeld een nuttige en goed geoutilleerde instelLing, die terwijl de ge meentelijke plannen bekend zijn bezig is met een flnike uitbreiding. Tot dusver was het de eeni- gge gelegenheid te Alkmaar tot verpleging van -klasse-patiënten; door het stichten van het Cen trale Ziekenhuis zou dit anders worden, maar daar om behoeft er in dit plan nog niets anti-Koomsch te liggen; er zijn nu eenmaal niet-katholieken, die bezwaar hebben tegen verpleging in confessionee- le inrichtingen, en ten slotte is het denkbeeld van een afdeeling voor klasse-patiënten een.oudig in gegeven door den wensch, om de exploitatie wat minder onvoordeelig te maken. Bij de opening van de bazar in de Cadettenschool op 30 April heeft dan ook de burgemeester van Alkmaar met nadruk tegengesproken, dat de actie voor een Centraal Zie kenhuis van een anti-katholieke strekking zou zijn en trouwens hebben twee vooraanstaande katho lieken het rapport mede onderteekend, al was het dan ook op de concessie, dat in het vervolg arm lastige Katholieke staas-patienten in het R. K. ge sticht uitbesteed zouden worden, en voorts onder reserve, dat de door de commissie verwachte fi nancieel® bijdragen er werkelijk zouden komen. Dit is nu inderdaad de vraag, en er is zelfs wat tegen te zeggen, dat het provinciale bestuur zich op dit nieuwe uitgavenpad zou gaan begeven. Maar aan den anderen kant komen de bijdragen van particulieren in het stichtings-kapitaal ruim' binnen, en in de streek bestaat levendig enthousias me met het plan. Hier is iets, dat in den volks geest werkelijk leeft: men wil een flink, neutraal ziekenhuis, en men wil het gaarne hebben, in het gebouw, dat met zijn fraaien gevel en zijn schit terende ligging in het begin van den Hout Alk- maar's trots uitmaakt; de Hout is trouwens de aangewezen plaats voor een stichting als die men wenscht. Wij gevoelen altijd heel weinig voor concurren tie van overheidswege aan particulier initiatief, onverschillig of dit een confessioneel karakter draagt of een neutraal. Maar in dit geval is van zulk een concurrentie van officieele zijde geen sprake, omdat het initiatief tenminste evenzeer van de meerderheid van de bevolking der streek uit gaat als van Alkmaar's gemeentebestuur. De gif ten, die binnenkomen, zullen een goede proef op de som zijn; vallen zij zóó uit, dat een aanzienlijk deel van het geraamde stichtingskapitaal .an par ticuliere zijde bijeen wordt gebracht, dan wen- schen wij „Hollands Noorderkwartier" gaarne zijn ziekenhuis in de Cadettenschool toe. 1) Wij moeten weerstand bieden aan den lust, om meer dan enkele woorden over dit verleden te zeggen wat des te moeilijker valt, daar dr. A. J. Korteweg, geneesheer aan het Alkmaarsche Stadsziekenhuis en kenner van zijn geschiedenis, zoo vriendelijk was, om een uitgebreid dossier 1 erover tot onze beschikking te stellen. De litte ratuur, waaronder verscheiden publicaties van den vroegeren Alkmaanschen gemeentearchivaris C. W. Bruinvis, is trouwens zeer omvangrijk. Zelfs de oppervlakkigste behandeling is in een kort courantenartikel nu eenmaal niet mogelijk. 2.) Wij denken bijv. ook aan een stukje in „De Protestant" van 29 April van ds. W. D. M. Baar te Alkmaar. Anderzijds heeft het weer veel kwaad bloed gezet, dat bij de aanbesteding van. de uitbreiding van het R. K. gesticht toen juist de actie voor een openbaar ziekenhuis aan den gang was alle niet-Katholieken van mededinging werden uitgesloten. Naarmen weet Heeft de 'Alkmaarsche raald "den «fóstc-ii Februari besloten, de Cadettenschool in erfpacht te aanvaarden en de plannen en bereke ningen nog eens te doen herzien. Voor een overijld besluit is dus weinig gevaar; laat ons hopen, dat met gepaste zuinigheid eenerzijds en offervaar digheid aan den anderen kant de onderneming sue ces moge. hebben. Plaatselijk Nieuws VERSLAG van de vergadering van de Com missie van Beheer der Lichtbedrijven aan den Langendijk. In de op 26 Mei j.l. gehouden vergadering van Je commissie, werd door den voorzitter de nieuw- oenoemde secretaris welkom geheeten en sprak de voorzitter den wensch uit, dat hij zijn taak met opgewektheid zou vervullen. Uit eene opgave van den Directeur bleek dat het DDverbruik van gas dit jaar tot en met 1 April reeds was toegenomen met 28033 kub. M. of met 14.j pCt. Het gebruik van electrischen stroom, met 6759 K.W.U. of met 15 pCt., terwijl daar en tegen het stroomverbruik voor grootbedrijven ver minderde met 5978 K.W.U. In verband met het grooter verbruik van stroom werd besloten aan de Raden ter goedkeuring aan te bieden, een ver laging van den stroomprijs van electrisch licht met 3 cent per K.W.U. en derhalve den. prijs te bepalen op 37 cent per K.WXh Deze verlaging zou ingaan na de meteropneming over de maand Juli. om met deze opname reeds rekening te houden. Door den Directeur werd mededeeling gedaan adt alle materiaal voor den gashouder te Sint Pancras was aangekomen. Vermoedelijk zal deze gashouder in het begin van Juli a.s. in gebruik genomen worden. BELANGSTELLING. Reeds sedert eenigen tijd wordt de étalage van de Firma A. Groot Nz., alhier, met meer belang stelling beschouwd. VerschiLlende foto's luchten daar den uitstalkast op en vele voorbijgangers slaan er even een blik in. En het gebeurt meer malen, dat men er een bekende aantreft, wij bedoelen een portret met de beeltenis van een man een vrouw, een meisje of een kind. Bij nadere be- schouwing kan men niet nalaten de uitvoering der portretten te roemen. Heel eenvoudig klinkt het stellig uit ieders mond: „Hoe mooi!" Zoo nam die belangstelling voor die reeds genoemde étalage steeds toe, maar ook voor de daar ten-toon-gestelde portretten. Zij werden met meer aandacht be schouwd en men zag, dat dit niet het gewone werk van een fotograaf was. Men. bewonderde de houding den blik, de uitdrukking, de schaduw, de tint, het zachte, bekoorlijke waas, dat teekening geeft aan het beeld en aan de uitvoering het karakter van kunst. Ook hebben wij ons kunnen verlustigen in het bezichtigen van een met portretten gevulde por tefeuille, wier inhoud een rijke waarde had. Het is een lust der oogen, die artistiek uitgevoerde portretten te kunnen aanschouwen. Zooals de per soon wordt het beeld genomen. Daar ligt harmonie in toon. in houding en in uitvoering. Men is op zoo'n portret nog mooi in z'n regenmantel. De Heer Arpad Moldovan, die hier zijn tenten zoor enkele maanden heeft opgeslagen als fotograat, heeft uit het verre land zijn kunst hier weten in te voeren, d.w.z., dat hij reeds is 'ingeburgerd, dat zijn werk bekend is, geroemd wordt, dat hij er kend wordt als een kunstenaar in zijn vak, dat hij daarrfiede de kunst dient, dat het zijn streven is, ons door zijn kunst te doen bekoren, en bovenal, het publiek te dienen. Schitterend is het effect, dat hij aan zijn portretten weet te geven. Wij doen hiermede aan anderen niets te kort, maar het valt toch een ieder op, dat er in de portretten, vervaardigd door den Heer Arpad Moldovan iets- ligt, dat het ge"heim uitmaakt van zijn kunst, waarvan iedereen zeer terecht getuigt. Men ga de étalage met nog meer belangstelling bekijken. die vóór electriciteit in dezelfde 5759 KWU of 16 pet. bedroeg. Het grootstroomver druik daalde in denzeifden tijd van 15220 tot 9242 KWU. Verder werd besloten aan de Raden voor te stellen den stroomprijs voor electrisch licht mefi 3 cent te verlagen ingaande met het verbruik over J oli aa, dus na de meteropname over Juni - OUIiKARkPEL. Onze plaatsgenoot D. Hart Ez. te Amsterdam is geslaagd voor het examen stenografie. - BkocK UP LANGENDIJK. Vrijdagavond werd, na^t j.l. Zondag het niéu we orgel in de Ger. Kerk alhier voor het eerst bespeeld was, hetzelve bespeeld door den heer F. Pijlman uit Amsterdam. Na afloop dankte Ds. de Jong den heer Spiering van wien het orgel ge- Kocht was, voor het zoo spoedig ineenzetten en oen heer Pijlman voor zijn prachtige bespeling. Het orgel voldeed aan alLe gestelde eischen. - BKOtK OP LANGENDIJK. Gevonden voorwerpen: Een parapluie. drie portemonnaie's. eenige handschoenen, een fietspomp, een groene ceintuur, een roode zakdoek, een kinderséhortje. Inlijvingen, geeft de veldwachter Nieuwenhui- DE HERDENKINGSFEESTEN. De waterfeesten, ter gelegenheid van de her denking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal te houden, beloven schit terend te zullen worden. We hebben reeds meei breedvoerig daarop gewezen en bijiia in zijn ge heel het programma vermeld. Men mag bij het lezen der aankondiging van pleiziertochtjes, die voor de Pinksterdagen zijn uitgeschre.en, zich zelf wel afvragen: „Waarheen?" Nu kijken we eerst naar den barometer. Het heerlijke weer, dat wij hebben gehad, is omgeslagen in regenweer. Maar we hebben reeds gezien, dat, ook al is het een vorigen dag minder mooi weer geweest, het den volgenden dag toch wel weer beter kan zijn. We zullen dus maar niet wanhopen. „Waarheen?" zoo stelden wij de vraag. Een pleiziertochtje naar URK wie lacht het niet toe. Naar Ber gen en Schoorl, wie denkt er niet aan. Naar het Alkmaarder Meer, welke prachtige gele genheid wordt er niet geboden, de zeilwedstrijden aldaar, onder leiding van de Zaandamsche Zeilver- eeniging te houden, bij te wonen, maar ook, wie bepaalt zijn gedachten niet een oogenbiik bij een tochtje naar den Helder per salonboot van de Alkmaar Packet-Maatschappij? Daar komt men niet zoo spoedig meer toe. Schitterend is zoo'n tocht door Hollands schoone dreven. Links onze dunien, rechts het vlakke polderland, met zijn heerlijke perspectieven. De tocht gaat van Alk maar langs het groote Ambacht rechts, de duin kant links. Bij de Sint Jacob Claessensluis verliest het vergezicht zich in het Kamperduin, en krij gen wij den blik, heel in de terte, op de Honds- bossche Zeewering met de Groote Sloot rechts, die midden door den polder Zijpe kabbelt. Wij bui gen rechts om eu stevenen naar de vlotbruggen waar afwisselende vergezichten verrassend opdui ken. Vol leven zal het zijn op het Kanaal, waar de zeiljachten, booten en versierde vaartuigen een bewonderenswaardige stoffage zullen vormen. Het echte Hollandsch* landschap in al zijn bekoring. Nogmaals: „Waarheen?" W'j wenschen onze reizigers in den meest algemeenen zin '„mooi weer" en een „goed gevulde beurs." Men raad plege de advertenties. NOORD18CHAR W OUD1EL In de laatste Commissievergadering werd me dedeeling gedaan van den vooruitgang v.an het gas- en electriciteitsverbruik, deze bedroeg voor gas aan particulieren 8039 M3., waardoor de I vooruitgang in de maanden Januari tot en met April steeg tot 28033 M3. of 14.1 pet., terwijl j Uit den Omtrek. DE FEESTEN TER GELEGENHEID VAN DE HERDENKING VAN HET 100-JAK1G BE STAAN VAN HET GROOT NOORD-HOLLANDSCH KANAAL. TENTOONSTELLING ,,STAD Hc.LDcR." Minister Westerveld zal Zaterdag persoonlijk de opening van de te Helder te houden tentoonstel ling bijwonen. Minister Van Swaay neemt deel aan de feestelijkheden op Dinsdag 2, Juni. Van buiten de gemeente is de belangstelling zeer groot zoodat ongetwijfeld vele vreemdelingen naar hier zullen komen. Een groot aantal bladen uit den om trek zendt vertegenwoordigers. De nieuwe krui ser „Java" die van 28 Mei tot 2 Juni in de ha-' ven aanwezig is, zal op Tweeden Pinksterdag voor bJangSlebenden ter bezichtiging worden gesteld; de hiervoor bestemde uren zijn van voorm. 10 tot half tw aalf en van nam. 2.30 tot 4.30 uur. De Kon. Luchtvaartmaatschappij organiseert opt 5, 6 en 7 Juni vliegtochten bo,en Helder en het Marsdiep; biljetten hiervoor zijn aan het tentoomsteliingsbu- rcau verkrijgbaar. Geregelde autodiensten, zoowel' van de stad naar het tentoonstellingsterrein als naar het vliegkamp „De Kooij" zijn georganiseerd. Voor bewoners van aan het N. H. Kanaal gelegen plaatsen heeft de stoombootonderneming Esona een extra-dienst ingelascht. Deze boot vertrekt Dinsdagmorgen 9 uur van Alkmaar en des avonds te 9 uur weer terug. Extra booten van Harlingen en Texel zullen voorts naar hier komen, terwijl de Spoorwegmaat schappij extra treinen naar en van Helder heeft ingelegd. Aan een en ander wordt op duidelijke wijze bekendheid gegeven. Voor bezoekers van bui ten is de route door middel van wegwijzers aan gegeven. ST. MAARTEN. Heden vergaderde ten huize van den lieer Zwakman eenige ouders uit de schoolwijk St. Maamen ter bespreking „schoolfeest 1925". Mede door het slechte weer was de opkomst, in vergelij king met andere jaren, treurig,, slechts 13 per sonen. Na opening, lezing en goedkeuring der notu len, deed de penningmeester financieel verslag, waarbij bleek dat 1924 ons een saldo van f 33.58. had gelaten. Besloten werd ook dit jaar weer schoolfeest te houden en een rijtoer te doen naar Schoorl en Bergen en wel op Woensdag 17 Juni a.s. Naast het bestuur werden als commissieleden gekozen de hoeren P. Jonker, Jb. Roos en P. de Geus en de dames Jonker—Brommer en Kuit— Uroet, als plaatsvervangers de heer Henewteer en Mej. Bijpost—Kaai. 'Staande de vergader mg werd geteekend tot een bedrag groot f 39. wat met het saldo 1924 groot f 33.58 een begin, vormt ad f69.58. OUBIE NIEDORP. Aan Mej. Klarine C. Liefhebber alhier, werd op 28 dezer het einddiploma uitgereikt van de Landbouwhuishoudsehool te Alkmaar. Sport- en Wedstrijden Htm IIHolland I 0—0. Dinsdagavond vond deze wedstrijd tegen Hol land plaats. Wie hier won, zou tegen Dijkers in de finale komen. De verliezer zou dan de dte^de prijs krijgen. Als altijd is er weer door Di.T.S. hard gewerkt. Er werd mooi spel gegeven. De uitslag 00 zegt genoeg dat D.T.S. zich kranig gehoude nheeft. Laat ik over de wedstrijd kort zijn .Als scheidsrechter Wortel de partijen in 't veld „blaast" (figuurlijk natuurlijk), is 't na tuurlijk weer Di.TjS. dat de toss verliest. Al )da delijk zijn ze een tikje in de meerderheid. Groothuizen krijgt harde knoerten te verwerkn, wat hij echter naar behooren doet. Bakker krijgt een mooie kans, maar schiet jammerlijk naast. Ruststand nog 0—0. Na de thee, die heerlijk smaakte ,wat zegt u? kwam H. meer in den aan val. v. Dijk was naar voren gegaan, doch kon niet veel uitkuren. Vooral Kroon en Paarlberg- zitten hem duchtig op den nek. Dan komt D.T.S. weer ia den aanval. Er wordt moordend gespeeld, 't Weer was ook moordend en 't publiek, waar van 't grootste gedeelte weer van D.T.S. kwam, keer met moordende oogen naar dit moordende schouwspel. Als de tijd om is, is de stand nog 00. 't Was intusschen al aardi.g donker gewor den, zoodat er niet verlengd kon worden. Na heel wat gekift werd besloten, dat er Zondag twee maal 71/2 minuut moet overgespeeld wor- deny2. Aanvang 4 uur. 't Beste beentje voor, jongens en SCHARRELAAR.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3