Blauwe Gosfuums Moderne Whipcord Gostuums Fantasie Gostuums Kinder- en Jongens Gostuums Ssmeeffleraad oudharspel. Langestraat 22 IHIagdalenenstraat II Als Uw Kinderen PUR0LH De raad dezer gemeente vergaderde gisteravond 7 uur onder voorzitterschap van den burgemeester- Waarnemend secretaris de heer Reinders. Met kennisgeving afwezig de heer Paarlberg. Na o opening door den voorzitter worden derno- tüien van de vorige vergadering goedgekeurd. Irtgekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten op de suppeltoire begrooting dienst 1925. Eveneens op het besluit om de inkomsten en uitgaven bij suppl. begrooting te wijzigen. Goedkeuring op de af- en overschrijving. Op het besluit tot het nemen in erfpacht van een stuk grond van de gem. Sint Pancras ten behoeve van den gasketeloouw. Bericht van den Min. van O. K. en W., dat over 1921 is ontvangen aan vergoeding f 14470.deze is teruggebracht op f11628.89, zoodat teveel ontvan gen is f 2841.11. Eveneens van denzelfden minister dat over '22 f 185.50 tekort is ontvangen. Van de N. V. Station Dorp Noordscharwoude is ingekomen de rekening en verantwoording waaruit blijkt dat een dividend van 3 pCt. zal worden uit gekeerd. Ingekomen is het verslag over het vervolgon derwijs 19241925. De cursus werd aangevangen met 4 meisjes en 17 jongens en eindigde met 17 jongens en 4 m. De verzuimen waren gering. Gemiddeld werden de lessen door 18 leerlingen bijgewoond. Aan het slot van het verslag wordt B. en W. en den raad dank gebracht voor de medewerking om dit onderwijs te doen doorgaan, waar de regee ring hiervoor verder geen vergoeding gaf. De voorz. zegt zeker namens den raad te spre ken wanneer hij het hoofd en het onderwijzend per soneel dank brengt voor het werk door hen ver richt en hoopt dat dit onderwijs het volgend seizoen weer zal worden gegeven. Een dankbetuiging van de afd. Langendijk van Vacantiekolonies voor de ontvangen subsidie. Deze stukken worden verder voor kennisgeving aangenomen. Bericht van den Comm. der Koningin dat tot Burgemeester is herbenoemd de heer A. C. Kroon en door hem de vereischte eeden zijn afgelegd. Ingekomen is een schrijven van het Witte Kruis waarin mededeeling wordt gedaan dat de classi- cale gezinsverpleging is overgenomen. Om dit zoo nuttige werk te kunnen voortzetten wordt een sub sidie gevraagd van 5 cent per inwoner. Tevens wordt vermeld dat bij ongeveer 70 pa- tienten 2443 bezoeken zijn afgelegd. De bijgevooegde begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f2200,waarbij gerekend is op de gevraagde subsidie. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Bakker kan zich met genoegen met hel voorstel vereenigen. De voorz. wijst erop dat het een zeer nuttige instelling is en acht het op den weg der gemeente liggende oom subsidie te verleenen. De heer P. Kroon vraagt of het ieder jaar aan gevraagd wordt. De voorz. antwoordt van niet, maar dat het stil zwijgend voortgaat. Ik geloof ook niet dat een der raadsleden ervoor zou zijn een dergelijk besluit in te trekken zoolang de behoefte aan een derge lijke instelling bestaat. De aangevraagd esubsidie wordt tot wederop zegging verleend. Op zijn verzoek wordt aan J. Jonker Kz. een half jaar ontheffing in de hondenbelasting ver leend. Bericht van de Schoolcommissie dat tot voorz. is gekoozen de heer C. J. de Wijn en tot secret, de heer G. IJff. Tevens wordt verzocht om een toelage van f io. Wordt toegestaan. Een provinciaal blad houdende de regeling van salarissen voor gemeente-ontvangers. Het salaris voor deze gemeente is bepaald op een aanvang van f 840.Van 2 tot 4 dienstjaren f945. Van 46 f1050. Van 68 f1155. boven 8 dienstjaren f 1260. De voorz. vraagt den raad toestemming om de uitgaven tot dit bedrag te mogen doen. De heer Bakker zegt er niet aan te zullen mee werken hiervoor toestemming te verleenen. De ge meente staat alreeds een klas hooger. Het werk is hier niet meer dan'in andere gemeenten. Dit onder werp is reeds meeirmalen besproken en is aan Ged. Staten bericht gedaan. Door Ged. Staten is toen geantwoord dat met onze wenschen rekening zou worden gehouden. Spr. zou nu Ged. Staten nog eens willen herinneren aan de gedane belofte. Wij werken hiermede ook in den geest van den betrokken persoon, die indertijd ook overtuigd was dat de gemeente in een te hooge klasse stond. De voorz. zegt dat de heer Bakker e rook van overtugid zal zijn, dat Ged. Staten zullen ant woorden niet aan het verzoek te kunnen voldoen. Door B. en W. is indertijd voorgesteld het aan vangssalaris op f700 te brengen, waaruit bleek, dat ook Hart f 500 telaag vond. Ook ik vind dit te laag. Dat is niet het bedrag wat er voor moet worden gegeven. Ik stel u voor het door u gespro kene in te trekken. De heer Bakker vindt het salaris voor een bij baantje hoog. Er zijn wel anderen met een hoofd betrekking, die niet zooveel hebben. Spr. wil aan de door Ged. Staten gedane belofte herinneren. Dan kunnen zij hun stommiteit herstellen. De voorz. zegt aat Ged. Staten dan een alge- heele regeling zullen moeten maken, ook voor de kalssc van de gemeente. Maar zoolang de burge meester niet bedankt zal dit niet gebeuren. Er zijn gemeenten met meer inwoners dan Oud karspel waar het salaris lager is, maar het is ook in vele gevallen andersom. Men moet in dit geval niet naar andere gemeenten zien. Men moet uitslui tend vragen wat ervoor gedaan wordt. De heer Bakker wijst er op dat er in Noord scharwoude met de plaatselijke belastingheffing meer werk aan is dan hier. De heer Groen zegt, dat wanneer men het klaar kan krijgen er sterk voor te zijn de gemeente een klas lager te stellen. De voorz. Waar het ook mijzelf betreft, is het voor mij moeilijk mij hiero /er te uiten. Maar gaar ne wil ik ertoe meewerken de gemeente een klas lager te krijgen. De heer Kostelijk zegt dat om het salaris van den gemeente-ontlv. te verlagen men zal moeten trachten de gemeente een klas lager te krijgen. Spr. is er sterk voor om dit te probeeren, want hij vindt het salaris veel te hoog. Wethouder Bregman vindt het salaris niet te J. II. KOSTER Kosters Volkszaak. Bij ons behoeft U niet lang te zoeken om Uw nieuw ZÓMER-COSTUUM te vinden, de enorme sorteering welke U in onze magazijnen aanl reft en de lage prijzen zullen U de keuze vergemakkelijken. in melton, satin of kamgaren f 17.50, 22.50, 30, 37 50, 45, 55 ENZ. uitsluitend betrouwbare kwaliteiten f 25, 32.50, 40, 45, 50, 55 ENZ. zoowel donkere kleuren, alsook moderne streepen en ruiten f 10 90, 14.90, 18,90, 25, 32.50, 40 ENZ, in buitengewoon groote verscheidenheid f 5,50 8.50, 12, 16, 20 Uitgebeelde sorteering Stoffen, waaronder prime zwart en blauw «oor KLEEDING NAAR MAAT VRAAGT stalencollectie. hoogg op grond van de groote verantwoordelijkheid en de vele posten die er behandeld worden. Spr. vindt er alles voor om het toe te staan. De heer Groen meent dat die verantwoordelijk heid best is te dragen. Wethouder Kroon zegt de vorige maal ook al voor een lager eklasse te zijn geweest. We weten welk resultaat er is verkregen. We bereikten niets. Echter is hij er sterk voor om het opnieuw te probeeren. De voorz. zegt nog dat toen het salaris werd bepaald de gemeente bijna 2000 zielen telde. De heer Kostelijk. Voor een gemeente-ontvan ger is het een groot tractement en is het zeker best betaald. Voor dat baantje kan men liefhebbers genoeg krijgen De voorz. Wanneer een ambtenaar met f 1500 salaris, vertrekt, en men roept sollicitanten op op f 500 dan krijgt men er legio. Maar zijn ze eenmaaL benoemd dan wordt er meer gevraagd. Zooals Hart, serieus en vertrouwd, dan is f 500 te laag. De heer Kostelijk, f 500 is te laag. Maar zooals het nu is is het veel te hoog. De heer Bakker gelooft niet dat de ontv. het voor f 500 graag kwijt wilde. De voorz. Het is voor B. en W. een groote volodening en verlcihting, wanneer de gemeente ontvanger een serieus en vertrouwd man is. Er is ook wel een groote verantwoordelijkheid aan ver bonden. De heer Bakker zegt ook dat f 500 telaag zal zijn, maar hij heeft niet meer dan 1 dag werk. U heeft zelf wel eens gezegd, „we konden het hier zelf wel doen" omdat hier toch ook de man daten en dergelijke zaken geschreven worden. De voorz. Maar heeft men een anderen ambte naar, die zijn zitdagen moet houden, dan zal men daarvoor moeten betalen. Wanneer ik het niet af kan, neem ik er een ambtenaar bij. Ik heb er reeds 2, welke niet op rekening van de gemeente komen. De heer Bakker. Daarvoor heb ik ook respect. De voorz. Ik heb toen dat gezegd in verband met het op de secretarie aanwezig zijn van een ambtenaar. Wethouder Bregman vraagt of het verzoek wel voldoende gemotiveerd kan worden. De voorz. Door op andere gemeenten zooals Noord- en Zuidscharwoude te wijzen. De heer Bakker. En in verband met de gedane belofte. Dè heer Groen. En ook dat hij zoo kort in functie is. Thans komt ter tafel het voorstel over te gaan tot verlaging van den prijs voor electrische ener gie. De voorz. zegt te kunnen mededeelen dat de levernig van electriciteit steeds toeneemt. De gas- commissie stelt derhalve voor met ingang van de meteropneming voor het verbruik over Juli den electriciteitsprijs te verlagen met 3 cent en te brengen van 40 op 37 cent. Zonder discussie aangenomen. Thans wordt eerst de rondvraag gehouden. De heer P. Kroon vraagt hoe het staat met de straat. Gaat men nu nog beginnen? De voorz. antwoordt dat men door een uitge broken staking verstoken was gebleven van straat steenen. Waar deze staking nu is opgeheven, zal met het straten worden begonnen vanaf de wed. Borst tot aan Dr. Vogelenzang en verder zullen kuilen worden opgehaald. Thans komt in bespreking het herstellen van de sluisbrug of het vernieuwen en het herstellen of vernieuwen van een sluisdeur. Voor dit onderwerp is de gemeente-opzichter Kroon ter vergadering aanwezig. De voorz. zegt den gemeente-opzichter te heb ben laten komen om de noodige inlichtingen te kunnen geven. De brug is van dien aard, zooals bij onderzoek is gebleken, dat zij niet meer met ge ringe kosten valt te herstellen. Wij hebben de schouders er voorop gehaald. Verder behoeft een der sluisdeuren herziening. In verband hiermede verzoeken B. en W. den raad een crediet toe te staan om deze werken te doen uitvoeren. Echter hedenmorgen is de opzichter er nog op uit geweest om een onderzoek in te stellen naar de kosten van een wipbrug. Hierna worden door den opzichter verschillen-- de technsiche mededeelingen gedaan aan de hand van ter tafel komende teekeningen. De kosten voor een basculebrug, zooals de be staande worden begroot op f 2200,en die voor een ophaalbrug geheel van ijzer op f3500. Na het stellen van verschillende vragen welke door den opzichter worden beantwoord, stelt de heer Bakker voor het maken van een brug aan B. en W. over te laten. Wanneer een ophaalbrug beter en afdoende is zou spr. niet op f 1300 willen zien. De voorz. zegt dat bij het maken van de brug het verkeer langs den weg zal worden gesloten en tevens het verkeer voor hooge vaartuigen door de sluis. Spr. vraagt hoelang de stremming van het verkeer zou kunnen duren. Volgens aen opzichter zal dit 14 dagen zijn. De voorz. Dan zal er dus voor dien tijd een nood brug moeten worden gelegd voor voetgangers en fietsers. Aan B- en W. wordt hierna opgedragen het doen maken van een basculebrug met bijkomende wer ken. Thans komt in bespreking de vernieuwing van de sluisdeuren. De opzichter zegt dat de kosten hiervan door hem op een f870 zijn berekend. Echter heeft een nader^onderzoek de noodzakelijkheid van vernieu wing niet aangetoond en zal men kunnen volstaan met het. herstellen van de sluisdeuren en het ma ken van een paar stijlen. Echter zal het ook noo- dig zijn dat de sluis wordt drooggelegd. De voorz. zegt dat de gleu/en voor de. schot- balken tekort op elkander liggen. De afstand is thans ongeveer 22 c.M. terwijl het 60 c.M. moet zijn. Voor het droogmaken van de sluis zal men deze moeten afdammen en vraagt voorz. wat de kosten hiervan kunnen zijn. De opzichter antwoordt dat het aan 2 zijden afdammen op een f 700 a f800 zal komen, maar dam komen de schotbalken en ander hout ter waarde van ongeveer f300 weer ten goede van de gemeente. Aan B. en W. wordt hierna opgedragen de sluis te doen droogleggen en geheel en grondig te doen herstellen. De herstellingen en vernieuwingen van beide werken zullen in eigen beheer plaats hebben. Met de sluis zal in het begin van de volgende maand worden begonnen in verband met de ko- •mende aardappelcampagne. Hiermede zijn twee belangrijke onderwerpen af gehandeld en volgt onder dank sluiting der ver gadering. zich bezeerd hebber gebruik dan dadelijk Rechtzaken ARRONDKSF iMENTSRFOHTB ANK. Zitting van 29 Mei. Klaas O, Katwijk, verkoo pvan valsche rij- wielplaatser uitgesteld tot 16 Juni. Leendert O., Katwijk, als voren. Joh. R„ Bergen, zedenmisdrijf, nadere instructie. Corn. V., Corn. B., Lamberfus 8. en Joh. S.> Castricum, mishandeling, le bekl. f40 boete '-f 40 dagen, overigens vrijspraak. Gerrit R., de Rijp, hoogerberoepszaak, uitge steld tot 9 Juni. VOOR UIEN KANTONRECHTER Strafzitting van Vrijdag 29 Mei. Geweldig wnsatieprores. Be beroemde petroleumkacheltjes van Jamiai die nog meer de wereld in beroering hebben gebracht dan de Fordjes, het ïdeaalkarretje van 'den burgerman, zouden nu ook vandaag v(1°r onzen kantonrechter een rol spelen, maar helaas •de gemachtigde verzocht uitstel, zoodat' de be handeling tot 2 October is verdaagd- Een hei winkeljuffie werd alvast als getuige gehoord- Aan haa rwas duidelijk te zien, Idat de petroleum kacheltjes geen schadelijken invloed hebben.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4